BURGERLIJKE STAND. Handelsbericbten. In de gemeente Schoondijke werd de landbouwers- schuur van den lieer I. de IIullu daardoor getroffen die totaal afbrandde, met het grootste gedeelte van den oogst, benevens 3 kalveren en 2 veulens. Te Slnis werd in het dak der woning van den herbergier Cauwels een gat gestagen, waarbij een begin van brand echter spoedig werd gebluscht. Zonder brand te veroorzakcn sloeg de bliksem te Ylissingen een gat in de straat aan het hoek- huis in de Slijkstraatte St. Laurens (Walcheren) in den korenmolente Arnemuiden in den toren, de stukken liout en lood vlogen over de markt en omliggende gebouwenbij Noordgouwein een arbei- derswoning en onder Wolfaartsdijk werden 3 runderen getroffen. De voorgenomen feesttocht naar Engeland van Vlissingen met de nieuwe mailboot op morgen (Dinsdag) is, wegens onvoorziene omstandigheden, tot later uitgesteld. De reden van dit uitstel is, zooals wordt mede- gedeeld, dat de nieuwe mailboot Vrijdag op de proefvaart niet voldaan heeft en daarom door de maatschappij //Zetland" niet aanvaard is. Te Middelburg zijn in de vorige week circulaires verspreid voor eene aldaar op te richten volksbadinrichting. Wanneer het publiek voldoen- den steun verleent, wil de heer W. A. Entink een zoodanige inrichting openen en tegen betaling van 15 cent per bad, waarbij een handdoek en een stuk zeep in gebruik wordt gegeven, voor een ieder toegankelijk stellen. De inrichting zou bestaan uit een 4<0tal bad- kamers, zoowel des zomers als des winters zullen koude of warme baden naar verkiezing, kunnen worden genomeu. Een gedeelte zal worden ge- reserveerd waarvan gebruik kan gemaakt worden tegen betaling van 50 of 30 cent per keer. Yerder zal er gelegenheid bestaan tot het nemen van douches, zwavel-, teer- en stortbaden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is in de It. K. pastorie te Tholen ingebroken. Behalve het goud en zilver der dienstbode is er 39 aan geld outvreemd. Verdacht wordt een vreemdeling, die Vrijdagmorgen zeer vroeg en met veel haast aan het veer verlangde te worden overgezet. Omstreeks kwart over tweeen ontstond Zater- dagmiddag een zware uitslaande brand in het drukst bevolkte gedeelte van de St. Anthoniebree- straat te Amsterdam en wel in de Salamandersgang no. 48, waar de uitdragerswinkel van C. G. Geenen gevestigd is. Deze winkel, alsmede de kelder en de bergplaats brandden geheel uit. De eigenaar van het perceel, de heer Rodrigues, was voor 9000 en de bewoner van het gedeelte, waar de brand is ontstaan, voor 1000 verzekerdde bovenbe- woner, een arme stakkert, echter niet geassureerd. Hier was echter grootendeels waterschade. De brand is ontstaan doordien eenpoes een petroleum-toestel van het fornuis omwierp. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De aangerukte stoomspuit heeft geen water ge geven. Men was het vuur mer twee stralen op de vechtleiding spoedig meester. Hoe gevaarlijk het is voor vrouwelijke dienst- boden zich te verliuren in diensten, zonder eerst de noodige information genomen te hebben, bleek weder in de Cellebroederstraat te Utrecht, waar, naar het U. D. mededeelt, een meisje met pak en zak aankwam, om, naar zij meende, in een fatsoenlijk gezin in dienst te treden. Spoedig werd zij echter gewaar, dat zij in eene alles behalve zedelijke omgeving was, en nam zoo spoedig mo- gelijk de vlucht, met medeneming van eenig goed. De politie zorgde, dat zij ook het overige terug- kreeg en naar hare woonplaats Amsterdam kon vertrekken. Niet minder dan 13 matrozen werden verleden week gesignaleerd in het politieblad. 