Algemeeo Hieuws- en Advertentieblad voor Zeenwsch-Vlaanderen op ffiaan Jap flen 7 Octokr 1895 (3e lermioiii), No. 3208. Zaterdag 28 September 1895. Jaar-, Paardeo-en leemarkt 3S3 35" Jaargang. Binnenland aboknement Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland J 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32£. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- buskouders. ADVEETENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer /"0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Men kan zicb abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer per jaar, tot veel verminderden prijs. Inzending van. advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. t e HULST, aanvang nemende des voormiddags 10 uur, met uitloving van 9 verscbillende premien voor aan- gebracbt vee. Ook dat elken Maandag op de Weekmarkt plaats en gelegenheid bestaat tot het aanvoeren van vee ter verkoop op het marktplein, waarvan geen staan- of marktgeld wordt geheven. De Burgemeester van Hulst, F. VAN WAESBEEGHE. H. M. de Koningin-Eegentes heeft eergis- teren aan de commissie uit de Tweede Kamer die het Adres van antwoord op de Troonrede kwam aanbieden het volgende geantwoord Mijne Heeren Met voldoening verneem ik, dat de Tweede Kamer der Sfaten-Generaal haar beste krachten hoopt te wijden aan de verdere behandeling der wetsvoordracbten, waarvoor ik haar medewerking beb ingeroepen. Van liarte hoop ik, dat haar arbeid moge strekken tot verhooging van den voorspoed van ons dierbaar Vaderland. Ik verzoek U, Mijne Heeren, aan de Tweede Kamer mijnen dank over te brengen voor haar Adres van antwoord. Aan H. M. de Koningin-Eegentes is een besluit onderworpen, om het personeel van 's Eijks waterstaat te kunnen gebruiken tot bet uitoefenen van bet vereischt toezicht op de werkzaamheden voor het stellen en onderhouden van inundatien. Daarvoor zullen worden aangesteld 25 buiten- gewone opzicbters van fortificatien. De baden te Vlissingen worden den 1 October gesloten. Dit jaar is voor de badplaats, dank zij het prachtige weder, zeer gunstig geweest. Bij de schipperij te Bruinisse, Tholen en Yerseke bestaat het plan een vaste, gelijke maat bij den mosselhandel aan te nemen, om zoodoende een zekere maat te verkrijgen en die bij den handel te gebruiken. FEUILLETON. Naar het Hoogduitsch van Jenny IIiiisch. 2) - - Daar wierp een lichtkroon met verscheidene armen zijn beldere stralen op bet witte tafellaken en de voorwerpen van porcelein, glas en zilver, die er op stonden. Alles was netjes en degelijk, zooals trouwens de inricbting der eetzaal en van de geheele villa getuigde van echt burgerlijken welstand. In tegenstelling hiermee waren de verscbillende koude gerechten en de fijne wijnen waar- mee de tafel bezet wasdeze scbenen met de grootste zorg te zijn gekozen om het verwende gebemelte van een smulpaap te doen strelen. Een bediende bracht een zilveren theeketel met heet water, stak de spirituslamp er onder aan en verliet daarop het vertrek. Na weinige oogen- blikken lioorde men het borrelen en razen van het kokende water; mevrouw Von Melnik zette thee en bood haar man een kop er van aan. Hij be- dankte ecbter en schonk zicb een groot glas wijn in, dat hij in een teug ledigde. Hij nam de schotel met paling in gelei, legde een paar stukken op zijn brood, maar kon ze bijna niet door de keel krijgen. Door een onweerstaanbaren draug vestigde bij telkens weer bet oog op de ledige plaats aan tafel, waarna zijn blik die van zijn vrouw ont- ffioette, die met haar thee speelde zonder iets te nuttigen. TER NEUZEN, 27 September 1895. In de heden alhier gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den Vlooswijk- polder is de voordracht opgemaakt voor de benoe- ming van een dijkgraaf. Deze bestaat uit de heeren F. de Jonge, P. de Feijter en A. Franse. Voor de betrekking