II' 5 hsctaren HAVER, Ruhr Kachelkolen, CONCERT W aarschuwing. ULMNDMAhlM.. GRINDWEQKN IN LOSSING: tUJBGERLIJKE STAND. I landelsbericluen. vertentien. Societeit ,,de Theetuin" Ter Neuzen. A. Tholens-v. d. Ouden, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Opeobarc Verkooping. Openbare Verkooping. i. aan besteden: DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 6 Aug. 2.26 2.43 Woensdag 7 2.58 3.14 Donderdag 8 3.29 3.44 Vrijdag 9 3.59 4.13 Zaterdag 10 4.28 4.43 Zondag 11 4.59 5.14 Maandag 12 5.30 5.49 Ondertromvrt P. Z Y L S T B A, He Maasdamsche Boterfabriek 30, 36, 40, 45 en 50 cent. Woensdag den 14den Augustus 1895, het maken van enz. in den bovengenoemden polder, met het onderhoud daarvan tot en met 30 April 1896. De krankzinuigen, die niet volkomen genezen door de inspuitingen, worden toch aanmerkelijk kaliner en beter er door. Daar waren er zelfs, die binnen twee maanden 12 of 15 kilogram in gewicht toenamen. Dr. Rai'chline deed onlangs in bet geneeskundig genootscbap te Weenen mededeelingen omtrent die belangwekkende proefneming. Eene advertentie in een Transvaalsch blad bevat het volgendeDr. Speer waarborgt eene volkomen genezing van iedere ziekte die hij zal beliandelen of eene boete van 200 pd. st. De reden hiervoor is ditIndien er geen organische kwaal aanwezig is en alleen een niet-organische kwaal of met andere woorden eene opeenhooping van verschijnselen, te zamen een bepaald resultaat veroorzakende, er geen reden bestaat, dat de kwaal niet door enkel geneesmiddelen zal kunnen worden genezen. Overigens in alle andere bezigheid moet de meester zijn werk garandeeren, waarom dus niet in de geneeskunde De dokter van den ouden stempel zal niets beloven, daaruit volgt, dat hij gist naar de ziekte en evenzoo naar bet genees- middel. Dames-en heeren, in de wetenschap bestaat er gissing. Geen man of vrouw sterft er zonder oorzaak. De oorzaak moet door den dokter worden herkend enz. De beer Forbes Mitchell deelde in een Engelsch tijdschrift een en ander mede over de liefbebberij van Britsch-Indische millionairs over hunne schatten te begraven. Aan zijn artikel ontleent bet //Hbl." o. a. het volgende Sinds eeuwen heerscht de overtuiging in alle Oostersche landen, dat er in den grond groote schatten aan edel metaal begraven zijn, die, als ze niet toevallig gevonden worden, verloren zijn voor de samenleving. Dit is geen legende. Onderzoekingen en mede deelingen van inlandsche hoofden hebben de juist- heid dezer meening bevestigd Niet alleen onbeschaafde inlanders in de weinig bezochte streken begraven bun schat in den grond. Het wordt stelselmatig gedaan door de meest ver- lichte bewoners van de meest bekende streken in het Britsch-Indische rijk. Nog slechts weinige jaren geleden bleek, dat het begraven van geld in Bengalen geregeld voorkwam. z/Toen ik", zoo verhaalt de heer Forbes Mitchell verleden jaar vernam, dat Chowringhee Lall, de chef van het bankiershuis Lalla Muttra Perhaud te Lahore, voor zakert eenigen tijd in Gwalior moest zijn, bezocht ik hem, uit oude vriendschap, in het plaatsje in de Lushkar, waar hij verblijf hield. Onder andere zaken praatten wij ook over den regeeringsmaatregel oin niet meer zilver te munten, en ik wroeg wat hij dacht van de mogelijkheid, om in Indie den gouden standaard in te voeren. Ik vertelde hem tevens, dat enkele leden van de //Currency Association" van