Gemengde berichten. Telegrafische berichten. De nieuwe mailboot <rPrins Hendrik" van de Maatschappij //Zeeland" heeft bij den op jl. Zaterdag gehouden proeftocht tusseben Ylissingen Queenboro, onder alles behalve gunstige omstandig- heden, uitstekend voldaan. Zondagmiddagarriveerde de boot te Vlissingen, na den overtocht in ruim vijf uur volbracht te liebben. Uit Bergen-op-Zoom wordt gemeld, dat door de vele regens de drie suikerfabrieken thans kunnen werken. Ten opzichte van de karvoerders zijn door het dagelijksch bestnur der gemeente, in overleg met eene commissie uit den raad, eenige voorschriften gemaakt. Yoortaan zullen alle vrachten, per kar vervoerd, op zijn hoogst een last of 2000 kilo's mogen zijn, en alsdan is de vervoerder niet ge- bonden aan een bepaalden weg. Hiermede hoopt men het stukrijden der openbare wegen in de gemeente te voorkomen, en tevens de lastdieren voor afbeulen te behoeden. Eeistdaags zal in eene bepaaldelijk voor dat doel belegde vergadering die verordening in be- handeling komen. Indien de Belgische minister van landbouw wist, hoeveel vee dagelijks Belgie wordt binnen- gesmokkeld, hij zou niet langer aarzelen de Bel gische grenzen voor onzeu gezondeu veestapel te openen. Dag op dag kan men langs Rozendaal transporten van 10 tot 20 stuks over de grenzen zien brengen, waarvan geen cent in Belgie's schat- kist komt. Onze berichtgever zegt zich niet aan overdrijving schuldig te maken, wanneer hij de waarde van het in de jongste veertien dagen ge- smokkelde vee op ruim 30,000 schat. Hoe het mogelijk is, met koppels van 10 tot 20 stuks best vee ongehinderd in Belgie te komen, zal ook voor velen een raadsel zijn. Wei wordt door de eigenlijke invoerders, die zich echter buiten schot houden, aan de drijvers van 50 tot 100 franc per beest uitbetaald, doch waar zitten de kommiezen Handelsbl. TER NEUZEN, 13 November 1895. Herbenoemd tot burgemeester van Ter Neuzen, de heer J. A. van Boven. Op de heden alhier gehouden paarden- en veemarkt waren aangebracht30 paarden, 5 stieren, 33 ossen, 64 koeien en 133 varkens, terwijl na marktijd nog een 20tal koeien werden aangevoerd. De premien werden toegekend als volgt Voor den schoonsten dekhengst van minstens 2 jaar oud, vervaltvoor het schoonste ruinpaard van minstens 2 jaar oud, 1° premie 4,aan C. Kielman, 2® pr. 2,aan de wede Begheijn voor het schoonste merriepaard van minstens 2 jaar oud, le pr. 5,en 2e pr. f 2,aan de wed' Begheijn voor het schoonste jongpaard, tusschen 1 en 2 jaar oud, le pr. f 4,aan K. Pladdet te Hoek, 2e pr. f 2,aan de wede Begheijn; voor het schoonste veulen, beneden het jaar, f 4, aan de wede Begheijnvoor het grootste getal paarden, f 4,aan P. de Feijter Jacz.voor den schoonsten springStier van minstens 1 jaar oud, f 5,aan Aarn. de Peijtervoor het schoonste stuk rundvee (stieren uitgezonderd), ter markt ge- bracht uit de kantons Hulst en Ter Neuzen, le pr. f 4,aan G. van der Bent, 2e pr. 2, aan H. Hartogvoor idem (idem) van buiten die kantons, le pr. f 4,en 2e pr. f 2,aan E. Lambrechtsche te Ertveldevoor de beste baat- gevende of kalfdragende koe, 1® pr. 5,aan H. Hartog, 2e pr. f 2,aan J. de Feijter Jacz. voor het schoonste rund van 1 tot 2 jaar oud, f 4,aan C. van der Bentvoor het schoonste kalf, niet aanwezigvoor het vetste stuk rundvee (stieren uitgezonderd), f 5,— aan H. Hartog voor het grootste getal rundvee, f 4,aan P. de Feijter Jacz.voor het grootste getal schapen, zij den lioutvester, die verlegen achter haar stond en niets beters te doen wist dan opmerkzaam naar de mooie lokken in haar hals te kijken. ,/Neem mij niet kwalijk ik vergat geheel, dat ik niet meer thuis ben al staat hier alles nog op de oude plaats, zoo is hier toch veel veranderd." uO, vergeet dat juist wel, daar zult ge mij veel genoegen mee doen," antwoordde hij levendig. ,/De