(iemengde berichten. TeSegrafische berichten. De Haagsche correspondent van de Zaanl. Courant zegt te wSten, dat liet Donderdag en Yrijdag in de secties, benoemd tot onderzoek van de kieswet, tamelijk warm toeging, dat de voor- standers van 't ontwerp-Tak a] de zwakke zijden van het voorstel-Van Houten hebben blootgelegd, al de voordeelen van het vroeger project daar- tegenover stellendedat de tegenstanders van Tak's kiesrechtuitbreiding door den nood gedrongen hebben moeten erkeunen, dat ook de nu voorge- stelde regeling mank gaat aan grove gebreken, in beginsel nog bij de overige achterstaat, en stellig niet minder onbillijkheden in 't leven roept. A Is al die warmte nu maar tot resultaat heeft dat de heeren bet eeDs worden, anders zou bet wel eens kunnen gebeuren dat de treurige gevolgen daarvan zich bij de behandeling in de Kamer openbaarden. Maandag werd door de afdeeling Walcheren, van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, te Middelburg, eene ver- gadering gebouden. Onder de verscbillende ingekomen stukken, die werden behandeld, kwam ook voor een brief van het hoofdbestuur, inhoudende het verzoek om inlichting naar de werking van het bestaande pachtstelsel. Verschillende grieven onder de bestaande pacht- contracten werden opgenoemd, waarvan de meest ingrijpende de volgende zijnDe huurtijd is doorgaans te kort. Wanneer bij v. een hofstede voor 7 jaar verpacht wordt, en de pachter in die jaren flinke verbeteringen aan die gronden brengt, kan 't gebeuren dat een opvolgende pachter daarvan de voordeelen trekt, of, wat ook niet zelden gebeurt, bij vernieuwde pacht de huurprijs wordt verhoogd. Hierin kon voorzien worden, wanneer de pachter bij 't verlaten van het door hem gepachte vergoeding kreeg voor de verbeteringen, die hij aan de gronden heeft gebracht. Ook het betalen van lasten en dergelijke door den pachter vond men ongewenscht, die be- talingen moeten veeltijds in den zomer geschieden, juist den tijd, dat de boer het schraalst bij kas is. Het verbieden of in beperkte hoeveelheid aan- geven, welke vruchten al of niet verbouwd mogen worden achte men verder zeer nadeelig, omdat sommige gewassen in korten tijd geringe markt- waarde verkrijgen, tegen andere producten die misschien veel meer zouden opbrengen doch welke kunnen verboden worden te verbouwen. Dat bij het aanvaarden eener hofstede of gronden verscbillende zaken moeten worden overgenomen, zoo als gedaan paardenwerk, maar vooral in 't voorjaar de gerooide wintervruchten, werd eene onzekere en tevens dure geschiedenis genoemd. Staan de wintervruchten in't voorjaar goed en zijn de marktprijzen voldoende, dan staat daar tegenover, dat bij het verlaten van het gepachte misschien de graanprijzen veel lager zijn of de granen niet zoo voordeelig staan. Erger is 't nog, wanneer die gedurende den winter bevroren zijn, in welk geval men dan natuurlijk niets terug ontvangt van wat men eenmaal heeft uitbetaald. Nog enkele andere grieven werden opgenoemd, waarna werd goedgevonden dat het bestuur een en ander zal ter kennis brengen van het hoofdbestuur. Twee onderwijzers der openbare school te Helder zijn door het gemeentebestuur aangeschreven om voor 15 October a. s. hun ontslag te vragen, daar het hun anders, overeenkomstig het bepaalde bij art. 29c der wet op het lager onderwijs, onge- vraagd zal worden verleend, en wel ter zake dat zij zich bij de viering van den Koninginnedag op 31 Augustus jl., in eene vergadering der feest- commissie op onbetamelijke wijze over de feest- viering uitlieten. beheersch u en nu nog eene laatste waarschuwing, vermijd de zevende trede," denk er vooral aan. Het is uwe eenige kaus. Dagmar. Ik herlas het briefje en overwon het gevoel van sclirik, dat zich van mij had meester gemaakt rnijne krachten