BURGrERLIJKE stand. Gemeenteraad van Axel. Gemeenteraad van Zaamslag. Hierna wordt overgegaan tot het benoemen van wethouders, tengevolge van periodieke aftreding. 1. Vacature Jac. de Feijter. Gekozen werd de heer Jac. de Feijter met 7 van de 11 stemmende heer Tazelaar verkreeg 3 en de heer Moes 1 stem. 2. Vacature Van IJsselsteijn. Gekozen werd de heer Van IJsselsteijn met 6 van de 11 stemmende heer Tazelaar verkreeg 3, en de heeren Harte en Moes ieder 1 stem. De heer Van IJsselsteijn wordt door de leden gefeiiciteevd met zijn herbenoeming, waarvoor hij zijn dank betuigt. Alsnu wordt met 9 stemmen herbenoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer Tazelaar de heer Grenu had 1 stem en 1 brietje was bianco De heer Tazelaar betuigt zijn dank voor het in hem ge- stelde vertrouwen. Daarna doet de Voorzitter mededeeling van de volgende ingekoinen stukken Brief van Ged. Staten, dd. 31 Aug., waarin verzocht wordt om art. 3 van de vastgestelde verordening op het staangeld te wijzigen daar op den daarin aangegeven dag van inwerkingtreding (1 Sept.) de koninklijke goedkeuring op de verordening nog niet kan verkregen zijn. De Voorzitter merkt op dat Ged. Staten daarvan in hun schrijven van 22 Aug. geen melding maakten, doch deze op merking maken, nadat hen de gevraagde toelicht'ing omtrent het besluit is toegezonden. Hij stelt evenwel voor om aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen en art. 3 te laten vervallen. Spreker vraagt nog of het geen overweging zou verdienen om, daar het hoogere recht dit jaar toch niet meer kan ge'ind worden, de zaak geheel te laten rusten, b.v. tot a.s. jaar Mei, daar zich in dien tusschentijd nog wel eens het eon ot ander kan voordoen. De heer Wieland is er voor om nu 't besluit eenmaal ge- nomen is, dit te handhaven. Het voorstel van het Dag. Best, om art. 3, den datum van inwerkingtreding, te laten vervallen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Adres van den volgenden inhoud Geven met verschuldigden eerbied te kennen onderge- teekcnden, alien winkeliers en handelaars in boter en inge- zetenen van Ter Neuzen dat de behoefte van een door Uw EdelAchtbaar College te reglementeeren botermarkt zich dringend laat gevoelen, zoowel ten bate der boterverbruikers als winkeliers te dezer stede dat het een onloochenbaar en algemeen bekend en erkend feit is, dat de prijs van de boter te dezer stede geheel en ten alien tijde afhankelijk is van het goeddunken van den ingezeten, daartoe bij machte door geheel bijzondere omstan- digheden, bij ontstentenis eener botermarkt, die de prijzen regelt en vaststeld naar het gehalte der boter; dat het treorig gevolg, zoo voor verbruikers als andere slijters daarvan is, dat hier te Ter Neuzen de slechte boter even duur wordt betaald als de goede kwaliteit, waardoor de goede soorten te spoediger dan ook een debouche zoeken ciders, waar men gaarne geld geeft naar het gehalte der waar dat in die tijden van het jaar, wanneer de produetie en het aanbod van boter gering is, dientengevolge ondergetee- kenden hunne boter voor duurderen prijs van elders moeten betrekken dat, bijaldien hier eene botermarkt bestond, de produeeerders ook meer hun best zouden doen de beste botersoorten aan de markt te brengen, verzekerd als zij zouden zijn dat hunne producten naar waarde worden betaald alle redenen waarom ondergeteekenden Uw Ed. Achtb. College eerbiediglijk doch dringend durven verzoeken in deze gemeente eene botermarkt in te stellen. 