Waar schu wing. lee fOlIIS met locbehoonm, „A1 doende lesrt men" CONCERT, Toorwpef mCent ee Ita, IKNIJFF, Kojerslapr eu., Zaamslai, C^emenffde bericliten. BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Gedurende deze maand Openbare Verkooping Telegrafische berichten. Be dienst der spoorboot MiddelburgZierikzee is thans gewijzigd, zoodat, indien ijsgang de vaart door de Zandkreek verhindert, alsnog de reis buitenom langs de Roompot wordt gemaakt. Alsnu geschiedt de vaart weder door het kanaal van Walcheren. De invoer van rundvee, schapen en geiten nit Nederland in Dcuemarken is van af 28 Februari verboden. TER NEUZEN, 1 Maart 1895. Hulst, 27 Febr. Gisteren werd door de Harmonie het laatste winterconcert (//Vastenavond-Goncert gegeven. Nooit vond te Hulst eene uitvoering meer bijval, getuige de daverende toejuichingen, waarmee elk nuin'mer van 't programma begroet werd. De acteurs hebben geschitterd. Het prachtige tooneel en de fraaie costumes (deze waren in gebruik van den •koninklijken schouwburg te.Brussel) droegen natuurlijk er toe bij om den totaal indruk te ver- lioogen. He voordrachten //Een mensch zonder geld" en n K'laas en Griet" vielen zeer mee. De fantaisie voor clarinette werd begroet met herhaald applaus. Treffend was de indruk, dien't optreden van Aug. Eeckhout met //Der Lindenbaum" solo voor cornet a piston, waarin de twaalfjarige kun- sienaar zeer veel gevoel legde, op't publiek maakte. Van de beide muziekstukken //La Ruche" ouverturc en //La Belle Argentiere," fantaisie werd; vooral 't laatste keurig uitgevoerd. In //De twee breeders" (Venetiaansche Vendetta), Rqoversgeschiedenis in 3 bedrijven, schitterden Fulvio en Prins Contarini in ongekenden glans. De rollen Mario, Ricardo en Fernando waren eveneens in goede handen. De kinderrollen, vooral Raphael en Frederico zou men voorzeker aan geen 1) lore handjes hebben kunnen toevertrouwen. Met meer succes dan Fulvio, de aanvoerder der bende condottieri, is voorzeker nooit de grootste ainateur- tooneclspeler opgetreden. Bravo, leden van 't Harmonie- en Tooneelge- zelschap, gij hebt getoond te kunnen. Bravo, led n van't Bestuur, die kosten noch rnoeite ontzien hebt, o it deze uitvoering zoo luisterrijk mogelijk te maken. an een gezelschap, dat over zulke zeldzame krachten kan, beschikken mag men grootsche verwachtingen koesteren. Rapenburg. Zondag jl. vierde de heer C. Wentzler zijn zilveren bruiloft. De leden van het ambachtsgilde, waarvan de jubilaris voorzitter is, braeliten hem en corps bun hulde en reikten hem een stort'elijk bewijs hunner belangstelling over. Riervliet. In de vergadering van Zondag jl. werden van de nieuwe opgerichte kolenvereeniging als bestuursleden aangewezen: G. Faro, voorzitter, J. de Ruijscher, penningmeester en A. Schilleman, secretaris. Als leden van toezicht fungeeren C. de Ruijscher, WLarooij en J. de Meijer. Een hofsteedje, Rustwijk geheeten en groot 113 gemeten 175 roeden werd door den heer Mr. KBrevet te Middelburg bij publieke veilinggekocht voor 5470 gulden. IJzenilijko. Woensdag had op de lijn Schoon- dijkeOranjedijk van de IJzendijksclie stoomtram- maatschappij eene ontsporing plaats waardoor de stoommachine ondersteboven is gekanteld met het noodlottig gevolg, dat de machinist Hoogerwerf daarbij het leven verloor. De ongelukkige laat eene weduwe met vijf kleine kinderen na. Tot verwoudering hebben de reizigers zoo goed als niets van het ongeluk bespeurd, maar toen de trein stil stond bemerkte men eerst de ontsporing en tevens met groote verbazing het ontzettend ongeluk. De dienst, tijdelijk gestremd, is nog Donderdag hervat. 