meening waren, dat vijftig millioen pond sterling aan goud voldoende zou zijn, om Indie van gouden munt te voor- zien. De bankier lachtte liierom hartelijk. Hij ver- zekerde mij, dat vijftig millioen pond nog niet voldoende zouden zijn om den verstopten zilver- voorraad van een enkelen staat in te wisselen. z/Gij weet," zeide hij, //hoe verlangend de overleden Maharadja Scindia was, om het fort te Gwalior weer in handen te krijgen maar niemand kende de ware reden van dat verlangen. Er was een verwulf onder of bij het fort waarin zestig crores roepijen (ongeveer zestig millioen pond sterling) verborgen waren. De Engelsche schild- wachten hadden er dertig jaren over of langs ge- loopen, zonder te vermoeden, welk een schat daar onder hunne voeten begraven lag. Lang voordat de Engelsche regeering het fort teruggaf, waren alien, die den ingang van de geheime bergplaats kenden, overleden. Slechts een oude man kende het geheim, en hoewel hij tamelijk welvarend was, kon ook hij iederen dag sterven. En als dat ge- beurde, was de schat verloren voor den eigenaar, en voor langen tijd ook voor de samenleving. W ant de bergplaats was zeer behendig aangelegd door slechts een geheimen ingang kon men ze bereiken. De Maharadja zag dan ook geen uitweg. Hij moest het fort terug hebben of het geheim open- baren aan de regeering en dan was hij wellicht zijn schat ook kwijt geweestZoodra het fort aan den Maharadja teruggegeven was, en nog voordat de Engelsche troepen het gebied van Gwa lior hadden verlaten, werden metselaars van Benaris ontboden, om den inging tot de geheime bergplaats open te maken. Om zeker te zijn van hunne geheimhouding, werd hun een strenge eed afge- nomen in den tempel van de Heilige Koe. Op de grens van Gwalior werden zij van het spoorweg- station gehaald, geblinddoekt en in rijtuigen naar bet fort gebracht. Op de plaats, waar zij werken moesten, werd de blinddoek hun van de oogen genomen. En nadat de geheime bergplaats was geopend en nagegaan of de schat er nog in volko men orde aanwezig was, werd alles weer toegemaakt, toen konden de werklieden heengaan op dezelfde wijze als zij gekomen waren, geblinddoekt en in rijtuigen. Ter leutcn. Iluwelijks-aangiften. 2 Aug. Adriaan Verbrugge, oud 58 j., wcduwn. en Elisabeth de Meester, oud 56 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Aug. Antonij Jacobus van Gelderen, oud 24 j., jm. en Sara Maria Oostdijk, oud 22 j., jd. Geboorten. 28 Juli. Abraham, z. van Ivrijn Dees en van Maria Rouw. Anthonie, z. van Willem Salomon Bondewel en van Cornelia Tollcnaar. Francies Willem, z. van Francies d'Hont en van Pieternella Hamelink. Theunis, z. van Anthonie Ribbens en van Thona Gort. 1 Aug. Magdalena, d. van Jacobus van Tatenhove en van Paulina Catharina van Dixhoorn. Arie Albertus, z. van Jan Dees en van Anna Hoogstraete. 3 Aug. Emma Maria Anna. d. van Cornelis Josephus de Nijs en van Anna Maria Hiel. Overlijden. 29 Juli. Cornelis Jacobus Hamelink, oud 4 in., z. van Arie Pieter en van Pieternella Sol. Axel. Iluwelijks-aangiften. 19juli. JoostdenEngelsman oud 25 j., jm. en Catharina Elisabeth Witte, oud 21 j,, jd 26 Juli. Simon Jansen, oud 23 j jm. en Maria de Feijter oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juli. Daniel Frenvois van Cadsand, oud 22 j., jm. en Catharina de Klerk, oud23j.,jd Geboorten. 