Gemengde berichten. Telegrafische berichten. 59731 67741 72006 RECHTSZAKEN. heeft eene lengte van 300, bij eene breedte van 48 amst. voeten. Langs een breede brug komt men aan boord. Ook het groote waterbassin, waarin het schip ligt, is thans zichtbaar, en met zijne monument ale versieringen zal bet ongetwijfeld een der attractie-punten der expositie uitmaken. Op het dek van het reusachtige schip is een rooksalon geplaatst van djattiehout en bestemd tot reclame voor den //Nederlandschen Koninklijken Postdienst VlissingenQueenborough der stoom- vaart-maatschappij Zeeland." Deze rooksalon geeft tevens door trappen toe- gang tot de andere salons, welke ieder een lengte hebben van 20, bij een breedte van 13 meter. In deze salons bevinden zich hutten, badkamer, kaartenkamer, commandantshut, administrateurs en officiershutten, lampenkamer, enz., terwijl ook een leeskamer en damessalon zullen worden gebouwd. Natuurlijk zal een restaurant niet ontbreken, en alles samenvattende, kan men zich voorstellen welk een fraai geheel dit schip zal worden. Het schip wordt voorzien van ankerkettingen naar het nieuwste systeem uit de Koninklijke Leidsche grofsmederij, te Leiden, terwijl het wordt getuigd en gemeerd, alsmede van zonnetenteu en vlaggen voorzien door de firma Zeilmaker Co., te Am sterdam. Zoolang verbetering van den bestaanden toestand mogelijk is, hetzij om versterking van de industrie in Indie, hetzij voor beperking van de overdreven bescherming van de suikerindustrie in Europa, gaat het meent de Minister van Kolonien niet aan, het uitvoerrecht voor langer tijd te schorsen. Zoo noodig, kan de termijn later nog verlengd worden. De vraag of definitieve afschaffing van het uit voerrecht wenschelijk is, komt later weder van zelf aan de orde. In geen geval zal zij kunnen plaats hebben zonder een equivalent en de bezwaren die de door den vorigen Minister voorgedragen regeling van een nieuwe suikerbelasting heeft ont- moet en waarin de tegenwoordige Minister deelt, bewijzen hoe moeilijk het is zoodanig equivalent te vinden. Alleen dan zon zoodanige afschaffing zonder equivalent moeten plaats hebben, wanneer het bleek, dat de suikerindustrie op .lava op den duur den ongelijken strijd met de zoo sterk be- schermde beetwortelsuiker-industrie niet zou kunnen volhouden. Van het geven van premien aan de suiker- jndustrie in Indie zal wel nimmer sprake kunnen zijn. Op eene Dinsdag te Dordrecht gehouden vergadering van aandeelhouders der nieuwe maat- schappij voor oesterteelt te Zierikzee is besloten tot liquidatie er van. Ook te Edam besloot onlangs de gemeenteraad in de politieverordening de bepaling op te nemen, dat niemand langs de huizen koopwaren mag aanbieden, zonder schriftelijke vergunning van den burgemeester. De betrekkelijke verordening is thans door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd. Aan het postkantoor Ter Neuzen en de, daar- onder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 11369,44; terug- betaald 9792,23. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 2644. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoorweg alhier de volgende zeeschepen aangekomen om aldaar te lossen of te laden. Maand. Getal. Geladen met K. m. inhond bruto. Januari Eebruari Maart 27 29 36 92 18 s., 4 ij., 3 k., 1 h., 1 pp. 17 s., 3 m., 3 ij., 2 p., 1 h., 1 k., 1 r.ij., 11. 