's Gravenhago, 1 Maart. Tweede Earner Dinsdag is aan de orde de motie Gerritsen over loon en arbeidstijd. Bij beliandeling van het ont- werp heffing invoerrechten zijn heden verschillende wijzigingen door den Minister overgenomen, o. a. is eene behoorlijke termijn gesteld, waarbinnen de aangever vrijwillig de aangifte kan verhoogen. Uitvoerig werd gedebatteerd over het amendement der commissie om schadevergoeding'deriambtenaren algemeen te maken en te verhoogen tot 10 °/0. Dinsdag voortzetting. Middelburg, 1 Maart, Heden had aan het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier de aan- besteding plaats van het herstellen en maken van werken tot voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen. Hiervoor had het minst ingeschreven de heer Abr. Tholens Dz. te Ter Neuzen, voor 8118. De raming bedroeg 9975. Een beambte ten postkantore te Tholen is Woensdag gevankelijk naar Zierikzee overgebracht, verdacht van verduistering van gelden en misbruik van vertrouwen. Een bewoondstervan den Jordaan te Am sterdam had eergisteren even de kamer verlaten en een pas gehaalde flesch met jenever op de tafel laten staan. Een knaapje van ongeveer 5 jaar, nauwelijks van een ziekte hersteld, maakte zich van de flesch meester en dronk zooveel, dat de moe- der bij haar terugkomst haar kind gestikt vond. De Tienraai (Limburg) is Maandagnacht de dienstmeid van den ritmeester M., te Venloo, doodgeschoten, die daar bij hare ouders op bezoek was. Als vermoedelijke dader is in arrest gebracht de onderofficier der huzaren J., te Venloo, die sedert den vorigen avond van zijn post is wegge- loopen en een revolver heeft medegenomen. De justitie uit Roermond heeft een plaatselijk onderzoek ingesteld. Volgens de achtste lijst van ontvangen giften bij het centraal comitb voor het Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Indie gevallen militairen vormen thans deze lijsten een totaal van 157,245,55$. De gep. kapitein van het 0. I. leger v. V. te 's Gravenhage is naar de gevangenis overgebracht in verband met feiten van oude dagteekening. Geruimen tijd geleden werd ten huize van de schoonmoeder van den verdachte, welke dame destijds woonde op het Prins Hendrikplein, de brandkast opengebroken en waren daaruit alle waarden, grootendeels bestaande uit effecten, verdwenen. Reeds dadelijk na den diefstal en de inbraak moet een aanklacht tegen den gewezen kapitein zijn ingediend, maar steeds vond de justitie geen termen rechtsingang tegen den thans verdachten oud- offlcier te verleenen, totdat hij nu dezer dagen, op bevel der rechtbank, in arrest is gesteld onder verdenking van zeer nabij betrokken te zijn bij de ten nadeele van zijn schoonmoeder gepleegde ont- vreemding. De zaak is thans in onderzoek bij den rechter-commissaris te 's Gravenhage. Het geheele geval heeft ook reeds aanleiding gegeven tot een burgerlijk proces, en eene onlangs door den Hoogen Raad gegeven beslissing in zake de geheimhouding voor de vermogensbelasting houdt er verband mede. In een der Zuid-Bevelandsche dorpen werden een paar stroopers door een politie-beambte achterna gezeten. De laatste, hopende eene goede vangst te doen, nam zijn weg over een zoogenaamde weel, docli het ijs was niet sterk genoeg meer, en de man zakte tot aan den hals in het water. Op zijn hulpgeroep keerden de vervolgde stroopers op hun weg terug en boden den veldwachter hun bijstand aan, op voorwaarde dat tegen hen geen proces-verbaal zou worden opgemaakt. Van den nood eene deugd makende, stemde hij in die voorwaarde toe, waarna hij zich weldra weder op het uroge bevond. Op de