I f i (1 d e I e n van vorvoe r. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. zwaar oogenblik Als de oude tamboer met bijzondere taaie levens- kracht bedeeld is, kail hij het misschien nog beleven dat op zijn verzoekschrift gelet wordt. Het maken van eene schutterijwet is trouwens een werk, dat alle Ministers gewoon waren aan hunne opvolgers over te laten. Te Veendam miste de landbouwer J. Kram in den afgeloopen winter eene kip. Er werd met meer daaraan gedacht, toen kort na Nieuw jaai bet dier in den stal verscheen met een toom kuikens in liaar gevolg. Er werd aan deze inoeder en kroost nu zoo goed inogelijk zorg besteed, waardoor de kuikens bijna alle behouden zijn gebleven. Zij hebben nu die zorg beloond, niet alleen door het leggen van een aantal eieren, maar een van lien heeft zelf reeds weer kuikens uitgebroed. Duurt de zomer nu wat lang en wordt de herfst zaclit, dan kunnen deze jongen nog voor Nieuwjaar eieren geven. Omtrent een ongeluk, Dinsdag de schuit van GroningenPekela overkomen, schrijft men aan de N. R. Ct. het volgende De schuit van De Jonge van Nieuwe-Pekela beladen, kantelde en schepte in een zooveel water dat de roef, waarin 4 vrouwen en 2 kinderen aanwezig waren, in een oogenblik volliep. Yersehrikkelijk waren de kreten van de in eene kleine ruimte als't ware opgesloten vrouwen daar het achterschip eveneens geheel was beladen en slechts eene kleine ruimte overliet. Het personeel der schuit, totaal verbijsterd van schrik, zag in 't begin meer naar hulp uit, dan dat het zelf hulp aanbracht. Door den hotelhouder Buining, in de nabijheid aanwezig, werden 3 vrouwen en een kind onder het water weggehaald, doch het mocht niet gelukken alien te redden eene kleine van eenige maanden oud werd eerst na uur levenloos opgehaald. Onder de geredden is een 15jarig meisje, dat na in Groningen te zijn geopereerd, naar huis terugkeerde. Haar toestaud is ernstig. Omwonenden brachten de drenkelingen met liefde onder dak. Het bericht, als zou te^Galder (gemeente Ginniken), een landbouwer door een dollen bond gebeten zijn, tengevolge waarvan hij in aanvallen van razernij zijn eigen kinderen zou gebeten hebben is onjuist. De zaak is dezeDoor het hoofd der school te Galder, die sinds lang ziekelijk was, werd eervol ontslag aangevraagd. Het schijnt dat de man tengevolge hiervan aan het malen is geraakt, zoodat zich plotseling teekenen van waan- zin vertoonden. In den eersten aanval beet hij zijne vrouw in den arm, zoodat het noodig ge- oordeeld werd hem te vervoeren naar het krank- zinnigengesticht te Andel. Dat de man gebeten zou zijn van een dollen hond is een verzinsel. Dinsdag is het Wolga-gebied, in Rnsland, bij de Kaspische Zee, door hevige aardbevingen geteisterd. Vele steden, zoomede spoorwegen zijn vernield. Maandag werd de Delagoa-spoorweg (Transvaal) plechtig geopend. Er was eene groote menigte officieren van zee- en landmachtNederlandsche, Engelsche, Portugeesche en Duitsche. Een zonderlinge werkstaking, die de maatschap- pijen van onderlingen bijstand zal in verwarring brengen, is Zaterdag te Brussel begonnen. Sinds lang hadden de geneesheeren van Brussel zich beklaagd over de misbruiken in den apothekersdienst dier