Gemengde berichten. r Er zijn ook slagers, die voor eigen rekening koopen. In de laatste dagen was de prijs aan de Lbndensche markt niet zoo hoog als te voren en liet gevolg is, dat de prijzen der kalveren in Friesland dalende zijn. Ze zijn trouwens tegen- woordig ook zeer duur, er werd zelfs voor een kalf 9 geboden, voor 7 a 8 vonden de boeren geregeld koopers. Nu is 5 a 6 nog een goede prijs. De slagers betalen dan voor het vleescli 3,50 a 4,50, want het vel wordt gerekend op 1,25 a 1,50. Nog is deze slachterij niet op zijn hoogst, hoewel tal van personen reeds daardoor brood hebben. Ecliter dit slachten der nuchtere kalveren op groote schaal levert inderdaad moord- toolieelen op, daar het slachten zoo hard mogelijk gaat. Naar de N. It. C. verneemt, is de over- eenkomst met Belgiti tot regeling der toelating van vee en mest voor beweiding, beakkering en be- mesting der grenslanderijen, bij onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer.ongunstig ontvangen. De nieuwe raad van Rotterdam hield Donder- dag zijn eerste zitting. Tot wethouders werden herbenoemd de heeren De Monchy, A an Citters, Van Raalte en Drost. -De heer M. van der Eijk te Vlissingen is gedurende 3 jaren, het onderhoud opgedragen van a. de betoning en bebakening van de Wester- Schelde, van de Belgische grenzen af langs Bath tot Vlissingen, met inbegrip van het Sloe, het vaarwater langs Hoofdplaat en de reede van Bier- vlietb. van de zeegaten van Wester-Schekle, de AVielingen, de Deurloo en het Oostgat, voor den prijs van f 4484. Men schrijft ons Wanneer men op Oostelijk Zuid-Beveland een kijkje neemt bij laag water op de schorren en slikken in het Kreekrat (bezuiden den spoordijk tusschen Zeeland en Noord-Braband) dan acht men het meer en meer waarschijnlijk, dat de indijking van die gronden, welke reeds aauzienlijk hooger zijn dan de aangrenzende Engelsche polders, niet lang meer op zich zal laten wachten. De Damespolder, thans feitelijk in Noord-Braband gelegen en toch tot Zeeland behoorende, zou daardoor met den Zeeuwschen bouwgrond verbonden worden. TER NEUZEN, 4 Maart 1895. De heer P. L. Los, thans onderwijzer aan de dir. school te Grijpskerke, is als zoodanig benoemd aan de chr. school alhier in welke be- trekking hij vroeger eveneens werkzaain was. De alhier door ijsgang opgehonden houten Noorsche schooner Capella en idem Engelsche 3m. schooner Levant zijn heden, met behulp van de Belgische sleepboot Belgium, naar Gent opgegaan, waarheen ze waren bestemd. Bij de openbare aanbesteding te Middelburg op j.l. Vrijdag, van het herstellen en maken van werken tot voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen (raming 9975), hadden inge- sdireven de heeren C. Boer Az. te Sliedrecht voor 10,860 G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor 10,150; C. AVisse te Gent voor 9858 C. van der Hooft te Ter Neuzen voor 9848 A. Prins Thz. te Sliedrecht voor 9784; D. de Doelder voor 9520 J. de Bree Fz. voor f 9287 K. de Vos voor f 9275 M. van den Hoek voor 8970 en A. Tholens Dingz. voor 8118 (de laatste reeds vermeld). De 5 laatstgenoemden woneu te Ter Neuzen. Naar ons van goede zijde wordt medegedeeld zal binnenkort worden overgegaan tot de aanbe steding van de indijking van de gescbikte schor- uronden in het verdronken land van Saeftingen. Vooral het grondgebied der gemeente Clinge en ook dat van de gemeente Graauw, zal er belangrijk door toenemen. Gedurende de a. s. tentoonstelling te Amster dam, wordt de ambtenaar bij 's rijks belastingen F. Hoopla van Philippine derwaarts verplaatst. Zaajnslag, 2 Maart. De vereeniging ,/Hulp in Nood" alhier hield heden avond haar tweede jaarvergadering. Vooraf waren stembiljetten ingeleverd voor drie kwaamt mij juist van pas. Ik hield u voor