Amphion" 54 Olmenboomen, F. DE RUIJTER, Rutin 100 Olmsoboomen F. de Ruijter Fhilanthropis h Agremsnt. UBsrYToiBii!, afloop Bal. Na a. Zondag 27 Qotobor, ISO zwarg Danadaboomsn, 75 zwars Olmenboomen, F. de Ruijter Jz. de Rllljter Sr., a. 20 iwaie Kaaadaboomeii, Ruim 100 Kanadaboomsn, b. a. ioo zware Kanadaboomen, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. V O E R M A N Openbare Verkooping. VOORDRACHT Openbare Verkooping. Liberalen te Zaamslag. Openbare Verkooping. Verkiezing te Zaamslag. Gemeenteraad Zaamslag. Openbare Verkooping. 20 a 25 opgaande Wilgenboomen, 01 men- en Essclienboomen, b. 100 Olmenboomen, 100 zware Kanadaboomen, 3". Eene partij zware Kanadaboomen, gekomen. Ik heb vrijdag nieuw goed aangepast het paste mij goed. Ik blijf de geheele winter in het ziekehuis. Daar zijn meer kinderen die niet sterk en toch gezond zijn. Maar wij slaapen niet op de ziekenzale. Ik heb van Jan een brief gehad. En hij schreef mij slaan die lui daar jou ook. Toen moest ik er hart om lachen. Men wordt liier niet geslage alleen jongens die vechte of die stele die krijgen wel eens een pak slag. Die jonge waar Pa van in de krant geleeze had die waren s' nachts om twee uur op gestaan om appels te stele toen de jongens die op de appels pasten hebben hern een flink pak slaag gegeven dat zijn bille blauw waren Pa of de broers of Suze hoeven zich niet ongerust te maaken. Ze mij liier niet slaan dat gel oof ik niet ze zijn hier alien goed voor mij. En nu het koud weer is' mag ik niet naar buiten. Pa gij moet maar deze brief aan Suze en aan Jan schrijven want ik kan niet zoo vaak een brief schrijven. Gegroet van uw liefhebbende Koos. majoor, Thans zegt de Telegraaf zijn wij in staat de meest vertrouwbare bijzonderheden te geven om- trent de vermissing van Langeveld. Na de manoeuvres, nabij de Piramide van Aus- terlitz gehouden, moesten de bataljons van het 7e regt. inf. naar hunne garnizoenen terugkeeren per spoor. Bij het appel voor den afmarsch gehouden man- keerde bij het bataljon uit Hoorn, dat tot het 7e regt. inf. behoort, de milicien Langeveld. De kapitein, compagnies-commandant, rapporteerde dit niet present zijn van Langeveld aan den bataljons-commadant. Er kon hier geen sprake zijn van wachten of zoeken naar den milicien Langeveld, daar de troepen op een bepaald uur aan het station present moesten zijn. De milicien Langeveld was iemand, die vroeger uit Amsterdam wegens vele straffen was overge plaatst naar Hoorn, eu wegens niet verbeterd ge- drag op het punt stond overgeplaatst te worden bij het Depot van discipline te Vlissingen. Lan geveld was Duitscher van origine en sprak het Duitsch beter dan het Nederlandsch. Bovendien had Langeveld een afkeer van den militairen dienst Van alle berichten omtrent het vinden van een lijk in voile wapenrusting enz. nabij de Piramide, is ten eenenmalfc geen woord waar. Het regiment heeft geen kennis gekregen, noch van den burgemeester van Zeist, noch van dien van Amersfoort van het vinden van een dooden militair van het regiment, Ware het feit werkelijk geschied, dan zouden bosch- en veldwachter zich van's mans naam, compagnie, garnizoen enz. hebben kunnen overtuigen uit het zakboekje, dat zich steeds in den ransel van den man bevindt. De milicien Langeveld is vermist op dit oogen- blik bij zijne compagnie en vermoedelijk met mede neming van zijne wapenen gedeserteerd naar Duitschland. Hij zal echter wel zorg hebben ge- dragen m burgerkleeding over de grenzen te zijn gekomen. Dit is in het kort de eenvoudige toedracht der