maatschappijen. De geneesheeren beweerden, dat een groot getal welgestelde lieden, zelfs rijke menschen, van het verbond deel uitmaken en alzoo de kostelooze behandeling genieten, die aan de arrne ziekelijke werklieden toegekend is. Zij hebben stappen gedaan om dien staat van zaken te veranderen. Maar tot geen resultaat kunnendc geraken, hebben zij verleden Zaterdag besloten, den geneeskundigendienst voor de welgestelde menschen op te schorsen. Nochthans gaan zij voort met de arme zieken te verzorgen. Een verschrikkelijk spoorwegongeluk heeft op de Grand Trunck lijn, nabij Levis in de pro- vincie Quebec, plaats gehad. Twee treinen met pelgrims kwamen met elkaar in botsing, zoodat van den eenen trein twee wagens geheel verbrijzeld werden. Vijf en twintig personen werden onmid- dellijk gedood en 30 gewond, waarvan velen levens- gevaarlijk. Tot de dooden behooren de machinist en de stoker van den tweeden tiein, de priesters die de pelgrims vergezelden, en een aantal vrouwen en kinderen. Het ongeluk is daaraan toe te schrijven, dat de beide treinen op korten afstand achter elkander reden en de voorste trein had stilgehouden om water in te nemen, zonder de gebruikelijke sig- nalen aan den volgenden trein te geven. De meeste reizigers sliepen toen het ongeluk gebeurde. (jemeenteraad van TerNeuzen. IB E T IJ Van 10 tot I I IN (jr IB en met 11 Juli. IN. u (■ent t u n Van 10 tot en met 11 Juli werden langs de Oost- sluizen alhier 27 binnenvaartuigen op- en 25 afge- schutdoor de Westsluizen 2 opgeschut. Spoor west: Ter Neuzen Gent. Van Tcr eu/.t'ii over '">1. flicolaus tour («enf. Spoor we^ l't*r Veu/.enlleclieicu. To,28 DAGEN Zaterdag 13 Juli Zondag 14 Maandag 15 u Dinsdag 16 Woensdag 17 Donderdag 18 Vrijdag 19 Voorm 5.36 6.16 7.1 7.54 8.57 10.6 11.16 5.56 6.38 7.26 8.24 9.31 10.42 11.49 Ter NeuzenBrussel over Lokeren. Spoorweg ViissiiiirenBooseudmil. Stoomtrum VlissingenHiddelburg. Spoorbootdienst WulzoordenVlnlte. Wairendieust Ilsilst—Wiilsoorilen. Vergadering van Donderdag 11 .full 1895. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren A" an Usselsteij-n, Joz. de Icijter, Harte, Moes, Tazelaar, Wieland, Yisser, Van der Hooft en Donze. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, welke worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede een schrijven van den heer Nelemans, waarin deze te kennen geeft wegens ambtsbezig- heden verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Verder betnigt de heer Nelemans bij deze zijn dank voor de wel- willendheid hem betoond door den Voorzitter, de leden en den seeretaris gedurende den tijd dat hij lid van den Raad is geweest, wat voor hem steeds een aangename herinnering zal uchterlaten. Alleen het toenemcn zijner ambtelijke bezig- heden, waarvan het zich laat voorzien dat die in de toekomst nog mee- zullen toenemen, deed hem besluiten zijn ontslag te nemen. De Voorzitter vermeent de tolk der vergadering te zijn, als hij zijn dank betuigt voor het vriendelijk schrijven van den heer Nelemans, wat ten zeerste op prijs wordt gesteld. Met leedwezen is voorzoker vernomen dat de vermelde redenen Z.Ed, hebben genoopt zijn ontslag te nemen en spreker be tnigt den heer Nelemans zijn