'tWelk doende, Volgen 33 handteekeningen. De heer Moes vindt dit nog al een belangrijke zaak en zou het daarorn gaarne zien aangehouden, daar hij en 2 andere leden de vergadering moeten verlaten, wegens de vergadering van het college van zetters, waarvan zij deel uitmaken. De heeren Moes, Van der Hooft en De Koeijer verlaten de vergadering. Ofschoon het adres zal aangehouden worden wil de heer Wieland er toch het een en ander over zeggenhet spijt hem daarorn dat de boterfabriek man, de heer De Koeijer, de vergadering verlaat, daar deze het met hem over deze zaak ook al eens heeft gehad, in het eerst van dezelfde meening was als adressanten, maar ten slotte overtuigd werd van de onwaarheid. De menschen denken dat hij spreker de bolermarkt beheerscht, wat echter onwaar is. Er zijn integendeel twee jaargetijden dat hij en de heer Donze de dupe zijn van den boter-aanvoer, n.l. in den tijd van het scheiden der boter (den overgang van de z.g. strooboter naar grasboter) en in den slaehttijd. Dan komt er boter in overvloed en hij is verplicht die aan te nemen. Vroeger was er een bakker die hen van de witte (stroo)boter afhielp, maar dat is nu ook uit. De Voorzitter merkt op dat uit het adres is op te maken dat adressanten een markt wenschen die den prijs beheerscht. Hij heeft in andere plaatsen, Middelburg b.v., al eens naar de working der markt gevraagd, doch hem is gezegd dat men werkelijk niet weet waarvoor die dient, daar het bezoek meer en meer vermindert en er toch geleurd wordt. Dit laatste verbieden acht men eene te groote beperking van den handel. De heer Wiel-ind beaamt dat het doel van adressanten is eene andere regeling in den prijs der boter te verkrijgen naar gelang van de kwaliteit. Hij zou het ten zeerste toejuichen als men dit doel bereiktezooals het nu gaat kan men geen verschillende prijzen geven. Er komen b.v. bij hem in den winkel moeder en dochter, beiden boerin, en hoewel niet op dezelfde hofstede wonende, komen ze voor 't gemak met een rijtuig naar Ter Neuzen. Nu is de boter van de moeder feitelijk 5 cent meer waard dan die van de dochler of wel omgekeerd. Kan hij als winkelier nu aan do moeder 50 en aan de dochter 45 cent geven of omgekeerd - en zeggen dat zulks is omdat de eene boter slechter van kwaliteit is dan de andere? Het gevolg zou zijn dat hij beiden in zijn winkel kwijt zou raken, daar de eene voor de andere partij zou trekken. Daarorn kunnen bij verkoop in den winkel geen verschillende prijzen besteed worden. Wie zal daarmee beginnen Men zegtWieland is de man die de markt regelt. Hij doet dit evenwel niet alleen, doch in overleg met Donze. Als de voorraad groot is, moet worden afgeslagenis er echter weinig boter dan wordt de prijs verhoogd. Spreker verklaart nogmaals het te znllen toejuichen als er een markt wordt opgerieht en voor de oprichting wel wat over te hebbeu, daar het een groot gemak voor hem zou zijn als de markt aan het verwachte doel beantwoordde. De heer Donze verklaart het eens te zijn met de woorden van den heer Wieland. De heer Wieland verklaart nog hoe hij de dupe wordt van den boterhandel. In de reeds vroeger genoemde tijden in het voorjaar en in den slaehttijd, is er te veel boter daar de aanvoer grooter is dan de afname. Als winkelier kan men de gebrachte boter niet weigeren, want zij die ze brengen zijn klanten en koopen kruidenierswaren, zoodat het eigenlijk een ruilhandel is. Terzelfder tijd wordt minder verkocht daar er dan veel met boter geleurd wordt. Zijn die tijden voorbij en komen er opkoopers die dan iets meer kunnen besteden, dan wordt, hoewel er meer boter noodig is, minder aangevoerd. Evenzoo is het met de eiers. In den winter worden ze hoog opgejaagd, zoodat men om eiers te krijgen, ook hooge prijzen besteden moet. In dien tijd kan men er dan zoodra er wat eiers bezinnen te komen, veel koopen. De prijs moet dan echter verlagen en van f 4, f 5 of meer, teruggebracht worden op 2 60. Wie moet dat dan doen? Waar moet dan die verlaging vandaan komen Natuurlijk de handelaar want als deze er mede in Rotterdam komt kan hij niet zoo'n hooge prijs bedingen men kan niet meer krijgen dan volgens den al daar bestaanden marktprijs