van hoofd der openbare school te Sluiskil hebben zich 14 sollicitanten aangegeven. De le luit. H. J. L. A. F. Steup, van bet garnizoen Middelburg, is bestemd om den 1 October a. s. als detachements-commandant te Ter Neuzen op te treden en zal op dien datum met 2 onder- officieren, 3 korporaals, 1 tamboer en 16 soldaten derwaarts vertrekken, om bet detachement van het 4e bataljon van Vlissingen aldaar af te lossen. Het Spaansche stoomschip Manilla zon op 26 dezer van Antwerpen Santander vertrekken, na eene borgstelling te hebben gestort van ongeveer 600,000 fr., ten gevolge der aanvaring bij Ram- mekens, waarbij het Noorsche stoomschip Xania te gronde ging en 6 menschen daarbij het leven verloren. Axel, 26 Sept. Heden werd alhier ten over- staan van den notaris P. Dregmans en ten verzoeke van het Bestuur van den polder Beoosten- en Bewestenblij, in het logement bewoond door Mej. de wed. L. B. A. Eolff te Axel, voor den tijd van 6 jaren, verbuurd 1. De grazing van het noordelijk deel van den Sasdijk, beginnende aan den dijk van den Coegorspolder en eindigende aan de straat van Smitsschorre, aan P. Dekker Pz. te Axel, voor f 25 2. de grazing van bet overige deel van den Sasdijk, beginnende aan de straat van Smits schorre en eindigende aan de limiet tusschen dezen polder en Canisvliet, aan denzelfden te Axel, voor 20 3. de grazing van de twee platen of eilanden, gelegen in de groote kreek nabij de Axelsche Sassing, aan denzelfden te Axel, voor f 180; 4. de grazing van de polderplaat gelegen in de groote of Westkreek tegenover Axel, aan Abr. Haak te Axel, voor f 1000 5. de grazing van de Smitsschorrestraat, van af den Kinderdijk tot aan den Sasdijk, aan Ad. IJsebaert te Axel, voor f 8 6. de grazing van den Kinderdijk, be ginnende aan de groote brug en eindigende aan den dijk van den Moerspuipolder. (De oostkant van de groote brug tot aan de kleine brug is niet in dit per- ceel begrepen), aan M. v. d. Vijver te Koewacbt, voor 62 7. de grazing van het Westelijk deel van z/Lothar, je kunt ook niets door de keel krijgen, en wat zie je er ontsteld nit," sprak zij, bij het heldere licht zag zij nu eerst, wat haar in de avondschemering op het balkon ontgaan was. Haar man zag altijd beek, zijn groengrauwe oogen lagen altijd diep in hunne holen, en zijn scherpe ge- laatstrekken droegen blijk van een losbanclige jeugd, doch nu zag bij er bijzonder vervallen uit. De hand, waarmee hij zicb juist weer een glas wijn inschonk, beefde bij de laatste woorden zijner vrouw zoo hevig, dat bij bet witte tafellaken be- morste. //Wat wil je van me?" vroeg Yon Melnik aan aan zijn vrouw. //Waarom kijk je me zoo onder- zoekeinl aan Wat denk je aan me te zien z/Dat je ongerust bent over Gertrude," ant- woordde zij beschroomddoch daar sprong zij plotseling op en riep handenwringend //Lothar, Lotliar, ik kan bet van angst niet langer uit- lioudenzij moet een ongeluk gekregen hebben." z/Dat vrees ik ook," zeide bij op doffen toon en opstaande voegde bij er bij //Ik wilde je niet angstig inaken, zoolang er nog hoop was, dat mijn vrees ongegrond kan blijken, maar nu Juist sloeg de pendule in de balkonkamer. //Tien unr riep mevrouw Yon Melnik, //tien uur en Gertrude nog niet thuis. Er moet haar iets overkomen zijn. Laten wij gaan zoeken z/Waar moeten wij zoeken z/Dat komt er niet op aanmaar iets moet er gedaan wordenwe hebben reeds te lang gedraald." Zij stapte vlug naar het schelkoord en trok zoo wild, dat de bediende en het kamermeisje te gelijk den Liniedijk van de Drie Schonwen tot aan den Groenendijkhieronder is niet begrepen het hoekje grond in gebruik bij Jan Hemelaar, deelmakende van bet gewezen tolhuis aan bet begin van dit perceel, aan A. A. van Haelst te Zuiddorpe, voor 408. de grazing van deii langenweg, be ginnende aan de Drie Schonwen oostwaarts tot aan de eerste verkorting bij