11 van hen zijn weggeloopen van het pantserschip //Koningin Wilhelmina" die te Loreneo Marques vertoefde en 2 van verlof niet teruggekeerd van het fregat ,/Atjeh." Vrijdagavond omstreeks half 10 wilde een werkman aan de gasfabriek te Delft meer licht verschaffen. Door eene verkeerde wending aan de kruk deed hij echter het tegendeel en was de stad eensklaps in duisternis gehuld. Te Arnhem zijn Vrijdagnacht bij Jhr. Mol- lerus van den Heuvel, door middel van inklimming en braak, ontvreemd 18 zilveren lepeltjes met tang en zeefje in schildpadden doos1 zilveren busje met hertenpootjes, waarin 12 zilveren lepel tjes; 1 vierkant zilveren presenteertrommeltje; 1 zilveren trekpot1 dito melkkan1 porseleinen trekpot; 6 zilveren lepeltjes met gedraaide steeltjes; 1 blauwe dubbele flacon met gouden doppen1 lederen etui, met wit satijn gevoerd, waariu een zilveren mandje1 gedreven zilveren snuifdoos (uit de 17e eeuw)1 zwart fluweelen beugeltasch met antiek zilveren beugel. Yan dit misdrijf wordt verdacht een persoon, lang 1.74., blond en dito knevel, schraal van ge- zicht, gekleed in donker costuum, zwarte fantasie hoedhij spreekt Duitsch en geeft voor te staan op de Tentoonstelling met gepolitoerde papieren snuif- en tabaksdoosjes. Hij was in het bezit van Duitsch goud- en zilvergeld. Zijne opsporing en aanhouding, alsmede van de gestolen voorwerpen, wordt door den commissaris van politie te Arnhem verzocht. In Kainpen geschieden altijd wondere dingen! Toen bij de aankomst der Koninginnen te Kampen de klokken werden geluid, viel in den boven- toren de klepel naar beneden, zonder echter onge lukken te veroorzaken. Op een trakteerpartijtje, dat oolijke breeders van de natte gemeente te Muntendam, elkaar be- reidden, door botje bij botje te doen, en waarbij herhaaldelijk weder in het vestzakje getast moest worden, omdat de bodem van de //olle zwarte bloot kwam, ontstond ten slotte een hevige twist, omdat de boodschapper met minder ,/geestrijk vocht" overkwam, dan rechtens verwacht mocht worden. De twist sloeg over tot handtastelijkhedeu, ja tot tandtastelijkheden, want een neef van zijn fainilie moet men het toch maar hebben beet zijn oom, den ontrouwen boodschapper, eerst een hap uit den duim der linkerhand en toen een dito uit de onderlip. Tegen den hard-en scherp- tandigen neef is door de marechaussees proces- verbaal opgemaakt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij den heer H. Born, uitgever van de N. Prov. Dr. en Ass. Courant, in het kantoor aan de Houtstraat. De daar aanwezige brandkast is van de plaats gezet en vervolgens geforceerd er was een gat in de buitendeur gemaakt en het slot van de deur daarna verbroken. Er werd een vrij aanzienlijk bedrag vermist. Bewaking met electriciteit Vanwege den ,/Amsterdamschen particulieren veiligheidsbond voor dag- en nachtwaakdiensten" is een electrische beveiliging van eenige perceelen in de Vossiusstraat te Amsterdam aangebracht. De beveiliging der tuinen, die achter de woningen gelegen zijn, komt hierop neer, dat langs alle muren draden gespannen zijn. Klimt de inbreker nu over de schutting, dan stelt men zich voor, dat hij met een zijner lichaamsdeelen den draad zal raken, waardoor deze naar beneden gedrukt wordt. Op hetzelfde oogenblik gaat er een electrische schel aan de straatzijde af, zoodat de naehtwaker ge- waarschuwd wordt. In een nummerkastje valt het nummer van de bewuste woning, waar de dief aan het werk is, en de naehtwaker kan dan de bewoners opschellen. In zijn instructie staat, dat hij ook de buren moet verwittigen, en dit heeft al tot een typisch nachtelijk standje aanleiding gegeven, toen een van de jeugdige vrouwelijke bewoners een proef wilde nemen om aldus de waakzaamheid der wakers op de proef te stellen. Wij zouden eerst nog eens een interview met een inbreker moeten hebben, om te weten of hij van de noodige trues kan gebruik maken om buiten het dradennet te blijven. Zeker is het, dat de katten, die 's nachts op muren en schuttingen gewoonlijk paradeeren den bewoners heel wat onrust kunnen bezorgen Kameraadschappelijke geest in het leger Yrijdag marcheerde een afdeeling grenadiers van de Hilversumsche heide naar Baarn. 