ct futograloscli atelier van een ijzeren Hoogaars, Openbare Verkooping. gezaagd EOUT, Winterjassenf bonkers) Donderdag 31 October en Vrijdag 1 November GESLOTEN, OPEREN. J. JTJREU-HOEBt Van Overbeeke, Sen ijzsrsn H0Q3AARS, eene partij LAND, ssns partij HUI3RAAD, Wegens verhuizing is de winkel van ondergeteekende a. s. terwijl hij zijn winkel in het huis zijns vaders a. s. ZATERDAG 2 NOVEMBER hoopt te Hij bedankt voor het vertrouwen, dat wijlen zijn vader M. Jurrij zoo ruim- schoots mocht genieten, zoowel hier als in omliggende plaatsen, en beveelt zich bij dezen in ieders gunst aan. Ter Neuzen. 30 October 1895. 1 landeisberiebten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Vrijdag 1 Nov. (Allerheiligen) D. RIEMENS, te Zaamslag, Doctor Hirsehsl, Opnieuw ontvangen Open bare Verkooping Openbare Verpachtin^. Openbare Verkooping HOBK. De aanranding op den Rijks-ontvanger, te Eijsden (Limburg), schijnt niet het gewicht gehad te hebben, dat aanvankelijk daaraan gehecht werd. De aanval gescliiedde op den weg door een onbe- kende, die zich in den persoon van den ontvanger schijnt vergist te hebben. De ontvanger was ecbter ijlings door heggen en steggen gevlucht en heeft bij die gelegenheid verwondingen aan den voet gekregen en zijn horloge en portefeuille verloren, welke voorwerpen later zijn teruggevonden. Op de kermis te Bergen-op-Zoom heeft de circus Martini de voorstellingen moeten eindigen, omdat de directeur met den hercules van het gezelschap eene zoo hoog loopende ruzie heeft heeft gekregen, dat laatstgenoemde met schedel- wond in het gasthuis is opgenomen en de directeur gevankelijk naar Breda is overgebracht. Ook in ons land is een kogelvrij pantser uitgedacht, door een heer J. van Straaten. In de volgende week zullen voor autoriteiten en pers proeven genomen worden. Inmiddels werden reeds aan de redactie van't ,/N. v. d. D." kogels getoond, plat als een cent, welke door een schutter op den gepantserden uitvinder af- en platgeschoten waren. Zondagavond is onder de gemeente Wijchen (niet ver van Neerbosch) de spoorwachter Jan Derks doodgesclioten. Ointrent deze moord, of beter manslag door onvoorzichtigheid, worden de volgende bijzonder- heden medegedeeld Op ongeveer een half uur afstands van het dorp Wijchen, aan den Musschenberg, woont een arbeidersgezin, Gerrits, dat tevens een klein win keltje houdt. Uit dat gezin was in Mei van dit jaar een zoon gehuwd met een meisje afkomstig uit Maiden, welk paartje zich metterwoon gevestigd had aan den Teersdijk onder Wijchen. De jeugdige echtelieden schenen het met elkander zeer slecht te kunnen vinden, leefden zeer in onmin, met dit gevolg, dat en man en vrouw ieder naar hunne ouders waren teruggekeerd. De Wijnchensche jongens waren over deze scheiding van tafel en bed niet zeer tevreden ook de buurtbewoners aan den Musschenberg namen het aan de ouders van Gerrits zeer kwalijk, dat zij hun teruggekeerden zoon in dezen geheel rechtvaardigden. Vandaar dat men in de laatste dagen zelfs niet meer bij Gerrits wilde gaan z/winkelen". Zondagavond nu, omtreeks half elf, spanden eenige jongens uit Wijchen en de buurt samen en brachten, om blijk van hun afkeuring over deze zaak te geven, ketelmuziek voor de woning van Gerrits aan den Musschenberg, niet ver gelegen van den spoorweglijn Nijmegen's Hertogenbosch, waar de nachtelijke inspectie van de lijn werd uitgeoefend door den lijnvvachter Jan Derks, gehuwd en vader van zes kinderen. Deze Derks, genoemde herrie hoorende, ging even zien wat er toch wel te doen was. Daar eenmaal zijnde, werd hem door een der aanwezigen gezegd //kom laat ons maar gaan, we hebben hier niets te maken." Daarop keerde Derks zich om tot vertrek en op hetzelfde oogen- blik werd de deur der woning van Gerrits geojmnd, een -geweerschot werd gelost en trof den lijnwachter Derks in den rug en drong door tot in zijn hart. Zoodra men zag, dat dit schot iemand had ge- troffen, snelde men naar het dorp om de politie te halen, die bij aankomst slechts den dood van Derks kon constateeren, verder de woning van Gerrits binnentrad, den dader, breeder van den teruggekeerden zoon, arresteerde en het geweer in beslag nam, dat bleek opnieuw geladen te zijn. De dader werd Maandagmorgen gevankelijk naar Arnhem gebracht. Na eerst met het spel te Monte Carlo 800,000 francs