bovenkamer, die ge met uw zuster in gebruik hadt, is tot uw beschikkingde meid zal u daar dadelijk heenbrengen en voor u het een en ander gereed maken. Wilt ge een kop koffie Dat aanbod sla ik niet af," antwoordde zij een beetje opgewekter dan te voren. //De koffie zal mij na de lange reis wel smaken, maar het heeft den tijd wel naar boven te gaan tot mijn inoeder hier is en mijn bagage is thuisgebracht. Intusschen zou ik gaarne eens met u sprekenals ge dat goed vindt, drink ik een kop koffie onder de liu- deboom en dan houdt gij me gezelschap." Dorn vond dit zeer goed, doch wilde zich eenige oogenblikken verwijderen om de noodige bevelen te geven. Toen hij terug kwam, bemerkte Sera- fina, dat hij zijn huisjasje uit en zijn uniform aangetrokken had, en dat kleedde hem veel beter. Weinige oogenblikken later kwam de meid een servet op de tafel leggen en bracbt de koffie, waarbij ze de nieuw aangekomene scherp opnam. Zij was slechts weinige maanden bij de weduwe Eltester in dienst, en de tweeling-zusters hadden kort na haar vaders dood Segefeld verlaten de eene om een betrekking te Hamburg, de andere te Altona te aanvaarden. Ook Dorn had geen kennis gemaakt met de meisjes, maar hij had dagelijks de verhalen der moeder geduldig aange- niet aanwezigvoor het grootste getal varkens* bovep de 6 stuks, f 2,en voor idem, boven de 25 stuks, 5,beide aan Jac. de Meij te te Zuiddorpe. De bekroonden achter wier naam geen woonplaats is vermeld, zijn alhier woonachtig. De jaarmarkt werd begunstigd door fraai weer en bracht een levendige drukte in onze stad aan. Was de aanvoer van vee aanmerkelijk hooger dan vorige jaren, ook het vreemdelingen bezoek was groot, waaronder vele kooplieden. Naar we ver- namen werd nog al eenig rundvee verhandeld, hoewel de markt gedrukt bleef, tengevolge van de voortdurende sluiting der Belgische grenzen en de kooplieden met het smokkelen veel risico loopen. De handel in jonge varkens was als altijd levendig en deze gingen vlug van de hand. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoor weg alhier de volgende zeeschepen aangekomen om aldaar te lossen of te laden. Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September October 27 29 36 4 31 37 35 46 43 46 334 18 s., 4 ij., 3 k., 1 h., 1 PP- 17 s., 3 m., 3 ii., 2 p., lh., lk.,lr.ij„ 11. 18 s., 3 h., 3 pp., 2 m., 2 ij., 2 p., 1 k., 5 1. 4 s. 15 s., 8 h., 4 ij., 1 pp., 1 k., 2 1. 17 s., 4 m., 4 h., 4 ij 3 pp., 1 k., 4 1. 18 s., 7 h., 3 ij., 2 m., 1 pp., 1 k., 3 1. 22 s., 9 h., 5 in., 3 pp., 1 k., 1 lbz., 5 1., 20 s., 13 h., 2 ij., 1 pp., 1 k., 6 1., 22 s., 13 h., 4 ij., 2 pp., 1 k., 4 1. 59731 67741 72006 8858 61077 79978 86547 98545 99509 109354 743346 Uitgevaren zijn in Januari 23, in Februari 20, in Maart 30, in April 6, in Mei 16, in Juni 32, in Juli 26, in Augustus 30, September 33 en in October 39 zeeschepen. Door Z. D. H. den bisschop van Breda zijn benoemd tot kapelaan te Zeeuwsch Clinge de heer A. A. Metsers en te Sas van Gent de heer F. A. Luykx. De ambtenaar bij's rijks belastingen G. Been te Rotterdam is bevorderd van de 2de tot de lste klasse. Zuiddorpe. De ZeerEerw. heer A. P. Verheijen, pastoor alhier, is door Z. D. H. den bisschop van Breda benoemd tot pastoor te Dongen, terwijl de Eerw. heer A. Mies, thans kapelaan te Wouw, tot pastoor alhier is aangesteld. Verder is de Eerw. heer P. J. Plasschaert, geboren te Koewacht, benoemd tot kapelaan te Wouw. Kapellebrug. Bij de wed. D. de Bleijser alhier zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag een aantal kippen ontvreemd. De dader, vermoe- delijk een Belg, is nog niet opgespoord. 