dank voor de diensten aan de gemeente liewezen. De leden betuigen hunne instemming met het gesprokene. Alsnu komt aan de orde 1°. Onderzoek gelo&fsbrieven lid van den raad A. C. N. Grenu. De Voorzitter benoemt volgens het reglement van orde eene commissie om deze te onderzoeken, bestaande uit de heeren Harte, Moes en Donze. De vergadering wordt nu geschorst, gedurende welken tijd de heer Van der Moer ter vergadering komt. Na onderzoek der geloolsbrieven deelt de commissie bij monde van den heer Harte mede dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden en mitsdien tot toelating van den heer Grenu geconcludeerd wordt. Dienovereenkomstig wordt met algemeene stemmen besloten. 2°. Aanvraag gcmeentegrond in erfpacht. Ingekomen is een verzoek van G. van der Peijl, verzoekende een strookje grond. ter grootte van ongeveer 4 M2 in erfpacht te mogen verkrijgen, om te dienen als stoep voor een huisje tegenover de bijzondere school. Mocht er hezwaur bestaan om er een heining te plaatsen dan wil adressant dit nalaten, indien slechts vergunning wordt verleend om de blinden er overheen te laten draaien, omdat blinden daar ter plaatse onmisbaar zijn. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor, de gewone publicatie te doen afgaan, dit het voornemen bestaat dien grond aan den publieken dienst te onttrekken, alsdan zal blijken of er bezwaren tegen bestaan. De heer Van der Moer meent dat dit niet altijd gebeurt. De Voorzitter zegt dat dit slechts sedert de laatste 15jaron gevorderd wordtin lateren tijd zijn in sommige gevallen, zooals o. a. voor de Vlooswijkstraat, ineens geheele strooken voor stoepen hestemd, zoodat hij latere aan vragen de publicatie niet meer noodig was. In andere gevallen geschiedt het altijd. Z. h. s. wordt het voorstel van het Dag. Best, aangenomen. 3°. Ingekomen stukken cnz. a. Een ad res van bewoners der Kerkhoflaan, waarin zij wederom verzoeken een einde te maken aan den onhoudbaren toestand door het dempen van de sloot Die toestand heeft thans het toppunt bereikt, het vuile water blijft staan en zet somtijds de erven onder; een ondragelijken stank verwekkende. Adressanten verzoeken, als ook tot de kom behoorende, dat de Raad moge besluiten een einde te maken aan de stiefmoederlijke wijza waarop zij tot heden zijn behandeld, en met den eigenaar eene minnelijke schikking te treffen of zoo deze niet wil toegeven, de onteigeningswet ten algemeenen nutte toetepassen. Het geldelijk nadeel dat de gemeente daar- van hebben zal, kan niet opwegen tegen het gevaar voor den gezondheidstoestand dat nu bestaat. De Voorzitter wijst op het reeds in de vorige vergadering medegedeelde dat de eigenaar de heer De Eeijter op dit oogenblik niet kan handelen. Nog dezer dagen heeft hij er met hem over gesproken, en zeide De Feijter dat men nog eenigen tijd geduld inoest hebben en dat hij zijne mcde- erfgenamen zou trachten te bewegen toestemming tot dempen te geven. Uit dien hoofde geeft Voorzitter in overweging het adres aan te houden. De heer Van der Moer noemt het een schandelijke loestand, waarvan verbetering dringend noodzakelijk is. De heer De Eeijter heeft zich steeds tegen het dempen der sloot verzet, wat zeer is te