Telegrafische berichten. (iemengde berichten. hoofdzaak reeds door uw blad bekend gemaakt. Toevallig te Gibraltar zijnde, toen de Anna daar werd binnengebracht, vernam ik eenige meerdere bijzonderheden, in welke uwe lezers misschien be- lang zullen stellen. Het schip kwam Zondag 28 April, tegen 3 uur 's middags, tegen Westen wind kruisend, op eenige mijlen afstand van de Afrikaansclie kust en in bet gezicht van de versterkte Spaansche nederzettmg Alhucemas, toen bij volkoinen windstilte zeven booten met Mooren naderden en aan de beinanning in de Spaansche taal bevolen werd de zeilen te strijken. Toen hieraan niet werd voldaan, kwam een boot langs zij en werden kapitein 1 elvis en stuurman Smith, beiden van Nieuwe 1 ekela, de eenige Hollanders aan boord, en die zich met revolver en handspaak poogden te verdedigen, zwaar door geweerschoten gewond de rest der bemanning, 2 Engelschen, 1 Zweed en 1 Duitscher, bleven ongedeerd. De Mooren vingen nu aan het schip te plunderen, toen gelukkig, terwijl zij een gedeelte van hun buit aan land brachten, wind opkwam en de Anna ontsnappen kon. De kapitein stierf na eenige uren, de stuurman werd in het hospitaal te Gibraltar gebracht, waar ik hem bezocht. Hij had 4 schoten in de beenen en een kogel in de maag en de dokter gaf slechts weinig hoop op zijn behoud. 't Was onmogelijk den ongelukkige te zien en met hem te spreken, zonder van verontwaardiging en ergernis vervuld te worden, dat in deze tijden, waar tallooze oorlogsschepen tegen zeeschuimers in de Indische en Chineesche zeeen waken, de roovers in de Middellandsche zee ongestraft hun werk kunnen doen. En ook deze aanval zal onge straft blijven, tenzij men eene misschien door den Sultan van Marokko te betalen geldelijke schade- loosstelling als straf wil beschouwen voor die wilden die tegen hun Sultan door zijne machte- loosheid, en tegen vreemde mogendheden door hun onderlingen naijver, waar het inmenging in Marok- kaansche zaken betreft, beschermd zijn. Berichten uit Alhucemas melden dat de aanval van daar uit bemerkt werd, en men zelfs het vuur der geweerschoten kon zien. De commandant der vesting liet de kanonnen afschieten, hopend op de roovers indruk te maken, maar wel wetend dat de kogels hen niet konden bereiken, gingen dezen ongestoord voort, en daar het kleine garnizoen zich niet ongestraft buiten de poorten kan ver- toouen, was het machteloos de aangevallenen te helpen. De roovers behooren tot de Kabyla of stam van Bocoya, en de boot, die het eerst vuur gaf, was bemand door de zonen en verwanten van een zekeren Larbi, een Moor, die als boodschapper tusscheu Alhucemas en de omwonende stammen dienst doet. Bij de plundering werden de touwen en takels afgesneden en medegenomen, wat het ophijschen en ontladen der olievaten naderhand onmogelijk maakte, en oorzaak was dat alleen de deklading, bestaande uit 5 vaten olie, kon geland worden. Deze laatste bijzonderheden werden medegedeeld, door de Mooren, die dagelijks eieren en gevogelte in de vesting verkoopen. TEH NEUZEN, 15 Mei 1895. De uitslag der gisteren gehouden verkiezing voor 4 leden der Provinciale Staten in het hoofd- kiesdistrict Hulst (reeds per bulletin aan onze lezers binnen de stad medegedeeld) is als volgt Getal kiezers 2894. Ingeleverd 1916. On- waarde 43. Volstrekte meerderheid 937. Hiervan verkregen de heeren P. P. Fruijtier 1176, C. IJsebaert 1081, P. Moes 1072, E. Hombach 996, D. J. Oggel 839 en J. Vogelvanger 201 stem men. klopte, en zou hij hier zoo spoedig moedeloos de vlag strijken? Hij aanschouwde in den spiegel zijn beeld, dat hem in den frisschen bios der jeugd toelachte, richtte zich fier overeind, en gevoelde zich overwinnaar, gevoelde ook, dat slechts deze <;ene