f BURGERLIJKE STANIL Hoogwatergetij te Ter Neuzen. hX De door het Departement van Justitie uit- gegeven alpliabetische lijst van signalementen, voor- komende in het ,/Algemeen Politieblad", welke op 1 Januari 1895 nog niet waren ingetrokken of vervallen, bevat 7688 namen, hieronder niet begrepen de namen van manschappeu, die niet aan de oproeping voor de nationale militie hebben voldaan en van personen, die van de landmacht hier te lande en in West-Indie, van het korps mariniers en van het Oost-Indisch leger gedeserteerd of vermist zijn. Of de beide vrouwen van HeDdrik de Jong op die lijst voorkomen P Het laat zich gelukkig aanzien, dat de schade, veroorzaakt door de overstrooming van de Gooische Meenten, de aangrenzende Eemnesserpolder en andere laag gelegen weilanden door het zeewater, niet z66 groot zal zijn als algemeen verwacht werd. Bij gunstigen wind heeft het water zich nogal spoedig ternggetrokken en nu blijkt, dat het minder slik heeft achtergelaten dan men vreesde. Daardoor is de hoop gewekt, dat het gras op vele plaatsen nog weer uitschieten en de hooioogst althans niet geheel mislukken zal, al zou dan ook de qualiteit van het hooi, door de inwerking van het brakke water op het gras, te wenschen moeten overlaten. En voor de melkerij zijn de vooruitzichten stellig beter geworden, doordien het nit de Meenten van Laren, Blaricum, Naarden enz. zoo onverwachts verdreven vee weder daarheen teruggebracht kan worden. Er is gras genoeg. De afdeeling 's Gravenhage der Vereeniging tot bescherming van dieren had het voornemen opgevat om de paarden en ezels, die aan het strand te Scheveningen verhuurd worden, op de beide Pinksterdagen, wanneer van deze dieren buiten- gewone diensten worden gevergd, te voeden met brood voor rekening van de vereeniging. De eigenaars der paarden en ezels toonden zich voor de attentie, aan hunne dieren bewezen, zoo dank- baar, dat zij voor den tijd, gedurende welken de beesteu gevoederd werden, schadevergoeding eischten, nl. een kwartje voor een paard en een dubbeltje voor een ezel, alles per kwartier. Dinsdag morgen vroeg is mevr. Joniaux uit Antwerpen naar de gevaugenis te Bergen, Hene- gouwen, vervoerd. Het verstrekken van jenever aan de buffetten van de spoorwegstations is in Belgie verboden. Andere alkoholische dranken mogen verstrekt worden maar voor niet minder dan 30 centiem het glaasje. Een schip bemand met twintig man en geladen met 250 kisten nitroglycerine zakte langzaam de Ohio af, en was gekomen bij Parkesbury in W est- Virginie. Eenige vrouwen op den oever riepen de mannen aan, en een van deze hief, om de. vrouwen te groeten waarschijnlijk, den riem omhoog en liet hem neervallen op een van de kisten Vreeselijk was de ontploffing. Het schip met zijn bemanning vloog in de lucht, twee van de vrouwen op den oever werden gedood en in een boot die niet ver af was werden verscheiden personen ernstig gewondeen sleepboot werd in stukkeu geslagen. Een molen op den kant werd vernield, en de werklui die er bezig waren werden gedood of gewond. Tien huizen zijn ingezakt. Er moeten omtrent tweehonderd menschen gedood of gewond zijn, terwijl de schade op 100,000 dollar wordt geschat. In het noorden van Pennsylvania is een hevige boschbrand uitgebroken, waardoor vele steden in de petroleum-streek zijn vernield. De brand is ontstaan ten gevolge van vonken eener locomotief. De schade wordt geraamd op 2,000,000 dollars. Bijzonderheden worden niet geineld, daar de telegrafische gemeenschap is verbroken. Te Curtis in Nebraska is de dijk, welke het Curtis-meer afsluit, doorgebroken, zoodat een groot gedeelte van het Medicine-dal onder water is gezet. Ook daar is groote schade veroorzaakt. Of bij deze rampen ook menschen zijn omgekomen, is nog niet bekend. Aan de aetiviteit der Brusselsche politie is het mogen gelukken de hand te leggen op een bende valsche munters. Reeds sedert verscheidene maanden circuleerden te Brussel talrijke valsche geldstukken van een franc en 50 centimes met den beeldenaar van Leopold II en het jaartal 1886, zonder dat men kon ontdekken van waar het valsche geld afkomstig was. Met lofwaardigen ijver was de politie dag en nacht in de weer om de valsche munsters op te sporen, totdat de rechercheur Niclot vernam, dat de valsche muntersbende haar werkplaats had in de rue aux Fleurs No. 19 te Brussel. Op de eerste verdieping der aangewezen woning