18 s., 3 h., 3 pp., 2 m., 2 ij., 2 p., 1 k., 5 1. TER NEUZEN, 5 April 1895. De alhier, met bestemming voor Gent, binnengekomen Zweedsche schooner Ingeborg, kapt. Johansson, van Gotenburg, is j.l. Vrijdag avond in de Noordzee in aanvaring geweest met de Nederlandsche kof Jan Smit, kapt. Boon, van Rotterdam met coces naar Gotenburg bestemd. Een matroos van de kof is op de schooner over- gesprongen en hier aangebracht, terwijl de overige bemanning aan boord is gebleven en de kof hoogst- waarschijnlijk de reis heeft vervolgd. De voorsteven van de Ingeborg, die de reis evenwel naar Gent heeft voortgezet, was geheel ingedrukt en grooten- deels verbrijzeld. een vreemde de hand der vriendschap reikt en karig zijn met het schenken van vertrouwen." „Daar geef ik u gelijk in, papa I" zeide de dochter. //Ik zou zelfs wantrouwend zijn tegenover Zweedsche graven I" ffEn liever aan een ouden Hamburger notaris de voorkeur geven, niet waar, juffrouw Rosalie lachte Herder. ,Doch a propos de Zweedsche graaf," voegde hij er ernstig bij, ,/hebt gij nog geene tijding van onze jonge gravin ontvangen ,/Neen. Haar vroegere juffrouw van gezelschap, mevrouw \illiers, was gisteren bij mij en huihle mij heel wat voor. De dame was in de vaste meening geweest, dat zij de villa zou blijven be- wonen en daar alles in orde houclen voor een eventueele komst van den graaf en de gravin. En nu kwam er gisterenmorgen een makelaar bij haar, die haar zwart op wit deed zien, dat de villa met den geheelen inventaris, paarden, equipage, enz. enz. verkocht was en uiterlijk 31 Dec. van dit jaar moet ontruimd zijn. Men heeft het goede mensch voor de afreis geen woordje hiervan gezegd, integendeel haar in de vaste overtuiging gelaten, dat de villa haar voortaan tot verblijf zou dienen. Hoe vindt ge dat vriend „Meer dan trouweloos Meer dan misdadig En dat zou aristoeratisch zijn z/Misschien heeft de nieuwbakken /gravin de zaken zoo geleid merkte de bankier op. „Neen, papa riep Rosalie//dat is van hem uitgegaan en stemt volkomen overeen met de meening, die ik altijd van hem heb gehad Mane heeft altijd gezegd, dat zij het huis met wilde verkoopen, aan mij zelve heeft zij het verteld 199478 In deze kolom beteekenen de letters s. stukgoederen, m. minerie, ij ijzer, r.ij. ruw ijzer, k. kolen, p. pitchkolen, pp. pijpaarde, h. hout, 1. ledig. Uitgevaren zijn in Januari 23, in Eebruari 20 en in Maart 30 zeeschepen. Koewaclit. Verleden Woensdag had hier de gewone jaarlijksche markt plaats voor paarden en ander vee. Wordt deze markt telken jare druk bezocht, ook dit jaar waren er tal van vreemde kooplieden, voornamelijk Belgische, die vele beestjes tot goede prijzen opkochten voornamelijk omdat door den Minister het Belgische grenskantoor voor den invoer van vee dien dag was opengesteld. Ongelqpflijk was dan ook de drukte, welke den geheelen dag op dat kantoor heerschte en het was reeds avond, eer het laatste beestje gekeurd en gewogen was. Aangevoerd waren 316 koeien, 22 paarden en 51 varkens, waarvan ruim het twee derde gedeelde verkocht werd. Om circa 2 uur had de uitdeeling der premien plaats, welke door de volgende personen werden behaald voor het meest in waarde zijnde werkpaard F. Mels alhier, voor het schoonste veulen 1" prijs deWed. Yerlee te St. Pauwels, 2" prijs H. Bonte alhier; voorde schoonste koe L. D'hooge te St. Jansteen, voor den schoonsten vaars J. v. Gaveren te Stekene, voor den vetsten os H. Bonte alhier, voor den schoonst gemaakten dienstdoenden stier Ch. L. van Puijvelde alhier, voor de schoonste serieschapen L. Burm te Axel, voor het grootste getal paarden A. Arts te St. Jansteen, voor het grootste getal hoornvee Aug. de Block te St. Jansteen, voor het grootste getal varkens Ch. Jansen te Moerbeke, terwijl aan Leo Celie te Saffelaere eene premie van vier gulden werd toegekend, omdat hij het grootste getal hoornvee op de markt gekocht fyad. Bieryliet. Woensdag ontving de kerkeraad der herv. gemeente het teleurstellend bericht, dat de heer E. J. W. Posthumus Meijjes zijn beroep naar deze gemeente niet had aangenomen. Tevens heeft hij bedankt voor de beroepen naar Dreischor, Bredevoort, Appelscha, Bovl, Oudega en Kolderwolde en het beroep naar Heinenoord aangenomen. Deze niet onbegaafde Amsterdammer heeft op een voordeelige manier een kennismaking met onze provincie en met de geschilderde glazen van Biervliet aan dit vruchtelooze beroep te danken. Borssele, 3 April. Even na den middag vond de landbouwer B. op 'tH. zijn bijna 14jarig knechtje in bewusteloozen toestand en Kevig bloedend met deerlijk gehavend aangezicht op den dorschvloer Hggen. Met zorg naar de ouderlooze woning op het dorp vervoerd, keerde het bewustzijn weldra eeuigszins terug. Ofschoon dadelijk ge- neeskundige hulp werd ingeroepen, werd deze eerst den volgenden ochtend verleend. Stellig is de jongen, die bossen stroo wilde afgooien, gevallen van de tegen de dilt- of schelf- balken geplaatste ladder, welke hij beklommen had. 