betaald wordt en men zegt t je er zeoveel voor betaald hebt moet je zclf weten, wij geven niet meer." Is de prijs echter eenmaal zoo laag dan beginnen met Pinksteren de Vlamingen te komendie kunnen een cent of vijf meer besteden daar zij met het oog op kermissen de eiers in Belgie tegen een hoogeren prijs kunnen omzetten. Dan kan men hier bijna geen eieren vast krijgen. Een en ander heeft tengevolge gehad dat hij heeft moeten be- sluiten om in Januari geen eieren van opkoopers te aanvaarden, dan onder beding dat ze hem het geheele jaar door hunne eieren brengen; ook de andere handelaars zijn verplicht geweest zijn voorbeeld te volgen en hebben ook deze voor- waarde moeten stellen, die evenwel toch nog wordt ontduikt. De heer Harle merkt op, dat men ook tegelijkertijd een eiermarkt zou kunnen instellen. De Voorzitter noemt het een loffelijk doel van adressanten dat zij willen trachten het leveren van goede boter aan te moedigen. De heer Wieland zou daarorn gaarne zien dat er eens een proef werd genomen met een markt. De heer Donze zegt, ook dat het nu voor hen niet mogelijk is om aan de een meer en de ander minder te geven. Het gebeurt dat hij een 1000 pond in de kelder staan heeft en nog veel aangeboden wordt, ook door kleine winkeliers Het is niet mogelijk om die allemaal te nemen. Ook spreker zou gaarne verandering in den toestand gebracht zien. De heer Joz. de Feijter vraagt, of een markt aan het doel zou beantwoorden De heer WielandDat ligt aan u. De heer Joz. de FeijterIk vraag dit omdat de boter nu bij ons wordt opgehaald of wel door de boerinnen naar den winkel wordt meegebracht. Het is daarorn de vraag of je veel boerinnen op de markt zult zien. De heer Wieland zou daarorn eerst een proef willen nemen was het resultant goed, dan kon men verder zien. Het is jammer dat we hier niets hebben om mee te beginnen. De heer Joz. de Feijter ziet er geen heil in de boerinnen zullen toch naar de winkel komen. De heer WielandIk denk ook dat wij toch de prijs zullen bepalen, hoewel ik er gaarne van af zou zijnze zullen ons evenwel niet voorbijgaan. Thans wordt door den Voorzitter en eenige leden gewezen op andere markten die achteruitgaan en weinig of niets meer beteekenen De heer Wieland haalt als voorbeeld aan Hulst waar een botermarkt is, doch in verhouding weinig op de markt wordt omgezet. De heer Tazelaar vraagt welk voordeel men er in ziet. Do heer Wieland Een zuivering van den toestand om voor betere boter meer geld te kunnen krijgen. De heer Tazelaar merkt op, dat nu de boter gebraeht wordt goed of nietzal dat veranderen De heer Wieland gelooft dat niet, maar blijft er bij dat hij als het mogelijk was gaarne een proef zou genomen zien. De discussie wordt gesloten en besloten het adres aan te houden. c. De Voorzitter doet mededeeling van een brief van den opzichter der genie alhier, waarin deze bericht, den kapitein over de kwestie betreffende het uitloopen van de sloot langs den grond van Dr. Van Nes in de ijsbaan te hebben ge- schreven. Deze geeft geantwoord, dat de uitwatering van den Lievenspolder is aan den Zuidbeer en wijst ook den weg aan hoe men het water van de onderhavige sloot daarheen kan leiden, zonder dat het noodig is het water in de drooge vest (thans ijsbaan) op te nemen. Tot het openmaken van den in do sloot liggenden dam zal hij geen toestemming geven zonder een beslissing van den Minister. Hierover wordt breedvoerig gesproken. Daar echter be- houdens de dan te maken kosten er ook nog een ander bezwaar is om de door den kapitein der genie aangewezen weg, n.l. langs de begraafplaats, voor de waterloozing te nemen, daar men dan kans heeft het water van de begraafplaats terug in de sloot te krijgen, wordt besloten zich tot het bestuur van den Lievenspolder te wenden met de vraag de uitwatering in orde te brengen. Dat bestuur kan zich dan wenden tot den Minister van Oorlog. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. Zittiag 3 September 1895. Tegenwoordig de heeren C. N. Jansen van Rosendaal, J. Wolfert, P. Dieleman, P. Dregmans, L. Lamaitre, P. van Hoeve, P. Koster, P. van Dixhoorn en D. J. Oggel, leden, en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig de heeren M. A. Smies en G. Weijns. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna worden de nieuw benoemde leden van den Raad de heeren D. J. Oggel, P. Koster en P. van Dixhoorn beiiedigd en nemen daarna zitting. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken. a. Missive van Ged. Staten dezer Provincie dd. 10 Aug. 11. houdende kennisgeving, dat zij berusten in het subsidie, bij Raadsbesluit van 30 Juli No. ®/.i voor 1896 verleend aan het Algemeen Burgerlijk armbestuur. Aangenomen voor kennisgeving. b. Als voren dd. 24 Aug. 1.1. houdende mededeeling, dat de wijze van samenstelling der kunstbedekking van den Granfjansdijk door hen wordt goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. c. Als voren d d. 24 Aug. 1.1. houdende bericht dat tegen den verkoop van inschrijving op het Grootboek der Nat. Schuld tot dekking der kosten van de bij het raadsbesluit van 15 Aug. jl. No. bedoelde werken, bij hen geen be zwaar bestaat, voor zoover de begrinding van een deel van den Graafjansdijk en de rioleering van een zinkput betreft. Daarentegen meenen zij, dat het kapitaal der gemeente niet mag aangesproken worden voor den aankoop van eene lading grind voor den Zaamslagschen weg, daar deze uitgaaf geen nieuwen aanleg maar gewoon onderhoud betreft. Zij zijn alzoo bereid machtiging te verleenen tot verkoop dier inschrijving tot een maximum bedrag van 1900,reeel, d. i. naar den tegenwoordigen koers van pi. m. 95 2000,nominaal. Aangezien de kosten van het begrinden van den Graafjans dijk en van de rioleering van den zinkput in den Verlorenhoek pi. m. f 2100, zullen bedragen stelt de Voorzitter voor een bedrag der Nat. Schuld te verkoopen van f 2200, welk voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Tot wethouder wordt benoemd de heer L. Lamaitre met 5 stemmen. De heer C. N. Jansen van Rosendaal verkreeg 3 stemmen. Een briefje was in bianco. Tot ambtenaar van den Burgerlijken stand wordt met algemeene stemmen herbenoemd de heer D. J. Oggel. Een briefje was in bianco. Met algemeene stemmen wordt besloten tot wijziging van de gemeente begrooting voor 1895. Vaststellen gemeente begrooting voor 1896. De Voorzitter verzoekt de commissie belast met het onder- zoek versing uit te brengen. Bij monde van den heer Dieleman wordt gerapporteerd dat daarop geene aanmerkingen zijn en adviseert tot goedkeuring. Na voorlezing der begrooting wordt dezelve z. h. s. vastgesteld. Z. h. s. wordt vastgesteld een verordening op de invordering van rechten wegens het bestellen van telefoonberichten binnen de kom der gemeente. Rekwest van A. Olyslager houdende verzoek om verhooging van jaarwedde als gemeente-veldwachter. Na breedvoerige gedachtenwisseling hierover stelt de heer Koster voor de jaarwedde van 480,— te brengen op 550. Voor stemden de heeren van Hoeve, Koster, van Dixhoorn en Wolfert. Tegen stemden de heeren Dieleman, Dregmans, Lamaitre, Jansen van Rosendaal en Oggel. Hierna stelt de Voorzitter voor de jaarwedde te brengen op f 500,welk voorstel met 5 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Voor stemmen de heeren Dieleman, Dregmans, Lamaitre, Jansen van Rozendaal en Oggel. Tegen stemden de heeren van Hoeve, Kosler, van Dixhoorn en Wolfert. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten Zitting van 3 September 1895. Afwezig de hee r De Kraker. 1 Achtereenvolgens worden door de heeren Van de Ree en Van Dixhoorn de vereischte eeden afgelegd, waarna zij als lid van den raad zitting nemen. 