n a a a o H Winter-Seisoen, P, KOUIJZEB, Dijbtraat Ter Hem. Damos- en Kinderhoedsn, Oienalie Hoeflen, wollei Motssi in soortei Fantasia Dameshoeden. BURGERLIJKE STAND. iSandeisberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. 383 Populierenboomen, Dageiijks verkrijgbaar A<lr. H. Donze-Pothoven, SLUIS. te danken. Deze namelijk hield veel van paarden en bezat eene prachtige stoeterij. Elken morgen bezocht hij zijne stallen. Bij een van die bezoeken •srerd ziju aandacht getrokken door verscheiden paarden, die juist uit Engeland waren aangekomen. Be stallen waren niet in orde en terwijl hij daarover zijn ontevredenheid te kennen gaf, hoorde hij op eens iemand zeggen Bij ons in Yorkshire ziet het er in de stallen veel beter uit. Heb jij daar gesproken vroeg de hertog, zich omkeerende, en den jongen Engelschman be- speurende. Ja, ik zei iets, Uwe Koninklijke Hoogheid. Hoe heet je? Ward Uwe Koninklijke Hoogheid. Ik ben met de paarden uit Engeland gekomen. Wat bedoel je zoo even Ik wilde maar zeggen, Uwe Koninklijke Hoog heid, dat wij in Yorkshire weten hoe we met de paarden moeten omgaan. De hertog vertrok, doch kort daarna benoemde hij Ward tot zijn lijf-stalknecht. Ward reed altijd vlak achter zijn meester, tot zij buiten de residentie warendan evenwel reden zij naast elkaar en antwoordde de stalknecht op allerhande vragen over de inrichting van stallen, het fokken en dresseeren van paarden die de hertog hem deed. Op zekeren dag stond geheel Parma verbaasd de jonge Yorkshire-stalknecht was door den hertog benoemd tot Opperstalmeester. Ward nam spoedig beschaafde manieren aan en steeg zelfs zoo in de gunst van den hertog, dat hij aan 't hoofd van het departement van oorlog werd gesteld, waarbij hij een zuinig en krachtig beheer invoerde. Later werd hij Minister van financien en ook in deze betrekking bewees hij Parma groote diensten. Bij eene gelegenheid van eene diplomatieke zending naar Weenen, werd hem door den Keizer van Oostenrijk de titel van baron geschonken en als baron Ward keerde hij naar Engeland terug, om hier de regeering van Parma te vertegenwoor- digen. In 1854 werd de hertog van Parma vermoord. Zijne wed uwe meende, dat Ward zich van de re geering wilde meester maken en dit had zijne ver- banning uit Parma ten gevolge. Ward vluchtte naar Oostenrijk en werd door de regeering van dit land met groote onderscheiding behandeld. De verandering was evenwel te groot. Ward verviel tot droefgeestigheid en stierf spoedig daarna. Zekere Evsette werd zooals men weet onlaugs het slachtoffer van zijne waaghalzerij in een menagerie te Lyon, toen bij in eene leeuwenkooi ging, om zich naast een leeuw te laten pliotografeeren. Hij werd door het dier verscheurd en gedeeltelijk opgegeten. De bloedverwanten van Eysette stelden tegen den eigenaar van den leeuw eene schadevergoeding van 7000 gulden in, terwijl de oppasser der kooi door het gerecht vervolgd werd, wegens doodslag door onachtzaamheid. Voor het gerecht deed de oppasser het volgende verhaalIk liet Eysette buiten staan en trad eerst zelf in de groote kooi, waarin ik ook Bomulus, den leeuw, liet, die in eene kleine kooi ernaast lag. Ik wilde mij met hem laten pliotografeeren. Bomulus kende mij goed, want ik gaf hem elken morgen ziju voedsel. Hij kwam kruipend naar