lotterdamsclic Schonvborglotfli. Graskalveren, Attentie. „Vflor Vaderland en {Coning Aanvang der Socistsit „de Theetain" Kermis te Hulst, Bericht. BEK E.N i )AI4K 1Mb Oratrent 2 hectaren Klavers, <3 een Vark en (kweekzeug) Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Scherpscliuttersvereeniging op Zaterdag 25 Mei 1895, Zaterdag 25 Mei tot en met Woensdag 29 Mei 1895. 1 Juni Trekking, W. F. Hainan Zonen. Broed- of Mosselzaad, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. De oorlogsschepen Atjeli en Zeehond te Nieuwediep hebben eergisteren order bekomen met spoed naar het Hornrif (tusschen Terschelling en Ameland) te vertrekken, waar een schip schijnt gestrand te zijn. Volgens de kustwacht van Oosterend, steekt een groote mast op een Duitscbe mijl afstand van het strand, bij paal 18, boven water. Aan het strand der Noordzee zijn gevonden verbrijzelde stukken van canape's, spiegels enz. benevens een pakje portretten, alien van Duitsche mariniers, met de namen op de petten, en een portret van den Duitschen monitor S. M. S Fried rich Carl. Op het uiteinde van het Hornrif steken twee masten of stoompijpen boven water uit, Men hoort tegenwoordig alom in den lande spreken over een toenemende verspreiding van valsche rijksdaalders en guldens onder het publiek Naar aanleiding daarvan geeft de Zutph. Ct. het volgende in overweging Geeft men de ontdekking van zulk een valsch muntstuk aan en zendt men het op naar 's Rijks munt, dan krijgt men, als de valschheid geconsta- teerd wordt, zooals men weet, geen schadeloos- stelling. Wat is daarvan het gevolg bij de meeste nering- doenden en ook bij de //practische" particulieren Dat men, eenmaal een valsch muntstuk ont- vangen hebbende, tracht dit zoo spoedig mogelijk weer kwijt te raken en dus weer in de ,/wandeling te brengen, men heeft er, als men dit niet doet, maar allerlei ,/Soesah" en nadeel van. De treurige zijde van dezen loop van zaken ligt echter voor de hand; er komt langzamerhand meer en meer valsch geld in omloop en de redeneering, dat het Rijk de kosten van schadeloosstelling niet kan dragen, komt in een zonderling licht. Immers, als de hoeveelheid valsch geld eens zoo groot wordt, dat men //ingrijpende" maatregelen moet nemen, wie moet en zal dan de schade dragen Zou het zoo heel onverstandig zijn, zoo wen- schen wij te vragen, indien het Rijk aan den aanbieder van gecirculeerd hebbend valsch geld schadeloosstelling verleende Zou daardoor en alleen daardoor niet de circu late van valsch geld op den duur kunnen worden voorkomen In de Bode der Heldringgestichten van 15 Maart en 15 April jl. zijn treurige zaken mede- gedeeld over de mishandeling en verwaarloozing van kinderen. Naar aanleiding hiervan zal den 28 Juni a. s. eene vergadering gehouden worden in het gesticht Talitha te Zetten, van leden van be' sturen over gestichten, die met zulke kinderen in aanraking komen. Deze vergadering heeft tot doel krachtige pogingen aan te wenden tot verbetering van onze wetten op dit punt en zoo mogelijk een bond te stichten om hiertoe mede te werken. Buiten Gelderland zullen er weinigen aan- getroffeu worden, die weten dat het gesticht //De Goede Herder" op Larenstein te Yelp gelegen, bestaat. Ruim drie jaren geleden is het aangekocht voor het aartsbisdom Utrechthet staat onder de leiding Hgn de zusters van den Goeden Herder te Zoeter- woude. Het doel van deze zusters is om in dit gesticht R. Kath. meisjes of vrouwen te verplegen, die een ongeregeld leven leidden, en op te voeden tot nuttige leden der maatschappij. In November 1892 werd dit gesticht geopend het draagt den naam van het Liefdegesticht //De Goede Herder." In het laatst van datzelfde jaar waren er reeds tien zusters en acht verpleegden. Daar het getal verpleegden nog steeds toeneemt, vermeerdert ook dat der zusters, die zich met de zorg der verpleegden belasten. Zoo bevonden zich daar in December van het vorige jaar 66 vrouwen, waaronder 48 verpleegden en 18 zusters. De jongste verpleegde heeft nog maar den leeftijd van twaalf jaren bereikt. De controle is er zoo streng, dat geen der