Gemengde berichten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg;. j Eng. s.s. werpen aan de in die aangelegenheid dezerzijds te nemen beslissingen. De expeditie naar Loinbok is dus geeindigd, voor dat er een scbot is gevallen. Volgens telegram uit Batavia heeft de vorstbet ultimatum aangenomen, nadat zijn onechte zoon, die zijne booze geest scbijnt te ziju geweest, zich vaQ bet leveu had beroofd. Door dit tragisch einde vau den ^verrader" is tevens aau de expeditie een eind gekomen althans, indien voldoende waarborgen wordeD verkregen dat de eischen door den Gouverneur-Generaal gesteld, stipt zullen worden nageleefd. De expeditie zal vermoedelijk niet gebeel terug- keeren maar een deel der troepeu achterblijven om de uitvoering van het ultimatum te verzekeren. TER NEUZEN, 13 Juli 18M. De heer L. Bouma, predikant bij de Gere- formeerde kerk alhier, heeft op gisteren (Donderdag) voor het beroep naar Nieuwdorp, gemeente s I leer Arendskerke, bedankt. In de 1.1. Dinsdag te Axel gehouden ver- gadering der vereeniging van „Burgemeesters, Seeretarissen en Ontvangers" in Oostelijk Zeeuwsch- Ylaanderen werd o. a. mededeeling gedaan eener van de familie ontvangen kennisgeving van het overlijden vau den heer H. G. Hartman, secretaris van Goes en eerelid der vereeniging. De vergadering vereenigde zich daarbij geheel met de woorden van den voorzitter, waarbij uiting werd gegeven aan het gevoel van diep leedwezen wegens dat overlijden en werd gerelateerd, dat zijne tegenwoordigheid in de vergaderingen der vereeniging steeds ten lioogste werd gewaardeerd en zijne nagedachtenis bij haar in vereerend aandenken zal blijven, als van den man, die door kunde en werkzaamheid zoo zeer boven velen uitblonk en ook als de schepper der vereeniging is aan te merken. Voorts werd besloten een brief van rouwbekiag aan de familie te doen afgaan. A. s. Zondag 15 en 22 dezer zal te Gent de prachtige historische optocht plaats hebben voor- stellende Gent door alle eeuwen, bereids in't koit door ons vermeld. Deze ,/Stoet" belooft, zoo meldt men ons, een der schoonste te zijn die tot heden gezien werden. Zij zal bestaan uit 12 prachtige praalwagens en een groot aantal groepen, waaraan niet minder dan 1500 personen deelnemen. Op 15 Juli zal de optocht aanvangen op de Graaf van Vlaanderenplaats, den 22»ten op de Kortrijksche Steenweg, telkens des namiddags te 2 ure. Heden had aau het gebouw van het pro v. bestuur te Middelburg, de aanbesteding plaats van Het verdiepen en verbreeden der havengeul, het maken van eene los- en laadplaats met scheepszate en bijkomende steenglooiing- en zinkwerken in de haven te Breskens, behoorende tot de havenwerken in Zeeland. (Raming f 35,000.) Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer J. P. de Groot, te Giesendam, voor 29,967. Bij de aanbesteding op j.l. Dinsdag, voor het maken van werkeu tot verdediging van den onderzeeschen oever door steenbestorting, aan den calamiteusen Hoofdplaatpolder, is behalve door den heer P. A. van de Velde alhier voor 1245, (reeds in ons vorig nummer medegedeeld,) ook ingeschreven door den heer J. de Bree Pz. alhier voor 1400. Sluiskil, 11 Juli- Heden werd alhier aanbesteed het bouwen van eene bijzondere school met onder- wijzerswoning. Hiervoor hadden ingeschreven P. J. Wisse te Zaamslag voor 4350, C. L. de Smidt te Ter Neuzeu, voor 4236,30, W. Nieuweling te Ter Neuzen voor 3845, D. Galle te Zaamslag voor 3844, J. Drabbe te Hoek voor f 3732 en A. Eaas en J. Nijssen te Sluiskil voor f 3694. Hoek, 11 Juli. Heden werd alhier, van wege het bestuur van het waterschap Loven en Willems- kerke, bij enkele inschrijving in het openbaar aanbesteed, het maken van werken tot zeewenng euz., met het onderhoud daarvan tot en met 30 April 1895. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren K. de Vos voor 1680 J. Meertens alhier voor 1649 D. de Doelder voor 1630 A. Tholeus Danz. voor 1620 J. de Bree Pz. voor 1538en A. Tholens Dingnz. voor 14J8. Alle inschrijvers wonen te Ter Neuzen, behalve de heer Meertens. Axel. Gemeenteraadszitting van 12 Juli. Tegenwoordig de heeren L. van Dixhoorn, P. Dielema P Koster P. van Hoeve, C. N. Jansen van Rosendaal, L. Lamaitre, G. Weijns, J. Wolfert, P. Dregmans en D. J. Oggel, leden, en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig de heer M. A. Sniies. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De uotulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling ingekomen stukken. a. Missive van heeren Ged. Staten dezer provmcie, houdende terugzending van het door hen goedgekeurde suppletoir kolner van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1894. b. Als voren, houdende mededeeling, dat zy aau het bestuur van den Buthpolder te kennen geven, geen aanleiding te vinden tot wijziging van den ligger. Als voren, houdende kennisgeving, dat door hen is goedgekeurd het raadsbesluit tot den onderhandschen verkoop VgeMissi'vegvand'den heer ingenieur van den Rijks Waterstaat dweepte met Valentine en ve'keerde daarom druk met mevrouw Rechling, wat deze dame echter overeenkomstig haar eigen wenschen uitlegde. Toen haar de oogen opengingen, was zij tegen Valentine het meest verbitterd wegens de vernietiging van al haar schoone plannen, op wier vervulling zij zeker rekeude. (Wordt vervolgd). te Ter Neuzen, houdende kennisgeving, dat aan ons schrijven dd. 1 Mei j.l. gevolg is gegeven door het liehten van een schotbalk uit elke opening van den Buthduiker, verder neemt hij echter de vrijheid op te merken, dat het zeer moeielijk schijnt op redelijke wijze aan de wenschen omtrent kunst- matige regeling van den waterstand te gemoet te komen. e.Procesverhaal van kasopneming van den gemeente- ontvanger, waaruit blijkt, dat in kas is f 1257,40. Brief van het bestuur der vereeniging van Nederlandscho patroons »Boaz" te Amsterdam, houdende verzoek, dat toch van onzentwege nauwlettend de hand moge worden gehouden aan de uitoefening der bevoegdheid, welke de gemeentewet aan de gemeentebesturen toekent, om pdrceelen, niet voldoende aan de allereerste en meest onmisbare vereischten van eene voldoende behuizing, onbewoonbaar te verklaren. Allen worden voor kennisgeving aangenomen. g. Missive van heeren Ged. Staten dezer provincie, houdende kennisgeving, dat zij aan het raadsbesluit van 11 Januaii j], tot onderhandsche verhuring der raadzaal hunne goed- keuring niet kunnen verleenen, omdat omtrent publiek rechter- lijk eigendom der gemeente, geene privaatrechterlijke overeen- komst van huur kan gesloten worden.1 Het beoogde doel kan echter worden bereikt, door bij wijze van publiekrechterlijke vergunning tegen vergoeding van 25 per jaar, onder de noodige voorwaarden, de zaal in gebruik af te staan. Het daartoe door den Raad te nemen besluit behoelt hunne goedkeuring niet. De Voorzitter zegt, naar aanleiding van dat schrijven dat met eene mondelinge overeenkomst kan worden volstaan waartoe z. h. s. wordt besloten. 2. Be voorwaarden van aanbesteding van de benoodigde petroleum ten dienste der straat- en schoolverlichting van 1894/95 worden z. h. s. vastgesteld zooals die waren voor het dienstjaar 1893/94. 3. Verzoek van het bestunr van den polder, «Capelle tot wijziging van den ligger der wegen en voetpaden. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, aan het bestuur van den polder .Capelle te berichten, dat er geen termen bestaan, om tot wijziging over te gaan, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. 4. Wordt ter tafel gebracht de rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur over 1893. Bij monde van den heer J. Wolfert wordt namens de commissie belast met het onderzoek der rekening, gerapporteerd dat die is nagezien en in orde bevonden en adviseert tot goedkeuring. Hierna wordt de rekening z. h. s. goedgekeurd in ontvang op 2331,99 en in uitgaaf op 2051,17. 5. Request van M. van den Ouden, houdende verzoek om aan hem tegen het 25voudig bedrag den afkoop toe te staan van den cijns h 1,50 'sjaars, drukkende op het perceel kadastraal bekend sectie G no. 17. Op voorstel van den Voorzitter wordt z. h. s. besloten het verzoek van adressant in te willigen. 6. Wordt overgelegd de gemeente-rekening over het dienst jaar 1893. De Voorzitter benoemt tot onderzoek daarvan de heeren J. Wolfert, C. N. Jansen van Rosendaal en P. van Hoeve. 7. Wordt overgelegd de begrooting van het algemeen bnrgerlijk armbestuur voor het jaar 1895. De Voorzitter benoemt tot onderzoek daarvan de heeren J. Wolfert, C. N. Jansen van Rosendaal en P. van Hoeve. gi Verzoek van den heer J. C. Jansen om eervol ontslag tegen 1 Oct. e. k. uit zijne betrekking als onderwijzer aan de o. 1. s. alhier, om reden hij zijne benoeming tot onderwijzer bij de Chr. school te Hoek heeft aangenomen. Op voorstel van den Voorzitter wordt z. h. s. besloten hem het <*evraagde ontslag te verleened en eene nieuwe oproeping van een onderwijzer te doen op hetzelfde tractement J 550). De Voorzitter deelt mede, dat zich voor de thans open- staande betrekking van onderwijzer een sollicitant heett aangemeld. De heer Lamaitre zou gaame de toelating van kinderen aan de o 1. s. in plaats van 4 maal 2 maal per jaar laten geschieden en den leeftijd om toegelaten te worden op 5 jaar willen stellen. De heer Jansen van Rosendaal acht het wenschelijk dat zulks eens besproken werd met het hoofd der o. 1. s. en zoo deze daartegen geene bezwaren had zou hij het ook wel goed De heer Lamaitre is van meening dat het hoofd der o. 1. s. daar geene bezwaren tegen zal hebben. Op de bijzondere school worden de kinderen ook op hun vijfde jaar toegelaten waartegen ook geene bezwaren bestaan. De heer Weijns zon de regeling hiervan aan het Dag. Be,t. willen overlaten, waama de Voorzitter zegt, dat hij het hoold der o. 1. s. er over zal spreken. Vervolgens wordt op voorstel van den Voorzitter z. h. s. besloten het vaststellen van het kohier der schoolgelden voor het 3e kwartaal 1894, het suppletoir kohier van den hoofde lijken omslag voor 1894, alsmede eemge reclames m zake den hoofdelijken omslag te behandelen in eene beslotene vergadering. Op de vraag van den Voorzitter wie nog lets heeft voor te stellen of mede te deelen zegt de heer Jansen van Rosendaal nog eene aanmerking te hebben over eene hoogte in de straat aan deu Zuiddam. Hij dacht, dat, nu de straatmakers daar geweest waren ei wel verandering in zoude gebracht zijn. De Voorzitter zegt, dat hij dit bij een volgende gelegenheid door de straatmakers zal laten nazien, waarmede genoegep wordt genomen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de zitting gesloteu. Axel. De gehouden collecte, ten behoeve van het fonds ter aaamoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlauden, heeft in Zeeuwseh-Vlaanderen (O. D.), het volgende °P AxeT1/' 22,03, Boschkapelle 1,60, Clinge 1,36, Graauw 3,014, Hengstdijk 0,844, Hoek 12,85, Hontenisse 13,98, Hulst 6,364, Koewacht 2,93, Ossenisse 