BURGERLIJKE STAND. Landbouvvberichten. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Yan een huis in de Beekstraat te Zutfen, dat uitloopt op de Berkel, zakte eergistermorgen plotseling de vloer in. Van de bewoners waren juist de vrouw des huizes en een zoon thuis en dezen gingen mede naar beneden, doch werden druipnat weer naar boven geholpen. Door den hoogen waterstand had het water van de Berkel het zand onder die woning bijna geheel weggespoeld. Het is echter te verwachten dat in den water- stand spoedig eene gunstige verandering zal komen, want uit Duitschland wordt val gemeld. TER NEUZEN, 3 April 1895. Tot commissaris van de provinciate stoom- bootdienst op de Wester-Sclielde te Breskens, in plaats van wijlen den heer J. Bootsgezel, is be- noemd de heer A. L. J. Bootsgezel. De veerboot te Hoofdplaat, die bij aankomst van de provinciale stoomboot aldaar dienst doet tot het aan den wal brengen van de passagiers, dreef j.l. Donderdag door den fellen wind en de hevige branding zoo ver af, dat schipper A. Itarninelo van Philippine met zijn hoogaarts assistentie moest verleenen door de veerboot op sleeptouw te neinen en in de haven te Hoofdplaat bracht, daar zij anders met geen mogelijkheid den wal zonden bereikt hebben. De 5 passagiers, die reeds in de veerboot waren, verkeerden in grooten angst. Riervliet, 1 April. Heden is het 25 jaar, dat de alom geachte geneesheer de heer H. Vleugels, zich in ons midden bevindt. Bij verschillende gelegenheden o. a. bij zijn 50jarig jubild als geneesheer bleek het hoe hij als dokter en als ingezetene hoog in aanzien staat. Met het oog op de pas gehouden feestviering, werd nn zijn feestdag alleen in kleinen kring herdacht. Als voorzitter van ons muziekgezelschap ontving de heer Vleugels het huldebetoon zijner mede- bestuursleden en der muzikanten. Borssele, 2 April. In de plaats van den heer p. p. Erkelens, die wegens vertrek naar Zwartewaal ontslag gevraagd had als gemeente-geneesheer, is als zoodanig benoemd, de heer H. R. Polmer, arts te Driewegen. Het vervoer van rundvee aan den steiger was dezen morgen buitengewoon druk. Meer dan honderd stuks was aangevoerd om naar Ter Neuzen vertransporteerd te worden. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 2 April de volgende vonnissen uitgesproken L. V., oud 17 j., kuiper te Koewacht, is wegens diefstal met inklimming veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. J. A. ook genaamd I. A. M., oud 35 j., te Kapellebrug tremeente Clinge, is wegens mishande- ling veroord. tot 4 maanden gevang. 1°. K. L. v. G., oud 27 j., werkman, 2°. P. S., oud 23 j., werkman, 3°. P. v. d. K., oud 23 j., werkman, 4°. W. K., oud 22 j., arbeider, alien wonende te Clinge, zijn wegens het door vier personen openlijk met vereenigde kracht geweld plegen tegen goederen, veroord. ieder tot 0 maanden gevang. J. d. B., oud 34 j., zeeman te Boschkapelle, is wegens mishandeling van een ambtenaar veroord. tot 2 maanden gevang. J. S., oud 32 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. In zake A. v. C., oud 32 j., jager te Axel, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Hulst, waarbij hij wegens overtrading der wapen- wet is veroord. tot f 5 boete, is het vonnis van den kantonrechter vernietigd en de rechtbank op nieuw recht doende, appellant veroord. tot dezelfde straf. Ter Neuzen, 3 April. De stand der