BEKEMLMAKING. Aanbesteding. BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Ilandelsbericbten. Advertentien. llll Landbouwers het bouwen van een Woonliuis. Openbare Verkooping D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 23 April 1.2 1.16 Woensdag 24 1.31 1.45 Donderdag 25 1.59 2.15 Vrijdag 26 2.29 2.45 Zaterdag 27 3.1 3.18 Zondag 28 3.35 3.53 Maandag 29 4.12 4.32 a fcj be r u i> i in e* tc, jm a 2°. 3". 4° LEYENDE HAVE, I N S P A N, De Zigeuners, die trachten ons land binnen te dringen, zijn ter sterkte van ruim 60 personen, met 8 wagens en paarden. Dit groote getal is oorzaak dat de marechauss^es aan de grenzen in Limburg tijdelijk versterkt is. Van eene allermerkwaardigste bezienswaardig- heid weet het Berl. Tageblatt te verhalen. Het blad bericht, dat aan Bismarck door de Norddeutsche Lloyd geschonken is het model van een harer stoomschepen, met eene uit eikenhout gesneden glazen kast overdekt. De Gaulois doet een heel eigenaardige mede- deeling aangaande de waarde, die Fransch bank papier in het buitenland heeft. Een Fransch bankbiljet van 100 frs. is waard, in Duitschland 99 frs. 94 cts.in Engeland 99 frs. 87 cts.in Oostenrijk-Hongarije 101 frs. 67 cts.in Belgie 100 frs. 12 cts.; in Spanje 109 frs. 64 cts.; in Griekenland 186 frs. 50 cts.in Nederland 100 frs. 90 cts.in Italie 105 frs. 40 cts.in Rusland 148 frs. 5 cts.; in Zwitserland 100 frs. 37 cts.in de Vereenigde Staten 100 frs. 68 cts. in Mexico 212 frs. 10 cts.in de Argentijnsche Repnbliek 350 frs,; in Chili 285 frs. 72 cts.; in Brazilie 257 frs. 42 cts.in Indie 172 frs. 46 cts.; in Japan 190 frs. 16 cts.; in China 197 frs. 9 cts. Oliver Curtes Perry, de beruchte roover, die zich met vier zijner medeplichtigen te Matteawan in den Staat New-York in een krankzinnigengesticht voor boeven bevond, is ontsnapt. Perry was een specialiteit in het plunderen van treinen. Het brutaalste stuk, dat hij uithaalde, was de poging, die hij in 1892 beproefde, om den New-York Central trein tusschen Syracuse en Weed- sport te berooven. In een der achterste waggons werd een hoeveelheid geld bewaard, terwijl de conducteurs zich bevonden in den volgenden wagen. Perry verschool zich tusschen de beide wagens, klom, toen de trein in beweging was, op het dak van den geld wagen, drong daarin door en poogde den conducteur, die het geld moest bewaken, te vermoorden. De conducteur gaf echter het nood- signaal. Perry werd toen bij het volgende station in hechtenis genomen. In 1893 werd hij uit de gevangenis overgebracht naar het krankzinnigengesticht te Mateawan, daar de toestand zijner geestvermogens te wenschen liet. De Engelsche gezant te Parijs, markies Dufferin, houdt er een dozijn spierwitte katten op na, die voortdurend in zijn werkkamer spelen en hem overal naloopen. De dieren vertegen- woordigen een klein vermogen van twaalfduizend gulden en hebben reeds het dubbele bedrag aan prijzen opgebracht. De hertogin van Bedford heeft twee blauwe katten, waarvoor haar tever- geefs drieduizend gulden is geboden. Lord Marcus Beresford is eigenaar van vijftig der mooiste langharige katten die maar op de wereld te vinden zijn. Elke kat is vier en twintig honderd gulden waard en te zamen representeeren ze dus een een vermogen van honderd twintig duizend gulden. De duurste kat der wereld is Xenophon, de reuzenkat van den heer Sam Woodiwitz, vijf en twintig Engelsche ponden of ruim elf kilogram wegende en waarvoor den gelukkigen eigenaar herhaaldelijk dertigduizend gulden geboden