Galanterien «d aanverwanfe artihlen, ,,Eone school mot dsn Bijbol" BURGERLIJKE STAND Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Galanterien enz. enz. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Aug. 0.21 12.48 Zondag 4 1.10 1.32 Maandag 5 1.51 2.9 Dinsdag 6 u 2.26 2.43 Woensdag 7 2.58 3.14 Donderdag 8 3.29 3.44 Yrijdag 9 3.59 4.13 IDIEj TTJNTIIE: Loc.-Comite te Ter Neuzen. J. STEUTEL van Goes. B. J. GERDES. ,/Adres met franco brieven onder motte ,/Vaste betrekking" aan het algemeen advertentiebureau Figaro" directeur Van Dolder Co., Egelantier- straat 14, Amsterdam." Yoor den kantonrechter te Utrecht verscheen er ten slotte, na vele andere boosdoeners, aid us verbaalt het U. D., een heer met drie juffrouwen. Een dier vrouwen antwoordde op de vraag, hoe zij heette en wie zij was Ik ben de wettige huisvrouw van dezen man, en dit op de nevens haar staande juffrouw wijzende en dit is zijn bijzit. En meteen stelde zij zich in postuur, kneep de lippen op elkaar, en zag het gezelschap rond alsof zij zeggen wilde //Ziezoo, dat heb ik u daar eens goed gezeid Bedoelde juffrouw zei schreiende, dat zij de vrouw van een diamantslijper was en dat zij Amsterdam uitgevlucht was omdat die andere juffrouw, die zooeven aan het woord was geweest, haar altijd zoo op den openbaren weg beleedigde. Daarom was zij naar Utrecht gevlucht, en nu wilde het toeval, dat de wettige huisvrouw ook naar Utrecht was gegaan, en weinig gesticht was daar haren man op den Tolsteegsingel in gezelschap van de gevluchte juffrouw en de derde aanwezige vrouw aan te treffen. Zij dacht er geen oogenblik over 11a, wat haar te doen stond, maar pakte haar, die zooals. zij voorgeeft, haar het hart van een eenmaal trouwen echtgenoot heeft ontroofd bij het hoofd en ranselde er op. De andere juffrouw kreeg een what-you-call tegen haar oog (zij noemde het maar platweg een watjekou), dat het vuur er uit vloog. Deze krijgs- haftige juffrouw gaf als verklaring van haar gedrag op, dat haar man alles verkocht had en //haar nakend had laten staan," en de man beweerde dat hij voor de //schenderisatie en al die vijven en zessen meer van zijne vrouw" zijne zaken en zijne eer had verloren, en verzekerde den kantonrechter, dat hij vnu voor zichzelf niet meer instaat." In ieder geval hadden zij wanorde veroorzaakt, te zamen en in vereeniging, en dit feit moet gestraft. De juffrouw, die het vuur uit het oog gestagen was, zal vrij komen, maar tegen ieder der drie anderen werd drie gulden boete of een dag ge- vangenis geeischt. Men leest in Burgerwelzijn van Brugge De verschillende vertegenwoordigers der Brugsclie dagbladen hebben Zaterdag het stadhuis ver- laten, voordat de zitting van den gemeenteraad opgeheven was, omdat het hun onmogelijk werd, de bespreking met vrucht te volgen. Men be- handelde het ontwerp der nieuwe verordening wegens het slachthuis, eene zaak die talrijke mede- burgers aanbelangt en over welke wij dus gaarne een omstandig verslag hadden medegedeeld. Maar terwijl ieder gemeenteraadsheer een afdruksel van den voorgestelden tekst in handen had. moesten de dagbladschrijvers naar de bespreking luisteren zonder dien tekst te kennen Met eenparigheid van stemmen besloten zij tot oumiddellijke werk- staking en zij verlieten de zaal. In een der grootste bladen van Montevideo kon men onlangs de volgende advertentie lezen ,/Een rijke jonge dame wenscht in het huwelijk te treden met een jongmensch van goede huize. Zoo noodig zal zij de schulden van haren toe- komstigen echtgenoot betalen. Antwoorden met portret onder letter J. P., te zenden aan het bureau van dit blad." Deze advertentie was geplaatst dooreene kleedermaker, die zich in genoemde stad kwam vestigen en die langs dezen weg de slechte betalers wilde leeren kennen De bekende zwemmer Webb is