knsimiiq m:\sth\iien, HOTEL DONZE." gelegenheid totDansen Ruhr-Kachelkolen, 53 Kanadaboomen, (rileerlioi van bet kerieitospitaal m Gent, Met ds a. s. Jaarmarkt SocistGit „Willsm~T0ir GAAISCHIETING ISL O SSING Witts en Bruins Boonsn, BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. 0 D. RIEMENS, te Zaamslag, Doktor Burvenich, Selzaete, op Woensdag 13 Nov. WII«DSCHI37IIS Bij inschrijving te koop: D, VERKRIJGBAAR Kookerwten en Capucijners, Jlandeisberichten. Docler Mirschel, Openbare Verkoopin^ der fad rieksgebou wen, die tegen aclit uur al zoo ver geminderd waren, dat toen de brand vrijwel onder de knie was. Voortdurend stortten een gedeelte der muren in, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Zoowel het oliepakhnis als de fabriek //Aurora" zijn geheel verwoest. Yooral deze fabriek, die naar alle eischen des tijds ingericht is en over kostbare machinerieen beschikt, heeft het moeten ontgelden. Yan de tallooze flesschen melk met de bekende beugelsluiting bleef natnurlijk niet een gespaard. De perceelen behooren aan de firma H. de Iloog aan den Waaldijk en zijn voldoende verzekerd bij de firma Bicker Caarten Obreen alhier en enkele andere assuradeurs. Verschillende autoiiteiten waren geruimen tijd ter plaatse. Door een onbekende oorzaak ontstond Zondag een paar uur na afloop der godsdienstoefening brand in de Ned. Herv. kerk te Frederiksoord. Toen de brand werd ontdekt en de deuren der kerk werden geopend, sloegen de vlammen reeds naar buiten, zoodat niemand het waagde het gebouw biunen te gaan. Eindelijk slaagde men er in, den brand eenigzins te beperken en daarna met vereenigde krachten het vuur meester te worden. Een gedeelte van het gebouw is uitgebrand en het niet verbrande gedeelte heeft veel geleden van den rook. Maandagmiddag liep even voor de wachtpost van Abcoude een kind op de rails, toen de trein, die om 12,45 uit Amsterdam (W.P.) vertrekt, in voile vaart kwam aanrijden. De vader van de kleine, een wisselwachter, het gevaar ziende, waarin zijn dochtertje verkeerde, snelde onmiddellijk toe en had de voldoening nog juist bijtijds het kind te grijpen. Hij zelf kwam daarbij echter in aanraking met de machine, waardoor hij aan den arm vrij ernstig werd gewond De Londensche politie heeft weer een be- langrijke arrestatie gedaan in verband met den diefstal van baren zilver. Zij heeft twee mannen aangehouden, die in een overdekten wagen een kist vervoerden welke 13 baren zilver bevatte. Deze bleken afkomstig te zijn van-den vroeger vermelden diefstal. De gevangenen weigerden opheldering te geven, hoe zij in het bezit van het zilver waren gekomen. Uit Brussel wordt gemeld, dat bij den open- baren verkoop van onbestelbare aangeteekende zen- dingen door de Belgische Staatsspoorweg-inaat- schappij, een kist werd gevonden, die de lijken bevatte van een jonge vrouw en van een twaalf- jarigen jongen. De afzender moet zijn de eigenaar eener kermistent, die sedert spoorloos verdwenen is. Men vermoedt dat hiermede een geheimziunig familiedrama in verband staat. Nader meldt men De geheimzinnige vonds is spoedig opgehelderd, en van een misdaad is geen sprake. Toen men de zoogenaamde lijken wat nader bekeek, bleken het twee mummies te zijn, die op kermissen waren vertoond. De eigenaar der mummies, een kermisreiziger, is een paar maanden