meest vriendschappe- lijke wijze namen daarop beide partijen afscheid van elkander. Men meldt van Woensdag uit Maassluis De bediende eener Amsterdamsche firma, belast met het overbrengen van 170,000 (nominaal) aan gemeente-obligatien van Maassluis, ontdekte bij zijn aankomst, aldaar, tot zijn grooten schrik, ret geheele bedrag der leening in een coupe van den sneltrein AmsterdamAntwerpen achtergelaten te hebben. De stationchef seinde onmiddellijk naar Rotterdam, waar de trein echter gepasseerd was, zonder dat aangifte der vermissing gedaan werd. De burgemeester, intusschen van het voorge- vallene verwittigd, liet onmiddellijk naar de ver schillende stations op de lijn AmsterdamAntwerpen seinen en zond een poiitieagent naar Den Haag, waar de bediende der Amsterdamsche firma den sneltrein verlaten had, terwijl een bode naar Rotterdam ging, voorzien van instructies om zoo noodig naar Antwerpen te vertrekken. Een later bericht meldt ons, dat het vermiste pakket te Esschen bij den stationchef gedeponeerd is, waar de bode het in ontvangst heeft genomen. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Het in uw veelgelezen blad geannonceerde concert van het fanfarencorps //De Vereenigd Werklieden" is naar wensch geslaagd. Als muziek delitant, getrouw bezoeker der andere concerten. welke Ter Neuzen pleegt te geven, werd mijne nieuwsgierigheid geprikkeld en kon ik niet nalaten van de partij gebruik te maken. En nu mijne belanglooze critiek. De muziek was in spijt van een slechte acoustiek der zaal uitstekend, in aanmerking genomen de korte studie, die de vereeniging mocht genieten Om in details te treden zou ik te veel plaats noodig hebben. Laat mij zeggen, dat de orkestleden blijk hebben gegeven van groote vorderingen. Dank zij de algemeen bekende energie van hunnen directeur. Alle lof aan den heer Onno Borgman van zijn kunstig en wakker optreden Moge hij nog lang aan 't hoofd der Vereenigde Werklieden staan, dit is mijn hartgrondigen wensch. De tooneeluitvoering liep, ongerekend eenige aanmerkingen tegen de actie goed van stapel De geheele zaal genoot, en dat is genoeg. Leve het tooneelgezelschap van //de Vereenigde Werklieden." Het programma gaf nog meer. De heer J. van Dixhoorn die reeds herhaalde malen op het tooneel om zijn spel was toegejuicht, had veel succes met zijn schitterende voordracht //Nederland en Oranje. De prestidigitateur P. v. K. amuseerde evenals altijd door zijn goocheltoeren het geheele publiek. Het Neuzensch strijkquartet, directie Onno Borgman, trad voor de eerste maal op en oogste veel lauweren in. Een geanimeerd bal, gegeven door de leden van de vereeniging zelve, sloot het programma. Allen waren content en dit waren er velen, want de zaal van den heer J. Michielsen was stampvol. Er heerschte eene heerlijke stemming die nergens werd gebroken. Nogmaals mijn hartelijk dank aan //de Vereenigde Werklieden" voor een zoo genotvollen avond, vooral aan hunnen wakkeren directeur, maar bovenal ook aan den heer J. de Feijter, die als voorzitter be- wijst uitstekend tact te hebben om met het bestuur de werkzaamheden van de vereeniging te leiden. Leve het fanfarencorps de Vereenigde Werklieden. Een hartelijk tot weerziens roep ik u toe, dank aan alien die met het bestuur medegewerkt hebben tot het welslagen van deze eerste en toch zoo schitterende uitvoering. Ter Neuzen. N. N. C 0 R R E 8 1* 0 N I) E N T I E. Aante Sas van Gent. Plaatsgebrek belette ons uw schrijven op te nernen, misschien later. Ook dat van X. en Z. moesten wij laten liggen. Toch willen wij op hun verzoek, gaarne mede- deelen, dat ook a. s. Zondag