346«te ST A ATSLOTE R IJ. de Grenulaan en de Tholensstraat voor zijne rekening te rioleeren en te bekeien over eene lengte van 70 M., zoo de gemeente de z. g. Slijkstraat pi. m. 85 M. lang bekeid, of wel in eens over de geheele lengte van 140 M., zoo de gemeente bovendien bekeid van bovengenoemde verbindings- weg een gedeelte ter lengte van pi. m. 30 M. van af de Grenulaan, naast het huis van den heer Pieters, tot aan het kuis van Corn, de Smidt, bewoond door Ch. van Wijck, aldaar aansluitende aan de door hem te bezorgen straat. Ook is hij genegen al die bestratingswerken voor zijne rekening over te nemen, tegen eene subsidie van f 1500 ineens. Wat het overige gedeelte van den genoemden ver- bindingsweg. lang pi. m. 40 M., en de tweede aangelegde straat betreft, wenscht hij die aanvankelijk in den bestaanden toestand te laten en voor verkeer van voertuigen gesloten te honden, doeh voor voetgangers toegankelijk te laten, zich verbindende inmiddels daar geen terreinen meer te verkoopen, voor dat die overeenkomstig de bonwverordening zijn in orde gebracht, tot tijd en wijle de behoefte om ze open te stellen zich zal doen gevoelen. Adressant merkt in dit adres vooraf op, dat de z. g. Slijkstaat en de verbindingsweg door hem op herhaald verzoek van den Voorzitter van den Raad zijn opengesteld, nadat adressant daar den 27 Juli 1889 aan A. van Dale een huisplaats had ver- kocht, en dat die wegen dadelijk van wege de gemeente gerioleerd zijnhij en iedereen was dan ook van meening dat de gemeente ze ook zou bekeien, als naar gewoonte dat hij ze herhaaldelijk aan de gemeente heeft willen overdragen, doch dat men hem altijd maar uitstelde dat die straten daar zijn aangelegd voor van een bouwver- ordening sprake was en dat na de indiening derbouwverordening hoogstens nog een achttal huisplaatsen verkocht zijn dat de Voorzitter en de heer Van IJsselsteijn hem uit- drukkelijk hebben verklaard dat het niet in de bedoeling lag om eigenaars van reeds aangelegde straten te verplichten om die te bekeien enz. Bij die gelegenheid heeft adressant, naar aanleiding van een opmerking van den heer Van IJsselsteijn, dat hij vreesde dat men zich gedurende de voorbereiding der bouwverordening zou haasten daar te bonwen, verklaard, de ontworpen straten, voor zoover die bij het inwerking treden der verordening reeds in aanleg waren, voor zijne rekening te willen bekeien en rioleeren, zoo de gemente de Slijkstraat en de verbindingsweg voor hare rekening nam. Zich aan die verklaring nog gebonden achtende, doet hij het hiervoren vermeld voorstel. Burg, en Weth. stellen voor dit adres aan te houden tot na de beslissing omtrent de bouwverordening. De heer Joz. de Peijter wil de zaak afdoen, zij is al zoo lang hangende. De Voorzitter zegt, dat het zich eerst liet voorzien, dat de kwestie den 1 Juli zou zijn opgelostdit is echter niet het geval en het komt het Dag. Best, niet wenschelijk voor, tot eene beslissing over te gaan, zoolang de kwestie niet is opgelost. De heer Joz. de Peijter meent, dat die kwestie niets met bestrating te maken heeft. De Voorzitter zegt, dat het een onderzoek geldt omtrent de wettigheid, die ook is betwisthij echter verklaart dat de verordening wettig is en in het belang van de gemeente. De heer Grenu wil eene minnelijke schikking, daarin kan de gemeente niet treden, zonder hare rechten prijs te geven. Waar moest het dan heen Dan zou men het overal te doen krijgen. Aan het spoor wil men nu ook gaan bouwen. Het standpunt dat de Raad ingenomen heeft is het verleenen van subsidie, waar redenen van billijkheid bestonden. Wanneer een leverancier of aannemer aan de gemeente boete ver- schuldigd is, kan de Raad billijkheidshalve geheele of ge- deeltelijke ontheffing verleenen, dat is echter geen onder- handelen. Zoo is het ook hier. Speker stelt zich op het standpunt zooals men alle gelijke