een ijzeren Hoogaars. Ruin 40 OLISlOflll, Openbare Verkooping. gezaagd H0UT, Fhilanthropis h Agrgmgnt. I1BSTB BOIBtS, Na afloop Bal. PlaatsvervaRgers en Mummerverwisselaars Ssn ijzsren K0Q3AARS, BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handelsbericbten, 1 Adverlentien. VOERMAN Openbare Verkooping Openbare Verkooping jaar eu liet uitzaaien van het wintergraan in Rus- land ontving dan de ,/Berl. Bdrs. Cour." van het einde der vorige maand de volgende mededeelingen In Koerland en Lijfland heeft de rogge in het algemeen, zoowel wat korrel als stroo betreft, slechts een geringe opbrengst geleverd de qualiteit was intusschen zeer goed. Wintertarwe wijst evenzoo bij uitstekende qualiteit een zeer onbe- vredigende uitkoinst wat de quantiteit betreft aan. De haver heeft zich gunstig ontwikkeld en beloofde vooral een uitstekende opbrengst aan stroodoor dikwijls neergeslagen te zijn geweest was echter de uitkoinst ten slotte anders. Gerst schijut hier en daar van de droogte in het voorjaar te hebben geledenwaar zij goed stond, wordt ook de op brengst aan stroo geprezen. De uitzaai voor den winter geschiedde bij doorloopend gunstig weder en schijnt bijna overal mooi te zijn opgekomen. Evenzoo heeft in Pol en de bestelling der akkers voor den winter in den loop der maand September onder gunstige weersgesteldheid plaats gehad De aardappeloogst is daar over het geheel be- vredigend uitgevallendaarentegen wijst de beet worteloogst een minder gunstige uitkoinst aan. In de gouvernementen Wilna, Koffno en Grodno is de graanoogst over het geheel bevredigend, het stroo laat te wenschen. Aardappelen hebben vooral in het gouvernement Grodno een buiten gewoon goed beschot opgeleverd. De uitzaai voor den winter is geeindigd, doch ten gevolge van de aanhoudende droogte op veel plaatsen slechts dun opgekomen. Daarentegen heeft in het zuidwestelijk gebied, waar de bestelling der akkers bijna overal onder gunstige omstandigheden is ten einde ge bracht, de einde September geheerscht hebbende vochtige weersgesteldheid het opkomen van het zaad bevorderd. Een nadeeligen invloed echter hebben de rijkelijke regens op de ontwikkeling der beetwortels, die buitendien dit jaar quantitatief en qualitatief reeds te wenschen laten, uitgeoefend Hoewel de bezaaide oppervlakte in de zuid- westelijke gouvernementen 14 a 15,000 desjatinen grooter is dan in het voorjaar, zal de opbrengst van den beet worteloogst dit jaar t.och bij die van het jaar 1894 ten achteren blijven. Het plukken van de hop is tamelijk wel geeindigd; de oogst moet gering zijn, doch de kwaliteit van het product wordt geprezen. In het gouvernement Jekater- inoslaff is de graanoogst, op enkele uitzonderingen na, beneden het middelmatige uitgevallen. In het gouvernement Kutoris is aanhoudende regen hinder- lijk geweest voor de ontwikkeling van de mats men verwacht een gemiddelde opbrengst. Een Rus, te St. Petersburg in een ziekenhuis opgenomen, beweert 138 jaar oud te zijn. Op zijn 85ste jaar zou hij naar Siberie gezonden zijn en hij zou, gedurende de laatste 44 jaren vrijwillig, aldaar sedert 1842 in de mijnen hebben gewerkt. Bij zooveel onwaarschijnlijks is 'took nog wel aan te nemen, wat deze Methusalem er bij verhaalt, nl. dat zijn vader 148 jaar oud is geworden. Als deze „oudste mensch" nog eenige jaren door de dagbladpers blijft rondwandelen in zijne