Gemengde berichten. Telegrafische berichten. kapitein Van Heurn, hebbon aangevraagd aan de expeditie te mogen deelnemen. De N. R. Ct. bevat de volgende oproeping voor Lombok Met een gevoel van verontwaarding heeft voor- zeker ieder Nederlander de verpletterende telegram- men van het oorlogstooneel op het eiland Lombok gelezen. Het verraad daar gepleegd, de moord onzer dappere officieren en soldaten, de hoon onzen wapenen aangedaan, eiscben bloedige wraak. Hij, die jong, gezond en krachtig is, gevoelt zicb in zulke oogenbliken als door onmacht ge- slagen. Hier stil te moeten zitten en niet mede ten strijde te trekken om onze broeders daar te helpen, is bijna onmogelijk. Laat ons toonen, dat om Neerlands vlag hoog te houden, Neerlands zonen, nu als vroeger, naar de wapens grijpen. Daarom roept de ondelgeteekende zijn vrienden en alien, die als vrijwilliger met bem naar Lombok willen optrekken, op om zicb bij hem aan te sluiten en, twee of drie honderd man sterk zijnde, alsdan onzen dienst aan Hare Majesteit onze geeerdigde Koningin aan te bieden om, met een door ons zelf betaald uitmuntend nieuw model 65 mM. repeteer- geweer gewapend, natuurlijk zonder bandgeld, ua voorbereidende oefening, en corps naar Lombok te worden gezonden, ten einde daar als scherpschutter te strijden, zoolang de strijd wordt gevorderd. Die daartoe bereid is, geve zijn naam euz. op aan L. den Beek Poortcgael jur. docts. aan de Leidscbe Hoogescbool. 's Graveuhage, Zeestraat 55. Aan de ygepensionneerde Atjehstrijders" wordt een oproeping gericht ffBrave makkers, oude strijders, die zoo menigmaal op Atjeh's velden vuur en vijand hebben getard, waar zijt gij Wij willen onder ons een bataljon formeeren, om aan Lombok te laten zien, wie wij op Atjeb geweest -zijn. Wie gaat mede Geen verdere overbodige woorden. Zendt ten spoedigste uw adres aan het voorloopig bestuur Lombok-expeditie te Tiel, en per request gaan wij op eigen kosten, hetgeen gevonden wordt in ons pensioen, om gedurende de Lombok-expeditie deze mede te maken. WapeDbroederslaten wij toonen, wie wij ge weest zijn en nog zijn. Onze oude-veld-officieren, die ons zoo menig maal in het vuur brachten en er ook uitgeleidden, zullen medegaan." Uit practiscb oogpunt zijn tegen beide plannen zeker ernstige bedenkingen te maken, maar van een goeden geest getuigen zij zeker. De Staatscourant van 4 dezer meldtTen vervolge op bet bericbt, dat uit Indie opgaven is ontvangen van het aantal op Lombok gesnenvelde en vermiste Europeesche militairen beneden den rang van officier, worden hieronder hunne namen vermeld. A. Gesneuveld zijn Van bet 6de bataljon infanterie A. van der Aa, adjudant-onderofficierA. B. Sittorp, fourierC. G. Pfander, sergeantF. W. C. Koch, sergeantH. W. Biehart, sergeantA. Bertoen, korporaalJ. Mol, fuselierJ. J. Minses, fuselier 0. W. J. Voss, fuselierJ. Houkema, fuselier. getuigenbank had plaats genomen. Uit haar onzekere, ontwijkende antwoorden viel gemakkelijk op te maken, dat ook zij aan de schuld van haar nicht geloofde, maar dit niet wilde erkennen. Overigens was zij er op bedacht, niets te zeggen dan de waarheid. Vol medelijden voor de oude beklagenswaardige dame, wilds de president het verhoor sluiten; doch toen verzocbt Lageman verlof om nog eenige vragen tot deze getuige te richten, en zeide toen, alsof hij gezellig met haar praalte ,/Bezorgde n de inkoopen voor de huishouding, mejuft'rouw Zier?" Constance zeide ,/Ja, mijnheer." ,/Bij wien kocht u dan het bessensap Op het etiket der flesschen staat de fabrikant wel vermeld, maar die woont niet te Berlijn. U heeft ze dus zeker in een