gevallen kan behandelen, hij houdt ook rekening met de belangen van hen, die in gelijke omstandigheden verkeeren, maar wellicht te bescheiden zijn om te reclameeren. Nog wordt lezing gegeven van de notulen der vergadering waarin over dit punt gehandeld werd, waaruit blijkt dat besloten is op voorstel van den heer Van IJsselsteijn, met een bijvoeging van den heer Mr. Dronkers, «datzou overwogec worden in hoeverre in de kosten van rioleering en bestrating zou kunncn worden bijgedragen van de door den heer Grenu en de wed. Dekker aangelegde straten, zooals die toen be stonden." Het Dag. Best, heeft ook gemeend het advies der Commissie van Fabricage te moeten inwinnen. De Commissie achtte het dienstig aan den Raad voor te stellen te bepalen dat, wanneer de heer Grenu voor zijne rekening overeenkomstig de verordening, n. 1. ten genoege van den Raad wilde bekeien en ten genoege van Burg, en Weth. rioleeren de op de z. g. Slijkstraat uitkomende zijstraatjes, de gemeente dan bij wijze van subsidie zou bekeien de Slijkstraat, en dat de gemeente tevens voor hare rekening zou nemen het gedeelte van den middenweg van af de Grenulaan tot aan het huis van Corn de Smidt, wanneer de heer Grenu op gelijke wijze eerst heeft bekeid het overige gedeelte van dien weg. Verder wenschte de Commissie nog te bepalen, dat, mocht de heer Grenu hierin niet toestemmen, de zaak als afgedaan zou worden beschouwd. Nog zijn andere werken door de Commissie opgegeven welke dienen te worden uitgevoerd, n. 1. verandering van den oprit van de Vlooswijkstraat en bestrating van de Doelderstraat en de Schoollaan. Daar al deze werken niet tegelijk kunnen worden uitgevoerd zonder eene leening te sluiten, zou de Commissie ze achtereenvolgens willen zien uitgevoerd en een begin willen maken met de Slijkstraat. Het Dag. Best, zou dat echter willen laten rusten en beginnen met den oprit van de Vlooswijkstraat. Daarover worden eenige gedachtenwisselingen gevoerd. waarna op verzoek van den heer Joz. de Feijter, die de kwestie over de Slijkstraat zou willen zien uitgemaakt. met behandeling van het adres van den heer Grenu begonnen wordt. De Voorzitter geeft nogmaals lezing van het adres, en merkt naar aanleiding daarvan op, dat de Raad niet heeft te kennen gegeven dat hij minnelijk wilde onderhandelen doch naar aanleiding der mededeeling van de heer Visser, werd besloten den heer Grenu te kennen te geven dat hij in dien zin een voorstel aan den Raad kon doen. De heer Grenu doet het voorkomen alsof spreker, als Voorzitter van den Raad verzoclit heeft de straten open te stellende heer Grenu was toen lid van den Raad en toen hij daar grond had ver kocht sloot hij den weg af, wat veroorzaakte dat de menschen die daar ook nog een strookje grond en uitweg hadden niet meer weg konden. Zij kwamen daarop bij spreker klagen, die, om moeite te voorkomen, den heer Grenu in overweging gaf de weg open te maken. Hij heeft toen ook nog voor gesteld om van gemeentewege den middenweg te bekeien wat de heer Grenu zelf zeide dat nog niet kon, omdat de pacht van dien grond nog niet was afgeloopen. De rioleering waar de heer Grenu van sprak, bestond reeds en is gemaakt door het dempen van de sloot lang het Schelpenpad men had daar vroeger een zuivere slootnadat de heer Grenu daar bouwgrond verkocht en er huizen zijn geplaatst, werd er allerlei vuil ingeworpen, zoodat demping noodzakelijk werd. Met veel moeite werd van het departement van oorlog ver gunning tot dempen verkregen, onder de bepaling evenwel van aan den heer Durt en aan den middenweg een riool te leggen, wat de Minister noodzakelijk achtte voor goede afwatering van den dijk. Ook moest er een rasterwerk geplaatst worden, waaraan men nog jaarlijks onderhoud heeft, zoodat hij meent dat daar alleszins de billijkheid is betracht. Wat adressant bedoelt met de bewering dat hij die