hnkmkeriig-I ..HOLLAND" MARGARINE. Ruhr-Kachslkolen, St.-Nicolaas-Artikelen puike Zuurkool, Je Hankie Em Mej. P. G. Geill, WACHTENDE: iopleile Snij- en Mertaien, Wollen, Gestikte en Molton Dekens, ABB. I. DOSZI-POTI07EF Kapars, Kapshawls, Wollen Avonioeien en OnflerpeSeren BURGrERLLJKE stand." Ilandelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. jjKe, gevestigtl te Dordrecht. J. A. MEERTENS Jac.zn Wed. J. de Vos, Zaamslag, Verkrijgbaar: M. QUINTUS. - Ter Neuzen. ONTVANGEN: WOLLEN GQEDEREN als: J. A. Zip en Van Teijlingen, goede bedoelingen en nam de vlucht, achtervolgd door den deugniet. Op weg werd hij echter door twee werklieden staande gehouden, die hem mis- schien zijn slecht plan afraadden, hij althans ging met hen mee en beloofde te zullen trakteeren, zoodra hij thuis was. Daar gekomen, wilde hij ongemerkt een geladen revolver voor den dag halen in plaats van spiritus, doch zijn begeleiders waren hem te vlug en te sterk en toen hij zag, dat hij geen baas kon worden, stelde hij voor een deuntje te spelen op de harmonica. En zoo geschiedde Te Cleveland, in Ohio, is een electrische tram van eene hoogte van 100 voet in de rivier gestort. Eenige passagiers er waren er een 30tal en de bestuurder sprongen van den wagen de anderen kwamen om. Reeds werden 13 lijken opgehaald. Onachtzaamheid van den bestuurder was oorzaak van 't ongeluk. De man is gearresteerd. Men is dezer dagen erg in de weer om de kinderen van den graaf van Ylaanderen uit te huwelijken. Er loopen geruchten, dat Prins Albert, de Belgische troonopvolger, zal trouwen met zijne nicht Clementine, de dochter des koningsen thans deelen Eransche bladen mede, dat Prinses Henriette zal verloofd worden met Prins Emanuel, zoon van den hertog van Alengon (dus ook in de familie) en officier in Oostenrijkschen dienst. Aan de Zuidkust van Noorwegen heeft een zware storm gewoed, die een aantal ongelnkken op zee heeft veroorzaakt. Bij Erederikstad ziju tal van visschersbooten aan land gespoeld voor zoover men weet zijn zes visschers verdronken. Omtrent het lot der bemanning van vele booten verkeert men nog in het onzekere. In de nabijheid van Erederikstad is een flesch aangespoeld, bevattende een briefje, meldende dat bij den storm in de Noordzee den 29en October de stoomboot vKasan" met man en muis is vergaan. Een Belgische winkel, die op afbetaling verkoopt, belooft in groote advertenties, em klanten te lokken, allerlei voordeelen. De meest curieuse zijn wel de toezegging, dat zieke of werklooze klanten niet om betaling zullen gemaand worden, dat de gekochte waren vanwege de onderneming tegen brand verzekerd zijn en dat de kooper-en zijn gezin kostelooze geneeskundige hulp zal ontvangen. //Als dat niet lokt, lokt niemendal." Vooral de laatste belofte doet de deur toe. Omtrent het vergaan van een der sloepen van het Britsche oorlogschip Edgar wordt het volgende gemeld. De sloep had een afdeeling aan land gezet op Roze-eiland. Nadat deze oefening had gehouden gingen de manschappen weder aan boord. Het weder was fraaiDaar de sloep tegen het getij echter niet goed liep, werden de zeilen geheschen. Inmiddels was de wind komen opzetten en de zee onstuimig geworden. Plotseling sloeg de sloep om en zonk ze. Ze was met 71 man bemand en op een afstand van zeven kabels van de Edgar. Hoewel onmiddellijk hulp werd verleend, konden slechts 23 drenkelingen gered worden. Te Zweibriicken is een binnenmuur van een in aanbouw zijnd huis ingestort. Op den muur stonden zeven werklieden. Vijf hunner redden zich door te springen, de beide anderen werden echter onder het puin bedolven en dood terugge- vonden. Gemeenteraad van Ter Neuzen. ZEETIJIJINGEN. Van 18 tot en met 19 November. a" a p Van 18 tot en met 19 November werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op- en 33 ifgeschutdoor de Westsl. 1 op- en 2 afgeschut. Hulst, 18 November. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 21 Nov. 4.23 4.45 Vrijdag 22 5.7 5.32 Zaterdag 23 5.59 6.27 Zondag 24 n 7.