is. Lady Neville heeft //vegetarische" katten, die geen vleesch, geen visch en natuurlijk ook geen muis aanraken. De katten-collectie van den Shah van Perzie moet verscheidene millioenen guldens waard zijn. The world verhaald de volgende geschiedenis uit Monaco. Onlangs kwam daar een Amerikaansch schip in de haven. De kapitein kon de verleiding niet weerstaan om te spelen, en voor alles, o. a. 20,000 francs die hem waren toevertrouwd. Toen zijn verzoek om althans het geld dat hem niet toebehoorde, terug te krijgen met spot was afge- wezen, verklaarde hij „Ik ga naar boord terug. Als mij daar binnen een half uur de 20,000 francs niet worden gebracht, schiet ik mij dood. Maar eerst bombardeer ik uw helsch Casino in den grond." Men lachte hem uit. Maar dat lachen verging, toen men zag, hoe inderdaad de kanonnen van het schip werden vooruitgeschoven, geladen en gericht. Een kwartier later kwam een beambte aan boord om het geld te overhandigen. Een middel tot uitroeimg van deJapanners werd onlangs den vice-Koning in Nanking aan de hand gedaan, naar aanleiding van eene oproeping waarin hij een ruime belooning toezeide aan ieder die hem een bruikbaar middel daartoe geven kon. Er meldde zich iemand aan, die de oude klassieken gedurende vele jaren bestudeerd en door hen voorgelicht, een in zijne oogen onfeilbaar plan samengesteld had. Het hield het volgende in Men voorzie ieder soldaat van een zwaard, een emmer en een bamboesstok. Bij den aanval moet het water in de mondingen van de geweren en de kanonnen geworpen worden, zoodat deze niet kunnen worden afgevuurd daarna brengt men de vijanden ten val door hun de stokken van bamboes tusschen de beenen te gooien dan kan men hen gemakkelijk met het zwaard het hoofd afslaan. Misschien is dit kostelijk recept te laat ter kennis van de Chineesche regeering gekomenalhans als het is toegepast, dan heeft de toepassing niet kunnen beletten het sluiten van een vredesverdrag, dat de erkenning van China's nederlaag inhoudt. Te Koningsbergen is een zekere Springstein in hechtenis genomen onder de verdenking zijn vrouw vergiftigd te hebben. Bij een onderzoek, naar 's mans verleden ingesteld, is aan het licht gekomen dat men hier hoogstwaarschijnlijk te doen heeft met een man die reeds meer dan zes jarey geleden in kort tijdsbestek zijn vader, zijne moeder, een bediende, een commensales en den echtgenoot zijner zuster vergiftigd heeft. De rechter heeft de opgravingen der lijken bevolen teneinde ze te laten schouwen. Een eerzaam burger van Levaillos-Perret, nabij Parijs, had een zoon en die zoon was buiten- gewoon thuis op het rijwielhij maakte de gekste records Daardoor kwam ook de rijwiel-bacil bij den vader tot ontwikkeling, zoo krachtig, dat de vader naar een rijwielhandelaar ging en een wiel huurde. Het was donkerer was geen mensch op straat te ziende heer G. verliet zijn woning om het rijden te leeren, klauterde op het zadel, doch kon geen weerstand bieden aan de aantrekkingskracht der keien en drukte telkens zijn wang, soms zijn rug, tegen hun kouden, vlakken kant. „Zoo leert ge het nooitBlijf beter in 't zadel zittenWaag het nog eensVooruit!" riep hem schertsend iemand toe, die zijn buitelingen had jajadegeslagen. De eerzame burger klauterde weer omhoog, trapte alsof hij de krukken in den grond wilde vastplakken en dan lag hij weer. z/Wil ik u eens laten zien, hoe u het moet doen vroeg de vreemdeling. //Heel gaarne antwoordde de heer G. z/Geef mij de machine dan maar. Kijk, zoo springt