3,—, °Jers'^ f 1,454, Philippine 2,55, Sas van Gent 4,70, St. Jansteen 2,88, Stoppeldijk 4,064, ier Neuzen 38,75, Westdorpe 3,484, 2aamslag 6,454 en Zuidaorpe 3,37. T otaal 13o,684. Men schrijft ons uit Ilulst Het zou wel te veel van het lezend publiek oevergd wezen als van iedere rouziek- en zang- uitvoering een uitvoerig verslag gegeven werd. Wel meen ik, dat een uitzondering mag gemaakt worden wanneer een nieuw muziekgezelschap voor de eerste maal in het openbaar optreedt. En dit was Zondag hier het geval met het fanfaren- gezelschap #Vlijt en Volharding. Slechts ougeveer zes weken bestaande, heett het onder leiding van den bekeuden, bekwamen directeur de heer Ed. de Stobbelaere van St. Gilles, ons Zondag een aardig feestje bereid. Na eene ovatie gebracht te hebben aan den voorzitter en stichter, den heer H. Maertens, en aan den heer Burgemeester, waarbij het aan hartelijke toespraken niet ontbrak, betrad het gezelschap de net versierde kiosk en voerde aldaar een vijttal uummers uit. Een luid applaus der groote meuigte bewees dat in die zes weken met deu tijd was gewoekerd, dat de heer De Stobbelaere een goed leermeester is, en dat hij in de leden van ,Vlijt en Volharding" ijverige leerlingeu heeft Na eene muzikale wandeling door de stad, werd het inwijdingsfeest in het gewone locaal nog eemgen tijd voortgezet. Moge de goede harmonie bij de leden blijven bestaan, maar vooral ook de goede toon tegenover de zustervereenigingen. Laat alle veten vergeten zijn en laat ieder zijn best doen om de eeus- gezindheid, waarop Hulst zoolang kon bogen, te bestendigen. Koewacht. Door den gemeenteraad is verleden Donderdag met algemeene stemmen benoemd tot* onderwijzer aan de openbare school aau den Ouden Molen de heer A. H. Hertog te Middelburg. De heer A. Bernaert alhier is benoemd tot bode bij het post— en telegraafkantoor te Boxtel. Graauw. Na een langdurige ziekte overleed in den ouderdotn van 56 jaren, de heer J. P. Jongeueeleu, sinds 1880 pastoor alhier. Ter Hole, 10 Juli. De gisteren alhier gehouden tentoonstelling vau paardeu, rundvee, enz. bij gelegenheid der kermis, mag als goed geslaagd beschouwd worden. Was de lucht 's morgens buiig, 's middags klaarde zij op, en werd het prachtig weer. Tegen 3 uur waren de verschillende dieren aanwezig, te sameu 356 stuks. Eene talrijke menschenmassa bewoog zich op het smaakvol versierde terrein. Om 4 uur begon de keuring. De pnjzen werden toegekend, voor paarden, aan de heeren Koole, Van Dijke en Heijmanvoor koeien, aan Heijman, Eassaert en wed. Bruggeman voor varkens, aan Heijman en Van de Velde voor schapeu, ann De Kock enGiele; voor geiten, aan Lansue en Gielevoor konijuen, aan Lansue en De Theije, alien te Hontenisse en voor pluitn- gedierte aan Neefs te Hulst. De belangstelliDg was zelfs zoo groot, dat vele dieren aangevoerd waren, enkel om luister bij te zetten. De commissie besloot dan ook hiervoor nog enkele prijzen beschikbaar te stellen. Vooral viel de aandacht op de inzending van den heer Boel te Hulst, bestaande uit 4 jonge tijgerhonden (Amerikaansch ras Tevens trof de opmerkzaam- heid van velen eene kooi met verschillende soorten van vogels, waarin ook een wild konijn en eene poes een plaatsje hadden verkregen. Inzender hiervan was de heer Th. van Giesen te Hulst. Ofschoon de tentoonstelling te 6 uur afgeloopen was, bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Een woord van dank mag zeker gebracht worden aan de heeren Van Overmeir, Boel en Van Kemseke te Hulst en aan den heer Bisschop te Hontenisse, die bereidwillig als keurmeesters waren opgetreden. Wij spreken ten slotte den wensch uit, dat