— 7.36 Maandag 25 n 8.13 8.52 Dinsdag 26 9.27 10.— Woensdag 27 n 10.30 10.57 Zoo de Heere geliefde tante J A N N A wil, hoopt mijne DEES, echtgenoote van D. Dekkeu Sr., den 22 November haar 50sten jaar dag te herdenken. EEN EAMILIE-LID. Vff) Zaamslag. Op Vrijdag, 22 November, hoopt onze geachte zuster J. C. DEKKER-DEES, hare 50ste geboortedag te herdenken. Hare zwager en zuster, DE EEIJTER—Dees. Ondergeteekende betuigt zijnen har- telijken dank aan de brandweer dezer gemeente en tevens aan alien die hem hulp en bij stand hebben verleend bij den noodlottigen brand op jl. Zondag. LEV. DIELEMAN Fz. Hoek, 20 November 1895. Voor de vele blijken van belang- *^1? stelling den 15 dezer ondervonden, betuigen wij onzen liartelijken dank. W. DE PUTTER en Echtgenoote. Zaamslag, den 20 November 1895. Ondergeteekende betuigt, ook narnens zijn kinderen en behuwdkinderen, zijn liartelijken dank voor de bewijzen van deel- neming bij het overlijden zijner geliefde echtgenoote ondervonden. Schoondijke, 20 Nov. 1895. I. VAN DE SANDE. Opgericht anno 1859. Kapitaal 500,000. Reserve 109,000. De Directie geeft kennis dat zij benoemd heeft tot Agent voor HOEK en omstreken den heer. te HOEK. Dordrecht, den 18 November 1895. De Directeuren, K. J. J. LOTSIJ. P. J. DE KANTER. Tandarts voor dames en kinderen te Middelburg, Lange Delft H 22. Spreekuur op alle werkdagen van 124 uur, uitgezonderd Dinsdags. Voor den alleenverkoop in het 5de district, van Margarine, van eene der grootste sterk concur- reerende fabrieken, wordt een DROSSIER ge- zocht, genegen het artikel flink te bewerken. Br. motto //M a r g a r i n e" aan het bureau van dit blad. Schipper Oesterwixdt, met een lading grove voor rekening van J. A. STELL1NGSMA, Oost- sluis, Ter Neuzen. bericht het geachte publiek eene mooie sorteering te hebben ontvangen. bij M. VAN D0ESELAAR, Dijkstraat, Ter Neuzen. IN ALLE FRIJZEN. NIEUWSTRAAT, I TER NEUZEN. IN SOORTEN. verstrekt gelden onder eerste liypothecair verband tegen 3s/4 percent. Middelburg. Agenten. - Vergadering van Dinsdag 19 November 1895. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Van IJsselsteijn, Harte, De Feijter, Moes Tazelaar, Wieland, Van der Ilooft, De Koeijer, Donze, Grenu en Van den Hoek. Na opening der vergadering leest de Secretaris de notulen der voorgaande, die aldus worden goedgekeurd. Hierna wordt de openbare vergadering gescborst en gaat deze over in eene met gesloten deuren, tot het lezen der notulen van de voorgaande geheime zitting. Na heropening deelt de Voorzitter mede dat bericht is ontvangen van de heeren Visser en Van der Moer, dat zij door ambtsbezigheden verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. De Voorzitter doet daarna mededeeling van een schrijven van den Oommissaris der Koningin d.d. 15 Nov., houdende uittreksel van het Kon. besluit van 12 Nov, n°. 20, waarbij met ingang van 18 Nov. is herbenoemd als burgemeester dezer gemeente de heer J. A. van Boven. In verband hiermede deelt de Voorzitter mede gister in handen van Z. Exc. den Commissaris der Koningin de ver- eischte eeden te hebben afgelegd. De heer De Eeijter neemt het woord om den Voorzitter met deze herbenoeming geluk te wensclien hij meent hier mede in den geest der vergadering te spreken en heeft zich tot tolk gesteld, omdat hij spreker het eenige overge- bleven raadslid is uit den tijd. dat de Voorzitter voor't eerst werd benoemdhij drukt verder den wensch uit nog lang met hem te mogen samenwerken. De Voorzitter dankt den heer De Feijter voor de innige woorden van waardeering tot hem gerieht waarvoor hij hoogst erkentelijk is. Inderdaad, de heer De Feijter is nog het eenige raadslid van 'tjaar '65 en 'tis spreker steeds een genoegen geweest met hem te werken voor de belangen der gemeente. Hij waardeert ten zeerste de medewerking die hem gedurende 30 jaar ten deel viel en mocht do verga dering instemmen met de woorden