u op het zadel de man zat zoo vast als een dragonder op zijn ros //een uitstekende machine zij loopt of ze gesmeerd was nu zoo aanzetten'daar gaat hij." De machine begon plotseling te vliegen over de hobbelige straatsteenen, ze verdween om een hoek en de eerzame koopman heeft haar nooit terug gezien, evenmin als zijn leermeester. Overwegende dat de kleine Pruisische graan- boeren nog slechter dan de groote grondeigenaars kunnen concurreeren tegen het buitenlandsche graan, beveelt de Berl. Pol. Nachr. aan het vormen van vereenigingen tot oprichting van graan- pakhuizen. Daardoor zouden de kleine boeren in de gelegenheid worden gesteld hun graan ook met alle hulpmiddelen der moderne techniek, de nood- zakelijke bewerkingen als sorteeren, droogen, zuiveren te doen ondergaan ten einde het te maken tot een product dat aan de eischen van den groothandel voldoet. Tevens zou het graan in deze pakhuizen een geschikt onderpand voor krediet zijn, zoodat de kleine landbouwers niet gedwongen zouden zijn hun graan op de markt te breugen zonder rekening te houden met Me vraag. De Parijsche correspondent van de Indepen- dance Beige deelt mede, dat in het instituut- Pasteur te Parijs door een Weener geneesheer, Dr. Marmorek, een middel is gevonden, waardoor de roos, eene bekende, maar niet bij zonder ge- vaarlijke ziekte, kan worden genezen. Na langdurige onderzoeking is het dezen genees heer gelukt, een serum te vinden, waardoor deze lastige ziekte in zeer korten tijd kan worden bedwongen. Reeds zijn 46 patienten door Dr. Marmorek behandeld en wel met goed gevolg. Na de inspuiting met het serum waren de lijders binnen 24 uren geheel hersteld. Het serum wordt verkregen uit het bloed van paarden, die met de roos-microbe zijn ingeent, op dezelfde wijze als Dr. Roux het geneesmiddel verkrijgt, waarmede hij de croup geneest. Lulu Richards, een weduwe, is stationchef in het stadje Kimberley, aan den Northern Pacific spoorweg. Dat zij echter bovendien eene vrouw van buitengewone tegenwoordigheid van geest is bleek, toen zij een wanhopigen strijd met trein- roovers had te voeren en een sneltrein van den ondergang redde. De weduwe Richards werd wakker door stemmen onder het raam harer slaapkamer. Zij luisterde en hoorde genoeg af ran een gesprek tusschen verscheidene mannen om te begrijpen, dat een bende van plan was om den sneltrein, die om half vijf in den morgen het station moest binnehko'men, te doen verongelukken. Zij vernarii namelijk, dat de schelmen langs een gedeelte van den weg de spoorstaven wilden opbreken, om den trein van een brug in de Rice River te doen storten. De roovers wisten niet, dat er iemand in het station was en besloten in het gebouw te breken om houweelen en andere werktuigen, noodig ter uitvoering van hun voornemen te krijgen. Het gelukte hun in de gelijkvloersche verdieping te komen. Lulu Richards sloot en grendelde inmid- dels haar deur, liep naar den telegraaftoestel en seinde, om den trein tot stilstand te brengen, dat de lijn onveilig was. De roovers hoorden haar, sprongen naar de deur van haar kamer en drongen juist met geweld binnen op het oogenblik, dat zij de boodschap had over- geseind. Toen de schurken binnenkwamen, greep zij een revolver, die op tafel lag, en gaf vuur op hen, waardoor zij twee hunner verwondde. De anderen vluchten. Zij sloot daarop weder de deur en barrikadeerde haar. De roovers kwamen spoedig terug en het vuren begon opnieuw. Zij trokken evenwel ten slotte af, na verscheidene kogels door de deur heen geschoten te hebben. De moedige weduwe bleef evenwel ongedeerd. Een politietroep zocht later de schurken. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Het officieel provinciaal blad, de Middelburgsche Courant, is zoo beleefd, in het nummer van heden, 94, het bericht over te nemen van het Antwerpsche Handelsblad, dat z/de werken aan de sluizen van Ter Neuzen veel langer zullen duren dan geraamd was en dat door deze werken de sluis wel drie maanden voor de scheepvaart onbruikbaar is." Arm Handelsblad Alweer die kleinzielige jalousie de metier Maar en dat spijt me meer waarom nam ons provinciaal blad dit onzinnig bericht zonder commentair over Heeft de Midd. Crt. in een der eerste handels- plaatsen van Zeeland geen correspondent Volgens mijn bescheiden opinie heeft de Midd. Crt. eene schoone gelegenheid gehad om te zwijgen. Ik wil evenwel en Handelsblad en Midd. Crt. even helpen (men kan er dan weer iets uit distilleeren, maar dan is 't zuivere waar.) De werkzaamheden aan de sluis vorderen goed, zoodanig zelfs, dat misschien vroeger dan beraamd is de sluis geopend zal zijn. Een Ter Neuzenaar. Ter Neuzen, 22 April 1895. Ter Neuzen. Huwelijks-voltrekkingen. 18 April. Jozias Jacobus Meijer, oud 21 j., jm. en Cornelia Adriana de Brnin, oud 20 j., jd. Nieolaas Bakker, oud 34 j., jm. en Janna Johanna Faas, oud 24 j„ jd. Geboorten. "15 April. Jozias Johannes Cornelia, z. van Thomas Verijke en van Jacomina Maatje de Yos. 16 April. Jan, z. van Daniel Ollebek en van Elisabeth van der Peijl. Jacobus, z. van Christiaan Erederik Keersemaker en van Marie Victoire Busquet. 18 April. Janna Jacomina Pieter- nella, d. van Leunis Abraham Stoffels en van Janneke de Ruijter. 19 April. George Johannes, z. van Miehiel Jacobus Harte en van Jacoba Magdalena Kolijn. Overlijden. 14 April. Jan Johannes Ilnissen, oud 1 d., z. van Johannes en van Johanna Dieleman. 17 April. Cornelia Francina Meertens, oud 12 m., d. van Pieter en van Maria Francina Maas. 18 April. Jan van Aalst, ond 65 j., weduwn. van Johanna Bouwens, echtg. van Neeltje den Beer Hnewucht. Huwelijks-aangiften. 12 April. Dominicus Antonius van Overloop, oud 28 j., jm. en Philomena van Gaveren, oud 25 j., jd. Geboorten. 5 April. Josephus, z. van Dominicus van Goeije en van Marie Louise Arends. 8 April. Josephus Natalis, z. van Petrus van Daele en van Stephanie Hesters. 12 April. Gabrielle Maria Josepha, d. van Augustinus Aper en van Maria Ludovica Antheunis. 14 Aprii. Bernardus Camillus, z. van Gerardes Cremers en van Rosalia Goethals. Adrienne Clothilde Marie, d. Florentinus Remerij en van Emma Tacq. Van 19 tot en met 21 April. Q VLAG. NAAM. M». Van en naar. Lading. Vnn Ter Neuzen t 19 Eng. s.s. Hailing 2199 i Londen stukg. Voor Kent t 19 Eng. s.s. idem Torpedo Dinnington 1376 10S5 Hull Goole stukg. idem Van Client 20 21 Eng. s.s. idem Eng. sch. Eng. s.s. K. A. Niemann Dinnington Volonteer Torpedo 814 1085 249 1876 Goole idem Londen Hull stukg. idem phosph. stukg. Voor Selzaete i 19 Eng. sch. Coal tar 621 Hamburg koolteer Van 19 tot en met 21 April werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op en 24 afgeschut. Rotterdam, 22 April 1895. Graanmarkt. De beurtschippers waren na het Paaschfeest wederom ter markt, zoodat de aanvoer bevredigend was. Men noteert Tarwe/4,00 a/5,75; Rogge /3,25 a /4,20; Gerst-zomer 2,50 a /3,70; Chevalier idem 3,50 a 4,75 Haver 1,50 h f 3,00, alles per hectoliter. Bruineboonen 10 a /16,50; Koolzaad f 7,50Paardeboonen 4,60 a f 5,40 