HUIS 79,700 K.G. Cliilisalpefc VARKENSVLEESCH. S, EEN WOONHUISJE, Bouwgrond te koop Verraiiii JoeMig Sameawertinc" Veemarkt te 's Heerenhoek, Voor ELLEWODTSDIJK taooflind Onderwijzer Gsns partij HUISRAAD, BIKBBTHOPT. CoslmatigG SamGnwGrking Diem HollanMie Tnia- en BURGERLIJKE STANlT Handelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Vereeniging: Door eendracht sterk Woensdag, 17 April 1895. Ongeveer 120 Steres GRIND, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping aanbesteed: Dagelijks verkrijgbaar Dagelijks te be komen gladde Suikerpeenzaad, Uit de hand te koop I)e berichten die hij tot dusver gezonden heeft, zijn nog maar een kleinigheid bij hetgeen nog komen zalwant naar zijne meening heeft er een bloedbad plaats gehad, zooals men zich nauwelijks denken kan. Het allerergste, zegt hij, is van dien aard dat het zich niet laat beschrijvenhet behoort eigenlijk in de hel thuis. In een Weener blad is een advertentie opgenomen, waarin een vorst, veertig jaren oud en goed geconserveerd, een echtgenoote zoekt. Een gedoopte jodin kan ook in aanmerking komen, maar vereischte is dat de aanstaande vrouw twee millioen gulden mee ten huwelijk brengt, waarvan het tiende gedeelte aan hem moet worden afgestaan tot waarborg van zijne zelfstandigheid en gedeel- telijk ook tot aflossing van door hem aangegane verbintenissen. Ten einde beter invloed te kunnen oefenen op de aanstaande verkiezingen voor de Skupt- china, heeft de Servische minister-president, volgens de Koln. Zeit. bepaald, dat de rechtstreeksche verkiezingen zullen plaats hebbenbij nacht Deze maatregel heeft tal van prefecten genoopt hun ontslag te nemen. Bovendieu zijn reeds 100 protesten tegen dit besluit aan den koning gezonden. Om de nagedachtenis te eeren van den met zijn schip, de Elbe, verongelukten kapitein Yon Goessel, laat de Norddeutsche Lloyd diens buste in marmer vervaardigen. De kosten worden grooten- deels, met toestemming van de weduwe, uit de inzamelingen voor de nagelaten betrekkingen van den kapitein bestredenhet ontbrekende draagt de Lloyd zelf bij. Bij Grenoble zat in den circus Lebrun eene ongeduldige menigte te wachten, totdat de dieren- temmer Lebrun zou optreden. In plaats van dezen verschenen plotseling twee zwarte Java-panters op het tooneel, die een panischen schrik veroorzaakten. Alles drong naar de uitgangen. Een der panters vergenoegde zich er mee, met een aan den circus behoorenden hond zijn maal te doen. De grootste echter, na eerst eenige personen omvergerend te hebben, koos zich een knaap van ongeveer 12 jaar tot prooi en had hem weldra de klauwen in het lichaam geslagen. Op dit oogenblik echter kwam de dierentemmer te voorschijn en redde slechts met groote moeite den knaap. De knaap was echter vreeselijk toegetakeld en bloede uit vele wonden. De beide roofdieren werden vervolgens weer in hunne kooien opgesloten. De politie stelt een onderzoek in. De laatste dagen is het op Friedrichsruh tamelijk rustig geweest, en men heeft daarvan ge- bruik gemaakt om alles in gereedheid te brengen voor de ontvangst van de duizenden bezoekers, die gisteren en heden verwacht worden. Het station is overvloedig behangen met kransen en festoenen, en de weg naar het kasteel is herschapen in een laan ran triumfbogen. Van alle huizen wapperen de Rijksvlag en de vlaggen der Bonds- staten, en het postkantoor verdwijnt onder de vroolijke kleuren van het dundoek. De stroom van geschenken gaat nog steeds door iedere trein brengt nieuwe stapels kisten en pakken aan. Het is niet doenlijk alles te noemen wat de liefde en vereering hier uit alle oorden der wereld heeft bijeengebrachter is hier genoeg om een geheel museum te vullen. Uit den overvloed vermelden wij alleen de volgende geschenken. In het park is een groot hert opgesteld, een hulde der bewoners van Anhalt. Een ander lijvig stuk, een bronzen wierookvat van 9 voet hoog en 12 voet breed, wacht nog op een plaatsje. Het is den