geleden in het St. Janshospitaal te Brus sel overleden zijn weduwe had de kist opgevraagd aan het bureau van onbestelbare colli, maar men had haar die niet willen afgeven, omdat zij niet bewijzen kon er recht op te hebben. De kooper van de kist heeft haar nu de mummies afgestaan. Acht en veertig jaren tuchthuis luidde het vonnis voor den aanvoerder van eene brandstichters- bende, die te New-York terecht stond. De man viel in zwijin toen hij het vonnis vernam. Uit het tuchthuis te Bruchsal, in Baden, werd dezer dagen een man ontslagen, die wegens moord veroordeeld was tot levenslang en 34 jaren in den kerker had gezeten. Een tachtigjarig moedertje, de in het jaar 1815 geboren vrouw Karoline Kahlow, sleepte zich Maandag, ondersteund door haar 70jarigen echtgenoot, naar de bank der beschuldigden in de rechtzaal te Berlijn. De tot nog toe onbesproken oude vrouw was eene dievegge geworden. Zij had eenigen tijd geleden op de markt een theekopje ter waarde van 6 cent ontvreemd. Met de grootste moeite gelukte het den president, zich voor de halfdoove vrouw verstaanbaar te maken. Zij bekende het haar ten laste gelegde. Het 0. M. requireerde tegen haar een dag gevangenisstraf, doch de recht- bank nam als verzachteiule omstandigheid aan, dat zij door den ouderdom zoo zwak van geest- vermogens geworden was, dat zij niet toerekenbaar kon worden geacht. De rechtbank sprak haar vrij. Indien het waar is, dat er op deze booze werehl vrouwen bestaan, die haar echtgenooten ten gronde richten alleen om het genoegen te hebben, vijf- of zesmaal daags een ander toilet te maken, willen wij haar eens wijzen op andere dames, die op dit gebied een ongehoorde zuinigheid aan den dag leggen. Een Engelsch statisticus deelt mede, dat de elegantste dames in Engelsch-Indie jaarlijks niet meer dan 12 stuivers aan haar toilet besteden Yolgens denzelfden statisticus besteden de Duitschers, dames en heeren, gemiddeld jaarlijks f 12,50 per hoofd voor hetzelfde doel, de En- gelschen 37,50 en de Eranschen wie zou dat gedacht hebben slechts 19. Daar kunnen de heeren niets op tegen hebben een modisten- rekening van 19 per jaar! Voor den Londenschen rechter is onlangs een jonge vrouw verschenen, die, zonder het te willen of te weten, bigamie heeft gepleegd. Me- juft'rouw Clarke had zes jaren geleden op verlangen van haar moeder in een der Londensche kerken een reeks plechtige handelingen verricht, die haar volgens de Engelsche wet maakten tot de wettige echtgenoote van een zekeren Stier, een man, dien zij slechts oppervlakkig kende. Het meisje meende, dat deze handelingen slechts voor den vorm ge schiedden, maar Stier in het minst geen rechten op haar gaven en bleef in dien waan, daar Stier onmiddellijk naar Afrika vertrok. Onlangs reikte mejuffrouw Clarke haar hand aan een zekeren heer Ford en leefde met dezen zeer gelukkig, totdat Stier, die in zeer behoeftige omstandigheden verkeerde uit Afrika terugkwam en van den vader van het meisje zijn vrouw op eischte. Deze wist van de geheele zaak niets af de moeder was overleden zonder het geheim verteld te hebben en zonder dat iemand te weten was gekomen, wat haar tot de zonderlinge handelwijze had gedreven. De breeder van mej. Clarke (thans mevr. Ford) was echter op de hoogte van de zaak en deelde den vader de toedracht mede. Het geval werd voor