woonde een jong meisje, Mathilde Destoffe genaamd, die reeds eenigen tijd den argwaan der politie had opgewekt door hare geheimzinnige handelwijze en de manier, waarop zij somtijds verdacht uitziende personen ten harent outving. Met de grootste behoedzaamheid ging de politie te werk om de bende te bemachtigen en een geheele politiemacht omsingelde het huis. Toen op herhaald kloppen niet werd opengedaan, werd de buitendeur geforceerd en men verraste de valsche munters, die juist aan den arbeid waren. In werkcostuum waren zij bezig met het aanmunten der valsche geldstukken, een hunner smolt het metaalmengsel in een steenen melkkroes, de ander goot het in de vormen. De jonge dame was bezig met een scherp werktuig de gekartelde randen in de geldstukken te snijden. De valsche munters trachtten eerst te vluchten, doch overal was hun de weg versperd, zoodat zij spoedig de handboeien omhadden. Het waardige drietal werd naar het commissariaat van politie gebracht. In de werk plaats vond men een groote verzameling werktuigen tot het vervaardigen van valsche munt en eenige voile zakken met geldstukken. De medeplichtige Mathilde Destoffe was de beminde van het hoofd der bende. Uit Stamboel wordt gemeld, dat een jonge Armenische vrouw, Horope genaamd, die in het dorp Kop bij Bitlis woonde, op eene ontzettende wijze werd vermoord. Sedert eenige dagen werd zij vermist en het ingestelde onderzoek leidde tot niets. Onlangs zag de broeder van Horope, een hond, die eene menschenarm in zijn bek droeg oumiddellijk herkende hij daarin den arm zijner zuster, waarop hij de politie waarschuwde. Deze vond, door deze ontdekking geleid, eindelijk het verminkte lijk in de oliefabriek van een Armenier, Toros-Oglou genaamd. Het mes, waarmede de misdaad werd gepleegd, vond men in een koffer van Toro's vrouw. De moordenaars werden ge- arresteerd. Het bezoek van den zoon van den Emir van Afghanistan aan Londen geeft aanleiding tot enkele eigenaardige incidenten. Onlangs zou hij een officieel diner bijwonen. Hij trad de zaal binnen, bemerkte de dames in avondtoilet en vertrok haastig. Het was in strijd met zijn begrip van zedelijkheid zich te bevinden in gezelschap van dames, wier japonnen van boven te kort waren Bij gelegenheid van een feestmaal, waar ook de koninklijke familie zou aanzitten, deed zich echter een nog vermakelijker geval voor. Men wachtte, de koninklijke familie wachtte een kwartier, een half uur, drie kwartier. Eindelijk verscheen de Prins. Om geen tijd te verliezen, maakte hij maar geen verontschuldigingen en men ging aan tafel. Later vertelde een der Engelsche officieren uit het gevolg van Nasrulla Khan, wat de reden van het te laat komen was. De Prins was een poppenkast voorbij gereden, had zijn rijtuig laten stilhouden en schepte zooveel behagen in de vertooning, dat hij tot het eind bleef. De vertoogen der Engelsche officieren baat- ten niets en aldus geschiedde het, dat de konin klijke familie van Groot-Britannie en Ierland langer dan drie kwartier moest wachten, terwijl Nasrulla Khan lachte om de potsen van Jan Klaassen. Men zegt dat Koningin Victoria voornemens is den Prins een poppenkast ten geschenke te geven. Er wordt een goed vertooner gezocht. ZEETIJDINGEN. Van 5 tot en met 6 Juni. s a 1 Van 5 tot en met 6 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op en 20 afgeschut; door de Westsluizen 2 op en 2 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 8 Juni 2.7 2.27 Zondag 9 M 2.47 3.7 Maandag 10 8.27 8.46 Dinsdag 11 u 4.5 4.24 Woensdag 12 4.45 5.4 Donderdag 13 u 5.26 5.49 Vrijdag 14 6.12 6.38 Axel. Huwelijks-aangiften. 16 Mei. Jan Riekwel (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Janna Wilhelmina Roster, oud 20 j., jd. 24 Mei. Marinus van Hermon, oud 22 j., jm.en Leuntje Maria van Cadsand, ond 20 j jd. 31 Mei. Adriaan Haak, oud 25 j., jm. en Janna Oppeneer, oud 19 j., jd. Jacobus de Jonge (van Zaamslag), oud 23 j., jm. en Adriana Maria Haak, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Mei. Cornells Meertens (van Zaamslag), oud 26 j., jm. en Levina Bollcman, oud 21 j., jd. Jan Pieter Jonkman, oud 20 j., jm. en Leuntje Debora van der Wiele, oud 27 j., jd. 30 Mei. Jan Riekwel (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Janna Wilhelmina Roster, oud 20 j., jd. Geboorten. 19 Mei. Neeltje, d. van Marinus Dieleman en van Cornelia Wijna. 