verschillende gedaanten van neger, Kaukasusbe- woner, enz. wordt hij nog ouder dan zijn vader. Woensdagavond is te Parijs een houten bijgebouw van het Trousseau-gasthuis een paviljoen, waar 40 kinderen, die aan roodvonk leden, werden verpleegd geheel afgebrand. De kleine zieken werden gelukkig alien behouden naar een ander verblijf overgebracht, en niemand bekwam eenig letsel bij den brand, welke grooten schrik veroorzaakte, vooral onder de ouders der jonge patienten. De Prins van Looz Corswarem, die te Brussel gevangen zit wegens oplichting, wordt, volgens l'Independance, door de geneeskundigen die met een onderzoek betreffende zijn geestvermogens belast waren, ontoerekenbaar verklaard. Zijn vader en verscheidene andere leden zijner familie, ook van zijn moeders kant, zijn krank- zinnig gestorven. Woensdag 1.1. vertrok een lid der Engelsche veiligheidspolitie naar Spanje ten einde de inhech- tenisneming en de uitlevering te vragen van mevr. Fontaine Besson, de vrouw van den grooten fabri- kant van muziekinstrumenten, die evenzeer in Brussel en Parijs bekend is als in Londen en St. Petersburg. Mevr. Besson, die reeds sinds langen tijd in slechte verstandhouding leeft met haar echtgenoot had voor eenige maanden een eisch tot echtscheiding ingediend bij de Eransche recht- bank, welke echter dien eisch had verworpen. Nu is zij kort geleden uit de echtelijke woning verdwenen, niet alleen echter maar met haar dochtertje van 15 jaar en aan geldwaardige papieren een waarde van ruim 1^ millioen gulden mee- nemende. Wat in dit geval haar daad verzwaart, is dat zij gevlucht is met een minnaar, een Span- jaard, die zich markies Van Macias noemt, maar die in werkelijkheiu een avonturier is, van armen afkomst. Dat zijn tenminste de grieven, die de heer Fon taine Besson uit en voor welke hij zijn vrouw vervolgt, wegens overspel, kinderroof en diefstal. Te Cadix zal de Engelsche politie-dienaar de vrouw het eerst zoeken. Prins Orsini heeft in het meer van Nemi opnieuw laten zoeken naar het kostbare rijk opge- takelde schip, dat in Tiberius tijd daar moet ge- zonken zijn. Het meer, een gevulde uitgebrande krater, is een der verrukkelijkste plekjes uit den ointrek van Rome. In de 17de eeuw reeds liet Kardinaal Colonna naar het schip zoeken; doch zonder resultaat. In 't begin van deze eeuw ontdekten eenige bewoners van het naburige Genzano en Civitalaviniaon be- duidende overbijfsels, die naar een museum te Rome gebracht werden. Maaar nu hebben twee duikers, het gevaarte ontdekt, lang 25 en breed 9 meter, geheel onder waterplanten verborgen. Aan versieringen van brons en moza'iek schijnt het niet te ontbreken. Althans allerlei voorwerpen van brons zijn reeds aan het licht gebracht, waar- onder een leeuw en een wolvin, beide uitstekend bewaard. Archaeologen moeten over de vondst in de wolken zijn. In het oosten van Lancashire is zooveel sneeuw gevallen, dat in eenige steden het tram- en omnibusverkeer gestremd was. Ook te Man chester heeft het Vrijdag sterk gesneeuwd. Te Londen stond de thermometer Vrijdagmorgen op het vriespunt. Een Duitsch kunstschilder, die reeds geruimen tijd te Yolendam vertoeft, verwisselt somtijds het penseel met de buks. Dat dit niet alleen gevaarlijk is voor het wild, doch ook voor de jager zelf, ondervond hij dezer dagen. Nauwelijks was hij roeiende in zee gestoken, om daar weder zijn geluk te