betreuren. Dit wordt weersproken door de heeren Van IJsselsteijn en Wieland, die de opmerking maken dat de heer De Eeijter reeds toestemming had verleend, en dat het alleen aan den Raad te wijten is dat er geen gebruik van is gemaakt. Ook de Voorzitter beaamt dit en voegt er aan toe dat verschillende plannen bestonden, maar bezwaarlijk waren uit te voeren en het zoodoende is blijven hangen. De heer Van der Moer vraagt of er dan geen vast plan bestaat De Voorzitter zegt, dat de grootste kwestie is, waar langs men het water moet kwijt raken. In de ijsbaan was de eenvoudigste weg, maar daartegen heeft het bestuur der ijsbaan bezwaar, de Zeven Triniteitpolder wil het ook niet ontvangen en evenmin de Vlooswijkpolder. De heer Joz. de Eeijter merkt op, dat de uitwatering langs de ijsbaan moet plaats hebben hij is van meening dat dit ook aan het bestuur onverschillig moet zijn. De Voorzitter verklaart dat het bestuur der ijsbaan er anders over denkt. De heer Joz. de EeijterHet is daar eenvoudig de uit watering van den Lievenspolder, die heeft altijd in de vest uitgewaterd. De Voorzitter zegt dat zulks wordt bet wist. De heer Harte wijst er op dat er aan het eind der begraaf- plaats een duiker is gemaakt door het bestuur der ijsbaan voor de afwatering daarvan. De heer Van der Moer vraagt, of bij het aanleggen der ijsbaan de uitwatering in de vest dan zoo maar willekeurig is dichtgemaakt. Is dit dan niet aangevraagd De heer Visser deelt mede, dat het bestuur der ijsbaan voldaan heeft aan de haar gestelde voorwaarden. Daarbij was bepaald het maken van een koker voor de uitwatering van de sloot bij de begraafplaats. De heer Joz. de Eeijter merkt op, dat de door hem bedoelde uitwatering niet meer bestond dat is de kwestie. De heer Harte wijst er op dat het bestuur der ijsbaan toch een koker voor uitwalering heeft laten maken. De heer Joz. de Feijter zegt, dat men daarmede niets vooruit is. De sloot loopt van den weg langs het land ge- deeltelijk behoorende aan Dr. Van Nes, naar de ijsbaan daarin zou het water moeten uitloopen en dan verder door het duikcrtje bij den ingang der ijsbaan. De heer Wieland raadt aan om persoonlijk een onderzoek ter plaatse in te stellen, dan kan men 't beste oordeelen. De Voorzitter zegt dat het dan wenschelijk zou zijn dat de heer Joz. de Eeijter eens met de Commissie van Fabricage medeging, echter hebben er wel al 25 persoonlijke onderzoekingen plaats gehad, maar men is er niets verder mede gekomen. De heer Donze geeft in overweging om dan ook den heer Eijke te verzoeken eens mede te gaan, die heeft het duikertje laten leggen. De heer Joz. de Feijter houdt vol dat de sloot moest uit loopen in de vest, doordat er weinig water inkwam is het langzamerhand dicht gegaan. De Voorzitter wijst er op dat er ook met den opzichter der genie over is gesproken. Deze heeft oude kaarten nage- zien, maar nergens bleek dat de bedoelde uitwatering bestond. Gevraagd hoe de polder dan zou uitgewaterd hebben, was deze van meening dat het water eenvoudig in den grond zakte. Verder deelt de Voorzitter nog mede, dat het water der sloot aan de Kerkhoflaan niet verder kan gevoerd worden door de sloot langs de begraafplaats, tenzij deze daar ter