herleefden en mijn besluit was genomen. Het vermoeden, dat ik in eene bende nihiiisten was verdwaald geraakt, werd hoe langer hoe sterker. Ik had roekeloos gehandeld toen ik me naar het paleis van den professor had begeven. Dat mej. Sorensen me had voorgelogen, toen zij mij die ongegronde redenen opgaf om haar bedrog aan boord der //Ariadne" te rechtvaardigen geloofde ik zeker. Maar nu sprak ze de waarheid. Het briefje, dat ik in handen hield, bevatte geene leugens. Ik besloot dus een oog in 't zeil te houden, op mijne hoede te zijn en mijn leven zoo duur mogelijk te verkoopen als het noodlottige oogenblik daar was. Gelukkig had ik lucifers bij me, stak er een aan, verbrandde het briefje en vertrapte de asch. Daarop begaf ik me naar beneden. Bedienden stonden gereed, om mij den weg te wijzen naar de gezelschapskamers. Een gepoederde lakei wierp de deur van de groote ontvangkamer open en diende mij op luiden toon aan. Professor Sorensen kwam mij tegemoet, eene dame vergezelde hem en stak mij de hand toe. Haar zwart fluweelen kleed was versierd met kostbare kanten en verscheidene prachtige edel- gesteenten. Zij schitterden ook in haar rosachtig kapsel en om haren mageren hals. Mijne verbazing kende geen grenzenin de kostbaar gekleede dame herkende ik zuster Hagar. ffMag ik u mijne echtgenoote voo.rstellen, Dr. TER NEUZEN, 18 September 1895. A. s. Zondag zal de Scherpschutters-vereeniging z/Voor Vaderland en Koning" alhier deelnemen aan de corps- en personeele wedstrijden te Middelburg. Tot deskundigen voor het vak vnuttige hand- werken" bij het in de maand October a. s. te Middelburg te houden examen voor de onderwijzers- akte, zijn aangewezen de dames De Haan en Eijke, onderwijzeressen aan de Itijksnorrnaallessen respec- tievelijk te Middelburg en te Axelde laatste is ook onderwijzeres alhier. In den afgeloopen nacht schijnen eenige baldadigen bij ingezetenen alhier de buitenliggende bouwmaterialen door moedwillige beschadiging on- bruikbaar gemaakt te hebben. Een kermisverinaak dat zeker toch geen genot verschaft, doch integendeel schade berokkend aan rustig gezetene burgers De tjalk van den heer B. van Eck alhier, bevaren door schipper J. Oppeneer, ter lossing van steen te Borssele liggende, is heden morgen, door de mist, omhoog gevaren doch bij een volgend tij zonder averij vlot gekomen. Sedert eenige dagen is er toch meerdere vraag naar aardappelen gekomen en de afzending, voornamelijk naar Belgie, toegenomen. De prijzen zijn mede iets hooger en beloopen nu ongeveer 1,40 per 100 Kg. Met het uit doen van suikerpeen is men ook begonnen, zijnde reeds een vaartuig, daarmede geladen, voor Selzaete hier op het kanaal gekomen, terwijl er twee van het kanaal zijn vertrokken, voor elders bestemd. Tot inspecteur der belastingen te Doetinchem is benoemd de heer J. P. van Nieuwkuijk, thans te Oostburg. De weduwe van den bij de aanvaring tusschen de Xania en de Manilla omgekomen Belgischen rivierloods, Van Hemelrijk te Antwerpen, heeft, volgens een bericht uit Antwerpen, een eisch tot schadevergoeding ingesteld tegen den kapitein van de Manilla en den reeder van de Xania. Zaamslag. De heer W. A. Vroolijk Jr., predikant bij de Gereformeerde kerk B alhier, heeft voor het beroep naar Overschie bedankt. (xroede. De heer C. E. Stellwag, predikant te Deventer, heeft voor het beroep naar de Evang. Luthersche gemeente alhier bedankt. 