prins toegezonden door de Duitsche kolonie in Japan. Een Hessisch stadje, bekend om zijn schoenen, zond ter betuiging van het nationaliteits- gevoel zijner inwoners, een paar groote rijlaarzen van zwart-rood-geel leder, versierd met tal van teekeningen, waaronder een vrouw, met een eiken- krans, leunende op een schild dat de opdracht vermeldt//Ter eere van den Eersten April 1895." De andere laars is versierd met de af- heelding van een schoenmaker, gekroond door het monument in het Niederwald. Niet het minst vermakelijk zijn de bijzonder geliefde levensmiddelen welke den jubilaris zijn toegezonden. Een worst ter dikte van een arm en 2 meter lang trekt al dadelijk de aandacht verder zijn er kisten en pakken met kaas (zelfs twee die 190 en 120 pond wegen), visschen inallerlei soorten, ganzenleverpasteien, een kist appelen, vier vaten oesters, honingkoeken, een taart in den vorm van een telegram uit Kassel, kievitseieren van suiker en eene groote bus met kaviaar. Daar al deze eetwaren rijkelijk besproeid dienen te worden, zijn wijnen niet vergeten, terwijl men ingezien heeft dat het verorberen van deze gaven zonder eenige de maagprikkelende likeuren vol- slagen onmogelijk is. De schoone sekse liet zich, gelijk vanzelf spreekt evenmin onbetuigd. Maar wat de ijzeren kanselier met een speldenkussen moet uitrichten, is en blijft ons nog altijd duister. De jeugd is vertegen- woordigd door uit fijn hout gezaagde portretlijstjes, inktkokers, cache-pots, penuewisschers enz., te veel om te noemen. Eene nakomelinge van een oud-strijder uit den Amerikaanschen vrijheidsoorlog zond een haarlok van Washington in een goudeu antiek kistje. Het was het dierbaarste souvenir harer familie Treffende blijken van belangstelling vindt men ook onder de gelukwenschen. De Keizerin verlangde zoo zeer den ouden staatsman een genoegen te bereiden, dat zij alle prinsen een briefje liet schrijven, waarin dezen //Onkel Bismarck" met zijn tachtigsten verjaardag gelukwenschten. V oor zoover dit noodig was, leidde de Keizerin zelf de handjes der jeugdige schrijvers. Een knaapje uit Miinchen zond een mandje met sneeuwklokjes begeleid van een briefje aan den zeer geeerden heer prins Bismarck, dat in zijn kinderlijken stijl van een diepgevoelde vereering getuigt. Van tijd tot tijd bezichtigt prins Bismarck de aangekomen geschenken, waarvan enkele hem bijzonder treffen. Bij een dezer gelegenheden rnaakte hij geroerd de opmerking//Ik wilde dat mijn verjaardag maar voorbij was, de overmaat van liefde maakt mij verlegen." Na al wat er over het zwaard is verhaald, dat prins Bismarck van den keizer ten geschenke ontving, is het niet onaardig te weten hoe dit zwaard er precies uitziet. Een kurrassierszwaard is, zooals men weet een lange, rechte sabel met zeer beschermd gevest. Deze bescherming nu, die anders van ijzer is, heeft men hier van goud gemaakt en daarop het wapen der Bismarcks ingedreven. Op den knop van 't gevest bevindt zich 's Keizers beeltenis, rijk ver sierd. Op den eenen kant van den kling staan de woorden //Aan prins Bismarck, hertog van Lauenburg, op zijn 80"ten verjaardag." Op deze zelfde zijde staat ook het wapen van Elzas-Lotharingen onder de vleugels van den rijks-adelaar. Op de andere zijde van den kling zijn gegraveerd, in gothisch schrift, de woorden//Wij Duitschers vreezen God en anders niets ter wereld." Rotterdam, 1 April 1895. Graanmarkt. Heden was erruimeaanvoer met redelijke vraag. De noteering is als volgt Tarwe /3,80 a /5,50; Rogge /8,15h /4,10; Gerst 2,40 k /3,90; Haver /1,50 k 3,00, alles per hectoliter. Paardeboonen 4,60 a5,50 Witteboonen /9,00 k /13; Bruineboonen 12 k 16Kanariezaad 7,50 a 8,75, per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe op levering onveranderd Mei 144, Nov. 149Rogge op levering Mei 103, Oct. /106. M e e 1 prima Inlandsch 8,25 k 9,50 Hongaarsch 11,50 a 14Amerik. /7,75 k /ll; Zeeuwsche Tarwebloem 10,25; Duitsche Roggebloem 8; Inlandsch 