Notebaart op zijn reclame tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag hebben verlaagd van de 4de naar de 3de klasse. g. Brief van dezelfden waarin zij berichten den aanslag van J. P. Audenaerd, bierhuishouder en houtzager, te hebben gehandhaafd. h. Brief van den Commissaris der Koningin in Zeeland waarin Z.Exc. ter kennis van het gemeente- bestuur brengt dat de Minister van Binnenlandsche zaken bereid is om jaarlijks f 60 uit te keeren voor 2 person en die zich ten alien tijde beschik- baar stellen om dienst te doen in de ziekenbarak voor het verplegen van zieke schepelingen. Voor kennisgeving aangenomen. z. Een adres van J. Molema, waarin deze verzoekt van het betalen van schoolgeld voor zijne kinderen te worden vrijgesteld. De inkomsten van adressant zijn volgens hem van vele omstandig- heden afhankelijk en naar evenredigheid van zijn groot gezin niet hoog. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. weer eens begonnen zijn om bij wanbetaling van schoolgeld, de kinderen der wanbetalers van de school te verwijderenin vele gevallen helpt deze maatregel. Veelal is het onwilhet kwam onlangs voor dat iemand zeide niet te kunnen betalen en kan geen verschil maken en wilde er een marktje kwam, dan was hij hij evenwel daarom dat van de boter af. Nu zou ze eigenlijk 5 cent moeten opslaan, maar dit kan niet met het oog op de weer te verwachten aanvoer van boter als de koeien op de peeblaaren gaan loopen. Als het brengen kon ophouden zou het wel gaan, maar daar zit juist de kwestie. De heer an IJsselsteijnDan moet je ze weigeren. In antwoord op dit gezegde betoogt de heer Donze dat zulks voor hen niet mogelijk is, daar ze dan klanten verliezen. 't Is zooals de heer V ieland ook reeds heeft opgemerkt veelal een ruilhandel, daar de boterbrengers weer boodschappen meenemen. e heer ieland gelooft wel dat adressanten top^ hem hebben; hij zou echter de eerste zijn om 't oprichten van een markt toe te juichen. Kwam er dan na afloop der markt iemand met boter, dan zou hij vragen //hoeveel kreeg je op de markt?" Met den marktprijs zou hij dan altijd rekening kunnen houden, daar op de markt ge- woonlijk 10 cent meer wordt betaald dan in de winkels De heer Donze wijst er op dat in Hulst op de SSTS' -» prij—ordenbesLJ, zullen sturen. Daar inoest hij dan nog meer betalen, wel een bewijs dus dat hij betalen kan. Overigens zegt spreker behoort dit adres niet in den Raad maar bij het Dag. Best., waarom hij voorstelt het ter afdoening naar dat college te renvoyeeren. Aldus wordt besloten. j. Een adres van P. de Visser, reclameerende tegen zijn aanslag in de hondenbelasting voor het jaar 1894, wordt als zijnde ontijdig ingediend terzijde gelegd. k. De Voorzitter deelt voor kennisgeving aan den Raad mede dat gedurende de vacature van hoofd aan school D, die functie zal worden waar- genomen door den onderwijzer aan die school A. Scheffelaar Klots. I. Aanhangig adres botermarkt. De Voorzitter deelt mede dat het Dag. Best, hieromtreut geen praed-advies heeft, daar de kwestie bun onverklaarbaar voorkomt. In groote plaatsen vormt zoo'n markt zich van zelf. Als men nu nog kon doen zooals vroeger en het leuren verbieden dan zou het nog eenig raison geven. De heer Wieland heeft er gedurig over geprakti- seerd of er niet iets is om markt te houden. Hij vraagt of het spuithuis daarvoor niet zou kunnen ontruimd worden en het bluschmaterieel in de affuitloods geborgen. De Voorzitter vindt dit geen geschikte plaats