begeerenswaardig' genoeg was, orn er zijne vrijheid aan ten offer te brengen. Hij was een goede jongen met een trouw hart. Toen hij de lieflijke gestalte op de breede trappen aanschouwde, klopte hem het hart als een hamer, terwijl een diep rood zijn bruin gelaat kleurde. ,/Goeden morgen, mijne heeren riep Rosalie hun vriendelijk toe, ,/Hoe gaat het u, Baumer Staat u de kuur aan Gevoelt ge u al sterker „Dank u, mejuffronw antwoordde Baumer zeer beleefd. „lk kan echter niet zeggen, dat het me nu juist zoo bevaltdoch u weet wel als men een huisarts heeft „Ja, dan moet er gehoorzaamd worden Gaan de heeren ook naar beneden Natuurlijk deden ze dat, en terwijl Baumer zich ongegeneerd tot cavalier van Rosalie opwierp, die hem zulks ook volstrekt niet kwalijk scheen te nemen, knoopte Hegedorff een gesprek met Eeodora aan, die hem hoffelijk, maar koel antwoorde. Het laatste paar der groep bestond uit madame Villiers en een vreemde, reeds eenigzins op jaren zijnd heer, die voor eenige dagen op Helgoland was aangekomen, zich mr. William Gwinn noemde en een Engelschman scheen te zijn. Men zag hem veel omgaan met de op het eiland wonende Engelschen, en men hield hem voor een gentleman Alzoo gekozen de aftredende leden, de heeren P. F. Fruijtier, C. IJsebaert, P. Moes en F. Hombach. In de op morgen, 's voormiddags 10 ure, te louden openbare vergadering van den gemeente- raad, komen de volgende punten in behandeling reclames hoofdelijken omslag; wijziging gemeente- jegrooting 1895 beschikken onvoorziene uitgaven id. id.; benoemen onderwijzer aan school Cbetrek- telijk benoemen onderwijzer aan school D (Sluiskil) id. id. vroedvrouw Sluiskilhangende zaken en ingekomen stukken. Mejuffrouw J. J. Scheele alhier is aan de openbare school te Nisse benoemd tot onderwijzeres. De inspectie op de verlofgangers der nationale militie zal gehouden worden o. a. in onderstaande plaatsen, telkens voormiddags 9 ure: Te Ter Neuzen op Woensdag 5 Juni, voor Hoek, Philippine, Ter Neuzen en Zaamslag. Te Axel op Donderdag 6 Juni, voor Axel, Overslag, Sas van Gent, Westdorpe en Zuiddorpe. Te Hulst op Vrijdag 7 Juni, voor Clinge, Graauw, Hulst, Koewacht en St. Jansteen. Te Hontenisse op Zaterdag 8 Juni, voor Bosch- kapelle, Hengstdijk, Hontenisse, Ossenisse en Stoppeldijk. Te IJzendijke op Maandag 24 Juni, voor Bier- vliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Schoondijke, Waterlandkerkje en IJzendijke. Te Sluis op Dinsdag 25 Juni, voor Aardenburg, Cadzand, Eede, Oostburg, Retranchement, St. Kruis, Sluis en Zuidzande. De WelEd. gestr. heer Mr. J. G. van Deinse te Hulst viert den 19 Mei a. s. niet alleen zijn vijf-en-twintigjarig huwelijksfeest, doch zal het dit jaar ook 25 jaar geleden wezen, dat hij benoemd werd als notaris te Hulst, 25 jaar, dat hij gekozen werd als lid van den gemeenteraad en als lid der Provinciale Staten. Voorzeker is het een plicht van elk Hulstenaar dit zeldzame jubile nietonop- gemerkt te laten voorbijgaan, een jubile van hem, die gedurende 25 jaar de belangen der gemeente Hulst en die van het district Hulst in de Provinciale Staten zoo uitstekend behartigde, van hem, die gedurende een kwart eeuw een steuu der armen, een braaf heer voor zijne pachters, een bevorderaar van 't onderwijs, een leidsman voor ieder was. Moge hem en zijne echtgenoote het gouden huwelijksfeest weggelegd wezen Moge hij nog 25 jaar afgevaardigde voor de gemeente Hulst, voor Zeeuwsch-Vlaanderen in de Provinciale Staten en voor het district Hontenisse in de Tweede Kamer wezen, zal wel de wensch van duizenden wezen Mogen de heer en mevrouw Van Deinse, wien vele bewouers uit het land van Hulst zooveel verschuldigd zijn, steeds in Zeeuwsch-Vlaanderen blijven Bij koninklijk besluit is benoemd tot