BURGERLIJKE STAND. I Middelen van vervoer. e h: rr i.j o i n u e n. Van 15 tot en met 16 Mei. s Van 15 tot en met 16 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 13 binnenvaartuigen op en 7 afgeschut; door de Westsluizen 1 op en 1 afgeschut. 348'te ST AATSLOTERIJ. Greenwich-tijd. Spoorwcjr Ter XeuzenGent. Vim Ter Xeuzen over St. Nicolaas nam* Gent. Spoorweg Ter XeuzenMechelen. (t). F. de Bree is verlaagd van 1400 naar 1300 Jac. Jansen Jz. is gehandhaafd op f 1000; J. de Bree Fz. is verlaagd van J 1000 naar f 800 A. van Dale is gehandhaafd op 1100; C. Hamelink is gehandhaafd op f 1000, op grond van adressants geldelijke positie in Januari, die tot grondslag moet dienen voor het opmaken van hot kohier, terwijl ver- meerdering of vermindering van inkomsten gedurende dat jaar geen aanleiding geeft tot verandjring van den aanslag. Een adres van G. Wigtenbroek, in zake de hondenbelasting, wordt gesteld in handen van het Dag. Best. De Voorzitter doet thans mededeeling van een ingekomen schrijven van het lid van den Raad, den beer A. Visser, waarin deze te kennen geeft zijn ontslag te nemen als lid der Oommissie van Fabricagede reden hiervan wil hij in eene vergadering van den Raad meedeelen. De heer Visser geeft te kennen dit ontslag om verschillende pnnten te hebben genomen. Als eerste punt noemt hij de benoeming ran den tweeden werkbaas. In de Maart-vergadering der Commissie van Fabricage was de wenschelijkheid van het aanstellen van een tweeden werkbaas besproken, n. 1. iemand die voornamehjk metselen kan en bestraten, omdat de bestratingswerken dan niet meer zouden behoeven aan- besteed te worden. In dien zin werd den bouwmeester opgedragen naar een geschikt persoon om te zien, waarvan spreker echter niet weet of zulks gebcurd is. In de vergadering die in April gehouden is, werd er niet over gesproken ik dacht dus zegt spreker dat de bouwmeester nog niemand gevonden had. Eenige dagen na die vergadering evenwel kwam de oproepingsbrief voor de Raadsvergadering en daarop kwatn als punt voor het toestaan van gelden voor een tweeden werkbaas. Daarvoor bestond bij hem geen bezwaar als er een metselaar werd benoemd en in het idee dat met het benoemen de Commissie van Fabricage niet zou worden Toorbijgegaan. In do bedoelde Raadsvergadering evenwel gal de Voor zitter als voornaamste werkzaamhedon op het ontsmetten bij besmettelijke ziekten en timmeren. Spreker had ook niet vermoed dat Burg, eu Weth. maar dadelijk tot benoemen zouden zijn overgegaan, zonder eerst de Commissie van Fabricage te raadplegen, want daar er vroeger met haar over gesproken was mocht hij met grond verwachten dat bij de bynoeming de Commissie zeker zou worden gehoord. Het tweede punt waarop spreker het oog heeft betreft de overlast van water die de lage stadsgedeelten onlangs onder- vonden. Hij kwam aan de Westsluis, alwaar men met een spuit bezig was met pompen ook de bouwmeester stond er b\j. Spreker vroeg hem of hij dacht dat dit pompen helpen zou, waarop hij een tbestemmend antwoord ontving. Spreker zeide echter, dat het naar zijn oordeel niets hielp. Nu wil hij niet beweren dat de leden er iets beters op zouden gewetan hebben. maar dat is toch mogelijk het was dus zaak geweest haar hierover te hooren en niet geheel buiten haar om te handelen. Dit en het eerst aangehaalde punt, hebben spreker genoopt zijn ontslag als lid der (Commissie te nemen. De mededeeling verbaast den Voorzitterhet is nooit de bedoeling geweest van het Dag. Best, om de Commissie voorbij te gaan het is zelfs meermalen gebeurd dat er zaken tor tafel gehracht werden, waaromtrent de Commissie zich niet