wegen herhaaldelijk aan de gemeente heeft willen over dragen, begrijpt spreker niet. Aan overdracht van straten is nog nooit gedachtgeheel Java staat nog op naam van den heer Berman, en spreker bezit daar ook nog een straat waar voor hij jaarlijks grondlasten betaaltomdat aan de gemeente over te doen, daaraan heeft hij nog nooit gedacht. Nadat het adres geheel gelezen is, vraagt de heer Joz. de Feijter of het verschil in kosten groot is, tusschen het voorstel van den heer Grenu en dat der Commissie van Fabricage. De heer Van IJsselsteijn vraagt inlichtingen omtrent de kosten der verschillende uit te voeren bestratingen. Uit de verstrekte inlichtingen blijkt datde Slijkstraat zou kosten 989, de dwarsstraat aan Van Dale /475, dedwars straat aan Kolijn 400 (voor zoover die dwarsstraten thans zijn bebouwd) en het gedeelte verbindingsweg f 407, totaal 2271. De heer Van IJsselsteijn is er ook voor om de zaak uit te maken, maar als men met zulke voorstellen komt is er niet veel kans op. Het totaal bedrag der kosten toch voor hetgeen nu moet bestraat worden en daarmede heeft men thans te maken bedraagt f 2271. De tweede dwarsstraat wil de heer Grenu nog laten liggen, zoodat er nog 400 afgaat, Er blijft alzoo over 1871. Nu vraagt de heer Grenu f 1500 subsidie, zoodat hij slechts f 371 zou te be- talen hebben, dat is naar spreker meent, eene alles behalve billijke verhouding. De Voorzitter wijst er op dat de heer Grenu er van spreekt om de geheele straat door te trekken als de gemeente de Slijkstraat en de verbindingsweg van af de Grenulaan tot aan het huisje van Corn, de Smidt in orde brengt. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat men voor het oogenblik te doen heeft met hetgeen bebouwd iswil de heer Grenu later laten bouwen, dan moet hij toch bestraten. De heer Van der Hooft stelt thans voor aan den heer Grenu te berichten, dat de gemeente billijkheidshalve de Slijkstraat voor hare rekening zal bekeien, indien hij eerst de twee dwarsstraten voor zoover die thans zijn bebouwd en de verbindingsweg van af de Grenulaan tot aan het huisje van Corn, de Smidt, overeenkomstig de verordening ten genoege van den Raad wat de bekei'ing en ten genoege van Burg, en Weth. wat de rioleering betreft, heeft in orde gebracht. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat de gemeente dan onge- veer 1000 te betalen heeft en de heer Grenu 1282. wat billijk mag genoemd worden. De heer Visser zou het toch aanbevelenswaardig voorkomen dat de geheele straat doorgetrokken werd, daar dan een ver- binding tot stand komt. De Voorzitter merkt nog op dat de heer Grenu sehrijft bereid te zijn tot datgene wat de heer Visser mededeelde en dat was dat als de gemeente de Slijkstraat voor hare rekening nam hij de zijstraten zou in orde makenthans plaatst hij zich wel wat op een ander standpunt. De heeren Van IJsselsteijn en De Koeijer beweren dat dan de gemeente meer zou doen als adressant. Dat is geen verhouding. Later moet hij toch bestraten als er verder gebouwd wordt. De Voorzitter zegt nog dat wordt thans de Slijkstraat voor rekening der gemeente genomen, men toch later geen last meer met den eigenaar heeft. De heer Van der Hooft zegt, dat in zijn voorstel begrepen is dat aan den heer Grenu zal worden te kennen gegeven dat hij moet beginnen en dat dan onmiddellijk de gemeente de Slijkstraat zal bekeien, waarop de heer Van IJsselsteijn opmerkt dat dan de onderhandelingen afgeloopen zijn. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van den heer Van der Hooft aangenomen. Wordt overgaan tot het benoemen van 2 personen voor het opmaken voor de voordracht van het college van zetters van 's Rijks directe belastingen, wegens aftreding van de heeren Joz. de Feijter en Van der Hooft. De heer Joz. de Feijter zegt, dat hij verlangt niet meer in aanmerking te komen, waarop de Voorzitter hem namens den Raad dankt voor de bewezen diensten. Aanbevolen werden alsnu de heeren Van der Hooft en De Koeijer, J. Wieland en R. Walraven. Met 8 stemmen werden de heeren Van der Hooft en De Koeijer als eerste candidaten op de voordracht geplaatst en als plaatsvervangers de heeren J. Wieland en R. Wal raven. De Voorzitter vraagt, of nu nog moet beslist worden omtrent den oprit van de Vlooswijkstraat, waarop de heer Van IJsselsteijn in overweging geeft, dit uit te stellen tot men iets weet omtrent de beslissing van den heer Grenu. Aldus wordt besloten. De Voorzitter brengt nog ter tafel een voorstel van de Commissie van Fabricage tot verbetering van het straatje, leidende naar de molen van P. van Wijck. Er liggen daar kleine steenen en door de zware vrachten, waarmede daar gereden wordt, moeten de sporen telkens gelicht worden, wat met het oog op de kleine steenen niet veel helpt. De Commissie stelt daarom voor, de sporen uit te breken en daarin grootere steenen te leggende begrooting der kosten bedraagt f 76,45. Het Dag. Best, is van oordeel dat deze uitgaaf moeilijk ten laste der gemeente kan worden gebracht, daar die straat hoofdzakelijk door een persoon gebruikt wordt en dat men het dus voor hem alleen moet maken. De heer Joz. de Feijter vraagt, wie als particulier persoon er aan beginnen zal. De heer Tazelaar merkt op dat de bestrating van wege de gemeente is gelegd. De Voorzitter beaamt dit, de bestrating is gelegd in het belang van het publiek verkeer, doch aan de eischen van het publiek verkeer voldoet de bestrating ook thans nog. De heer Tazelaar kan dit niet geheel toestemmen. De personen die hun graan aanvoeren hebben belang bij een berijdbaren weg en werden de sporen van tijd tot tijd niet gelicht dan zouden ze ten slotte genoodzaakt worden in de Noordstraat te blijven staan. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Best, gaarne milder zou zijn als de gemeente-financien het toelietendaarop moet echter ook het oog worden gehouden. Verbetert men het daar, dan komen anderen het ook weer vragen, daar er meer plaatsen zijn die verbetering behoeven. De heer De Koeijer vraagt of er vanwege particulieren al op aangedrongen is. De heer Tazelaar zegt, dat de heer Van Wijck er al eens over gesproken had en hij heeft het daarna ingeleid bij de Comm. van Fabricage. Hoewel zijn woning en het pakhuis van zijn zoons daar ook gelegen is heeft spreker er geen persoonlijk belang bij. Er wordt door hen ook wel eens een enkele maal van den weg gebruik gemaakt, doch in het belang der huizen kan het beter blijven zooals het thans is, daar het water dat van boven komt nu door de wagensporen wegloopt en anders door de goten langs de huizen. Het geldt hier geen nieuwen toestand en de heer Van Wijck sprak de vrees uit dat de landbouwers bezwaren zouden maken om hun graan te brengen, daar zij in de straat zouden moeten blij ven staan. De heer Donze vraagt of het geen overweging zou ver- dienen om aan den heer Van Wijck te vragen of deze er als bijna uitsluitend gebruiker een f 25 aan wil bijdragen. Hij gelooft dat de heer Van Wijck daar niets op tegen zal hebben. De heer Joz. de Feijter meent dat men zulks moeilijk kan doen. De heer Van Wijck betaalt toch reeds evengoed als een ander zijn lasten terwijl de heer Wieland opmerkt dat de gemeente dan haar recht zou weggeven. De heer Donze zou daarover volstrekt niet spreken, ware het niet dat hij ook met den heer Van Wijck daarover ge sproken had en deze zo6 goed als te kennen gaf, daarvoor wel f 25 over te hebben. De heer Van IJsselsteijn zou het dan beter vinden dat de heer Van Wijck dit per adres aanbood. Besloten wordt af te wachten of er geen zoodanige aan- bieding inkomt. Naar aanleiding van het adres van eenige bewoners van Driewegen is door de commissie van fabricage voorgesteld aldaar een riool te maken waarop eene open goot. De