Het Recht van Erfpacht, HOUTWAREN, Hoefsmederij eene iroote partij eiken en areenen Geineenteraadsverkiezingen. Telegrafische berichten. Gemengde berichten. BURGEllIdERE 81' \NH Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. DANK BETUIGINGr DANKBETUIGING. F. S. ROZENGrA te Ter Neuzen. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. St. Jansteen. De uitslag der verkiezing voor leden van den gemeenteraad gaf alhier nog al wat drukte, wijl onder de herkozenen behoorde de heer A. van der Pluijm Rz., wien in zijne kwaliteit van commissaris der fanfare ,/Opwaarts" eene sere nade werd gebracht door deze vereeniging. De heer Van der Pluijm stelde de societeit in de gelegenheid den avond feestelijk door te brengen en ook het volk werd niet verge ten. Aardenburg. Aantal kiezers 157, ingeleverde geldige biljetten 112. Herkozen de heer K. L. Reepmaker met 88 stemmen en gekozen de heer P. de BruijneDe Muynck met 76 stemmen. Biervliet. Aantal kiezers 133, uitgebrachte geldige biljetten 77. Herkozen de heer N. Wadde van Roon met 54 stemmen en gekozen de heer C. J. de Beer met 42 stemmen. De heer J. Leenhouts Johsz., aftredend lid, ver- kreeg 35 stemmen. Bosclikapelle. Ingeleverd 38 briefjes, van onwaarde 3. Herkozen de heer J. Truijman met 28 stemmen. Herstemming tusschen de heeren C. L. Stallaert en D. L. van Damme die ieder 17 stemmen verkregen. Breskens. Aantal kiezers 107, uitgebrachte geldige biljetten 70. Herkozen de heer H. Weijkman met 48 stemmen. Herstemming tusschen de heeren D. Jacobs Az. die 31 en J. de Hulster aftr. lid, die 25 stemmen verkreeg. Cadzand. Aantal kiezers 94, ingeleverde geldige biljetten 69. Herkozen de heeren J. Erasmus met 61 en Iz. Cappon met 52 stemmen. (Hinge. Getal kiezers 102, ingeleverde geldige biljetten 53. Herkozen de heeren Jac. Lokefeer met 48 en C. P. de Deckere met 46 stemmen. Eede. Getal kiezers 39, ingeleverde geldige biljetten 35. Herkozen de heer T. E. Nunnink met 33 stemmen en gekozen de heer J. E. Standaert met 20 stemmen. Graauw. Getal kiezers 124, ingeleverde geldige biljetten 88, van onwaarde 1. Herkozen de heer P. Bauwens met 82 stemmen en gekozen de heer H. Francken met 55 stemmen. Het aftredend lid de heer P. A. Bogaert, die verlangde niet in aanmerking te komen, verkreeg nogthans 25 stemmen. Groede. Aantal kiezers 183, ingeleverde geldige biljetten 111. Herkozen de heeren C. Fremouw met 102 en A. D. R. Salome met 100 stemmen. Hengstdijk. Getal kiezers 37, ingeleverde biljetten 15. Herkozen de heeren J. van Wesemael met 15 en L. Kerckhaert met 13 stemmen. Hoofdplaat. Aantal kiezers 66, ingeleverd 51 biljetten. Herstemming tusschen de heeren Ph. Plasschaert aftr. lid, die 20, C. B. Temmerman die 13, J. Baars die 17, A. J. Verplanke die 25 en J. F. Moes aftr. lid, die 13 stemmen had. Koewacht. Getal kiezers 140, ingeleverde biljetten 62. Herkozen de heeren J. J. van de Vijver met 55 en J. Pieters met 52 stemmen Nieuwvliet. Getal kiezers 57, ingeleverde geldige biljetten 50. Herkozen de heer Z. C. Risseeuw met 47 stemmen en gekozen de heer C. Rookus met 26 stemmen. Oostburg. Aantal kiezers 162, ingeleverde geldige biljetten 96. Herkozen de heer X. van Houte met 65 stemmen en gekozen de heer J. H. van Peenen met 61 stemmen. Ossenisse. Aantal kiezers 61, ingeleverde biljetten 51, bianco 1, onwaarde 1. Herkozen de