verpleegden zich buiten het gesticht mag begeven. Een groote tuin bevindt zich rondom het gesticht, waarom aan de eene zijde een hooge muur is gemetseld, zoodat geen der aanwezigen in aanraking kan komen met de buitenwereld. Daar het gesticht ruime en frissche zalen heeft, is het een uitzondering als een der verpleegden ongesteld is. Bij eventueele gevallen practizeert de lieer Dr. G. Eabius te Yelp aldaar. Sedert de opening zijn er geen gevallen van be- smettelijke ziekten geconstateerd. In alle opzichten beantwoordt het gesticht vol- komen aan het doel, waarvoor het bestemd is en neemt het nog steeds in boei toe. TER NEUZEN, 24 Mei 1895. In de op Maandag a. s., des voormiddag te 10 uren, te houden openbare vergadering van den ge- meenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Benoeming onderwijzer; af- en overschrijvingen in gemeentebegrooting 1894; ingekomen stukken enz. In de laatstleden Woensdag in het //Hotel Donze" alhier gehouden vergadering van de administratieve vereeniging van Burgemeesters, z/Zij mag niets weten sprak zij ernstig. //Hoe ellendig van dien Dremser om zich dusdoende te wreken op een onschuldig meisje, dat zijne vrouw niet weuscht te worden." (Wordt vervolgd). Secretarissen en Ontvangers in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen zijn alleen enkele van vroeger aanhangig gebleven vraagpunten van ondergeschikten aard besproken en eenige huishoudelijke zaken afgedaan terwijl herbenoemd zijn tot bestuursleden de heeren Dieleman en Van Vessem, respectievelijk Secreta rissen van Ter Neuzen en Axel. Dinsdag jl. arriveerde alhier met bestemming naar Gent de Noorsche bark Jean Bart, kapt Jensen, van Drammen, aan boord hebbende de bemanning, bestaande uit 9 koppen, van het Noorsche barkscliip Frey, dat in de Noordzee, op de hoogte van Doggersbank, in zinkende staat werd ontmoet. De Frey, geladen met kolen, was op weg van Boston (Engeland)naar de Bal- tische Zee. De Jean Bart bleef in de nabijheid van het zinkende vaartuig en eerst toen dit laatste als reddeloos verloren kon beschouwd worden, werd koers gezet naar de Schelde. Volgens bericht uit Nieuwediep, van den 21 dezer, is in de Noordergronden gestrand de Noorsche bark Albatros, kapt. Bagge, van Krageroe met hout naar Gent bestemd. De masten zijn gekapt,, De vrouw en de dochter van den gezagvoerder zijn gered en te Nieuwediep aangebracht. De equipage was nog aan boord. Te Wilhelminadorp werd Woensdag door het bestuur van de waterkeering van den Wilhel- minapolder in het openbaar aanbesteed de levering van 1°. 272 scheepston gesorteerden Vilvoordschen steen en verdere dijksmaterialen waarvan aannemer werd de heer B. van Eck te Ter Neuzen voor f 1754,76, en 2°. 154 scheepston gesorteerden Lessineschen glooiingsteen aannemer daarvan werd de heer J. de Bree Fz. te Ter Neuzen, voor /460. Kantongerecht te Ter Neuzen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 Mei let volgende vonnis uitgesproken J. R., oud 23 j., cementwerker te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag 27 Dinsdag 28 Woensdag 29 Donderdag 30 Yrijdag 31 25 Mei 26 2.2 2.41 3.21 4.5 4.54 5.51 6.57 2.21 3.— 3.42 4.29 5.21 6.22 7.34 Heden overleed in den ouderdom van 78 jaar, 2 maanden en 13 dagen onze geliefde echtgenoote en moeder JACOMINA NOUSEN Ter Neuzen, 22 Mei 1895. J AC. DE FEIJTER Pz. en Kinderen. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming v. ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot en vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. J. DE SMIDT Jz. en Kinderen. Ter Neuzen, Mei 1895. Niet in staat zijnde de talrijke be - wijzen van belangstelling en vriendschap van hier en elders ondervonden bij mijn ziekte, ieder afzonderlijk te kunnen beantwoorden, betuig ik ook nam ens mijne echtgenoote laugs dezen weg mijnen oprechten dank. A. HUINEMA N, Deurwaarder. Ter Neuzen, 24 Mei 1895. De Heer en Mevrouw A. HOMBACH I3W bedanken alien recht hartelijk, die blijken van ingenomenheid gaven bij de herbe- noeming van hun zoon tot lid der Staten van Zeeland. Belanghebbenden bij de verdere