mij toe en legde zich aan mijne voeten. Ik talmde nog, of ik Eysette er in zou laten. ,/Je ziet toch, dat hij niet kwaadaardig is riep hij. Dat is alles goed en wel, maar je kent hem niet, antwoordde ik. loch opende ik de tralideur, en Eysette trad in de kooi. Bomulus hief den kop op, en toen hij den vreemde zag, naderde hij hem langzaam, besnuffelde hem en wierp zich plotseling op hem, hij greep hem met zijne klauwen in den nek en wierp hem op den groud. Ik pakte den leeuw bij de manen, doch het liielp nietBomulus schoof mij met zijn poot weg en dronk rustig het bloed van zijn slachtoffer op. Ik greep naar een gaffel, die in mijn bereik stond, en sloeg met alle macht op den leeuw. Tevergeefs hij liet zijn buit niet los, Nu wist ik niet meer, wat te doen, en liep de kooi uit om den temmer te halen. Het gerechtshof stelde den eigenaar van de schadeloosstelling vrij, maar de oppasser kreeg drie maanden gevangenisstraf en werd tevens in dfe kosten van het proces veroordeeld. Te Antwerpen zal eindelijk een nieuw spoor- wegstation worden gebouwd, waarvan de aanbeste- ding reeds heeft plaats gehad. De kosten worden op 5,250,000 fr. geraamd. liet hoofd der politie te St. Petersburg heeft dezer dagen aan een dame vergunning verleend om op een tweewieler te rijden door de straten der stad. Dit is de eerste maal dat zulk een vergunning wordt gegeven en om die te krijgen had de dame voor de overheid moeten bewijzen dat zij goed fietsen kon. Dat is anders dan bij ons 1 e Pittsburg is een wagen van de electrische tram, die //op hoi" was, zou men bij een paard zeggeu de bestuurders hadden alle controle er over verloren van een dijk af gevallen. Drie menschen werden gedood en negen anderen zwaar gewotul bij dit treurig ongeluk. Een dienstmeisje te Weenen bracht een aan hare zorgen toevertrouwden zuigeling 's avonds in slaap metcognac. Als 't kind sliep, ging zij naar een danshuis. Toen 't uitkwam, werd ze weggejaagd, en de meid stelde toen een aanklacht in wegens beleediging. Zoo werd 't gerecht met 't geval bekend. De kindermeid en de keukenmeid, die haar geholpen had, kregen ieder 3 dagen arrest De //dikste man ter wereld" is op het oogenblik te Parijs, naar le Eigaro bericht. Het is een Zwitser, Canon Berg genaamd. Hij weegt 260 kilogram. Zijn middel is 2,45 meter en zijn dijen zijn ieder 1,45 meter in omtrek. De dikke man, die voor vijf personen eet, is zeer gezond en schijnt niet veel last van zijn dikte te hebben behalve die, welke een gevolg is van zijn reusachtigen omvang, als b. v. op den spoortrein, waar hij in een goederenwagen moet zitten, omdat hij niet door de portieren der personenwagons kan. Wij lazen het volgende in een buitenlandsch blad Waar de zweep de baas is helpen haver noch hooi. Geen paard wordt er oud, geen vee wordt er vet. Ieder degelijke boer weet, dat de zweep niet noodig is. ,/Een vriendelijk woord brengt gemak- kelijker een voer hooi binnen dan vier paarden De Chineezen slaan de dieren, welke zij tot arbeid gebruiken, nooit. Een muilezel, in handen van een vreemdeling onbruikbaar en gevaarlijk, is bij een Chinees rustig en gewillig, hij luistert naar zijn roepen alleen en een lichten trek aan den teugel is voldoende, om het dier rechts of links te doen wenden, en 'tblijft op goede en slechte wegen zijn