de commissie eenen volgenden keer even gelukkig haar doel moge bereiken. Biervliet. De heer J. A. Tavenier had tegen 15 Sept. zijn ontslag gevraagd als onderwijzer aau school A wegens zijne benoeming te Krabbendijke. In de raadsvergadering dezer week is besloten zijn jaarwedde van 550 tot 600 gulden te ver- hoogen, nadat men zekerheid had, dat voornoemde onderwijzer voor Krabbendijke zou bedanken. Mej. Verhage-Sandee werd tot tijdelijke onder- wijzeres in de handwerken aan school B benoemd. De erwten zijn bij de vruchtenveiling in den Paulinapolder, Woeusdag 11 Juli, gemiddeld 30 a 40 gulden per gemet lager gebleven dan het vorige jaar. Toen liepen ze tot 136 gulden nu klom een koop tot 100 gulden. De meeste koopen golden van 70 tot 90 gulden. De gerst liep thans van 60 tot 80 gulden. De tegeuwoordige lage marktprijzeu, en het overvloedige veevoeder in dit seisoen, oefenen grooten invloed uit op publieke veilingeu en werken buitensporig hooge prijzen niet in de hand. Er waren Woensdag minder koopers dan naar gewoonte. De rechtbank heeft in hare zitting van 13 Juli de volgende vonnissen uitgesproken A. v. G., oud 36 j., werkman te Stoppeldijk, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. A. M., oud 21 j., werkman te St. Jansteen, is wegens als voren vrijgesproken. A. S., oud 18 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens het onbruikbaar maken van eenig goed veroord. tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Met groote activiteit werd onc er toezicht der chefs den geheelen nacht gearbeid om de lijn vrij te maken, zoodat het verkeer bijna geen belemmering ondervond en gistermorgen de gewone dienst kon hervat worden. Omtrent de oorzaak vau het gebeurde zijn de leziogen zoo uiteenloopend, dat het zaak is in deze het resultaat van het onderzoek der justitie af te wachten, dat in vollen gang is. De beide omgekomen conducteurs waren zeer oppassende beambtenbeiden laten diepbedroefde weduwen na, de eene met vijf kinderen, de andere met een. Eergisteren deed in Tiel het gerucht de ronde dat een inwoner vau het nabijgelegen Druten zijn vader met een spade zou hebben doodgeslagen. De toedracht dezer moordgeschiedenis blijkt als volgt te zijn Zekere J. Peperkamp, oud 36 jaar, heeft zijn 72jarigen pleegvader, Roelof Jansen, wonende in de buurt Batavia (gemeente Druten) met een spade zoo hevig op het hoofd en in den nek geslageD, dat de oude man levenloos ter aarde stortte. Men zegt, dat de dader sedert eenigen tijd aan zwaarmoedigheid leed. Anders weet men geen aanleiding tot deze snoode misdaad aan te wijzen. Aan misbruik van sterken drank maakte de dader zich nimmer schuldig en steeds was hij in alle opzichten een oppasseud persoon. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is wauhopig over zij n misdaad. Peperkamp werd als jong kind door den verslagene aangenomen en voor zoover bekend, was de verstand- houding tusschen beiden zeer goed. De vorige week was de dader in het huwelijk getreden en had met zijn vrouw zijn intrek genomen bij zijn pleegvader. De justitie uit Tiel begaf zich onverwijld naar de plaats des misdrijfs. Te Hillegom is gebleken, dat de gelden uit de Spaarbank der vereeniging Nut en Genoegen aldaar, die onder beheer vau wijlen den secretaris Nieuwenhuis stonden, tot een bedrag van ruim f 10,000 zijn verdwenen. Aan de inleggers werd nooit rekening en verant- woording van den stand der bank gedaan. De laatste maal dat de kas door de bestuurders is nagezien was in 1881, wat blijkt uit het in beslag genomen kasboek, waarin word gemeld „Gestolen en goedgekeurd in de vergadering van de commissie der Spaarbank