plaatse verdiept en daarvoor ook verbreed wordt, wat ook onteigening zou tengevo'ge moelen hebben. De gemakkelijkste wijze zou zijn om met een riool onder door den weg uit te wateren in den Vlooswijkpolder, doch er rait niet aan te denken dat het bestuur dit zal toestaan. De heer Van der Moer vraagt of dit niet zou toegestaan worden als er voor betaald werd Zou dat een groot bezwaar zijn De heer Moes is van meening, dat wnnneer er betaald werd wel toestemming zou gegeven wordenmen zou dan ook spoedig gereed kunnen zijn. De heer Van der Moer wijst er op dat er ook op'tNaai- kussen zoo'n toestand is, die verbetering dringend noodig heeft. De heer Donze beaamt dit. Gisteren is er nog iemand bij hem geweest om er over te spreken. Hij is er persoonlijk geweest, en zich overtuigd dat de toestand onhoudbaar is, daar de bestaande modderpoel een indrngelijken stank verspreidt. De heer Visser wenscht wat de beide genoemde feiten betreft, te constateeren dat de gemeente aan het ontstaan daarvan geen schuld heeft, ofschoon spreker gaame wil mede- werken aan verbetering. af De heer Van der Moer merkt op dat verbetering toch dringend vereischt wordt. De heer Visser stemt dit toe en wil daaraan zooals hij zeide, gaarne medewerken. hij wilde alleen doen uitkomen dat de toestanden zijn ontstaan buiten schuld van het ge- meentebestuur. De Voorzitter wijst er op dat volgens de wet het gemeente- bestuur moet waken ook voor de openbare gezondheid, en kan daarom niet begrijpen dat van de hooge Itegeering zoo veel tegenstand wordt ondervonden, zooals b v. met de bouwverordening, die aan 't scheppen van toestanden, als thans besproken, een eind maakt. Vast staat het dat de verkooper van den grond, (sedert overleden) er de schuld van is en er ook spijt van gehad heeft, zoo te hebben laten bonwen. En nu gaat het toch maar niet aan om als anderen zonder dat men er iets tegen kan doen zoo'n toestand daarstellen, dadelijk gereed te staan om dat te gaan verbeteren Dan zou men wel een onuitputtelijke gemeente-kas noodig hebben. Bovendien op welk dorp zal men een rioool vinden Do heer Van der Moer geeft in overweging om dan een groote put te laten maken met een deksel er over waarin de menschen dan hnn vuil kunnen brengen en die pui en toe leeg te maken. De heer Moes beweert dat niet alleen de verkooper maar ook de koopers schuld hebben. Het was geen goed bouwen zoo dP eun Meter afstand van de sloot, dat moest slecht uitkomen. De heer Van der Moer merkt op, dat de gemeente toch voor voorziening zal moeten zorgen; ware het nog dat het menschen waren die betalen konden De heer Moos zegt, dat men daarom ook niet te toeschietelijk moet zijn. Volgens den heer Van der Moer is de Raad in deze toch niet te toeschietelijk geweest ook; de kwestie is reeds lang hangende. De Voorzitter gelooft dat, zooals op 't Naaikussen, de boel met opzet zoo vuil wordt gemaaktwaar moet het water altijd vandaan komen Spreker heeft dan ook aan de politie order gegeven om toe te zien wie daar vuil neer gooit en bij ontdekking proces-verbaal op te maken. Reeds vroegcr is gezegd dat alleen Goethals die toestand veroorzaakt en was er een plan tot verbetering gemaakt. Het gaat echter toch niet aan om