wilde verklaren, als behooretide die niet tot haren werk- kring. By het ontvangen van den brief had hij dus vruchtelooi gezocht wat daarvan wel de reden moehten zijn. tot een der heeren raadsleden hem hieromtrent bereidwillig inlicbtte, voor wat betreft het eerst aangehaalde punt. De tweede reden was hem echter nog oubekend en hierop wil hij eerst antwoorden. Hoe de toestand was is aan alien bekend en voorziening werd met spoed vereischt. Spreker had gevraagd een der locomobiles met pomp, voor de sluis bestemd, te mogen gebruiken dit was 's Zaterdagsmorgens. Hem werd echter gezcgd dat dit niet kon, daar het wel 2 dagen zou duren eer zoo n pomp kon werken. Er moest echter unit gedann worden en toen is onmiddellijk besloten een zuigpomp aan te wenden. Het Dag. Best, is altijd dankbaar geweest voor op- of aan- merkingen en raadgevingen, wanneer er dus een der raadsleden een beter middel had geweten, had hij dit wel aan het Dag. Best, knnnen meedeelen. Het is toch niet altijd gemakkelijk om de leden der Commissie bijeen te krijgen, (ofschoon hij holds brengt aan den heer Visser, als zijnde deze bijna altijd tegenwoordig en ook bij zeer ongunstig weer zich een verrsn afstand getroost) daar dezen uit den aard hunner zaken dikwijls verhinderd zijn, waarom spreker gewoonlijk eerst informeert wanneer ze tegenwoordig kunnen zijn, alvorens het tijdstip voor de vergadering te bepalen. Verder zegt hij dat, had men rooruit kunnen weten dat de toestand zoolang zon aanhouden, dan de geheele Raad wel zou zijn bijeengeroepen. Zaterdags is het water gaan stijgende aannemer der sluis kon er toen niets aan doen, doch beloofde zoo spoedig mogelijk te zullen helpen en zeidJ dat de dam 's Zondagsavonds wel zoover zou gevorderd zijn dat het water in de sluis wat kon worden afgelaten, wat ook geschiedde. Toen bleek evenwel dat de dam nog niet voldoende geschoord was en zou bezweken zijn, waarom dadelijk alle schoven dicht moesten en zoo bleef de hooge waterstand voortduren tot de dam geheel klaar was. Wat het eerste door den heer Visser genoemde punt betreft, niet van Maart is men daarover begonnen te spreken maar reeds een jaar lang is zulks aanhangig. Burg, en Weth. hebben meermalen hun gedachten laten gaan over verschillende personen. Een gewichtig punt is het dienst doen bij be smettelijke ziekten, daar het noodzakelijk is dat lijders en oppassers zooveel mogelijk worden gei'soleerd, zoo'n persoon doet dan de boodschappen die noodig zijn, en brengt daar wat er noodig is, terwijl ze ook voor 't ontsmetten moeten zorgen. Men kan daarvoor niet iedereen gebruiken en, waren er al die zich er voor opdeden, dan stelden die hun eischen zdd hoog, dat Burg, en Weth meenden deze niet te kunnen inwilligen, zoodat het college ten slotte zelf op 't idee kwam om Eurvink, die zoo wat van alles kan, te vragen of deze genegen was deze betrekking op zich te nemen, maar niet om hem van de politie te verwijderen. De werkkring van de C. v. F. is bij verordening afgebakend, en die veror- dening schrijft het hooren der Commissie in zulke zaken niet voor. De verordening van Utrecht schrijft dit zelfs nog niet voor bij het benoemen van een bouwmeester (wat spreker zelf verwonderde) zoodat Burg, en Weth. niet konden denken dat de Commissie er prijs op stelde om gehooord te worden over de benoeming van een werkbaas. Het Dag. Best, zou zeer dankbaar zijn geweest voor aanwijzing van personen, maar deze werden niet gedaande werkbaas wordt oud en was ziekelijk, waarom er voorziening noodzakelijk was en na rijp beraod Kurvink werd gevraagd. Deze heeft een prachtig rek voor geweren gemaakt in de