winkel gekocht vroeg Lageman, terwijl hij naar de flesschen op de tafel wees. Constance zweeg en werd zeer verlegen. z/Ik moet u verzoeken, den verdediger antwoord te geven," vermaande de president. Zij wrong de handen en keek naar Bauerlich. z/Waar hadt ge het bessensap vandaan vroeg de president, die haar omkijkeu bemerkt had. //Ge hebt een eed afgelegd ,0 God, die eed, die eed 1" kermde de oude dame, terwijl ze nog naar een uitvlucht zocht. z/Ik weet het niet." ,/Weet ge het niet? Had ge het bessensap dan niet gekocht 0Neen ik haar blikken zochten Bauerlich weder. z/Ik verzoek u, niet naar het publiek te zien," zei de president verschoonendffHad ge het bessensap ten geschenke gekregen ,Ja." z/Van wien?" ,/Ach God ach God mijn broeder mocht het niet weten, en Valentine ook niet, dat Adolf altijd iniji\ provisiekast vulde," jammerde zij. (Wordt vervolgd.) Van het 7lte bataljon infanterie M. A. Regnier, sergeantP. J. Heinsbroek, sergeantH. van Meurs, sergeantH. de Wilde, kor poraal; I. A. Engberts, fuselierC. J. van Spaandonk, fuselier; H. Cornet, fuselierW. Brunen, fuselier J. Siccama, fuselier B. Hoiting, fuselier I. van Thiel, fuselier G. Kruidhof, fuselierJ. de Vijlder, fuselier J. E. C. W. Bruchhaus, fuselierG. J. Reuter, fuselier H. R. Scherf, fuselier. Van het 9de bataljon infanterie A. H. W. Becker, sergeantA. Schar, sergeant P. de Jong, sergantM. J. van der Kaay, sergeant H. Rotgans, hoornblazerJ. van der Woude, fuselierM. Groenendaal, fuselier J. G. Alboeck, fuselier; L. J. B. Avonds, fuselierW. ten Klei, fuselier; A. den Held, fuselier Van de artillerie J. C. Heyser, sergeant veld-artillerieJ. Aleven, kanonnierW. P. Anemaet, kanonnierJ. Booy, kanonnier; J. R. Nussen, kanonnier. Van de geuie G. Ruitenbeek, geniesoldaat. B. Vermist zijn Van het 7de bataljon iiifanterie W. D. Hoskam, sergeant. Van het 9de bataljon infanterie J. H. M. van der Wijst, sergeant-majoorI. I. I. van Lith, sergeant; C.J. Wenzler, sergeant C. M. W. Sablerolle, fourierC. T. Michels, kor poraal G. A. Frentzel, korporaalA. van Hoog- straten, fuselierF. Kroll, fuselierG. van den Ham, fuselier. Van de artillerie M. H. Salden, kanonnierJ. Hettema, sergeant W. F. Buchten, kanonnierJ. van den Broek, kanonnierW. Feller, kanonnier. Van de genie W. F. H. Tinga, sergeant. Van den geneeskundigen dienst H. II. H. Loontjes, hospitaalbediende K. Frugte, hospitaalbediendeH. Loverink, ziekenoppasser. Van den trein J. Roza, sergeant der artillerie. Van het hoofdkwartier A. G. Roso, sergeant-schrijverW. W. van Zuilen, eavalerist. Van nog twee gesneuvelden, wier namen niet duidelijk waren overgeseind, is aan de Indische regeering opheldering gevraagd. Toen de opbrengst der vermogensbelasting met 18 ton tegen viel, werd al spoedig de opmerking gemaakt, dat dan toch vele vermogenden den fiscus om den tuin geleid hebben. Dat dit gebeuren zou was te denken oneerlijk- heid tegenover den fiscus wordt door velen niet gelijkgesteld met diefstal, ofschoon het feitelijk niets anders is dan diefstal, gepleegd ten nadeele van den Staat. Maar, evenals de Minister van financien van tijd tot tijd aangenaam wordt verrast met de toezending van een postwissel of een aangeteekeuden nrief met geldswaarde //wegens te weinig betaald successie- recht" komen er nu ook van die bekeerlingen, die door bedrijfs- en vermogensbelasting worden getroffen. Zoo zond B. P. te A. een bedrag van 765, wegens te weinig betaalde bedrijfsbelasting nogal geen kleiuigheiden N. N. te Amsterdam 106,99 wegens verschuldigde vermogensbelasting over 1893. Dat is een hoopvol begin. Het volk noemt dat „bloed voor zijn hart krijgen". 