lid van het uitvoerend bestuur van het waterschap der sluis- aan de Wielingen de heer J. de Bruijne. Philippine. Nog maar voor weinige weken zijn de wachten aan de mosselperceelen in het Sloe en het Westgat ingetrokken en nu reeds wordt geconstateerd dat tusschen Zondag en Maandag ongeveer tien balen mosselen in het Westgat zijn ontvreemd. De politie doet ijverig onderzoek. Koewacht. De gemeenteraad benoemde verleden Dinsdag met algemeene stemmen tot onderwijzer aan de openbare school aan den Ouden Molen den heer J. A. Boddaert, thans in gelijke betrekking aan de school St. Andries onder deze gemeente. Met den benoemde stonden op de voordracht de heeren H. Kloeke te Haarlem en D. 't Gilde te Axel. Koewacht. Wegens het heerschen van mond- en klauwzeer in de naburige Belgische gemeenten St. Paul, Belzele en Melzele zijn naar we verne- men de vergunningen verleend aan veehouders alhier en eenige andere gemeenten tot weiding in Nadat hij kennis gemaakt had met madame Villiers, zag men hem onophoudelijk in hare voetstappeu. Het moet tot madame Villiers, eer of schande gezegd worden, dat zij zich zeer vereerd gevoelde door de oplettendheden van den beschaafden knappen Engelschman met den blauwen bril doch Rosalie wenschte den fieren Brit, den splenigen ,/Lord," naar het peperland, terwijl Feodora de geschiedenis hoogst amusant vond en de goede madame Villiers trouw verdedigde. y Ik vind dien man onuitstaanbaar," sprak Rosalie ernstig, „ik kan haast niet ademen in zijne tegenwoordigheid, en ik verbeeld mij altijd, dat ik hem al vroeger moet ontmoet hebben." ,/Die kerel voert niet veel goeds in het schild, was Baumers opmerkiug. ,/Waar leidt ge dat uit af?" vroeg Rosalie levendig. „Ja, ik weet het haast niet; de waarheid mag slechts gefluisterd worden ,/Nu, hoe is uw gevoelen over mylord My lord Ook niet kwaad Maar ik gelool niet eens, dat de kerel een Engelschman is. Hij lijkt me net alsof hij de strafkolonie is ontvlucht. De Engelschen wat hier de echte John Bulls en mylords zijn willen niet veel van hem weten, hoe hij hen ook naloopt. Ik wilde hem wel eens in de oogen kijken, zonder den blauwen bril, die nooit van zijn neus wijkt" „Komt hij u bekend voor?" ,/Ja, maar ik weet niet van waar het voorkomen rijst voor mij op en verdwijnt weer." dfYes, Sir voorspelt storm klonk het de Belgische gemeenten Kemseke, Stekene, Meer- donck, Kieldrecht en Clinge, alien minder dan 10 K. M. van de besmette gemeenten liggende voor onbepaalden tijd geschorst. Clinge, (Belgie). Dinsdag heeft alhier een aevige brand gewoed. Drie huizen en vier schuren zijn eene prooi der vlammen geworden. Men schrijft ons uit Hoofdplaat Op denzelfden dag der verkiezing voor drie eden der Provinciale Staten, vergaderden de inge- anden van den calamiteusen Hoofdplaatpolder. De heer C. A. Carpreau van IJzendijke werd als lid van den dijkraad herkozen. In plaats van den heer J. B. van Acker, een pachter van de i'amilie Lippens, die de gemeente gaat verlaten, werd als lid van den dijkraad gekozen de heer C. Verplanke, eveneens een pachter van dezelfde grondeigenaars. Breskens. De heer W. H. Dijkman, predikant lij de Ned. Herv. gem. alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Lopik c. a. Verkiezing voor leden van de Provinciale Staten in Zeeland. Goes. Herkozen de heeren Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, M. Noordijke, C. J. Huvers en W. J. Vader. Middelburg. Herkozen de heeren Mr. P. J. F. van Voorst Vader en P. J. Siegers. Gekozen de heeren C. J. Huvers, H. M. Kloppers en W. Maas. Herstemming tusschen de heeren J. Bos A.Jzn en C. L. van Woelderen (aftr. lid). Sluis. Aantal kiezers 1703. Uitgebracht 1084. Van onwaarde 38. Herkozen de heeren J. L. I. de Bats met 