politiewacht, bij zich thuis een keuken gemetseld, is al aan 't bestraten geweest, kan dus zoo wat voor alles dienst doen, terwijl hij ook op de grindwegen goed te pas komt. Het Dag. Best, heeft het beschouwd als een voorname betrekking en is met alles te rade gegaan. Men kan er ook geen ziekelijke of zwakke personen voor gebruiken en Kurvink was de sterkste van alien. Alsnu geeft de Voorzitter lezing van de verordening van de Commissie van Fabricage waarnit blijkt, dat deze aan het Dag. Best, advies geeft omtrent de plans van uit te voeren werken, helpt toezien op het onderhoud en overigens advies geeft in zaken daarop betrekking hebbende, wanneer dit door het Dag. Best, gevraagd wordt. Daarna zegt de Voorzitter verder niet te hebben kunnen bevroeden wat thans blijkt en geheel naar zijne bevoegdheid te hebben gehandeld. Hij heeft ook niet weersproken dat het plan bestond Kurvink te benoemen, toen de heer Donze in de vorige vergadering er naar vroeg, maar er toen dadelijk op gewezcn dat de Raad de benoeming aan zich kon houden, door het vroeger besluit waarby dit aan Burg, en Weth. was overgelaten in te trekken. Geen der leden gaf daartoe den wensch te kennen ook niet de heeren Visser en Van der Hooft, die toen blijk gaven niet geheel en al er voor te zijn. Er is ook door hen niet gevraagd, wat anders wel eens ge- scliiedt, of het nog bij de Commissie zou komen, zoodat het Dag. Best., nota nemende van hunne in de Raadsvergadering gebleken opinie, van meening was dat zij zich met de benoeming toch wel konden vereenigon. Men was ook reeds te ver ge gaan met Kurvink, om nog terug te kunnen treden, want ofschoon aan Kurvink de stipste geheimhonding was opgelegd, bleek het toen reeds een publiek geheim te zijn; 't schijnt dat hier niets geheim kan blijven. Spreker drukt ten slotte zijn spijt uit ovor het besliyt van den heer Visser en hoopt dat deze na de gegoven toolichting op zijn besluit zal terugkomen. De heer Visser geeft te kennen geen grieven te hebben tcgen den benoemden persoon maar wel tegen de wijze van benoemen. Dit doet den Voorzitter genoegen en hij hoopt dat, nu alle inlichtingen gegeven zijn, de heer Visser bevredigd is en op zijn besluit terug zal komen. Ofschoon alle leden der commissie goede diensten bewijzen, meent spreker dit in t bijzonder van den heer Visser te mogen zeggen daar hij 'tmeest aanwezig is. Het zou hem daarom spijten dat de heer Visser bij zijn besluit bleef, waarom hij dezen in over- weging geeft er op terug te komen. De heer Visser blijft bij zijn besluit, om althans voorloopig geen deel uit te maken der commissie. Het doet den heer Donze leed dat de heer Visser op de aangevoerde gronden zijn ontslag wil nemen. Hij is overtuigd dat deze een der bekwaamste is, wiens plants moeilijk zal kunnen worden vervuld. Spreker deelt verder mede er bij geweest te zijn toen er over middelen gesproken werd om 't water weg te krijgen en dat 't geen geschied is het eenige was om althans de menschen te vreden te stellen en te toonen dat men deed wat men kon. Volgens hem is door het Dag. Best, in dezen correct gehandeld. Buitendien, had iemand der leden een ander middel geweten, dan had men het Dag. Best, wel een wenk kunnen geven. Spreker gelooft niet te veel te zeggen met te beweren dat het alien leden genoegen zou doen als de heer Visser op zijn besluit terugkwam. Wat de benoeming van Kurvink betreft, als men daar iets op tegen had dan moesten de leden, nadat door hem spreker in de vorige vergadering de vraag daaromtrent gesteld was, voorgesteld hebben op het vroeger besluit terug te komeu en de benoeming aan den Raad hebben behouden. Hij