een eerzamen veehandelaar." ,/Gij hebt overigens eene goede plaats gekozen. Juist deze plaats had ik ook uitgezocht, om een goeden slag te slaan." ,/IIoho Dan deelen wij „Om bijzondere redenen kan ik u maar een derde deel geven." ,/Is de som dan groot ,/Er is sprake van hondervijftigduizend livres en misschien nog veel meer." /,Alle drommels, daar ben ik bij ,/Goed. Hoor nuEn Jean Pelissier ver- telde den aandachtig luisterenden kameraad de ontmoeting met den Lyonschen intendaut Dagobert Joviu in de herberg //De zwarte ever. Thuriot's oogen fonkelden. ,/Dus de met goud beladen wagen zal hier passeeren ,/Ja. Ik zou de onderneming alleen gewaagd hebbennu ik een dapperen bondgenoot heb, is het zooveel te beter." „IIet kan niet mislukken. Kom hier achter de struiken verschillende verkiezingen, een wegens aftreding van bestuursleden en de beide andere wegens aftreding van de leden van de commissie voor het nazien der rekeningen en voor het beoordeelen in zake geschil van aftrek van verdiensten tijdens onge- schiktheid tot het geheel of gedeeltelijk verrichten van de gewone werkzaamheden door de gewone leden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. C. M. Hartman, J. van de Ree en Jb AVisse Jz., werden herkozen, respectievelijk met 194, 195 en 183 van de 204 geldig uitgebrachte stemmen. Ook de verschillende commissieleden, die zich herkiesbaar hadden gesteld, werden herkozen. Wat de geldelijke toestand aangaatde ont- vangsten hebben in het afgeloopen boekjaar, Maart 1894Maart 1895, bedragen 1179,72, ver- deeld als volgt Contribution van leden die bij de oprichting der vereeniging beneden de 50 jaar oud waren f 822,90 contribution als boven van leden boven de 50 jaar f 139,80 entrees f 20,95 boeten wegens te late betaling van contribution /4,76; renten van de inlagen bij 's Rijkspostspaarbank 7,81 contribution der buitengewone leden 183,50. De uitgaven hebben bedragen in het geheel eene som van f 697,06. Aan ziektegeld is uitgekeerd aan leden, die bij het oprichten der vereeniging nog geen 50 jaar oud waren 493 dagen ad f 1 f 492,65 0,35 is van de uitkeering aan een lid afgetrokken wegens verdiensten tot dit bedrag tijdens ziekte,) Aan leden boven de 50 jaar werd wegens uit- keeringen bij ziekte uitgekeerd een bedrag ad 65,50 (100 ziektedagen ad f 0,66 na aftrek van ver diensten tijdens het genieten van uitkeering). In het geheel is er dus wegens ziekte uitgekeerd een bedrag van 558,15. Aan de nagelaten betrekkingen van een overleden lid werd, ter bestrijding der begrafeniskosten 17 uitbetaald. De overige uitgaven zijn de gewone administratie- kosten, het bodeloon en de onkosten aan het verkrijgen der koninklijke goedkeuring, aan het drukken der reglementen met omslagen en aan het aanschaffen van 3 stembussen. Het goed slot over het nu geOindigde dienstjaar bedraagt 482,66 dat over het eerste boekjaar 467,24, zoodat het kapitaal der vereeniging thans groot is een som van 949,90. Hiervan is ingelegd bij 's Rijkspostspaarbank (2 boekjes) een som van 932,81, terwijl het restant ad 17,09 in kas is. De vereeniging had aan het einde van het vorige dienstjaar 135 gewone leden, die bij de oprichting beneden de 50 jaar oud waren. Dit aantal ver- meerderde gedurende het afgeloopen jaar met 51 en verminderde met 3 (door overlijden 1 en door vertrek uit de gemeente 2), zoodat het toenam met 48 en er dus thans zijn 183 dier gewone leden. Het aantal leden boven de 50 jaar was 27, verminderde door vertrek uit de gemeente met 1 en bedraagt dus nu 26. Het totaal aantal gewone leden bedraagt dus thans 183 26 209. Van af 1 Januari 1895 worden alleen als ge wone leden aangenomen zij die beneden de 25 jaar oud zijn. Het aantal buitengewone leden was 83, ver- meerderde met 3, verminderde