's Gravenliage, 18 Sept. Eerste Kamer. Het adres van antwoord is een zuivere weerklank der troonrede en is zonder discussie aangenomen. De heer Gleichman is benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer. Kantongerecht te Hulst. Halifax //Mevronw Sorensen," zeide de professor. Mevrouw Sorensen gliinlachte en hief dreigend den vinger tegen mij op. //Gij zijt verbaasd, Dr. Halifax," zeide ze. //Hoe ondeugend van u, om onze geheimen te lezen." Na deze woorden gezegd te hebben, wendde zij zich tot eenen anderen gast. Even daarna werden wij verzocht aan tafel te gaan. Verscheidene gasten zaten aan dames en heeren van verschillende naties, maar ik merkte al heel spoedig, dat ik de held van het feest was en mij viel de verschrikkelijke en twijfelachtige eer te beurt, Mevrouw Sorensen aan 't hoofd der tafel te geleiden en op algemeen verlangen werd de Engelsche taal gesproken. Links van mij zat Mevrouw Sorensenzij onderhield zich op levendige wijze met haren buurman en haren helderen vroolijken lach, drong telkens tot mij door. Bij ongeluk, vertelde ik haar, dat er dien avond eenige opschudding was teweeg gebracht, door het springen van eene bom in eene der hoofdstraten. z/Neem mij niet kwalijk Dr. Halifax", voegde zij mij zaclit toe, //in St. Petersburg spreken wij nooit over politiek." Na dit gezegd te hebben, bracht zij het gesprek op eene novelle, die pas verschenen was en in Engeland grooten opgang maakte. Haar oordeel was zeer scherp, maar juist en waar. Van het eene onderwerp stapte zij op het andere, maakte gepaste opmerkingen en was van alles zeer goed op de hoogte. Terwijl ik naar haar zat te luisteren en mij inspande zoo goed mogelijk te antwoorden, kwam kwam het denkbeeld bij mij op, dat het briefje van Mej. Sorensen zeker een verzinsel bevatte, gesponnen in hare zwakke hersenen. Het bracht mij meer op mijn gemak en stelde me geruster. Het schitterende gezelschap waarin ik mij bevond, de prachtige kamer, de wel voor ziene tafel, de uitgezochte spijzen en de geurige wijnen, mijne welopgevoede en bevallige gast- vrouw, professors Sorensen's vervallene maar edele en schrandere gelaatstrekken neen, dat alles had niets gemeen met bedriegers en moor- denaars. Mej. Sorensen leed zeker weer aan ver- standsverbijstering alle bewijzen waren tegen haar. Ten eerste hare kwaadwilligheid aan boord van de //Ariadne", vervolgens de wonderlijke brief, dien zij mij voor het middagmaal had ter hand gesteld. z/Toen hij hedenmorgen mijnen waren naarn ontdektet, was uw lot onherroepelijk beslist", schreef zij, en verder //vermijd de zevende trede." \Y elk eenen onzin. Mej. Sorensen was natuurlijk de nicht van mijnen hoffelijken gastheer. Met welke bedoeling had zij eenen vreemden naam aange nomen Waarom waarschuwde zij mij voor de zevende trede hare woorden klonken als die eener waanzinnige. (Wordt vervolgd). Aan de grensstations Esschen en Rozendaal heeft men, te gerieve der zakkenrollers, in de douanezalen en wachtkamers borden aangebracht, waarop de reizigers in vier talen worden gewaar- schuwd//Wacht u voor zakkenrollers", met 't gevolg dat ieder, wiens oog er op valt, eens even naar zijne portefeuille of portemonnaie voelt, of ze er nog is, en dus den zakkenrollers aanwijst, waar deze zijn buit heeft te zoeken. Drie van die heeren, een Pool, een Belg en een Eranschman, zijn er nu op heeterdaad betrapt en opgepakt, de eerste met eene gestolen waarde van 25,000. Het is verschrikkelijk te vernemen de vele ongelukken, in de laatste dagen op verschillende trams in ons vaderland voorgevallen, waarbij minstens 5 dooden voorkomen. Ook bij Veghel had eergister op de lijn Gemert Helmond een botsing van twee stoomtrammen plaats. Een der passagiers werd gedood14 personen zijn rnin of meer zwaar gekwetst. De materieele schade is aanzienlijk. Over den //Amsterdamschen particulieren veiligheidsbond" worden leelijke dingen verteld. Eergistermiddag en's avonds was er een oploopje voor het huis op de Heerengracht. Een aantal wakers kwamen om hun loon, waarvan de betaling Zaterdag door den directeur was uitgesteld. Op de deur stond de mededeeling, dat er geen nacht- wakers meer konden worden aangenomenmaar