2. De notulen van het in de vorige vergadering verhan- delde worden gelezen en zonder aanmerkingen goedgekeurd. 3. Mededeeling van ingekomen stukken a. Kennisgeving van de familie De Bokx van het overlijden van den heer C. de Bokx, in leven Burgemeester en lid van den raad, wordt medegedeeld dat dit schrijven door burg, en weth. namens den gemeenteraad met een brief van rouw- beklag is beantwoord. b. Brief van Ged. Staten goedkeuring raadsbesluit tot wijziging der begrooting voor 1895. c. Brief van Ged. Staten, ter mededeeling dat het ook hun college wenschelijk voorkomt, om hangende de verleening der Rijksbijdrage, de uitvoering der werken tot verbetering der los- en laadplaats zooveel mogelijk voor te bereiden. De Voorzitter zou een plan laten opmaken, wat de leden van den raad later met den opzichter konden bespreken. De heer Van de Ree vermeent, dat indertijd reeds bestek en teekening is opgemaakt, dat op dat bestek een adres is gezonden naar de Provinciale Staten en naar den Minister om subsidie en dat het antwoord daarop gunstig is geweest. De Voorzitter zegt dat het plan, dat indertijd gemaakt is, nog niet is goedgekeurd en de heer Dekker dat er nog altijd veranderingen kunnen gemaakt wordende heer Van de Ree echter acht geen veranderingen noodig, als ze tot verbetering konden strekken wil hij er toe meewerken, maar hij ziet die nog niet in, hij vraagt of Burg, en Weth. een plan hebben om verandering aan te brengen, waarop de heer Dekker ant- woordt: in zekeren zin doch het is niet altijd gemakkelijk die te bespreken in een openbare vergadering. De heer Van de Ree zegt altijd voor een publieke verga dering te zijn, vooral waar het geldzaken betreft, waarin ieder moet bijdragen, ze mogen dus ook wel weten wat er gezegd wordt. De heer Van de Ree herinnert er aan dat de begroo ting ongeveer f 15000,bedroeg en dat het antwoord is ontvangen dat ten hoogste i wordt bijgedragen. Voorts zegt hij dat de leden van den Raad vroeger zelf hebben erkend dat ze geen verstand hadden van waterbouwknnde en het komt hem vreemd voor, dat diezelfde leden van den Raad zooveel verstand sinds dien tijd van waterbouwkunde hebben opgedaan, hij verzoekt dat hem deze opmerking niet zal kwalijk ge nomen worden. De Voorzitter zegt, dat dus op het plan moet doorgegaan worden, dat de opzichter vroeger heeft opgemaakt, ten minste, voegt de heer Van de Ree er aan toe als Burg, en Weth. geen beter en voordeeliger plan hebben. De heer Dekker vraagt aan Van de Ree of het zijn plan ook nog is de kaai te verbreeden. De heer Van de Ree zou het besluit nitroeren zooals het nu ligt, de kaai wordt dan een derde grooter als ze thans is, hij zou de uitvoering aan Burg, en Weth. opdragen, de zaak moet natuurlijk publiek besteed worden, terwijl er dan nog een opzichter moet benoemd worden, doch het ligt in den aard der zaak, dat dat de man is, die de begrooting heeft opgemaakt. De heer Van Dixhoorn vraagt inlichting omtrent het op- gemaakte plan, waarna hem de stukken ter inzage worden verstrekt. Hij verklaart daarna, dat hij niet inziet dat in het plan nog verandering moet gemaakt worden, tenzij er nog verbeteringen zijn aan te brengen De Voorzitter zegt, dat naar de heer Dekker's inzien, de losplaats te smal is hij zou haar met 5 Meters willen ver breeden, waarna de heer Geelhoedt opmerkt, dat de kosten daardoor meerder worden, terwijl toch maar evenveel van Rijk en Provincie wordt bijgedragen. De heer Dekker merkt op, dat hij er voor is dat, nu het werk toch wordt uitgevoerd, ook een goed werk te maken. De heer Geelhoedt weet niet ot het in 't belang is van hen die van de losplaats gebruik maken. De heer Van de Ree zou, aangezien de gemeente toch die kosten moet dragen, eens 1 of 2 jaar afzien om dan te be- slissen of het noodig is, waarop de heer Dekker het