met 2 en bedraagt nu dus 84. De belooning van den bode werd op 20 'sjaars gebracht. Philippine, 3 Maart. Onze haven is de eenig aangewezen haven in den Braakmaii tot lossing van mosselen. Door het ijs der laatste weken was ons vaarwater ontoegankelijk en een onzer voornaamste handelaaTS loste in de nieuwe haven van den Koninginnen- polder te Biervliet, vauwaar het kostelijk zeedier, bij beperkte vangst, lAngs den straatweg naar het naastbijgelegen Belgisch spoorwegstation gevoerd kon worden. Die lossing buiten onze gemeente zal door de hoogere transporten niet dikwijls herhaald worden. Maar mag elders in den Braakman gelost worden De Belgische regeering wil op Hollandschen bodem, Bouchautshaven, een haven laten maken, mits onze regeering toestemming wil geven om de lossing van mosselen daar plaats te doen hebben. Naar wij vernemen zou door bewoners dier verboden losplaats van mosselen een klacht inge- diend zijn over de eerste lossing van mosselen te Biervliet. Zuiddorpe. Door wijlen mej. T. IJsebaart is aan de R. K. kerk alhier gelegateerd de som van 6600 en een huis en erf ter waarde van 2500. Hulst. Niettegenstaande onlangs eenigc lui uit Hulst wegens het invoeren van tabak in Belgie bij Antwerpen gesnapt werden en nog in de ge- vangenis zitten, schijnt toch de lust bij sommige Hulstenaren tot smokkelen nog niet geweken. De vorige week trachtten weer een paar personen uit Pelissier volgde de uitnoodiging. ,z Alleen met den sterken bediende dient rekening te worden gehouden, meent gij dus zeide Ihuriot nadenkend. „Nu, ik ben een goed schutter en zal hem neervellen. Het overige is dan spoedig gebeurd." (Wordt vervolgd.) lulst langs Sas van Gent tabak over de grenzen Belgie te krijgen, doch slaagden hierin niet. i licht bij Gent werden zij door Belgische ambtenaren opgemerkt en kar, paard en tabak in beslag ge- nomen. De daders wisten echter door de vlucht aan de handen der douanen te ontkomen. Koewacht. Een inwoner dezer gemeente, de 25jarige A. S., die Zaterdagnacht behulpzaam was bij het smokkelen van vee naar Belgie, ontving van een der ambtenaren een schot in het been. Een zijner kameraden had nog den tijd hem op te nemen en op Hollandsch grondgebied te dragen. De aanstonds ontboden geneesheer kon er niet in slagen den kogel uit het been te verwijderen. Koewacht. Nu de strenge winter voorbij is, comt er weer levendigheid in velden en akkers. Ieder begint wat te doen en de talrijke arbeiders, die gedurende den langen winter niets hebben kunnen verdienen, tot groote schade van hun huisgezin, verheugen zich bij het denkbeeld, dat de betere dagen weer zullen aanbreken. Deze menschen hebben het in den afgeloopen winter ang niet rooskleuring gehad. Yelen van hen mesten gedurende de zomermaanden een varken om dat in den winter tegen een goeden prijs te verkoopen en daar gedeeltelijk van te leven. Nu was er in de laatste weken geen vraag naar varkens en daarbij was de prijs zoo laag, dat de meesten aesloten ze zelf te slachten en het vleescli aan de ingezetenen te verkoopen. Nu maakte men ten minste 50 a 55 cent per kilo en als men alles kon verkoopen iets wat echter niet altijd plaats lad maakte men een redelijken prijs van zijn beestje. De aardappels beginnen tengevolge van den geringen voorraad zeer duur te worden. Men spreekt al van 9 a 10 frank per 100 kilo. Eede. Zaterdag jl. des namiddags ongeveer 6 ure brande een schuur en schapenstal af van den landbouwer A. Buijk, alhier. Ruim 150 schapen, alsook een partij ongedorsschen graan en vlas zijn daarin verbrand. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Vlissingen. Naar wij vernemen zullen de te Glasgow gebouwd wordende nieuwe inailstoomers van de Maatschappij Zeeland, ongeveer 40 voet langer worden dan de thans varende booten. Deze meerdere lengte is hoofdzakelijk noodig voor de machine-kamer, daar dfe nieuwe booten zes ketels zullen krijgen, terwijl de tegenwoordige er slechts vier hebben. Dit is noodig voor de meerdere kracht die ontwikkeld moet worden, daar de nieuwe booten 20 mijl per uur zullen moeten loopen. Bovendien krijgen de stoomers vijf waterdichte schotten meer. Men is thans druk bezig met de bouw van de villa's op de duinen alhier. Zooals bekend is worden er in het geheel 9 gebouwd, die alien den 1 Juli a. s. gereed moeten zijn. Wij vernemen dat reeds enkele verhuurd zijn. Het is te hopen dat de vooruitgang van Vlissingen als badplaats hiermede samen mag gaan. RECHTSZAKEN. Zaterdag werd voor de rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen D. aldaar, (beklaagd van het plegen van onzedelijke handelingen met een meisje van 15 jaar. Dit meisje, als getuige ge- hoord, weigerde ondanks alle pogingen antwoord te geven. Zij is daarop in gijzeling gesteld en onmid- dellijk naar de gevangenis overgebracht, terwijl de beliandeling der zaak werd geschorst. De regenmeter te Frederiksoord gaf in de afgeloopen maand 8.5 millimeter regen- en sneeuw- water tegen 62 in Febr. 1894. De gemiddelde regenval van de Februari-maanden bedroeg 40 mm. Niet minder dan 154 sollicitanten hebben zich aangemeld voor de betrekking van veerbaas te Nijmegen, onder wie vele kapiteins van booten. De jaarwedde bedraagt 775 benevens vrije woning. In de bierbrouwerij De Hand, van de firma Wed. A Kock te Gouda, is een brouwersknecht bij het verrichten van witwerk van een ladder gevallen en met gespleten hersenpan opgenomen, zoodat hij eenige oogenblikken later overleed. De Haagsche kappers hebben zich thans verbonden tot het oprichten van een syndicaat van kapperspatroons, ten doel hebbende de aesthetische en stoffelijke verbetering van het door lien uitge- oefende vak en den daarbij behoorenden handel. Als een staaltje, hoe sommige neringdoenden en ambachtslieden hunne Nieuwjaarsrekeningen uitschrijven, kan het volgende dienen, dat het N. v. d. D. als historisch mededeelt. Uit de rekening van den timmerman Een uur naar de schutting gezien 0,16 anderhalf uur met de vlag en bij de pie f 0,40 twee ribben geleverd f 3, af twee oude ribben medegenomen f 1,f 2, De behanger Twee zonnetjes opgespanuen in de huiskamer 0,60, De schoenmaker Mevrouw een hak gezet 0,70 de jongejuffrouw toonen rechtervoet vernieuwd 0,40. De meubelmaker Een voet gelijmd 0,70 spijkers in den anderen voet f 0,30. Met den trein, die des middags te 1 u. 9 m. (Greenwichtijd) van Groningen naar Nieuwe Schans vertrekt, had Vrijdag een klein ongeval plaats. Even na het vertrek werd plotseling,^ongeveer ter hoogte van de Gideon, met alle kracht geremd. Uit alle raampjes staken terstond hoofden naar buiten om te zien wat er was. En wat was er te doen Een jongen van 19 jaar, slecht gekleed, lag dwars over de rails, waarover de trein ging. De machinist zag hem bijtijds liggen en had het geluk nog te kunnen remmen. Ongeveer 5 meter voor den man stond de trein stil. Toen de ongelukkige deze zag stil staan, stond hij op en wilde vluchten, maar de machinist was hem te vlug, vatte hem en bracht hem in een goederenwagen. Te Hoogezand moest hij den trein verlaten. Hij was niet dronken maar scheen eenigszins in zijn verstand gekrenkt. Met den volgenden trein is hij weer naar Groningen waar hij thuis behoort, getransporteerd. Te 's Hertogenbosch zijn op den jongsten carnavalsdag het grootste deel der stafmuzikanten van het 2e regiment infanterie door de gemeente- politie aangehouden, omdat zij gemaskerd en met muziek de stad doortrokken. Deze beweging werd door de politie gerangschikt onder de op toch ten" waarvoor geen verlof was