VERKIEZING. D. J. OGGEL, Veemarkt te Nisse, Bouwgrond te koop P. F. FRUIJTIER, C. YSEBAERT, F. H0MBACH, P. M0ES, Adr. H. Donze-Pothoven, Nieu wstraat,Ter Neuzen. een groote sorteering PARASOLS!. ModGkiszers! D. J. OGGEL, Kiezers H. E. CALLEMLS, in aptnren te Hnlst BeddGn on Matrasssn. Roomsch. Katholieke Kiesvereeniging TE HULST. V O-'(V k G iu! BURGERL1JKE STAND." Hoogwatergetij te Ter Neuzen. I landeSsberichten. Advertentien. F. DE VVITTE-DE BAST, Maandag, 13 Mei 1895. Door bovengenoemde Kiesvereeniging zijn als candidaten gesteld voor de verkiezing van vier leden der Provinciale Staten op 14 Mei a. s. de aftredende leden die den kiezers dringend worden aanbevolen. i 1 a DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 7 Mei 0.22 12.45 Woensdag 8 n 1.5 1.24 Donderdag 9 u 1.45 2.3 Vrijdag 10 H 2.23 2.42 Zaterdag 11 3.— 3.20 Zondag 12 n 3.39 3.59 Maandag 13 4.18 4.38 Rotterdam, 6 Mei 1895. Aan Uw schrift bekendwat inoeten we nu van u denken EENIGE KIEZERS. t e IJ z e n d ij k e, JORRET DE JONG, Kaashandel, TJitgeloofd premien. Zie aanplakbiljetten. op het Naaikussen. Hulst, 3 Mei 1895. Het Bestuur, O. FASSAERT, fd Yoorzitter. P. A. BAERT, A. MOERDIJK, H. MAERTENS, Secretaris. Onder-Voorzittars. Voor vier jaar heeft men een landbouwer van Sardy, in Tarn et Carenne (Erankrijk), wijs gemaakt, dat in zijn hnis schatten verborgen lagen. De man, eerst zeer ongeloovig, eindigde toch met zich te laten beetnemen door een zeer ernstig uitziend heer en een zoogenaamde tooverlieks. Met allerlei kunstgrepen, het laten ontdekken van kleinc hoopjes goud enz., wist men den boer de zaak als ernstig te doen beschouwen en, onder voorwendsel de geesten, die de schatten verborgen hielden, tevreden te stellen, deed men hem her- haaldelijk verschillende somrnen betalen. Eindelijk toonde men hem in een half verlichte kamer een oude kast vol open zakken, die met goudstukken gevuld schenen. Men mocht er eehter niet aanraken, op doodstraf, omdat het eerst door het gebed moest gezuiverd worden. De dochter van Pellegry, den boer, was eehter liaar nieuwsgierigheid geen meesterzij opende de kast en vond in de zaken niets dan zand met bovenop eenige goudstukken in karton. Pellegry diende een aanklacht in, maar de bedrie- gers hadden hem in de vier jaren tijd 21,000 francs weten af te troggelen. Nadat Wei-Hai-Wei gevallen was, bezochten eenige Engelsche officieren de forten om na te gaan welke uitwerking het vuur der Chineesche schepen daarop had gehad. Maar hoe de heeren zochten, zij konden geen enkele beschadiging vinden. Wei vonden zij een aantal granaten die blijkbaar van Liukung-Tao nfiar de forten waren geworpen. Deze waren eehter niet ontploft. Met de uiterste voorzichtigheid werden de granaten geopend. En wat bleek nu Ze waren gevuld niet met kruit, maar metzand en kiezelsteenen. Het behoeft ons dus niet te verwonderen, dat het Chineesche geschut den Japanners zoo weinig nadeel heeft berokkeud. Slechte tijden. Onder de ongunst der tijden hebben ook de zakkenrollers te lijden. Een medewerker van een Engelsch weekblad, die relaties heeft onder ;/pick-pockets", heeft een in den dienst vergrijsden zakkenroller uitgevraagd hoe 'them ging met zijne zaken en kreeg van deze de volgende jeremiade te hooren,/Men maakt zich van onze inkomsten een geheel ver- keerde voorstelling, als men denkt, dat ons hand- werk ons veel geld opbrengt. Ik kan u uit