10,25, per 100 kilo. Runderprijzen 26 k 32 centkalveren 374 k 474 cent; schapen 22$ k 27 cent; varkens 16$ k 18$ cent; per half kilo. Morgen Veetentoonstelling door de Ml) van Landbouw. Voorts noteert men nuchtere Kalveren /5k 16; biggen /5k 14, per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 4, k 5,Duitsche roode /8a 3,25 per mud. Boterprijzen 35 k 55 cent per half kilo. Zeeuwsche Eieren 8 k 3,25 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 2 April 5.50 6.18 Woensdag 3 6.53 7.35 Donderdag 4 8.26 9.23 Vrijdag 5 10.15 10.59 Zaterdag 6 H 11.34 Zondag 7 H 0.8 12.28 Maandag 8 H 0.50 1.11 ZEET1JDINGEN. Van 29 tot en met 31 Maart. a Van 29 tot en met 31 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 13 binnenvaartuigen op en 18 afgeschut; langs de Westsl. 7 op- en 7 afgeschut. TE TER NEUZEN. De leden van bovengenoemde vereeniging nog CHILISALPETER wenschende aan te koopen, worden verzocht hiervan schriftelijk opgaaf te doen aan den Penningmeester der vereeniging voor of op 3 April a. s. HET BESTUUR. TE HOEK. Aan de leden wordt kennis gegeven, dat na onderzoek is gebleken, dat de Kunstmest eene gehalte heeft van 6,7 pet. stikstof als ammoniak en 9,1 pet. phosphorzuur oplosbaar in water. Het Bestuur, J. DIELEMAN Fz., Voorzitter. L. KIEL, Secretaris. (een uur van de steiger Borssele) OP van 36 c. m. Aanbiedingen franco wal Ellewoutsdijk worden ingewacht bij den Burgemeester. Sollicitanten naar de betrekking van aan de openbare scholen C in de kom en D te Sluiskil, gemeente Ter Neuzen, worden uitgenoodigd hunne stukken ten spoedigste in te zenden aan den Burgemeester. Jaarwedde 500, na 2 jaren dienst, zonder onderscheid of die in deze dan wel in eene andere gemeente is bewezen 550, en na 5 jaren dienst alsvoren 600. TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Woensdag 17 April 1895, des namiddags 2 uur, in na te melden huis, ten verzoeke van F. VAN'MEIR c. s. te Ter Neuzen in het openbaar verkoopen Het RECHT VAN ERFPACHT op een perceel GROND en het daarop staande met toebehooren (waarin herberg met vergun- ning) aan de Korte Kerkstraat dicht bij de R. K. Kerk, te Ter Neuzen, kadastraal bekend in sectie C nommer 2284, groot 95 centiaren. Aanvaarding 1 Jnli 1895. Betaling koopsom binnen twee maanden. TE ZAAMSLAG. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 16 April 1895, des namiddags te 2 uur, ten verzoeke van de Weduwe VAN OVERBEKE en anderen te Zaamslag, in het openbaar verkoopen bestaande hoofdzakelijk in 1 Hoekkast, 1 Tafelkast, 1 Kastklok, 12 Stoelen, 1 Tafel, 1 Kleerkist, Spiegels, 1 Baktrog, 1 Wieg met Stoel, 1 Broodkast, verschillende koperen Ketels, Koffiekannen, Schalen en gewichten, Kraiwagen, Hout, Doozen, Glas-, Geleierd en Aardewerk, Doofpotten, Hanglamp, Keulsche potten, Kookkachels, Petroleum- kookstel, Meelkist, Pakkisten, Tonnen, 14 Prenten, Kofliemolen, Klokje, Varkensbak en wat meer zal worden geveild. De verkooping zal plaats hebben aan het huis der Wede Van Overbeke, aan de Rozemarijnstraat. Koopen tot en met 3,contant, het overige met 1 maand crediet, desverlangd met borgtocht. Mr. J. G. van Deinse, Advocaat en Notaris te Hulst, zal ten verzoeke van de onder voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde Ualatenschap van wijlen P. E. BOGAERT, in leven landbouwer en koopman te Clinge, op Zaterdag 6 April 1895, des namiddags om 1 uur, in het openbaar verkoopen 12000 bos RIJS, 1200 GERDEN, 1200 PALEN, 200 SLIETEN, 150 BANDLATTEN, 200 VLEGEL, 200 TAKKEBOSSEN. Alles zich bevindende op het bosch van de Erven Danckaert, nabij het Jagertje in den polder Langendam, gemeente Graauw. Te vergaderen ten herberge bewoond door Ed. d'Haens in het Jagertje. Vereeniging T E HOEK. Donderdag 18 April 1895, des namiddags te 1 ure, zal ten huize van den heer Jxc. Drabbe te Hoek, worden Voorwaarden en modellen van inschrijving zijn te verkrijgen aan 't bureau van dit blad en bij den secretaris der vereeniging. J. DIELEMAN Ez., Vooyzitter. Li KIEL, Secretaris. KRIPPEN 50, WORST, LAPPEN en SPEK 60 cent per kilogram, bij Ter Neuzen. D. VAN TATENHOVE. ALLE SOORTEN VAN bij P. J. KLAAIJSSEN, op het Schelpenpad bij de Axelsche brug, Ter Neuzen. bij C. K. VAN DER EST, Vischsteeg, Ter Neuzen. op het Naaikussen. Te bevragen bij J. P. SCHEELE. Ter \eiixcfl. Huwelijks-aangiften. 