winter- granen is op dit oogenblik niet ongunstig. Ook het jonge klavergewas is goed door den winter gekomende meeste klavervelden staan goed- bezet. Met het aardappelpooten, hier en daar begonnen, heeft men vooreerst daarmede moeten staken, aangezien de nattigheid van den grond zulks verhinderde. Bij de nu heerschende droogte denkt men het spoedig te hervatten. Door het bestuur der stoomzuivelfabriek de Lijmers te Zevenaar werd Zaterdag aan Hare Majesteit de Koningin-Regentes de eerste grasboter aangeboden. /Rudolf! Ach, scherts toch niet op zoo ont- zettende wijze ,/Neenduizendmaal neenik scherts niet Een man als ik laat zich van uws gelijken niet ongestraft beleedigen." Daar zat de arme vrouw als verlamd van schrik. Was de graaf plotseling krankzinuig geworden Zij schreide luid in den vreeselijksten doodsangst en strekte hem smeekend de gevouwen handen tegen. /RudolfOm GodswilWat heb ik dan misdaan Een spotlach was het antwoord. (Wordt vervolgd.) Als een bewijs dat het konijnenfokken op Zuid-Beveland nogal van beteekenis is, moge dienen dat ongeveer 25000 van die diertjes dezen winter van daar naar Engeland werden verzonden die ruim f 20000 opbrachten. Onafgebroken bijna heerscht nu reeds voile drie jaren de bespiettelijke keelziekte in de environs van Stadskanaal, de Exloermonden, Nieuw-Buinen en Musselkanaal. Pas waant men de vreeselijke ziekte geheel geweken, of nieuwe gevallen komen weer voor. Thans zijn weder sterfgevallen te Exloermond en te Musselkanaal voorgekomen. Een onderwijzer te Deventer die zijn hono rarium ontving, borg daarvan twee bankbiljetten, ieder van 40 op in eene courant. Thuis komende dacht hij daar niet meer aan en wierp hij die courant in de kachel. Toen hij de ylam zag, schoot hem te binnen dat in de courant ook de bankbil jetten waren geborgen hij bluschte het vuur, maar vond niets dan asch. Een pijpen-fabrikant te Gouda, de firma Goedewagen en Zoon, heeft aan Prins Bismarck, ter gelegenheid van zijn 80" verjaardag eene mon- sterkist gezonden, gevuld met Goudsche pijpen, van de grootste tot de kleinste soort. In de Meerbode wordt de uitslag der beraad- slagingen over de motie-Dobbelman medegedeeld, de bekende argumenten van voor- en tegenstemmers worden niet herhaald, doch de lezers ontvangen mededeeling van de lengtematen der gedrukte hande- lingen en daaruit blijkt dat het drukwerk voor Vrijdag 15 Maart een lengte heeft, voor de heeren tHooft van 1 meter 50 centimeter,, Truijen 2 meter 50, De Boer 1 meter 50, Travaglino 4 meter, Lambrechts 1 meter 75, Van Alphen 4 meter en Van Kerkwijk 1 meter. Voor Dinsdag 19 Maart enz. Zeker is dit een nieuw soort verslag van de bespreking in de Tweede Kamer, maar, merkt het Landb.-Weekbl. op, is het niet gebillijkt, wanneer men weinig anders verneemt dan hetgeen bij woord en in geschrift reeds zoo dikwerf en zeker niet minder goed is gezegd? Een noodlottige brand te Amsterdam eischte gisteren nacht al weder 5 slachtoffers. In de Polanenstraat (nieuw stadsdeel buiten de Muiderpoort) ontstond omstreeks half drie brand in perceel 45, bevattende zes woningen, waarvan er 5 waren bewoond. De bewoonster der eerste verdieping, vrouw Roelfstra haar man was aan het gasfabriek werkzaam werd even na het uitbreken van den brand wakker door rook en brandlucht, en wekte door haar angstgeschrei de buren, terwijl zij met haar beide kleine kinderen