kosten van een riool znllen bedragen fill en van een goot van lessines keien f 79. Het Dag. Best, vestigt er echter de aandacht op dat ook aan den overkant van den weg een ondeugdelijke toestand is, waar al het water naar een paar huisjes stroomt en een moeras veroorzaakt dat wel eerst verbetering zou behoeven. Vroeger verbeterde men zulke toestanden onderling in overleg met het polderbestuur. Hij had de bewoners dan ook den raad gegeven met den Dijkgraaf van den Zuidlandpolder er over te spreken, daar een Dijkgraaf in dergelijke zaken meer invloed kan uitoefenen dan het gemeentebestuur, als kennende beter de personen en toestandensedert heeft hij daar niet meer van gehoord. Het zou dus ook wellicht niet kwaad zijn, dat men over den toestand aan de zijde vai. Goethals eens met het bestuur van den Zeventriniteitpolder onder- handelde. De heer De Koeijer zegt, dat de menschen den toestand zelf hebben geschapen door de poldersloot te dempen en daarop te bouwen. Het polderbestuur had dit niet mogen toestaan, naast een dijk ligt altijd een sloot. Nog worden hierover eenige besprekingen gehouden waarbij wordt opgemerkt dat de slechte toestand alleen te wijten is aan Goethals en men ten zijnen behoeve een riool zou moeten aanleggen, waarbij de vraag wordt opgeworpen wie dan de zinkput zal schoonmaken. Met een open goot zouden de bewoners der huisjes langs den weg gebaat zijn voor den afvoer het hemelwater, doch als het vuil van Goethals er in loopt, wie zal dan telkens de goot doorvegen Ten behoeve van Goethals zouden dus groote kosten moeten worden ge maakt. De Voorzitter merkt ook nog op dat hier in de kom der gemeente sommige inwoners met groote kosten zelf in den afvoer van hun water moeten voorzien en hij er een wist die er een honderd gulden aan ten koste moest leggen omdat hij onder door een publieken weg en een huis moest graven. Het gaat dus niet aan om voor enkelen alles te doen en voor anderen niets. Ook betwijfelt hij of Goethals gerechtigd is zijn vuil op den publieken weg te laten loopen en wil hiernaar een onderzoek instellen en de zaak aanhouden. Aldus wordt besloten. Van den onderwijzer C. Bruin is, onder overlegging van geneeskundige attesten, een verzoek ingekomen om hem tot herstel van gezondheid verlof te verleenen tot 1 October a. s. met behoud van tractement. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Bruin bereids naar een inrichting voor zenuwlijders is vertrokken. De dienst aan de school kan toch doorgaan, daar aan school B met zes lokalen, nog 6 onderwijzers zijn. Burg, en Weth. kunnen eigenlijk op het verzoek beschikken, maar achtten het raad- zaam het ter kennis van den Raad te brengen. Z. h. s. wordt het gevraagde verlof verleend. Nog zijn ingekomen 1een adres van J. de Keijzer, verzoekende met het a. s. festival een danstent te mogen plaatsen en daarin te mogen laten dansen. De herberg van adressant is daarvoor te klein en als hij geen danstent plaatst zal er voor hem niet veel te verdienen zijn. Van de kermis heeft adressant verleden jaar ook geen voordeel kunnen genieten, zoodat adressant voordeelen zoeken moet om zijne hooge huishuur en lasten te kunnen opbrengen 2. een adres van A. H. de Vos, werkman en eigenaar van een danstent, verzoekende by gelegenheid van het festival zijne tent te mogen plaatsen op het erf van P. Dyselynck en daarin tc mogen laten dansen. De Voorzitter zegt, dat beide verzoekers eerst bij hem zijn gekomen. Bij den Raad heeft echter het idee voorgezeten om danstenten te weren, wat belichaamd is in de verordening op de openbare vermakelijkheden, waarin is bepaald dat bij gelegenheid der kermis niet moet betaald worden voor het dansen in herbergen enz., maar wel voor de danstenten. Dit geschiedde in het belang der andere herbergiers, daar de danstenten zooveel volk lokken. Spreker verwees daarom de verzoekers