beproeven, of het geweer, dat geladen en met gespannen liaan naast hem lag, ging plotseling door eene onvoorzichtige beweging van den roeier af, verwondde doch niet ernstig zijn hand en door- boorde den achtersteven van zijn vaartuigje. Dit begon snel te zinken, maar niet zoo snel, of de schilder kon nog, door met verdubbelde kracht te roeien, den oever bereiken. Naar men verzekert, heeft hij zich vastelijk voorgenomen, nimmermeer den weitasch om te hangen. De speelziekte neemt in Brussel een ver- schrikkelijke uitbreiding, aldus schrijft men uit Brussel aan het Hbl. v. Antwerpen. Sedert 14 dagen zijn er niet minder dan 15 cercles gevormd. In de rue Royale betrekt een kring een der prachtigste hotels, en men heeft er voor niet minder dan 200,000 fr. onkosten gemaakt. Een groot kunstenaar, officier der Leopoldsorde, wordt voorzitter der club. In een ecarte-kring brengt de spaarpot alle dagen bij de 3000 fr. op De politie is machteloos, het parket is ontwapend. Er is geen enkele herberg meer in Bussel die geen //office de parie mutuel" is. Een echt stroopershol, ziedaar wat Brussel is geworden. De 50jarige huis- en grondeigenaar Johann Ernst te Wilhemdorf in het district Feldsberg (Neder-Oostenrijk) vond dezen zomer in zijn tuin bij het verplanten van vruchtboomen een zak, waarin zich ongeveer 250 oude gouden en zilveren munten bevonden, en waarvan de herkomst tot heden niet kon worden vastgesteld. Deze vondst zou den man noodlottig worden, want eenige dagen na het vinden van den schat reeds openbaarde zich bij den man een soort schatgravertnanie. Zoodra de nacht was aangebroken, stapte hij zijn bed uit om met een dievenlantaarntje in de hand op alle mogelijke plaatsen naar schatten te graven. Zoo gingen eenige maanden voorbij. De man, die ten laatste geheel van idee fixe vervuld was schatrijk te zijn, kocht alle mogelijke perceelen grond bij elkaar om daarin naar schatten te wroeten. Zijne echtgenoote gaf van een en ander kennis aan den districtsdokter te Mistelbach, die beval dat Ernst in een krankzinnigengesticht moest worden opgenomen. Ernst kreeg hiervan de lucht en vluchtte naar Weenen, waar hij een vriend opzocht. Deze be- merkte spoedig, dat de man niet normaal was en waarschuwde de politie, die den schatgaver naar de psychiatrische kliniek overbracht. Sedert Januari van dit jaar is een gemeente- onderwijzer te Parijs spoorloos verdwenen. Men dacht eerst, dat deze verdwijning geen groote be- teekenis had en dat de heer Nareisk d'Hardeville naar het buitenland was vertrokken. Ondertus- schen hebben al de onderzoekingen zijner familie geen spoor van hem doen ontdekken. D'Hardeville was zeer bemind bij zijn collega's en zijn leer- lingen. Hij zou den 24 Januari van dit jaar trouwen met de dochter van een bakker, die hem een belangrijke bruidschat meebracht. De huwe- lijksaankondiging was reeds geschied, de meubelen voor het jonge gezin waren al gekocht en elken avond ging de jonge onderwijzer naar zijn bruid. Den 14 Januari zond hij aan den inspecteur een verzoek om verlof en sinds den 15 is hij verdwenen. De meest tegenstrijdige geruchten liepen indertijd over hem. Volgens sommigen was hij er met een minnares van doorgegaan naar Londen, volgens anderen deed hij een studiereis naar Algiers. Een maand later meldde zich iemand aan bij de verwanten van d'Hardeville, die beweerde den vermiste te