't Was warm en de manschappen zaten vol stof. Water was er niet te krijgen geweest, zoodat bij het hotel Groene- veld aan de grenzen van Baarn werd halt gehouden, om de soldaten van het zoo hoog noodige water te voorzien. Een afdeeling huzaren hield daar toevallig rust en de bevelvoerende officier van de grenadiers vroeg aan een der officieren of die huzaren even mochten helpen water aandragen. Hierop werd toestemmend geantwoord, doch er was nog een hooge hoogere, die uit het bovenraam zijn huzaren zag water dragen en met donderende stem riep //Wie gelast mijn soldaten, daar die diensten te verrichten Waarop klem bijgezet werd. De huzaren hielden op, ze mochten hun kame- raden van een ander wapen niet helpen en de bevelvoerende officier der grenadiers marcheerde met een //dankje ritmeester" met zijn troep naar Baarn. Bij de feesten te Hoogeveen gebeurde Vrijdag iets droevigs. De kapelmeester bij het instructie- bataljon te Kampen, pas door H.M. gedecoreerd, de heer Eisscher, die met zijn kapel de feesten opluisterde, kreeg van het paard van een mare- chaussee, een slag tegen het hoofd. Ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond, werd hij naar het stadhuis gedragen en daar verbonden om later naar Kampen te worden vervoerd. Het ongeluk wekte bij de feestvreugde groote deelnetning. Door de politie te Zaandam is op de stoom- boot Alkmaar Packet zekere J. v. B., woonachtig te Amsterdam, gearresteerd, die zich had schul- dig gemaakt aan het uitgeven van valsch geld. Een valsche gulden werd nog in zijn bezit gevonden. Door gezagvoerders van houtschepen, voor Antwerpen bestemd, worden in de bladen klachten aangeheven over het oponthoud, die in de haven aldaar worden ondervonden bij de lossing van hout. Na 8 a 10 dagen wachtens kan men eerst een losplaats verkrijgen. Aan de Duitsche leger-manoeuvres zullen deelnemen vier legerkorpsen en twee kavaleriedi- visien, te zamen tellende 3000 officieren, 90,000 soldaten en 19,000 paarden. 't Is vredestijd Te New-York hebben de mannen der orde de overwinning behaald 's Zondags worden geen geestrijke dranken verkocht. De liefhebbers van whiskey moeten naar Brooklyn waar wel is waar dezelfde bepaling bestaat, maar waar deburgemeester 't niet zoo nauw neemt. Meer dan bekwamen spoed Mevrouw Fer nando Zyaga, wonende in het Amerikaansche terri- torium Dakota, is den eenen dag gescheiden en den volgenden dag getrouwd met baron Bela Zichy, een Hongaar. Te Lissabon en omstreken heeft een hevige storm, gepaard gaande met stortregens, groote ver- woestingen aangericht. Een Parijsche dame, mevrouw Bayle, weduwe van een geacht officier, heeft gewed, dat zij als courantenverkoopster de groote Fransche manoeu vres van begin tot eind zal bijwonen. Donderdag heeft zij Parijs verlaten. Te Fiinfkirchen is een in aanbouw zijnd huis ingestort. Veertig arbeiders werden onder het puin bedolven, van wie een is gedood en 36 zwaar werden gewond, waarvan 6 doodelijk. Een buitengewoon groot stoomschip is door de Hamburger Trans-Atlantische stoomvaartmaat- schappij besteld te Dublin. Dat stoomschip, met twee schroeven, zal 20,000 tonnen metendat is op 3000 tonnen na de inhoud van het onpractisch groot schip Great Eastern. Het is voornamelijk bestemd voor goederenvervoermaar er kunnen toch 200 kajuits- en 1500 tusschendekspassagiers geborgen worden. Het moet binnen tien maanden worden afgeleverd. Yan de tegenwoordige Trans-Atlantische booten meten de twee grootste, Lucania en Campania, ongeveer 13,000 tonnen. Tot dusver is het nog niet bekend, wie de man is, die den aanslag in het kantoor van baron Rothschild heeft willen plegen. De anarchist want het schijnt zeker te zijn, dat zijne