mmm kcitta* Winterjassen (bonkers) 100 Kanadaboomen, oiierlliii ran let taiertapitaal van Gent, IS Kanadaboomsn, Ii i'f:I Telegrafische berichten. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Doktor Burvenich, Selzaete, Docter Ilirschel, •uhihduh :rcr Hitivit 'uajui^ U9 U9sjiifl[ 'iwpaofi ~ADIk H. D0NZE-P0TH0VEN, ONTVANGEN: Openbare Verkooping. der wet van 23 Juli 1885 (Stbl. n°. 151) inzake opruiming en beheer van wrakken, niet liggende binnen eene bepaalde gemeente. Bij Koninklijk besluit is de pupillenschool te Nieuwersluis, te rekenen van 1 Januari 1896, opgeheven. Te Amsterdam is men nog steeds zoekende naar den persoon, die bet aandurft hoofdcommis- saris van politie aldaar te worden. Voor die be- trekking moet tegenwoordig ernstig in aanmerking komen de beer Allard, kapitein der marechaussee te Roermond. TER NEUZEN, 15 November 1895. In de op Dinsdag 19 Nov. a. s., 's morgens te 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling benoemen onderwijzeres aan school B, ingekomen stukken enz. Met genoegen kunnen wij mededeelen dat, even- als op vele plaatsen ook alhier, een depot gevestigd is van het Antidiphterisch genees-serum bereid aan het Pathologisch Instituut te Utrecht, door Dr. C. II. H. Spronck, hoogleeraar aan 's Rijks universiteit en Dr. A. W. H. Wirtz, directeur van 's Rijks veeartsenijschool. Dit serum kan, op voorschrift van iederen arts, bij den apotheker P. A. le Clercq, alhier, worden aangevraagd en wordt voor on- en minvermogenden gratis afgeleverd. Heden werd alhier door de politie uit Hulst gevankelijk doorgevoerd om naar Middelburg te worden getransporteerd zekere E., verdacht van oplichterij en verduistering. Gedurende de 2e helft der maand October, zijn door het hulpkantoor te Zaamslag, de volgende onbestelbare brieven verzonden, aan de adresseu van J. J. de Boer, AmsterdamA. J. Dees, ZaamslagC. de Bakker, Gent (Belgie)E. B. de Boon, Biberich (Duitschland). Sedert Dinsdagavond kan men zooals steeds in November bij onbewolkten hemel iederen avond vallende sterren bemerken. Het verschijnsel zal tot Zaterdagavond duren en den 23sten dezer zich herhalen. Op het tweetal bij de vacante Christelijke Geref. gemeente te Goes komt voor Ds. J. Westerhuis te Groningen. Oostburg. De heer A. H. P. v. d. Beek, onderwijzer aan de school met den bijbel alhier, lieeft eene gelijke benoeming aan eene Chr. school te 's Gravenhage ontvangen en deze aangenomen. Namens Ged. Staten van Zeeland werd heden (Vrijdag) in de Abdij te Middelburg aanbesteed Het herstellen of vernieuwen van eenige Prov. Waterstaatswerken en wegen, met hun onderhoud gedurende drie jaren, in te gaan 1 Januari 1896, (in 19 perceelen). Voor het 12e perceel (straatweg wederzijds Sluis); 13e perceel (straatweg van den grooten weg bij Breskens naar Groede en die van Groede naar Nieuwvliet) 14e perceel (straatweg van Schoondijke naar IJzendijke), en 15e perceel (straatweg van Oostburg naar Zuid- zande) waren geen inschrijvers, doch gecombineerd werd ingeschreven door den heer P. Monje te Breskens, voor f 10997. 16" perceel (straat- en grindweg van Ter Neuzen naar Axel), werd het minst ingeschreven door den heer K. de Vos te Ter Neuzen, voor 5640. 17e perceel (straat- en grindweg van Walsoorden naar Hulst), werd het minst ingeschreven door den heer A. Vermorken te Hontenisse, voor 5300. 