's Gravenhage, 5 April. Tweede Kamer. Zonder stemming is aangenomen het voorstel van den heer Hartogh tot herziening van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering. De heeren Hartogh en Pijnappel werden afgevaardigd voor verdediging hiervan in de Eerste Kamer. Ook is aangenomen het ontwerp voor aanleg van den spoorweg Alkmaar- Hoorn. De heer Lohman interpelleerde de Regeering over de verordening van den Raad van Leeuwarden, waardoor middernacht-zendelingen worden be I ein merd en gestraft, terwijl bordeelhouders worden beschermd. De Ministers Van Houten en Van der Kaay verklaarden, dat die verordening niet strijdt met de wet of het algemeen belang en dat de ge meenteraad vrij is te verordenen over het verblijf, op de openbare straat, zij ontkenden dat politie en justitie onrechtvaardig liandelden. De heeren Lohman en Heemskerk waren zeer Het streelde haren trots, hare grenzenlooze ijdelheid, een eigen woning in Hamburg te houden om hier nu en dan terug te kunnen keeren, de gravinnen- kroon te laten schitteren, en den Zweden te laten zien, dat zij tenminste tot de geld-aristocratie behoorde. Ik ben overtuigd, dat deze verkoop haar heete tranen gekost hee't (Won t vervolgd.) onvoldaan, maar de Regeering handhaafde haar standpunt. De Kamer is hierna uiteengegaan. Bij bevelschriften der Arrondissements Rechtbank te Middelburg is naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen C. S., oud 26 j., reiziger, geboren en wonende te Arnhem, gedetineerd te Middelburg, terzake dat hij op verschillende tijd- stippen gedurende 1894, zich heeft vervoegd bij diverse winkeliers te Hulst en omstreken, valschelijk voorgevende dat hij was genaamd Willem van der Vijver, zoon van Frans van der Yijver, groot- handelaar te Rotterdam ofwel zoon van P. A. Hammes te Rotterdam, onderscheidene bedragen heeft gernd en daartoe valsche handteekeningen heeft geplaatst onder door bedoelde leveranciers afgegeven rekeningen, alles in het breede bij meergemelde bevelschriften omschreven. Aan den beklaagde is Mr. C. de Witt Hamer J.Gz., advokaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. 's Morgens 11 uur werd te Heinkenszand eene hofstede verkochteen uur later was het pacht- contract door den nieuwen pachter geteekend en nog voor den donker was deze, die uit eene andere gemeente moest komen, op de hofstede ge'installeerd. Ylugger kan het toch fiiet. Was men sinds eenigen tijd bezig een rij nieuwe huizen vliegensvlug uit den grond op te doen schieten, twee dier luchtig gebouwde woningen zijn eergister namiddag om kwart over vijven te Amsterdam zonder dat men gissen kan door welke onmiddellijke oorzaak, plotseling in elkaar gestort. Er was, volgens de Tel. zelfs geen dronken man tegen aangeloopenWat die bouwerij, volgens dat blad, wel een weinig schijnt te karakteriseeren midden in den rommel lag een ook naar beneden gevallen glazen deur. De vensters waren nog heel. Het glas was sterker dan het huis. Door den heer H. Lokhorst onder Renswoude is aan de Klomp bij Veenendaal een varken afgeleverd dat de voor die streken buitengewone zwaarte van 610 halve K.G. woog. Laatst gaven wij een bericht van een occasional, zoo vertelt de Tel. omtrent den noodlottigen afloop van het waagstuk van eenige jongens om op een vlot te gaan slapen. Of deze gelegenheidsreporter 'tniet prettig vond, dat zijn taalproduct zoo letterlijk in de krant