E. Valent, aan P. Burm, te Axel, voor 10; 9. de grazing van de eerste verkorting van af den dijk van den polder Oud Beoostenblij bezniden, tot aan den dijk van den polder Beoostenblij benoorden, aan denzelfden te Axel, voor f 7; 10. de grazing van den langen weg, beginnende aan de eerste tot aan de tweede verkorting, aan denzelfden te Axel, voor f 8 11. de grazing van de langeweg van de tweede verkorting tot aan het fort Ferdinandus, aan den zelfden te Axel, voor 512. de grazing van de tweede verkorting van af den dijk van den polder Oud Beoostenblij bezuiden, tot aan den dijk van den polder Beoostenblij benoorden, aan den zelfden te Axel, voor f 4; 13. de grazing van de derde verkorting, beginnende aan de Kijkuit en eindigende aan de limiet van Absdale, aan den zelfden te Axel, voor f 814. de grazing van den gewezen zeedijk met dcszelfs binnenbermen nabij de gewezen sluis bij Eeigersboscb, beginnende aan de paalsteen van den polder Eiet- en Wulfsdijk, en loopende tot aan het straatje even voorbij ge wezen sluis en voorts het straatje tot aan den dijk van den polder Beoostenblij benoorden, aan C. IJsebaert te Axel, voor f 15; 15. de visscherij op de groote of Westkreek gelegen ten zuiden van Axel, beginnende aan den Sasdijk en eindigende aan den plattenweg voor Axel, hieronder is begrepen het einde watergang loopende uit de kreek tot aan het lage wegje in Smitsschorre, aan M. P. Zegers te Axel, voor f 340 16. de visscherij op de Zwartenhoeksche kreek, beginnende aan den Sasdijk gelegen tusschen de landen van Smitsschorre en het buitenland van Canisvliet en eindigende aan voormeld lage wegje in Smitsschorre, aan C. L. van Bastelaere te Axel, voor f 75; 17. de visscherij op de kreek, gelegen ten oosten van de plattenweg voor Axel, loopende tot tegen de lange polderstraat. Hier wordt bijgevoegd de polder- leiding loopende van uit de kreek tot aan de sluis van den polder Moerspui, aan V. A. van Aerde te Axel, voor 74; 18. de visscherij op de kreek of het zoogenaamde gat van Sint Jacob, beginnende ten noorden van de lange polderstraat en loopende voorbij de gedemolieerde forten van St. Jacob en St. Li even tot tegen de eerste of Schanse- verkorting, aan C. de Feijter te Koewacbt, voor de kamer binnenstormden, terwijl de keukenmeid, die ook kwam toeschieten, op den drempel der kamer bleef staan. //Mijn zuster is nog niet van haar middag- wandeling ternggekeerdwij moeten er alien op uit om haar te zoeken," riep mevrouw Von Melnik en brak daarop in hevig snikken uit. z/Bedaard, bedaard, lieve Melitta," vermaande haar echtgenoot op een toon van gezag, //wij moeten volgens een vast plan te werk gaan. Frederik, ga ook den koetsier en den tuinman roepen." //Met uw verlof, mijnheer," viel de keukenmeid in, //die zijn al een uur geleden er op uitgegaan om de jonkvrouw te zoeken." //Zijn ze op weg gegaan zonder mijn bevel?" riep mijnheer Von Melnik boos. //Wie heeft hun dat gelast z/lk," antwoordde de keukenmeid. //Toen Do rothea (zij wees op bet kamermeisje) omstreeks halfnegen zei dat er nog niet gediend kon worden, omdat de jonkvrouw nog niet thuis was, werd ik zoo angstig. Alle vijf minuten ben ik naar buiten geloopen om te zien of zij nog niet kwam. Toen bet negen uur sloeg, kon ik het niet langer uit- liouden, ik riep Sander en Albert en zei, dat ze de jonkvrouw moesten gaan zoeken." z/Dat was erg eigenmachtig van je," sprak mijnheer Von Melnik, doch zijn vrouw viel hem in de rede. In haar grooten angst bad zij alle "schroom voor haar man afgelegd en zeide z/Neen, neen, je hebt goed gehandeldje hebt gedaan, wat wij reeds lang hadden moeten doen. Je hebt getoond, dat je een goed, trouw hart hebt." z/En daarom zal ik je dat eigenmachtig bandelen f 4; 19. de visscherij op de kreeken of wateren ten oosten van het zuiderdeel der eerste of schans- verkorting en loopende oostwaarts