van den vorigen spreker, dan beveelt hij zich bij voortduring in aller welwillendheid aan. Door luide bravo's doet de vergadering van hare instemming blijken. Aan de orde komt het bcnoemen van eene onderwijzeres aan school B. De Voorzitter deelt mede dat zich 4 sollicitanten opgedaan hebben, in deze volgordeJ. A. J. van Oostveen te Nieuw- Beierland, J. P. de Kraker te Hulst, J. J. Scheele te Nisse en J. C. Heijmering te Nieuwe Tonge. De stukken in handen gesteld zijnde van het hoofd van school B, gaf deze als zijn wensch te kennen dat op de voordracht zouden worden geplaatst de twee eerstgenoemde en de laatstgenoemde sollicitante. Burg, en Weth. besloten aan dien wensch gevolg te geven en maakten de voordracht aldus op, doch voegden er als vierde candidaat bij mej. Scheele. Deze voordracht kwam goedgekeurd van den sehool- opziener terug, zoodat de Raad hieruit eene keuze moet doen. De uitslag der stemming is dat mej. Scheele met 8 stemmen wordt benoemdmej De Kraker verkreeg 3 stemmen. De Voorzitter doet mededeeling van een ingekomen schrijven van den heer R. Walraven, waarin deze te kennen geeft zijn ontslag te nemen als lid der plaatselijke commissie van toe- zicht op het lager onderwijs, en stelt voor dit te stellen in handen dier commissie. De hear Donze vindt dit heel goed, maar zegt hij als je vooraf niets van zoo'n plan tot ontslagname verneemt, kun je er weinig van zeggen. Hij zou liever willen dat men vooraf in een vergadering het voornemen tot ontslagname te kennen gaf, men kon er dan gezamelijk eens_over spreken. In dit geval is er wel met andere leden over gesproken, doch evenwel toch maar buitenaf. De Voorzitter meent, dat er geen bezwaar is om het schrijven in handen der commissie te stellen, daar de ontslagnemenden toch hunne functien blijven waarnemen tot de nieuw benoemden in hunne plaats treden. De Secretaris gelooft niet, dat dit de intentie is. De Voorzitter zegt, dat dit toch gebruikelijk is, zooals bij ontslagnemende raadsleden en dat ook de beleefdbeid het vordert. Besloten wordt overeenkomstig 'tvoorstel van den Voo rzitter Hierna geschiedt mededeeling van een schrijven van het Hoofdbestuur van de schippersvereeniging »Schuttevaer" waarin aan het gemeentebestuur wordt te kennen gegeven dat door genoemde vereeniging aan de Regeering een adres is verzonden ter verkrijging van een vluchthaven op het Krammer. Een exemplaar van 't adres is bij het schrijven gevoegdverzocht wordt hieraan adhaesie te willen verleenen en 'tzoo mogelijk met nieuwe ter zake doende argumenten te willen versterken. De Voorzitter geeft in overweging het adres, dat pas is ingekomen, te stellen in handen der afdeeling van »Schuttevaer" alhier, als knnnende deze hierin 't beste ad vies geven. De heer Van IJsselsteijn zou het adres liever ter afdoening naar Burg, en Weth. renvoyeeren, daar hij het oneigenaardig vindt om een adres aan het gemeentebestuur in handen eener particuliere vereeniging te geven en de zaak haast vordert. Na eenig debat aldus besloten. Wordt overgelegd en voor kennisgeving aangenomen een exemplaar van het aan de Ministers van Buitenlandsche zaken, Binnenlandsche zaken, Waterstaat en Oorlog verzonden adres, om te verkrijgen dat de eventueel nieuw te maken zeesluis niet buiten de vesting zal worden gelegd, als zoudende zulks groot nadeel aan de plaats berokkenen. Aangehouden wordt een verzoek van G. van der Peijl om vergunning tot het aanleggen van een spoor voor handkracht van de waterpoterne naar zijne bergplaatsen in de straat van de heeren Donze en Visser. Dit adres is nog bij het Dag. Best, in nnderzoek. De heer Grenu vraagt het woord om de aandacht te ves- tigen op den toestand van den weg naar de slachtplaatswant die kan zegt hij zoo niet blijven. Hij heeft onlangs gezien, dat er een varken werd heen gebracht op een wagentje met een hond er voor, dat de menschen ook hielpen trekken, maar nog er in bleven steken. De Voorzitter zal de opmerking