onder- vinding zeggeneen pick-pocket leeft niet, hij vegeteert. De winter is voor ons de slechtste tijd. Met verstijfde vingers kan men niet goed „werken". Ik zelf heb b. v. in den afgeloopen winter nauwe- lijks zooveel verdiend om mijn kamerhuur te kunnen betalen, en ik zou van honger omgekomen zijn, als ik niet van een woekeraar geld opgenomen had. Maar dat geld is zeer duur, want de woekeraars zijn nog grooter gauwdieven dan wij. In den laatsten tijd is 't alsof het ongeluk mij vervolgt. Eene week lang heb ik een heer bespied, die tot zijn ongeluk de gewoonte heeft, wel eens te diep in het glaasje te kijken. Eens op een avond vond ik hem smoordronken in een afgelegen, eenzaam steegje Ik nam een prachtige doekspeld met briljanten van hem weg, maar bij onderzoek bleek mij, dat die valsch en geheel zonderwaarde En dat was de verdienste van een heele was week De Yogezen zijn ten deele nog bedekt met een zeer dikke laag sneeuw. In vele jaren heeft dit verschijnsel zich niet voorgedaan. In de af- gronden bij het Hochfeld, bij Hoheneck en Belchen ligt de sneeuw nog 10 tot 15 M. hoog. Wanneer de zomer niet al te regenachtig is, blijft de sneeuw mogelijk het geheele jaar liggen, iets wat in deze bergstreken slechts uiterst zelden voorkomt. Dit jaar zal Antwerpen het eeuwfeest der opening van de Schelde, welke 17 Mei 1795 ge- schiedde, met grooten luister vieren. De feesten zullen plaats hebben tijdens de groote kermisdageu. Men spreekt van eene groote wapenschouwing voor leger en burgerwacht, een schepenstoet op de Schelde, een handels- en nijverheidsstoet, een Venetiaansch feest, enz. Over de feesttent van den Duitschen keizer bij de openingsfeesten van het Noord-Oostzee- kanaal wordt hericht, dat zij zal worden geplaatst aan de zuidzijde van het kanaal, in de nabijheid van de haven van Kiel en ruimte zal bieden voor duizend gasten. De tent verkrijgt uitwendig den vorm van een in het water liggend schip, zij wordt van drie slanke masten voorzien, van wier toppen de Duitsche vlaggen waaien, alsmede van eene eenvoudige, maar volledige takelage. De inwendige ruimte, die een planken vloer krijgt, wordt prachtig gedecoreerd. Zes tafels die ieder voor 20 a 30 personen ruimte bieden, zijn bestemd voor den keizer en de gasten, die hij bij zich ten eten noodigt. Aan de tegenover den ingang gelegen zijde sluiten zich bijgebouwen voor keuken, provisiekamer, garderobe, enz. aan. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Recht en billijkheid zijn uit de wereld, zoo klaagt men. Zoo erg boos van harte ben ik niet om dat zoo in eens te beweren. Alleen als ik zoo iets hoor, dat niet in den haak is, begint mijn geloof aan het tegendeel zoo'n beetje aan 't wankelen. En ik heb iets gehoord, dat ik niet recht, niet billijk, maar krom en leelijk vind. Luister. Er varen tusschen twee stedenbooten. Op iedere boot, al is ze tusschenbeide onwel van wege de Engelsche ziekte, is zooals behoort te zijn een kapitein, een eerste en tweede stuurmau, matrozen, enz. Nu bestaat de goede gewoonte, dat de oudste stuurman of beter de stuurman, die de meeste dienstjaren heeft tot kapitein gepromoveerd wordt, wanneer er eene vacature is, en wanneer niets op diens gedrag en kunde is aan te merken. Wat ziet men dezer dagen gebeuren. Er was (helaaseen kapitein noodig en hiervoor werd aangewezen de jongste stuurman. ('k Meen tusschen haakjes, dat die man 3 jaar geleden ook