D. J. OGGEL, D. J OGGEL. VERKIEZING. P. J. T. Bruggeman, V erkiezing. Kiezers! RURGERLUKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handelsbericbten. Advertentien. BEK EN DM A KING. Kruidenierswaren, Tabak en Si gar en, J. Y03ELYANGHR Vele kiezers P. F. Fruijtier D. J. OfjfjeL J Vogelvancjer en P. Moes P. F. Fruijtier, C. Ysebaert, F. Hombach, P. Moes. Nil was ook al het volgende boerenhuis, van J. Wickering, een vuurzee. Door het geweldig blaffen van den hond werden hier de bewoners gered. Ook zij konden niets van hunnen inboedel redden, en moesten half gekleed vluchten. Het vee vermochten ze grootendeels buiten te krijgen. Yerscheiden stuks vee zijn verbrand en drie flinke boerenhuizen m de asch gelegd. Hettreu- rigste is evenwel, dat K. Woerding, hoewel dadelijk geneeskundige hulp werd ingeroepen, aan de beko- men brandwonden is overleden. Een belangstellend lezer (geneesheer) schrijft Naar aanleiding van het bericht in de courant van 9 Mei, betreffende de begrafenis van een schijn- doode in een dorpje in Frankrijk, moet ter gerust- stelling van ons, Nederlanders, worden meegedeeld, dat hier te lande zulks niet meer plaats vinden kan. In 25,000 van de 36,000 gemeenten in Frankrijk wordt de doodschouw niet door een ge neesheer verricht, maar wordt gewoonweg door een Staatsambtenaar, die op dit gebied niet de minste kennis bezit, een bewijs van overlijden en consent tot begraven verschaft. Hier te lande mag zulk een bewijs van overlijden niet anders worden over- gelegd dan door een geneesheer, na persoonlijke waarneming. En de verschijnselen van den dood zijn door een medicus met zekerheid na een be- paalden tijd waar te nemen. In Spanje en Portugal mag men reeds na 6 uren begraven, in Frankrijk na 24 uren en bij ons te lande eerst na 36 uren. Komen dus van uit het buitenland nu en dan ijzingwekkende berichten van levend begravenen, zooals deze gewichtige zaak in Nederland is ge- regeld, kan dit hier niet voorkomen. N. v. d. D. Te Kiel verwacht men, bij de plechtige opening van het Noord-Oostzeekanaal, ongeveer 80 groote oorlogsschepen. Volgens den wensch van den Keizer van Duitschland zullen de feesten buitengewoon schitterend worden. Het groote feestmaal te Holtenaar, waar 1000 it 1200 gasten zullen aanzitten, is door de firma Borchavets te Berlijn voor 100,000 Mark aangenomen. Geheel Parijs spreekt over den moord, die Zaterdag-ochtend daar is gepleegd op den abbe de Broglie, den jongsten breeder van den bekenden hertog de Broglie, den Minister-president onder het bestuur van president Mac-Mahon. De abt, professor aan het Katholieke instituut in de reu Vaugirard, was de biechtvader van eene modiste, mad. Amelot. Deze dame leed aan vervolgingswaanzin en beweerde, dat de abt zich ongunstig over haar had uitgelaten. Zaterdag ochtend bezocht zij den geestelijke en verlangde een schriftelijk bewijs van goed gedrag. Natuurlijk werd dit geweigerd door den abt, die nooit iets kwaads van de dame had verteld. Zij haalde toen een revolver uit den zak en loste vier schoten op den geestelijke, die, doodelijk getroffen, onmid- dellijk overleed. Na den moord gepleegd te hehben, stelde mad. Amelot zich ter beschikking der politie. De hertog de Broglie woonde de zitting der Academie bij, toen hem de dood van zijn breeder werd gemeld. De abbe de Broglie, voorheen officier bij de marine en ridder van het Legioen van Eer, was 61 jaren oud. De meikeverplaag woedt thans weer erg in sommige streken van Duitschland. Dienteugevolge zijn de districtsschoolopzieners in Silezie door de Pruisische Regeering gemachtigd om 's morgens de leerlingen der lagere scholen vacantie te geven, opdat zij zich kunnen bezig houden met het vangen van deze schadelijke dieren. Een verschrikkelijke ontdekking maakte een echtpaar te Leipzig na de terugkomst van een uitstapje. Zij hadden hun kind van 17 weken toevertrouwd aan de hoede van een bejaarde vrouw en