de trap afsnelde. De bewoners van de tweede verdieping volgden spoedig haar voorbeeld, terwijl de bewoners der bovenste verdieping zich van den zolder op het belendende perceel konden begeven. De weduwe Ketelaar, die met haar drie dochters en twee kleinkinderen, meisjes van 14 en 3 jaren, op de voorkainer der 2" verdieping woonde, schijnen zich langs de brandende trappen niet in veiligheid te hebben kunnen begeven. De 17jarige dochter Wiepke sprong het raam uit, en werd zwaar gewond naar het gasthuis vervoerd. Haar toestand was later bevredigend. De 60jarige vrouw Ketelaar met haar twee dochters en de beide kleinkinderen zijn echter in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand, die vermoede'ijk bij Roelfstra ontstaan is, ligt nog in het duister. De brandweer beperkte de ramp tot het aangetaste perceel. Eergisternacht heeft de bemanning van een te Delfzijl in lossing liggend Russisch zeilschip Len- natix een aauval gedaan op verschillende personen, waardoor eenige Hollandsche schippersknechts werden gewond. Zij gingen daama, gewapend met hunne scheepsmessen, de politie te lijf, die, ter zelfverdediging, gebruik moest maken van hare wapens. Een matroos werd door een revolverschot aan het hoofd licht gewond. Uit Pernis wordt gemeld In geen jaren is de melk zoo goedkoop geweest als thans. De boeren die aan de boterfabrieken leveren, kunnen slechts 4 cent per liter maken, franco aan de fabriek. Er zijn boeren die, wanneer de prijs zoo blijft, dit jaar 700 minder voor de melk zullen ontvangen. Te Antwerpen heeft men getracht een lading meloenen binnen te smokkelen. Elke vrucht was verborgen in een citroenschil (citroenen zijn vrij van invoerrechten), doch het bedrog werd bijtijds ontdekt. De rechten, welke men wilde ontduiken, bedragen 43,00 frs., zoodat een boete van 430,000 frs. te betalen zal zijn. In de uurwerkfabrieken te Grenchen (Zwit- serland) is een algemeene werkstaking uitgebroken. Ongeveer twee duizend werklieden hebben den arbeid neergelegd. In Italie is een vemuftig middel aangewend om de belasting op de wasjes en houtlucifers te ont- gaan. Men heeft er lucifers van karton vervaardigd. Zoodra de Kamer weder bijeenkomt, zal men die leemte in de belastingwet trachten aan te vullen, maar intusschen slaat de vernuftige uitvinder zijn slag. In Zwitserland wordt nogal eens misbruik gemaakt van de bepaling der kieswet, dat men ten minste 3 maanden in een gemeeute gevestigd moet zijn om aan de verkiezingen te kunnen deelnemen. Kort voor een verkiezing gebeurthet vaak dat personen uit naburige kantons overkomen om mee te kunnen stemmen. Dit jaar heeft de Raad van State dit trachten te verijdelen door een verkiezing, die op 16 Juni zou plaats hebben, op 1 Juni te stellen. Nu kunnen de #kiezers" die zich eerst na 1 Maart hebben laten inschrijven, weer naar huis gaan Wegens een buitengewoon brutaal bedrog is de zoon van den vroegeren Italiaanschen Minister graaf Visione, die tot v66r korten tijd Italiaansch legatie-secretaris te Berlijn was, uit de diplomatieke ►loopbaau geschorst. Het bedrog had plaats te Rome, en wel bij het spelen in den aristocratischen z/circolo della caccia" (jachtclub), waar ongeveer twee jaar geleden een valsch speler werd gevat. De jonge graaf speelde zekeren avond met grooten tegenspoed elke kaart bracht hem nieuwe deveine, en toen de morgen aanbrak en men