bespreking van den weg door den Zeventriniteitspolder worden opgeroepen op Woensdag 29 Mei 1895, des namiddags 1 uur, in het estaminet //het Wapen van Zeeland" bij mej. BLONDINE HEIJENS, Nieuwstraat, Ter Neuzen. TE TER NEUZEN. I) T A D r FUT des namiddags te 4 nre. HET BESTUUR. TER NEUZEN. op Zondag 2(> Mei 1895, des avonds te 44 uur, door het muziekgezelschap //A P 0 L L O" van Ter Neuzen, directeur de heer W. Kaan. Nieuwe leden voor bovengenoemde societeit kunnen zich aanmelden bij den ondergeteekende tot Zaterdag 25 Mei 1895. Tevens wordt den leden in herinnering gebracht, dat liunne zoons slechts vrijen toegang hebben tot hun 18" jaar. Namens het Bestuur, A. G. J. F. SCHAGEN VAN LEEUWEN, Secretaris. De verkoop van den kapitaien B0EREN- INSPAN op de hofstede bewoond door C. DE DECKERE, te Clinge (Zeegat) zal, wegens uit- scheiding van bedrijf, plaats hebben op Donderdag 20 Juni 1895, en van de KLAVERS en VLAS den volgenden dag. Breeder te annonceeren. Notaris Dregnians. Zij die indertijd liunne loten ter inwisseling aan ondergeteekende gaven, kunnen de nieuwe van leden af afhalen tegen betaling van 5 cent voor let zegel. Wenscht men ze per post te ontvangen, dan zendt men voor port en zegel 10 cent. Men haaste zich vele loten liggen nog onafgehaald. Ter Neuzen, P. J. VAN DE SANDE, 22 Mei 1895. Boekhandelaar. 011(iergeteekenden hebben de eer te berichten, dat zij van af heden voor het 4e en 5" district zijn aangesteld als agenten der Stoommeelfabriek voorheen NICOLA KOECH- LIN C°., Geestbrug bij 's Gravenhage. Onder aanbeveling Middelburg, Markt K 6. Telegram-adres Haman Zonen, Middelburg. "HMXHOaH 11(1 aiHVM -ajauzpg uec trainnudo soft* pz ua NflMlkoM -M III uflz J/XVdUOXm 1S1BT![ ;aq iooa •s -b Supsuqj pz opuojfaopSiapnQ Het Bestuur van den polder VISART maakt bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1894/95 en de ontworpen begrooting voor bet dienstjaar 1895/96 met de memorie tot toelichting, gedurende 8 dagen, te rekenen van 26 dezer, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Westdorpe, ter inzage ligt; dat de gewone jaarlijksche vergadering van Inge- landen zal gehouden worden op Dinting 4 Juni 1895, 's namiddags ten twee ure, in het logement van den heer N. Acke te Sas van Gent; dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie tot toelichting, mede gedurende 8 dagen, te rekenen van den 5 Juni 1895, ter plaatse als boven ter inzage zal liggen en dat van de voorm eld e stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Hoek, 25 Mei 1895. Het Bestuur voornoemd, Y. CORTVRIENDT, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Grifficr. Het Bestuur der waterkeering van het calami- teuze waterschap TIENHONDERD EN ZWARTE, zal op Zaterdag den 1 Juni 1895, des namid dags ten 21/3 ure, in het Bestuurslokaal, onder nadere goedkeuring in het openbaar bij inschrijving aan den hoogsten bieder vergunning verleenen, tot het weghalen van van de oeverwerken van dit watc;2"h_ap over 18951896 „in acht perceeien." De voorwaarden liggen ter inzage in bovenge- noemd lokaal, en zijn ad 50 cent verkrijgbaar bij den Secretaris-Ontvanger, den heer J. H. HEN- NEQUIN, te Sluis. De inschrijvings-biljetten moeten voor of op den 31sten Mei 1895 worden ingezonden aan den Secretaris-Ontvanger, den heer J. H. HENNEQUIN te Sluis, en op het adres vermeld worden„Insch rij- vingsbiljet, voor de bedinging van prijs, tot het bekomen van vergunning aan bet waterschap Tienhomlerd en Zwarte over 1895—1890." Aanwijzing op 27, 28 en 29 Mei 1895. Cadzand, den 20sten Mei 1895. Het Bestuur voornoemd, P. DE BRUIJNE Jz., Yoorzitter. HENNEQUIN, Secretaris-Ontvanger. De Notaris W. A. de Bidder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Woensdag den 29 Mei 1895, des namiddags om 2 ure irecies, ten huize van V. Galle te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen EENE PARTIJ EERSTE QUALITEIT van Friesch ras. ZEGT HET VOORT. De Notaris P. Dregnians, te Axel, zal ten verzoeke van den heer E. M. GOYAERT te Westdorpe, op Zaterdag 1 Juni 1895, des namiddags 4 ure, verkoopen wassende op zijne