volgens de bewoners was de directeur wegver- moedelijk had hij zichzelven „m veiligheid" gebracht. Een maand geleden nam een Engelschman, die beweerde geneesheer te zijn, zijn intrek bij eene weduwe aan de Leuvehaven te Rotterdam, die gemeubileerde kamers verhuurt. Niet lang woonde hij daar, of hij had het hart van de 40-jarige zuster der weduwe veroverd. Tot een huwelijk werd besloten, hetgeen op aanraden van den Engelschman, omdat er hier te lande zoo vele formaliteiten in acht zijn te nemen, in Engeland zou worden gesloten. Al wat noodig was voor j het huishouden kocht men echter te Rotterdam, omdat dit, volgens den bruidegom, hier zooveel goedkooper is dan in Engeland, een en ander, zooals men al wel begrijpt met de spaarpenningen der bruid. Nadat alles voor de huwelijksplech- tigheid in gereedheid gebracht en de koffers gepakt waren, werd overeengekomen, dat de bruid met hare familie van Rotterdam met de Harwichboot de reis zou maken, terwijl de bruidegom, door een neef zijner aanstaande vergezeld, naar den Iloek vooruitging om voor de koffers zorg te dragen. Aan den Hoek wist de Engelschman echter den neef te bewegen, in het hotel op hem te wachten, tot hij een en ander geregeld had, en van die ge- legenheid maakte hij gebruik om de koffers naar Antwerpen te expedieeren, waarheen hij zelf volgde, neef, bruid en familie aan hun lot overlatende. De Eiffeltoren wordt veranderd in een kunst- j matigen berg. Volgens een mededeeling in het ,/N. v. d. D." bestaat de mogelijkheid, dat een Nederlander belast i wordt met het aanbrengen van dezen //dou" voor j de in 1900 te houden Parijsche tentoonstelling. De heer J. L. B. Samson, decorateur te Utrecht, is n. 1. in Juli, naar aanleiding van een voorloopig onderhoud met den heer Gautier, directeur der j tentoonstelling, door den commissaris-generaal uit- genoodigd tot nadere ontvouwing van zijn denk beeld om den Eiffeltoren aan het oog te onttrekken door een van ijzer geconstrueerd bouwwerk, van eenige bunders oppervlakte, dat bekleed kan worden I met een laag specie, nagebootst rotswerk, beplant met boomen, zoo dicht dat het een bosch gelijkt en op de plateaux een dorp, watermolens, wegen, afgronden enz. Het geheel zal een tweetoppigen berg verbeelden en een hangende brug zal die toppen verbinden, terwijl een kunstmatige krater des avonds vuur zal spuwen. Op een der toppen zal een fontein ontspringen, waarvoor het water door pompen uit de Seine wordt opgevoerdhet neervallende water zal een stroom worden, die zich in een breeden val zal uitstorten over eene rotsmassa tegen de bekende Jenabrug. Een grot in bergwerk zal toegang verleenen naar het binnenste van den ijzeren berg daarin zal men den Eiffeltoren in een reusachtige zaal met galerijen zien. De besteiging van den berg kan geschieden per lift en te voet. Op I verschillende punten zal men natuurlijk bij de I bewoners van den berg kunnen uitrusten, eten en I drinken, en prachtige vergezichten genieten. Te Benthen (Pruisen) is van wege de politie I een lijst van 78 personen gepubliceerd, aan wie I geeii kofhehuishouder of herbergier meer mag I tappen, wijl zij volslagen dronkaards zijn. Onder I hen zijn 27 vrouweu, waarvan 14 ongehuwde. Twee dagbladen te Madrid, de Pais en de I Nacion, hebben twist gehad, tengevolge waarvan I vier redacteurs van het eerste blad vier van het tweede blad hebben uitgedaagd. De tweegevechten hadden Maandag plaats. De redacteurs van de f Pais brachten in elk der vier duels hunne tegeu- j partijen een verwonding toe. Tijdens de duels j ontstond een strijd tusschen de secondanten, die j nu door niet minder dan 24 tweegevechten beslecht. zal moeten worden. Zitting van 11 September 1805. Veroordeehl zijn Wegens jachtovertredingF. R., oud 37 j., werkman te Wachtebeke, tot 