944, H. G. Hammacher met 923 en gekozen de heer J. Erasmus Az. met 828 van de 1046 geldige stemmen. Tholen. Herkozen de heer Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot met 481 van de 903 geldige stem- men. De heer Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort verkreeg 420 stemmen. Zierikzee. Herkozen de heeren J. H. C. Heijse met 825, M Bolle Lz. met 801 en Mr. J. A. Bolle met 796 stemmen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 14 Mei de volgende vonnissen uitgesproken H. v. T., oud 20 j., landbouwersknecht te Zaamslag, thans in garnizoen te Vlissingen, is wegen* mishandeling veroordeeld tot 3 maanden gevangenis- straf. C. d. W., oud 29 j., werkman te Axel, is wegens diefstal vrijgesproken. E. v. d. B., oud 14 j., schoenmakersleerling te Axel, is wegens diefstal vrijgesproken. A. L., oud 13 j., zonder beroep te Axel, is wegens diefstal vrijgesproken. A. S. W., oud 24 j., schipper te Philippine is wegens vemieling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. v. R., oud 32 j., arbeider te Koewacht is wegens diefstal vrijgesproken. H. M. de Koningin-Regentes heeft, nadat was geconstateerd dat de knaap, die dezer dagen op de Groenmarkt in Den Haag onder het rijtuig van H. M. de Koningin was geraakt, hoegenaamd geen letsel had bekomen en dat ongeval aan eigen plotseling zoo dicht aan Baumers zijde, dat hij hevig schrikte en als een boosdoener in het gelaat van den Brit staarde. „U meent die kleine wolk, Sir, daar ginds, die witte, o yes, ken dat, was lang op zee. Gaat weg, komt weer," all right, Sir Baumer wist geen woord te vinden, waarom Rosalie een gesprek met den Brit, die voor de eerste maal madame Villiers alleen had gelaten, aan knoopte. Hij sprak een goed, met Engelsche termen doorvlochten Duitsch en was een uitmuntend prater, zoodat zelfs Rosalie er door geboeid werd. De verblufte Baumer hield zich onwillekeurig ter zijde en kwam zoo even onwillekeurig naast de verblufte madame Villiers terecht. ,/Hoe zoo alleen?" vroeg hij deelnemend. ,/Ik weet het niet", antwoordde de verlatene ,/wij waren in een druk gesprek, mylord en ik, toen hij plotseling verstrooid werd, altijd door naar uwe groep staarde en op eenmaal met groote schreden de benedenste trappen afsprong zonder zich met een enkel woord te verontschuldigen Ik geloof werkelijk „Dat hij de gewone Engelsche kuren heeft ge- kregen, hij voorspelt storm z/U heeft een ongemak aan de oogen vroeg Rosalie aan den Brit, terwijl zij allengs het strand naderden. ,/Ja, zeer lastig, o yes, mylady ,/Vreemd, mijnheer ,/Wat meent u ,/Ik moet u bepaald elders eer gezien hebben. „Kan zijnheb veel gereisd, o yes In onvoorzichtigheid van den knaap was toe te schrij- ven, nochtans aan de moeder van den knaap, op grond harer behoeftige omstandigheden, 25 doen toekomen. Te Zwolle zullen bij het bezoek der Konin- ginnen ook dames aan de eerewacht deelnemen. Door de beheerders van het „Snouck van Loosenfonds" is het bouwen van 50 arbeiders- woningen met opzichterswoning te Enkhuizen gegund aan de Ned. Aannemings-Maatschappij te Gouda voor 310,000. De inschrijvingssom van deze maatschappij was de laagste, n. 1. 297,433 let werk was geraamd op 310,117. De maat schappij zal alzoo 12,557 meer ontvangen dan de som, waarvoor zij had ingeschreven royaal. Te Uden zijn twee personen, door het gebruik van het vleesch eener aan miltvuur lijdende, afge- maakte koe overleden, terwijl drie andere personen zoo ernstig ongesteld zijn, dat zij voorzien zijn van de laatste sacramenten. Een meisje te Kapelle aan den IJssel is met recht een monsterkind. Thans 13 jaren oud heeft zij een gewicht van 120 kilo. De ouders zijn te kiesGh om er mee te kijk tegaan. De "agere school bezoekende is