voor zich meent dat zulks voor het vervolg wenschelijk zou zijn. De Voorzitter zegt dat het Dag. Best, daar niets op tegen heeft. De heer Van der Moer meent dat dit niets tot de zaak afdoethet is een nieuw voorstel van den heer Donze, waarover in een volgende vergadering kan worden beslist. By den heer Moes heeft de benoeming ook verba zing gewekt hij hoopt echter dat de heeren afgerekend hebben en de heer Visser zijn ontslagname zal intrekken, wat alien zeker ge noegen zal doenmen kan allicht eens iets ondervinden en men doet ook wel eens iets waar men later spijt van had, wat hij ook wel heeft ondervonden. De heer Tazelaar is goed overtuigd dat de heer Visser belang stelt in de gemeentezaken. Hij wijst er hem op dat er dan slechts 2 leden overblijven, n. 1. spreker en de heer Van der Hooft, en zij in technische kenuis verre beneden hem staan, zoodat er dan niets van de commissie overblijft. De heer Van der Moer zou de Raad zich in deze kwestie willen laten uitspreken; hij gevoelt wel iets voor de grieven van den heer Visser en zou misschien evenzoo hebben gehandeld. De heer Tazelaar wil nog opmerken, dat, had een lid der Commissie gevraagd de benoeming nog bij hen te behandelen dit voorzeker zou gebeurd zijn. Daar stond echter wat tegen- over. Voor de vergadering hoorde hij dat Burg, en Weth. reeds zoover met Kurvink waren, waarom hij het te laat achtte er nog op terug te komen. De Voorzitter herhaalt dat Burg, en Weth. zelf een persoon hebben gezocht daar er zich geen geschikte opdeden. De heer Donze vraagt of hij een bepsald voorstel moet doen betreffende het terugkomen aan den Itaad van de bevoegd heid der benocmingen. De Voorzitter zegt, dat de verordening zoo zou kunnen worden gewijzigd dat de werkbaas benoemd werd op voordracht van de Commissie van Fubricage door den Raad. De heeren Moes en Wieland zouden alle benoemingen, behoudens politieageuten, door den Raad willen doen geschieden. Dit was ook de bedoeling van den heer Donze. De Voorzitter zegt, dat men dan de geheele verordening moet intrekken. De heer Van IJsselsteijn wil nog opmerken dat hij niet aan de benoeming zou hebben medegewerkt indien hij geweten hid dat de Voorzitter er ook met de Commissie over gesproken had. Spreker meende eenvoudig gebruik te maken van de bevoegdheid aan Burg, en Weth. verleend. Het doet den Voorzitter leed. dat de heer Van IJsselsteijn aldus spreekthij heeft er met de Commissie over gesproken, zooals er wel over meer zaken gesproken wordt en ook in de verwachting dat er wellicht een geschikt persoon aan de hand geduan zou worden. De heer Van IJsselsteijn gevoelt spijt dat de Voorzitter de zaak in de Commissie heeft ter sprake gebracht, zij het dan ook met een goed doel. De discussie hierover wordt gesloten, nadat de heer Visser te kennen gaf zijn besluit nog in beraad te zullen houden. De heer Joz. de Feijter verlaat de vergadering. Z. h. s. wordt besloten de begrooting voor 1895 te wijzigen door verhooging der inkomsten en uitgaven met f 600 "a f 700 ter zake van uitgaven en hoogere inkomsten door de vernieuwing der erpachtscontracten. De benoeming van een onderwijzer nan school C wordt aangehouden, daar de stukken nog niet terug ontvangen zijn De heer Van der Moer verlaat de vergadering. De Voorzitter deelt mede, dat de onderwijzer aan school C, N. J Imandt, wiens echtgenoote vroedvrouw is, geneigd is om zich naar Sluiskil te laten overplaatsen, indien zijn vrouw aldaar wordt aangesteld als gemeente-vroedvrouw op eene vaste bezoldiging. Verder wenschte de heer Imandt, dat hem zekerheid van betrekking zou worden gegeven, daar hij vreesde dat door