voor den huis een f 100 onkosten te maken Hier binnen de kom moeten b.v. de bewoners der Noordstraat alien zelf in hunne rioleering voorzien. Nog wordt er hier op gewezen dat op het Naaikussen bij het bouwen der woningen de poldersloot is gedempt en de wat erloozing daardoor heeft opgehouden ook daar ishetdus eigen schuld. De heer Van der Moer merkt op dat de polderbesturen moesten toezien dat dit niet geschiedde. Er wordt op meer plaatsen waar men tegen een dijk bouwt zoo gehandeld. De Voorzitter gelooft dat alien het er over eens zijn dat de Kerkhoflaan moet verbeterd worden, waartoe dan ook in beginsel is besloten. Er dient echter nog wat gewacht te worden, waarom hij voorstelt het adres te stellen in handen van het Dag. Best. De heer Van der Moer vraagt, of zijn denkbeeld om putten te tnaken dan geen overweging zou verdienen. Dit kon dadelijk geschieden. Hierover wordt eenige gedachtenwisseling gehouden, waarbij de heer Harte opmerkt dat de zinkputten in de kom op het midden van den dag, in't feist van de zon worden leeggehaald. Dit leegmaken en cle daarvoor gcbruikt wordende kar ver- spreiden een doordringenden stank wat niet minder is door den tijd waarop het geschiedt. Volgens den heer Harte kon dit beter 's morgens geschieden. De Voorzitter zegt, dat hieromtrent bij de instruclie voor den vuilnisman een regeling is aangegeven. Het moet natuurlijk op den dag geschieden. Op andere plaatsen vervoert men wel middetLop den dag faecaliiin. Overigens houdt de Voor zitter zich aanbevolen om met klachten dadelijk in kennis te worden gesteld. Men kan dan een feit aanwijzen en de zaak dadelijk onderzoeken. Het adres van de bewoners der Kerkhoflaan wordt hierna zonder hoofdelijke stemming in handen gesteld van Burg, en Weth. b. Mededeeling van het proces-verbaal van kasopneming bij den geineente-ontvanger, waarbij alles in orde is bevonden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Eenige Prov. en Staatsbladen, welke worden gelegd ter inzage voor de leden. d. Een adres van C de Doelder Dz., varensgezel, hon- dende eene reclame tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken oinslag. Adressant is aangeslagen naar een inkomen van 60o" maar moet als hij vaart eigen menage doen en dus met 2 hnishoudens loven, zoodat hij slechts f S s weeks voor vrouw en 5 kinderen overhoudt. Daarbij komt dat hij niet geregeld vaart maar zijne boot, de Ann Webster dikwijls uit de vaart is en hij dan gedurende dien tijd bedankt wordt en dus niets verdient Redenen waarom adivssant verzoekt hem te verlagen naar de klasso van 400. De Voorzitter stelt voor het adres te stellen in handen van Burg, en Weth. De heer Van IJsselsteijn is voor dadelyke aidoemng, adressant valt in dezelfde categorie van Kouwijzer en IJzerinan, die ook verlaagd zijn van /600 naar 500. De Voorzitter vraagt thans of geene bedenkingen zijn om adressant te brengen naar de klasse van f 500, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. e. Deelt de Voorzitter mede dat uit het gehouden onder zoek is gebleken dat het verbranden der dorens en onkruid op de begraafplaats op een afgelegen gedeelte, ten minste zooals altijd heeft plaats gehad, is geschied, zoodat het dus