voor liaar een afzonder- lijke bank gemaakt. Jaloersch op gewone meisjes, zucht zij vaak,/Och, kon ik ook eens hard loopen en touwtje springen." Bij de liefdezusters te Venloo kwam Zaterdag- middag een Duitsche werkman om op last van den directeur der drinkwaterleiding de buizen in let klooster na te zien. De verschillende kamers werden aangewezen en het onderzoek duurde nog al tamelijk lang. Toen het geeindigd was, waren met den Duitscher verschillende gouden voorwerpen en eene portemonnaie met geld verdwenen. Men zoekt te vergeefs naar den dief. De boerderij van P., te Osdorp, in de gemeente Sloten (N.-Holl.), werd Zondagavond door een hevigen brand geheel in asch gelegd. Toen de bewoners om 10 uur thuis kwamen, was er nog niets te ontdekken, en reeds om half twaalf stond het geheele achterhuis in lichte laaie. Enkele voorwerpen van waarde konden nog gered worden overigens is alles verbrand. De benden Zigeuners, welke gedurende de laatste weken op verschillende punten van de provincie Limburg tevergeefs trachten ons land binnen te dringen, beproeven thans langs de meer noordelijk gelegen toeganswegen toch haar doel te bereiken. Eergisteren werd een bende, sterk 20 hoofden, door politie en marechaussee te 's Heerenberg tegengehouden. Terstond is in onderling overleg van Rijks- en gemeentepolitie en de marechausee der aanliggende grensgemeenten een geregelde bewakingsdienst ingesteld en zijn maatregelen ge- nomen om zooveel mogelijk op de hoogte te blijven van de bewegingen en plannen dezer ongenoode gasten. Eergistermiddag zagen de wandelaars op den Singel te Arnhem met verontwaardiging hoe een kraai plotseling uit een boom neerstreek en een jong eendje uit de Lauwergracht greep, waarmede zij op het dak van den schouw'ourg vloog. Daar hield zij liaren maaltijd ten aanschouwe van een talrijk publiek. Men gaf vaak de schuld aan de waterratten, dat de eendjes verdwenende ware schuldige is nu ontdekt. De bekende dwerg Gerrit Keizer, van St. Anna-Parochie, is op het oogenblik te Almeloo het voorwerp van veler belangstelling. In de uni form van heilsoldaat wandelt hij door de straten, gewoonlijk vergezeld van vele nieuwsgierigen. In het lokaal van het Heilsleger leidt hij som- mige oefeningen en houdt hij toespraken, waarbij het gebouw steeds goed bezet is. Zijne waarschu- wingen en opwekkingen, toegelicht door beschrij- vingen uit zijn eigen leven, toen hij nog als admiraal Tom Pouce de wereld doorreisde, maken op het publiek veel indruk. Twee jaar geleden werd te Dordrecht in publieke veiling verkocht 4,59,15 II.A. grond, gelegen voor den polder Courzand aan de Nieuwe Frankrijk, ltalie, Ruslaiid, niet in Duitschland. Kan mijn neef zijn geweest. Lijkt yeel op mij, mylady Mogelijk was u nooit te Hamburg „Neen, maar mijn neef, vond Hamburg zeer mooi, wil ik ook heenlater Men had het strand bereikt en scheide van elkander. Madame Villiers was voor de eerste maal in haar leven jaloersch geweest. VI. Mr. William Gwinn bewoonde meerdere kamers in een der eerste en duurste hotels van Helgoland. Al mochten ook sommigen zijner landgenooten, die hem noch als lord noch als gentleman erkenden, zich consequent ver van hem houden, toch had hij weldra een kring der gouden jeugd om zich heen verzameld, die zonder hem van verveling ziek zou zijn geworden op de eenzame klip. Mr. Gwinn was in weerwil van zijn blauwen bril, zonder welken nog geen stervelingop Helgoland hem gezien had, een beminnenswaardig mensch, die als de beste wist te schertsen, van een goed glas wijn hield, menig onderhoudend spel kende, vertellen kon op vroolijken trant en dikwijls de beurs opendeed voor slachtoffers van zuinige vaders of voogden. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2