vluggen gang behouden. Ook in de bergachtige streken van Beieren en Zwitserland behandelt men de huisdieren zacht en vriendelijk. Ze zijn daar dan ook volgzamer dan elders. Geen herder hoedt zijn vee met de zweep. Toch is het volgzaam en gewillig. Ook in Noord-Duitschland ziet men tegen den melktijd de eene koe na de andere naar den melker of melkster gaan. Geen schreeuwen of slaan is daar noodig, enkele vriendelijke woorden zijn voldoende. En bij paarden Op de Alpenpassen wor den de meest vermoeiende dienstenzonder zweep verricht. Hoe denken de eigenaars van paarden hierover P WE RELD-TENTOONSTELLING. Van onsen bijsonderen vet slaggever.) XYI. ZEE T l.J ij I rx ti e i\. Van 18 tot en met 20 October. a 1 Van 18 tot en met 20 October werden langs de Oostsluizen alhier 91 binnenvaartuigen op- en 7 5 ifgeschut; door de Westsl. 6 op- en 5 afgeschut. Rotterdam, 21 October 1895. Graanmarkt. Aanvoer voldoende voor vraag en aanbod. Markt prijshoudend. Tar we, Bogge en Haver 10 cent en Boonen 50 cent hoogerWintergerst 10 cent lager. Men noteert Tarwe puike /6,70 a f 6,90, mindere en goede 5,60 a 6,50; Bogge, de beste 4,35 a 4,60 mindere en goede 3,85 a 4, Wintergerst 3,75 a 4,10; Zomergerst 3,— a 3,75; Haver f 1,60 a f 2,75, alles per hectoliter. Paardeboonen 5,50 a 5,80 Witteboonen f 10,50 a f 10,75; Bruine boonen f 8,75 a 9,Blauwe erwten, kooksoorten 7, a 7,75, niet kokende f 5,25Kanariezaad f 6,25 a f 8,alles per hectoliter. Buiten 1. Granen vast. Tarwe per 2400 kilo f 145 a /150; Bogge per 2100 kilo 94 a 108 Gerst per 2000 kilo 93 a 98 Haver per^ 100 kilo 5,— it 5,75Mais mixed 5,Cinquintine 6,60 Boekweit- grutten per 2100 kilo f 220 Boekweit idem 140. Me el. Prima Inlandsch 9,50 a f 10, eerste kwaliteit 8,50 a /8,75; puik Hon- gaarsch 13,50 a f 14,eerste soort f 11, a f 12,25; prima Amerikaansch f 10,25 a f 11,25 tweede soort f 8,75Boggebloem 8,it 8,50, per 100 kilo. B u n d e r p r ij z e n 52, 58, 64, kalveren 80, 85, schapen 50 a 60, varkens 36 a 40 cent, alles per kilo graskalveren 35 a 60biggen /3a /15, per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche Jammen f 1,80 a f 2,Spuissche dito 2,a 2,50 Elakkeesche /175; Brielsche 1,80 a 2,25; Geldersche 1,90, per mud. Boterprijzen in vaten 48, 52, 56 en stuk ken 55 a 65 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas /21 a /24 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 4,a 4,75 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin 0,90 a 1,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in vaten f 8, per 100 kilo en 6| cent per kan. DAGEN. Voorm. Nam Dinsdag 22 Oct. 3.58 4.18 Woensdag 23 4.39 5.— Donderdag 24 5.24 5.51 Vrijdag 25 6.20 6.57 Zaterdag 26 7.41 8.29 Zondag 27 9.18 10.3 Maandag 28 10.39 11.30 Heden den 20sten October overleed in den ouderdom van ruim 75 jaren de heer A. WALRATEN, geneesheer te Nieuw en Sint Joosland. Namens de familie, de wed. A. WALBAVEN geb. Kooman. Bij deze breng ik ter openbare kennis, t&fBiuss* dat schulden die door mijne vrouw ELIZABETH DE MEESTEB worden gemaakt, door mij niet zullen worden betaald. Hoek. A. VEBBRUGGE. Notaris Zijlstra, te IJzendijke, zal Don- do rdag 7 November 1895, des voormiddags 10| uur en zoo noodig den volgenden dag voor de provincie Zeeland, publiek verkoopen waaronder zeer zware, staande