18 Juli. Pieter Abraham, z. van Minikus Loof en van Hendrina van der Welle. Cornelia Helena, d van Dominicus Jansen en van Cornelia Helena van der Welle. Maria, d. van Willem Agathus van Ham en van Elisabeth van Doeselaar. Krijn Willem, z. van Jozias Jan de Feijter en van Adriana Cornelia de Mul. 19 Juli. Abraham Ja cobus, z. van Jacobus van Hoorn en van Maatje Dees Elisabeth, d. van Adriaan Dieleman en van Maatje Jansen 25 Juli. Andries, z. van Levinus de Visser en van Neeltjt Bliek. 26 Juli. Maarten, z. van Jan van Fraaijenhove en van Wilhelmina Dieleman. Overlijden. 17 Juli. Marinus Cornelis Jongejan, oud m., z. van Huig en van Suzanna Mertens. 19 Juli. David Galle, oud 67 j., z. van David en van Leuntje Verheule (beiden overleden). 21 Juli. Suzanna Deij, oud 49j,echtg. van Willem den Exter. linge. Geboorten. 20 Juli. Joanna Francisca, d. van Franciscus Julianus Wiliaert en van Maria Vermeulen. 22 Juli. Cyrille Joseph, z. van Levinus Esseling en van Prudentia Fierens. 25 Juli. Aloysius Leonardus, z. van Augustus Heijmans en van Anna Catharina Risschaert. 26 Juli. Maria Johanna, d. van Petrus Franciscus Xhierens en van Leonie Kegels. Overlijden. 16 Juli. Isabella Rottier, oud 62 j.. echtg. van Joannes Augustinus Timmermans. 23 Juli. Maria Philisanta Goossens, oud 1 j., d. van Ferdinandus Franciscus en van Clavisse Vermont. 26 Juli. Anna Maria Verschoren, oud 3 j., d. van Petrus en van Maria Sillivie Boeckling. 29 Juli. Maria Juliana Laureijs, oud 6 j., d. van Franciscus en van Victoria Schuddings. (Jraaiiw, Huwelijks-aangifien. 12 Juli. Honore Joseph D'hooghe, (van Stekene, Belgie), oud 39 j jm. en Rosina Francisca van Eerdenburgh. oud 34 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Juli. Honore Joseph D hooghe, (van Stekene, Belgie), oud 39 j., jm. en Rosina Francisca van Eerdenburgh, oud 34 j. jd. Geboorten. 8 Juli. Petrus Johannes, z. van Alphonsius Andries d'Haens en van Mathilde Rosalia Verhoeven. 12 Juli. Huigje Antoinet, d. van Aarnout de Feijter en van Tanna Jacoba Geluk. 16 Juli. Petrus, z. van Jacobus Adriaansens en van Cornelia Hofman. 28 Juli. Judocus, z. van Jacobus van Denderen en van Stephanie Beekman. Overlijden. 25 Juli. Jacobus Boogaart, oud 86 j.weduwn. van Adriana van Overstraten. 28 Juli. Andries de Bakker, oud 59 j., weduwn. van A. M. C. van den Brandde, laatst echtg. van Apolonia Neeve. Xaainsiai;. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Juli. Her- manus de Zeeuw, oud 23 j., jm. en Adriana Dekker, oud 21 j jd. Geboorten. 16 Juli. Adriana, d. van Hermanus de Jonge en van Maria Pijpelink. 22 Juli. Catharina, d. van Jacobus Schoonakker en van Pieternella Oppeneer. 25 Juli. Krina Margaretha, d. van Jan Wisse en van Elizabeth van Dixhoorn. 26 Juli. Pieter, z. van Marinus de Vos en van Mechelina Poulina van de Velde. 28 Juli. Jan, z. van Cornells Hofman en van Janna Klaassen. 29 Juli. Jan, z. van Anthonij de Pooter en van Janna Klasina Kempe. Overlijden. 19 Juli. Cornelia Verpoorte, oud 3 m., d. van Adriaan Jacobus en van Adriana van de Ree. 23 Juli. Maria Christina Staal, oud 25 j.. d. van Franciscus (overl.) en van Joanna Catharina van den Bulck. Frederik van Tatenhove, oud 67 j., echtg. van Geertrui Scheel. 29 Juli Licea Catharina Dees, oud 3 j., d. van Abraham en van Maria Yerlinde. ZEETIJ DINGE i\. Van 2 tot en met 4 Augustus. 1 Datum. VLAG. NAAM. Ms. Van en naar. Lading. Voor Ter V'enien 2 Eng. s.s. Windsor 1678 Leith stukg. 