was gekomen, weten wij niet maar zeker is't, dat wij hem in verscheidene weken niet terugzagen. Vanmorgen kwam hij weer en hij bracht ons onderstaand bericht Gisteren avond omstreeks 8 uur ging op de hoek van de zeedijk een vrouw bij een slager binnen zij moest 1 pond lapjes hebben. Daar zij een paar centen tekort kwam. Wilde de slager het haar niet mede geven. Zij werd zoo woedend dat zij had petroleum onder haar boezelaar haalde zij er onder uit en spreide het over het vleesch. De slager wou haar grijpen maar het was Telaat. Twee politie agenten komende van het politibrou oudenburg en rooken het vleesch. Ja alles rook naar petroleum. Zij hebben onderzoek naar die vrouw gedaan. Een bewoner van de Egelantiersgracht, te Amsterdam, die meestal nog al laat van zijn werk- zaamheden huiswaarts keert, had, naar de Echo meldt, eenige malen opgemerkt, dat een fatsoenlijk gekleed persoon zich omstreeks half twee's nachts liet neerzakken in het vooronder van een der schuiten, die daar voor een schuitenverhuurderij vastliggen. Vermoedende, dat hij hier te doen had met een fatsoenlijken h'ongerlijder, sprak hij de vorige week dien zwerver aan. Hij vernam, dat hij uit Haarlem afkomstig was en overdag zoo hier en daar wat boodschappen deed en niet wilde slapen aan een politiebureel, waar hij eens was geweest. Van het bestaan van een volkslogement, bijv. in de Zwanenburgstraat, wist hij niet. De Egelantiersgrachter had de voldoening een voorloopig vrij voldoende betrekking te krijgen voor den man, vroeger in Haarlem hoofdboekhouder op een kantoor, thans zonder zijn schuld buiten betrekking. Het plan bestaat, te's Gravenhage een nieuwe Maatschappij te vestigen onder den naam z/Koningin Wilhelmina-zeebad," tot doel hebbende de exploitatie van een hotel met bouwterreinen te Loosduinen. Het hotel zal bevatten 50 kamers, en aan alle eischen, door het moderne comfort gesteld, voldoen. Zoo zal niet slechts het geheele etablissement maar ook de daarvoor gelegen strand- vlakte, electrisch worden verlicht. Men beoogt de stichting van een deftig, rustig Kurort, maar dat toch, indien een der drie concessieaanvragen, voor een spoorweg ScheveningenHoek van Holland ver- wezenlijkt wordt, op 5 a 10 minuten stoomens van Scheveningen zal verwijderd zijn. Naar de Residentiebode verneemt, is de acte van oprichting der Maatschappij reeds gepasseerd, terwijl de aanbesteding van den bouw van het hotel, ont- worpen door den architect, den heer W. B. van Liefland, de volgende week zal aangekondigd worden. Even voor de aankomst aan het station Schalkwijk had door het niet afsluiten der si uit boomen eergister ochtend omstreeks 8,50 een ongeluk plaats. Het paard van een tentwagen, waarin man, vrouw en kind gezeten waren, van de kerk huiswaarts keerende, werd door den voorbij snellenden trein 104 's HertogenboschUtrecht gegrepen en circa 100 meter voortgesleept. Het paard werd gedood en de wagen verbrijzeld. Als door een wonder kwamen de in den wagen gezeten personen met den schrik vrij. Door de marechaussee van Weert en den rijksveldwachter aldaar, is gearresteerd H. v. B. oud 21 jaren, geboren te Tongeren, gedeserteerd uit de bedelaars-kolonie te Hoogstraeten, die ver- dacht wordt van de misdrijven tegen de zeden, aanranding en verwonding van kinderen en minder- jarigen, in de laatste dagen gepleegd in verschillende dorpen in Limburg. Hij ontkent 't hem ten laste gelegde, doch is reeds door verschillende personen herkend. Dezer dagen heeft de huisvrouw van T. B. te Wormerveer de echtelijke woning verlaten met medeneming van 't meeste huisraad en de kinderen uit het eerste huwelijk van haar man. De vrouw eischte dat haar man zijn betrekking tot //de Unie" zou vaarwel zeggen om dan te kunnen venten met Recht voor Allen. Nu hij daaraan niet voldeed, koos zijne gade het hazenpad. Woensdag zijn twee jongelingen van Yerseke gevankelijk naar Middelburg gebracht, als