't Is zeer wenschelijk, dat aan de schatkist meer zulke buitenkansjes ten deel vallen en dat vele belasting—ontduikers ,/bloed voor hun hart krijgen". De publiceering van berichten omtrent zulke be- rouwvolle zondaars kan voor anderen heilzaam werken meent de Delftsche Opmerker. TEU XEUZEN, 4 September 1894. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoorweg alhier de volgende zeeschepen ingekomen om aldaar te lossen of te laden Januari. Februari. 30 Maart. 31 April. 38 Mei. 38 Juni. 42 Juli. 63 Augustus. 50 35 327 17 s., 6 m., 31., 2 k., 2 ij., 2 pp., 1 h., 1 P-, 1 g- 20 s., 3 1., 2 m., 2 ij., 1 k., 1 pp., 1 p. 25 s., 2 h., 1 m., 11., 1 k., 1 pp. 20 s., 8 h., 3 1., 2 ij., 2pp., lm., Ik., lr.ij. 23 s., 8 h., 4 ij., 2 m., 1 1. 19 s., 10 h., 5 m., 3 ij., 31., 2 pp. 25 s., 21 h., 7 m., 5 ij., 3 1., 2 pp. 22 s., 16 h., 7 m., 2 pp., 2 1., 1 ij. 86771 66844 64149 76748 85799 96064 151203 131327 758905 Uitgevaren zijn in Januari 29, in Februari 19> in Maart 26, in April 24, in Mei 26,inJuni37, in Juli 42 en in Augustus 44 zeeschepen. Door wijlen mej. S. M. Geene, den 15 Aug. te Hulst overleden, is aan de Ned. Herv. geraeente te Hulst f 12000 gelegateerd onder last van twee weekgelden, het een groot 5 en het ander groot f 2,50. Aan het Ned. Zendeliuggenootschap te Rotterdam bemaakte zij /250 en aan de Vereeniging tot verpleging van minvermogende ooglijders te Rotterdam mede f 250. Te St. Kruis werd Vrijdag door het bestuur der vereenigde polders Beoosten-Eede en Hoogeland aanbesteed, het maken van een keiweg in de Rousselaerestraat, loopende van de kom der gemeente St. Kruis tot aan de Belgische grens, in de richting van St. Marguerite, met een uitweg in den Molen- weg, ter gezameulijke lengte van 1310 M. of 3310 M8. keibestrating. Raming f 8600. Hiervoor was ingeschreven door de heeren J. van den Berg Cz. te Stavenisse, voor f 11,099 met Quenast en voor f 10,420 met Benthinkeien P. Omen te Aardenbu'rg, voor f 9120 met Benthin; I. Douw te Zierikzee, voor f 10,100 met Quenast en voor f 9999 met BenthinF. Baessen te Brugge, voor f 9790 met Quenast en voor f 9790 met Lessines P. Monje te Breskens, voor f 10,100 met LessinesM. Risseeuw te Groede, voor f 10,153 met Quenast en voor f 10,153 met Lessines en C. van der Hooft te Ter Neuzen, voor f 9990 met Lessineskeien. De gunning van het werk is aangehouden. Zaamsluff. De statuten van de vereeniging ,/Hulpin Nood" alhier zijn goedgekeurd bij koniuklijk besluit van 16 Augustus 1894, n°. 37, zoodatde vereeniging als rechtspersoon is erkend. Ilonte ilisse. Aan de stoomzuivelfabriek alhier wordt tegenwoordig alweer druk gewerkt. Het hoofd van het bestaande gebouw wordt verbreed er wordt een vleugel aangebouwd, die als het ware eene tweede fabriek zal worden Aannemer van het werk is de heer J. Jonkheim te Groenendijk voor f 4640. Voegt men hierbij de kosten eener grootere machine pi. m. f 5000 en men zal zien dat hier vooruitgang moet wezen om deze groote uitgaven opnieuw te kunnen doen. Wil men elders eene kleine fabriek oprichten, dan bestaat er nu goede gelegenheid, om eene kleine machine over te nemen. Ilontenisse. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstoiul alhier door onbekende oorzaak brand in den stal van P. v. d. M. in de Molenstraat. De stal en het daarnaast staaude woonhuis branden geheel af. De brandspuiten van Kloos- terzande en Groenendijk kouden slechts de aangren- zende huizen beschermen. 's Graveuhage, 4 Sept. Een heden ontvangen Regeerings-telegram van den Gouverneur-Generaal in Ned.