heer P. J. Adriaanseos met 41 stemmen. Herstemming tusschen de heeren G. de Waal aftr. lid met 24 en P. J. Bogaart met 12 stemmen. Philippine. Ingekomen 33 biljetten. Herkozen de heer J. B. Dhooge met 23 stemmen. Herstemming tusschen de heeren E. Cuelenaere met 15 en P. Wijne met 11 stemmen. Retranchement. Getal kiezers 57, ingeleverde geldige biljetten 42. Herkozen de heeren Joz. Basting Jz. met 39 en W. J. Almekinders met 39 stemmen. Schoondijke. Getal kiezers 136, ingeleverde geldige biljetten 99. Herkozen de heeren P. van Houte met 74 en en W. C. de Smidt met 77 stemmen. Minis. Aantal kiezers 147, ingeleverde geldige biljetten 128. Herkozen de heeren A. Hubregtsen met 77 en K. E. Koksma met 76 stemmen. St. jansteen. Getal kiezers 128, ingeleverde geldige biljetten 99. Herkozen de heeren A. van der Pluijm met 78 en J. Vael met 66 stemmen. St. Kruis. Aantal kiezers 32, ingeleverde geldige biljetten 22. Herkozen de heeren M. Beun met 20 en P. B. de Backere met 19 stemmen. Stoppeldijk. Getal kiezers 104, ingeleverde geldige biljetten 86. Herkozen de heer T. C. Serrarens met 71 stemmen en gekozen de heer T. P. F. van Haelst met .53 stemmen. Westdorpe. Getal kiezers 91, uitgebrachte stemmen 40, van onwaarde 1. Herkozen de heeren Camilus van Waes met 38 en Polydore van Waes met 35 stemmen. IJzendijke. Aantal kiezers 183, ingeleverde geldige biljetten 118. Herkozen de heeren J. A. Bekaar met 101 en B. J. Doens met 100 stemmen. Zuiddorpe. Getal kiezers 58, ingeleverde geldige biljetten 45. Herkozen de heeren C. van Waes met 41 en C. L. Puylaert met 42 stemmen. Zuidzande. Getal kiezers 101, ingeleverde geldige biljetten 85. Herkozen de heer Iz. Leenhouts met 61 stemmen. Herstemming tusschen de heeren P. M. Dikken- berg die 42 en H. de Hullu Pz. die 29 stemmen verkreeg. 's Gravenhage, 19 Juli. EersteKamer. Aan- genomen is met 25 tegen 18 stemmen het voorstel van den heer Lohman tot wijziging der schoolwet, nadat de voorsteller aan den heer Wertheim ver- zekerde volstrekt niet te willen reageeren tegen de wet van 1889. Ook is aangenomen de wijziging van de arbeidswet, invoering van rechtstreeksch bestuur op Lombok. De kamer ging daarna uiteen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 19 Juli het volgende vonnis uitgesproken C. L. D., oud 43 j., schipper op het tjalkschip ,/Vertrouwen" te Ter Neuzen is wegens diefstal vrijgesproken. Bezig met eenig huiswerk op zolder te ver- richten, zakte de weduwe B., te Lienden, door den vermolmden vloer en bleef op de ellebogen hangen. Op haar hulpgeroep snelde de beneden bewoonster toe, die den hachelijken toestand, waarin haar zeer zwaarlijvige buurvrouw boven haar lioofd hing bemerkende de tegenwoordigheid van geest had, na op een stoel geklommen te zijn, haar met een bezem tegen te houden en zoo het verder doorzakken belette. Nadat ook boven hulp was opgedaagd, werd de ontstelde weduwe met vereende duw- en trekkrachten uit haar hangende positie verlost en gelukkig een groot ongeluk voorkomen. Door enkele landbouwers in de Groninger veenkolonien zullen proeven genomen worden met een nieuw voorbehoedmiddel tegen de aardappel- ziekte. Dit middel, het „par oidium moet de bouille bordelaise verre in deugdelijke uitkomst overtreffen, niet alleen in zijn strijd tegen de ziektesporen, maar ook, wat betreft de meerdere opbrengst