bij een waagstuk, zooals hij er meer ondernam, verongelukt. Hij liet zich te Coeur d'Alene (Idaho) in een ton meevoeren door een waterval, welke daar van een hoogte van 300 voet in het meer stort, en hij werd daarbij door den geweldigen stroom tegen de rotsen geslingerd en verpletterd. Een rijke Ier, inwoner van Buffalo, de heer Mac Bride, heeft het oorspronkelijke denkbeeld gehad een geschenk te zenden aan de drie door- luchtigste grijsaards van Europa, die, volgens zijn inzien zijn de Paus Leo XIII, de heer Gladstone en Prins Bismarck. Het geschenk, door den heer Mac. Bride aangeboden, bestaat in een pracht- exemplaar van de //Amerikaansche onafhaukelijk- heidsverklaring". De text van het werk is op witte zij gedrukt, en bezaaid met vignetten, ver- sieringen in verschillende kleuren. De typografische uitvoering is onovertrefbaar. I N G E Z 0 N DEN S T U K K E N. Heer Redacteur Wij zijn immers hier, te Ter Neuzen, warme voorstanders van de kermis Met i,zvij" bedoel ik niet all een onze herbergiers, maar ook de boeren eu burgers, werklieden en werkgevers, ambtenaren en winkeliers, kantoor- klerken en huisjesmelkers, kortom al onze itige- zetenen, op een klein getal na. En wij houden immers ook van een //flinke" kermis, wanneer er veel kramen en tenten, schouwburg- en theatertenten, paardenspellen, draai-, stoom- en scheepjesmolens komen Hoe grooter verscheideuheid in die gelegenheden of middelen tot kerinisvermaak zich voordoet en hoe comfortabeler die zijn ingericht, zoo liever is het ons, niet alleen voor ons Ter Neuzenaren, die van kermis houden, maar ook voor de vreemdelingen, die er door worden uitgelokt, naar onze gemeente te komen, er geld verteren en winste brengen. Zoo zijn wij, heer Redacteur, en dan te moeten aanzien, dat onze vroede Yaderen in de Raads- zitting van 30 Juli, een zoo groot deel van den gemeentelijken tijd hebben zoek gemaakt in het bespreken van het denkbeeld, verhooging van 't staangeld, welks verwezenlijking onvermijdelijk de kermis inkrimpen, derzelver voordeelen voor de gemeente verminderen en onzer behoeften en verlangens naar kermisvermaak weerstreven moet Waarlijk, heer Redacteur, ik heb er mij aan geergerd en velen met mij. Wil men een Jlinke kermis, hare uitbreiding, de vermeerdering en tevens verbetering van hare gelegenheden tot ontspanning en genot, men schaffe het staangeld liever geheel af. Het middel tot het doel is zoo natuurlijk en redelijk mogelijk. Of is iemand hier zoo onnoozel te gelooven, dat vreemde kramers en tenthouders naar Ter Neuzen komen louter ten pleiziere van de Ter Neuzenaars en niet om aan dezen te verdienen Hoe minder bezwaren het opslaan van hun tenten in den weg staan, zoo meer kans is er dat ze talrijker en in breeder verscheidenheid zullen opdagen. Het spreekt als een boek. De voorstanders van een flinke kermis moeten dus tegenstanders zijn van staangeld, en zeker van eene verhooging van 't staangeld. Maar in verschillende tenten worden bier en liinonade getapt, en blijkens de gehoudene be- raadslagingen is het vooral het lid Donze, die een hekel schijnt te hebben aan bier en limonade. 't Is vreemd, maar dit raadslid scheen niet wel te be- grijpen, dat vele bezoekers van die tenten ongaarne den geheelen dag op een droogje zitten of het wel zoo prettig vinden daar eene versnapering te gebruiken, terwijl oog en oor tegelijkertijd te genieten krijgen. Maar zooveel minder tappen onze herbergiers, liet hij hooren, en het lid Joz. de Feijter zegde het hem na. Ik laat nu daar, dat die berekening niet opgaat, omdat niet alle bezoekers dier tenten anders de herbergen zouden bezocht of daarin dezelfde hoeveelheid verorberd hebben. Ik wil slechts de volgende vragen stellen Is de kermis dan alleen of hoofdzakelijk ten gelieve en gerieve van een 80 herbergiers