niet noodig was hieromtrent voorziening te nemen. De heer Donze houdt vol, dat het op de graven zelf heeft plaats gehad, zooals hij ook de vorige vergadering gezegd heeft. Hij noodigt overigens zijne medeleden uit er eens de aandacht op te ve'stigen als ze er langs gaan. De plaatsen waar het geschiedde zijn nog te zien. De Voorzitter vraagt den heer Donze of deze wil wachten om deze aangelegenheid verder te bespreken tot de wethouder De Eeijter aanwezig zal zijn, daar deze meer bepaaldelijk op de begraafplaats toezicht houdt. De heer Donze neemt daarmede genoegen. De heer Visser vraagt nu er toch sprake is van het kerkhof, of dit 's Zondags namiddags niet een paar uren voor het publiek zou kunnen worden opengesteld. Dit zou ten hoogste worden gewaardeerd en in zoovelo plaatsen geschiedt het ook, daar is het somtijds wel een geheelen dag open. Nu moot men altijd bij den wethouder om de sleutcl gaan vragen. De heer Van IJsselsteijn merkt op, dat op andere plaatsen de grafdelver dan bij 't kerkhof woont. De Voorzitter zegt, dat het openstellen hier niet kon ge schieden uithoofde van de kwajongenser zou dan ook toezicht moeten gehouden worden. De heer Visser is van meening dat dit toezicht wel door een der agenten kon gehouden worden. De Voorzitter beaamt, dat thans door de politie toezicht zou kunnen gehouden worden, daar het personeel grooter is dan vroeger. Er dient evenwel ook rekening mede gehouden te worden, dat hun des Zondags ook eenige rust moet worden vergund. Hij zal de vraag echter bij het Dag. Best. bespreken. Na omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Datum. VI-AG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Tor Veuzen 10 Noor. s.s. Oslo 1 3509 Jacobstad hont Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. idem Hailing 2199 Londen idem Van Tor Veuzen1 10 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. 11 idem Whinfield 4008 Methil ledig Voor 10 Eng. s.s. Whimbrel 1836 Manchester stukg. idem Edith 1722 Londen idem Deens. s.s. Svend 1 3794 Riga hout Duits. s.s. Folir 2235 Kallio idem Eng s.s. Hebble 2558 Goole stukg. idem Sea Gull 2100 Londen idem Van Gem 10 Eng. s.s. Egret 3492 Antwerpen stukg. 11 idem Spindrift 2003 Louden idem idem Don 2658 Goole idem idem Whimbrel 1836 Antwerpen idem Deens. s.s. Holland 3018 Grangemouth ledig Duits. s.s. London 3542 New-Caslle idem Voor Selzaete 10 Eng.3m.sch Alembic I 721 Lissabon creosoot Eng. s.s. Commercial I 321 1 Hull j idem Van Selzaete 1 Eng. s.s. Clifton Grove 704 Goole leililg idem Commercial 321 Londen idem C j» reen wicli-t ijil v. Ter Neuzen n. Gent 5,30 8,37 1)12,03 5,13 8,05 Sluiskil 5.41 8,46 12,12 5,21 8,12 Sluistcil (brug) 5,43 8,48 12,15 5,24 8,15 Philippine 5,49 8,52 12,20 5.28 8,2C n Sas van Gent 6.00 8.59 12,29 5,37 8,31 Selzarle (aauk,,m8t selzaete (vertrek 6,08 9,04 12,34 5,42 8,36 f5,20 6,20 9,10 12,51 5,52 8,5C Aank. te Gent (kl. si 6,10 6,46 9,46 9,23 11 te Gent (gr. st 6,25 7.10 9,56 1,32 6,38 9,34 I) Deze trein vertrekt des Woensdags om 12,15. Alleen 3« klasse. Alleen des Vrijdags. Selzaete 12,11 12,21 12,51 12,54 1,05 5.02 7,55 5,12 8,07 5,46 8,42 5,56 8,55 6,23 9,10 1,13 6,35 9,18 1,17 6,45 9,23 1,20 6,50 9,27 1,30 7,02 9,35 v. Gent (gr.st.)n.T.Neuz. 5,26 8,23 *(-10,35' H Gent (kl. at.) 5,38 8,34 10.50 (aankomst 6.16 9,05 11,30 (Vrrtrelt 6,21 9,09 v. Sas ran Gent 6,36 9,21 Philippine 6,45 9,30 Sluiskil (brug) 6,50 9,34 Sluiskil 6.53 9,38 A auk. te Ter Neozen 7,01 9,43 Alleen 3e klasse. f 111 t-tii des Vrijdags. 