en betere qualiteit, verkregen door het langer groen blijven van het loof. Ten huize van een der leden van de rechter- lijke macht te Amsterdam bracht Zondagmiddag een vriend der familie in eene vlaag van verstands- verbijstering den heer des huizes met een gesloten mes eenige wonden aan het hoofd toe. De waanzinnige heeft daarna getracht zich door ver- drinking in een der vijvers van het Vondelpark van het leven te beroovenhij werd echter door toeschietende voorbijgangers op het droge gebracht en bij prof. Korteweg ingedragen. Hier maakte hij van de gelegenheid, dat hij in de badkamer was gebracht, gebruik om eene tweede poging tot zelfmoord te doen. Men vond hem nog levend in de badkuip, waarvan hij de waterkraan had laten openstaan, maar enkele oogenblikken daarna gaf hij den geest. Als een bewijs, dat het waarlijk erg wordt met de onveiligheid in de straten van Amsterdam, vermeldt het lib]., dat Maandagavond een der meisjes, die in het Oostenrijksche jachthuis op de tentoonstelling (dicht bij Oud-Holland) in bediening zijn, een rijtuig had genomen, om huiswaarts te keeren, aangezien zij wel eens op haar weg werd lastig gevallen. Het was na het sluiten der ten- toonstelling, tegen half twaalf, toen bij het plant- soen van de Stadhouderskade tegenover de Tessel- schadestraat een man op de trede van het rijtuig sprong en het meisje een gouden ketting ontrukte; toen zij zich verweerde, sprong aan den anderen kant een tweede roover in het rijtuig en greep haar vast. Door haar geschreeuw werd de koetsier opmerkzaam gemaakt, en deze sloeg zoo duchtig met zijn zweep op de straatroovers, dat dezen loslieten en het hazenpad kozen. Meermalen maakten wij melding van brieven hier te lande ontvangen van een z.g. staatsge- vangene, die een verborgen schat kon aanwijzen en nu geld vroeg om eerst vrij te komen of om zijn dochter te doen overkomen, waarna hij het geheim openbaren zou. De schrij vers dier brieven zijn eindelijk gevat op aanwijzing van een Parijschen limonadier. Zij zijn Antoine Chavanon en Pedro Bagne en zijn tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. CORRESPONDENTIE. Aan X. te Wij gelooven u goed, dat in uwe gemeente bij de laatste verkiezing, zooals u zegt ,/lage middelen" zijn gebrnikt om werkelijk goede leden te doen vallen of andere nieuwe te weren. Dit is even wel niet het geval bij u alleen. Wij zijn met de plaatselijke toestanden te onbekend, om in dezen een oordeel uit te spreken en gelooven gaarne dat u de waarheid zegt. Maar, indien wij uw schrij ven plaatsen, hebben wij een tal van ingezonden stukken te wachten uit vele gemeenten, waar dergelijke leelijke practijken voorkwamen. Een eerlijke strijd zult ge ook in uwe kleine gemeente nog lang te vergeefs zoeken. Red. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 19 Juli 11.16 11.49 Zondag 20 n 12.14 Maandag 21 n 0.44 1.9 Dinsdag 22 1.33 1.56 Woensdag 23 2.21 2.44 Donderdag 24 n 3.6 3.30 Vrijdag 25 n 3.52 4.14 De Heer en Mevrouw PIERRE MALO- TAUX geven kennis van de geboorte eener docliter. Roermond, 18 Juli 1895. aan alien zoo van hier als elders ondervonden op mijn 99sten verjaardag. Zaamslag, 17 Juli 1895. Wed. H. MOENS. Ondergeteekende betuigt bij dezen zijn liartelijken dank voor de talrijke blijken van belaugstelling hem bij zijne herkiezing tot lid van den Raad betoond. Ter Neuzen, den 19 Juli 1895. P. MOES. hartelijken dank aan alien, die medewerkten tot mijne herbenoeming als lid van den gemeenteraad en aan hen die van hunne belangstelling blijken gaven. P. KOSTER. Axel, 19 Juli 1895. -pvgSg|»a>*> Aan alien, die hebben medegewerkt tot mijne herkiezing voor lid van den gemeenteraad en in deze bewijzen van deelneming hebben betoond, betuig ik mijn welgeineen- den dank. JOS. TRUIJMAN. Bosclikapelle, Juli 1895. 