op onze bevolking van 7240 zielen Tellen de niet- herbergiers en niet-drankslijters, d. w. z. de overige ingezetenen, die de tenten bezoeken en daar gaarne bier of limonade gebruikten voor niets Moeten hunne eischen, verlangens, behoeften achterstaan bij het in verhouding microscopisch getalletje herbergiers en drankslijters Een kind en elk mensch, niet door eigenbaat verblind, zal die vragen ontkennend beantwoorden. En het is meer dan dwaas te beweren, dat door het tappen in die tenten, al worden de dranken cok van elders meegebracht, het algemeen belang wordt geschaadt. Het algemeen belang moet in in deze worden getoetst aan het aantal bezoekers van die tenten en aan hunne eischen, verlangens en behoeften, en niet enkel aan die onzer tachtig herbergiers, die er het minst komen. Daar wordt thans 10 cent per M3 staangeld geheven. Iedereen begrijpt, dat de houders der tenten door tappen hunne baten zoeken te ver- meerderen. Geen mensch zal tegenspreken, dat ook zonder tappen sommige tenthouders, vooral die van molens, heel wat contanten, waaronder ook zuur verdiende penningen, uit onze gemeente slepen, terwijl menig Ter Neuzensch winkelier daarbij droevig op zijn oningevulde posten blijft zitten kijken. Gunt men aan die vreemde kramers en tenthouders hun winsten op de gelden niet, waarvoor zij ons, kermisliefhebbers en kermishouders gelegenheden tot genot en ontspanning met of zonder bier of limonade hebben gebracht, men schaffe dan de kermis af en belette alzoo, dat het geld Ter Neuzen uitga. Maar men spreke niet van een algemeen belang, waar het enkel het be lang van een BOtal ingezetenen geldt, terwijl zoovele honderden in die tenten een glas bier, limonade of eene andere versnapering verlangen. En wanneer het lid Donze bescheidenheid ge- noeg bezit om in deze raadszitting te bekennen, dat hij met de wettelijke uitdrukking minder goed overweg kan, dezelfde bescheidenheid voere hem tot erkenning van zijne kortzichtigheid of onkunde, waar hij strijd meende te zien tusschen het belang der gemeente en dat der gemeentenaren. Een voorstandf.r der kermis. Ter Neuzen, 1 Augustus 1895. Mijnkeer de Redacteur Ik vind het treffelijk van het raadslid Donze, dat hij de partij opneemt voor een gedeelte onzer burgerij //de herbergiers". Daaromgeen bier in tenten, maar bij onze belastingbetalende herbergiers Bravo Maar, waarom strekt ZEd.'s liefde zich alleen uit tot de herbergiers Ik zou willen dat dan ook de galanterie-, koek- eu andere kramen geweerd werdenmen kan die artikelen goedkooper bij onze ingezetenen koopen. En dan de comedie-spullen ook weg want komt er een goede troep, dan kunnen in de werkelijke 2 kermisdagen de herbergiers hun zaak tot 12 uur sluiten. Ten slotte, weg tenten waarin verkocht wordt bier; kramen waarin men alles duurder koopt dan hier //comedies", die //het volk" uit de herberg houden en och, vouwt dan de kermis maar op. Waarde Burgervader, laat de raadsleden praten, u heeft het in dezen alleen 'te zeggen, geef ons de twee nadagenweer; dan zijn alle neringdoende in de gelegenheid op fatsoenlijke wijze eens uit te gaan, want 's Woensdags en Zaterdags met vrouw en kinderen buiten komen (van wege die van buiten komen) br dat doe ik niet, en dat zegt wat. Ter Neuzen. Jan Plezier. Mijnlieer de Redacteur Een klein plaatsje verzoek ik u beleefd voor het onderstaande Ik krijg een onbekende courant in mijn handen en daarin lees ik woordelijk z/Wij wisten verleden week niet dat hier een z/plezierjacht was, dus ook niet dat er een kon z/omgeslagen zijn, op punt van zaken bezit de heer z/Stutte (geen Dick dus) rijksontvanger, een plezier- z/bootje, waarmede hij paet zijn echtgenoote en den z/heer Kuut, rijksambtenaar, een tochtje naar //Holland deed. Bij Oude Tonge werd de plezier- z/boot gesleept door de