te Hillegom", welke verklaring is geteekend door de heeren G. H. v. Waveren, S. baron van Heemstra en H. Nieuwenhuis. Baron Van Heemstra was destijds burgemeester en trad juist in 1881 als zoodanig af. Hoewel in het reglement was bepaald, dat de rente 3 pet. zon bedragen, werd steeds, en ook tot even voor den dood vau den heer N., altijd 4 pet. bijgeschreven. Op het oogenblik zijn er 68 inleg gers, die een bedrag van pi. m. f 11,000 te goed hebben. Hieronder zijn er eenige, die het verlies van een honderd gulden of wat wel kunnen dragen, doch het grootste deel bestaan uit oude, bijna niet meer iu staat tot werken zijnde arbeiders, die, steeds spareude, sommigen tot f 1100 toe te goed hebben. De inleggers zijn van plan de heeren G. H. v. Waveren en S. baron van Heemstra, van wier aftredeu als commissarissen nergens iets is te vinden, aansprakelijk te stellen, tenzij mevrouw N. het geld terug heeft. Hoe tuk men er op was geld in de spaarbank te brengen, blijkt ook nog uit het feit, dat in het najaar van 1893 2000 ter plaatsing werden aangeboden en dat een Vereeniging vroeg de weke- lijksche ontvangst er te mogeu inbrengen. Dit was om de 4 pet. natuurlijk. De inleggers hebben de zaak gesteld in handen van een advocaat. AANBESTEDING. Op Vrijdag 20 Juli 1894, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Proviciaal Bestuur te Middelburg, zal worden aanbesteed Het bouwen van een bazaltmuur langs bet noor- delijk boord van den oostelijken kanaalarm te Ter Neuzen. (Raming f 18,500.) ZEET1JD1NGEN. Van 10 tot en met 12 Juli. Onder Maastricht is een geval van Aziatische cholera voorgekomen en in die stad een twijfelacbtig geval dier zelfde ziekte. Onder Gemert, in Noord-Brabant, zijn van een kudde van 130 scbapen 47 door den bliksem gedood. Eer<*ister-nacht oinstreeks 4 uren kwamen te Breda de °treinen 560 en 586 bij het binnenkomen van het station in botsing. Beide treiuen ont- spoorden. De hoofdconducteurs Koeder en Collet werden gedood. Aan het materieel werd veel schade toegebracht. Eergisterochtend was bet opgaand spoor weder berijdbaar. Nader meldt men omtrent deze ramp. De beide conducteurs werden oniniddellijk gedood; van den een was het hoofd verpletterd, van den ander de borst iugedrukt. Een remmer, die plaats genomen had in het hokje, voor hem bestemd, moest daaruit gezaagd worden, en alboewel zich aanvankelijk verschijnselen van inweudige kneuzing vertoonden, bleek dit meer de uiting van scbrik te zijn deze is dus aau de ramp ontsnapt. Het terrein vertoonde een ware chaos van ver- woestingde waggons waren in en op elkaar geschoven, meest alien verbrijzeld eu vervormd, zoodat de materieele schade zeer aanzienlijk is. Datum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Ven/.en 11 12 Eng. s.s. idem idem idem Spaana. s.s. Astrologer James Malam Wark worth Ann Webster Calon 2580 2949 1974 2241 4251 Leith Helsingfors New-Castle Londen Bilbao stukg. hout stukg. idem minerie Vau Ter Meuien 10 11 Eng. s.s. idem idem idem Jacinth Mary Lohden River Derwent Septima 1356 3858 2272 3606 Middlesbro Hartlepool Londen Sunderland ledig idem stukg. ledig Voor Gent t 11 12 Eng.st.jacht Eng. s.s. idem idem Venetia Spindrift Hebble Rosa 2316 Antwerpen 2003 Londen 2558 Goole 1294 idem ledig stukg. idem idem Van Cient 11 Eng. s.s. idem idem idem Ousel Norma Ouse Sea Belle 2309 1385 1929 2152 Antwerpen Goole idem Londen stukg. idem idem idem Voor Selzaete i 12 Commercial 321 j Havre creosoot Van 10 tot en met 12 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op- en 41 afgeschutlangs de Westsl. 3 op- en 1 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 2