Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeenwseh-Vlaanderen. mi mi uMi&sfi* No. 3155. Zaterdag 25 Mei 1895. 35p Jaargang. BEKENDMAKING. KERMIS te AXEL. Binnenland. abonnement- De Burgemeester der gemeente Ter Neuzen Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82£. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer _/r0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Men kan zich abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer per jaar, tot veel verminderden prijs. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze courant behoort eeu bijvoegsel. maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen Maandag den 27 Mei 1895, des voormiddags ten 10 ure. Ter Neuzen, den 24 Mei 1895. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN BOVEN. aanvang nemende Maandag 3 Juni en eindigende Donderdag 6 Juni 1895, des nachts te 12 ure Burgemeester en Wethouders van Axel, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. Ir*olitieli Overzicht. In de Belgische Kamer worden de beraad- slagingen over de voorgestelde invoerrechten op levensmiddeleu voortgezet j en het aantal der be- strijders is daarbij nog steeds grooter dan dat der voorstanders van het ontwerp. Het schijnt, dat de voorspellingen van de Ind. Beige kans hebben vervuld t< wordendat de regeering zelfs in deze Kamer geen meerderheid voor haar ontwerp zal kunnen vinden. Eergisteren hield de socialistische afgevaardigde Bertrand een redevoering tegen het ontwerp, die een sterk veroordeelend vonnis bevatte. De spreker sloot zicb geheel aan bij de meening van den heer Beernaert, dat de voorgestelde rechten de prijzen der levensbehoeften aanmerkelijk zullen doen stijgen. En daarnaast toonde de heer Bertrand aan, dat de verwachte invloed op de verhooging van den loonstandaard geheel denkbeeldig is. Zoo drukken dus beschermende rechten dubbel op den arbeider, zeide de heer Bertrand; zij verhoogen zijn uitgaven en verminderen zijn inkomsten. De heer Delbeke eischte daarop van de regeering, dat zij de onrechtmatige samengekoppelde voorstellen zou scheiden, opdat de Kamer zich afzonderlijk kuune uitspreken over de afschaffing der vuur- en bakengelden en over de invoering van bescher mende rechten. De Duitsche Rijksdag wordt deze week gesloten. FEUILLETOM TWEEDE DEEL. 31) VIII. Mr. Walker had bij den ontzettenden val van de trappen zijn overmoedig leven moeten laten, terwijl Dietrich Dremser er nog tamelijk gelukkig was afgekomen, in zoover eenige wonden aan lioofd en schouders, alsmede een gebroken been niet tot de doodelijke kwetsuren konden gerekend worden. Erger zag het er met de andere zijde van de historie uit, daar alle Engelschen en dezen waren sterk op Helgoland vertegenwoordigd in een vormelijken opstand waren gekomen en de strengste straf voor den Duitschen ;/moordenaar" eischten. De zwaargewonde kon volgens de verklaring van den dokter nog niet in verhoor worden genomen de jeugdige gentlemen, die in de samen- zwering tegen Eeodora betrokken waren, zorgden er echter met alien ijver voor, dat het voorval zooveel mogelijk verbreid en de beleediging der Engelschen door Dietrich Dremser alom bekend werd, om aller sympathie op den verslagene te vereenigen. Zooals gewoonlijk wendde zich ook in dit geval de algemeene antipathie tegen de onschuldige aan- leiding van het drama. //Waarom," vroeg de zwaar beproefde mevrouw Dremser, „moest die exceutrieke Rosalie, die altijd vreemde kuren heeft gehad en niet zonder reden De Umsturz-Vorlage behoort tot de geschiedenis. De heer Von Koller is in het rustig bezit van zijn portefeuille. Er is niets gebeurd en er zal niets bijzonders geschieden. Daarvan is men nu zeker. De Reichsanzeiger heeft ook den laat- sten twijfel weggenomen aangaande oneenigheid tusschen Prins Von Hohenlohe en