hebben gevonden, wat echter niet waar bleek. Men beweert nu, dat de verdwenene, die een mooie man was, als een offer van wraak is gevallen. Hij moet nl. een huwelijk van een zijner vrienden in de war hebben gebracht en deze moet hem daarvoor dood en verderf hebben gezworen. Op den avond van zijn verdwijning werd d'Hardeville door zijn concierge in gesprek gezien met drie individuen, die hem schenen te bedreigen. Niettemin verwijderde hij zich toch in hun gezelschap en is sinds niet meer gezien. Zijn verwanten vreezen, dat hij in een hinderlaag ie gelokt en vermoord. De Parijsche politie en justitis bemoeien zich nu geducht met de zaak. Rotterdam, 28 October 1895. Graanmarkt. Aanvoer voldoende voor de vraag. Tarwe en Boonen 50 cent, Zomergerst, Meel en Erwten 25 cent en Rogge en Haver 10 cent hooger; Wintergersf 10 cent lager. Men noteert Tarwe puike 7,— a 7,50, mindere en goede 6,75 a 7,25; Rogge, de beste 4,35 a 4,50 mindere en goede 3,85 a 4, Wintergerst 3,40 a 4,30Zomergerst 3,45 a /3,75; Chevalier /4,25 a 4,90Haver 1,60 a 2,75, per hectoliter. Paardeboonen 5,50 a 5,80 Witteboonen 11,50 a f 12,Bruine boonen 9,25 a 9,75; Blauwe erwten, kooksoorten 7,25 a 8,niet kokende 5,25 a 5,50 Kanariezaad 6,25 a 8,per hectoliter. Buiten 1. Granen. Tarwe op levering traag, Nov. 148, Maart 155 a /156; Rogge Oct. 97 a 98, Maart 103 a 104; Gerst per 2000 kilo 95 a 98Haver per 100 kilo 5,40 a 5,90; Mais mixed /4,80; Cinquintine 6,50Boekweitgrutten per 2100 kilo 218 h 222. Meel. Prima Inlandsch 9,75 a 10, eerste kwaliteit 8,75 a 9,puik Hon- gaarsch 13,75 a 14,eerste kwal. 11,25 a 11,50; prima Amerikaansch 10,50 a 11,25 tweede soort 9,Duitsche Rogge- bloem 8,a 8,50, per 100 kilo netto. R u n d e r p r ij z e n 56, 58, 62, kalveren 75, 85, schapen 45 it 50, varkens 34 a 38 cent, alles per kilograskalveren 30 a 70 nuchtere 10 it 17 biggen /4a 13, per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche Jammen 1,70 a 2,Brielsche f 1,80 a 2,25 Geldersche 1,90 a 2,Flakkeesche 1,70 a 1,80, per mud. Boterprijzen in vaten 50, 54, 58 en stuk- ken 55 a 65 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas /21 a /24 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 4,75 a 5,- per 100, versche. Zeeuwsche Ajuin 0,90 a 1,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum onveranderd 8,- in vaten per 100 kilo en H cent per liter. ZKETIJ D I N G E N. Van 25 tot en met 27 October. a 1 Lading. s Van 25 tot en met 27 October werden langs de Oostsluizen alhier 74 binnenvaartuigen op- en 70 afgeschut; door de Westsl. 6 op- en 2 afgeschut. DAGEN. Yoorm. Nam. Dinsdag 29 Oct. 11.34 11.55 Woensdag 30 12.13 Donderdag 31 0.30 12.43 Vrijdag 1 Nov. 1.1 1.15 Zaterdag 2 1.30 1.45 Zondag 3 1.58 2.13 Maandag 4 2.30 2.44 Voor de vele blijken van belang- stelling en deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden vader, de heer Jac. de Feijter Pz., betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, P. DE FEIJTER Jac.zoon. Ter Neuzen, 28 October 1895. Ondergeteekende maakt aan alien zoowel buiten als in deze gemeente bekend, dat hij zich van af 1 November aanbe- veelt in een ieders gunst als van ZAAMSLAG op TER NEUZEN en belooft een prompte en nette bediening. Zaamslag. W. DIELEMAN Pz. S O G I E T E op Dinsdag 29 October 1895, op de bovenzaal van het Nederlandsch Logement. Optreden van artisten, dames en heeren, uit