zoo plotseling vooruit gewipt is.) De benoemde was 2 jaar stuurman en circa 11 jaar in dienst, een andere man van het roer was het 3 jaar en had 17 dienstjaren, terwijl de laatste 5 jaar stuurman was en 21 jaren trouw en met beleid zijn diensten had verleend. Er wordt op die dienst nogal eens straf gegeven, gedegradeerd etc.me dunkt de grootste straf ontving de man, wien men met het oog op recht en billijkheid zoo jammerlijk passeerde. Dat verdient hij niet, of vindt de directie het wel, dat men hem ontsla. 't Is een rare wereld de een mag een koe stelen en de andere mag nog niet over den dam kijken. In een zeker land, hier verre, zeer verre vandaan, was een directeur die bij een groot feest het zoo schoon regelde, dat honderden passagiers teleur- gesteld werden en honderden een levensgevaarlijk tochtje deden. En toch werd zoo iemand nietdat leelijke woord wil maar niet uit mijn pen. Ik zeg maar 't is een rare wereld. Ter Neuzen, 6/s '95. Een Zeerob. Ter Weuieo. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Charles Ludovicus van Eerdenburg, oud 19 j., jm. an Melanin Maria Billiet, ond 18 j., jd. Jan Christiaan Dieleman, oud 22 j., jm. en Sara Martina Bareman, oud 22 j., jd. Maarten van Kerkvoort, oud 20 j., jm. en Tanneke van de Wege, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 April. Jan van Oosten, oud 22 j., jm en Pieternella Cornelia Paulusse, oud 23 j., jd. Geboorten. 30 April. Irma Prudentia Maria, d. van Josephus Dominicus Thielman en van Mara Elizabeth Colcta Bauwens. Justine Rosalie, d. van Amedus Dervo en van Leocadia Philomena Odila Hellebosch. Jacobus Zacharias, z. van Jan Simons en van Magdalona Maria Verhage. 2 Mei. Maria Mathilda en Regina Maria, dochters van Theophilus Marinus Fermont en van Mathilda Maria van Hecke. Cor nelia Pieter, z. van Krijn ran Boven en ran Marina Pieternella Bootsgezel. Adriaan, z. van Johan Marcus de Zeeuw en van Adriana Schieman. 3 Mei. Dina, d. van Daniel Florus Elve en van Willemina Frederiksen. 4 Mei. Wilhelmina Pieternella, d. van Minikus Wisse en van Wilhelmina Maria van Maelsaeke. Overlijden. 1 Mei. Maria Klaassen, oud 31 j., echtg. van Jan Kiel. Ii.oo warlit. Huwelijks-aangiften. 26 April. Petrus Verhoeve, oud 36 j., jm. en Maria Stephania de Caluwe, oud 32 j., wed. van Josephus Martens. Huwelijks-voltrekkingen. 30 April. Dominicus Antonius van Overloop, oud 28 j., jm. en Philomena van Gaveren, oud 23 j., jd. Geboorten. 19 April. Rene Caesar, z. van Carol us Ludo- vicus Hamerlinck en van Juliana Raes. 22 April. Emerence, d. van Franciscus de Maeijer en van Antonia de Bruijne. 30 April. Aloysius, z. van Franciscus Verhoeven en van Maria Julia van de Wiele. Overlijden. 19 April. Franciscus Dominicus van de Vijver, oud 12 j., z. van Adolphus en van Clemence de Vliegher. 21 April. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Anthonius Josephus Vermeire en van Maria Juliana Raes. Menvatflijk. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Jo hannes Vink (van Stoppeldijk), oud 22 j., jm. en Cornelia de Roos, oud 21 j., jd. ZEETUDINGEM. Van 3 tot en met 5 Mei. a VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Kent I 4 Eng. s.s. K. A. Niemann 814 Goole stukg. Noor. sch. Melikotf 727 Arendal hout 5 Deens.sch. Hertha 414 Holmestrand idem Eng. s.s. Sea Belle 2152 Louden stukg. Van Kent t 3 Eng. s.s. Dinnington 1085 Goole stukg. 