oprichting der bijzondere school te Sluiskil het getal der onderwijzers aan de openbare wel overeompleet kon worden, in welk geval hij weer aan een der openbare scholen in de kom wenschte geplaatst te worden Spreker heeft hem gezegd, dat geen zekerheid kan worden gegeven, daar de Raad deze niet geven kan. maar hij ver- meent dat, mocht zoo'n geval zich voordoen, (ofschoon daaraan volgens hem niet moet worden gedacht) de Raad wel zal willen bevorderen dat hij, bij vacatures in de kom, aldaar wordt aangesteld. Imandt heeft daarmede genoegen genomen en ook dat het salaris voor zijn vrouw werd vastgesteld op 100. Meermalen is er reeds door den Raad over gesproken dat het wenschelijk was dat er te Sluiskil eene vroedvrouw woonde. Daar de gelegenheid zich nu voordoet om er daar eene te krijgen stelt het Dag. Best, voor: 1°. in overeenstemming met het advies van het hoofd der school te Sluiskil de heer N. J. Imandt naar die school over te plaatsen, en 2°. zijn vrouw, mej. L. A. de Pauw, aldaar te benoemen als gemeente- vroedvrouw, op eene jaanvedde van f 100. Na luttele discussie wordt dit gecombineerde voorstel met algemeene stemmen aangenomen en tevens besloten de veror dening op deti geneeskundigen dienst in verband daarmede voor zooveel noodig te wijzigen. De heer Van IJsselsteijn verlaat de vergadering. Z. h. s. wordt op voorstel van het Dag. Best, besloten de erfpachtscanon voor de Lange Kerkstraat van 8 h 9 te brengen op 6 h 7 cent, ook voor de reeds afgesloten contracten. Voor kennisgeving worden aangenomen eenige brieven van Ged. Staten. houdende goedkeuring van genomenraadsbesluiten. De tijdelijko geldleening wordt uit gebrek aan kasgeld nogmaals verlengd. De Voorzitter deelt nog mede dat er geen adsistent-agent is en de diemt zoo is geregeld dat deze kan worden gemist, waarom hij voorstelt diens tractement, zijnde 100, te verdeelen onder de andere agenten, daar zij nu ook diens dienst doeu. De heer Wieland verklaart zich daar tegen. Later heeft men er misschien weer een noodig. De agenten worden toch vry wel bezoldigd en er komt al een gratificatie bij. De heer Visser wijst er op dat het slechts tijdelijk is, n. 1. zoolang er geen adsistent in dienst komt. De Voorzitter vindt f 450 toch zoo geen ruime bezoldiging voor een agent De heer Wieland daagt iederen werkman uit om dat jaar- lijks te verdienen. Besloten wordt deze zaak aan te houden, wuarna de verga dering wordt gesloten Clinste. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Jozef IIos- kens, ond 39 j., jm. en Emma Francisca Verhelst, oud 29 j., jd. 15 Mei. Fredericus Franciscus Lockefeer, oud 25 j., jm. en Maria Sijlvia Fuijen, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Mei. Emerentia Stephania, d. van Eduardus de Kever en van Maria Romania Blominaert. 8 Mei. Petronella Johanna, d. van Eduardus de Munter en van Maria Isabella Meerschaert. 14 Mei. Nicolaas Joseph Edmond, z. van Petrns Josephus Seraphinus van der Heijden en van Maria van Ertvelde. Overlijden. 5 Mei. Maria Catharina, oud 54 j., wed. van Josephus de Potter. 15 Mei. Emma Maria Janssens, oud 13 j., d. van Petrus Joannes en van Louisa Pieters. HeiittNtrtijW. Geboorten. 5 Mei. Paulina Maria, d. van Jan Francies Florijn en van Philomina de Waal. Overlijden. 13 Mei. Petronella Deursen, oud 10 j., d. van Petrus Judocus en van Anna Maria Kint. lloek. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Marinus van Tatenhove, oud 23 j., jm en Cornelia de Poorter, ond 20 jjd. 9 Mei. Dirk van Doeselaar. oud 22 j.. jm. en Willemina Cornelia de Bree, oud 22 j., jd. Adriaan Verbrugge, oud 58 j., weduwn. en Magdalena de Bruijne, oud 61 j wed. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. David de Putter, oud 27 j., jm. en Adrians Scheele oud 24 j., jd. 9 Mei. Fran cois de Groote, oud 23 j., jm. eu Helena Verheyke, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Andries Jacobus, z. van Simon de Blaeij en van Adrians Cornelissen. 2 Mei. Clementina en Emma, dochters van Florentinus Stnet en Rosalia Waegemans. 3 Mei. Elisabeth, d. van Jacobus Francois de Braal eu van Susanna Santina Jans de Blaeij 7 Mei. Pieter, z. van Cornelia Dieleman en van Sara den Hamer. 9 Mei. Geerard, z. van Jan van Alten en van Janna de Meester. 14 Mei. Gilles, z. van Jan Donze en van Adriana Klaassen. Overlijden. 7 Mei. Daniel Tollenaar, oud 2 m., z. van Geerard en van Catharina Dekker. 9 Mei. Jacobus de Ruijter, oud 52 j., echtg. van Maria de Jonge. linenarht. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Joannes Temmerman (van Stekene Belgie), oud 29 j., jm. en Emerentia Maria Vercauteren, oud 29 j., jd. 10 Mei. Franciscus Gijsel, oud 26 j., jm. en Antoinette Josephine de Coninck, oud 20 j., jd. Eduardus van Acker, oud 25 j., jm. en Colleta Elegeert, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen 14 Mei Petrus Verhoeve, ond 36 j., jm. en Marie Stephanie de Caluwe, oud 32 j wed. van Josephus Martens. Geboorten. 7 Mei. Prudentia Maria, d van Petrus Cor- nelis de Vliegher en van Josephina Maria Scholter. Overlijden. 11 Mei. Alphonse de Bouvre, oud 1J mzvan Dominicus Anthonius en van Prudentia de Meijer. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 9 Mei. Eugene Nicolas Mussche, oud 22 j., jm. en Julia Maria Rozalia de Meulenaere, oud 19 j., jd. Geboorten. 7 Mei. Juliette Pharailde Florentine, d. van Theophilus van Laere en van Juliana Soetaert. Stoppelitijk. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Alphonsus Vermeulen, oud 31 j., jm. en Regina Mathilda Schillemans, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. Josephus Willems, oud 25 j jm. en Philomena de llijk, oud 22 j., jd. Augustinus van Leuven, oud 27 j., jm. en Mathilda de Rooij, oud 24 j., jd. Johannes Francies Kool, oud 23 j„ jm. en Anna Maria de Maat, oud 24 j., jd. 11 Mei. Alphonsus van den Bosch, oud 27 j., jm. en Eugenia Maria Muller, oud 28 j., jd. Geboorten. 3 Mei. Desire Alphonsus, z. van Petrus Josephus Peersman en van Petronella der Weduwe. 5 Mei. Maria Louisa, d. van Mathilda Vink. 7 Mei. Josephus Franciscus, z. van Jacobus Lossie en van Cornelia de Vijlder 10 Mei. Aloysius, z. van Petrus Mahu en Marin Louisa Muller. 14 Mei. Leonie, d. van Cornelis Robijn en van Maria Hameliuck. Overlijden. 15 Mei. Jan Francies Serrarens, oud 72 j., echtg. van Apolonia Dullaart. kt. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Eugenius Janssens, oud 43 j., weduwn. en Joanna Sturm, oud 38 j., jd. Arthure Pierre Marie Vermandel, oud 45 j., weduwn. en Florentia Valentina Inghels, oud 24 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Leopoldus Pieters, oud 25 j., jm. en Maria Catharina van Waterschoot, oud 23 j., jd. 8 Mei. Carolus Ludovicus Martens, oud 27 j jm. en Philo mena van Goethem, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Mei. Constantinus, z. van Leopoldus Pieters en van Maria Catharina van Waterschoot. Clothilde, d. van Alphonsius Verschueren en van Maria Victoria Kant. Overlijden. 3 Mei. Seraphina Vermeerssen, oud 86 j., wed. van Andreas Franciscus van Goethem. 8 Mei. Con stantinus Pieters, oud 4 u., z. van Leopoldus en van Maria Catharina van Waterschoot Een als levenloos aange- geven kind van het mann. geslacht van Leopoldus Pieters en van Maria Catharina van Waterschoot. Kuidilorpe. Huwelijks-voltrekking. 