den rechter gebracht. Hier bleek, dat het huwelijk met Stier volkomen wettig was. Aangezien echter mej. Clarke dit zonder het te weten had aangegaau, werd dit door den rechter ontbonden, terwijl het huwelijk met den heer Ford van kracht bleef. De jongste veteraan van het Duitsche leger is een Wurtemberger, die in 1870, op 14jarigen leeftijd, meetrok als tamboer en o. a. het beleg van Parijs meemaakte. De jongste doode uit den veldtocht was Egar Rogalla von Bieberstein, die gymnasiast was te Trier, toen de oorlog uitbrak en dienst nam als vrijwilliger. Hij sneuvelde in't moorddadig gevecht bij le Bourget, op 30 October, juist 16 jaar en 2 dagen oud. Te Havre is de Russische stoomboot Vladimir binnen gekomen met geschenken aan boord van den Czaar voor de Fransche steden. Parijs krijgt een groote jaspisvaas, voor Toulon, Marseille en Lyon zijn schilderijen bestemd met voorstellingen van de feesten te Kroonstad en te Toulon. De vroeger algemeen erkende stelregel, dat longtering (tuberculose) een ongeneeslijke ziekte is, wordt tegenwoordig meer en meer bestreden. Nog geen twee weken geleden berichtten Fransche bladen van een geneesmiddel tegen tering, door Dr. Grotte, te Parijs, gevonden, en terwijl het groote publiek nog op nadere bijzonderheden omtrent die geneeswijze wacht, treedt er weder een ander ge leerde op, die beweert de vreeselijke ziekte te kunnen overwinnen. Op het geneeskundig congres, te Bordeaux, heeft Prof. Maragliano, van Genua, een voordracht gehouden over een door hem gevonden teringge- neeswijze. Zijn middel bestaat uit inspuitingen met een preparaat, ontleend aan serum van honden, ezels en paarden. De inspuitingen zijn naar de Professor verzekert, onschadelijk. Zij doen, integen- deel, den patienten goed in ieder geval zelfs de ergste. Van 83 longlijders, welke met dit serum behandelt werden, hebben 61 er baat bij gevonden de een meer, de ander minder, en degenen, bij wie de ziekte niet te ver gevorderd was, zijn genezen of rep weg ter genezing. Dezer dagen werden te Esschen zeven koeien door de tolbeambten in beslag genomen. Zij werden naar het slachthuis van Antwerpen gebracht, en daar verkocht aan een bewoner der Looybroek- straat, die de dieren onder toezicht der douanen slachten moest. Welnu, van die zeven koeien waren er eergisteren morgen zes verdwenen. Hoe dat weet men niet. Men zegt, dat de dieven over een achtermuur geklommen zijn en dat deze, die hier toch den weg moesten weten, de koeien hebben weggevoerd door eene deur in dien muur, welke zij van binnen openden. Eens buiten, moeten zij de koeien zelfs door het Schijn hebben doen waden, om ze weg te voeren. Omtrent de reis door Europa van den doof- stommen wielrijder A. G. Sutherland Royaards komt in het N. v. d. D. ontleend aan een particulier schrijven o. a. het volgende voor Wie Rusland bezoekt en geen pas heeft, is een verloren man, en mijn pas, welken ik nog te Breslau door den Russischen consul voor gezien liet teekenen, bewees en bewijst mij onschatbare diensten. Voor dit ,/gezien" teekenen moest ik de kleinigheid van f 3 betalen, en nadat dit geschied was, vroeg de consul mij waar //la Haye" lag. Ik zeide, (de heer S. R. kan eenigzins spreken op de bekende wijze der doofstommen, terwijl hij de woorden ziet uitspreken) 't hem te zullen zeggen, als hij er mij ook 