-Indie meldt lk acht, na overleg met den commandant der zeemacht, legercocnmandant in den raad van Indie, versterking van marine en de zending van mariniers onnoodig doch waardeer de zending van een detachement koloniale reserve en 500 man suppletie- troepen. De troepen zijn thans alle op Lombok het materieel is er gedeeltelijk, terwijl de rest spoedig zal volgen. Naar men verneerat, zal het volgend jaar aan de Koninklijke Maatschappij de Schelde te Vlissingeu weer de bouw worden opgedrageu van een nieuw oorlogschip. Aan deze fabriek werken thans bijna 1000 man en nog moet tot 's avonds 10 uur gewerkt worden, wegens de kolossale drukte. Ongeveer half Soptember zal het in aanbouw zijnde ramtorenschip Evertsen te water worden gelaten. Maand. Getal. Geladen met K. m. inhoud bruto. In deze kolom beteekenen de letters s. stukgoederen, m. minerie, ij. ijzer, k. kolen, h. bout, 1. ledig, pp. pijpaaide, p. pitchkolen, r.ij. ruw ijzer, g. guano. Xaamsla)(. Gemeenteraadszitting van 31 Augustus. Tegenwoordig al de leden. Na opening der vergadering worden de notulen van het verhandelde in de vorige gelezen en zonder aanmerkingen goedgekeurd. 1. Tot de ingekomen stukken behoordeo. m. een schrijven van Ged. Staten, waarin zij mededeelen, dat het hun, na kennisgeving van het bericht van den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, wenschelijk voorkomt, dat ter weers- zijden van den weg aan de Kraag eene voorziening op de een of andere wijze tot stand komt, dat het beplanten met boomen is af te radenzij achten het evenwel noodig het aanbrengen van eene leuning of het planten van eene doorn- haag. Ged. Staten noodigen Burg, en Weth. uit dit te bevorderen. Uit het bovenbedoeld bericht van den hoofdingenieur, naar aanleiding ,van een adres van Joh. de Feijter 1'z., landbouwer alhier, verzoekende de tusschenkomst van Ged. Staten tot het plaatsen van eene leuning bij de Kraag, blijkt, dat deze van meening is, dat, wanneer tot eene beplanting met boomen mocht worden overgegaan, men zou dienen te nemen eene soort, waarbij de boomen dicht bij elkander kunnen worden geplaatst, namelijk populieren, zooals ook indertijd is geschied bij den dijk bij Othene. Deze populieren zouden niet dichter bij elkander worden geplaatst dan 2£ M., aannemende, dat zij met het oog op het vrij zoute water der Otheensche kreek willen groeien. Bij elke boom ware te plaatsen een eiken staak, terwijl ter bescherming der boomen en tot dadelijke veiligheid ware te plaatsen eene heining van stijlen op 2 M. afstand van elkander, lang 2 M., waaraan over de voile lengte te bevestigen 2 draden van gegalvaniseerd ijzerdraad. De kosten van een en ander worden geraamd op f 332,32. De kosten van een ijzeren leuning zooals in 1893 langs den provincialen weg nabij den Spuiduiker is geplaatst, bedragen f 3,70 per strekkende meter. Het te voorziene wegsgedeelte aan de Kraag is 38$ M., zoodat het totaal bedrag der kosten eener ijzeren leuning zou bedragen f 1435,60, makende derhalve een verschil met voorziening door beplanting met boomen, ten bedrage van f 1103,28. De hoofdingenieur is verder van meening, dat, daar eene beplanting met populieren, eene zachte houtsoort, langs wegen weinig aanbeveling verdient, en de te planten boomen ver- moedelijk zeer slecht zullen groeien, het wellicht ware aan te bevelen de plaatsing van een doomhaag, zooals ook in 1890 heeft plaats gehad langs de Oostvogelkreek aan de oostzijde van den provincialen weg WalsoordenHulst, wat aldaar zeer goed heeft voldaan. De haag ware dan te planten van tweejarige doornstruiken, op onderlinge afstanden van 15 c. M.; tot veiligheid van het verkeer ware dan mede