tot aan de tweede verkorting en de visscherij op alle de wateren en putten gelegen tusschen de tweede verkorting en den dijk van den Ferdinanduspolder, aan Ed. de Buck te Stekene, voor f 5420. het recht tot uitoefenirg der jaclit op alle de gronden, platen en grasvelden benevens op alle de kreeken en wateren toebehoorende aan en gele gen in dezen polder, aan L. Cousin te Brussel, voor f 200. Philippine. Verleden week is het gemeente- bestuur weder moeten beginnen eenige werklieden aan te stellen tot het wegvoeren van grond uit de kade, daar deze op sommige plaatsen, in den tijd van nog geen drie maanden, reeds meer dan een halven Meter is opgeslijkt. Philippine. De kazerne voor de brigade marechaussee nadert hare voltooiing. Het is een der scboonste gebouwen in onze gemeente en staat op den voornaamsten stand. De voorgevel heeft eene lengte van 13 en eene lioogte van 7,5 M. met den ingang in bet midden en aan weerszijden een tweetal ramen voor elke verdieping. De eerste verdieping zoowrel als de tweede, die men door een breeden wenteltrap bereikt, bevat drie kamers en een keuken, voorts is er eene ruime kelder en op de achterplaats, evenals in de kenken der tweede verdieping eene pomp voor put- en regenwater. Voorts vindt men er kolenhokken en eene prevoost. Ook bevat elke kamer een of meer ingemaakte kasten. Kortom alle eer aan de aannemers Klaassen en Van Kerkvoort te Sas van Gent. Met 1 October zal de brigade, een brigadier met drie manschappen, in Philippine arriveeren. Lamswaarde. Door het mannenkoor //Vrijheid Eendracbt" alhier, worden pogingen in het werk gesteld, om, nevens de zangvereeniging, een fan- farenkorps op te richten. Middelburg, 27 Sept. Bij circulaire van 25 dezer deelt de Commissaris der Koningin in Zeeland aan de burgemeesters in deze provincie mede, dat voortaan aan de Burgemeesters die dit verlangen door de brigade-commandanten der koninklijke marechaussee maandelijks eene beknopte opgaaf zal worden ingediend van de door hen in de gemeente opgemaakte processen-verbaal, terwijl voorts die commandanten, bij gelegenheid van dienstverrichtingen, aan de burgemeesters mede- deeling zullen doen of laten doen van de in hunne gemeenten geconstateerde misdrijven. z/Tot eene gewenschte samenwerking, zoo vervolgt vergeven," sprak haar echtgenoot op zalvenden toon. //Weet je, waarbeen ze gegaan zijn?" //Albert wilde door het bosch naar Plon en Sander is naar het Dijkmeer," zei Dorothea. //Zij wilden ook naar het spoorwegstation gaan om te vragen, of iemand de jonkvrouw gezien heeft. z/Dan zullen wij naar Malente en naar het U- kleimeer gaan," zei mijnheer Von Melnik tot den bediende." z/Ik ga met je mee riep mevrouw, terwijl ze den arm van haar man greep. z/Wel neen, kind," antwoordde bij, zich zaclit van haar losmakende. //Je zondt ons niet van nut zijn, maar wel hinderen bij onze nasporingen-." z/Hier kan ik niet blijven, ik sterf van angstO Gertrude, Gertrude waar ben je Ben je ver- dwaald is je een ongeluk overkomen heeft een misdadige hand je vermoord Heb je zelf z/Zwijg Spreek toch zoo dwaas nietriep haar man, maar zij liet zich niet tot zwijgen brengen. Met groote moeite, nadat de keukenmeid, bet kamermeisje en de intusschen ook toegesnelde kinderjuffrouw verzekerd hadden, dat zij mevrouw geen oogenblik alleen zouden laten, stemde deze eindelijk er in toe, dat zij thuis zon blijven doch zij bleef vasthouden aan haar plan om op bet balkon terug te keeren. Zij bad een gevoel of het plafond der kamer op haar hoofd zou neer- storten zij moest in de vrije lucht zijn en luis- teren of iemand naderde, die haar de vermiste terugbracbt. (Wordt vervolgd.) mmSIHt (OIRAVT. S9it bind verscliijut maandag-, Woensdaff- en Vrijdasavonil bij EBBBB3B den uitgever I". 3. V A SI 1) E 8 A I D E te Ter leuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 1