als missende alle licht. De heer Wi eland zou het maar willen om er mee te probeeren. De heer Grenu merkt op dat er geen enkele boerin zal gaan zitten. De heer Donze wijst op de botermarkten te Middelburg en Hulst, die in de open lucht worden gehoudenhier is het echter geen gewoonte. De heer Van der Moer zou aan de boter- ook een groentenmarkt willen verbonden zien, en dat dan tevens het leuren verboden werd, dat nu veel last veroorzaakt, daar zoo dikwijls gescheld wordt door de vele leurders. De Voorzitter merkt op dat zulks willekeur zou zijn. De heer Moes geeft toe dat het vele leuren vervelend is. De heer Van der Moer zou in verband daarmede al het leuren met postpapier enz. willen verbieden. De heer Grenu merkt op dat die leurders brutaal te werk gaan, waarop de heer Moes zegt, dat vooral de buiten wonenden daarvan last hebben. De Voorzitter geeft lezing van een artikel der verordening op de groenten-, fruit- en botermarkt te Vlissingen, waarin wordt voorgeschreven dat de verkoopers zich als zij de stad binnenkomen recht- streeks naar de markt moeten begeven en op weg daarheen niets mogen verkoopenook hij die dan van hen mocht koopen is strafbaar. De heer Grenu meent dat het toch ook weer moeilijk zou zijn voor hen die geen meid hebben om naar de markt te komen. De heer Van der Moer vraagt, of duidelijk blijkt wat adressanten willen. De Voorzitter zegt dat adressanten zich beklagen dat de markt nu van een man afhangt. De heer Wieland En nu zitten we altijd maar te raden wie die een is. Verder verklaart spreker even als in de vorige vergadering hoe hij en ook de heer Donze de dupe zijn van de boter- handel op twee jaargetijden. De heer Van der Moer Je verhandelen dus de boter met verlies De heer Wieland zegt dat zulks wel niet het geval is, maar zegt hij we moeten er toch kunstjes op verzinnen om niet te verliezen. Daar- door zijn spreker en de heer Donze moeten beginnen om 'sMaandags de boterprijzen te verlagen, waarmee anders werd gewacht tot 's Woensdags, doch dan stuurden de boeren reeds Dinsdags de meid met boter. Hij las onlangs in de courant dat in Nijmegen de goede boter voor 35 cent per kilo verkocht waszoo laag is hier de prijs nooit geweest. De Voorzitter heeft in verschillende winkels boter laten halen en toen bespeurd dat de prijs nog al uiteenliepde hoogste met de laagste prijs verscheelde 7i cent. De heer Wieland zegt dat dit verschil bestaat, naar gelang van de kwaliteit der boter. De heer Wieland zegt, dat zulks ook hier het geval zou zijn. De boerinnen die goede boter hebben behoeven niet bevreesd te zijn dat ze geen geld voor hunne waar zouden krijgen. Sjireker zegt thans de vergadering te moeten verlaten doch hij zou gaarne nog eens op de zaak willen terugkomen. De heer Moes (moeilijk verstaanbaar) is uit een economisch oogpunt niet voor het instellen van een markt. Hij heeft er op andere plaatsen naar geinformeerd en kennissen van hem in Middelburg en Goes hebben hem verzekerd, dat die markten zeer nadeelig werken, daar door het samenkomen der boerinnen op de markten veelal hun kooplust wordt opgewekt. De heer Wieland verlaat de vergadering. De heer Van der Moer meent dat de kooplust meer opgewekt wordt als de boerinnen in de winkels zelf komen. De heer Moes verklaart niet daarop te doelen, maar op hetgeen dan meer voor opschik uitgegeven wordt. Het adres wordt nader aangehouden. m- Wordt op voorstel van het Dag. Best, met algemeene stemmen besloten tot onderhandsche verkoop van een aan de gemeente behoorend geweer van zeer oude constructie en eenige oude stoelen uit de raadzaal. n. De Voorzitter deelt mede, dat het bestaan van eenige zeer oude cijnsen ten bate der gemeente aan het licht is gekomen, die evenwel niet kunnen veranderd worden. Daar het echter wenschelijk is dat daarvan ook een geregeld contract bestaat stelt het Dag. Best, voor dit te laten maken. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe be sloten en de uitvoering opgedragen aan het Dag. Best. Bij de omvraag vestigt de heer Van der Moer de aandacht der leden op de inschrijving die de gemeente bezit op het Grootboek. Het zou nu een goede tijd zijn om die te verkoopen daar de beurs nu zeer hoog is. Het geld zou wellicht kunnen worden aangewend voor het aflossen van geldleeningen. Spreker wilde hierop de aandacht vestigen opdat men er eens over denken, met het oog op de behandeling der begrooting. Niets meer te behandelen zijnde wordt de ver gadering gesloten. V E R S L A G 349ste STAATSLOTERIJ. ZEETIJDINGEN. an 25 tot en met 26 September. s a Van 25 tot en met 26 September werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartnigen op- en 29 ifgeschutdoor de Westsl. 1 op- en 5 afgeschut. VAN DE vergadering der afdeeling Hulst van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Yeeteelt in Zeeland, gehouden op Maandag 23 September 1895, des namiddags een uur, in het logement Het Wapen van Zeeland", bewoond door den heer A. F. Neelemans te Hulst. De voorzitter, de heer Jules Yogelvanger, opent de ver gadering en geeft het woord aan den secretaris tot het voor- lezen der notulen van de gehouden bijeenkomst op 8 Junijl., welke zonder aanmerkingen worden goedgekeurd. Daarna aan de orde gesteld wordende het verzoek van het Nederl. Landbouwcomite »Een onderzoek te willen instellen naar de werking van het bestaande pachtstelsel" stelt de voorzitter namens het bestuur voor, onder de eventueel hier bestaande grieven op te nemen het gewenscht is dat de grond- en polderlasten door den eigenaar worden betaald en niet door den pachter, zooals thans veelal het gehruik is. Dit voorstel in omvraag gebracht verklaart niemand zich daartegen. De heer P. Staal te Graauw betoogt vervolgens de wensche- lijkheid, dat de pachten reeds minstens een jaar voor het eindigen van den pachttermijn worden vernieuwd. Ofschoon de voorzitter tegen de opname van het voorge- stelde punt geen bezwaar heeft, meent hij ioch te moeten opmerken dat goede pachters wel voor tijdige vernieuwing zullen zorgdragen en ten aanzien daarvan geen hinder zullen ondervinden. Het voorstel Staal draagt blijkbaar de goedkeuring der vergadering weg, zoodat eenparig besloten wordt ook dit punt ter mededeeling op te geven. Verder niemand omtrent dit onderwerp nog het woord verlangende wordt overgegaan tot het 3de punt der agenda »ambulante cursus in hoefbeslag." De secretaris geeft lezing van een desbetreffend sehrijven van het hoofdbestuur, dato 21 Aug. jlwaarin gcvraagd wordt of de afdeeling geneigd is voor hare rekening voor genoemde cursus beschikbaar te stellen a. eene smederij bij voorkeur met twee vuren, hoefijzers, paarden enz. b. een lokaal voor 't geven van onderwijs in de theorie. Indien de afdeeling daartoe bereid gevonden wordt, ver zoekt het hoofdbestuur aan hen voor te dragen 1. Een veearts, die bereid is tegen f 5 per les en ver- goeding voor wekelijksche uitgaven voor reiskosten een acbttal lessen te geven in de theorie, welke lessen ieder minstens twee uur moeten duren en verder de practische lessen zooveel mogelijk bij te wonen. 