naar den Raad. De heer Visser meent dat men hen toch niet beletten kan a op hun eigen grond een tent op te slaanze moeten enkel vergunning hebben voor het maken van muziek. De VoorzitterDan geef ik geen vergunning. De heer Joz. de Feijter zegt, dat die tenten hier komen en alles wegrooven, tot nadeel van de inwoners. De heer Donze meent, dat dit niet het geval is als de tenten eigendom zijn van inwoners. De heer Joz. de Feijter zegt, dat de herbergiers die ze plaatsen kleine lokalen hebben en dus ook minder lasten betalen dan anderen. Zij onttrekken echter het volk aan hen die groote lasten te dragen hebben. De heer Van IJsselsteijn zou, evenals bij gelegenheid der kermis, de tenten willen laten betalen en de herbergen niet. De Voorzitter kan dit niet aanradendat strijdt met de verordening. Men zou de verordening wel kunnen wijzigen, doch men heeft met zooveel moeite de goedkeuring hierop verkregen dat het niet geraden is er in te gaan roeren. Hij vraagt of een der leden een voorstel doet. De heer Van IJsselsteijn is van meening dat de Raad daarmede niets te maken heeft en het tot de competentie van den Voorzitter behoort. De heer De Koeijer zou dan ook liever zien dat deze het besliste. De VoorzitterDan geef ik permissie. De heer De Koeijer is daar tegen. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat de tenten niet geweerd kunnen worden, dat is in Aardenburg gebleken. De Voorzitter zegt, dat toch kan geweigerd worden muziek te laten maken. Het maakt echter een verkeerden indruk als men in zulke zaken niet gezamenlijk optreedt en zich achter edn persoon zoekt te verschuilen. De heer Van IJsselsteijn merkt op, dat het omgekeerde het geval kan zijn en men zich achter den Raad kan willen verschuilen. De Voorzitter weerspreekt, dat dit denkbeeld bij hem zou voorzitten. Aan den Raad behoort alle bevoegdheid, voor zoover daarin bij de wet niet is voorzien. De verordening alhier zegt, dat zonder vergunning van den Burgemeester geen muziek enz. mag worden gemaakt in herbergen, tappe- rijen en koffiehuizen, maar van danstenten is nog geen sprake. Dit is dus nog niet geregeld en het behoort aan den Raad om er over te beslissen. Bij den Raad heeft altijd het idee voorgezeten de tenten te weren. De heer Visser weet niet of dat denkbeeld absoluut is aan genomen, waarop de Voorzitter antwoordt dat het denkbeeld in de verordening op de vermakelijkheden is vooropgesteld. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat het niet aangaat om nu ineens zoo'n kras hesluit, n.l. wering van de danstenten, te nemen, te meer daar men ze niet kan weren, wat Mr. Hennequin indertijd ook nog heeft geschreven, met verwijzing naar het in Aardenburg voorgevalleue. De Voorzitter zou het maar willen laten loopenhij was eigenlijk op dergelijke verzoeken niet voorbereid. Hij was van gedacht dat een festival gehouden werd om mooie muziek en zang te hooren. Men maakt er op deze wijze een kermis van De heer Donze gelooft, dat een festival veel voordeeliger is voor de gemeente dan de kermis. De heer Jac. de Feijter stemt dit toe, voor zoover het betreft de neringdoenden in de komvoor de boeren zal het echter misschien wel schadelijk zijn. De Voorzitter zegt, dat het ook is als met alles, er is veel voor en ook veel tegen te zeggen en er moet over veel worden heen gezien. Daar de Voorzitter nogmaals te kennen geeft dat, wanneer de beslissing aan hem wordt gelaten, hij toestemming geven zal, stelt de heer De Koeijer voor op de verzoeken afwijzend te beschikken. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Joz. de Feijter, Tazelaar, Wieland, Van der Hooft en De Koeijer tegen de heeren Jac. de Feijter, Visser, Van IJsselsteijn en Donze. De heeren Visser en Van IJsselsteijn verlaten de vergadering. De Voorzitter doet thans eenige mededeelingen omtrent de kwestie met Jac. Kolijn, die de grond waarover de kwestie loopt heeft overgedragen aan A. E. Bliek. Toen de landmeter van het kadaster hier is geweest, is uitgemaakt dat de gemeente daar wel degelijk de grond bezit die indertijd door Kolijn ge- vraagd is en dat Kolijn dus wederrechtelijk de gemeente den vrijen toegang naar den daar achter de huizen loopenden gang heeft ontnomen. Bij eene bespreking met Bliek zeide deze dat de gemeente een sleutel van de poort kon krijgen. Het Dag. Best, meent dat het niet aangaat iets waarop men recht heeft als een gunst te erlangen, waarom het voorstelt Bliek een proces aan te doen om in het vrije genot van den grond te worden gesteld. Met het oog op het gering aantal tegenwoordig zijnde leden wordt besloten deze zaak aan te houden. Eveneens worden met het oog daarop a'angehouden de inge- reclames tegen hunne aanslagen in den hoofdelijken van Dr. H. B. van Nes, Joh. Huijgens, A. C. N. A. Verheijke (wed. A. de Zeeuw), C. Buurmans, J. de J. J. Clepkens, J. Leunis Az., Fr. Harms, J. Trapman, Klaassen, P. van den Ouden, wed. I. Poppe, I S. Slandaert, A. van der Bel, D. van Rompu, W. P. Wieland, M. Jurrij en E. A. IJsebaert. De vergadering wordt gesloten. komen omslag Grenu, Meijer, J. A. 49 1989 4434 7095 63 2014 4623 7155 89 2036 4674 7208 100 2040 4729 7216 116 2080 4732 7247 183 2096 4948 7285 218 2107 5015 7354 249 2130 5045 7363 256 2161 5051 7383 282 2192 5059 7387 301 2264 5142 7437 327 2274 5168 7458 347 2403 5313 7462 385 2409 5315 7632 403 2506 5371 7667 406 2519 5416 7805 456 2562 5418 7821 532 2592 5433 7883 Trekking van Dinsdag 31 Juli. 2de klasse. 2de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 13500 20000. No. 19890 400. No. 1230 4423 12424 13345 13720 15283 J 100. Prijzen van 30. 1 1983 4389 7080 9265 11402 13506 16387 9395 11433 13525 16442 9405 11443 13582 16483 9413 11450 13603 16526 9491 11464 13641 16587 9498 11481 13723 16602 9539 11563 13735 16631 9565 11622 1.3764 16638 9624 11650 13769 16661 9643 11686 13918 16664 9647 11810 13951 16703 9680 11837 13963 16797 9689 11856 13995 16899 9704 11903 14031 16911 9716 11933 14045 16976 9747 12079 14068 16994 9798 12095 14218 17044 9950 12112 14384 17054 9977 12116 14405 17100 593 2661 5499 7886 10113 12153 14438 17115 636 2718 5503 7888 10119 12221 14494 17119 659 2777 5602 7889 10171 12255 14553 17123 694 2851 5665 7943 10174 12263 14569 17129 801 2856 5678 7963 10214 12270 14588 17195 909 2901 5697 7977 10221 12311 14753 17198 922 2987 5710 8038 10249 12352 14798 17243 989 3023 5751 8061 10275 12422 14808 17302 991 3147 5882 8070 10287 12478 14974 17312 1057 3170 5941 8085 10333 12500 14983 17319 1074 3313 5961 8090 10346 12518 15070 17389 1096 3386 6006 8164 10374 12572 15113 17473 1113 3387 6009 8265 10379 12586 15165 17476 1125 3405 6056 8309 10460 12623 15389 17530 1161 3511 6092 8318 10496 12698 15461 17672 1191 3517 6171 8334 10504 12748 15513 17765 1221 3522 6199 8458 10556 12756 15543 17785 1243 3554 6221 8491 10621 12813 15563 17815 1246 3604 6306 8492 10630 12824 15573 17915 1256 3623 6318 8550 10644 12825 15666 17963 1317 3631 6320 8598 10666 12843 15680 18014 1318 3649 6353 8655 10736 12851 15703 18100 1371 3660 6363 8710 10767 12881 15717 18103 1450 3702 6377 8722 10893 12898 15747 18168 1507 3782 6396 8725 10943 13013 15752 18197 1508 3809 6502 8754 11007 13016 15763 18259 1533 3853 6562 8766 11015 13081 15841 18294 1687 3858 6610 8809 11154 13167 15894 18377 1714 3874 6630 8856 11213 13168 15918 18453 1720 3885 6675 8905 11237 13286 15945 18511 1723 3922 6681 8976 11244 13293 15988 18544 1747 4040 6740 9058 11248 13307 15998 18547 1752 4147 6781 9061 11255 13340 16113 18614 1792 4254 6829 9093 11270 13381 16158 18650 1888 4293 6854 9149 11297 13409 16316 18696 1945 4327 6976 9246 11331 13453 Trekking van Woensdag 1 Augustus. 2de klasse. 