3 voor betaalde, maar daar had hij geen ooren naar. De wegen zijn hier onberijdbaar, alles peper- duur, en ge kunt niets doen of laten of de politie is er bij. In mijn kamer in het hotel heb ik reeds tweemaal bezoek van de justitie gebad. In Opatowek hielden twee heeren mij hun handen toe en wenschten mij een //All Heil"ik beant- woordde den groet en zei uit Holland te komen, en geen Russisch of Poolsch te kennen. Een dier heeren vroeg mij daarop in zuiver Hollandsch Zijt u uit Holland Mijne verbazing was groot. Hij stelde zich mij voor als de heer Cornelis Essers, uit Leiden, directeur der lakenfabriek te Opatowek, en toen moest ik met hem en zijn vriend op zijn kamer een glas wijn drinken. Ter herinnering schreef hij ook iets in mijn reisboek en verzocht mij zijne groeten aan de Amsterdamsche wielrijders over te brengen, wat ik bij dezen doe Ik vertrek dra van hier, want 't bevalt mij niets Steun ontvang ik niet, en bovendien is 't hier geducht koud. z/Brussel-zeehaven" leest men tegenwoordig telkens in de Belgische couranten. Onlangs kwam nl. de overeenkomst tot stand tusschen de betrokken besturen over de kanaalverbinding van Brusse met de Schelde, waardoor zeeschepen de hoofdstad zullen kunnen bereiken. Zondag heeft men dat alvast gevierd met een diner en, natuurlijk, met een optocht bij fakkel licht. Daaraan nam o. a. deel eene deputatie van het Volkshuis, die een transparant droeg, waarop te lezen stond//De grondwerkers vragen een minimum-loon van 40 centimes per uur voor Brussel-zeehaven." Men schrijft aan The Field In een veld van twee acres groot, gelegen achter den tuin van Mr. Broadbent te Eton, zag ik een koe, welke een levend dier scheen te vervolgen, hetwelk bij onderzoek een gewonde patrijs bleek te zijn. Nieuwsgierig om te zien wat er verder voor- vallen zou, ging ik een paar passen terug en zag toen, hoe de koe de patrijs in haar bek pakte en ze begon te vermalen, alleen de pooteu den kop en eenige vederen overlatende. Ten hoogste ver- baasd over het waargenomene, deelde ik een en ander aan Mr. Broadbent mede, welke mij vertelde, dat men op verschillende tijdstippen overblijfsels van kuikens had gevonden op de koeweide in de nabijheid van den kippenloop. Op deze wijze kan hij zich het verlies van verschillende hoenders verklaren. Hulst, 4 November. ZEET1JDINGE IX. Yan 4 tot en met 5 November. s - Van 4 tot en met 5 November werden langs de Oostsluizen alhier 42 binnenvaartuigen op- en 39 ifgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 3 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 7 Nov. 4.11 4.32 Vrij dag 8 4.55 5.20 Zaterdag 9 5.50 6.23 Zondag 10 7.3 7.46 Maandag 11 8.31 9.15 Dinsdag 12 9.55 10.30 Woensdag 13 11.1 11.28 De ondergeteekende voelt zich ge- drongen openlijk zijnen dank te be- tuigen aan degemeente- en rijkspolitie te Ter Neuzen, voor de activiteit, betoond bij de dezer dagen bij hem gepleegde inbraak met diefstal, waaraan het te danken is dat hij het hem ontvreemde weer spoedig in zijn bezit kreeg. Ter Neuzen, 6 November 1895. B. A. KOEVOETS. Hotelhouder en Restaurateur. IK zal gedurende November en December geopend zijn van 's voorm. 