te hebben verloren, heeft de Belgische gravin Jomdes zich met haar 16jarige dochter vergiftigd. In Engeland hebben hevige sneeuwstormen gewoed. Het sneeuwde zoo fel dat de dienst op de spoorwegen daardoor vertraging ondervond. Het nieuwe station te Antwerpen, waarvan de voorgevel tegenover de Keijserlei komt te staan, zal in 1900 moeten worden afgeleverd. Het monumentale gebouw is een ontwerp van den Brugschen architect Delacenserie en zal een uitgave van 13 millioen francs vorderen. Een man te Buffalo (Yer. St.) die sinds eenigen tijd aan godsdientwaanzin leed, heeft zijn vijf kinderen willen onthoofden met een gei'm- proviseerde guillotine. Zijn oudste zoontje maakte hij op die manier afmaar gelukkig konden zijn vrouw en een aantal buren, die op het geschreeuw der kinderen kwamen toesnellen, hem beletten, de vier anderen hetzelfde lot te doen ondergaan. Zij werden slechts na een heftige worsteling den krankzinnige meester, die verklaarde, dat hij zich gedrongen gevoelde, die vreeselijke daad te bedrij- ven als boetedoening, omdat hij op Vrijdag vleesch gegeten had. De gemeenteraad te Antwerpen heeft besloten, om met 1 Januari 1896 zeeschepen in de haven een enkelvoudig recht van 50 centimen per ton te doen betalen. De opcenten op scheepvaart-rechten zijn afgeschaft. Weer heeft in Belgie een botsiug plaats ge had tusschen twee treinen, welke echter ditmaal zonder ernstige ongelukkeu is afgeloopen. De sneltrein van Keulen stoomde bij het station Luik tegen een goederentrein. De conducteur van dezen trein sprong nog bijtijds uit den wagen, waarin hij zich bevond en die geheel werd ver- brijzeld. Hij kwam er met eene lichte kneuzing af. Het ongeval had geen andere gevolgen dan dat beide treinen beschadigd werden en het ver- keer gedurende eenige uren werd gestremd. De pakketboot Victoria welke tusschen Dover en Calais vaart, is Zondagmorgen, terwijl zij bij Dover voor anker lag, aangevaren door de bark Eantasia. De aanvaring had plaats bij helder weer en een zwakken windde bark kwam recht op de pakketboot aanzeilen, en de kapitein der Victoria riep haar toe het anker te laten vallen, maar daaraan werd geen gevolg gegeven. De boeg der Fantasia veroorzaakte een groot gat in de zijde der Victoria, maar alles liep zonder persoonlijke ongelukkeu afde bark kan hare reis vervolgen, doch de gezagvoerder zal zich hebben te verant- woorden over zijn onhandig varen. Een correspondent van den Temps is naar China gegaan, om een beschrijving te geven van de verwarring en de neerslachtigheid, die op de zegepraal der Japanners volgen moesten. Hij vond niets van dit alles. Te Shanghai en te Tient-sin zag het er uit als alle dagener scheen niets bijzonders voorgevallen te zijn. Maar toen de correspondent over den oorlog begon te spreken, verbaasde hij een ieder. Welken oorlog hij dan toch wel bedoelde P //Wel, de oorlog met Japan I" Met Japan O, ja nu herinner ik mij iets daar- van maar dat is al zoolang geleden. Dit of een dergelijk antwoord ontving hij overal. Maar te Peking werd hij wijzer. In de historieboeken van het rijk vond hij het feit geboekstaafd in de volgende bewoordingen z/Eenige Japansche benden hadden den buiten- gewonen overmoed gehad om zonder verlof op Chineesch gebied aan land te gaan. De Zoon des Hemels verzocht hun vriendelijk heen te te gaan. De stijfkoppen wilden echter niet hooren. Dus werd hun bevel gegeven zich te verwijderen en Li Hung Chang ontving last naar Simoneseki te gaan om het hun aan te zeggen. Hij werd zeer goed ontvangen, hem ter eere bulderden kanonnen, geweren en zelfs revolvers. Maar de rebelleu volharden in hun tegenstand. Toen werd de Keizer ongeduldig en hij gelastte zijn Westersche vazallen de stijfhoofdige Japanners weg te vegen van het Chineesche grondgebied, dat zij door hunne tegen- woordigheid ontwijdden, en bovendien hun veel geld te geven opdat zij niet zouden terugkeeren. //Aldus geschiedde het." Ilulst, 28 October. Z IL E T IJ 1)1 I\ (J E N. Van 28 tot en met 29 October. Van 28 tc 1 1 1 t en met 29 October werden langs de Oostsluizen alhier 45 binnenvaartuigen op- en 54 ifgeschut; door de Westsl. 