2maal f 2 boete, subsidiair 2maal 2 dagen hechtenidP. V., oud 33 j., werkman te Moerbeke, tot 2maal f 3 boete, subs. 2maal 3 dagen hecht.Th. L., oud 25 j., werkman te Wachtebeke; tot 2maal f 2 boete, subs. 2maal 2 dagen hecht. en 2inaal f 3 boete, subs. 2maal 3 dagen hecht. Wegens vischwetovertredingJ. F. v. P., ond 33 j., vis- scher te Graauw, C. d. M., oud 43 j., werkman te Bosch- kapelle, J. v. V., oud 31 j. en D. v. V., oud 18 j., beiden veldarbeider te Stoppeldijk, alien tot 0,50 boete, snbs. 1 dag hecht J. v. V., oud 31 j., (voornoemd), C. W., oud 35 j., J. v. d. Y., oud 17 j., A. M., oud 16 j., J. G., oud 17 j., Th. v. d. W., oud 21 j., C. J., oud 18 j., C. v. P., oud 35 j. en A. d. F., oud 18 j., alien veldarbeider te Stop peldijk, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens overtrading wapenwetA. v. B., oud 22j.,land- bouwersknecht te Stoppeldijk, tot J 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens te Hulst meststoffen vervoeren in niet van goed sluitende houten of ijzeren deksels voorziene tonnen C. d. B., oud 22 j., tuinier te Hulst, tot f 3 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens straatschenderij J. H., oud 18 j. en G. v. A., oud 19 j., schilder, beiden te Hulst, iedertot f 2 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens overtreding der drankwetA. d'H., oud 32 j. en D. v. S., oud 29 j., beiden herbergier te Clinge (Statenboom), ieder tot J 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen op be- zaaiden grondM. C., oud 39 j., werkman te Zuiddorpe, tot 1 boete, snbs. 1 dag hecht. Wegens een Zeeuwsche stroom bevisschen met voor de botvisscherij verboden vischtuigF. H., oud 20 j., schipper te Clinge (Cauter), tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht. Wegens van buitenslands invoeren van verseh vleech: E. G., te Antwerpen. tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens aangespannen honden niet muilkorvenL. H., ond 51 j., orgeldraaier te Thielt, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens zonder vergunning van den burgemeester muziek maken in een herberg te Zuiddorpe: E D., 36 j., muzikant te St. Nicolaas, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens zonder vergunning van den burgemeester een open- bare muziekpartij geven te ZuiddorpeW. V., 30 j., her bergier en zadelmaker te Zuiddorpe, tot /0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens strooperij A. v. D 37 j., huisvrouw van J. d'H., veidarbeidster te Ossenisse, E. W., 24 j., te Hontenisse, M. d. D., 61 j., huisvrouw van J. E., arbeidster te Hontenisse, L. S., 30 j., huisvrouw van V. d. B te Hulst, alien tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens zich onbevoegelijk begeven op een gaanderij van een spoorwegstation L. v. H., 34 j., werkman te Hulst, tot f 5 boete, subs. 5 dagen hecht. Wegens stieren ongeblinddoekt vervoeren langs deu open- baren weg: J. E., 38 j., veedrijver te Beveren, tot f 7 boete, subs. 5 dagen hecht. Wegens vee laten loopen op eens anders bezaaiden grond M. M., 17 j., arbeidster te Clinge, tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens zwemmen in een buitengracht te HulstL. F.. 24 j., en G. J. v. O., 16 j., beiden te Hulst, ieder tot /0,50 boete subs. 1 dag hecht. Wegens vloeken en ruziemaken te St. Jansteen A. d. R., 24 j., koopman te Stekene, tot f 5 boete, subs. 3 dagen hecht.A. d. N., 20 j., koopman te Stekene, tot 10 boete, subs. 3 dagen hecht. Wegens overtrediug herbergreglement te St. Jansteen P. D., 52 j., herbergier, C. E., 27 j voerman, D. B., 40 j., herbergier, P. R., 28 j., arbeider, C. J., 30 j., werkman, F. A. N., 21 j., dienstknecht, F. I., 23 j., werkman, Th. S., 24 j., landbouwer, L. B., 37j.werkman, C. v. G., 22 j., dienst knecht, E. K 24 j arbeider, J. F. S., 29 