2. Te willen opgeven het aantal leerlingen, minstens drie, hoefsmeden, en leerling-hoefsmeden, die zich willen verbinden om zoowel de lessen in de theorie als in de practiik beide te volgen. Met het oog op de korte spanne tijds, welke het hoofdbestuur voor do beantwoording van genoemde vragen gegeven heeft, deelt de secretaris op verzoek van den voorzitter mede, dat het bestuur heeft gemeend goed te doen de gemeente Axel aan te wijzen, als de meest geschikte plaats, waar de cursus binnen haren kring gevestigd kan worden en de heer J. Bauwens provinciaal-veearts aldaar, als theorelicus te benoemen. Verder deelt hij mede dat het bestuur zich de vrijheid heeft veroorloofd een beroep te doen op de bereidwilligheid van de burgemeesters in dit district en hen te verzoeken binnen een niet al te lang tijdsverloop, de adressen van hoefsmeden en leerling-hoefsmeden in hunne respeetieve gemeente te willen verstrekken. Yelen hebben daaraan reeds voldaan en hij koestert het volste vertrouwen, dat vooral met het oog op het groote belang, de overigen niet in gebreke zullen blijven. Na nog de mededeeling te hebben gedaan. dat de heer Bauwens zijne benoeming heeft aanvaard, brengt de voorzitter ter kennis dat de beer Dev. de Feijter te Axel, geslaagd is in het verkrijgen der benoodigde smederij, hetgeen hij wel- willend op zich had genomenhij zegt genoemden heer voor de prompte behandeling zijnen dank. De heer Pateer deelt mede, dat do heer Kooimans provinciaal-veearts te Hontenisse verhinderd is deze vergaderin° bij te wonen. De heer P. F. Fruijtier vervolgens het woord bekomende, betreurt dat hij de gehouden bestuursvergadering niet heeft bijgewoond, waarin is aangenomen, dat de cursus te Axel zal plaats hebben. Spreker acht, nu nog niet met zekerheid kan worden gezegd, dat de cursus in het vervolg nog wel zal geschieden, dat Hulst eerder dan Axel als centrum in aan- merking moest komen Ter Neuzen en omstreken komen even gemakkelijk naar Hulst als naar Axel, en voor Boschkapelle, Stoppeldijk. Hengstdijk, Ossenisse, Hontenisse, Graauw en Clinge is Hulst de aangewezen plaatsbovendien meent hij, dat de beslissing niet was aan het bestuur, maar aan algemeene vergadering. De voorzitter daarna het woord nemende, moet bekennen, dat het bestuur wel eenigzins zijne macht is te buiten gegaan, maar meent toch, dat Axel het meest in aanmerkiug dient te komen. De heer Fruijtier zou gaarne zien, dat door de afdeeling stappen werden gedaan om 2 cnrsussen te verkrijgen. De afdeeling Hulst de uitgebreidste zijnde. meent hij, dat wij daarop wel aanspraak mogen maken, te meer wanneer wij een blik slaan op de afdeeling Noord-Beveland met slechts 6 of 7 gemeenteu, waarin toch ook een cursus zal tot stand komen. De heer Collot d'Escury betwijfelt, of het idee van den heer Fruijtier wel uitvoerbaar is en wenscht voor het oogenblik te berusten in de genomen beslissing. De heer Fruijtier kan niet zeggen, of het verkrijgen van 2 cursussen mogelijk is, maar wijst er nogmaals op, dat de beslissing omtrent de plaats waar de cursus zal worden ge houden, aan de vergadering toekomt. De voorzitter stelt nu voor, pogingen in het werk te stellen om 2 cursussen te verkrijgen en middelerwijl te trachten tot de kennis te geraken van hen, die aan de cursus willen deelnemen. De cursus kan dan worden gehouden in de plaatsen Axel of Hulst, welke voor