aan den steenweg van Sluis naar St. Anna Termuiden. Men zij bedacht op het stellen van borgen. •9;3Bzpg 'aqsipoj^j H(I aiHYM •jqndaSjin si NfiaiNOT 'M PlH -raquMAoyj qq qoq Supsuiqq aiapai japi9A U9 'jjooqgq qcAapoui qgq ;oj qtuv jm u9 9qooj§ 9U99 I9UI .mqojOQ 32 8epsui(q jjZ p?p 'jqoiiaq 9pU93[93j9§.I3pU0 9Q Puike versche geweekte STOKVISCH, SCHEL- VISCH, PEICELHABING, GEMABINEERDE HABING en GENTSCHE MOSTAABD. a a Bloeraen, Linten, Veeren. enz. Beveelt zich verder aan tot het maken en vermaken van MUTSEN. Ter Neuzen. P. J. MA AN DAG. Nieuwstraat, Ter Neuzen. OPNIEUW ONTYANGEN: de nieuwste modellen De groote attractie in de Italiaansche afdeeling is de Basiliek der St. Pieterskerk te Rome, op een konderdste der ware grootte, geheel uit hout en ivoor. gesneden door Andrea Gambassini. Het gebouw is in tweeen gescheiden, zoodat men zich zoowel een denkbeeld kan vormen hoe het grootsche werk van Michael Angelo er van binnen uitziet, met zijn 44 altaren en 300 schilderijen, als van buiten. met zijn 390 standbeelden en 748 zuilen Naar men zegt heeft de kunst- snijder 15 jaren noodig gehad, om zijn werk te voltooicn, doch men vertelt er niet bij of hij »Maandaghouder" is, en ook niet of hij bij zijn werk het stelsel van den achturigen arbeidsdag in praktijk bracht. De Duitsche, Engelsche en Oostenrijksche afdeelingen geven niet veel meer te zien dan eene wandeling door de Kalverstraat, en hebben daarom alleen dat \oor, dat ze klein zijn. Belgie is, hoewel niet schitterend toch beter vertegen- woordigd, en geeft o. a. een schat van zeer mooie kunstbloemen te zien, uit de fabriek van Noblom, te Brussel. Ook de inzending cementvloeren, van Fieve uit Gent, mag genoemd worden, evenals de marmeren coiffeurstafel ad f 880,van Swolfs uit Brusseldoch de meeste aandacht verdient het kunstsmeedwerk van den heer L. van Boeekel, te Lier. Deze handwerkman bekleedt in het gilde van St. Eloy voorzeker eene eereplaats, en schijnt met het anders zoo onhandelbare, metaal om te springen alsof het was ware. In het namaken van druivebladen en ranken schijnt hij specialiteit te wezen, want deze zijn op de meeste stukken aangebracht, en hebben o. a. gediend als motief voor een, ongeveer vijf M. hoogen, spiegellijst, een waar kunststuk. In de sPays-divers" door sommigcn vertaakl in »winter- landen" kan een blind paard geen schade aanrichten. Af en toe werd deze afdeeling nog al eens gevuld, o. a toen er, ter gelegenheid van het Internationaal Brandweercongres, eene tijdelijke tentoonstelling van brandbiuschmiddelen gehouden werd. Terwijl de heeren congresleden zaten te beraadslagen, wat de beste wijze is om eventueel hun aartsvijand, in den korst mogelijken tijd, den kop in te drukken, kon men hier de middelen bezichtigen. welke daarvoor gebruikt worden. Zeer soliede en net afgewerkt zagen de apniton er uit van de firma Otterbein en Broekman alhier, alsmede die van H. en U. J. Beduwe, te Heiligerlec. Een practisch toestelletje gaf de heer Dantzgloch alhier te zien, n. 1. een stalen reddings- ladder, welke gemakkelijk kan worden opgevouwd, en slechts uit een raam behoeft te worden geworpen, om aan de bewoners van een brandend perceel gelegenheid te geven om zich te redden. Grooter tegenstelling kan men zich niet bedenken, dan de machines, welke