bezwaar oppert, dat men rekening moet houden met den aan te leggen dam, want dan zou later de geul 5 M. versmallen, welk bezwaar door den vorigen spreker niet wordt gedeeld, daar de berm steil kan komen en de geul dan niet versmalt meerdere drukking door golf slag is ook geen bezwaar omdat de golfslag gestuit wordt aan het hoofd der dammen. De heer Dekker zegt, dat de vaargeui, die nu 20 M. zou zijn, door versmalling met 5 M., slechts 15 M. wordt en dit toch te weinig is. Later bleek echter na inzage der teekening, dat de vaargeui 35 M. zal breed zijn, wat de heer Van de Ree aanleiding gaf tot het uiten der opmerking dat dit 15 M. meer is dan 20 M. en er dan toch breedte genoeg overblijft. De heer Van Dixhoorn gelooft, dat, als de kaai 30 M. langer wordt het dan wel voldoende zal zijn, vroeger was het een ander geval maar nu er een weegbrug is, heeft elke fabriek er toch maar een stapel peeen. De heer Dekker antwoord t dat de moeilijkheid zit in het draaien met de voertuigen. De heer Geelhoedt gelooft ook, dat het gemakkelijker zal wezen, wanneer er 5 M. bij de breedte komt, doch vestigt het oog op de kosten het verwondert hem, dat, waar vroeger Burg, en Weth. bezwaar maakten tegen de kosten nu nog meer kosten willen maken. De heer Dekker herhaalt, dat hij er voor is het werk goed te maken nu het er toch komt. De heer Van de Ree zegt, dat, nu hij weet wat het dagelijksch bestuur wil, hij er niet tegen is later een aparte vergadering te houden en zou Eijke een begrooting laten maken, waaruit het verschil in kosten blijkt, waarmede de heer Van Dixhoorn instemt. Verder werd gesproken over de kosten van het opmaken dezer begrooting. De Voorzitter denkt, dat de kosten door verbreeding met 5 M. niet veel meer zullen zijn, het is toch alles maar aardewerk, de grond ligt er bij en de steenglooiing moet worden uitgebroken en opnieuw gezetoverigens is hij van gevoelen dat verlenging met 30 M. voldoende zal zijn. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten in een latere bijeenkomst de zaak verder te bespreken. d. Brief van Ged. Staten, toezending van 2 expedition van hun besluit waarbij gunstig is beschikt op het beroep van W de Putter tegen 's Raads beslissing waarbij zijn aanslag in den hoofdelijken omslag voor 1895 werd gehandhaafd. Adressant is thans aangeslagen naar een minimum inkomen van f 2500. e. Pen verzoek van de weduwe en erven van wijlen den heer C. de Bokx om onthefling voor 4 maanden van diens aanslag in den hoofdelijken omslag voor 1895. De Voorzitter wil de beslissing hieromtrent aanhouden. De heer Geelhoedt ziet de reden hiervan niet in, daar adres santen recht op onthefBng, in ieder geval op verlaging hebben, hij heeft er echter ook geen bezwaar in om het aan te houden, waartoe daarna met algemeene stemmen wordt besloten. 4. Verplaatsing van den eersten lantaarn in den Reuzen- hoekschen weg naar de overzijde der straat. De Voorzitter zegt, er met de wed. Joris over te hebben gesproken en dat deze toestaat de lantaarn aan haar hnis aan te brengen, aan hei bestaande toestel zal echter eenige her- stelline moeten verrieht worden. De heer Geelhoedt vreest, bij nader inzien, dat er toch nog kwestie zal komen, wanneer de lantaarn aan het huis van de wed. Joris wordt bevestigd, daar de boomen voor het huis nog veel groeien en het licht op den weg zil benemen. Ook de heer Van Dixhoorn is van dit gevoelen. De heer Geelhoedt vraagt, of het niet beter zou zijn de lantaarn te bevestigen aan het postkantoor, dan kan nooit van den een of anderen kant over te weinig licht geklaagd worden, het scheelt voor de gemeente maar een lantaarn, waarvan de kosten toch zoo groot niet zijnde bestaande lantaarn kan dan aan den weg blijven staan. Een bezwaar van den heer Dekker dat de aanbesteding nu al heeft plaats gehad van de straatver- lichting