eene heining te plaatsen als boven is opgegeven bij de be-i planting met boomen, terwijl voorts tot opbinden der jonge doornplanten nog een panlat bij de benedeuzijde der heining ware aan te brengen. De planting zou kunnen geschieden in de beloopen van den weg op 0,3 M. uit de wederzijdsche kruinlijnen. De kosten dezer laatste voorziening worden begroot op f 316,96 of nog 15,36 goedkooper dan be planting met boomen. De Voorzitter vraagt, of het goed is, dat de zaak in handen wordt gegeven van Burg, en Weth., ten einde deze in eene later te houden vergadering een voorstel aan den Baad kunnen indienen. Daar samenwerking met den polder Zaamslag vereischt wordt (de weg is in beheer bij de gemeente en den polder) zegt de heer De Kraker, dat er te lang gewacht zal moeten worden, n. 1. tot de maand Mei van het volgende jaar, wanneer de ingelanden vergaderenhij is er nog altijd voor een ijzeren leuning te plaatsen. De Yoorzitter denkt, dat er dit jaar nog wel een huitengewone vergadering van ingelanden van den Zaamslagpolder zal worden gehoudenook hij zou wel voor een ijzeren leuning zijn, ware het niet dat de kosten zooveel bedroegen, een doornliaag evenwel acht hij ook voldoendede heer De Kraker denkt dat een haag wel niet altijd dicht zal zijn, met het oog op de visscherij' ter plaatse en wat de groote kosten betreft van een ijzeren leuning, dit is wel waar, maar De Feijter heeft, doordat het nu onveilig is, een paard van f 400 verloren, terwijl zijn eigen leven in groot gevaar verkeerde. De heer Geelhoedt vindt het beste middel boomen te planten of kaphout, dit laatste toch zal het schuimende water ook tegenhouden. De heer De Klerk noemt als bezwaar tegen het staan van boomen aan een weghet afwaaien van takken. De Voorzitter noemt boomen planten wel een goed werk als er genoeg ruimte is, dus wanneer de weg de voile breedte blijft behouden, zooals aan den dijk bij Othene, waar de boomen meter van elkander staan en een goede voorziening vormen. Boomen of kaphout is, zegt de heer Geelhoedt, het beste en goedkoopste middel, een haag geeft volgens hem, minder veiligheid. Dit laatste betwijfelt de heer De Kraker, daar een haag van onder af dicht is en het spatten van het water dus tegenhoudt, dit is niet het geval met boomen. Ten slotte worden Burg, en Weth. op voorstel van den Voorzitter, uitgenoodigd later een voorstel in te dienen. 2. De gemeente-rekening wordt, nadat, namens de commissie van onderzoek, door den heer De Klerk was verklaard, dat zij geene bedenkingen heeft, voorloopig vastgesteld in ontvang op f 22209,171, in uitgaaf op f 20879,56J- met een goed slot dus van f 1329,61. 3. De begrooting van het algemeen burgerlijk armbestuur voor 1895 werd goedgekeurd tot een totaal bedrag in ontvang en uitgaaf van f 1783,48, waarna werd besloten tot het verleenen van een subsidie voor 1895 aan die instelling ten bedrage van f 1371,25. 4. De gemeente-begrooting voor 1895, welke met de memorie van toelichting, aan de leden zal worden rondgezonden werd aangeboden. 5. Burg, eu Weth. stellen uit overweging, dat de straat- verlichting voor den winter 1894/95, onderhandsch kan worden aanbesteed voor een prijs, die bij openbare aanbesteding eer zal worden overtrofifen dan niet, deze onderhandsch aan te besteden en wel aan C. van Dixhoorn, metselaar alhier, voor den prijs van 1,1 cent per uur en per vlam. De heer Van de Ree is er niet voor onderhandsch aan te besteden, hij heeft ook vorige jaren tegen gestemd omdat door den Raad is besloten alle werken waarvan de kosten boven de 10 bedragen, publiek aan te besteden. De Voorzitter zegt, dat