j., landbouwer, C. L. v. d. B 22 j., werkman, P. V., 38 j., landbouwer, L. d. R, 30 j., koopman, F. v. d. B., 32 j., werkman, alien te St. Jansteen, Th d. S., 33 j., timmerman te Koewacht, J. B., 26 j., werkman te Clinge, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens overtreding herbergreglement te GraauwJ. F. d'H., 20 j., molenaar, en P. K., 41 j., bierhuishouder, beiden te Graauw, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens overtreding herbergreglement te HulstM. Th. d. W., oud 34 j., huisvrouw van P. G. N., herbergierster te Hulst, tot A 0,50 boete, subs. 1 dag hecht.; I. B., 65 j., weduwe van F. S., herbergierster, B. A. E., 31 j., werkman, I. P. S., 26 j., bakker, D. S. C., 28 j., bakker, A. d. N., 29 j., smid, S. v. d. E., 39 j., herbergier, M. A. d. M„ 34 j., suikerbakker en winkelier, C. V., 29 j., kleermaker, E. S., 27 j., broodbakker, E. d. N., 34 j., klompenmaker, F. J. W., 21 j., klompenmaker, P. A., weduwe van A. B., herbergierster, P. A. H., 45 j., werkman alien te Hulst, C. L v. V., 40 j., koopman te Clinge (Belgie), A. S., 22 j., voerman te Kieldrecht, E. G., 24 j., schipper te Clinge (Cauter), G. B., 34 j., J. A., 35 j., landbouwerszoon, beiden te Graauw, en J. A. d. W., 47 j., tuinier, zwervende, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht.; C. V., 80 j., herbergier te Hulst, tot 2maal f subs. 2maal 1 dag hecht.; G. T., 40 j., herbergier en klompenmaker te Hulst, tot 2 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens nachtrumoer maken C. v. G., oud 22 j., dienst knecht te St. Jansteen, A. d. B., werkman te Hulst, ieder tot 1 boete, snbs. 1 dag hecht.L. S., 24 j., timmerman te Hulst, tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht.H. J. N., 31 j., bakker te Hulst, tot f 10 boete, subs. 3 dagen hecht. Wegens dronken zijnde de orde verstorenG. T., 35 j., klompenmaker te Clinge, tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens openbare dronkenschapH. J., 31 j., koopman, zwervend, F. V., 28 j., winkelier te Overslag (Belgie), ieder tot f 0,50 boete subs. 1 dag hecht.; F. W., 23 j., werkman te Clinge, J. d. B., 50 j., koopman te St. Jansteen, P. V., 39 j., metselaar le Hulst, M. 'tG., 37 j., werkman te Axel, Th. d. B., 21 j., te Hengstdijk, L. M., 28 j., klompenmaker te Clinge, F. W., 21 j., werkman te Clinge, N. H., zwer vende, P. v. d. B, steenmaker te Stoppeldijk, J. d.B., 18 j., smidsknecht te Hulst, alien tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. P. L. J., 25 j., metselaar te Stoppeldijk, A. L24 j., dienstknecht te St. Jansteen, beiden tot f 1,50 boete, subs. 1 dag hecht.; A. d. C., 43 j.. werkman te Hulst, tot f 1,50 boete, subs. 2 dagen hecht.E. H., 32 j., klompenmaker, en A. Y., 55 j., koopman, beiden te Clinge, ieder tot j 2 boete, subs. 1 dag hecht.L. S., 24 j timmerman, te Hulst (voornoemd), tot 2maal f 2 boete, subs. 2maal 2 dagen hecht. L. L. M. M.. 43 j., zwervend, tot f 5 boete, subs. 2 dagen hecht; T. J. B., 26 j., koetsier, G. d. B.. 20j., tuinier, A. M. S., 27 j.. kleermaker, alien te Hulst, ieder tot f 5 boete, subs. 3 dagen hecht.E. B., 21 j arbeider te Hulst, tot 7 dagen hecht. Th. J. v. G., 37 j., kleermaker te Hulst, tot 2 weken hecht. en W. P. M., 25 j., schilder te Hulst, tot 3 weken hecht. en plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. Vrijgesprotien zijn C. A., 38 j, landbouwerszoon, P. J. B., 49 j., visscher en C. V., 25 j., werkman, alien te Graauw, beklaagd van overtreding herbergreglement te Graauw; P. v L., 27 j., werkman te Stekene, beklaagd van overtreding herbergreglement te St. Jansteen en C. v. W51 j huisvrouw van P. d'H., herbergierster te Boschkapelle, beklaagd van het tappen van sterken drank zonder vergunning.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2