1 )t> ondergeteekende betuigt zijnen liartelijken dank aan alien die hunne stem op hem hebben uitgebracht bij zijn benoeming tot lid van den Raad. TH. VAN HAELST. Stoppeldijk, 19 Juli 1895. Ondergeteekende betuigt bij deze zijnen liartelijken dank aan alien die hebben medegewerkt tot zijne herkiezing als id van den raad, alsook voor de vele bewijzen van belangstelling bij die gelegenheid ondervonden. P. A. ADRIAANSENS. Walsoorden, 19 Juli 1895. Hartelijken dank aan deUtrechtsche brandverzekering-Maatschappij, voor de prompte en vlugge betaling, wegens de schade door het inslaan van den bliksem in mijn huis enz. toegebracht. SERAPIIINUS VAN MOSSEVELDE, Metselaar te Zuiddorpe. De ondergeteekende Directeuren der Haarlemsche BRANDVERZEKE- RING MAATSCHAPPIJ gevestigd te Haarlem, geven bij deze kennis dat zij tot agent der Maat- schappij voor Staats-Vlaanderen hebben aangesteld den heer S. VAN LIMBURG STIRUM. N. G. CNOOP KOOPMANS. De Haarlemsche Bramlverzeke- jgjpsiF ring-Maatscliappij, opgericht in 1846 te Haarlem, verzekert tegen vaste en zeer bil- ijke premien. Verdere inlichtingen worden verstrekt door den vertegenwoordiger F. S. R 0 Z E N G A te Ter Neuzen. Ondergeteekende bericht bij deze, dat hij Woensdag a. s., 24 Juli, een zal openen aan de statie te Philippine en verzoekt mitsdien beleefdelijk de gunst voor alle voorkomende werkzaamheden, onder belofte van een spoedige en civiele bediening. TELES VAN VOOREN. De Notaris Be Bidder, te Ter Neuzen, zal op Vrijdag den 9 Augustus 1895, des namiddags om 2 ure, in het hotel//Bellevue" te Ter Neuzen, bewoond door Th. Acke, in het openbaar verkoopen op 38 centiaren GROND, te Ter Neuzen, met het daarop staande WOONIIUIS en VARKENSHOK, nabij de pelmolen, bewoond geweest door wijlen Hendiuk Sciieele Rz. en kadastraal bekend in sectie C nos. 2185 en 1758. Te aanvaarden 14 dagen na de toewijzing. ZEGT HET VOORT. TE TER NEUZEN. Deurwaarder Huineman, te Ter Neuzen, zal op Woensdag den 24 Juli 1895, des namiddags te 1 ure, verkoopen bestaande o. a. in: PLANKEN, ST1JLEN, RIBBEN, nieuwe PANLATTEN, BRAND - HOUT, ENZ. Voorts TOUWWERK, KET- TINGEN en BLOKKEN. Te vergaderen aan de Axelsche brug voor- en terzijde van de Kolenschuur, alwaar de verkooping wordt gchouden. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Vrijdag 2 Augustus 1895, verkoopen des namiddags 2 ure, ten verzoeke van den WelEd. heer J. STURM, grondeigenaar enz. te Ter Neuzen, op zijne landen in den Van Lijndenpolder, gemeente Zaamslag, 3 hektaren HAVER, 3 TARWE. bNa afloop daarvan ten verzoeke van Mevrouw de weduwe en erven van den heer J. LEUNIS te Ter Neuzen, op hunne landen in voornoemden polder 2'/2 hektaren TARWE, 2 PAARDENBOONEN, 2 HAVER. Na afloop daarvan, ten verzoeke van U'* HERMANUS DE REGT, landbouwer te Boschkapelle (Van Lijndenpolder), op landen in den polder Willem lit, 4V2 hektaren TARWE, 4 HAVER, 1 PAARDENBOONEN, Te vergaderen op de landen van den heer Sturm. tx«.