het meermalen is voorgekomen, dat het bij publieke aanbesteding slecht uitkwam en ook, dat er zeer weinig liefhebberij is. De heer Geelhoedt zegt, dat, wanneer iemand de verlichting aanneemt en de lantaarns branden slecht er dan controle moet uitgeoefend worden, het gaat nu niet zooals het zou moeten gaan, een werk van hijna 200 wordt nu onderhandsch besteed. De Voorzitter zegt dat juist omdat het een werk van boven de 10 is machtiging van den Raad gevraagd wordt, houdt het er voor dat onderhandsche aanbesteding tegen genoemde prijs de voordeeligste weg is en wijst er op, dat Van Dixhoorn steeds goed voor de verlichting zorg droeg. De heer Geelhoedt noemt het, afgezien of een onderhandsche besteding voordeeliger is of niet voor de gemeente, niet consequentblijkt het, dat er bij eene publieke besteding geknoeid wordt dan heeft men nog altijd het recht om te zeggen: zoo doen we het niet; hij verklaart zich voor publieke aanbesteding, heeft niets tegen den persoon van Van Dixhoorn, maar kijkt alleen op het recht van 't spel. De heer A an de Ree noemt onderhandsche aanbesteding zoo onregelmatig mogelijk't is bovendien niet alleen schadelijk voor de gemeentekas, maar ook voor de gemeentenaren, gebeurdo het vroeger al eens dat er weinig gegadigden waren, tkon zeer goed zijn, dat er tegenwoordig zooveel te meer zijn. Met 4 tegen 3 stemmen wordt daarna het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen. Tegen de heeren Geelhoedt, Van de Ree eu De Kraker. 6. Opmaking van een voordracht, ter benoeming van 2 zetters voor s Rijks directe belastingen en wegens de aftreding op 1 Januari e. k van de heeren K. de Kraker en J. F. Geelhoedt. Tot eersten candidaat werd gekozen de heer K. de Kraker met 6 stemmen1 stem werd uitgebracht op den heer W. de Klerk Jr. De heer De Kraker verklaart niet meer in aanmerking te uillen komen en houdt dit vol, ondanks herhaalde aansporing van den oorzttter om eene eventueele benoeming aan te nemen. Daarua werd opnieuw gestemd voor een eersten candidaat. Gekozen werd het aftredend lid, de heer J. P. Geelhoedt met 6 stemmen, de overige stem bekwam de heer J. van de Ree. Voor tweeden candidaat werd gekozen de heer W. de Klerk Jr. met 5 stemmende heeren J. van de Ree en P. Galle bekwamen ieder 1 stem. Voor derden candidaat de heer J. van de Ree met 4 stemmen; de heeren P. Dieleman Fz., P. J. Wortman en Meeuwis de Bruijne hadden ieder 1 stem. Voor vierden candidaat de heer Meenwis de Bruijne met 4 stemmen. De overige stemmen waren uitgebracht als volgt op P. J. Wortman 2 stemmen en op P. Galle 1 stem. De vergadering werd, nadat de voordracht, waarop de 4 candidaten in volgorde voorkwamen, was goedgekeurd, door den Voorzitter gesloten. De in deze vergadering aangeboden gemeente-begrooting voor 1895 bevat de navolgende Inkomsten: Batige sloten van vorige dienstjaren f 740,20J Inkomsten van gemeente-eigendommen 476,32J Belastingen en heffingen11233,73 Inkomsten van verschillenden aard 6933,88 Totaal 19384,14 Voor hoofdelijken omslag is het maximum-cijfer ad f 6600, uitgetrokken of 300,meer dan voor 1894. Uitgaven: Huishoudelijk bestuurf 2649,58 Kosten op plaatselijke belastingen 255, Onderhoud van wegen enz2371, Lasten56,50 Politie, schutterij, brandweer en straatverlichting 880, Geneeskundigen dienst en armwezen 3101,25 Lager onderwijs6980, Renten en aflos2355,55 Andere uitgaven388, Onvoorziene uitgaven 347,26 Totaal evenals dat van de inkomsten f 19384,14 Voor onderwijs is /1125,meer toegestaan dan voor 1894 en voor renten en alios ongeveer f 750,minder.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 2