's Gravenhage, 13 Nov. TweedeKamer. Bij het voortgezet algemeen debat over de personeele belasting werd de klassenindeeling der gemeenten bestreden door de heeren Pijnappel en Rink en verdedigden de heeren Van Karnebeek en Van Dedem de verbetering der bestaande wet. De heeren Heemskerk en Hartogh spraken voor over- dracht van personeel aan de gemeenten. hoord. Het kwam hem nu voor, dat de weduwe al zeer weinig over Serafina had gesproken. z/Wat zoudt ge wel zeggen, wanneer ik u mededeelde, dat ik mijn betrekking heel onver- wacht heb verlaten en hier wil blijven?" vroeg Serafine om het gesprek in te leiden, zoodra de meid weg was. //Wat ik zou zeggen vroeg Dorn. //Wel, dat het heerlijk is, als ge altijd hier wilt blijven." Het meisje kleurde wegens de bewonderende blikken, waarrnee de houtvester deze woorden deed vergezeld gaan, en zei //Nu, altijd, dat zou te veel gezegdwezen, maar ten minste zoo lang, totdat George weer vrij is." z/Zoudt ge de koffie niet drinken Hier in de vrije lucht wordt ze gauw koud," sprak Dorn, in plaats van rechtstreeks te antwoorden. Het viel hem moeilijk haar te zeggen, dat de vrijlating van haar broeder wel niet zoo spoedig zou plaats hebben, als zij scheen te verwachten. Zij gaf gehoor aan zijn noodiging, schonk twee koppen koffie in en bediende hem met room, suiker en gebak. Hij volgde elk van haar bewegingen met de oogen en vond haar allerbekoorlijkst, terwijl ze het kopje aan den mond bracht en met kleine slokjes haar koffie dronk. z/He, dat verkwikt," sprak ze, terwijl ze het kopje, op de tafel zette. //Maar mijnheer, steek uw pijp weer eens aan en laten we eens gezellig praten. Het is me recht aangenaam, dat ik u eerst alleen heb aangetroffenvoor dat moeder thuis komt, kunt ge mij nu alles eens haarfijn vertellen van die ongelukkige geschiedenis." z/lk geloof, dat uw moeder u alles reeds heeft geschreven en in de kranten is er ook melding I RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 12 Nov. de volgende vonnissen uitgesproken 1®. A. v. D., oud 24 j., 2e. F. v. D., oud 21 j. en 3°. A. v. D., oud 27 j., landbouwers te Koewacht, zijn wegens mishandeling de le en 3® vrijgesproken, de 2» veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Op de veemarkt van Dinsdag te Goes, zijnde besten toondag, waren aangevoerd 377 stuks hoorn- vee. De heerschende gedruktheid in aanmerking genomen, werd er nogal tamelijk handel gedreven. Een particulierte Goes, eenwerkaanbestedende, had in het bestek de voorwaarden laten opnemen, dat de werklieden tegen ongelukken moesten ver- zekerd zijn. Dit kostte de besteder natuurlijk eenig geld, omdat de aannemers met die bepaling rekening zouden houden. 't Was wel geen groot werk, maar een ongeluk ligt op een klein plaatsje, en dat bleek ook hier. Een timmermansknecht viel en bezeerde zich onge- makkelijk hij kon aan het werk geen deelnemen, maar ontving vier weken lang negen gulden per week van de assurantie maatschappij. Mochten alle besteders en besteedsters dit goede voorbeeld volgen De expediteur Beudeker te Amsterdam, die de hem ter verzending toevertrouwde goederen niet expedieerde, is gearresteerd. In //de Graafschapbode" van Zaterdag waar- schuwt B. ter Maat, te Gaanderen, alle wildstroopers voor den bekenden //lammen Berend" aldaar, die veel omgang heeft met Joh. S., daar deze hem bij de politie verraden heeft, toen hij een haas gevangen had, waardoor hij 40 boete moest betalen. Een jonge man van Zuidwending had in de Pekela eene boerenplaats gehuurd. Het ontbrak hem aan gereedschap, aan tijd en aan werkkracht, om zijn land in ,/t zaad te zetten." Toch duldde moeder natuur geen uitstel en waarschuwde met nachtvorstjes. Toen gingen op een morgen zijne vrienden en buren en kennissen heen met ploegen en gespan, wel twintig in getal, en werkten op zijn land tot den avond en zijn land was in orde. Onder Overveen werd een 42jarige Duitsche inbreker ingerekend. Hij was in 't bezit van eene aanstelling als sub-agent eener glasverzekering- maatschappij. Ook te Amersfoort is