Notaris DE RIDDER, KUNSTTAM. KIWTMIM een iizeren Hoogaars. 54 Oimenboomen, 100 Kanadaboomen, 100 Kanadaboomen, Gemengde berichten. Docter Slirschel, otJleerlE van Set lirprtapitaal van Gent. Esn ijzsrsn H0Q3AARS, een Huis met Erf, B e r i c h t. Ruim 80 Kanadaboonm, 13 Kanadaboonm, Openbare Verkoopingen. a 71 zware Kaaadaloomen, 15 Oimenboomen, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. BURGERL1JKE STAND. Het Kantoor van den 0 D. RIEMENS, te Zaamslag, Doktor Borvenich, Seizaete, Eene partij zware Kanadaboomen, Advertentien. Openbare Verkooping Openbare Verkoopin Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. •was geforceerd, waren goed zichtbaarook ge- tuigden vele afgebrande lucifersstokjes van een nachtelijk bezoek. Verder bemerkte hij dat van een ruit in den winkel stopverf was uitgesneden, dock de inbreker zeker tot inzicht gekomen zijnde dat langs dien weg niets voor hem te krijgen was (daar de winkel binnenshuis geen gemeenschap met andere kamers heeft),het daar bad opgegeven en toen het raam van de slaapkamer met een beitel eerst wat had opgelicht en toen geheel opgeschoven, daar een beteren slag kunnende slaan. Noch de beer Koevoets, noch zijne huisgenooten, hebben gerucbt gehoord. Toen de wachtmeester hier te half acht met den arresiant aankwam (Andriessen had, per velocipede hier gearriveerd, de politie reeds met de arrestatie op de lioogte gebracht), word hij ook met den laatsten inbraak in kennis gesteld en bij het fouilleeren van den arrestant bleek, dat deze in 't bezit was van het door Koevoets als vermist opgegevene benevens van eenige scherpe messen en een nieuwen beitel. Ondervraagd, viel hij spoedig door de mand en bekende den diefstal te hebben gepleegd, ofschoon hij ontkende de stopverf van het winkel raam te hebben gesneden en ook dat hij nog op een andere plaats zou hebben ingebroken. Bij verder onderzoek bleek de gearresteerde te zijn Henry Cornelis Sels, van Antwerpen, een berucht sujet, die in Belgie reeds vijf jaar ge- vangenisstraf wegens diefstal heeft ondergaan; hij is pas gehuwd. Hij is net gekleed en men zou hem daarom niet voor zoo'n gevaarlijk persoon aanzien, ofschoon hij een brutaal uiterlijk heeft, dat hem ook niet verliet, toen hij geboeid door de straten werd gevoerd. Yolgens zip eigen ver- klaringen is hij hier gisteravond 5 uur met den trein aangekomen, heeft de stad eens opgenomen en verschillende herbergen bezocht, waaruit hij bij 't sluiten verwijderd is. Na zijn bezoek bij den heer Koevoets zegt S. zich langs den Baandijk te hebben verwijderd en geloopen te hebben tot hij Sluiskil bereikte. Hij heeft zich daar in 't gras nedergelegd, tot hij zag dat er een herberg geopend werd, waarheen hij zich begaf, en de agent Andriessen zooals hiervoren is gemeld hem in 't oog kreeg. Hit de wijze waarop men bij den heer Jurrij is binnengekomen blijkt wel dat men met een inbreker van professie moet te doen gehad hebben. Ver- moedelijk is hij eerst geklommen over een muur in de Smalsteeg, om te komen op het erf van den heer J. A. Klaassen, daarna over de scheidings- muur tusschen de erven van de huizen van de heeren Klaassen en Gerreman. Bij de laatste stond een ladder tegen 'thuis waarlangs de inbreker op het dak is geklommen, daarna op dat van Jurrij, waar hij een dakvenster heeft geopend, waardoor hij is binnengekomen en zich ook heeft verwijderd. Ofschoon de schoenen van S. passen in de op de erven ontdekte voetstappen en de heer Jurrij overeenkomst vindt in 'thoesten van deu nachtelijken bezoeker en den gearresteerde, blijft deze pertinent ontkennen daar geweest te zijn. Uit de omstandigheid echter dat 3 personen iemand gekleed als hij in de Noordstraat hebben gezien en hij zelf verklaard heeft omstreeks half een aan 't station