4 idem Ann Webster 2241 Londen idem Eng. barge Lord Iddesleich 232 Aniwerpen ledig Van Ter V'nizen 3 Eng. s.s. Hailing 2199 I Londen stukg. Voor 4»en< i 2 Eng. s.s. Dynamo 1364 Hull stukg. Noor. bark Albion 1275 Kotka hout Deens. s.s Agnete 3187 Riga idem Eng. s.s. Hebble 2558 Goole stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem Deens. s.s. Urania 3836 Hudiksval hout 4 Eng. s.s. Ralph Creyke 2065 Goole stukg. idem Albert 1485 Londen idem idem Sea Belle 2152 idem idem Eng.3m.scb. Lizzie R. Wilce 457 Lowestoft ledig Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Van Kent t 2 Eng. sch. Touch me not 428 Aberdeen phosph. Deens. s.s. Jylland 4043 Methil ledig 3 Rus. bark August 1137 Nakskov briquet. Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stukg. idem Edith 1722 idem idem idem Hebble 2558 Goole idem idem Dynamo 1364 Hull idem idem Astrologer 2580 Leith idem Deens. s.s. Thorvaldsen 3467 Bonnes ledig Eng. s.s. Vivienne 3479 New-Castle idem 4 Duits. s.s. Vesta 1336 Antwerpen idem Voor Selzaete s 3 Eng. s.s. Commercial 321 Caen ereosoot 4 Eng. sch. Amelia 144 Boyardville gerst Van Selzaete i 3 Eng. s.s. Commercial 321 Londen ledig Van 2 tot en met 4 Augustus werden langs de Oostsluizen alliier 22 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 2 afgescbut. Rotterdam, 5 Augustus 1895. Graanmarkt. Aanvoer redelijk. 10, Meel 25 cent lager. Men noteert Tarwe puike witte 5,75 Tarwe Rogge onveranderd. a 6,20; mindere en goede f 4,25 a f 5,40. Rogge de beste 4,40 it f 4,50mindere en goede f 4,00 it f 4,30. Gerst, jarige uit den tijdnieuwe Wintergerst f 3,h 4,75. Haver puike 2,75 a f 3,25 mindere en goede f 1,75 a f 2,50 alles per hectoliter. Blauwe mesting-erwten f 5,a f 6,- Kanariezaad f 7,a f 8,25. Nieuw Koolzaad f 7,50 per hectoliter. Buitenl. granen. Wegens den over- vloedigen regen vast gestemd. Bogge per 2100 kilo 110 a 123. Gerst per 2000 kilo f 107 a 108. Haver Libau f 5,40 a 5,80 per 100 kilo. Mai's per 100 kilo Mixed f 5,90; Cinquintine f 6,50. Meel. Prima inlandsch f 8,75 a f 10, puik Ilongaarsch 12,75 a f 14,prima Amerik. 9,25 a f 11,25, tweede soort /8,50 a 8,75; Zeeuwsche Tarwebloem 10,50; idem Tarwemeel 8,25. Duitsche Boggebloem f 8,50 h 8,75, alles per 100 kilo netto. Bunderprijzen 52 a 68 centkalveren 70 a 85 cent; schapen 55 a 60 cent; varkens 29 a 33 cent, alles per kilo. Graskalveren 30 a 60 biggen 3 a 9, per stuk. Aardappelen, Westlandsche zand 2,30 a 2,50 klei 2,Muisjes 1,80, per mud. Boterprijzen in vaten 40, 44 en 48, in stukken 55 a 65 cent per half kilo. Zeeuwsche eieren 3,10 per 100 stuks. Amerik. Petroleum lager. In vaten f 9 per 100 kilo en 7 cent per liter. Notaris, EN C. A. V. O. K B U Y S S E. Uzendqke, g lg95_ Axel Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde moeder en behuwdmoeder Catharina Lourense, wed. D. Scheele Hz., betuigen wij onzen hartelijken dank. J. SCHEELE Dz. E. G. SCHEELEVan der Bent. JAC. SCHEELE. J. C. SCHEELE. Ter Neuzen E -=-5 Augustus 1895. Domburg Aan hen die bij mijne verkiezing voor lid van den raad Hun vertrouwen mij schonken, mijn dank vroeg (en laat. Ook aan hen die in dezen, welgemeend en oprecht, Mij belangstelling toonden, mijn dank steeds gezegd. C. VAN D1XHOOBN Lz., Landbouwer. Zaamslag. op Zondag 11 Augustus 1895, des avonds te 4 I ure, door de fanfare-maatschappij //BUBGEB- KBING" van Assenede, directeur