de meeste deelnemers, te beoordeelen door het bestuur, bet gemakkelijkst te bereiken zijn. Kunnen 2 cursussen verkregen worden, dan zijn beide plaatsen daarvoor aangewezen. De heer Collot d'Escury verklaart zich met dit voorstel te kunnen vereenigen, terwijl de heer C. Ysebaert te St. Jansteen daai nog wenscht aan toe te voegen dat aan de deelnemers zal worden gevraagd aan welke plaats zij de voorkeur geven. Niemand zich tegen het voorstel van den voorzitter ver- klarende, wordt dit voorstel beschouwd als tezijn aangenomen. Daarna komt ter sprake het voorstel van het bestuur om opnieuw een adies te zenden aan de Regeermg om op weder- opening van de Belgische grenzen voor den invoer van vee aan te dringen. De voorzitter verzoekt den secretaris het door ihem vervaar- digd concept te wilien voorlezen, waarin hoofdzakelijk gewezen wordt 1. op den steeds meer drukkenden toestand waarin de landbouw en veeteelt verkeeren niet alleen ten gevolge van het verbod tot uitvoer van rundvee en varkens naar Belgie, maar ook ter zake van de lage prijzen der granen en de hooge invoerreehten in Belgie op sommigen daarvan 2. op het feit dat Zeeuwsch-Vlaanderen als het ware uitsluitend voor wat de landbouw en veeteelt betreft, handels- betrekkingen onderhoudt met Belgie, als zijnde door den breeden Scheldestroom van het overige Nederland gescheiden en aan de landzijde aan Belgie grenzende 3. op het bezwaar dat al mocht er handel kunnen tot stand komen tusschen dit district en het overige gedeelte van het vaderland, daaraan vele kosten en eigenaardige moeilijkheden zouden zijn verbonden en zelfs in den winter door ijsgang voor geruimen tijd geheel kan worden stil gezet 4. op de vrijstelling van den accijns op het geslacht aan de exportslachterijen gegeven 5. dat in de afdeeling volstrekt geen besmettelijke ziekten heerschen. De heer Fruijtier ziet punt 4 liever niet in het adres opgenomenvooral met het oog op de vroeger algemeen verspreide vraag om de accijns op het geslacht te doen vervallen. De heer P. Verhaegen meent door ook accijns te heffen op het geslacht voor export bestemd, het middel aan de hand te hebben, om het vleesch in Belgie duur te maken want zegt hij zoolang het vleesch aldaar goedkoop blijft, zullen wij tevergeefs op de opening der grenzen wachten. De heer Bauwens daarna het woord vragende, leest een vrijlang betoog om aan te toonen, dat Belgie zijne grenzen niet sluit voor het mond- en klauwzeer maar eenvoudig als represaille maatregel, redenen waarom hij onze regeering dringend zou willen verzoeken, dat er van Nederlandsche zijde eveneens represaille maatregelen worden genomen en wel door geen vrijdoin van accijns te geven. Het slachten van vee aan de grenzen te verbieden en ook de uitvoer van slachtvce, alleen naar een abattoir in Belgie, niet toe te laten, de vergunningen voor bemesting, beakkering en beweiding van de Belgische grensbewoners in te trekken, alsook de Belgen geen concessie te verleenen tot het leggen eener sluis te Ter Neuzen enz enz. De heer Fruijtier daarentegen blijft bij zijn gevoelen en acht heffing van accijns in het nadeel van den verkooper gesteld b. v. zeide spreker dat van eene vaars ter waarde van 100 10 pet. accijns of 10 moet worden betaald, dan zal de kooper daar toch zeker wel op attent zijn en zijne koopsom daarnaar regelen; hij acht represailles goed wanneer de maat regelen eveneens goed zijn, wat hij in dezen ten zeerste betwijfelt. Ook de heer C. IJsebaert acht de