te zijn gekomen, valt af te leiden dat hij 11a zijn verijdeld bezoek in de Noordstraat met beter gevolg beproeft heeft aan het station zijn slag te slaan. Hoe 't ook zij, van den laatsten inbraak is het overtuigend bewijs geleverd en ware de eerste niet verijdeld, dan was de dader van de tweede wel ontsnapt, daar hij dan had kunnen ontsnappen eer de politie was gewaarschuwd geworden. Een woord van lof aan de politie, die vereenigd met beleid optrad en haren ijver met succes bekroond zag, is hier voorzeker niet misplaatst. Ook is het nut van een velocipede voor de politie over tuigend bewezen. De heer M. van Minnen, predikant der Geref. gemeente te Utrecht, hoopt 5 November a. s. zijn 30jarig ambtsjubileum te vieren, ter gelegenheid waarvan de zoon van den jubilaris. Ds. A. H. van Minnen van Zaamslag in de Bagijnenkerk te Utrecht zal optreden om eene gedachtenisrede te houden. Met ingang van heden zijn o. a. verplaatst de klerk der telegraphie le klasse C. L. Doens van IJzendijke naar Kaatsheuvel en de klerk der telegraphie 2e klasse G. A. Crince van Amsterdam naar IJzendijke. De heer A. de Hullu, van Zuidzande, thans te Amsterdam, slaagde voor de akte teekenen lager onderwijs. In den Passageulepolder, gemeente St. Kruis, waren jl. Zondagmiddag 7 peusjagers met vijf geweren op hun gernak aan het jagen. Voor buit hadden ze reeds 2 hazen en eenige patrijzen. Het aantal stroopers vermeerdert voortdurend. Het detachement van het korps marechaussees, (1 brigadier en 4 man,) te Vlissingen gcplaatst, in verband met het depot van discipline, wordt heden opgeheven en keert naar 's Hertogenbosch terug. Sluiskil. Donderdagmiddag had een negen- jarige jongen het ongeluk onder 't spelen in 't kanaal alhier te vallen, doch was spoedig weer op het droog, zoodat hij er slechts met een nat pak af kwam. Axel, 31 Oct. Hedenavond werd alhier gevan- kelijk opgebracht om naar het huis van bewaring te Middelburg te worden getransporteerd C. S. van Koewacht, verdacht van diefstal van een geweer. Axel, 1 Nov. Voor de betrekking van onder- wijzer aan de 0. 1. s. alhier heeft zich slechts een sollicitant aangemeld. Groede. Tot predikant bij de Evang. Luthersche gemeente alhier is beroepen de heer A. J. Rust, propenent te Amsterdam. RECHTSZAKEN. Arrondissemeuts-reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 1 Nov. de volgende vonnissen uitgesproken 1°. P. d. B., oud 22 j, 2°. Ch. L. d. K., oud 23 j., werklieden te Clinge, zijn wegens huis- vredebreuk ieder veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. 1°. Th. B., oud 28 j., 2°. E. J. B., oud 24 j., 3°. E. B., oud 22 j., landbouwers te Clinge, zijn wegens mishandeling vrijgesproken. C. H. V., oud 52 j., kleermaker te Hulst, is wegens mishandeling veroord. tot 3 boete of 3 dagen hecht. Een hoogst treurig ongeval had Dinsdag- avond te Zevenhuizen (bij Gouda) plaats. Een daar vertoevend schipper uit Willeskop bracht met zijn beide zoons den avond in de gelagkamer door. Vrij laat keerden zij naar hun vaartuig, dat met steenen geladen was, liggende in den Prins Alexanderpolder aan het Oude Verlaat, terug om zich ter ruste te begeven. Den volgenden morgen werden op de schuit geen teekenen van ontwaken vernomen, zoodat men spoedig een nader onderzoek instelde. Daarbij kwam men tot de vreeselijke ontdekking, dat van den schipper en diens twee zoons slechts de outzielde lichamen te bed lagen. Algemeen vermoedt men, dat het drietal gestikt is door gebrek aan lucht, daar het luik gesloten bevonden werd. Vermoedelijk was dit den vorigen avond opzettelijk gesloten voor de koude. Mogelijk is ook, dat het luik door een noodlottig toeval is dichtgevallen, terwijl van andere zijde gemeld wordt, dat schipper H. Kuehn en zijn kinderen gestikt zijn in