18e perceel (steigerdam met steiger, enz. te Walsoorden) werd het minst ingeschreven door den heer J. F. Adriaansens-Polfliet te Walsoorden, voor 574. De perceelen 16, 17 en 18 zijn gecombineerd ingeschreven door den heer J. F. Adriaansens- Polfliet, voor f 12183. Woensdagmorgen omstreeks 9 uur zouden een viertal Belg. loodsen, die door den Belg. loodsboot No. 14, schipper Matthews, van naar zee gevaren stoombooten waren afgehaald, ter hoogte van het lichtschip Wandelaar overgezet worden aan boord van het stoomschip Euvin om naar Vlissingen terug te keeren. Op het oogenblik, dat zij dit vaartuig bereikt hadden en reeds aan- stalten maakten om over te klimmen, streek een zware grondzee over de jol heen, vulde haar ten halve met water en sloeg haar om de zijde der stoomboot weg. Geheel hulpeloos, want de roeiriemen waren overboord gespoeld dreven de mannen alzoo te midden van eene woeste zee, die zal sluiten en binnen een paar weken komt de zaak voor de gezworenen." z/Dus werkelijk riep Dorn, en Serafine stiet ook een kreet van smart en schrik uitdoch spoedig wist ze zich te bedwingen en zeide toen vDat is eigenlijk het beste Nu houdt onze werkeloosheid op en kunnen wij handelend optreden." (Wordt vervolgd.) hen elk oogenblik dreigde uit de boot te werpen en mede te sleuren. En terwijl zij in dien hachelij- ken toestand verkeerden, zakte op eens een der opvarenden, de 55jarige loods A. Lagace, door schrik en koude bevangen, ineen en stierf op hetzelfde oogenblik in de armen van een zijner collega's. Inmiddels waren van de stoomboot en den loodsschoener alle pogingen in 'twerk gesteld om de drenkelingen te redden. Een 2e jol der loodsboot slaagde er weldra in de 5 overgeblevenen over te nemen en behouden op den loodsschoener terug te brengen. Het lijk van den loods Lagace werd eveneens aan boord van No. 14 overgebracht en des avonds te 6 ure te Vlissingen ontscheept. VI. Crt. De concurrence, welke omliggende gemeenten de Goessche veemarkten of toondagen trachten aan te doen, geven niet veel afbreuk daartoe. Op de pas gehouden veemarkt te Nisse b.v. stonden zeven heele koeien aan de lijn. Niet minder dan ongeveer 55 sollicitanten hebben zich aangemeld voor eene vacante onder- wijzers betrekking te Amersfoort, aan welke betrek- king eene jaarwedde van f 600 is verbonden, die na 12 dienstjaren tot 800 verhoogd worden kan. Aan de touwslagerij van den heer J. Hofland in Brielle herdenkt 16 dezer een werkman zijne tediensttreding over 50 jaren bij deze firma, alwaar ook de vader van den jubilaris eveneens het gouden feest mocht vieren. Als bewijs dat de verstand- houding tusschen patroon en ondergeschikten hier is zooals ze dat behoort te zijn, kan dienen dat er in de laatste 7 jaren zeven werklieden het gouden feest aan genoemde touwslagerij herdachten. Op de Stroomarkt te Amsterdam is Dinsdag avond een Italiaansch heer, deftig gekleed, aan- gevallen door twee mannen, die hem van zijn portemonnaie en zijn horloge beroofden. Ten slotte werd de aangevallene duchtig afgeranseld. Jhr. Bosch van Drakenstein heeft op zijne goederen bij de Vuursche en de heer A. Boisse- vain op zijn jachtveld onder Baarn een klopjacht gehoudenmen doodde daardoor 344 konijnen en voorts nog 19 hazen, 3 fasanten en 11 houtsnippen. Omdat de firma Schuijt te Utrecht aan haar werklieden, sigarenmakers, geen inzage wilde geven van haar boeken om daarmee het bewijs te leveren, dat zij niet voor de Amsterdamsche