maatregelen door den heer Bauwens genoemd erger dan de kwaal. De secretaris het woord bekomende, verklaart zich met het gesprokene door de heeren Fruijtier en IJsebaart volkomen te kunnen vereenigen en wenscht nog door een voorbeeld duidelijk te maken, hoe betaling van accijns op het geslacht voor export, voor deze streek nadeelig moet worden geacht. Stelt u voor, zeide hij, dat zich hier aan weerszijden van de grens een os bevindt, welke dieren elkander in waarde volkomen gelijk zijn, dan moet het dier aan deze zijde van de grens voor eene exportslacbterij gekocht, minstens If) pet. goedkooper zijn Belgische formaliteiten niet medegerekend wil de kooper niet de voorkeur geven aan het in zijn land zijnde dier. Verder merkt spreker op, dat hij zooeven uit den mond van den heer Bauwens gehoord heeft, dat al mocht de grens open gaan, de Minister De Bruyn heeft verzekerd, dat de invoer dan toch slechts en uitsluiteud voor slachtvee zoude worden toegestaan. De voorzitter daarna het voorstel van den heer Fruijtier in stemming brengende, wordt zulks met algemeene stemmen, behoudens die van de heeren Bauwens en Verhaege, aan genomen. Als nieuwe leden worden nog aangemeld de heeren A. de Buck te Graauw, Ed. van Acker en Theoph. Verhelst te St. Jansteen, Jan Dierick te Zuiddorpe en P. van Goethem te Clinge. order niemand nog het woord verlangende, geeft de voor- zittei het woord aan den heer I. G. j. Kakebeeke, Rijka- landbouwleeraar te Goes tot het houden eener voordracht over »Het doel der Rijks-landbouw-winterschool te Goes." De heer Kakebeeke maakt onder dankzegging gebruik van de gelegenheid hem door het bestuur gegeven om te wijzen op de voordeelen van de landbouwschool. Vooial wijst Z Ed. op den achteruitgang van de winterschool en meent die weinige belangstelling hoofdzakelijk te moeten toeschrijven aan twee reden 1. Omdat theorie dikwijls onuoodig wordt geacht; 2. ter oorzake van de weinig fiuantieele sterkte, waarin eenige landbouwers verkeeren. Velen vinden theorie dwaas en vergeton, dat heel dikwijls de theorie de praktijk den weg aanwijst. Na het leerplan van een landbouw-winterschool breedvoerig te hebben uiteengezet sluit de heer Kakebeeke zijne rode, zich gaarne bereid verklarende ieder die dit wenscht inlich- tingen te verstrekken. De voorzitter dankt den spreker namens al de aanwezigen, voor cle duidelijke wijze waarop hij zijne voordracht heeft gehouden, spreekt den wensch uit dat de moeiten welke hij zich wel heeft willen geven niet onbeloond. zullen blijven en beveelt de landbouwschool '- - - wezigen aan. in alle gerustheid aan de aan- Trekking van Woensdag 25 September. 5de klasse. 10de lijst. Prijzen van J 100 en daarboven. No. 5451 15000 No. 11850 12421 13616 1000 No. 1647 400. No. 223 .3645 7961 10400 11255 14640 15083 18155 200 No 1 1419 2597 5010 11480 12545 18030 100, Prijzen van 70. 82 2317 48.32 7514 10080 12793 14716 17052 19103 97 2328 4925 7716 10097 12834 14801 17078 19179 132 2367 4927 7748 10146 12891 14864 17086 19372 139 2608 5151 7947 10168 13071 14895 17156 19392 184 2618 5197 7981 10231 13074 14998 17225 19469 29o 2629 5211 7983 10286 13090 15126 17234 19494 334 2653 5257 8046 10403 13105 15149 17238 19523 411 2689 5282 8142 10435 13L39 15169 17351 19578 459 2771 5335 8143 10502 13146 15178 17522 19731 599 2811 5383 8237 10553 13194 15180 17569 19779 664 3118 5612 8382 10596 13252 15239 17665 19841 666 3165 5648 8399 10786 13497 15259 17685 19859 673 3248 5655 8493 