21 Mei. Franchise, d. van Pieter Schuitvlot en van Sara van Drongelen. 24 Mei. Maria Dina, d. van Marinus de Fouw en van Maatje Jongejan. 25 Mei. Francies, z. van Francies de Moor (overl.) en van Cornelia de Feber. 26 Mei. Pieternella, d. van Willem Zegers en van Pieternella de Brujjne, Mattheus Willem, z. van Maitlieus Dieleman en van Ant e Goossen. 29 Mei. Jan, x. van Hendrik Overdulve en van Catharina van Tatenhove. Janneke Framboise, d. van Johannes Lansen en van Fram;oise Smies. Philemon Comelis, z. van Johannes Steppe en van Paulina Ramoen. 30 Mei. Johannes, z. van Jan van Eijk en van Maria Maas. Overlijden. 21 Mei. Cornells van de Veekc, oud 85 j., weduwn. van Catharina Wilhemina't Gilde. 25 Mei. Cornelia Jacomina Wolfert, oud 4 m., d. van David (overl.) en van Maatje de Putter. ■leng-stitijli. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Carolus Ludovicus Collijn, oud 27 j., jm. en Lonisn van de Lavoir, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen, 31 Mei. Carolus Ludovicus Collijn, oud 27 j., jm. en Louisa van de Lavoir oud 25 j., jd. Overlijden. 21 Mei. Paulina Rosalia Strijdonck, oud 3 m., d. van Gerardus en van Johanna vanPoorten. Carolina van Leemput, ond 2 j., d. van Gerardus en van Apollonia Neve. 24 Mei. Franciscus Desiderius Leonardus Willemsen, ond 1 j., i. van Francies en van Apolonia Kriekaart. 29 Mei. Leonia Louisa van den Berghe, oud 8 m., d. van Pieter en van Johanna de Witte. 31 Mei. Julema Alphonsina Maria van Esbroeck, oud 1 m., d. van Cornelis en van Dorothea Petronella Yerschueren Hoewsclit. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Petrus Picavet, oud 31 j., jm. en Leonia de Recliter, oud 23 j., jd. Franciscus Exaverius Schalkens oud 25 j., jm. en Leonie Marie Baert, oud 22 j., jd. Jules Aelbrecht (van Gent, Belgie), oud 30 j., jm. en Johanna Catharina Bauteringheen, oud 27 j., jd. 24 Mei. Aloysius van Geersdem (van Zuid- dorpe), oud 30 j., jm. en Marie Leonie Sturms, oud 26 j., wed. van Petrus Alphonsius van Gremberghe. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Mei. Joannes Temmerman (van Stekene, Belgie), oud 29 j.. jm. en Emerentia Maria Vercauteren, oud 29 j., jd. 27 Mei. Francies Gijsel, oud 26 j., jm. en Antoinette Josephine de Coninck, oud 20 j., jd. 29 Mei. Petrus Picavet, oud 31 j., jm. en Leonia de Rechter, oud 23 j., jd. Eduardus van Acker, ond 25 j., jm. en Colleta Elegeert, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Mei. Oscar Marie, z. van Ludovicus Samuel Poppe en van Maria Eugenia van Poele. 21 Mei. Antoinette Marie, d. van Seraphinus Rombaut en van Mathilde Elegeert. 26 Mei. Martha Angelina, d. van Josephus Matthijs Schalkens en van Maria Coleta de Schepper. 28 Mei. Aloisius, z. van Josephus Vemimmen en van Leonie van van Hecke. 31 Mei. Melanie, d. van Charles Louis Verhoeven en van Rosalia van Cauteren. Osm-niNHf. Huwelijks-aangiften. Josephus Comelis Comelissen, oud 38 j., jm. en Elizabeth Verdurmen, oud 33 j., jd. Geboorten. 22 Mei. Eduardus Cornelis Maria, d. van Theodorus Alphonsus Roelants en van Louiza Bogaart. Plsilippine. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Alphonsus Lippens, oud 24 j., jm. en Julie Boete, oud 19 j jd. Geboorten. 3 Mei. Celina Louisa, d. van Theophil Rammeloo en van Sophia Stuijvaert. 21 Mei. Pharailde Au- gustina, d. van Theophilus Petrus van Wijnsborghe en van Amelia Francisca Buijck. 27 Mei. Clara, d. van Petrus Haers en van Nathalie Lauret. 3 VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. Voor Ter K'euzen s 5 Eng. s.s. Antiquari 2915 Leith stukg. Eng. sch. Queen Victoria 252 Charlestown pijpaarde Belg. s.s. Amelie 3537 Bilbao minerie Fra. s.s. HypoliteWorms 2746 Antwcrpon ledig 6 Noor. sch. Melita 452 Arendal bout Van Ter Kenieui 5 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. Voor (»enl t 5 Duits. s.s. Alice 3409 Petersburg vlas 6 Deens. s.s. Skjold 4407 Riga vlgr. Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stukg. Rus. brik Leo 3260 Stromsholm hout Van Kent s 5 Eng. s.s. Altona 1909 Goole stukg. Duits. s.s. Ropernikus 1845 Middleshro ledig Noor.3m.sch Taurus 2524 Ship Island ballast Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Ptarmigan 3492 Ant werpen idem idem Don 2658 Goole idem 6 Duits. s.s. Ciiln 3260 Cardiff ledig Voor Selzwete i 5 Eng. s.s. Isle of Jona 3224 Wyborg hout

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 6