3de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 4774 2000. No. 5773 12533 17764 1000. No. 3563 15341 17880 400. No. 4349 16810 19550 20564 200. No. 144 6296 8055 9328 10677 15176 100. 18882 19023 19030 19046 19123 19252 19288 19336 19415 19454 19579 19590 19596 19604 19626 19652 19664 19671 19731 19774 19789 19807 19828 19843 19902 20038 20066 20071 20138 20146 10155 20209 20259 20307 20358 20411 20422 20450 20465 20522 20535 20553 20554 20584 20596 20654 20771 20827 20851 20854 20857 20867 20928 19 31 57 117 147 152 241 245 363 397 411 436 493 516 547 731 760 766 788 808 893 951 998 1017 1120 1189 1200 1224 1236 1240 1253 1287 1293 1354 1435 1440 1454 1470 1504 1556 1728 1746 1770 1785 1791 1825 1874 1933 1976 2087 2185 2243 2258 2260 2315 2324 2329 2345 2400 2454 2495 2510 2522 2534 2537 2541 2543 2560 2580 2724 2725 2778 2832 3088 3092 3127 3175 3194 3204 3446 3473 3485 3667 3722 3730 3794 3857 3869 3929 3944 3955 4019 4021 4075 4103 4141 4187 4288 4333 4433 4466 4489 4557 4676 4699 4796 4819 4827 4839 4851 4958 4994 5004 5020 5043 5049 5147 5164 5217 5241 5317 5397 5454 5513 5667 5669 5677 5708 5711 5717 5737 5827 5853 5928 5944 5950 5965 5991 6012 6046 6057 6206 6216 6231 6257 6291 6341 6344 6405 6467 6485 6544 6563 6595 6621 6655 6693 6715 6733 6772 6818 Pryzen van f 30. 6923 9107 11682 14346 6960 9108 11694 14417 6977 9147 11809 14462 6984 9188 11843 14467 6991 9209 11890 14475 6996 9408 11891 14526 6998 9496 11909 14529 7041 9559 11929 14538 7134 9564 11950 14552 7136 9648 11979 14554 7184 9844 12039 14556 7210 9894 12051 14591 7249 9948 12086 14727 7271 9978 12096 14728 7329 10031 12147 14754 7397 10083 12214 14942 7440 10153 12351 14958 7477 10185 12353 15038 7662 10244 12383 15124 7872 10317 12413 15181 7884 10341 12537 15197 7955 10401 12541 15213 7957 10405 12638 15320 8001 10414 12904 15338 8036 10453 12909 15381 8044 10475 12918 15407 8056 10535 12931 15429 8108 10625 12972 15450 8109 10669 12986 15503 8113 10694 13047 15557 8254 10695 13083 15577 8358 10719 13216 15629 8463 10742 13265 15672 8464 10749 13273 15691 8473 10753 13327 15732 8480 10760 13403 15824 8506 10766 13411 15845 8519 10901 13420 15895 8547 10953 13488 15915 8552 11031 13563 15953 8590 11054 13820 15995 8593 11088 13848 16002 8744 11115 13889 16012 8759 11242 13955 16026 11275 14023 16034 11286 14025 16068 8823 11289 14076 16080 8920 11360 14088 16084 8933 11410 14131 16087 9022 11446 14148 16171 9025 11489 14225 16175 9031 11660 14329 16201 9038 11676 14333 16228 9070 11678 14345 syoa 8817 16231 18860 16258 18906 16273 18923 16276 18992 16321 19080 16366 19167 16367 19218 16435 19269 16458 19320 16512 19367 16539 19370 16692 19377 16704 19439 16763 19470 16790 19529 16842 19556 16847 19566 16948 19569 17006 19573 17060 19576 17103 19667 17193 19672 17356 19677 17365 19761 17377 19782 17521 19819 17555 19821 17560 19892 17602 19909 17689 19950 17702 20012 17751 20026 17761 20073 17801 20113 17816 20210 17823 20284 17844 20287 17916 20325 17979 20346 17993 20395 18073 20410 18094 20436 18144 20470 18196 20518 18202 20541 18412 20547 18413 20627 18534 20696 18593 20734 18642 20835 18648 20926 18712 20950 18764 20959 Trekking van Donderdag 2 Augustus. 2de klasse. 4de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 15596 1500. Pryzen van f 30. 630 2226 631 2406 665 2618 703 3191 812 3536 1060 3551 1108 3625 1328 3956 1516 4018 1537 4087 1772 4111 4193 6822 4324 7027 4669 7328 5229 7694 5291 8064 5438 8083 5663 8153 5720 8288 6069 8382 6241 8660 6472 9026 9051 9243 9467 9652 10356 10516 10517 10837 10956 11101 11573 11649 11747 11961 12562 12647 12853 12875 14502 14719 14984 15232 15259 15515 15657 15952 16176 16211 16248 16256 16275 16408 16659 16677 16955 17169 17173 17222 17645 17786 17971 18064 18490 18697 18897 19082 19475 19633 19728 20974 20269 20372 20609 20759 20957

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 6