10883 13653 15401 17766 19954 715 3289 5664 8501 10988 13655 15419 17855 19957 729 3612 5871 8616 11047 13676 15462 17892 19982 !I!3 6042 8830 11035 13681 15641 17955 20039 978 3781 6065 8961 11283 13777 15734 18012 20162 986 3782 6109 9033 11382 13784 15756 18134 20167 10/9 3856 6427 9039 11713 13891 15961 18159 20253 1120 3870 6609 9062 11754 14030 16117 18172 20262 1326 3963 6717 9146 11889 14036 16118 18223 20411 1339 4071 6770 9259 12160 14081 16261 18248 20518 1412 4365 6926 9457 12313 14088 16283 18280 20605 lo59 4459 7063 9568 12464 14127 16408 18411 20662 lo/5 4461 7158 9626 12487 14176 16528 18436 20676 1605 4500 7182 9800 12604 14199 16547 18644 20740 2061 4613 7266 9909 12605 14290 16573 18865 20765 2093 4724 7295 9936 12636 14332 16862 18991 20837 2141 473.3 7417 9996 12752 14379 16937 19058 20903 2257 47-35 7428 10060 12789 14566 16945 19070 20939 2278 5e Klasse, 9e lijst: 13709 en 950 m. z. f 70. Trekking van Donderdag 26 September. 5de klasse. llde lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 1905 .35/6 13163 400. No. 21.31 8427 9736 11018 13054 15167 19549 20965 f200 No. 3570 4596 6040 10035 10255 13113 15311 16370 19425 19451 20644 100, Prijzen \an f 70. 70 2481 4895 7247 9566 120.32 13897 16076 179.39 282 2521 4930 7381 9580 12050 13975 16097 17990 325 2599 5074 7459 9635 12111 1,3999 16145 18002 3.37 2624 5.354 7669 9918 12159 14092 16252 1S091 349 2829 5363 7684 9924 12254 14207 16287 18283 351 2924 5439 7732 10183 12297 14219 16349 18.357 496 2972 5669 7744 10233 12.333 14.329 16410 1S536 519 .3001 5754 7807 10316 12.348 14.373 16515 18593 529 3007 5870 8003 10606 12386 14435 16519 18875 576 3057 5880 8163 10746 12.390 14465 16592 18879 583 3134 5916 8164 10787 12445 15062 16716 19260 748 3252 59.35 8201 10871 12570 15156 16732 19373 769 3295 5941 8305 10880 12710 15174 16355 19422 775 3484 5955 8447 10896 12753 15181 16886 19466 889 3676 6001 8515 10926 12763 15209 16916 19709 917 3823 6028 8517 11079 12773 1526.3 17011 19792 1129 3896 6073 8597 11162 12780 15383 17159 19895 1258 3969 6088 8707 11171 12864 15417 17201 19976 154.3 4021 6143 8746 11236 13087 15422 17.316 19999 1721 4072 6203 8801 11250 13113 15425 17541 20114 1792 4083 6221 S875 11276 13281 15438 17579 20157 1993 4150 6258 9023 11570 13355 15509 17667 20206 2069 4300 6.32? 90S2 11539 13395 15755 17737 20357 221,3 4339 6353 9206 11721 13407 15834 17756 20599 2221 4445 6525 9264 11751 1.3701 15854 17768 20794 2232 4,523 6598 9320 11814 1,3800 15995 17846 208S5 2374 4572 6613 9376 11900 13877 16023 17908 20924 2461 4623 7042 9429 C3 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 25 26 25 26 26 25 26 Fra. s.s. Eng. s.s. idem Eng. barge Eng. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. idem idem Portug. s.s, Zweed. seh. Eng. s.s. idem idem idem idem Zweed. s.s. Eng. s.s. Voor Ter Keuzent HypoliteWormsl 2746 Antwerpen Busy Bee i 2.554 New-Castle Hailing 2199 London Opal j 202 Amwerpen Kirkheaton 1401 Goolc Van Ter lYeuzen t Ann Webster I 2241 Londen Ferrara 3425 |Blyth. Voor Gent 2309 1722 2175 Sea Gull Ousel Edith Rio Tejo Van (Uent Amalia Avocet Albert Don Anglia Sea Belle 2100 j Londen Gevalia Wydale 634 3260 1485 2658 2469 2152 1438 5292 Manchester Londen Huelva Stokholm Antwerpen Londen Goole Leith Londen New-Castle Cardiff ledig stukg. idem ledig kolen stukg. ledig stukg. idem idem minerie briquet, stukg. idem idem idem idem ledig idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 6