hier tentoongesteld werden, en die, welke, tegelijkertijd in de bovenzalen van het oude stadhuis in Oud- Holland, te zien waren. Spuiten, lederen emmers, haken, lantaarns enz., alles van vorige eeuwen ja zelfs eene spuit, afgestaan door de stad Deventer, welke nog door den uit- vinder, Jan van der Heijden, geleverd werd. De stad Kampen was natuurlijk weer uii'g, en zond een paar zeer ouderwctsche spuiten in, welke men permitteere ons het hier te ver- melden cer aan eene lavementspuit dan aan eene brand- spuit deden denken. De machinegalerij, het woord is zeker in den volksmond gebleven van de tentoonstelling van '83, anders zou men beter zeggen de machinekamer, want veel meer is het niet. Het is dan ook alleen om de monsterachtige electrische machines van Geveke Co. eens te zien, welke berekend zijn voor 7200 gloeilampen, en voor de electrische strijkijzers, braadpannen en verwarmingstoestellen van den heer Mijnssen, dat we dat uiterste hoekje nog eens ingaan Het achtergedeelte van het terrein is gelijk aan een groote kermis. Alleen de bekende tent van de gist- en spiritus- fabriek van Van M ark en, uit Delft, maakt hierop eene gunstige uitzondering. Uit hoofde eener vroeger r6eds ge houden bespreking dezer wereldberoemde fabriek, meenen we thans te kunnen volstaan met de oprnerking, dat de cijfers der verschillende statistische opgaven nog steeds gunstiger worden. Dat het Comite ook uit de uiterste hoekjes geld wist te slaan, blijkt uit de pachtsom, welke de weduwe Xaphlaire, uit Breda, voor de staanplaats van haar hypodrome moest betalen. Een ministerstraktement ging hieraan op, doch het paardjerijden beviel den bezoekers zoo zeer, dat de onder- neemster half Juni dit bedrag reeds had terug ontvangen. Gelukkig dat paarden en kameelen nu juist geen artikelen zijn, weike zich gemakkelijk laten moeren, anders zou een schadepostje voor haar zeker niet zijn uitgebleven. De pachter van de »Prins Hendrik" weet maar al te goed, dat deze flauwe aardigheid op de tentoonstelling tamelijk veel is uitge- haald. Te zijnen nadeele toch zijn »met geweld gevonden" 180 groote lepels, 227 dito vorken, 163 dito messen, 71 kleine dessertlepels, 78 dito vorken, 45 dito messen, 720 theelepeltjes, 100 bierbakjes. 4 peper- en zoutstelletjes, menuhouders, 3 presenteerblaadjes, en eenige kurken, met vernikkeld wit metalen knoppen. De commissaris van politie in de 3e seciie te Amsterdam verzoekt opsporing, in beslag neming en bericht. Op eene der schuttingen van den wereldbazar heeft een leukert, in alle stilte, de bekende Zigeunerkar van Braaken- siek geteekend, thans echter gemetamorphoseerd in een lijken- wagen. De letters R. I. P. en de, kruiselings liggende, sleutelbeenen, waardoor de wagen geflankeerd is, geven duide- lijk aan, wat de teekenaar heeft willen zeggen, en het feit, dat hij het zoo ongemerkt heeft kunnen doen, pleit voor de juistheid zijner voorstellingwant zoo doodsch als in de laatste dagen, hebben we het op de tentoonstelling nog niet gezien. Hoewel het ongunstige weder hieraan een deel (ler schuld heeft, zal toch het feit, dat de patiente gedurende haar heele leven maar zwakjes is geweest, ook wel eene der oorzaken zijn, dat ze nu zoo plotseling is ingestort. Een excitense, in den vorm van een buitengewoon schoon vuur- werk, van de firma Ruijsch Co., te Utrecht, vermocht haar deze week nog eens eene opflikkering te geven, doch dit kan ook als eene harer laatste stuiptrekkingen beschouwd worden. Ter Seuien. Huwelijks-aangiften. 