verklaring juist is, dat hij tot de anarchisten behoort is door den rechter van instructie weer ondervraagd, maar hij blijft weigeren antwoord te geven op de vragen, welke hem werden gedaan of te zeggen, hoe hij heet. De heer Girard heeft den inhoud van het voor- werp, dat de man in het kantoor achterliet, onder- zocht. De uitslag van dit onderzoek was, dat de bom 30 gram kruit bevatte, benevens 70 gram kalium-chloraat. Indien de bom ware ontploft, zou daardoor waarschijnlijk geen ernstige vernieling zijn aangericht, hoewel natuurlijk personen, die zich in de nabijheid bevonden, daardoor licht ge wond konden worden. Trouwens, het eenige, wat de man heeft ver- klaard, was, dat het zijn doel niet is geweest iemand te dooden, maar alleen om op deze wijze te protes- teeren tegen de kapitalisten. Den politie-agent Royer, die den anarchist aan- hield, is eene gratificatie verleend van 100 francs. Twee andere agenten, die hem hielpen, ontvingen 50 en 25 francs. De man is onmiddellijk gephotografeerd en een groot aantal zijner portretten zijn naar alle kanten verzonden. Wellicht gelukt het der politie op deze wijze te vernemen, wie hij is. WE RE LI)- TENTOONSTELLING. Van onzen bijzonderen v er slagg ever.) XIV. Rotterdam, 9 September 1895. Graanmarkt. Redelijkeaanvoer. Haver/0,15 lager. Overigens onveranderd. Men noteert Tarwe Jarige 4,50 a 6,20 nieuwe 4,75 a 6,Rogge 3,10 a /4,10; Gerst winter /2,75 a /3,75; Zomergerst. 2,75 a 3,60 Chevalier /3,50 a 4,50 Haver 2,a 2,80; alles per hectoliter. Nieuwe bruine boonen 9a/ 9,50 blauwe erwten mindere 5 a 7 kookerwten 7,25 a 8,koolzaad /5,50 a /6,75; Kanarie- zaad 6,25 a 8,25 alles per hectoliter. Buiten 1. granen. Tarwe per 2400 kilo 148; Rogge per 2100 kilo 90 a 98 Gerst per 2000 kilo 93 a 100 Haver per 100 kilo 5,50 a 5,90 Mais Mixed 5,25 Cinquintine 6,50. M e e 1. Prima inlandsch 7,75 a 9,50 dito Amerikaansch 8,50 a 11,idem tweede soort 8 a 8,25 prima Hongaarsch 10,75 a 13,75; alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 54, 58, 64 centkalveren 70 a 87^ cent; schapen 50 a 55 cent; varkens 34 a 38 cent, alles per kilonuchtere kalveren /II a 16 graskalveren 30 a 60 biggen 4 a 15 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche Jammen 1,60 a 2,20 idem blauwe 1,50 Westlandsche 2,20 alles per mud. Zeeuwsche ajuin 1,per 50 kilo. Zoetemelksche kaas 17 a 25 per 50 kilo. Boterprijzen in vaten 40, 44 en 48 cent in stukken 55 a 65 cent per half kilo. Eieren 3,25 per 100 stuks. Amerik. Petroleum 8,25 a 8,75 per 100 kilo en 7 cent per kan. De maritierae tentoonstelling vormt een van de mooiste plekjes, welke we in de Nederlandsche afdeeling kunnen vinden. De zorgvuldig afgewerkte scheepsmodellen trekken algemeen de aandacht, en vooral dat van den in aanbouw zijnde »de Kortenaer," welke vermoedelijk nog dit jaar van stapel zal loopen, heeft veel bekijks. Jammer dat die niet wat vroeger klaar is geweest, dan waren onze schepen, bij de feesten te Kiel, niet zoo tussehen de oorlogsbodems van andere mogend- heden vcrloren gegaan. Ook zijn er modellen van passagiers- en vrachtbooten, waaronder die van de Maatschappij »Zeeland" uitmunten door netheid. Alleen komt ons een beetje overdreven voor de bewering, voorkomende op de door deze Maatschappij ver- spreide reclamekaartjes, dat het station te Ylissingen het »Schbnstes Bahnhofsgebaude in Holland" zou zijn. Eene inzending, welke minder in het oog valt. en toch zeer bezienswaard is, is die van den heer Jos. Merkelbach. De middeleeuwsche kunst om in leder uit de hand orna- menten te snijden, te drijven en te modeleeren, blijkt hier herleefd te zijn, en steekt zeer gunstig af bij alles wat op dat gebied machinaal geleverd wordt. We zullen niet blijven stilstaan bij de vele torens en torentjes, opgebouwd uit eene groote verscheidenheid van stotfen, zooals