tot de afrekening overging, bleek het, dat graaf Visione 15,000 lire had verloren. Ongelukkigerwijze was zijne portefeuille leeg. Hij wist echter raad, haalde nit zijn zak een chequeboek te voorschijn, scheurde er een blaadje uit en schreef er de som van 25,000 lire op. Toen riep hij den kassier van de club en zeide hem //Hier is een cheque van 25,000 lire op eene bank te Berlijn. Betaal de 15,000 lire, die ik verloren heb, aan deze heeren uit en geeft mij de rest, 10,000 lire, aan baar geld over." De kassier aarzelde niet aan het verzoek te voldoen. Drie dagen later werd de club door den bankier te Berlijn verwittigd, dat graaf Visione wel is waar een depot bij hem had, doch slechts 50 mark. van Toen men dit op de club vernam, had men den graaf reeds sinds 2 dagen niet meer gezien. Hij is nog niet wegens bedrog vervolgd, misschien zal de invloed van zijn vader hem er voor be- schermen in de gevangenis te komen. Niet zonder belang is het, dat deze wanhopige jonge man den Italiaansche gezant te Berlijn gedurende drie maanden mocht vervangen, hoewel zijne schandelijke handelwijze aldaar algemeen bekend was. INGEZONDEN STUKKEN. Van de hand van den heer A. Pateer, opzichter van den Rijkswaterstaat, verscheen bij den uitgever A. Land Ez., te Ilarlingen een werkje, getiteld algemeene beschouwingen over strand- en oever- verdediging Op duidelijke wijze worden in dat werkje achter- eenvolgens behandeld de peiltngen, de strandme- tingende strandverdediging en de oeververdedi- ging. Bij de behandeling dezer onderwerpen is gebruik gemaakt van hetgeen de ervaring in deze geleerd heeft en dat vooral geeft de waarde aan het werkje. Voor iedereen bevattelijk, in eenvoudige taal ge- schreven zal des schrijvers werk eene onmisbare vraagbaak zijn voor leden van polderbesturen, water- bouwkundige ambtenaren, voor al welke personen het voornamelijk is geschreven en verder voor alien, die belang stellen in de vaak zeer kostelijke ontwerpen van verdediging der oevers en stranden. Voor geringe kosten verkrijgbaar wordt het boekje in veler handen gewenscht en valt het niet te betwijfelen dat het zijn weg wel vinden zal. Ter Neuzen, 2 April 1895 M. Mijnheer de Redacteur Vergun me een plaatsje in uw veelgelezen blad. In het Volksblad, waarin zoo tusschenbeide, bij begin en einde kwartaal (en om goede reden) z. g. pikante saus wordt getapt, door iemand die op 't gemeente-huishouden alles heeft aan te merken en in 't zijne den vrede niet kan bewaren, in dat blad zegt zoo een man van de pen dat zal het wel beduiden dat het nieuw gekozen lid der K. v. K. waterklerk is; klerk en klerk is twee. Iedereen weet dat schrijvers van zulke stukken klerken kunnen geweest zijn al zijn ze het nu niet meer. Maar toch wil ik mededeelen, dat ondergeteekende reeds sedert April 1876 expediteur is. Ik meen dat weldenkende menschen, met mij, van de persoonlijkheden en hatelijkheden van dien onbekende slecht gediend zijn. Dat hij zijn naam noeme in 'tpubliek! Een publiek geheim is het toch. J. C. J. Kolun, Expediteur en lid van de Kamer van Koophandel. Ter Neuzen, 3 April 1895. AANBESTEDING. Op Vrijdag 19 April 1895, des voormiddags te 11 uur, in het Hotel de Nederlarulen" bij mejuffrouw de weduwe Suzijn te Ter Neuzen, door de Eerstaanwezend-Ingenieur te Bergen op Zoom, onder nadere goedkeuring van den Minister van oorlog, van 1. Het eenjarig onderhoud van de werken en gebouwen enz. te Ter Neuzen en te Ellewouts- dijk en van de zeeweringen te Ter Neuzen. (Raming 3950.) 