fabrikanten werkte, hetgeen trouwens de patroon reeds mon- deling had medegedeeld, besloot bijna het geheele personeel te staken. Thans, nu de staking te Am sterdam geeindigd is, verzochteu ook de werklieden der firma Schuijt weer aan het werk te mogen gaan. De firma weigert dit echter en 65 werk lieden moeten nu trachten elders eenig werk te bekomen. Ziedaar weer een treurige vrucht van het zoo lichtvaardig neerleggen van zijn werk. In de laatste dagen is in enkele plaatsen een beweging ontstaan tegen de vele collecten voor instellingen, daar buiten gevestigd en waaraan alleen voor de plaats waarin zij gevestigd zijn, eenig belang is verbonden. Daardoor, meent men, lijden eigen armen veel schade, daar niets zoo spoedig verveelt als geven. De klagers meenen dat zij, die collecteeren, door de percenten die zij ontvangen plus de reiskosten, met deze weldadigheid de beste zaken maken. Deze klachten zijn zeker niet ongegrond, merkt de Arnh. Ct." op een sprekend bewijs vonden we dezer dagen in een annonce, waarbij voor den verkoop van loten voor een weldadig doel colporteurs gevraagd wer- den tegen 20 provisie. De Amsterdamsche politie heeft Maandagavond een inval gedaan in een perceel in de Warmoes- straat no. 92, waar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. De eigenlijke speelzalen liggen op een hoogere verdieping en zijn door zware groene gordijnen gewaarborgd tegen onbescheideu blikken van over- buren en voorbijgangers. De speeltafels komen vermoedelijk uit Brussel en zijn van de bekende inrichtingde pooten rusten op gutta-percha kussentjes, zoodat het waterpas gelegen blad, wanneer iemand er ongemerkt bijv. metdehanden of ellebogen op drukt, van stand verandert en de loop der balletjes willekeurig gewijzigd wordt. Ondernemers zijn drie Franschen, die geen be- taling voor het lidmaatschap vragen, maar zich tevreden stellen met een zeker bedrag van elken gewonnen gulden. Naar aan het //Ilbl." wordt medegedeeld, telt die inrichting een aantal //leden", die hun lid maatschap niet op de gebruikelijke manier in den vorin eener vaste bijdrage betalen, maar niettemin voorzien zijn van een roodlederen toegangskaart, die zoowel den naam van die //Club de la War- moesstraat" als dien van den houder vermeldt en, blijkens eene in 't Fransch gestelde bepaling, bij het binnentreden vertoond moet worden. Ver- volgens draagt zij den naam van den //voorzitter" en den //secretaris", precies dus als bij badplaats- speelclubs. Gelijkstraats zijn twee vertrekken. In het voorste hangt een ledenlijst; het achterste doet aan een koffie- zaaltje denken. Nietleden, die op een nachtelijke wandeling in de Warmoesstraat zich door het uiterlijk aangetrokken gevoelen om binnen te gaan, worden in dat voorhuis ontvangen door iemand, die begint met de meedeeling, dat het een besloten kring is. Heeft men echter een aanbeveling van een der leden, dan wordt men //ge'introduceerd" en is men vreemdeling zonder iets verdachts, dan beoefent de //Societe Internationale" in genoegzame mate de deugd der gastvrijheid, om insgelijks geen bezwaar tegen het binnengaan te maken. Het persoontje, dat de Bredasche vrouwen en meisjes zooveel schrik heeft aangejaagd, mag een flauwerd wezen, een kwaad hart heeft hij toch niet. De Bredanaar bevat het volgende: Wij ontvingen gisteren het volgende schrijven z/Mijn doel is bereikt, ik wenschte slechts te ondervinden, wat