bemerkten bij hun thuiskomst tot hun onbe- schrijfelijke ontsteltenis, dat het kind detongwas afgesneden. De vrouw verklaarde dat zij bij ongeluk de toug had doorgesneden, toen zij met een mes beproefde een propje, dat het kind, naar zij geloofde, ingeslikt had, te verwijderen. Veel geloof hecht men aan dit verhaal niet. Men vreest dat het kind niet in het leven behouden zal kunnen worden, daar de tongwortel op verschillende plaatsen sneden vertoont. Een hevige brand is uitgebroken in het depot der omnibussen, op den boulevard de Reuilly te Parijs. paar bevinden zich zeer veel rijtuigen, veel voeder en 300 paarden. Deze laatste zijn alle gered. Het materiiiel kon niet meer naar buiten gebracht worden. Een voorloopig onderzoek schijnt te bewijzen dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Het vuur is ontstaan in eene kamer der tweede verdieping, waar de voorraad stroo bewaard wordt en waar het personeel niet noodig had. Sommigen zien in dien brand een gevolg van de staking. Het onderzoek zal wellickt bewijzen of dit vermoeden gegrond is. Een moskee te bouwen te Parijs is het doel van een comite in de Fransche hoofdstad, dat den Prius van Aremberg, Priiis Roland Bonaparte, Benjamin Constant en een aantal andere mannen van naarn onder zijn ledeu telt. Men wil op die wijze de gemeenschap tusschen Frankrijk en de Mohammedaansche bewoners van zijn koloniaal gebied versterken. Door het Fransche ministerie van Buiten- landsche zaken is aan de vertegenwoordigers van Frankrijk in het buitenland en door hunne tusschen- komst, aan de onbezoldigde consuls van dat land, bij circulaire medegedeeld, dat het Instituut-Pasteur thans op een geregelde wijze voldoen kan aan de aanvragen tot het bekomen van antidiphteritsch serum. De aanvragen moeten rechtstreeksch ge- richt worden aan het adres van den heer Yvon, apotheker van het Instituut-Pasteur, 48 Reu Dutot te Parijs, met toezendiug van het bedrag en der kosten van verzending liefst in postwissels. De flacons zijn van twee soortende eene bevatten 10 kub. centimeters serum, de andere 20 kub. centimeters. De eerste kosten 3 en de laatsten 6 francs per flacon. Voor kosten van verzending naar Nederland is vol- doende bij het bedrag voor den flacon te voegen 40 centimes, voor pakketten tot een gewicht van 350 gram inhoudende 5 flacons serum van 20 kub. centimeters, met hare kokers. Met een postpakket van 3 kilogram kunnen verzonden worden 30 flacons van 20 kub. centi meters en met een postpakket van 5 kilogram 50 flacons van gelijken inhoud. ZEETIJ UINGEW. Van 10 tot en met 12 Mei. a a Van 10 tot en met 12 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 30 afgeschut; door de Wests! uizen 3 op en 3 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 14 Mei 4.59 5.21 Woensdag 15 5.46 6.13 Donderdag 16 6.43 7.16 Vrijdag 17 7.54 8.33 Zaterdag 18 9.12 9.48 Zondag 19 10.20 10.48 Maandag 20 11.14 11.37 Rotterdam, 13 Mei 1895. Graanmarkt. Er was wederom mime aanvoer. Men noteert Tarwe/4,20 a/6,00; Rogge /3,40 a/4,15; Gerst Zomer 2,40 a 3,40 Chevalier 3,75 a 4,75Haver 1,75 h 3,00, alles per hectoliter. Paardenboonen 4,60 a 5,25Witteboonen /7,50 a11,00; Bruineboonen 10,50 a/16,50; Blauwe erwten 7,Koolzaad 6,50 a 8,00 Kanariezaad f 7,00 a 8,00 alles per hectoliter. Buiten 1. Gran en in weifelende houding, eerst traag, nu iets vaster. Tarwe per 2400 kilo 155 a 160. Rogge per 2100 kilo 125. Gerst per 2000 kilo 98. Haver per 100 kilo 5,30 a /5,75. Mai's per 2000 kilo 124 h 127. Meelprijzen. Inlandsch 9 a 10,50; Hongaarsch 12,00 a 14,00; Amerik. 