zaak, die in den laatsten tijd zooveel geschrijf heeft veroorzaakt, De Haarl. Ct. zal voortaan tooneel-adver tentien moeten missen, omdat de critiek van een der stukken het schouwburgbestuur niet beviel. Maar de Amst. Ct. heeft nog grooter reden tot klagen haar werden, ook naar aanleiding van een tooneel-critiek, advertentien ontnomen, en de reeds geplaatste werden niet eens betaald. Werd dezer dagen als curiosum medegedeeld, dat de burgemeester van Rotterdam, voor de 9 lotelingen, in wier plaats hij geloot had, 9 niet dienstplichtige nummers getrokken had, de burge meester van Oud-Beierland heeft bij de jl. Zaterdag plaats gehad hebbende loting, 6 maal voor afwe- zigen geloot en evenveel malen een niet dienst- plichtig nummw getrokken. Dezer dagen zijn, naar men meedeelt, ver- schillende huizen hier te lande, te Hamburg en Antwerpen voor belangrijke sommen de dupe geworden van eene sluwe oplichterij. De firma Carusso fratelli te Messina had aan- zienlijke partijen amandelen en hazelnoten van den nieuwen oogst op levering verkocht, betaling op 3 md. accept tegen overgave van cognosse- menten zooals zulks gebruikelijk is. Ten einde in het bezit te geraken van door den kapitein of diens gemachtigde behoorlijk afgeteekende cognos- sementen hebben de gebr. Carusso 5 of 10 balen hazelnoten verladen, deze cijfers in 50 of 100 veranderd en 25, 50 of 100 balen amandelen op de cognossementen bijgevoegd naar gelang van 't contract, dat zij met de resp. koopers afgesloten hadden. De koopers, geen kwaad vermoedende, honoreerden de op hen afgegeven wissels tegen cognosementen, om later bij aankomst der stoom- booten tot de treurige ervaring te komen, dat bun op deze wijze vervalschte cognossementen in de handen gespeeld werden, waardoor de betrokkenen aanzienlijke verliezen lijden. Het contract betreffende het maken van Brussel tot een zeehaven is door de betrokken autoriteiten geteekend. Het plan, waarvan al een eeuw sprake was, wordt dus eindelijk uitge- voerd en Brussel is een zeehavenhoewel voorloopig nog op het papiier. Onder buitengewone omstandigheden heeft te Parijs een spoorwegongeluk plaats gehad, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De sneltrein van Granville, die om 3,55 aan het station te Montparnasse moet aankomen, had onderweg ver- traging gehad, en daarom reed de machinist met groote vaart. Bij het station gekomen, was het hem niet mogelijk, den trein tot stilstand te brengende locomotief verbrijzelde de stootblok- ken als lucifershoutjes, haande zich een weg door een muur van 1,20 meter dikte en kwam op het stationsplein terecht, te midden van hotel-omni- bussen en tramwagens. Daar sloeg zij om en lag te blazen en te sissen, terwijl de wielen in de lucht draaiden. Het was een tooneel van ont- zettende verwarring; de verschrikte paarden sloegen op hoi, en iedereen vluchtte hals over kop, uit vrees dat de locomotief zou springen. De machinist en de stoker waren tijdig van de machine gesprongen, maar een oude krantenver- koopster werd onder het gevaarte verpletterd. De 120 reizigers in den trein kwamen met den schrik vrijgelukkig dat de muur voor den schok bezweken was, want indien de locomotief was teruggesprongen, zouden de wagens in elkaar geschoven zijn, en dan was de ramp niet te overzien geweest. Nu bleven de 8 wagens op de rails staau, doordat de koppeling afbrak. De machinist, een degelijk, ervaren man, kon alleen verklaren dat de rem weigerde en dat hij tevergeefs tegenstoom had gegeven hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, was