vrachtboot //Eugenia" toen z/eensklaps het geheel vol water geraakte en zonk z/als de opvarenden het pas verlaten hadden. Een z/raampje aan den voorsteven moet open zijn z/gegaan, waar langs het water was binnen gestroomd. z/De proviant en kleeren zijn verloren of hebben z/veel geleden, terwijl het bootje weldra boven is z/gehaald." Ik transfigureer Wij wisten niet dat Sas van Gent een plaats was, waar een courant kon uitgegeven worden en dus ook niet, dat er een uitgegeven werd. Op punt van zaken kwamen wij dezer dagen tot die ontdekking, en wij vernamen, dat de heer Ch. Verhaak was redacteur en drukker en uitgever van een blad genaamd //de Scheldebode." Yoorts vernamen wij, dat deze courant voorwaar een ongekend weelde artikel voor deze plaats telken weke door den heer Verhaak met behulp van zijne dienstbode gedrukt werd en dat dit blad ook telken weke, helaas door een organisch gebrek, vernemen wij, aan den snelpers, door stijl- en taalfouten schipbreuk lijdt. Ik betuig u, mijnheer de Redacteur mijn har- telijken dank, voor de opname dezer regelen. Stuten, Rijks-Ontvanger. ItoNClikapelle. Geboorten. 1 Juli. Eduardus, z. van Juliaen van Acker en van Apolonia van Meelen. 7 Juli. Maria Louisa, d. van Petrus Johannes Heije en van Maria Judoca van Leuven. 25 Juli. Coleta Constantina, d. van Alphonsius Josephus van Vooren en van Ludovica van de W eijer. Overlijden. 18 Juli. Elisabeth Maria van Bastelaar, oud 6 w., d. van Jacobus en van Francisca de Bakker. Blenustdijli. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. IloehGeboorten. 17 Juli. Daniel, z. van Leendert Rieinens en van Willemina Dieleman. 19 Juli. Pieter, z. van Leendert Ilerrebout en van Levina Donze. 26 Juli. Maria, d. van Jan de Ritter en van Maatje Adriana Meertens. Overlijden. 24 Juli. Geerard van Alten, oud 2 m., z. van Jan en van Janna de Meester. liuenai'lil, Huwelijks-voltrekkingen. 31 Juli. Edu ardus van Grimberghe, oud 26 j., jm. en Leonie Marie Vlyininck, oud 25 j., jd. Geboorten. 25 Juli. Romanie, d. van Dominicus Antonius Elegeert en van Maria Eugenia Kegels. 29 Juli. Martha Florentine, d. van Theophile Raes en van Maria Oedonia Anne. Overlijden. 21 Juli. Paulina Gooijens, oud 75 j., wed. van Amandus van Bunderen. 24 Juli. Charles Louis van Rumste, oud 78 j., echtg. van Maria Josepha van Bunderen. 26 Juli. Rodolphus Wijnacker, oud 2 m., z. van Josephina Maria Wijnacker. 31 Juli. Desiderius Alouisius de Block, oud 1 m., z. van Petrus en van Maria Josepha Rombaut. Ossenisse. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Overslag. Overlijden. 25 Juli. Petrus Schaut, oud 71 jechtg. van Rosalia Migom. l'liilippine. Geboorten. 19 Juli. Marie dementia, d. van Alexander Jacobus Minnebo en van Prudentia Paulina Ongenae. Franciscus Norbertus, z. van Adolphus Jacobus Bernardus Lauret en van Sophia Francisca Rammeloo. 28 Juli. Roger Hvppolite, z. van Albert Beek en van Stephanie Louise de Foeljaeger. Overlijden. 30 Juli. Marie Clementia Minnebo, oud 11 d., d. van Alexander Jacobus en van Prudentia Paulina Ongenae. Sas van Gent. Geboorten. 17 Juli. Rene Oscar Angelus, z. van Angelus Albertus Weijnen en van Celina Ludwina de Pauw. 22 Juli. Norbertus Johannes, z. van Aloijsius Pauwels en van Julie Obrie. Overlijden. 16 Juli. Helene Maria Vermandel, oud 1 m., d. van August en van Leonie van de Kerckhove. 28 Juli. Louisa Maria van Hulle, oud 1 j., d. van Franciscus en van Serlecia Francisca van Ham. 30 Juli. Dominicus Petrus Arens, oud 7 j., z. van Ludovicus Franciscus en van Fidelia de Buck St. J aiisteen. Huwelijks-aangiften. 26 Juli. Petrus van den Berghe, oud 27 j., jm. en Maria Leonia Lippens, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Jacobus Franciscus, z. van Henricus de Laet en van Prudentia Vlassenroot. 