gevraagd en verkregen. Men schrijft uit 's Graveuhage van 3 MaartDe laatste trein van den Staatsspoorweg, die hier ter stede tegen middernacht moet aan- komen, is met een half uur vertraging gisteravond het station binnengeloopen. Oorzaak hiervan was een oponthoud met treurige afloop. Tusschen Utrecht en Vleuten hield de trein stil tengevolge van het gebreuk maken van de noodrem in een derde-klasse wagen, waar twee passagiers twist hadden gekregen en de een den ander met een dolkmes dreigde. De medereizigers vonden't toen raadzaam, den trein te doen stoppen. Toevallig hield de machinist stil op een brug en toen de machinist van de locomotief sprong om naar de wagen te gaan van waar het sein was gegeven, stapte hij, door de duisternis misleid, in het water met het gevolg, dat hij verdronk. De trein heeft toen zijn weg vervolgd tot Gouda, alwaar van het gebeurde kennis werd gegeven aan de politie, welke de twistenden, die indirect schuld hebben aan den ,]00j van den machinist, in verhoor nam. Aan een brief van een voormalig Amster- dammer, een jong decorateur, die bij gebrek aan werk naar Amerika ging, ontleent de A. Ct. de volgende bijzonderheden, omtrent een wedstrijd tusschen hem en een Italiaansch decorateur. z/Ik heb een duel gehad. Een duel op leven. en dood Terugkomende van New-Orleans, waar we ge- werkt hadden, noodigde mijn patroon mij uit met hem te soupeeren. Wij gingen dan in een restaurant, waar over het algemeen de artisten verkeeren en ontmoetten daar eenige bekenden van den patroon. Daar was o. a. ook een Italiaan bij (zijn naam ben ik ver- geten). Dat heer (een welbekende figuurschilder) hier in Cincinnatie, begint zeer zwaar te redeneeren over kunst. Om kort te gaan, hij beweert ten slotte, dat er in Cincinnatie buiten hem geen enkel schilder is, die figuur kan schilderen. AVel verdraaid, dacht ik bij me zelf en tegelijkertijd trof me een blik van mijn chef, alsof hij zeggen wilde//hoe is 'tje zult je toch hoop ik niet laten lompen door dien schoorsteenveger." //Never in my life, nobody can kill a Dutchman," was mijn antwoord, natuurlijk ook met mijn oogen. Daarop wendt zich mijn patroon tot den Italiaan. ffMy dear Sir, je bent tamelijk brutaal met je beweren, dat er buiten jou geen goede figuur- schilders in de stad zijn." Daarop werd de vent gloeiend en daagde iedereen uit, zich met hem te meten, natuurlijk niet met revolver of degen, maar met palet en penseelwat niet zoo gevaarlijk is, als je de partij verliest. Kort en goed, ik nam het duel aan. Uit de aanwezige heeren werd een commissie benoemd, om een onderwerp voor te stellen voor beide partijen gelijk. Gekozen werd een decoratief paneel, half cirkel, 18 voet in diameter, onderwerp De kunst, de wereld ver- lichtende. AVij hadden een week tijd. De weddenschap ging om 100 dollars. Ik had om zulk een som niet durven wedden, maar mijn patroon stelde zich borg. Als ik verloor, zou hij betalen. Verloor de Italiaan, dan kon ik de honderd dollars opstrijken. En de uitslag? Wei, als ik verloren had, dan zou ik er niet over spreken. Het coinite heeft geen oogenblik geweifeld, maar mij oogenblikkelijk de 100 dollar toegewezen. Ik behoef er niet bij te zeggen, dat de uitslag door heel de stad rondgebazuind werd, dat ik zoo'n bram was. Mijn patroon was Amerikaan genoeg, om er de noodige reclame van te maken. Voor mij was de hoofdzaak, een bluffer van de baan geschoven te hebben, waardoor aan de eer was voldaan. Daarmee was dit bloedig schouwspel afgeloopen. Nabij het Belgische grensdorp Oosthoven zijn eergister door den brigadier M. Glorie en de douane-beambten van Oosthoven 33 koeien, die men uit Nederland in Belgie trachtte te smokkelen, in beslag genomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2