8,50 a 11,25 per 100 kilo. Runderprijzen 56 ti 68 cent; kalveren 70 a 92^ cent; schapen 50 h 60 cent; varkens 33 a 35 centper kilo. Nuchtere Kalveren 4 a 18 biggen 3,50 a 10 paarden 60 h 100 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 3,75 a 4,25 Geldersche 4,50 Duitsche roode 2,60, a 3,00 per mud. Boterprijzen 32, 40 tot 60 cent per half kilo. Zeeuwsche Eieren 2,60 a 3,00 per 100 stuks. Amerik. Petroleum inde vorige week flauw, thans weder vast. Per 25 vaten 11,00; per fust /12 per 100 kilo en per kan 10 cent. Heden overleed in den nog krachtvollen leeftijd van 43 jaar, 4 maanden en 4 dagen, onze geliefde echtgenoot, vader en schoonvader MICHIEL JURRIJ. Onnoodig te zeggen, hoe zwaar ons dit verlies treft. Wed. M. JURRIJDieleman. J. L. JURRIJ. J. H. JURRIJHoebe. N. J. JURRIJ. Ter Neuzen, 12 Mei 1895. Heden overleed in den betrekkelijk nog jeugdigen leeftijd van 43 jaar, 4 maanden en 4 dagen, onze geliefde oudste zoon MICHIEL JURRIJ. Iedereen zal licht beseffen, hoe zwaar ons dit verlies valt. J. JURRIJ. Ja JURRIJBuijze. Hoek, 12 Mei 1895. De familie BERTEL betuigt haren liartelijken dank aan alien, die be- langstelling toonden na het overlijden harer geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder. Hazerswoude 1Q m ,T ,13 Mei 1895. ler Neuzen De ondergeteekenden betuigen hun welgemeenden dank aan het bestuur van de Stoomzuivelfabriek ,/Hontenisse" voor het verleenen van een plaats aan D. C. Wolfert, als volontair aan gen. fabriek. En tevens ook hartelijk dank aan den directeur den heer P. J. R. Damste, voor het degelijk, practisch en theoretisch onderwijs door zijn Ed. aan gen. W olfert verstrekt, waardoor laatstgen. met goed gevolg als directeur van de fabriek //Axel Sassing" werkzaam is. Axel, Mei 1895. Het Bestuur van de Cooperatieve Zuivel- fabriek //Axel Sassing" P. VAN HOEVE, Voorz. J. F. DE MAAT, Penningm. L. DE KOEIJER. ADR. RAMONDT. W. DIELEMAN Pz., Seer. De Besturen der calamiteuze Margaretha-, Kleine Huissens- en Eendragtpolders maken aan de eigenaren van gronden in die polders bekend, elk voor zoo veel zijn beheer betreft dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1894/95 en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1895/96 met de memorie tot toelichting, gedurende acht dagen, te rekenen van 15 dezer, ten kantore van den Ontvanger- Griflier, ter inzage zal liggen dat de gewone jaarlijksche vergadering van iiigelanden zal plaats hebben op Vrijdag, 24 Mei 1895, des namiddags te 2 uren voor den Margarethapolder, half 3 voor den Kleine Huissenspolder en te 3 uren voor den Eendragtpolder, in het logement van den heer G. de Visser te Zaamslag dat de begrooting, na de vaststelling door de vergadering van ingelanden, benevens de memorie tot toelichting, mede gedurende aeht dagen, te rekenen van den dag nadien, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 11 Mei 1895. De Besturen voornoemd, W. DE KLERK, Dijkgraaf. J. VERPOORTE, id. J. VINKE, id. E. H. WORTMAN, Ontvanger-Griffier. Door deze bericht de ondergeteekende dat hij een winkel heeft geopend in hopende door een nette bediening, een ieders guust waardig te maken. Uw dn., J. BLIEK, Ter Neuzen, Mei 1895. Westsluis. TER NEUZEN, maakt het geachte publiek zoowel binnen als buiten bekend, dat hij met wederzijdsch goed vinden zich van zijn Meubelmakersknecht heeft ontdaan en liefst alles in vrede wil laten blijven. Hij heeft zich thans weder van een ervaren werkman voorzien en zal even als vroeger het werk zeer solied en aan concurreerende prijzen uitvoeren, waartoe hij zich minzaam aanbeveelt, terwijl desverlangd alles wordt afgehaald en weder thuis bezorgd. De ondergeteekende, gedurende drie jaren voor den heer P. Bruggeman alhier als MEUBELMAKER werkzaam geweest zijnde, heeft de eer het geachte publiek kennis te geven, dat hij voortaan voor eigen rekening werkt. Belovende eene prompte bediening, beveelt hij zich minzaam in ieders gunst aan. W. E. SMITS. Werkplaats: Nieuwediepstraat n°. 