verdacht in den nacht van Dinsdag op Woensdag op een boerderij, een half uur van de kom der gemeente, brand gesticht te hebben in een hooiberg, die met een stapel stroo geheel afbrandde. Een hunner heeft reeds bekend, dat hij bij het aansteken van den brand tegenwoordig was. Zijn makker had het voornemen, de schuur in brand te steken, doch op zijn aanraden liet hij dit na en bepaalde zich tot den hooiberg. Een vreeselijk drama is verleden week in een gehucht bij Rijssel afgespeeld. In een alleen- staande ouderwetsche pachthoeve woont een vrouw van bijna honderd jaar, madame Gallois, met haar zoon Jean, die 64 jaren telt. Deze hoorde, terwijl hij te bed lag, gerucht in de kamer van zijn moederterwijl hij opstond, om te zien wat er gaande was, werd hij door twee kerels aangevallen, die hem met stokken slagen op het hoofd toe- brachten, tengevolge waarvan hij bewusteloos ineenzakte. De moordenaars begonnen nu, in de meening dat hun slachtoffer dood was, de meu- belen te doorzoekenspoedig echter bemerkten zij, dat hij nog leefdezij namen hem op en sloten hem in een grooten kofferdaarna gingen zij naar de kamer van madame Gallois, die zij op allerlei wijzen martelden, om van haar te weten te komen, waar zij haar geld en kostbaarheden verborgen had. De arme verschrikte vrouw riep in haar doodangst om haar zoon. Met veel inspan- ning gelukte het dezen uit zijn geimproviseerde gevangenis te ontsnappen, door het verbreken van I de scharnierenterwijl hij zich gereed maakte om 1 zijn moeder te hulp te Snellen, bezweek de ver- molmde vloer onder zijn voeten en stortte hij in I den 2 k 3 meter diepen kelder. Hoewel Gallois bijna geradbraakt was, klom hij toch weder naar I boven. Hier wachtten de schurken hem echter I nogmaals op, slingerden hem weder in den kelder, I stopten hem een prop in den mond en wierpen hem daarna op een bed, waarna de booswichten op de vlucht sloegen. De toestand van de beide I slachtoffers is zeer ernstig. Men vreest, dat madame I Gallois zal bezwijken, tengevolge van haar talrijke I wonden en den ondervonden schrik. Op een postzegelveiling te Londen zijn dezer I dagen voor eenige exemplaren aanzienlijke prijzen I besteed. Twee postzegels van Britsch-GuyanaI een groene van 8 cents en een oranje van 4 eents, I brachten f 1450 op. Twee andere 4cents zegels I van lichtgele kleur gingen ieder voor 725. Van andere zegels van dezelfde kolonie werden nog verkocht: een 4cents blauwe van 1891 voor 100, een 12cents lichtblauwe f 160, een 8cents groene 240 en een ander exemplaar 290. Voorts werden verkocht een ongestempelde blauwe Sleeswijk-Holsteiner voor 36, een rose Olden- burger van 1855 voor f 27,50.. De geheele veiling bracht f 7200 op. Liefde overwint alles, zelfs hoog water. Een flink landmeisje, dat naar Pirna wilde om haren verloofde van den trein te halen, vond tot hare teleurstelling den weg door de wateren van de Elbe, die buiten hare oevers getreden was, overstroomd. In weerwil van de waarschuwingen, die zij ontving, waagde zij den strijd met de elementen en kwam ook gelukkig, hoewel natuurlijk doornat, aan het station te Pirna aan. Een neef van vorst Bismarck, de 21-jarige graaf Karel Bemhard von Bismarck, kleinzoon van zijn eenigen broeder, is erfgenaam ge worden van de reusachtige bezittingen van zijn grootvader van moederszijde graaf Karel van den Osten-Plathe, die den 17 Maart jl. op het kasteel Plathe in Pommeren op 92-jarigen leeftijd zonder recht- streeksche inannelijke nakomelingen is gestorveu. Niet minder dan twintig riddergoederen behooren tot deze erfenis. Een Indisch vorst liet eenige jaren geleden een ledikant voor zich maken, dat f 60,000 kostte. Aan de vier hoeken waren automatische vrouwen- beelden aangebracht, die beweegbare oogen en armen hadden en met waaiers den slapende koele lucht toewuifden. In de inatras was eene groote

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2