1 Mei. Johannes van Beveren, oud30j.,jm. en Pharai'des Sophia Steel, oud 23 j., jd. Geboorten. 8 Mei. Hypolite Auguste, z. van August Dielman en van Adolphine Braeckman. 9 Mei. Aloi'se Joseph, z. van Rochus van Overloop en van Leonia Maria Gijsel. Overlijden. 7 Mei. Emanuel van Pottelberghe, oud 68 j., echtg. van Joanna Francisca Adam 9 Mei. Hypolite Auguste Dielman, oud 1 d., z. van August en Adolphina Braeckman. S3 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Veuzeu 15 Fra. s.s. HypoliteWorms 2746 Antwerpen ledig Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. 16 idem Hailing 2199 London idem Belg. s.s. l'Esperance 1888 Middlesbro ijzer Zweed. sch. Victoria 491 Oscarsham bout Van Ter Xeuzeni 15 Eng. s.s. Ann Webster 2241 London stukg. Voor 4 iJent i 15 Eng. s.s. Wbimbrol 1836 i Liverpool stukg. Eng.3m.sch. Harmony 472 Charlestown pijpaardo Deens. s.s. J. M. Madvig 4991 Riga graan Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stukg. 16 Deens. s.s. Uranienborg 5563 Riga graan Eng. s.s. Hebble 255S Goole stukg. Van Gent t 15 Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Egret 3492 Antwerpen idem idem Ralph Creyke 2065 Goole idem 16 idem Whimbrel 1836 1 Antwerpen idem Van Selzaete t 15 Eng. sch. Coaltar 621 Stokholm ballast Trekking van Woensdag 15 Mei. 5de klasse. 6de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 18083 f 10,000. No. 1972 7322 14133 19387 1000. No. 5663 15824 400. No. 463 3064 4146 13774 200. No. 380 2290 4406 10811 12229 17361 19748 20863 100. Prijzen \an f 70. 28 1819 3733 6662 9095 11283 13981 16482 18589 70 1859 3815 6679 9119 11394 13981 16590 18601 134 1871 4284 6757 9130 11524 14098 16628 18802 135 1992 4453 6802 9132 11843 14478 16678 18988 247 2314 4517 6914 9191 11930 14509 16710 19015 277 2328 4546 6917 9207 11960 14514 16723 19060 303 2347 4637 6983 9259 12036 14588 16962 19101 382 2376 4681 7165 9342 12110 14709 17114 19119 411 2424 4848 7290 9382 12411 14957 17137 19143 478 2439 4912 7300 9423 12414 15117 17140 19346 699 2454 5003 7313 9521 12450 15169 17319 19480 737 2486 5009 7327 9607 12484 15250 17399 19506 741 2631 5084 7408 9832 12552 15462 17413 19525 826 26S2 5195 7682 9963 12688 16470 17448 19595 874 2767 5289 7829 9998 12724 15553 17710 19633 950 2802 5300 7909 10087 12949 15615 17742 19656 1039 2866 5495 8113 10166 12984 15641 17824 19835 1124 2957 5588 8120 10182 13090 15648 17855 20015 1297 3002 5619 8236 10271 13202 15739 17866 20199 1394 3017 5681 8427 10300 13203 15793 17895 20895 1442 3033 5744 8436 10324 13383 15840 18013 20434 1489 3097 5842 8522 10564 13887 15998 18062 20520 1588 3159 5855 8615 10599 13393 15962 18132 20580 1607 3164 5973 8636 10686 13447 16045 18263 20548 1608 3282 5986 8661 10798 13629 16074 18318 20561 1666 3301 6154 8747 10923 13825 16128 18347 20619 1700 3386 6214 8759 11087 13847 16338 18389 20651 1716 3569 6368 8792 11237 13881 16345 18551 20785 1744 3662 6369 8815 11249 13882 Trekking van Domlerdag 16 Mei. 5de klasse. 7de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 9420 18706 20182 20593 1000. No. 942 18019 400. No. 5136 5948 6348 6676 19103 f 200. No. 1591 3887 5242 11968 15751 15762 15338 19162 100. Prijzen van f 70. 