2. Het herstellen van keibestratingen op den weg naar Axel en 4 in den Sas van Gentschen doorgang te Ter Neuzen. (Raming 1300.) Onder beheer der Genie te Bergen op Zoom. ZEETIJDIiNCilEIM. Van 1 tot en met 2 April. a a i i Van 1 tot en met 2 April werden langs de Oostsluizen alhier 51 binnenvaartuigen op en 33 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 4 April Vrijdag 5 Zaterdag 6 Zondag 7 Maandag 8 Dinsdag 9 Woensdag 10 8.26 10.15 11.34 0.3 0.50 1.31 2.9 9.23 10.59 12.28 1.11 1.50 2.27 Axel. Geboorten. 19 Maart. Pieter, z. van Charles Dieleman en van Janneke Hamelink. Marinus Abraham, z. van Cornells Reminsen en van Neeltje de Kraker. 24 Maart. Hermanus, z. van Johannes van den Bos en van Anna Catharina van Overmeeren. Catharina, d. van Jozias van de Wege en van Neeltje Dieleman. 25 Maart. Marinus, z. van Jan" Ilamelink en van Elisabeth de Bruijne. Overlijden. 25 Maart. Nicolaas Cornelis Jansen van van Rosendaal, oud 11 j., z van Pieter Johannes en van Neeltje Martin (overleden). 26 Maart. Anthony Verschelling, oud 8 m., z. van Anthony Cornelis en van Suzanna Ollebek. 31 Maart. Jacobhs Daniel Hamelink, oud 6 m., z. van Knjn en van Suzanna van Drongelen. noscliUapelle. Geboorten. 4 Maart. Maria, d. van Gerardus Kouijzer en van Paulina van de Eavoir. 11 Maart. Elisa Maria, d. van Alphonsus Verbruggen en van Maria Philippina van Vooren. Overlijden. 1 Maart Johannes Franciseus Otjes, oud 26 j., z. van Jacobus en van Johanna Mel. 6 Maart. Maria Theresia Geleijn, oud 65 j., echtg. van Gilles de Rijk. 16 Maart. Anthonij Francies Mangnus, oud 79 j., echtg. van Rosnlin van den Ilaute. 26 Maart. Apolonia Pieters, oud 65 j., echtg. van Pieter van der Veen. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Maart. Adolf Eduard Geers, oud 20 j., jm en Rosalia Merecy, oud 20j.,jd. Geboorten. 21 Maart. Petrus, z. van Josephus de Moor en van Maria Seraphina Penneman. 30 Maart. Jeannetta Marie, d. van Benignus Dominieus Borm en van Coleta Hendewel. Overlijden. 18 Maart. Sophia Maria Laureijs, oud 1 j., d. van Leopoldus en van Verginia Maria Balliauri. 23 Maart. Gustavus Ludovicus van Kerschaver, oud I m., z. van Karel Ludovicus en van Maria Heijens Silvia Catharina Roelans, oud 13 m., d. van Fredericus en van Maria Ludovica Vermeulen. farnntiw. Geboorten. 10 Maart. Rend Johannes, z. van Gijsbrecht Verstraaten en van Johanna Maria Peijne. 11 Maart. Eduardus, z. van Pieter Augustinus de Smit en van Philomina de Gijsel. 15 Maart. Theodorus, z. van Alphonsus Durinck en van Clementina Durinck. 17 Maart. Bertha Dorothea, d. van Cornelis Kint en van Phelomina Verschelden. 21 Maart Martha, d. van Augustus de Koning en van Louisa d'Haan. 23 Maart. Eduardus, z. van Johannes van Damme en van Anna Catharina Ivens. 24 Maart. Maria Veneranda, d. van Jan Francies Bracke en van Paulina Crombeen. 30 Maart. Johannes Franciseus, z. van Petrus Crombeen en van Maria Louisa de Maat. Henricus Johannes Marie, z. van Petrus Angelus van de Velde en van Louisa Maria Aarnoudts. Overlijden. 24 Maart. Anna Catharina van Kruijssen, oud 90 j., wed. van Jan Francies van Laar. Ileng*4»liJk. Geboorten. 24 Maart. Maria Anna Louisa, d van Jacobus de Kort en van Paulina van Loij. Vloek. Huwelyks-aangifcen. 