per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe op levering prijshoudend, Mei f 147, Nov. f 151. Rogge willig, Mei 103 it 104, Oct. 107 h f 108. Me el. Inlandsch f 8,25 a /9,75; Hon- gaarsch 11,50 a 14Amerik. /8,50 it 11 Zeeuwsche Tarwebloem f 10,25 a 10,50 per 100 kilo. Runderprij zen 29 a 35 centkalveren 37J a 47i cent; schapen 25 it 271 cent; varkens 16 a 17 cent; per half kilo. Nuchtere Kalveren 6 a 16 en biggen 8 it 17, per stuk. Aardappelen. Als voren. B oterprij zen 35 it 50 cent per half kilo. E i e r e n f 2,60 a 3,00 per 100 stuks. Petroleum flauw. Loco 17 en Russische 16,25 per 100 kilo. Men verwacht lagere prijzen. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder ELIZABETH VAN HEN BERG, weduwe van Michiel van Doeselaar, in den leeftijd van 58 jaren. Diep ongelukkig als zij was, treft ons dit verlies toch zwaar. Hoek, Uit aller naam, 21 April 1895. Jst J. VAN DOESELAAR. Algemeene kennisgeving. Bij dezen betuigen wij onzen liar- telijken dank aan alien, die blijken van belangstelling toonden in het zoo smartelijk verlies van ons eenig geliefd kind. JAC' RIEMENS J. v. L. Rz. en Vrouw. Zaamslag, 22 April 1895. genegen deel te nemen in gemeenschappelijken aankoop NITRATE, levering begin Mei, gelieven opgave te doen bij een der ondergeteekenden voor 26 dezer. Westdorpe, 18 April 1895. D. B. VAN ACKER. C. VAN WAES. Het Bestuur van hetWaterschap voor het beheer en onderhoud van de NOL tusschen den KOUDE en den LOVEN polder, maakt bekend 1°. Dat eene vergadering van afgevaardigden zal gehouden worden op Diusdag den 30sten April 1895, des namiddags te 5 uren, in de herberg bewoond door Jac. Drabbe te Hoek. Dat, ten kantore van den Ontvanger-Griffier, van af den 228ten tot en met den 29sten dezer maand, voor de eigenaren van gronden in den betrokken polder en in het betrokken water- schap, ter inzage zullen zijn nedergelegd de Rekening en verantwoording over het dienst- jaar 1894/95 en de Begrooting voor 1895/96 met memorie tot toelichting. Dat de begrooting andermaal ten voornoemde kantore ter inzage liggen zal, en wel van af den 2den tot en met den 10 Mei a. s., en Dat de rekening en de begrooting, tegen betaling der kosten, in afschrift of druk verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 20 April 1895. Het Bestuur voornoemd, P. SCHEELE, Voorzitter. J. STURM, Ontvanger-Griffier. Op 24 April 1895 zal de heer H. DE KOK, te Ter Neuzen, trachten aan te besteden Bestek en teekening liggen ten zijnen huize ter inzage. I ZAAMSLAG. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Hinsdag 30 April 1895, des voormiddags te 10 Vs uur, ten verzoeke van HERMANUS DE JONGE, te Zaamslag, op de nog door hem bewoonde hofstede, in het open- baar verkoopen als1 PAARD met veulen, 3 KOEIEN (dik van kalf), 1 VAARS (dik van kalf), 1 KOE, 1 MELKKALF, 1 ZEUGVARKEN (looper), 50 KIPPEN en HANEN. als1 Wagen, 1 Kar, 4 verschillende Eggen, I Sleper, Geesselsteen, Windmoleu, Mesthaak, Karn met zwaaier, Roomtonnen, Boterbak, Teeltuin, ruim 900 groene Muts- aards, 200 groene Kodden, een partijtje droog Hout, verschillende Graanzeeften, Waterbak, Stampbak, Scliop. Verder MEST in den mestput, eene partij VOEDERBEETEN, 1 LANGE LADDER, 1 PLOEG en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met 3,eontant, het overige op gewoon crediet, mits, desgevorderd, terstond stellende een solide aan den notaris wel bekenden en bij de verkooping tegenwoordig zijnden borg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3