wordt opgeheven door den heer Geelhoedt door de bewering dat de aanbesteding heeft plaats gehad per vlam en dus des aannemers voordeel is dat er meerdere lantaarns komen, daar toch op ieder vlammetje wat verdiend wordt. De heer Dekker meent, dat er nog een lantaarn aanwezig is, die voor de school bestemd was, maar nooit is geplaatst, die kon die aan het postkantoor gebruikt worden; wat tommige leden het bezwaar deed opperen, dat men dan later wanneer aan de school om verlichting gevraagd wordt, toch weer een nieuwe moet laten maken Na verdere ber adslaging wordt met algemeene stemmen op 1 na, die van den Voorzitter besloten om de lantaarn, vroeger bestemd geweest voor de school, te plaatsen aan het postkantoor. 5. flerstelling van de zinken dakbedekking der polderschool. De Voorzitter doet de openbare zitting overgaan in eene met gesloten deuren. Na heropening komt aan de orde. 6. Vernietiging der stembriefjes in 1889, 1891 cn 1893 ingeleverd ter benoeming van leden van den raad. De Voorzitter benoemt een commissie en wijst daarvoor aan de heeren Van Dixhoorn en Van de Ree, welke zich met eenige pakketten stembriefjes uit de zaal verwijderen. Ter vergadering teruggekeerd zegt de heer Van de Ree tot den Voorzitter dat het vuur ze heeft verteerd. 7. Op de gewone rondvraag zegt de heer Van de Ree nog iets te hebben, doch dat hij hiervoor wel een gesloten vergadering zou willen beleggen. De openbare vergadering gaat daarna andermaal over in eene met gesloten deuren. De openbare zitting heropend zijnde wordt, daar niemand meer iets heeft in het midden te brengen, gesloten. FSnlst. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Hendrikus Wit- tock, oud 30 j., jrn. en Ludovica Maria Verdurmen, oud 30 j., jd. Geboorten. 19 Aug. Maria Philomena, d. van Aloysius Jesoirens en van Eulalia Segers Johannes Josephus, z. van Petrus Augustinus van de Velde en van Louisa Dorothea van Kerkhoven. 23 Aug. August Petrus Cornelis, z. van Charles Johannes Burm en van Eugenia Isabella Fricot. Overlijden. 19 Aug Petrus Laget, oud 60 j., echtg. van Maria Alexandrina Troupee. 22 Aug. Antonia Cornelia Schuppens, oud 80 j., wed. van Cornelis Storp. Augustinus Verbruggen, oud 27 j., echtg. van Philomena Bertram. 23 Aug. Elizabeth Kingsbergen (te Amsterdam), oud 1 j., d. van Rudolf en van Janseij Schuitevoerder. 29 Aug. Clarisse Coleta Leenknegt, oud 11 m., d. van Aloysius Jacobus en van Maria Philomena Cappaert. Clementina Johanna van Hove, oud 4 m., d. van Jacobus en van Godeliva Jacoba van Giesen. Axel. Huwelijks-aangiften. 23 Aug. Pieter Johan Kruijsse, oud 23 j jm. en Hendrika Maria van Tatenhove, oud 22 j., jd. 30 Aug. Jan Oppe, oud 24 j., jm. en Geer- trui Riekwel, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Aug. Pieter Zijlstra (van IJzendijke), oud 29 j., jm. en Clazina Anthonetta Kruijsse, oud 27 j., jd. 29 Aug. Karel Wijna, oud 19 j., jm. en Geertruida Wilhelmina de Krijger, oud 18 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Francois, z. van Florus Dieleman en van Geertruij Goossen. 19 Aug. Cornelis, z. van Jan Naeije en van Janna Maria de Putter. Eugenius Joseph, z. van Augustus Johannes van Dorsselaer en van Rosalia Johanna van Ilecke. 20 Aug. Eduardus Augustinus, z. van Petrus Franciscus Schoof en van Clementina de Windt. 21 Aug. Jacomina Maria, d. van Jozias van de Yelde en van Tanneke Dieleman. 23 Aug. Pieter, z. van Jan Penne en van Tanneke de Kraker. 24 Aug. Dina, d. van Jan Lourens en van Santina van Dixhoorn. 26 Aug. Willem en Arie, zonen van Salomon Dieleman en van Anna Maria Blansaart. Overlijden. 20 Aug. Elisabeth Neellje Ortelee, oud 4 m d. van Lourens Pieter en van Elisabeth Wijna. 22 Aug. Catharina van de Wege, oud 4 m., d. van Jozias en van Neeltje Dieleman. 28 Aug. Jacomina Dieleman, oud 15 m., d. van Marinus en van Cornelia Wijna. 