den Minister van Oorlog Bronsart, betreffende uitlatingen van dezen laatsten bij het debat over 112 van de Umsturz-Vorlage. Het officieele blad dat ahusievelijk van den Minister van Einancien gewaagt, hetwelk een lapsus calami zal zijn stelt de harten gerustHohenlohe en Bronsart zijn den van ziel. Men weet, hoe de ultra-conservatieve Schlesische Ztg. onlangs met het plannetje kwam om het Duitsche Rijk te onthinden en een nieuwen Bond te stichten met een volgzamer Rijksdag. De kerkelijk gezinde Koln. Volksztg. stelt op zeer heldere wijze het gevaarlijke van dat conservatieve plannetje in het licht. Is het Duitsche Rijk, vraagt het blad, een bondsstaat of een statenbond Is het eerste 't geval, dan kan geen ontbinding bniten den Rijksdag om plaats hebben. Is het een statenbond, dan kan ieder der Staten elken dag vrijelijk het bond- genootschap verlaten. De Koln. Volkszeitung ge- looft zeker, dat Beieren en Wurtemberg zich in een dergelijk geval zouden afscheiden. Gaat men in toongevende kringen spelen met de voorrechten, in 1871 verworven, dan zou het blad de Zuidduitschers voor dwazen houden als zij toetraden tot een Bond, gesticht alleenlijk ter opruimiug van lastigen Rijksdag. //Als in die kringen de haat tegen den Rijksdag grooter is dan de liefde voor het Rijk, dan danken wij voor een Rijk, gereformeerd naar hun smaak. Deden wij dat niet, dan zouden wij verdienen in ons wapen den Mecklenburgschen os te voeren." Het is trouwens aan te nemen, dat ook de z/hoog-conservatieve" Duitsche kringen zich wel tweemaal zouden bedenken, aleer zij den grootschen reuzenarbeid van Bismarck aan het gevaar voor ineenstorting zouden blootstellen, tot het bekomen van een kunstmatigvolgzaam gemaakten Rijksdag De Eransche regeering gaat moeielijke dagen tegemoet. De samenstelling der begrootingscom- missie doet duidelijk de slechte gezindheid der Kamer tegenover de begrooting voor 1896 uitkomen. Van de 33 leden hebben slechts 15 deel uitgemaakt van de vorige begrootingscommissie, terwijl negen leden nog nimmer zitting hebben gehad in een dergelijke commissie. De voorzitter der vorige commissie is niet herkozen. De meerderheid der waarom een oude jongejuffrouw is geworden, vraag ik, heeft zij die vondeling in ons midden gebracht, haar ons als het ware opgedrongen Is dat niet een slag in het aangezicht, een belee diging Staat die geemancipeerde dame dan alles vrij Er waren er hier velen, die er smaak in vonden aan deze kleine steeniging deel te nemen. z/Maar, mama," waagde Elma Dremser op te merken, yhoe kon Dietrich zich ook zoo diep vernederen, en waarom ging hij de Engelschen beleedigen z/Zwijg onderbrak haar de vertoornde moeder. ffHet past u niet zoo te spreken." Haar blik ontmoette den pas aangekomenen Hegedorff, dien zij verachtend aanzagHegedorff scheen in een toestand van groote opgewondenheid te verkeeren. z/Ik vind het ongehoord," riep hij, //dat ook Duitschers een complot helpen smeden tegen Duitschers Er kleeft geen vlek op de beide Ham- burgsche dames Ik had een hoogere opvatting gedacht van mijne medeburgers A1 wie de on- schuld en de vlekkelooze eer van haar wil krenken, vindt in mij den ridder, die den handschoen voor de beleedigde dames opneemtdan zal ik toonen wat ik geleerd heb in den veldtocht tegen Erankrijk Ik strijd voor Hamburgs eer Hegedorff wilde zich verwijderen, daar niemand lust gevoelde te antwoordenmaar plotseling riep hij uit: //Ginds komen zij juist aan, mijne heeren. Bekent nu kleur, als ik u verzoeken mag z/Blijft, mijne keeren riep mevrouw Dremser op gebiedenden toon, toen eenigen aanstalten maak- ten om bij de aankomst der dames ongemerkt weg commissie bestaat uit 14 radicalen, 2 leden, die zich gewoonlijk aan de radicale zijde scharen, en een sociaal-democraat. Vrij algemeen zit bij haar de meening