bij 't Dag. Best, brengen. De heer Donze verlaat de vergadering. De Voorzitter geeft lezing van een schrijven van den districts-schoolopziener, waarbij het Dag. Best., de Raad, de Secretaris en de schoolcommissie worden uitgenoodigd tegen- woordig te zijn bij het vergelijkend onderzoek voor hoofd der school te Sluiskil, dat zal plaats hebben op Vrijdag 22 Nov., 's morgens half negen en waarvoor verzocht wordt een lokaal van een der scholen beschikbaar te stellen. Daarna wordt met algemeene stemmen herbenoemd als ambtenaar van den burgerlijken stand de heer J. A. van Boven. De heer Van den Hoek heeft G. van der Peijl bezig gezien aan 't maken van 't riool in de Vlooswijkstraat, waarin indertijd bij 't bouwen van woningen palen zijn geslagen. Die palen zijn er door Van der Peijl ingeslagen en nu vraagt spreker, of 't waar is, dat hij voor 'therstellen f 65 zal ontvangen. Het komt hem vreemd voor, dat deze nu betaald zal worden voor 't maken van iets, dat hij zelf stuk gemaakt heeft. De Voorzitter zegt, dat Van der Peijl erkend heeft er van te weten dal er een paal in het riool zou geslagen zijn. Deze was echter aannemer van het daar gebouwde hnis en als zoodanig uitvoerder van den last van een ander. volgens wiens aanwijzing hij bouwde, zoodat Van der Peijl zich dns geheel van de zaak had kunnen afmaken. Hij erkende echter moreel verantwoordelijk te zijn. Toen spreker er hem op wees dat het zijn plicht was geweest om er over te komen spreken zoodra hij bespeurd had dat er een paal door het riool geslagen was zeide deze, dat hij er buiten stond, omdat hem last was gegeven daar palen te slaan. Hij wilde zich er evenwel niet aan onttrekken en op werkelijk billijke manier was hij bereid hot riool te maken. De heer Van den Hoek is van gevoelen dat Van der Peijl als aannemer wel degelijk verantwoordelijk was voor de gevolgen die de uitvoering van 'twerk na zich kon slepen. Spreker heeft 't niet over de som die betaald zal worden, deze is niet te hoog, doch als de gemeente 't moet laten maken, waarom 't dan niet door den onderhoudsaannemer laten doen Deze kwam het toe. De Voorzitter: Omdat we meenden goedkooper op deze wijze geholpen te zullen worden, 't werk kan nogal risico opleveren. Buitendien al gevoelde Van der Peijl zich moreel verplicht iets te doen. hij wist van de andere palen niets af en was er niet bij toen deze geslagen werden. De heer Van den Hoek: Dat doet nieis tot de zaak af, de aannemer is verantwoordelijk voor de daden van zijn werkvolk. De heer Van der Ilooft vestigt de aandacht op 't feit dat aan Van der Peijl toch de rooilijn zal zijn aangewezen en hij volgens die lijn heeft laten werken. De heer Van den Hoek merkt op dat men had moeten uitscheiden zoodra men ondervond dat men op het riool kwam. Als met stoom geheid werd zoo hij kunnen toestemmen dat het niet werd bespeurd, maar met een handblok van 'n 150 K. G. moet men 'topmerken. De Voorzitter geeft lezing van het door Van der Peijl geteekende contract waarbij deze aanneemt 't werk te ver- richten voor f 66,50 en voor zijne rekening neemt alle schade die gedurende de uitvoering van het werk of de twee eerst- volgende jaren tengevolge daarvan aan de huizen mocht worden toegebracht. De heer Tazelaar zegt, dat het riool niet recht loopt, maar op de eene plaats buiten en op de andere plaats binnen de rooilijn valt. Nu gebeurt het toch meer dat men bij 'theien op 't een of ander blijft steken en het is toch een groot verschil of't onwetend of moedwillig geschiedt. De heer Van den Hoek zal niet zeggen dat men 't bij de eerste paal al wist, maar bij de tweede dan toch zeker. De heer Van IJsselsteijn heeft er met Van der Peijl ook over gesproken en zeide tot hem dat hij wel van meerdere dan die eene paal zou afweten, waarop Van der Peijl glim- lachte. De heer Van den Hoek ziet daarin een bewijs dat hij niet geheel ongelijk heeft; men moet ook niet denken dat Van der Peijl zoo nauwgezet is dat hij