3 op- en 6 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 31 Oct. 0.30 12.43 Vrijdag 1 Nov. 1.1 1.15 Zaterdag 2 1.30 1.45 Zondag 3 /f 1.58 2.13 Maandag 4 ,r 2.30 2.44 Dinsdag 5 ,f 2.59 3.16 Woensdag 6 3.33 3.52 Geboren HENDRIK ADRIANUS CORNELIS, zoon van C. DE KOK en A. S. DE KOKVan 't Hoff. Zutphen, 30 Oct. 1895. Heden overleed na een smartelijk lijden onze geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder ELIZABETH SARA MASCLEE, in den ouderdom van ruim 62 jaar. I. VAN DE SANDE, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Schoondijke, 28 October 1895. zal fotoffraal van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 ure te TER NEUZEN poseeren. zal gedurende November en December geopend zijn van 's voorm. 10 tot 's nam. 3 uren. geexamineerd tandarts, is te spreken de 2e en 4e Woensdag van iedere maand, van 's morgens 9 tot'snamiddags 5 ure,in het //Hotel des Pays-Bas" te Ter Neuzen, alleen voor het inzetten van kunsttanden en gebitten, zonder uitnemen der oude wortels. Op aanvraag komt Dr. Hirschel aan huis, zonder verhooging van prijs. De Notaris W. A. de Ridder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Zaterdag den 2 November 1895, des voormiddags ten 101 ure, ten huize van Th. Acke, te Ter Neuzen, in het openbaar a contant geld verkoopen oud 3 jaar, groot IS tonnen, met STAAND en LOOPEND WANT, ANKERS, TOUWEN en verderen inventaris, liggende in de Kaai te Ter Neuzen. Inlichtingen te bekomen bij gemelden Notaris. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 12 November 1895, des namiddags te 2 uur, in de herberg van Th. M. Feumont, te Sluiskil, ten verzoeke van Mevr. de Wede GHELDOLF, te Gent, in het openbaar verpachten in den Vergaertpolder, gemeente Philippine, groot 10 hect. 53 aren 29 c. a. of 23 gem. 190 R., verdeeld in 14 perceelen, loopende van Zuid naar Noord. Aoor 7 jaren, gerekend van 1 October 1895. ooruit betaling huurprijs of uiterlijk voor 1 Februari van elk huurjaar. Tegelijk met de onkosten, bij de verpachting op te geven, moeten de pachters voldoen voor kosten van bewerking fl. 1,80 per gem. voor't klaverland en fl. 8,30 per gem. voor 't haverland. Notaris Van der Hoer, te Ter Neuzen, zal op Zaterdag 16 November 1895, des namiddags te half twee, ten verzoeke van de erven M. VAN DOESELAAR en E. VAN DEN BERG, in het openbaar verkoopen alseikenhouten Secretaire, Chiffonniere, 2 pluimen Bedden met toebehooren, 1 Kasklok, 2 Kachels met toebehooren, Ketels, Potten, Vloerkleed, Stoelen, 1 ronde en 2- vierkante Tafels, 1 Penanttafel, Vazen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk en wat meer zal wrerden geveild. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige met 1 maand crediet. Deurwaarder Huineman, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Zaterdag den 2 November 1895, des namiddags om 2 uren, te Philippine aan de haven, alwaar te vergaderen, in het openbaar verkoopen Eene groote partij nieuw als: VLOT- en DORSCHDEELEN waaronder geschaafde en geploegde, KEPERS, LATTEN, RIBBEN en eenige AEM A A KSCH ALEN alles van diverse lengte en zwaarte. eene groote sorteering ADR. H. DONZE-POTHOVEN, Nieuwstraat, Ter Neuzen. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 7,50 a f f 5,50 a f Wintergerst f 6,70 a f Zomergerst fa Haver 4,85 a f Erwten f 7,a f Paardenboonen f a f Duivenboonen fa fWitteboonen fa fBruineboonen f 9,00 a fBoekweit f Lijnzaad 9,00 a fAardappels f Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 0,95 a f Eieren per 26 stuks f 1,35. Er waren ter markt te koop gesteld 71 stuks hoornvee en 42 varkens. Verkocht 32 stuks hoornvee en 29 varkens. 1 Datum. VLAG. NAAM. Mb Van en naar. Lading. Voor Ter Xemen 28 Eng.8m.sch. Vixen 532 Pentowan pijpaarde Eng. s.s. Ibis 3024 Liverpool stukg. Eng. sch. Welsh Girl 389 Fowey pijpaarde 29 Fra. s.s. Marie 2151 Hamburg ledig Van Ter Venzeii 28 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. 29 Rus. bark Karl 1037 Mariehamn ballast idem Nikolai 1212 idem idem Fra. s.s. Frederik Franck 2611 Rocheford phosph. Voor Gent 28 Eng. s.s. Ringmoor 728 Antwerpen ledig idem Anglia 2469 Ostende idem 29 idem Don 2658 Goole stukg. Van filent 28 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 29 idem Ringmoor 728 Ipswich phosph. idem Busy Bee 2554 New-Castle stukg. idem Calder 1784 Goole idem Voor Selzaefe: 28 Eng. s.s. Commercial 321 i Hnll creosoot Vail Selzaete 29 Eng. s.s. Commercial 321 Londen ledig O T 'I ill VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3