couranten, zooals de Nieuwe Bredasche Courant al niet opnemen, zonder ver- der na te denken. z/De vrouwen van Ginneken kunnen gerust zijn, ik ondergeteekende ben niet voornemens een dier, laat staan 3 meisjes en 2 vrouwen op Sinter- Klaasavond te vermoorden. //Jack the Ripper, No. 2," Naar de Utr. Ct, meedeelt, was door den soldaat M. J. W., van het 5e bat. 5" regiment infanterie, onlangs voor straf uit Amersfoort over- geplaatst, in de kazerne het gerucht verspreid, dat hij het lijk van den vermisten soldaat Langeveld persoonlijk had gezien de oogen waren uit hunne kassen gepikt, de toppen der vingers afgebeten, enz. enz. Bij een nauwkeurig ingesteld onderzoek is uit- gemaakt, dat al die geruchten valsch en door W. zelf verzonnen warenhij is deswege gestraft met 14 dagen provoost. In het gehucht Kijfhoek, nabij Groote Lindt (gemeente Zwijndrecht), worden sinds eenigen tijd onder toezicht van de heeren Mr. Van Gijn, Bas Veth, Mr. Overvoorde, archivaris en A van Beek, alien te Dordrecht ontgravingen gedaan, om te zoeken naar de overblijfseien van een klooster, dat vroeger in die buurt moet gestaan hebben. Thans is dit klooster, met muren van ruim 1,50 M. dikte, ontdekt, waarbij gebleken is, dat het dagteekent uit 1572. De ontgravingen wor den voortgezet. Op een der wegen nabij Delft, welke nogal veel door minnende paartjes worden bezocht, hield zich in den laatsten tijd een verdacht persoon op, die de jongelieden aansprak en vrees aanjoeg met de mededeeling dat hij hen zou bekend maken. Gewoonlijk werd hem dan met geld het zwijgen opgelegd. Dezer dagen besloten twee Delftsche heeren hem dit eens af te leeren. Zij begaven zich, de een als dame verkleed, op dien weg en werden weldra door den bedoelden persoon met het gewone praatje aangesproken. De niet ver- kleedde heer bood den man zijn horloge aan, doch toen deze het wilde aannemen, kreeg hij in plaats daarvan een vuistslag die hem deed suizebollen, zoodat hij spoedig beenen maakte. Volgens de uitkomsten der jongste beroeps- telling wonen er in Duitschland een millioen meer vrouwen dan mannen. De juiste cijfers zijn 26,352,430 personen van het vrouwelijk geslacht tegen 25,405,934 van het mannelijke. Te Berlijn zijn er 75,000 meer vrouwen dan mannen. Een vreeselijke ramp wordt uit Grenada (Mexico) bericht. Daar is een groot schoolgebouw door brand vernield. Er waren 150 leerlingen in, en van deze zijn velen om het leven gekomen. Men haalde reeds 31 dooden uit het puin. Maandag en Dinsdag heeft het aan de Engelsche kust hevig gestormder werd veel schade aange- richt. Ook kwamen verscheidene schepelingen om het leven. In 't oosten van Frankrijk lijdt men aan over- strooming. De Moezel is zeer hoog gestegen, en te Epinal is het water in de straten gedrongen, zoodat de toestand niet zonder gevaar is. Te Weenen heeft Zondag in een der fijnste restaurants een eigenaardig tooneel plaats gehad. In den middag trad een werkman binnen en vroeg een glas bier, wat de kellner hem weigerde, en de eigenaar ook. Een paar heeren verzochten daarop den man, aan hun tafeltje plaats te nemen en bestelden toen het bier voor hun gast. De eigenaar evenwel begon op alien te schelden, en er ontstond een waar kabaal. 