17 Juli. Silphia Maria, d. van Hypolitus Vergauwen en van Maria Louisa van Loy. 20 Juli. Edmundus, z. van Jacobus de Meester en van Theodora Verniinmen. 22 Juli. Carolus Ludovicus, z. van Henricus van Stappen en van Maria Eulodia Govaert. 28 Juli. Alphonsius, z. van Johannes Baptiste de Caluwe en van Johanna Coleta de Block. 30 Juli. Arthur, z. van Henricus van Raemdonck en van Julia Janssens. Overlijden. 20 Juli. Leonie Strooband, oud 4 w., d. van Carolus Ludovicus en van Melania Uijtdragers. 24 Juli. Carolus Ludovicus van Stappen, oud 39 11., z. van Henricus en van Maria Eulodia Govaert. StoppeldijU. Huwelijks-aangiften. 26 Juli. Johannes Franciscus Rottier, oud 27 j., jm en Maria Clementina de Winter, oud 20 j., jd. Geboorten 24 Juli. Louisa Maria, d. van Theophilus Herwegh en van Virginia Robijn. ll eitilorpc. Geboorten. 22 Juli. Franciscus, z. van Jacobus Franciscus Vermeulen en van Leontina Maria van Loo. 25 Juli. Maria Eugenia Hendriea, d. van Emilius Verstraeten en van Melania Sophia Wassenhove. /.■■idilorpe. Geboorten. 18 Juli. Alphonsus, z. van Paulina van Gaveren. 24 Juli. Alphons Joseph Marie, z. van Eduardus Antonius Waelput en van Honorine Kamoen. 25 Juli. Louisa Regina Maria, d. van Antonius Versijp en van Wilhelmina Verplancke. Overlijden, 19 Juli. Joanna Paulina Moerdijk, oud 78 j., wed. uit liet eerste huwelijk van Carolus Gijs en uit het tweede huwelijk van Joannes Baptista van Dijck. Gistereu overleed te Rotterdam na een kortstondig lijden onze geliefde broeder en behuwd- broeder JOHANNES BEEN, in den leeftijd van 39 jaren. Ter Neuzen^ 2 Augustus 1895. Namens de familie, JAO. BEEN. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij het overlijden hunner geliefde moeder zoowel van hier als elders ontvangen. Ter Neuzen, 2 Augustus 1895. M. H. VALK. S. J. VROLIJK—Valk. A. J. VALK. G. J. VROLIJK. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. Aan alien die hebben medegewerkt aan mijne herkiezing als lid van den raad en zij die daarmede blijken van belangstelling hebben betoond mijn hartelijken dank. Hoek, 1895. H. WOLFERT IIz., Burgemeester. De ondergeteekende betuigt aan alle kiezers zijnen oprechten dank, die hunne genegenheid hebben betoond bij zijne ver- kiezing tot lid van den gemeenteraad. Philippine, 31 Juli 1895. E. CUELENAERE. Bij dezen heb ik de eer het publiek van Ter Neuzen en omstreken kennis te geven, dat ik mijne zaak in heb overgedragen aan mijn zoon JAO DE KOK. Dankbaar voor het gedurende zoo verscheidene jaren aan mij geschonken vertrouwen, beveel ik mijn opvolger in UEd.'s gunst aan. Met achting, II. DE KOK. Onder referentie van bovenstaande advertentie, bericht ik het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken, dat ik de door mijn vader gedreven zaak in van af heden voor mijn rekening zal voortzetten. Mij in ieders gunst beleefd aanbevelende. Achtend, JAO DE KOK. Ter Neuzen, 1 Aug. 1895. De gewone AUGUSTUS-COLLECTE ten bate van het suppletie-fonds voor on- en minver- mogenden zal dit jaar gehouden worden in de week van 5 10 Aug. HET BESTUUR. Ondergeteekende, PARUIKMAKEB en HAARVLEFHTWERKER, zal Woensdag en Donderdag aanstaande te spreken of te ontbieden zijn ten huize van Mej. de weduwe Vossaert, logement //Den Appel" te Ter Neuzen. De ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken bekend te maken, dat hij zijne zaak op 1 Sept. a. s. naar Vlissingen verplaatst. Teneinde zijn geachte clientele te kunnen blijven bedienen zal hij iedere Woensdag op de markt te spreken zijn, terwijl op de andere dagen der week reparation en bestelliugen bezorgd kunnen worden bij den heer L. A. STOFFELS, Noord- straat Ter Neuzen. Is steeds per brief kaart te ontbieden, welke worden vergoed. Onder blijvende aanbeveling. Uw dienstw. dienaar,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3