28 Maart. Jan van Oosten, oud 22 j., jm. en Pieternella Cornelia Paulusse, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Maart. David Marinus Ma- cliielsen, oud 23 j., jm. en Tanneke Verbrugge, oud 23 j., jd. Geboorten. 25 Maart. Hippolitus Petrns, z. van Gustavus Josephus Goethals en van Rozalia Verdurmen. 27 Maart Janna, d. van Elias Oppeneer en van Feijgje Klaassen. 29 Maart. Lamberta Willemina Cornelia, dvan Lambertus J an van der Moer en van Willemina van Rooijen. 31 Maart. Pieter, z. van Krijn Bareman en van Elisabeth de Kraker. Overlijden. 30 Maart. Peter Jan Dung, oud 5 j., z. van Peter en van Pieternella Wisse. Philippine. Geboorten. 31 Maart. Maria Sophia, d. van Nicolaas Rammeloo en van Sidonnie Nathalie Nicolle. Overlijden. 25 Maart. Clara Mast, oud 21 j., eehtg. van Franciscus van Wijnsberghe. St. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Lu- dovicus Vervaet, ond 27 j., jm. en Constancia Mervis, oud 23 j., jd. 29 Maart. Aloysius de Saegher, oud 24 j., jm. en Maria Christina Savoye, oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Carolina Maria, d. van Joannes Hubertus Heijmans en van Rosalia Fidelia de Benle. 19 Maart. Leontina Maria, d. van Bemardus Pieters en van Amelia van Goethem. Carolus Borromeus, z. van Petrus Johannes Verstraeten en van Rosalia de Kauwer. 20 Maart. Desiderius Joseph Alexander, z. van Cornelis Johannes van de Walle en van Justina Maria Mariman. 22 Maart. Rosalia Cornelia, d. van Cornelis Lambertus Everaard en van Cornelia Cappendijk. 26 Maart. Theophile, z. van Carolus Ludovicus de Witte en van Maria Franeisca Boussen. 27 Maart. Nathalia, d. van Antonia Franeisca van de Velde. 28 Maart. Ddsir£, z. van Alphonsius Joannes Plcnnis en van Philomena Geers. Overlijden. 17 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Dominieus Strooband en van Pieter nella Rosier. Theodorus Verstraeten, oud 3 m., z. van Francies en van Maria Ludovica de Smaele. 19 Maart. Charles Augustinus Audenaerdt, ond 5 m., z. van Franciscus Domi nieus en van Nathalia Maria Ysebaert. 21 Maart. Eugenia Maria Reijnebeau, oud 23 m., d. van Joannes en van Melanie de Wolf. 24 Maart. Johannes Franciscus van Haver, oud 9 m., z. van Josephns en van Christina Bosman. 27 Maart. Emelia Sophia de Vos, oud 18 j., d. van Laurentius en van Philomena de Witte. S e5 Q VLAG. NAAM. M». Van en naar. Lading. Voor Ter Seuzent 29 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. idem Antiquari 2915 Leith idem idem Hirer Derwent 2272 Londen ledig 30 idem Dinnington 1059 Goole kolen Van Ter Seaies 30 Noor. bark Erato 1207 Arendal ballast Rus. bark Eliel 1918 Pensagola idem Eng. sch. Marian 316 Berwick phosph. idem G. C. Gradwell 441 Aberdeen idem Era. sch. William 233 St. Brieust idem 31 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. idem River Derwent 2272 idem idem Voor dent 29 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem 30 idem Dynamo 1364 Hull idem Van dent i 29 Eng. s.s. Ptarmigan 3492 Antwerpen stukg. Zweed. s.s. Prins Oscar 2561 Grimsby ledig Eng. s.s. Rallns 3015 Manchester stukg. 30 Noor.3m.sch Sola 1311 Barbados ballast 31 Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stukg. idem Ouse 1929 Goole idem Zweed. s.s. Verdandi 2733 Aloa ledig Eng. brik Jewel 552 Dublin phosph. Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem Belg. s.s. Stad Nieuport 1627 Rostock phosph. Eng. s.s. Dynamo 1364 Hull stukg. Noor. s.s. Bernadotte 1169 Grimsby ledig Eng. s.s. Antiquari 2915 Leith stukg. TE VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3