5 idem K.A.Niemann 814 idem idem Van 3 tot en met 5 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 39 binuenvaartuigen op en 17 afgeschutdoor de Wests]uizen 2 op- en 1 afgeschut. Graanbeurs. Er was wederom aanbod en vraag, mindere Tarwe ging 20 cent lager. Men noteert Tarwe /4,25 it /6,25; Rogge /3,50 h /4,25; Gerst Zomer f 2,50 a f 3,60 Chevalier f 3,75 a /4,75; Haver 1,75 a f 3,00, alles per hectoliter. Paardeboonen f 4,60 a f 5,50Witteboonen 7,50 h f 11,00Bruineboonen 11 a 17,00 Kanariezaad 7 a 8, alles per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo f 162 Rogge per 2100 kilo f 120 a 125. Gerst per 2000 kilo 98. Haver per 100 kilo f 5,30 a f 5,75. Mai's per 2000 kilo f 122 h f 125. Me el hooger. Inlandsch 9 a f 10,50 Hongaarsch f 12 a/ 14,25 Amerik. f 8,25 a 11,25 Duitsche Roggebloem 9 a 9,25. Runderprijzen 56 68 cent; kalveren 70 k 95 cent; schapen 50 k 55 cent; varkens 30 a 32 centper kilo. Nuchtere Kalveren 5 a 12 en biggen 6 it 18 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen f 4 Duitsche roode f 3,50, per mud. Boterprijzen 34, 38, 44, tot 55 cent per half kilo. Eieren 2,75 a 3,00 per 100 stuks. Geraff. Petroleum kalm, per 25 vaten f 12 op termiju 10 per vat f 13 de 100 kilo (fustvrij) en per kan 10 cent. Voor de vele blijken van belang- w stelling bij de geboorte van onzen zoon ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. CHR. E. KEERSEMAKER. M. V. KEERSEMAKER—Busqubt. Ter Neuzen, 6 Mei 1895. den zich noemend „vrijzinnige kiezer" schrijver van den brief vanTer Neuzen 19 Januan 1895" Nu de heer OGGEL zich op verzoek van veel- zijdige kiezers de kandidatuur heeft laten welgevallen, noodigen wij u dringend uit Dinsdag 14 Mei trouw ter stembus te komen, en met ons op uw stembriefje te zetten Burgemeester van Axel. VELE VRIJE KIEZERS. Als een eenig man 14 Mei op uw post voor onzen kandidaat Oud-lid der Staten van Zeeland. VELE KIEZERS van Axel en Zaamslag. bericht bij deze aan het reizend publiek en de ingezetenen van IJzendijke en Omstreken, dat hij van heden af zijn affaire en het logement „DE VIER EMMERS" heeft geopend. Hij beveelt zich beleefd in een ieders geachte gunst. Het Bestuur van den Aan- en Gender- dijkepolder maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1894/95, en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1895/96 met de memorie tot toelichting, te rekenen van Woensdag 8 dezer, gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier, ter inzage zal liggen; dat de gewone jaarlijksche vergadering van ingelanden zal plaats hebben op Donderdag 16 Mei 1895, namiddag 2 uren, in het logement van den heer G. de Visser, alhier dat de begrooting, na de vaststelling door de vergadering van ingelanden, benevens de memorie tot toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag nadien, ten voormelden kantore, ter inzage zal liggenen dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 3 Mei 1895. Het Bestuur voornoemd, A. NIJSSEN, Dijkraaf. E. H. WORTMAN, Ontvanger-Griffier. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij tot agenten voor den verkoop zijner KAAS heeft aangesteld de heeren Leeuwarden. Inlichtingen en prijscouranten worden op aan- vrage gratis toegezonden door bovengemelde agenten. Iff® Ondergeteekende beveelt zich aan voor het schoonmaken van Ter Neuzen. Wed- Dijkstraat, no. 100. Te bevragen bij J. P. SCHEELE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3