te Sas van Gent carnaval gehouden wordt. Red. Z K K T IJ 141 I\ Gr E IN. Van 27 tot en met 28 Februari. a DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 Maart 4.57 5.12 Zondag 3 5.30 5.50 Maandag 4 6.11 6.36 Dinsdag 5 7.6 7.44 W oensdag 6 8.31 9.26 Donderdag 7 u 10.21 11.10 Vrijdag 8 11.49 Op heden Zaterdag hoopt onze geliefde moeder MARTHA KLAUS, haar 75'ten geboortcrtag te herdenken. Namens hare kinderen, behuwd- en kleinkinderen, R. HARMS Jz. F. HARMS Jz. Ter Neuzen. De persoon, (lie het dezer dagen vermiste notarieele stuk thans in bezit heeft, wordt DRINGEND aangenmand het vc5<5r mor- geniia,middsFi|cr 15 uur op hetpolitie- bureau te doen bezorgen, aangezien eene langere inbezitlionding gelijk staat met diefstal en alzoo rechterlijk zal kunnen vervolgd worden. Ter Neuzen, 1 Maart 1895. Z A. NG VEREENIGING t e II O E K. ten voordeele der armen, op Donderdag 7 Maart 1895, in het oude schoolgebouw. Aanvang's avomls te 7 uren. le rang 0,40, 2" rang 0,25. Het lidmaatschap is voor dit concert niet geldig. zal VAN OVERBEEKE, fotograaf, alleen op Woensdag, Donderdag en Vrijdag te Ter Neuzen, werkzaam zijn. Zij, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan bovengenoemde, worden beleefd verzocht, in de loop dezer maand daarvan opgaaf of betaling te doen. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het maken van zooals BAKKEN, PANNEN, HONDENHOKKEN, BUIZEN, enz. In verschillende maten en aan concurreerende prijzen. H. MANGOLD, Metselaar, Axel. maakt hen die er belang in stellen opmerkzaam op dat door hem, naar aanleiding van het geschre- vene over loodvergiftiging te Zaamslag, uitsluiteml vertind wordt met geheel onschadelijke bestand- deelen en dus volkomen GIFTVRIJ. Tevens minzaam aanbevelende tot het leveren, plaatsen en veranderen van alle soorten bierpompen, geheel naar verkiezing van welke genre zulks verlangd wordt. Verder worden alle Koper-, Blik-, Lood- en Zinkwerken tegen concurreerende prijzen degelijk uitgevoerd, alsmede alle reparation aan bovenstaande. TER NEUZEN. De Notaris Van dor Moor, te Ter Neuzen, zal op WOENSDAG 13 MAART 1895, des namiddags te 21ji uur, in de herberg van Jozias Michielsen, ten verzoeke van J. F. STOF- FELS, timmerman te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen aan de Tliolensstraat te Ter Neuzen, kadastraal bekend in sectie C nommer 2547, groot 82 centiaren, bewoond door den verkooper. Aanvaarding 1 Mei 1895. Betaling koopprijs 15 Mei 1895. In de gisteren te Axel gehonden gemeenteraadszitting waren tegen woordig de heeren G. Weijns, P. Dieleman, C N. Jansen van Rozendaal, P. Koster, L. Lamaitre, J. Wolfert, M. A. Smies, P. van Hoeve en D. J. Oggel leden en J. A van Vessem, secretaris. Afwezig de heeren L. van Dixhoorn en P. Dregmans, Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken. a. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende toezending van een afschrift van een brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, aan welks inhoud zij zich gedragen. (Brief betreftende bestelloon van telefoonberichten.) De Minister vercenigd zich met het gevoelen van Ged. Staten, en noodigt hen nit, namcns hem aan den Burgemeester der gemeente Axel mede te deelen, dat hij te zorgen heeft, dat in die ge meente geene andere heflingen jdaats vinden dan die, welke de koninklijke goedkeuring hebben verkregen. b. Missive van, Ged. Staten dezer provincie houdende vcratek den Gcmeenteraad met bovengemeld 3chrijven van den Minister in kennis te stellen en hem uitte noodigen als nog een besluit tot het hetlen van bestelloon van telefoon berichten aan