114 2361 4939 7545 9770 12166 14426 16699 18720 126 2448 4983 7643 9817 12219 14448 16821 18750 217 2528 5004 7711 9871 12363 14570 16867 18850 246 2589 5011 7843 9932 12402 14660 16914 18949 266 2566 5225 7864 10008 12475 14706 16977 18981 370 2894 5282 7953 10080 12489 14724 17055 19044 692 2995 5349 8031 10088 12679 14900 17325 19045 742 3058 5562 8189 10227 12708 15143 17346 19439 850 3193 5596 8253 10480 12823 15283 17455 19447 897 3258 5878 8295 10544 12845 15516 17465 19573 1148 3266 6145 8314 10617 12865 15519 17477 19586 1157 3325 6251 8488 10698 12946 15523 17494 19780 1169 3421 6352 8569 10956 12962 15651 17495 19782 1171 3438 6361 8635 11021 13077 15727 17515 19808 1181 3495 6388 8751 11029 13079 15882 17595 19838 1294 3666 6465 8803 11079 13144 15891 17631 19854 1326 3897 6478 8858 11398 13441 15932 17690 20160 1368 3948 6602 8980 11404 13694 15938 17731 20211 1539 4325 6690 9051 11474 13703 16008 18085 20272 1636 4404 6893 9139 11511 13793 16031 18188 20499 1721 4420 6966 9337 11567 13845 16215 18191 20522 1779 4506 7167 9392 11576 13913 16293 18218 20624 1987 4577 7176 9407 11673 13917 16397 18235 20689 2055 4651 7244 9674 11874 14193 16439 18407 20713 2100 4662 7250 9700 11882 14289 16510 18652 20882 2130 4725 7324 9735 11889 14320 16568 18661 20990 2165 4907 7516 9757 11938 14353 16885 v. Ter Neitzen n. Gent Slniskil Sluiskil (brug) Philippine a Sas van Gent (oankomst (rertrek Aank. te Gent (kl. st te Gent (gr. st.) Selzacte 5,30 5.41 5,43 5,49 6,00 6,08 *fa,20 6,20 6,10 6,46 6,35 7,10 8,37 1)12,03 8,46 12,12 8,48 8,52 8,59 9,04 9,10 9,46 9,56 12,15 12,20 12,29 12,34 12,51 5,13 5,21 5,24 5,28 5,37 5,42 6,52 1) Deze trein vertrekt des Woeusdags om 12,15, Alleen 3a klasse. t Alleen des Vrijdags. 1,32 6,88 8,05 8,12 8,15 8,20 8,31 8,36 8,50 9,23 9,34 v. Gent (gr.st.)n. T.Neuz. 5,27 8,23 *fl0,35 -12,11 5,02 7,55 Gent (kl. st.) 5,3S 8,34 10.50 12,21 5,12 8,07 (aaukomst 6,16 9,05 11,30 12,51 5,46 8 42 selzacte (vertrek fi 21 90g 12,54 5,56 8,55 v. Sas van Gent 6,36 9,21 1,05 6,23 9,10 Philippine 6,45 9,30 1,13 6,35 9,18 n Sluiskil (brng) 6,50 9,34 1,17 6,45 9,23 Sluiskil 6,53 9,36 1,20 6,50 9,27 Aank. te Ter Neuzen 7,01 9,43 1,30 7,02 9,35 Alleen 3e klasse. f Alleen des Vrijdags. 's Vrijdags vertrekt deze trein uit Gent om 12 uur. CORRESPONDENTIE (f). v. Selzaete n. Eecloo 6,18 9,08 12,53 5,51 9,02 h Eccloo n. Selzaete 5,15 8,08 11,53 4,43 7,46 a Selzaete n. Moerbekeen Lokeren 6,18 9,09 12,52 5,47 9,02 Lokeren n. Moerbekeen Selzaete 5,31 7,14 12,05 3,44 8,08 Gent n. Brussel -7,19 9,18 10,53 1,37 6,53 *9,39 Brussel n. Gent *7,01 9,16 *2,38 5,04 *6,08 Gent n. Ostende *8,21 8,24 10,49 1,02 *3,55 4,06 7,10 Ostende n. Gent 5,03 *6,05 8,53 "10,57 1,41 "2,44 5,42 Sneltrein 3e klasse. v. Ter Neuzen 6,25 9.50 1,35 a. St. Nicolaas 7,32 10,55 2,37 Aank. te Gent (Waes) 8,40 12,21 3,16 5,50 7,00 8,13 v. Ter Neuzen 6,25 9 ,50 1,35 5,50 Sluiskil 6,32 9 57 1,42 5,57 Axel 6,40 10,05 1,50 6,06 v. Kijkuit 6,48 10,13 1,57 6,12 Hulst 6,58 10,23 2,06 6 22 Clinge 7,15 10,40 2.21 6,43 Aank. te St. Nicolaas 7,32 10,55 2,37 7,0C Vertr. 8,28 10 57 3,05 7,1E Aank. Mechelen 9,24 11 52 4 03 8,1< v. Mcch. n St. Nic. on Ter Neuzen 6,41 10,28 1,25 6,10 St. Nicol. n. Ter Neuzen 7,50 11,40 3,10 7,20 Clinge 8,10 12,00 3,30 7,48 Hulst 8,32 12,22 3,48 8,10 Kijkuit 8,40 12,30 4,00 8,18 a Axel 8,49 12,39 4,18 8,27 Sluiskil 8,57 12,47 4,22 8,35 Aank. te Ter Neuzen 9,05 12,55 4,30 8,45 CORRESPONDENTIE v. St. Nicolaas n. Antwerpcn 7,42 11,38 3,02 7,10 *8,24 Antwerpen n. St. Nicolaas 6,57 9,05 10,35 12,43 6,25 St. Gilles n. Moerbeke 8,01 11.51 3,26 7,41 Moerbeke n. St. Gilles 6,43 9,46 1,15 6,14 Mechelen n Brussel 9,30 *11,55 4,13 *8.20 8,27 Brussel n. Mechelen *6,09 9,42 12,43 *5,33 Mechelen n. Leuven *9,29 *1,23 1 26 4,14 10,12 Leuven n. Mechelen 5.45 9,35 12,10 5,32* Sneltrein 3e klasse. Sneltrein 2e klasse. t) Deze uren goven de directe correspondentie van en naar Ter Neuzen aan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 6