kolendamp. Een Belgisch heertje vervoegde zich dezer dagen aldus deelt de Noordbr. mede bij den bakker R. D. te Eindhoven, voorgevende te zijn Charles Bergman, geboren te Overpelt en komende van Brussel. Hij was volgens zijn zeggen aan 't station bezig met het stellen van electrisch licht en verzocht pension bij D. Men kwam overeen tegen 13 francs per week. De Belgische heer logeerde, at en dronk en zei den volgenden dag een koffer aan 't station te hebben staan, dien D. zou halen, maar 't was toch zoo lastig met dat Belgisch geld be- weerde Charles, en vroeg een paar kwartjes te leen. D. gaf twee kwartjes en de vrouw stopt hem nog gauw een parapluie in de hand, want't regende zoo. D. gaat naar 't station, daar was echter geen koffer en geen electrisch licht, en de heer kwam niet meer terug, hij was naar Tongelre gegaan om ,/zaken" te doen. In een cafe aldaar deelde hij den menschen mee, dat hij houtkoopman was. Hij had van de dames S. te Tongelre een bosch gekocht en aan 't kanaal een partij boomen liggen, die hij graag voor eeti prikje van de hand deed. Men wees hem naar den klompenmaker M. S. Deze ging mee kijken naar 't kanaal, en kocht de boomen voor 75. 'tHeertje vroeg /200. waarop aanstonds 50.werden betaald. M. S. ging welgemoed op weg om zijn koopje op te laden maardit behoort aan de Vereenigde Neder- landsche lucifersfabricken en 't was voor M. S. zaak er af te blijven. De politie werd gewaarschuwd en deze zette den BeKischen heer achtema tot Borkel en Schaft. Charles was te Tongelre van familinaam veranderd, daar heette hij Willems. Den nacht van dien- zelfden dag heeft hij nog te Waalre gelogeerd en de politie kwam naar hem zoekeu, toen hij reeds 1% uur in de richting van de Belgische grens verdwenen was. DAG EN Voorm. Nam. Zaterdag 2 Nov. 1.30 1.45 Zondag 3 1.58 2.13 Maandag 4 2.30 2.44 Dinsdag 5 2.59 3.16 Woensdag 6 3.33 3.52 Donderdag 7 4.11 4.32 Vrijdag 8 4.55 5.20 Ondertrouwd JOHANNES AREN VAN DER SLOOT WOUTERINA TEN IIOEVE. Rotterdam AT unK m - ,1 Nov. 1895. ler Neuzen Getrouwd JOOST JACOB VAN DOESELAAR PIETERNELLA JOHANNA DE FEIJTER Jd. die, ook namens hun familie liartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belaugstelling in de laatste dagen ondervonden. Hoek, 31 October 1895. Voor de vele bewijzen van deel- neming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden echtgenoot, betuig ik mijn hartelijken dank. Nieuw- en St. Joosland, 1 Nov. 1895 Wed. A. WALRAVEN, geb. Kooman. is van heden af gevestigd in de Lange Kerkstraat, in het vroegere kantoor van den inspecteur der belastingen. zal gedurende November en December geopend zijn van 's voorm. 10 tot 's nam. 3 uren. geexamineerd tandarts, is te spreken de 2e en 4° Woensdag van iedere maand, van 's morgens 9 tot 'snamiddags 5 ure,in het //Hotel desPays-Bas" te Ter Neuzen, alleen voor het inzetten van kunsttanden en gebitten, zonder uitnemen der oude wortels. Op aanvraag komt Dr. Hirsciiel aan huis, zonder verhooging van prijs. beveelt zich bijzonder aan voor kinderkrank- hedeu en bij lijders aan maag- en velziekten. Te raadplegen alle dagen van 1 tot 2 uren, te Seizaete. De Notaris W. A. de Ridder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Zaterdag den 2 November 1895, des voormiddags ten lO.j ure, ten huize van Th. Acke, te Ter Neuzen, in "het openbaar a contant geld verkoopen oud 3 jaar, groot 18 tonnen, met STAAND en LOOPEND WANT, ANKERS, TOUWEN en verderen inventaris, liggende in de Kaai te Ter Neuzen. Inlichtingen te bekomen bij gemelden Notaris. TER NEUZ EN. 3 Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Maandag 4 November 1895, des avonds te 7 uur, in de lierberg van Michielsen, aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van JACS VAN DER HOOFT en H. G. KAMERIK, in het ipenbaar verkoopen aan de Lange Kerkstraat te Ter Neuzen, kadastraal bekend in sectie C nommer 163, groot 1 are 27 centiaren, vroeger bewoond geweest door Jac9 van der Hooft, thans onbewooud. Betaling koopsom binnen 6 weken. Aanvaarding 11a de betaling. De reeds geannonceerde verkoop van BOOMEN, ten verzoeke van P. E. SERRARENS, te Ossenisse (Hooglandpolder), op Dinsdag 12 November 1895, zal, in plaats van 10 ure, des voormiddags 9 ure precies, aanvangen. Notaris DREGMANS. t e ZAAMSLAG. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 5 November 1895, des voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van den heer C. J. A. EERCKEN te 's Gravenhage, in het openbaar verkoopen wassende op de hofstede //Pauwvliet" in den Zaamslagpolder, aan den grintweg van Zaamslag naar Axel. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM KOSTER, landbouwer aldaar, op Vrijdag 15 November 1895, des voormiddags 11 ure, verkoopen waaronder geschikt voor leverancie en werkhout, H Kerspopulieren en eene partij afgekapte ITagen, alles op zijne hofstede bewmond door Willem Koster, in den Langeweg van Drie Schouwen naar den Eerdinandusdijk. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD BEOOSTEN BLIJ bezuiden, op Dinsdag 26 November 1895, des voormiddags 10 ure, verkoopen -. staande op den dijk van voornoemden polder, loopende van Donnen van Grembergen naar den ouden tol in de nabijheid van het vrater- huis, gemeente Koewacht. Daarna ten verzoeke van mijnheer R. VAN MOSSEVELDE, grondeigenaar te Gent, aan het land in pacht bij Eduard Arens te Koewacht staande nabij het waterhuis. Te vergaderen in den ouden tol bij Goossens. Mr. J. G. van Deinse, advocaat en notaris te Hnlst, zal ten verzoeke van den Hoog Edelgeboren Heer E. G. M. Graaf DE VOLDER, grondeigenaar te Gent, op Dinsdag den 12 November 1895, des voormiddags om 10 uur, in het openbaar verkoopen groeiende in de polders Absdale, Riet- en Wulfsdijk, aan den trekpad. Alwaar men zal vergaderen. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal in het openbaar vprkoopen 10 Maandag 4 November 1895, 's namid- dags 2 uur, ten verzoeke van het GE- MEENTEBESTUUR VAN HULST, staande op den stadswal, nabij en rond het zandbolwerk te Hulst. 30 Dinsdag 5 November 1895, 's voor- middags 10 uur, ten verzoeke van den WelEd. heer ED. GEELHAND, grondeigenaar te Antwerpen, staande tusschen den Hoogenweg en de hof stede bewoond door J. Cornelissens, te St. Jansteen (Absdale). X E11 onmiddellijk daarna, geschikt voor werkhout, staande nabij ge melden Hoogenweg, te Absdale. O 1/ 11 II Axel. Geboorten. 15 Oct. Abraham Jan, z. van Joost Platteeuw en van Cornelia Francina Butler 22 Oct. Joannes Baptiste, z. van Jan Francie-s Vettenbnrg en van Maria Louisa Lauwens. 24 Oct Anna Louisa, d. van Augustus Slabbaert en van Godeliva de Kever. 25 Oct. Anna Maria, d. van Jan Jansen en van Janneke Dieleman. 26 Oct. Catharina, d. van Pieter van de Wege en van Elisabeth Dieleman. 29 Oct. Willem, z. van Pieter de Feijter en van Janna Die leman. 39 Oct. Pieternella Bonna, d van Andries Johannes Cornelisse en van Bonna Tavenier. 31 Oct. Rachel, d. van Jan Riekwel en van Janna Wilhelmina Koster. Overlijden. 18 Oct. Charel Herrebout, oud 3 m., z. van Jan en van Antje Verberknioes. 26 Oct. Cornelia Colijn, oud 69 j., wed. van Pieter de Pooter. 30 Oct. Eduardus Augustinus Schoof, oud 2 m., z. van Petrus Franciscus en Clementina de Windt. Overslae. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Oct. Atpfcon sius Simoen, oud 24 j., jm. en Clementina Maria van Bambost oud 23 j., jd. Zuidtlorpe. Overlijden. 18 Oct. Mathilda Maria Joanna Apers, oud 2 j., d. van Petrus en Philomena de Silva EN EN VAN TE UP

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2