10 tot 's nam. 3 uren. geexamineerd tandarts, is te spreken de 2C en 4e Woensdag van iedere maand, van 's morgens 9 tot 'snamiddags 5 ure,in het //Hotel des Pays-Bas" te Ter Neuzen, alleen voor het inzetten van kunsttanden en gebitten, zonder uitnemen der oude wortels. Op aanvraag komt Dr. Hirschel aan huis, zonder verhooging van prijs. beveelt zich bijzonder aan voor kinderkrank- heden en bij lijders aan maag- en velziekten. Te raadplegen alle dagen van 1 tot 2 uren, te Selzaete. V Aanvang 's namiddags half 2 uur. KLOOSTERZANDE. op Zondag 10 November IS95. op den OPPERVOGEL 3 en 1 KALKOEN, iedere ZIJ VOGEL 2 1 HAAS, KALLE 1,50 1HAAN, Inleg 1,85, terug 1,50. Inleg bij TIL WEEMAAS van l1/2 tot 2yg uur Namens het Bestuur, J. F. ADRIAANSENS P.Az.. Secretaris. schip //Risico", schipper Th. A. Pols, met een lading voor rekening van J. VAN DE REE te Ter Neuzen. staande langs den steenweg van Axel naar Ter Neuzen, op de hofstede //Bronzicht" nabij Spui. Inschrij vingsbiljetten worden ingewacht tot 16 December aanstaande. Inlichtingen geeft J. WE1JNS. TER NEUZEN. Notaris Yan der Moer, te Ter Neuzen, zal op Maandag 11 November 1805, des namiddags te iy2 uur, ten verzoeke van den heer P. MOES, te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen staande op de hofstede van den verkooper in den Nieuw Neuzenpolder. bij J. VAN DE REE, te Ter Neuzen. Heiigsidijk. Overlijden. 23 Oct. Johanna Buijsrogge, oud 68 j., wed. van Josephus Koctus. Koewacht. Geboorten. 20 Oct. Juliana Pharailde, d. van Aloysius van Regenmortel en van Maria Coleta Ver- straeten. 25 Oct. Richard August, z. van Edumondus Bonle en van Maria Delphina Breijaert. 28 Oct. Alfred Cyrillus z. van Edmond de Bruijne en van Prudenlia Onghenae. Ossenisse. Geboorten. 8 Oct. Cecilia, d. van Pieter Josephus Pieters en van Louisa Bogaart. 15 Oct. Petrus, z. van Jacobus Burggrave en van Elisabeth Vergauwen. 21 Oct. Emilius Jacobus, z. van Gijsbregt de Wael en van Maria Rozalia Cornelis. Stoppeldijk. Geboorten. 27 Oct. Louisa Johanna Regina, d. van Augustus van Goethem en van Regina Kroes. 31 Oct Johannes, z. van Petrus Cammaert en van Anna Catharina Voshaart. Overlijden. 27 Oct. Regina Kroes, oud 40 j., eclitg. van Augustus van Goethem. 29 Oct. Albertus Vonk, oud 74 j., echtg. van Alexandria Yettenburg. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 7,50 a Rogge 5,75 a -Wintergerst 6,70 a Zomergerst f 6,25 a Haver 4,75 a Erwten f 7,a f ■»-,Paardenboonen fa f Duivenboonen fa Witteboonen 11,00 i Brumeboonen 9,00 a Boekweit Lijnzaad f a Aardappels h'oolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,95 i> Eieren per 26 stuks 1,35. Er waren ter markt te koop gesteld 25 stuks hoornvee en 49 varkens. Verkocht 15 stuks hoornvee en 39 varkens. g C3 q i YLAG. NAAM. M\ Van en naar. Lading. Voor Ter Meuzen Eng. s.s. idem Eng. barge Ann Webster Ptarmigan Frances 2241 3492 218 Louden Liverpool Vlissingen stukg. idem ledig Van Ter \euzcnt Noor. bark Fra. s.s. Credo 1078 IlypoliteWorms 2746 Christiania Rochefort briquet, phosph. Voor Jen! Eng. s.s. idem idem Deens. s.s. Eng. s.s. idem idem Sea Belle Albert Don Rosenborg Windsor Ouse Fulmar 2152 1485 2658 4629 1605 1929 3007 Londen idem Goole Wyborg Osteude Goole Manchester stukg. idem idem hout ledig stukg. idem Van Uent Deen. brik Eng. s.s. idem Rus.3m.sch. Einigkeit Calder Spindrift Elsa 582 1784 2003 609 Dantzig Goole Londen Aland dakpann. stukg. idem ballast TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3