|. Iluwelijks-aangiften. 5 Juli. Daniel Fran<;oi8 van Cadsaml. oud 22 j., jm. en Catharina de Klerk. oud23j.,jd. Geboorten. 4 Juli. Lambertus Cornelia, z. van Anthome Rinn en van Janneke van de Velde. 5 Juli. Maria, d. van Andries Hamelink en van Dina de Koeijer. 6 Juli. Wil- helmina, d. van Willem Oppeneer en van Jacoba 1 leternella van de Velde. 9 Juli. Francois, z. van Pieter Hamelink en van Catharina Wieland. 14 Juli. Cornelia, z van Petrus Johannes Wiest en van Anna de Bree. 15 Juli. Pieter, z. van Johannes Wiite en van Helena Florussen. Overlijden. 1 Juli. Petrus Franciscus Goossens, oud 7 w., z. van Dominicus Franciscus en van Stephanie Coppieters. 3 Juli. Maatje Maria de Footer, oud 16 dagen, d. van Pieter en van Maria Verberkmoes. 8 Juli. Jacobus Benjamin van Iloeve, oud 3 m., z. van Jan en van Jacomina de Feijter. 10 Juli. Debora Crina Jansen van Rosendaal, oud 72 j., wed. van Gerard Joris. Bluiitenisse. Iluwelijks-aangiften. 2 Juli. Franciscus Xav. Aerts (van St. Jansteen), oud 24 j., jm. en Paulina Bun. oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Akriaan de Klerk, oud 33 j., jm. en Maria Levina Buijs, oud 27 j., wed. Geboorten. 5 Juli. Petrus, z. van Jos. v. d. Velpen en Maria Louisa van Belle. 9 Juli. Odyllle Seraphina, d. van Jos. Theoph. van Geijt en van Johanna Audenaert. 13 Juli. Emma Catharina, d. van Jac Jos. de Jonghe en van Anna Cath. van Dommelen. 14 Juli. Maatje, d. van Josias Lueasse en van Adriana Krijnsen. Rosalia Johanna, d. van Corn, v. d. Klooster en van Dorothea Weemaes. Overlijden. 3 Juli. Josephus Janssen, oud 52 j., echtg. van Rosalia Aarsen. 10 Juli. Desire Verschuren, oud 1 m., z. van Ludovicus Alphonsus en van Louisa Tieleman. 14 Juli. Anna Corn, van Kruijssen, oud 75 j.. wed. van Pieter Ser rarens. lioen arhl. Huwelijks-aangiften. 12 Juli. Eduardus van Grimberghe, oud 26 j., jm. en Leonie Marie Vlijmiuck, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Desird Mannes (van Moerbeke, Belgie), oud 25 j., jm. en Amelie Ketelars, oud 31 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Eugene, z. van Franciscus van Bunderen en van Rosine Josephine Loef. 3 Juli Desire, z. van Theo- phile de Schepper en van Maria Cornelia Grebert. 5 Juli. Anna Maria Coleta, d. van Eduardus Alphonsus dejongeen van Melania Schelfhout. 6 Juli. Augusta Maria, d. van Dominicus de Schepper en van Maria Ludovica Zwartele. 7 Juli. Margareta Juliana, d. van Alphonsus Waumans en van Ulalia Verschooren. 12 Juli. Maria Clementina, d. van Ferdinand de Waele en van Cornelia Waumans. 13 Juli. Camillus Josephus, z. van Aloysius de Block en van Frederica van Hecke. Overlijden. 3 Juli. Melanie Verhoeven, oud 1 m., d. van Charles Louis en van Rosalia van Cauteren. ONscnisse. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juli. Gijsbregt de Wael, oud 23 j., jm. en Maria Rozalia Cornelis, oud 19 j jd. Overlijden. 2 Juli. Rozalia Apolonia, oud 16 m., d. van Petrus Augustinus de Nijs en van Lucia Picavet. Philippine. Overlijden. 10 Juli. Petrus Franciscus Ploegaert, oud 3 w., z. van Franciscus en van Stephania van Heesvelde. Sas van CSent. Geboorten. 1 Juli. Pieter Laurent, z. van Franciscus Livinus Vermoet en van Maria Wilhelmina Gilson. H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2