21 Maart. Abraham de Groote, oud 21 j., jm. en Paulina Meertens, oud 19 j., jd. 28 Maart. Adriaan Cornelis Keukelaar, oud 21 j., jm. en Prina Moens, oud 21 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Jacobus, z. van Willem Geerard Dieleman en van Cornelia Dekker. 26 Maart. Cornelis, z. van Izaiik Hamelink en van Janna de Putter. 27 Maart. Pieter Gelein, z. van Jozias Nieuwelink en van Neeltje Ver- brugge. 30 Maart. Willemina Anthonina, d. van Anthonina Verhelst. Overlijden. 25 Maart. Levin us Leys, oud 1 j., z. van Adriaan en van Hebrina Meertens. linewaeht. Overlijden. 17 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Hendricus de Vliegher en van Eugenia Sinack. 22 Maart. Augusta Sera phina de Dauw, oud 5 in., d. van Marie Leonie de Dauw. 28 Maart. Antonius Franciseus Cappaert, oud 14 j., z. van Fidelis en van Emerentiana de Meurichij. 29 Maart. Leon- tina Maria Vermeire, oud 1 m., d. van Jan Francies en van Solvia Buijs. Oaseniase. Geboorten. 9 Maart. Josephus Gijsbertus Alphonsus, z. van Alphonsus Hermans en van Maria Louisa van Esbroeck. 17 Maart. Josephus Petrus, z. van Petrus Pieters en van Anna Maria Verhoeven. 31 Maart. Rozalia Maria, d. van Petrus Mullers en van Anna Maria de Roos. Ovrrslag. Geboorten. 16 Maart. Gerardus Joseph, z. van Edmondus Lauret en van Maria Theresia Gijsel. S»s vnn Gent. Geboorten. 20 Maart. Edmondus, z. van Victor Wuijtinck en van Virginia de Clercq. 30 Maart. Marinus Wilhelmus, z. van Franciseus van Rijssel en van Magdalena Jozina Boone. Overlijden. 16 Maart. Aimd Eugene van de Voorde, oud 9 m., z. van Pieter Theodorus en van Albina Leonia van Acker. 21 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Carolus Ludovicus Dijsselinck en van Carolina Mathilda Troch. Kloppelilijk. Overlijden. 31 Maart. Pieter Johannes Pastijn, oud 74 j., echtg. van Cornelia van Belle. Knainslag. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Jan Floras, oud 25 j.. jm. en Cornelia Wilhelm, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Maart. Johannes van Bende- gem, oud 23 j., jm. en Geertruida Wolfert, oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Leendert David, z. van Jacobus Dieleman en van Maria Geertruida Wolfert. 21 Maart. Willem Abraham, z. van Willem Dekker en van Adriana de Mul. 25 Maart. Jan, z. van Reinier Boeije en van Janna den Hamer. 27 Maart. Jan Pieter Marinus, z. van Cornelis Arij van Vessem en van Fran<;oise van Petegem. 28 Maart. Willem, z. van Willem Wagenaar en van Woudina Maas. 30 Maart. Jan Frederik, z. van Jan van Fraeijenhove en van Frederika Maria Lansen. Overlijden. 20 Maart. Janna Cornelia Dees, oud 12 j., d. van Abraham en van Maria Verlindo. Zuldtlorpe. Geboorten. 19 Maart. Leon Joseph Maurice, z. van Benignus Camillus Puijlaert en van Maria Louisa Cattoir. 21 Maart. Maria Josepha, d. van Leonardus de Meij en van Maria Louisa Coppieters. 25 Maart. Victo- rina Maria, d. van Alfons Gijsel en van Maria Verlee. Overlijden. 23 Maart. Charles Louis Boone, oud 65 j., echtg, van Blondina de Mets. a 3 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Wetiszen I Eng. s.s. Ann Webster I 2241 1 Londen stukg. Van Ter Xeuieni Eng. s.s. Dinnington 1 1059 1 Goole ledig Voor Selzaete i 2 Eng. s.s. Commercial 1 321 1 Cherbourg creosoot Van Selzaete i 2 Eng. s.s. Commercial 1 321 1 Ramsgate ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2