de Koninklijke goedkeuring te onderwerpen Op voorstel van den Voorzitter wordt z. h. s. hiertoe besloten. Een reclame in zake schoolgelden en het primitief kohier van den hoofdelijkcn omslag van 1895 wordt z. h. s. besloten te behandelen in eene bCslotene vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of iemand nog iets heeft voor te stellen vraagt de heer C. N. Jansen van Rozendaal of het niet beter zou zijn om de wekelijksche veemarkt te liOuden op de kaaiwal in plaats van op de markt. Hierover heeft eene gedachtenwisseling plaats welke in hoofdzaak hierop neer komt dat sommige leden hettelkens plaatsen en opruimen van de palen te kostelijk vinden. Het plaatsen van ijzeren pal en komt velen leden het meest gewenscht voor. De Voorzitter zegt naar de kosten van dit laatste eens te zullen informeeren, waarmee de vergadering genoegen neemt, zoodat men de veemarkt voorloopig op de markt zal blijven houden. .Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten, IIosclili»(ielle. Geboorten. 4 Febr. Aloysius Josephus eu Theodoras Alphonsus, zonen van Macharius Maas en van Stephanie de Moor. 22 Febr. Cornelia, d. van Jan Egbert Wolfert en van Geertru de Feijter. 23 Febr. Elisabeth, d. van Adrianus Vergauwen en Anna Catharina de Bakker. Overlijden. 25 Febr. Elisabeth Vergauwen, ond 2 d, d. van Adrianns en van Anna Catharina de Bakker. Overslag-. Overlijden 28 Febr. Josephus Gijsel, oud 36 j., weduwn. van Natalie Charlotte Daeninck. Sas van Grnt. Geboorten. 19 Febr. Alfred Johannes, z. van Julius Joannes Dominions Koene en van Johanna Maria Bosman. 24 Febr. Martha Maria, d. van Alexander de Vos en van Eulalia Isabella Boddaert. Overlijden. 22 Febr. Jan Stouthamer, oud 6 m, z. van Paul eu van Cornelia Jacoba Oostdijk. 24 Febr. Clementia Francisca de Nocker, oud 67 j, echtg. van Augustinus Bovijn. 26 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Petrus Maes en van Maria Louisa van Walle, 81. Jiinsti-i-n. Huwelijks-aangiften. 21 Febr. Levinus van Puivelde, oud 27 j, jm. en Marie Emelie van Haver, oud 19 j jd. Geboorten. 20 Febr. Regina Maria en Carolus Borromeus, d en z. van Josephus Charles Louis Hester '4n van Clementina Inghels. 21 Febr. Mathilda Rozalia, d. van Carolus Ludo- vicus de Stnit en van Anna Maria van Eck. 25 Febr. Bernardus, z. van Petrus Johannes Segers en van Philomena de Wilde. 26 Febr. Camiel Marie Joseph, z. van Theophilus Norbertus Verhelst en van Therdsia Maria van Duijse. Overlijden. 20 Febr. Theophilus Josephus Janssens, oud w., z. van Leonardus en van Mathilda Colman. Maria Victoria Ringoot, oud 5 w., d. van Leonia Ringoot. 22 Febr. Mathilda Rozalia de Smit, oud 1 dag, d. van Carolus Ludovicus en van Anna Maria van Eck. 25 Febr. Carolus Ludovicus Ivens. oud 74 j., echtg. van Rosalia van der Wiele. 26 Febr. Seraphina van Goethein, oud 30 j., echtg. van Josephus Vinck. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem Fra. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. idem idem idem Eng. s.s. Eng. bark Eng. s.s. idem Duits. s.s. 27 Eng. sch. l'oor Ter Xeuzen 1059 Goole 2199 Londen 2746 Antwerpen Dinnington Hailing Hypolite Worms Van Ter leuzeni Ann Webster I 2241 Londen Dinnington I 1059 i Goole Voor Kent Ouse 1929 I Goole Abbotsford 2979 Leith Spindrift 2003 Londen Don 2658 Goole Van Kent i Hebble I 2556 Goole Loch Ranza 3196 Glasgow Egret 3492 Antwerpen Anglia 2469 idem Leipzig 3143 Iiopenhagen Van 8elzaete Coaltar 621 I Havre kolen stukg. ledig stukg. ledig kolen stukg. idem idem stukg. phosph. idem idem briquet. creosoot TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2