landen behoorende bij de door hem laatst bewoonde hofstede in den Autrichenpolder, gemeente Westdorpever- deeld in koopen. Te vergaderen op voormelde hofstede. keur uit twee. iij J. PLATTEEUW, broodbakker te Ter Neuzen. Zitting van 24 Mei 1895. Veroordeeld x E. B, C. v. D, arbeiders te West dorpe, ter zake van visscherijovertredingieder tot eene boete van f 1. subsidair 1 dag hechtenis. G. W., A. d. P., P. d. B., werklieden te Axel, ter zake als voren; ieder tot 2 boeten, elk van f 1, subs. 1 d hecht. voor iedere boete met verbeurdverklaring der hengels en sikkel. L. H., bierhuishoudster te Ter Neuzen, ter zake van straat- schenderij tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. S. G., C. d. P., P. K., C. L. B., F. H. d.B.,A. A. v.D., alien te Ter Neuzen, ter zake van het verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust kon worden verstoord ieder tot eene van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. L., molenaar te Ter Neuzen, E. d. R., knecht te St. Jan- steen, A. D., landbouwersknecht te Clinge, ter zake van op den openbaren weg een trekdier te laten staan, zonder de noodige voorzorgsmaatregelen ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. d. F., zonder beroep te Axel, ter zake van een vuur aanleggen op zoo korten afstand van gebouwen, dat daardoor brandgevaar kan ontstaantot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht. E J. S., slager te Westdorpe, ter zake van zonder de vereischte vergunning eene slachterij in werking te brengen tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. K. d. B., opperman, F. A. D., timmermansknecht, J. C. v. Warbeider, A. A. G. en A. P. D. G. v. A., zonder beroep, P. J. K., letterzetter, G. S., arbeider, J. B. J. H., voermansknechfen J. M. M., slagersknecht, alien te Ter Neuzen, ter zake van te Ter Neuzen in het openbaar met muntspecie spelen ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. M., M. C. L. K., L. G., J. B. B., J. D. P., A. d.Z., werklieden, alien te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch ieder tot eene boete van f 0,50, subs. I dag hecht. C. d. F. en J. P. d. F., arbeidsters te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 4, subs. 4 dagen hecht. E. M., knecht te Assenede, ter zake van het berijden van een kunstweg, terwijl zulks tijdelijk verboden istot eene boete van y"0,50, subs. 1 dag hecht. P. J. II., zonder beroep, H. d. B., schippersknecht, J. J. d. N., schilder, 0. C. d. P., scbilder, J. d. M., tjalkschipper, alien te Ter Neuzen, ter zake van het verblijven in een bierhuis na sluitingstijdieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. L., te Ter Neuzen, ter zake van het als houder van een bierhuis te Ter Neuzen, dat bierhuis niet gesloten hebben op sluitingstijd, driemaal gepleegdtot 3 boeten, elk van 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. C. v. W., schilder, A. P. v. D., schippersknecht. A. S., werkman, alien te Ter Neuzen, W. J., papierleurder. zonder bekende woonplaats, L. A. B., O.-I. militair te Gent, ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. G. d. G., werkman te Hoek, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. P. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren,2maal gepleegd tot 2 boeten van 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. A. C. v. W., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren tot 2 boeten, elk van 3, subs. 3 dagen hecht. J. v. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren bij eerste hcrhaling en wegens het verwekken van rumoer tot eene hechtenis van 3 dagen en tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. H. J., werkman te Axel, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhaling; tot eene hechtenis van 3 dagen. A. d. P., schilder te Sas van Gent, ter zake als voren bij tweede herhaling; tot eene hechtenis van 14 dagen. Allen in de kosten. Vrij£e*pr«>ken A. A. G., zonder beroep, ter zake van het in het openbaar met muntspecie spelen. De kosten voor den staat. VAN •sfud CJOTAIO

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2