een Duitsche inbreker aangehouden, die aldaar een door hem gekaapt rijwiel ver beneden de waarde trachtte te verkoopen. En onder Dorenweerd is er eveneens een gesuapt, ook al een Duitscher, een 32jarige Oostpruisische smid, die twee villa's onder Oosterbeek met een belangstellend bezoek had vereerd, maar in handen van de marechaussees liep. Aan de Deutsche Wochenzeitung deelt men o. a. het volgende mede Tusschen Zevenaar en Elten springt ieder uit den trein, die iets op zijn kerfstok heeft. Tot Zevenaar gaat de Nederlandsche veldwachter mede en eerst te Elten wacht zijn Duitsche ambtgenoot. De over de grenzen gezette personen zijn intusschen zonder toezicht en dan zouden ze wel dom zijn als ze er niet van doorgingen De N. Bred. Crt. behelst het volgende z/Een hatelijke aardigheid of..., gekkenwerk Wij ontvingen gisteren den volgenden brief: ////Ik, ondergeteekende, wil gevloekt zijn, als z/z/ik met den a. s. Sinterklaasavond, tusschen z///610 uur niet 3 meisjes en 2 vrouwen in ////Ginneken vermoord en in 12 stukken kap, //z/desnoods onder de oogen van de politie. Het ////moet en zal gebeuren."" JACK THE RIPPER No. 2, //XT mag waarschuwen, maar helpen doet't niet. z/De 5e December '95 zal ieder heugen, die in Ginneken woonachtig is." z/De brief is met eene nette, duidelijke hand geschreven." Wanneer dit eene aardigheid moet verbeelden, is de dader ervan iemand, in wiens hersenen't er maar treurig uitziet. De mogelijkheid bestaat evenwel, dat men hier te doen heeft met een heel of half krankzinnige. De schrijver is in ieder geval een gevaarlijk mensch." Naar de Tielsche Ct. weet te melden, ver- voegde zich Zaterdag ten gemeentehuize van Kerk- Driel een paartje om huwelijksaangifte te doen zij, een kreupel weeuwtje, hij een bejaard schaapherder, die van zijn prilste jeugd af geen andere bezig- heden had verricht dan zijne schapen hoeden en verzorgeu. van gemaakt," antwoordde Dorn, een versche pijp stoppende. z/Ja zeker, daarom ben ik hier gekomen. Constance en ik overlegden wie van ons naar huis moestwij kwamcn overeen, dat ik zou gaan. De oude ziekelijke dame, bij wie zij inwoont, kan haar niet missen, en zij zou moeder met haar angst en zorg nog treuriger maken. Ik daarentegen ben van meening, dat we het hoofd omhoog moeten houden; zoo slecht kan de zaak toch niet staan." (Wordt vervolgd.) Oj) de voorloopige vraag van den ambtenaar van den burgerlijken stand, hoe oud hij was, antwoordde de man, dat hij het niet juist wist' doch giste „zoo wat om en om de vijftig." Bij 't na gaan van 't geboorteregister bleek het, dat de man 61 jaar telde„zoo oud ben ik niet dat kan niet, dat is onmogelijk", zegt de schaap herder doch om de zaak niet langer tegen te houden, wilde hij wel een jaar of vijf toegeven en deed het voorstel zijn leeftijd op 55 jaren vast stellen. Dat was het uiterste Na re- en dupliek gelukte het eindelijk den ambtenaar, hem aan 't verstand te brengen, dat hij niet kon huwen, dan met inschrijving van zijn werkelijken ouderdom. Met een diepen zucht antwoordde de man,/t is goed dan zullen we toch maar trouwen, maar 't valt me niet mee." Lange gezichten bij bruid en bruidegom gelach aan de andere zijde. Nu in het buitenland vele inuntspecien buiten omloop zijn verklaard, tracht men deze stukken in ons land voor gangbaar geld uit te geven en kan men dus niet te voorzichtig wezen bij het aannemen dezer vreemde munt. Het zijn vooral de franc en vijf-francstukken die in Belgie niet meer gangbaar zijn en slechts waarde hebben als oud zilver. In Noord-Brabant zijn reeds velen hiervan de dupe geworden en het is zeer wel mogelijk dat deze ongangbare munt in ruimer kring verspreid zal worden. Te Breda is er de aandacht der justitie reeds op gevestigd. Een Ttaliaansch drama in weinig woorden. Te Rome werd een meisje op straat lastig ge- vallen