voor, dat nog meer bezuinigingen noodig zijn, terwijl zij waarschijnlijk met 17 tegen 16 stemmen zich voor eene inkomstenbelasting zal verklaren. De nieuwe, door de regeering voorgestelde belastingen vinden bij haar algemeene afkeuring. Voor een zoo zwak staand kabinet als dat van Groot-Brittannie is niet veel noodigde berichten dat Rosebery nog niet geheel hersteld te Londen is teruggekeerd, dat er een bijzondere kabinets- raad is gehouden en dat de Koningin haar vertrek naar Balmoral acht dagen heeft uitgesteld, waren te zamen en in vereeniging ruim voldoende om het gerucht te doen geboren worden, dat 't nu toch heusch zou komen tot aftreding van het tegenwoor- dige bewind en tot ontbinding van het Lagerhuis. De bladen der Regeering hebben weer eens formeel het gerucht tegengesproken, doch het feit, dat de toestand van de formatie-Rosebery steeds hachelijker wordt, kunnen zij toch niet loochenen. De conservatieven en de unionisten toonen zich wel wat heel ongeduldig geduldoefening is ook een deugd De Ministers van Binnenl. zaken en van Financien brengen ter kennis van belanghebbenden, dat afwijking van de verbodsbepalingen, vervat in het koninklijk besluit van 8 Dec. 1870, wordt toegestaan ten aanzien van den invoer uit Duitsch- land en Belgie van rundvee en schapen, bestemd voor de slachtbank, daaronder begrepen de export- slachterijen, op de volgende voorwaarden 1°. dat aan het grensstation worde overgelegd eene ambtelijke verklaring van de overheid van de plaats van herkomst, binnen de laatste 8 dagen afgegeven, ten bewijze a. dat het vee, waarvan de leeftijd en het signalement te vermelden zijn, gedurende de laatste 20 dagen aldaar verblijf heeft gehouden, en b. dat aldaar, benevens binnen een afstand van 10 K. M., in de laatste 20 dagen geen veepest, geen mond- en klauwzeer en geene schaapspokken zijn voorgekomen 2°. dat het vee, bij aankomst aan het grens station, door den districtsveearts of jeen zijner plaatsvervangers zij gekeurd en gezond bevonden, ten bewijze waarvan door hem, die het onderzoek heeft verricht, eene aanteekening op de bovenbe- doelde verklaring is te stellen te sluipen vIk wil niet hopen, dat gij als bloodaards gaat loopen, waar het geldt voor uwe overtuiging op te komen De beeren keerden aarzelend en beschaamd te- rug en wierpen zulke onheilspellende blikken op mevrouw Dremser, dat zij bezorgd werd voor de gevolgen van haar plan. Met de gewone gratie en lieftalligheid groetten de beide dames, die ditmaal bij hooge uitzondering zonder madame Villiers en My lord Gwinn waren, het gezelschap en wandelden in levendig gesprek rerder, zonder van de gebaren harer landgenooten notitie te nemen, die den beleefden groet igno' reerden en zich verachtend afwendden, behalve Leopold Hegedorff en Elma Dremser, die hierdoor den hoogsten toorn harer moeder gaande maakte, omdat zij den snooden aanslag tegen haren broeder hiermede in bescherming nam. Leopold Hegedorff had de beide dames, die reeds het strand genaderd waren en zich verheugden in den aanblik der on- begrensde zee, spoedig ingehaald en naderde haar met hoffelijken groet. z/Goeden morgen, mijnheer Hegedorff?" riep Ro salie hem levendig toe. //Komt gij ons gezelschap houden en nieuws brengen Wat is er toch eigen- lijk gebeurd? Hoe is de arme Dremser zoo op eenmaal tot een Rinaldini geworden z/Helaas de jongen had te veel champagne ge^ dronken en in dronkenschap de Engelschen belee- digd, ziedaar de oorzaak van alles Wat den val van de trappen betreft Walker greep hem aan, toen Dremser rustig huiswaarts wilde keeren, alhoewel de Engelschen het juist andersom uit leggen. Ik houd het eerste voor waar, dat ik uit den mond van den zwaar gewonde zelf vernam. 