's Avonds kwamen, in kleine groepjes, ongeveer tweehonderd werklieden de restauratie binnen, namen kalm plaats, bestelden en betaalden elk een glas bier maar bleven den geheelen avond zitten, zoodat niemand meer plaats kon vinden. Enorme schade d.us voor den koffiehuishouder. Deze begaf zich dan ook 's anderendaags naar het bureau van het werklieden-orgaan en bood den door hem beleedigden werkman satisfactie aan. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 16 Nov. 17 18 19 20 21 22 Voorm. Nam. 0.58 1.18 1.40 1.59 2.20 2.41 3.1 3.21 3.42 4.3 4.23 4.45 5.7 5.32 AANBESTEDINGEN. Op Vrijdag 29 November 1895, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, van 1°. Het onderhoud van eenige werken bij de Oude Hoeve, aan de noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in de provincie Zeeland, gedurende de jaren 1896, 1897 en 1898. (Raining 11,900.) 2°. Het onderhoud van den Rijksdam, de terp en den registreerende getij meter te Bath, be hoorende tot de zeewerken in de provincie Zeeland, gedurende de jaren 1896, 1897 en 1898. (Raming f 1900.) ZEETIJDINGEN. Van 13 tot en met 14 November. a a Van 13 tot en met 14 November werden langs de Oostsluizen alhier 31 binnenvaartuigen op- en 39 afgeschut; door de Westsl. 7 op- en 1 afgeschut. Getrouwd J. F. KAMERMANS M. C. PIETERS, die, ook namens wederzijdsche familie, hun liar- telijken (lank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ontvangen. Ter Neuzen, 13 November 1895. De ondergeteekenden betuigen hunnen liartelijken (lank aan alien voor de belangstelling in hun 25jarig jubile. Hoek, 16 Nov. 1895. P. GEELHOEDT en Echtgenoote. beveelt zich bij zonder aan voor kinderkrank- heden en bij lijders aan niaag- en velziekten. Te raadplegen alle dagen van 1 tot 2 uren, te Selzaete. geexamineerd tandarts, is te sprekeii de 2e en 4e Woensdag van iedere maand, van 's morgens 9 tot 'snamiddags 5 ure, in het //Hotel des Pays- lias" te T e r Neuzen, alleen voor het inzetten van kunsttanden en gebitten, zonder uitnemen der oude wortels. Op aanvraag komt Dr. Hirschel aan huis, zonder verhooging van prijs. •xrapjOAt punnmSdo rajqnz nozhid^ods ubb uo;ire;sa.i para MriHJ/NOT 'N flfi PRsa&jm si jooa joqiuoAO^ Snpsnifl -s do fiz lap 'ppLiaq apmupapsRiopuQ Nieuwstraat, Ter Neuzen. in soorten. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD BEOOSTEN BLIJ bezuiden, op Dinsdag 26 November 1895, des voormiddags 10 ure, verkoopen staande op den dijk van voornoemden polder, loopende van Donnen van Grembergen naar den ouden tol in de nabijheid van het water- huis, gemeente Koewacht. Daarna ten verzoeke van mijnheer R. VAN MOSSEVELDE, grondeigenaar te Gent, aan bet land in pacht bij Eduard Arens te Koewacht staande nabij het waterhuis. Te vergaderen in den ouden to! bij Goossens. c3 c3 VLAG. NAAM. M:!. Van en naar. Lading. 13 13 14 13 14 Eng. s.s. idem idem Eng. barge Eng. s.s. Eng. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. idem Eng. bark Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. bark Eng. s.s. Voor Ter Neuzen Busy Bee Kinghorn River Derwent 2554 1993 2272 New-Castle Leith Londen Von Ter Xeuzeui Frances j 218 j Londen Ann Webster 2241 1 idem Voor Kent s Greyfriars Dovre Sea Gull Egret New Field Edith Don Sea Belle Albert Nescio i Ibis 3637 1300 2100 3492 4277 1722 Van Kent i 2658 Goole Wyborg Arendal Londen Manchester Iquique Londen 2152 1485 Londen idem 763 Kragero 3024 Liverpool stukg. idem idem glas stukg. hout idem stukg. idem salpeter stukg. stukg. idem idem ballast stukg. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2