29 Aug. Leen- dert Willem Haak, oud 3 m., z. van Cornelis en van Wil- lemina de Jonge. 30 Aug. Hermanus van Luijk, oud 17 d., z. van Hendrik en van Debora Krina Smies. HnscliUiipelle- Geboorten. 29 Aug. Anna Maria, d. van Anthonius Dominicus Valke en van Anna Maria van de Lavoir. Overlijden. 29 Aug. Rosalia Kool, oud 18 j., d. van Petrus en van Maria Adolphe Clementina de Poorter. Clinge. Geboorten. 18 Aug. Maria Amelia, d. van Desiderius van Strijdonck en van Maria Clothilde de Pnijs- seleijr. 21 Aug. Cyrilles Josephus, z. van Josephus de Moor en van Elonie Philomena Herreweijers. 27 Aug. Aloysius Franciscus, z. van Petrus Francies van Broeck en van Cle mentina Goossens. 31 Aug. Hendrik Petrus Leopold, z. van Desire Philippus Franciscus Vercauteren en van Justina Maria van Haelst. Hens'stdijk. Geboorten. 31 Aug. Leonie, d. van Johannes van Deursen en van Louisa Johanna Boeijkens. Overlijden. 26 Aug Alphonsus Krieckaartr, oud 28 j., z. van Judocus en van Maria Anna Verdurmen. Hoek. Geboorten. 22 Aug. David, z. van Abraham de Groote en van Paulina Meertens. 23 Aug. Maria, d. van Rocus Hamelink en van Cornelia Heijnsdijk. 24 Aug. Michiel, z. van Anlhonie Jurrij en van Wilhelmina Cornelia Tholens. 31 Aug. Jan, z. van Jan den Hamer en van Androzina Pieternella Koole. Overlijden. 18 Aug Sara van Hoorn, oud 19 j., d. van Pieter en van Pleuntje de Feijter. 23 Aug. Andries Jacobus de Blaeij, ond 3 m., z. van Simon en van Adriana Cornelissen 29 Aug. Maria Haartsen, oud 63 j., echtg. van Thomas Meertens. 30 Aug. Gerard Roose, oud 2 m., z. van Jan en van Maatje Dieleman. Bfl out i-n issi-. Huwelijks-aangiften. 23 Aug. Johannes Jacobus Blommaart, oud 43 j., jm. en Maria Isabella Kint, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Felix Andries de Witte (van Hengstdijk), oud 23 j.. jm. en Rosalia van Damme, oud 24 j., jd. 10 Aug. Gerardus Dankaart, oud 23 j., jm. en Paulina de Bakker, oud 31 j., wed Geboorten. 1 Aug. Joseph, z. van Gerardus van der Walle en van Rozalia de Yijlder. 3 Aug Josephus Franciscus, z. van Cornelis Verdurmen en van Rosalia Maria Baart. 6 Aug. Juliana Catharina Augusta, d. van Maria Theresia Victorina Huijcke. 9 Aug. Neeltje, d. van Willem Kooijman en van Lijntje de Bruijn. 16 Aug. Alouisius Alphonsus Victor, z. van Gustavus de Schepper en van Maria Louisa van de Walle. 19 Aug. Cornelia Maria, d. van Pieter Augustinus de Wagter en van Anna Maria van Laar. 20 Aug. Johannes Lodewijk Eduard, z. van Eduardus Pieters en van Louisa Barbarina van Jole. 25 Aug. Gilles Jacobus, z. van Jacobus Dieleman en van Elizabeth Pieternella de Bokx. Mathilda Virgina, d. van Petrus Jacobus Kint en van Apolonia Bogaert. 27 Aug. Maria Christina, d. van Petrus Andriessen en van Hortensia Christina Collesaer. Overlijden. 8 Aug. Levinus Magnus, oud 61 j., echtg. van Cornelia Valckx. 10 Aug. Francies Joos, oud 64 j echtg. van Isabella Pauwels. 13 Aug. Nicodemus Beeck- man, oud 74 j., echtg. van Maria Magdalena Scheerlink 15 Aug. Fidelia Hemelaer, oud 6 j., d. van P. en van Louisa Heijman. Maria Verhoeven, oud 85 j., echtg. van Pieter Anthonij Fruijtier. 29 Aug. Josephina Maria d'Haens. oud 36 j.. d. van Jan Francies en van Maria Petronella Buiis- rogge. Ossenisse. Overlijden. 23 Aug. Jacobus Cornelis Lcmsen, oud 66 j., echtg. van Anna Maria Rosseel. I'll i lip pi ik-Huwelijks-aangiften. 24 Aug. Johannes Franciscus van Wijnsberghe, oud 22 j., jm. en Adelaide Marie van Hulle, oud 21 j jd. Geboorten. 18 Aug. Julianus Franciscus, z. van Petrus Franciscus Wijne en van Maria Clementina Voerman. 19 Aug. Johannes Bernardus, z. van Norbertus Franciscus Pauwels en van Predence Pielaet. Overlijden. 27 Aug. Julianus Franciscus Wijne, oud 9 d., z. van Petrus Franciscus en van Maria Clementina Voerman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3