door een jeugdig werkman, Sabbatini. De verloofde van het meisje kwam tusschenbeiden en las hem de les. Sabbatini trok een mcs en wondde den jongen zoowel als het meisje doodelijk. De moordenaar vluchtte, maar heeft zich den volgenden dag, door berouw of vrees voor de straf gedreven, van den Monte Pincio gestort. Hij stierf na eenige oogenblikken. Eugen Wolff, de oorlogscorrespondent van het /Berliner Tageblatt", zond aan zijne courant de beschrijving van eene door hem bijgewoonde militaire terechtstelling op Madagascar, om over de werking van de Lebel-patronen op levende menschen te oordeelen. Op korten afstand treffende, veroorzaakt de Lebel- patroon, zoowel bij het intreden als bij het ver laten van het lichaam, wondjes zoo klein, dat ze bijna niet zichtbaar zijn in de grijsblauwe vlek er omheende huid bij de wond sloot zich onmiddellijk weder als men haar oplichtte. Maar waar de kogel het been getroffen had, was de uitwerking verschrikkelijkniet meer enkel in- wendige verbloeding, maar een stralenvormige wond, waarbij als met meliniet alles uiteen ge- scheurd is. De vier veroordeelden, wier executie Wolff bijwoonde, hadden een genadeschot gekregen door het oorde schedels nu waren daardoor bijna geheel uiteengespat, zoodat er nog slechts brokstukkeu aan den romp hingen. Misschien echter moet in aanmerking genomen worden, dat de tromp van het geweer tegen de ooropening gezet werd, zoodat het twijfelachtig blijft, of deze uitwerking verkregen zou zijn bij het treffen op een afstand. De //Frkf. Ztg." ontving een geheimzinnig bericht (niet uit Londen), dat op't volgende neer- komt. De onlangs overleden historicus Froude heeft ontdekt, dat de huiswet der in Engeland regeerende dynastie geen onderscheid maakt, vat de erfopvolging betreft tusschen zoons en dochters, en dat derhalve niet de prins van Wales, die in 1841 is geboren, maar zijne zuster, Keizerin Friedrich, die het oudste kind is van Koningin Victoria, de naaste erfgenaam van den troon is. Dit zou dus beteekenen, dat Keizer Wilhelm eigenlijk de toekomstige Koning van Groot-Brittan- nie en Ierland moet zijn. Deze opvatting heeft in Engeland eenige ijverige aanhangers, o. a. lord Lonsdale (den bijzonderen vriend van Keizer Wilhelm) en, als nieuwbekeerde, William T. Stead, den redacteur der //Review of Reviews." Stead, die gaarne elken maand wat nieuws ontdekt, zal wel zorgen, dat er de noodige drukte over gemaakt wordt. De schrijver in de //Frankfurter" weet te ver tellen, dat Keizerin Friedrich eene vereeniging van Duitschland en Engeland onmogelijk acht, en eventueel de kroon van Engeland aan haar jongsten zoon zou willen overdragen (die dubbel met de Engelsche dynastie is verbonden, aangezien zijne vrouw ook eene kleindochter van Koningin Yictoria is)Keizer Wilhelm daarentegen zou 't volstekt niet vreemd vinden, Engeland en Duitschland onder een scepter te vereenigen. Bij al dit moois zij herinnerd, dat eenige roman- schrijvers altijd nog de //ware" erfgenaine van den Britschen troon in petto hebben. De sneltrein van Londen naar Schotland is Zaterdag-nacht ontspoord bij het station St-Noats. Drie wagens werden uit het spoor geworpen tegen kolenwagens, die op eene andere lijn stonden. Zeven reizigers werden gewond, eene dame doodelijk. Men schrijft uit Johannesburg In een paardenspel alhier werkte een sterke man met gewichten. Met veel ophef werd een ieder uitgedaagd, om de krachtoefeningen na te doen. De overwinnaar zou 100 pond sterling krijgen. De heer Kuiper, vroeger woonachtig te Utrecht, nam de uitdaging aan. Maand. Getal. Geladen met: K. m. inhoud bruto. In deze kolom beteekenen de letters s. stukgoederen, m. minerie, ij. ijzer, r.ij. ruw ijzer, k. kolen, p. pitchkolen, pp. pijpaarde, h. hout, lbz. landbouwzout, 1. ledig.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2