119. Een man die vriendschap zoekt bij alle partijen, een man die buiten af over alles meepraat doch nog niets heeft uitgevoerd, neen zoo'n man moeten we niet meer hebben, daar hebben we genoeg van en daarom zullen we in plaats van P. MOES, kiezen den heer Burgemeester van Axel, die is althans een man uit een stuk en bezit de noodige bekwaamheid en geschiktheid. VELE KIEZERS. Wij bevelen den heer aan voor Lid van de Provinciale Staten, op wien bij de vorige verkiezing zoo vele stemmen zijn uitgebracht. EENIGE KIEZERS. zijn voornemens om met ons hunne stem uit te brengen op EENIGE KIEZERS. Waarom moest de heer OGGEL zijn zetel afstaan aan een ander Had hij minder bekwaam heid dan zijn vervanger Neen. U ij kennen hem van nabij, wij weten dat hij een nuttig lid was en de belangen van de provincie en van ons district behartigde. Kiest daarom met ons den achtei heer burgemeester van Axel, den heer Yele kiezers uit het land van Axel. Wij bevelen ten zeerste aan bij de a. s. ver kiezing van leden voor de Provinciale Staten de heeren Eenige landbouwers van Axel, Zaamslag eu Ter Neuzen. achtenswaardigen Ter WeniseB. Huwelijks-ningiftcn. 10 Mei. Jan Anthonie Riemens, oud 22 j., jm. en Elisabeth Krina van der Hooft, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Mei. Francies d'Hont, oud 24 j., jm. en Petronella Ilamelink, oud 20 j., jd. Geboorten. 6 Mei. Krina Elisabeth, d. van Johannes van der Hooft en van Maria Petronella van Gelderen. 8 Mei. Johannes Petrus en Anthonius Cornelis, zonen van Cornelis van Oorschot en van Johanna Basseliers. Honteninse. Huwelijks-aangiften. 15 April Anthony de Maagt, oud 34 j., jm. en Ida Morcus, oud 25 j., jd. Jacobus Broekaert, oud 30 j., jm. en Anna Catharina van Goethem, oud 22 j., jd. Cornelis Erancies Fruijtier, oud 30 j., jm. en Maria Louisa van Steene, oud 30 j., jd. Joannes Franciscus van de Voorde, oud 29 j., jm. en Maria Euphebia van Jole, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Johannes Bogaert, oud 47 j., jm. en Mathilda Isabella van Linden, oud 32 j., jd. 22 April, Pieter Bogaart, oud 50 j., weduwn. en Rosalia Eijsackers, oud 44 j., wed. 27 April. Jan Francies de Waal, ond 34 j., jm. en Virginia de Vijlder, ond 24 j., jd. Geboorten. 16 April. Maria Apolonia, d. van Johannes Henricus Blankaert en van Paulina Rottier. Alouisius Julianus, z. van Theophilus Herrewegh en van Apolonia Louisa Heije. 17 April. Dins, d. van Francies de Waal en van Louisa Neve. 19 April Maria Louisa, d. van Cornelis Maas en van Apolonia Duerinck. Eugenia Coleta, d. van Petrus Maes en van Cornelia de Waal. 20 April. Eduard, z. van Pieter Francies Vermorken eu van Anna Catharina van Eck. Constantinus, z. van Jacobus Andreas Bogaert en van Melanie Cammaart. 21 April. Honore, z. van Mattheus van Damme en van Louisa Vermorken. 26 April. Leonie, d. van Francies Bernaerd en van Louisa Maas. 30 April. Barbarina, d. van Petrus Sarneel en van Petronella Suy. Overlgden. 16 April. Frederik de Schrijver, oud 2 m., z. van Petrus Augustinus en van Philomina Dobbelaar. 18 April. Livinus Everaert, oud 62 j., echtg. van Catharina van der Hooft. 19 April. Petrus Johannes de Maal, oud 9 j., z. van Johannes Franciscus en van Rosalia Neve. 23 April. Leendert Cornelis Fleisscher, oud 64 j., z. van Adriaan en van Charlotta Streefkerk. 24 April. Johannes Franciscus van Laar (overleden to Amsterdam), oud 23 j., z. van Ludovicus en van Rosalia van den Bergen. 29 April. Maria Anna Maas, oud 56 j., echtg. van Pieter Boeting a a VLAG. NAAM. Ms. Van cn naar. Lading. Voor Ter lenien 10 12 Eng. 8.8. idem Hailing Ann Webster 2199 2241 Londen idem stnkg. idem Vmi Ter Vemen t 10 11 Eng. s.s. idem John Johnasson Hailing 1567 2199 Antwerpen Londen ijzer stukg. Voor Gent j 10 11 12 Eng. s.s. idem idem idem idem idem Dynamo Hebble Microphone Spindrift Gotha Sea Belle 1364 2558 1086 2003 1976 2152 Hull Goole Rotterdam Londen Goole Londen stukg. idem ledig stukg. idem idem Van Kent i 11 12 Eng. s.8. idem idem idem Dynamo Microphone Sea Gull Hebble 1364 1086 2100 2558 Hull Newport Londen Goole stukg. aardapp. stukg. idem Voor Selznete 12 Eng. s.s. Commercial 321 Londen creosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3