de heer J. van den Bogaert. Zij, die nog lid wenschen te worden van boven- genoemde societeit, kunnen zich daartoe aanmelden bij den ondergeteekende tot Zaterdagavond 10 Augustus 1895. Sluiting der lijst van ballotage 10 Augustus 1895, 's avonds 6 uur. Namens het Bestuur, A. G. J. F. SCHAGEN VAN LEEUWEN, Secretaris. bericht door deze, dat van af heden 5 Aug. hare puike MARGARINEBOTER ver- krijgbaar is bij Noordstraat alliier, wegens vertrek van onzen depot- houder B. H. HENNING, waar de boter, zoowel per vaatje als per pond aan de zelfde voordeelen verkocht zal worden, zijnde per pond een half pond toe en per half pond een ons toe, aan de volgende prijzen Ter Neuzen, 5 Aug. 1895. Geen crediet te verleenen aan de equipage van den Zweedschen bark //CAEL XV", kapitein J. Westerlund, zullende door of van wege den gezagvoerder geene betaling gescliieden. Het Bestuur der waterkeering van de calamiteuze Margaretha-, Kleine Huissens- en Een- dragtpolders maakt bekend, dat de rekening der ontvangsten en uitgaven, gedaan door den Secretaris-Ontvariger, mitsgaders de verantwoording van het bestuur, over het dienstjaar 1894/95, gedurende veertien dagen, te rekenen van Dinsdag 6 dezer af, ten kantore van den Secretaris-Ont- vanger, ter inzage van de besturen en grondeigenaren van de polders, die bij de zeewering en oeverver- dediging van dit waterschap zijnbetrokken, is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten, voor hen verkrijgbaar is. Zaamslag, 3 Augustus 1895. JAN SCHEELE, Voorzitter. E. H. WOBTMAN, Secretaris- Ontvanger. De Notaris P. Dregmaus, te Axel, zal ten verzoeke van de weduwe en erven JOHANNES VAN DEN BEBG te Ter Neuzen en krachtens verleend rechterlijk bevel, op Donderdag den 8 Augustus 1895, des namiddags ten 2 ure, in het Nederlandsch logement te Ter Neuzen, ver- koopen H te Ter Neuzen, aan het kanaal, nabij de Heerengracht, kadastraal bekend in sectie C nummer 2858, groot 2 aren 63 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van mevrouw de weduwe van den heer A. E. GHELDOLF, grondeigenares te Gent, op Zaterdag 10 Augustus 1895, des namiddags 2 ure, verkoopen wassende op hare landen in den Vergaert- polder, gemeente Philippine. Verdeeld in koopen. Te vergaderen ter plaatse. w Het Bestuur van den polder 0 U D - W E H T E N R IJ K, zal op des namiddags te zes uren, in de herberg 's Lands Welvaren" te H o e k, in het openbaar De besteding geschiedt bij enkele iuschrij- ving, volgens 434 der A. V., echter met deze wijziging dat de inschrijvingsbiljetten voor twaalf uren des middags van den dag der besteding," vrachtvrij moeten zijn bezorgd ten kantore van den Ontvanger-Grifher te Ter Neuzen. Het bestek zal, van af den 3den Augustus a. s. ter inzage liggen in het //Nederlandsch logement", het //Hotel Donze" en in het //Hotel de Commerce" te Ter Neuzen, alsmede in de herberg /,'s Lands Welvaren" te Hoek en ten kantore van den Ont- vanger-Grifder. De aanwijs zal plaats hebben op den dag de besteding voorafgaande, van des voormiddags 11 tot 1 ure, waartoe zal worden bijeengekomen bij de hofstede bewoond door F. Haak, terwijl buitendien geen aanwijzing geschiedt. Ter Neuzen, 31 Juli 1895. Het Bestuur voornoemd, F. HAAK, Dijkgraaf. J. STURM, Ontvanger-Griffier. schip Pieter Abraham met eene lading voor rekening van J. VAN DE REE te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3