's Vrijdags vertrekt deze trein uit Gent om 12 uur. CORRESPONDENT!E (t). v. Selzaete n. Eetdoo 6,13 9,08 12,53 5,51 9,02 Eeeloo n. Selzuele 5,15 8,08 11,53 4,43 7,46 w Selzaete n. Moerbeke en Lokeren 6,18 9,09 12,52 5,47 9,02 Lokeren n. Moerbekeen Selzaete 5,31 7,14 12,05 3,44 8,08 Gent n. Brussel *7,19 9,18 10,53 1,37 6,53 *9,39 Brussel n. Gent *7,01 9,16 '2,38 5,05 *6.08 Gent n. Ostende '8,21 8,24 10,49 1,02 *3,55 4,06 *7,10 Ostende n. Gent 5,03 *6,05 8,53 '10,57 1,41 *2,14 5,42 Snellrein 8e klaase. v. Ter Ncuzen a St. Nicolaas \unk. te Gent (Waes) v. Ter Neuzen n Sluiskil Axel hijkuit Hulst Clinge Aank. te St. Nicolaas Vertr. Aank. Meeheleu t) V. Mech. n. St. Nic. en T. Neuz. 8,41 St. Nicol. n. Tcr Neuzen 7,50 Clinge Hulst h Kijkuit Axel Sluiskil Aank. te Ter Neuzen t) ft 6,25 9.50 1,35 7.32 10.55 2,35 8,40 12,21 3,16 6.25 6,32 6,40 6,48 6,58 7,15 7,32 8,28 9,24 9,50 9,57 10,05 10.13 10,23 10,40 10,55 10,57 11.52 1,35 1,42 1,50 1,57 2.06 2.19 2,35 3,05 4 03 Allem des Zondags en ook op 15 Augustus. 11,40 12,00 12,182 12,30 12,39 12,47 12,55 5,50 5,57 6,C! 6,12 6 22 6,43 7,00 7,15 8,14 5,50 7,00 8.13 1)7,50 7,57 8,05 8,13 8,22 8,42 9,00 9,04 10,00 1,30 t)4,12 ,10 3,30 3,48 4,00 4,13 4,22 4,30 5,40 6,00 6 21 6,28 6,36 6,43 6,50 1)6,07 7,20 7,48 8,10 8,18 8,27 8,35 8,45 1/ H It 1/ H 8,10 8,32 8,40 8,49 8,57 9,05 Alleen des Zondags en op 15 Augustus, lies Zondags en op 15 Augustus wordt deze trein op de sectie Hulst—Ter Neuzen 10 minuten vertraagd. CGJtHES PON DENT I E (t). v. St. Nicolaas n. Antwerpen 7,42 11,38 3,02 7,10 *8,24 Antwerpen n. St. Nicolaas 6,57 9,05 10,35 12,43 6,2o St. Gillesn. Moerbeke 8,01 11.51 3,26 7,41 Moerbeke n. St. Gilles 6,43 9 46 1,15 6,14 Mechelen n. Brussel 9,30 "1 1.55 4,13 *8,20 8,27 Brussel n. Mechelen *6,09 9,42 12,43 4,55 Mechelen n. Leuven "9,29 "1.23 1 26 4,14 10,12 Leuven n. Meeheleu 5,45 9,35 12,10 5,32* Sneltrein 3e klasse. Sneltrein 2e klasse. (f) Deze nren geven de directo correspondentie van en naar Ter Neuzen aan. r Ter Nenzen 12,03 5.13 v. Brussel 5,39 10,18 6,35 Selzaete 12,52 5.47 i Selzaete 9,00 12,54 9,05 a. Brussel 3,14 9,31 a. TerNeuzen 9,43 1,30 9,35 v Vlissingcn n. Roosendaal 5,13 7,04* 9,15 1,07 3,50 5,25 5,33* 6,00 Roosendaal naar Vlissingen 6,43 10,22* 9,24 1,10 4,10 7,40 9,10* 10,00* Treinen eerste en tweede klasse. Stadstljd. v. Vlissingen, Remise vm. 4,50 (alleen op wsrkd.) 6,00. Van de Zeilmarkt8,00 9,30 11,00 mo. 12,30 1,15 2,00 2,45 3,30 4.15 5,00 5,55 0,55 7,45 8,30 9',15 10,15. Middelhurg Naar de Zeilmarkt Vlissingen vm. 5,20 (alleen op werkd.) 6,30 8,45 10,15 11,45 nm. 1,20 2,05 2,50 3,35 4,20 5,05 6,00 7,00 7,50 8.35 9,20 10,20 11,00 v. Walsoorden n. Vlake: vm. 4,50 8,50 nm. 12,45 3,35 Vlake n. Walsoorden vm 7,50 10,30 nm. 2,15 5,15 Hulst n. Walsoorden: vm. 7,00 11,00 nm. 2,05 8,05^ Walsoorden n. Hnlst ongeveer 8,50 11,30 nm. 3,25 6,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 6