kabeltouw, staaldraad, allerlei flesschen en kruiken, Odol niet te vergeten, ja zelfs van closet-papier, doch willen gaarne, alvorens de Nederlandsche afdeeling te verlaten, eens binnengaan in het paviljoen van eenige verzekeringsmaat- schappijen, welke hier zusterlijk vereenigd zijn. Er zijn er tegen ongelukken, op het leven, tegen inbraak, enz., en hoewel het nut van deze hier in den laatsten tijd maar al te goed uitkoint, is dat van de beide vorige evenmin genoeg te waardeeren. Terwijl we hierover in een van de mooie crapeaux, waarmede het paviljoen zoo rijk gemeubekl is, een oogenblik zitten te mijmeren, valt onwillekeurig ons oog op de reclame- plaat van de Maatschappij .Dordrecht", waar de verzekering wordt voorgesteld door eene vrouw, die, evenals de engel Michael, haar scherm uitstrekt over weduwe en wees. Ja, alleen zoodoende, meenen we, kan men het zalig bewustzijn hebben een leven te genieten, zooveel mogelijk verzekerd tegen de nukken van het noodlot, en dat lean staat maken op de dankbaarheid en de blijvende achting van na te laten be- trekkingen. Yan de Hollandsche naar de Fransche afdeeling is een heelen sprong, doch we willen dien gaarne maken, omdat we daarmede niet alleen de grootste, maar tevens de mooiste afdeeling bereiken. Het is toch eigenaardig dat een Franschman altijd zoo iets bijzonders, zoo iets levendig en elegant heeft, en dat de Fran sche werkman dit op zijn werk wefirgeeft. Wat men hier ook aanschouwt, het is alles even smaakvol bewerkt. Vooral mag dit gezegd worden van de enorm groote colletie bronzen, waarvan het meest is ingezonden door de »Hauts fourncaux et. fonderies du Val d'Osne." Onder de bronzen beelden zijn de trotsche majestueuze figuren zeker zeer mooi, doch de snaaksche gezichten zijn niet minder nauwkeurig wedrgegeven. De jonge lyrespeler b. v., die, door eene vlieg op den neus geplaagd, met een scheel oog en een lachend gezicht zijn vijand begluurt, heeft reeds menig bezoeker een vroolijk oogenblik bezorgd. Gevaarlijk voor getrouwde lui is het, om met hun »andere helft" langs de vitrine van het, over de geheele wereld bekende, kleerenmagazijn »Au bon marche" te gaan. De costumes noodigen zoo uit tot koopen, en de prijzen kunnen er zoo tegenvallen. We zagen er b. v. een met een middeltje als voor een zuigeling, mouwen, waaruit men alleen een costuum zou maken, en een rok, van onder zoo rnim, dat men, wan- delende met eene dame, volgens deze mode gekleed, op behoorlijken afstand zou mogen blijvenen dat, overigens zeer fijne, japonnetje kostte maar J 300,—. In miniatuur vindt men op dit gebied nog iets veel mooier, en wel eene collectie rijk uitgedoste poppen, waarvan elke pop een zeker tijdvak vertegenwoordigt, en waarvoor het. Museum van Moderne kunst te Parijs reeds tevergeefs fr 52,000 bood. De verzameling is thans verkocht aan het comite voor de voorvverpenloterij. Ook op het gebied van imitatie sevresporcelein kan men heel wat moois zicn, doch ook daar weet men van hooge prijzen te praten. Een paar vaasjes b. v. van eene hand hoogte f 40, - enz. Op het gebied van pianino's is Frankrijk hier ook de baas, en men hoort er niet zelden door bekwame hand een aardig moppie ten beste geven. Jammer dat het pas uitgevonden toestel, om eene piano in een soort draaiorgel te veranderen, ook hier een plaats heeft gevonden, want al is het mekaniek nog zoo vernuftig bedacht, het brengt toch maar een akelig stijf getokkel voort. De 15" verjaardig van onze geliefde Koningin is op de Wereldtentoonstelling luisterrijk gevierd. Het Comite had het goede denkbeeld om de 5000 kinderen, waarvoor anders een terrein in orde wordt gebracht, te inviteeren. 