den Hollandschen Schouwburg te Gent. De comedie-stukken zullen door zang met piano- begeleiding worden afgewisseld. Aanvang namiddag 8 uur. Tot uiterlijk Maandag 28 October worden nieuwe leden aangenomen door HET BESTUUR. Ieder lid heeft het recht edne Dame, buiten zijn gezin, te inviteeren. GEVRAAdU tegen 't hoogste loon- Adres ROZENGA te Ter Neuzen. De Notaris W. A. de Bidder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Zaterdag den 2 November 1895, des voormiddags ten 10 ure, ten huize van Th. Acke, te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen oud 3 jaar, groot 18 tonnen, met STAAND en LOOPEND WANT, ANKERS, TOUWEN en verderen inventaris, liggende in de Kaai te Ter Neuzen. Inlichtingen te bekomen bij gemelden Notaris. TER NEUZEN. Notaris Tan der Moer, te Ter Neuzen, zal op Maandag 11 November 1895, des namiddags te iy2 uur, ten verzoeke van den heer P. MOES, te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen staande op de hofstede van den verkooper in den Nieuw Neuzenpolder. Deurwaarder Huineman. te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Zaterdag den 2 November 1S95, des namiddags om 2 uren, te Uhilippine aan de haven, alwaar te vergaderen, in het openbaar verkoopen Eene groote partij nieuw als: VLOT- en DORSCHDEELEN waaronder geschaafde en geploegde, KEPERS, LATTEN, RIBBEN 'en eenige AEMAAKSCHALEN alles van diverse lengte en zwaarte. Terlenzen, Huwelijks-aangiften. 24 Oct. Jan Harms, oud 23 j., jm. en Sara Adriana Scheele, oud 22 j., jd. Willem Johannes Aloysius Hamerlinck, oud 22 j., jm. en Virginie Volkrijk, oud 25 j jd. 25 Oct Josephus Franciscus Kamermans, oud 26 j., jm. en Maria Catharina Pieters, oud 24 j., jd. Geboorten. 20 Oct. Hermanus Gerard, z. van Adriaan Kooman en van Maria Smies. Sophia Maria Laurentia, d. van Victor Levious Hoste en van Hendnka Adriana Koevoets. 23 Oct. Bertha Seraphina Virgenie, d. van Alphonse Guillet en van Maria Mathilde Geiileit. 24 Oct. Natalie, d. van Leo van Ileeke en van Philomena van Pienbroek. Petrus Franciscus, z. van Aloijsius Dhert en van Maria Louisa Verschueren. Overlijden. 22 Oct. Floris Pieter van der Peijl, oud 4 w„ z van Floris en Jacomina van der Does. 23 Oct. Cornelia Johanna Jozina Pikkaart, oud 14 m., d. van Cornelis en van Adriana de Doelder. 8 VLAG. NAAM. ML Van en naar Voor 'ffer Veuien 26 Eng. s.s. Busy Bee 2554 New-Castle stukg. 27 idem Ann Webster 1 2241 Londen idem Van Ter \eiizen 25 Ned. s.s. Amulet 2869 Duinkerken ledig Eng. s.s. Cremona 3318 Methil idem 26 idem River Derwent 2272 Londen stukg. 27 Belg. s.s. Ben Mac dui 1623 Boston macadam Fra. s.s. Corbeil 305 Ilennebout phosph. Voor went 25 Eng. s.s. Dynamo 1364 Hull stukg. idem Ralph Creyke 2065 Goole idem Deens. s.s. Peter Berg 5226 Petersburg vlgr. Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 27 idem Sea Belle 2152 idem idem idem Calder 1784 Goole idem Eng.3in.sch. Reaper 371 Pentowan pijpaarde Eng. s.s. Claudius 4635 Wyborg hout idem Albert 1485 Londen stukg. Van Uent 25 Eng. s.s. Ousel 2309 Antwerpen stukg. idem Loch leven 2348 Burntisland ledig 26 idem Fulmar 3007 Liverpool stukg. idem Edith 1722 Londen idem idem Sea Gull 2100 idem idem idem Dynamo 1364 Hull idem idem Ralph Creyke 2065 Goole idem 27 idem Abbotsford 2979 Leith idem Zweed. s.s. Gevalia 1438 New-Castle idem VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3