er een gewetenszaak van zou maken om zich met een leugen uit den slag te trekken teneinde die f 66 te kunnen krijgen. Overigens had de opmerking van spreker geen ander doel dan te informeeren naar de waarheid, omtrent 't geen hem ter oore was gekomen. Hij dankt voor de inliehtingen. Gedurende deze bespreking is de aandacht van den Voor zitter gevallen op de nog steeds bestaande vacature in de Commissie van Fabricage. Hij stelt voor om die Commissie thans weder te completeeren en tot stemming over te gaan de persoon is volgens hem daarvoor als aangewezen. Met 6 stemmen wordt de heer Van den Hoek als lid der commissie benoemdde heeren Moes en Grenu verkregen ieder 2 stemmen. De heer Van den Hoek verklaart de benoeming aan te nemen. Hierna is de vergadering gesloten. Ilontenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Nov. Qurinns Kroezen, oud 28 j., jm. en Anna Catharina van Damme, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Alphonsus, z. van Petrus van den Bosch en van Paulina Bauwens. Maria Louisa, d. van Jan Baptist Pharasijn en van Johanna de Valck. 2 Nov. Bertha Isabella, d. van Joseph van Proost en van Melania Seraphina Polfliet. 3 Nov. Jan Francies, z. van Jan Francies Stoele en van Apolonia Pauwels. 4 Nov. Johanna Amela, d. van Petrus Judocus Verdurmen en van Marie Louise Pica vet. Anna Maria, d. van Petrus Serrarens en van Cornelia Janssens. 6 Nov. Jacobus Andreas, z. van Anthonij de Maagt en van Ida Morcus. Mathilda, d. van Johannes Bogaart en van Anna Maria Herman. 8 Nov. Elisabeth, d. van Josephus Aloui.-ius Gerin en van Maria Anna Frnijtier. 9 Nov. Emilius Franciscus. z. van Johannes Francies Vaal en van Johanna Rozalia Schrijvers. 11 Nov. Rosalia, d. van Petrus Josephus Iloefijzers en van Alouisa Jansen. 12 Nov. Maria Anna, d. van Alphonsus van Steene en van Anna Catharina Pardon. Overlijden. 2 Nov. Joos Buijens, oud 84 j., weduwn. van Anna Maria van Dommelen. 8 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Josephus Alouisius Gerin en van Maria Anna Fruijtier. 13 Nov. Francisca Yermeulen, oud 30 j., echlg. van Augustinus Krieckaart. 15 Nov. Jan Francies Meersschaert, oud 79 j., weduwn. van Judoca van Vlijmen. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Philippine. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Honore Buijsse, oud 26 j jm. en Emma Wijne, oud 20 j., jd. Geboorten. 10 Nov. Emma Maria, d. an Polidoor Lauret en van Alexandrina Maria Lauret 12 Nov. Petrus, z. van Aricus de Bock en van Rosalia de Graeve. Xnidtlnrpe. Geboorten. 6 Nov. Maria Theresia, d. van Eduurdus de Munck en van Leonia Clementina de Meijer. Overlijden. 2 Nov. Petrus Antonius Baert, oud 64 j., weduwn. van Nathalia Steppe. 6 Nov Louisa Yersijp, oud 3 m., d. van Antonius en van Wilhelmina Verplanken. 2 VLAG. NAAM. M-f. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzen 18 Deens. s.s. Uranienborg 5563 Jacobstad ho at 19 Eng. s.s. Ptarmigan 3492 Liverpool stukg. idem Diamond 1256 Bristol laudb.zout Van Ter leuteni 18 Eng. s.s. Leona 1698 1 Goole ledig Voor Cent 1 18 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Rus. s.s. Russ 2925 Kroonstad vlas&hout 19 Duits. s.s. Adolf 2652 Riga hout Eng. s.s. Plantagenet 1751 Houfleur ledig Van Kenti 18 Eng. s.s. Busy Bee 2554 New-Castle stukg. 19 idem Spindrift 2003 Londen idem Fra. sch. Marie Alice 265 Redan phosph. Eng. s.s. Ouse 1929 Goole stukg. Van Selzaete 19 Eng. s.s. Grey friars 3637 Burntisland ledig Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 6,50 a Rogge 5,00 a Wintergerst 6,75 a Zomergerst 6,00 a Haver /4.50 a Erwteu f 7,a f Paardenboonen f a f Duivenboonen f a Witteboonen a Bruineboonen a fBoekweit Lijnzaad a Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,90 a Eieren per 26 stuks f 1,40. Er waren ter markt te koop gesteld 55 stuks hoornvee, 41 varkens en 1 sehaap. Verkocht 25 stuks hoornvee en 32 varkens. II

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3