hem een raadsel. - Te Havre verwacht men eerstdaags het Russische schip Wladimir, met de geschenken welke Czaar Nicolaas bestemd heeft voor de steden Parijs, Lyon, Marseille en Toulon, als bewijs van erkentelijkheid voor de warme ontvangst welke den Russischen zeeliedeu in 1893 in deze steden is ten deel gevallen. De geschenken bestaan uit bekers, schilderijen en andere voorwerpen van kunst. De etat-major van de Wladimir zal feestelijk ontvangen worden. De hertog van Marlborough aanstaand schoonzoon van Van der Bilt is te New-York door de politie aangehouden en naar het bureau gebracht, omdat hij, wielreidend in de straten, aan coasting deed (van een helling rijden zonder trappen met de voeten op de stang), hetgeen ver- boden is. Hij werd natuurlijk na de noodige uit- eenzettingen spoedig weer vrijgelaten. Een ander, nog edeler hertog, de hertog van Connaught, derde zoon van Koningin Victoria, is dezer dagen gesignaleerd als deserteur. De Prins, die bevelvoerend generaal der divisie te Aldershot is, had, volgens den regel, aan den Minister van Oorlog en den opperbevelhebber van het leger verlof gevraagd om eenige weken te gaan doorbrengen bij de Koningin op haar Sehotsch kasteel Balmoral, en hij was van daar met zijne gemalin naar het vasteland gegaan, zonder te bedenken, dat zijn verlof verstreken was. Het hoof'd van zijn staf meldde nu de onge- oorloofde afwezigheid van zijn chef aan den opper bevelhebber, den hertog van Cambridge, en deze, altijd zeer streng en stipt in dienstzaken, ga:! bevel //tot opsporing van Z. K. H. Arthur William, hertog van Connaught, oud 45 jaren, bevelvoerend geDeraal te Aldershot, die gesignaleerd werd, als zijn post verlaten hebbend." De grap eindigde daarmee, dat men den Prins, die te Parijs was, per telegram bericht zond, dat zijn verlof was verlengd. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 26 Oct. 7.41 8.29 Zondag 27 9.18 10.3 Maandag 28 10.39 11.30 Dinsdag 29 n 11.34 11.55 Woensdag 30 12.13 Donderdag 31 0.30 12.43 Vrijdag 1 Nov. 1.1 1.15 Ondertrouwd JOSEPHUS E. KAMERMANS MARIA C. PIETERS. TerNe uzen, 25 October 1895. Ondergeteekende maakt aan alien zoowel buiten als in deze gemeente Dekend, dat hij zich aanbeveelt in een ieders gunst als van ZAAMSLAG op TER NEUZEN en belooft een prompte en nette bediening. Zaamslag. W. DIELEMAN Pz. Al de PATRONEN die bij het Kleermakers- vak behooren, volgens de methode van boven- staanden prof., zijn voor f 10,00 in meer dan 30 verschillende grootten, te verkrijgen bij S. LAURENS, Tailleur, Ter Neuzen. Verzendt ook onder rembours en na ont vangst van postwissel. SOCIEtE op Dinsdag 29 October 1895, op de bovenzaal van het Nederlandsch Logement. Optreden van artisten, dames en heeren, uit den Hollandschen Schouwburg te Gent. De comedie-stukken zullen door zang met piano- begeleiding worden afgewisseld. Aanvang namiddag 8 uur. I ot uiterlijk Maandag 28 October worden nieuwe leden aangenomen door HET BESTUUR. Ieder lid heeft het recht eene buiten zijn gezin, te inviteeren. STOPPELDIJK. te RAPENBURG, op Zondag den 27 Oct. a. des namiddags te 4 uren. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de wed. van den WelEd. Geb lleer D. P. Ph. SEIJDLITZ, grondeigenares te Hulst, verkoopen Op Donderdag 31 October 1895, des morgens 9 ure, Dame, 's voormiddags 9 uur, 's namiddags 2 uur en 's avonds 5± uur, spreekt de heer J. TAN LEEUWEN, leeraar bij de Vereeniging der Ge- reformeerden te Aalsmeer, in het gebouw der Vereenigde Handwerkslieden in de Donze- Visserstraat te Ter Neuzen. staande op den Ilavendijk, gemeente Honte- nisse, nabij het Kraaike. Te vergaderen ter plaatse der boomen. b. °p Do»!lerdag 7 November 1S95, des morgens ure, staande op den Zeedijk, nabij Hulst, tegen den Havikpolder. Te vergaderen ter plaatse der boomen. Aan belangstellenden wordt bij deze bericht, dat op Zaterdag den 2 November 1895, s namiddags om 2 j uur, in den n Speelwagen" te A b s d a I eeene zal worden gehouden over het nut en de wijze der methandkracht werltende zuivelfabrieken, door den heer VERSTRATEN, algemeen directeur Zuivelfabrieken der m Limburg. Komt a. bezorgt den meerderheid. Dinsdag man uwer trouw keuze een ter stembus en schitterende De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM KOSTER, landbouwer aldaar, op Vrijdag 15 November 1895, des voormiddags 11 ure, verkoopen waaronder geschikt voor leverancie en werkhout, 2 Kerspopulieren en eene partij afgekapte Hagen, alles op zijne hofstede bewoond door Willem Kosthu, in den Langeweg van Drie Schouwen naar den Eerdinandusdijk. EEN KIEZER. Vele kiezers uit de kom der gemeente Zaamslag, zullen hunne stem aanstaande Dinsdag uitbrengen op de heer De Notaris verzoeke van Voor lid van den raad wordt ten zeerste aanbevolen iemand, die de belangen der gemeente gerust kan worden toevertrouwd, iemand, die land- bouw en handel voorstaat en die in het algemeen de vereischten bezit welke van een raadslid mogen gevorderd worden. VELE KIEZERS. P. Dregmans, te Axel, zal ten den heer G. WIELAND, grond- eigenaar te Ter Neuzen, op Vrijdag 22 November 1895, des voormiddags 10 ure, verkoopen f ter dikte van op den dijk gemeente Axel over kunstweg. e vergaderen bij 1 meter tot 1,90 meter, staande tegen het gehucht de Kijkuit, Zeer gemakkelijk vervoer Clarisse Kijkuit. De Notaris te Hulst, zal m Komt Dinsdag trouw ter stembus stemt met ons den heer van Rijsoort van Meurs, openbaar verkoopen Maandag 28 October 1895, 's namiddags 3 uur, leu verzoeke van den WelEd. Geb. heer A. G. V. IIOMBACH, grondeigenaar te Hulst, een man die onze belangen kent eu zal behartigen. EENIGE LANDBOUWERS. De kiezer, die voor de stemming op 15 de heer W. DE KLERK Jr. aanbeval, zal zijn stem uitbrengen op den heer dezer thans en noodigt zijne 35 medekiezers te volgen. uit dit voorbeeld De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van P. E. SERRARENS, landbouwer te Ossenisse, op Dinsdag 12 November 1895, des voormiddags 10 ure, verkoopen geschikt voor klompenmakerswerk. een partijtje alles staande op den bewoonde hofstede in gemeente Ossenisse. Te vergaderen op de hofstede dijk, tegen de door hem den Hooglandpolder, staande aan het Boschpadje, te Hulst, en staande aan de Oude Begraafplaats, te Hulst. Qo Dinsdag 29 October 1895,'s voormid- dags 10 uur, ten verzoeke van het Bestuur van den FER DIN A NDU SPOL DER, staande aan den dijk nabij het voormalig fort Ferdinandus, gemeente Koewacht, alwaar te vergaderen. staande aan den dijk tusschen Nieuw Ferdi nandus en Beoosten Biij Beoosten en Bewesten. Woensdag 30 October 1895, 's voor middags 10 uur, ten verzoeke van den HoogWelGeb. heer K. J. A. G. BARON COLLOT d'ESCURY, burgemeester te Hontenisse qq., staande op den dijk van Pauluspolder, nabij het dorp Rapenburg. Te vergaderen bij de heer D. J. IJsebaekt, gemeente-secretaris te Rapenburg. Maandag 4 November 1895, 's namid- 2 uur, ten verzoeke van het GE- MEENTEBESTUUR VAN HULST, dags staande op den stadswal, nabij en rond het zandbolwerk te Hulst. EN s.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2