3°. dat het vervoer van het vee van het grens station naar de plaats van bestemming gescluede per spoor zonder overlading, in afzonderlijke, gesloten en verzegelde wagens 4°. dat het vee op de plaats van bestemming onder politietoezicht zoowel ontladen als vervoerd worde naar de slachtplaats, alwaar het van ander vee afgezonderd is te houden en binnen 24 uren mede onder politietoezicht, moet worden geslacht, alles onverminderd zoodanige voorzorgen van bijzonderen aard, als ter wering van besmetting wegens plaatselijke omstandigheden door Hr. Ms. commissarissen in de onderscheidene provincien bovendien mochten worden voorgeschreven. Aan den Amsterd. wordt geschreven over eene belangrijke ontduiking van rechten van suc- cessie onroerende goederen, die door de aangevers waren geschat op ongeveer een halve ton, zouden bij onderzoek zijn gebleken omstreeks een waarde van twee ton te bezitten. Deze ontduiking werd ontdekt door den heer D. H. J. Lasonder, inspecteur der registratie voor den ambulanten dienst te Arnhem, die belast was met de naziening van een kantoor van successie te 's Gravenhage, alwaar de bedoelde goederen in eene memorie van aangifte van een opengevallen nalatenschap waren aangegeven op anderhalve ton lager dan hun werkelijke waarde. De Minister van Einancien daarvan onderricht, heeft thans den inspecteur te 's Gravenhage opge- dragen een onderzoek in te stellen en zich daarbij door deskundigen te doen voorlichteu naar de aangegeven waarde der onroerende goederen, die in de laatste twee jaren zijn overgedragen of na- gelaten en dit onderzoek uit te strekken over de geheele provincie Zuid-Holland, waaruit dan zal kunnen blijken met hoe weinig zorg de controle op de aangegeven waarde der onroerende goederen in die provincie geschiedt en hoe belangrijk de ontduikingen zijn van rechten van successie en van overgang, die aan 's Rijks schatkist worden ont- trokken en waarin de residentie geacht mag worden in de eerste plaats uit te munten. Het Yaderl. gelooft, dat hier een overhaast oordeel is uitgesproken. Het ge'incrimeerde feit, dat onroerende goederen, geschat op een halve ton, bij onderzoek zouden gebleken zijn een waarde van 2 ton te hebben, noemt het blad erg over- dreven. Is dit blad goed ingelicht, dan zou de aangifte ongeveer 2 ton, de schatting 3 ton hebben bedragen, terwijl het terreinen gold van dien aard, dat een juiste waardebepaling uiterst moeilijk was. Ik heb aan Stieglitz geschreven." z/Dat is goed gedaan van u," sprak Rosalie levendig//Stieglitz is in zulke zaken de rechte man. z/Ik mis Mylord," wendde de jonge man plotseling het gesprek//is hij ontrouw geworden Er gleed een schaduw over Rosalie's voorhoofd. z/Misschien heeft een droom hem medegedeeld, dat madame Villiers zware hoofdpijn heeft Feodora was intusschen onwillekeurig verder gewandeld en met een ouden bekendeu badgast in gesprek. z/Dacht ge," vervolgde Rosalie, //dat Gwinn medeplichtige is z/Zeker denk ik datIn mijn hotel is het begonnen. Onder ons gezegd, 't is daar een speelhol." ;/Zoo Dan heb ik mij niet in hem bedrogen z/En ik niet. Hij koesterd een plan Rosalie zag hem verwonderd aan. z/Geloof u, mejuffrouw, dat de fieren Mylord madame Villiers werkelijk genegen is z/Waarom niet?" z/Weet u dan ook niet welk een complot er tegen u en juffrouw Feodora gesmeed is in Mylords liol z,Dat klinkt ernstigO, zeg mij alles wat gij weetIk had reeds verdachte teekenen bespeurd op onzen weg. De Engelschen beleedigen ons zelfs onze Duitschers ignoreerden onzen groet." z/Ik zal u de voile waarheid zeggenmen wil u beiden van Helgoland verdrijven, Feodora en u om haar." Rosalie wierp een bezorgden blik op Feodora, die argeloos voortwandelde en voortbabbelde. SEIIZEISCBE (ttlKAVT Ilit Ulad verscliijut IHaandac, Woeimdas- rijdagav«»inl Hij '"'5"^, I". Jt. V A V HE S A H K te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 1