18 Oct. Jacobus Jan Bliek, oud 24 j., jm. eu Maria Cornelia de Yos, oud 27 j., jd. 19 Oct Jan de Putter, oud 22 j., jm. en Francina de Fouw, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Oct. Andries Nagtegaal, oud 21 j., jm. en Helena de Doelder. oud 20 j., jd., Geleijn Bareman, oud 23 j., jm. en Pieternella Mechielle, oud 23 j., jd. Geboorten. 14 Oct. Suzanna, d. van Reinier Jan Scheele en van Cornelia de Feijter. 15 Oct. Maria Elisabeth, d. van Jan van Oosten en van Pieternella Cornelia Paulusse. Joost Marinus, z. van Levinus Jan de Putter en van Johanna Jozina van den Brooke. 17 Oct. Pleuna Paulina, d. van Krijn Jacobus Ilamelink en van Martha Klouwers. 18 Oct. Harmanus Hendrik. z. van Harm de Boer en van Adriana Coumou. Aartje Elisabeth, d. van Pieter de Ridder en van Cornelia Lensen. Overlijden. 13 Oct. Klazina Oele, oud 9 m., d. van Fraiujois en van Debora Riemens. 14 Oct. Pieter Herman us de Bokx, oud 14 m., z. van Jan en van Hebrina Kolijn. Anthonie Adriaan Peters, oud 11 d,, z. van Johannes en van Gaberina Anthonia Bolier. 16 Oct. Cornelis Machielsen, oud 72 j., echtg. van Jacomina Verlinde. 19 Oct. Pieter Dieleman, oud 26 d z. van Pieter en van Adriana Janna Huijssen. Ii.oewn.clit. Geboorten. 4 Oct. Alphons. z. van Adalardus Cokadius Yaessens en van Rosalia Ketelars. 13 Oct. Amelia Maria, d. van Augustus van Goethem en van Johanna Jacoba Kant. Overlijden. 9 Oct. Alphonsus de Dauw, oud 2 j., z. van Petrus en van Seraphina de Winne. 11 Oct. Marie Ludovica van den Eeckhout, oud 15 d d. van Dominieus Alphonsius en van Odilla Emerentia IJsebaert. Stopitelrfijk. Geboorten. 11 Oct. Maria Louisa, d. van Andries de Maaijer en van Maria Bogaardt. Overlijden. 10 Oct. Maria de Bakker, oud 20 d., d. van Petrus en van Apolonia van Belle. st VLAG. NAAM. M;i. Van en naar. Lading. Pi 18 20 Eng. s.f idem idem idem Voor Ter Kenzen Hailing 2199 Londen Cremona 3318 Jacobstad Busy Bee 2551 New-Castle Ann Webster 2241 Londen Van Ter Xenzen i Noor.3m.sch Ganger Rolf Noor. brik Noor. bark Eng. s.s. Eng. barge Rogate Savona Hailing Warwick Castle 1098 983 3274 2199 243 Voor (>ient 18 Deen. brik Eng. s.s. idem idem idem Deens. s.s. 19 Eng. s.s. 20 idem idem idem 18 Eng. s.s. 19 Noor brik Duits. s.s. 20 Eng. s.s. idem idem idem idem Duits. s.s Eng. s.s. idem idem Einigkeit Dynamo Loch leven Hebble Spindrift Alice Vivienne Landore Sea Belle Albert 5S2 1364 2348 2558 2003 2761 3479 1525 2152 1485 Frederikstad Christiania Burntisland Londen idem Dantzig Hull Kotka Goole Londen Riga Nedercalix Londen idem idem Van Kent t Anglia Nornen Commerzienrath Boeekel Cathcart Parck Astrologer Edith Sea Gull Hebble Fohr Dynamo Ibis Spindrift 2469 Leith 703 Bogenzee 3568 1718 2580 1722 2100 2558 2235 1364 3024 2003 New-Castle Bristol Leith Londen idem Goole Burntisland Hull Liverpool Londen stukg. hout stukg. idem ballast briquet, ledig stukg. hout stukg. hout stukg. idem hout idem ledig stukg. idem stukg. zemelen ballast suiker stukg. idem idem idem ledig stukg. idem idem TE Snii99qjos

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3