's Morgens zag men ze, met hunne onderwijzers, in groepjes van alle kanten aankomen, de borst versierd met Oranje, het gezicht blakende van genoegen. Door het hoofdgebouw, in de Duis ternis van Afrika, een klein maar zeer mooi panorama, waar Stanley en Einin-Pacha gezellig in het gras zitten, langs de oliphant, dat afschowelijke monster, dat om zijne reusachtigen omvang toch door de kleinen bewonderd werd, overal gingen ze langs. In Oud-Holland werden ze bij afdeelingen van ongeveer 1200 binnengebracht, en door sinjeur Wolff met zijne speel- luijden rondgeleid, en nog vroolijker gemaakt dan ze reeds waren door de vele opgewekte nationale liederen, welke deze bekwame muzikanten lieten hooren. Voor ververschingen was goed gezorgd door velen werd het echter, niet ten onrechte, betreurd, dat aan de jongens bier werd voorgezet en tegen 2 uur verzamelden zich alien om de muziekte'nt op het terrein, waar, onder begeleidlng van Wedemeijer's kapel, nog eens naar hartelust werd gezongen, waarna de kinderen, dankbaar voor het genotene. het terrein verlieteu om plaats te maken voor de grootere feestvierenden. Voor dezen kwam echter 's avonds eerst de groote pret. De excercitien van het keurvendel hadden ditmaal pas om 9 uur plaats, en wel in eene lichtstraal, door een zoogenaamd zoeklicht ter sterkte van ongeveer 17000 normaalkaarsen, van den Stadhuistoren naar beneden geworpen Vooral de aan- houdende verandering van kleur deed de nniformen met harnassen en helmen prachtig uitkomen. en ontlokte aan de vele toeschouwers luide bijvalsbetuigingen. De oude com mandos van den hopman, als »Op uw schouder uw spies legt" enz., het dof tromgeroffel, uitgeoefend door jongelingen, nog te jong om de wapens te hanteeren, de vroolijke muziek van Wolff, doch vooral het kranige werken der 200 gymnasten, als musketiers en piekeniers gekleed, dat alles te samen maakte het publiek enthoitsiastisch. De »Prins Hendrik" was buitengewoon mooi geillumineerd, en bij het vuurwerk werden het Nederlandsche wapen en de portretten der beide Koninginnen levendig toegejuicht. De militaire taptoe slaagde uitstekend, en toen, na afloop daarvan, de muziekkorpsen met alle hoornblazers, pijpers en tamboers zich vereenigden om een militaire marsch over het terrein te maken, gingen duizenden al bossende en zingende van »turf in je ransel" mede, maar liepen leelijk in de val, want ze lieten zich buiten het terrein lokken, en mochten toen niet meer er op. Het was intusschen 1 uur na midder- nacht geworden, de 175 booglampen en de schitterende illu- minatie, welke het terrein in zoo een hel licht zetten, gingen uit, en toen werd het eensklaps ougezellig en naar, en was men gedwongen of naar huis te gaan, of bij Kras of eldere het feest voort te zettende cafes mochten n. 1. den heelen nacht open blijven, en van deze vrijgevigheid werd door velen gretig gebruik gemaakt. Ter \euzcn. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Willem Jozias van Doeselaar, oud 19 j., jm. en Elisabeth Scheerders, oud 18 j jd. Jan Michielsen, oud 21 j., jm. en Adriana Bareman, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekking. 5 Sept. Adriaan Cornelis Riemens. oud 21 j., jm. en Elisabeth Adriana van den Hout, oud 18 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Gilles, z. van Gilles Verbrngge en van Pieternella Dees. 2 Sept. Philomena Sophia, d. van Cornelis Jacobs en van Felicita Amelia Verstraete. Maria Johanna, d. van Maria Johanna Verlinde. 3 Sept. Johanna Jacoba, d. van Jacobus Been en van Catharina Adriana de Koning. 6 Sept. Louis, z. van Abraham de Koeijer en van Cornelia Adriana Scheele. David, z. van Jacobus tiareman en van Adriana van der ITooft. 7 Sept. Cathalijntje Catha rina, d. van Maarten van Kerkvoort en van Tanneke van de Wege. Francina, d. van Karel de Koeijer en van Adriana Hamelink. Overlijden. 5 Sept. Jacobus de Feijter, oud 81 j., weduwn. van Jacomijntje Nousen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3