BURGERJjIJKE STAND? I onverkwikkelijke en ellendige om het algemeen belang en wet en recht aan het belang van zich- zelve of van enkele vriendeu op te offeren, geen zweem. Klaarblijkelijk gold bet bij alien en bij iedereen alleen en uitsluitend het belang der ge- meente. Alle hulde dus aan de debatters, of liever want fzwijgen is dikwerf goud'' aan de leden van den Ra&d in het algemeen. Gelijk evenwel gewoonlijk bij een geanimeerd debat, kunnen uiet alle aangevoerde argumenten den toets doorstaan. Zoo ook in dit geval. Het heeft namelijk velen getroffen te lezen dat Ter Neuzen en Hoek reeds zooveel van het Rijk hebben gekregeu en Zaamslag nog niets. Is dit juist geoordeeld Hoek is wat geldelijke draagkracht betrefi met met Zaamslag te vergelijken. Het heeft daarbij een veel grooter strandgebied, dat tegen de zee moet worden verdedigd, dan Zaamslag. Boven- dien is het grootste deel van het strandgebied van Zaamslag calamiteus. Kost dit soms niets aan het Rijk en ook aan de Provincie? Zou het uiet wenschelijk zijn dat de eigenaren van gronden in de calamiteuse polders een grooter deel der kosten van de oeververdediging voor hunne rekening kregeu Ter Neuzen krijgt zooveel, dat het reeds bijna al zijn bezittingen van voorheen kwijt is en dat in de laaatste jaren de belastingen er tot eene vroeger ongekende hoogte zijn moeten worden opgevoerd. Het heeft een eigen haven, waarvan de kosten van onderhoud voor rekening der gemeente komen, terwijl de inkomsten er van door het Rijk tot zich worden genomen. Het kanaal is Rijkszaak en de nitgaven daarvoor gedaan, die aan geheel de streek ten goede komen, zijn natuurlijk voor rekening van het Rijk. Zoo heeft het Rijk eenige jaren geleden zekere lengte loskaden langs het kanaal gemaakt, maar dit was volstrekt noodig voor het lossen en laden van groote schepen, die aan het Rijk aanzienlijke rechten betalen, waardoor 's lauds kas deswege veel meer trekt dan uitgeeft. Er moest van Rijks wege zeer veel meer ten behoeve van de scheepvaart op het kanaal worden gedaan. Vooral met het oog op het algemeen belang dezer streek ware het beroep op Ter Neuzen dus beter achterwege gelaten. De zeehavens vallen tegenwoordig zeer in den smaak van velen. Men hoort veel spreken van Scheveningen en den Haag zeehaven, Brussel en Brugge zeehaven enz. De haven van Vlissingen diende in dit opzicht tot groote be- dachtzaamheid te stemmen. Vroeger werd algemeen zeer veel heil gezien in het bezit van binnenhavens, en tegenwoordig ziet men bijna overal binnenhavens als groote geldverslinders opruimen en er zouden er nog veel meer volgen indien het opruimen niet zooveel geld koste. Met dankbetuiging voor de plaatsing, Ter Neuzen. Een Oud Ter Neuzenaar. Van 16 tot en met 30 Juni. ZEETIJDINGEN. Van 3 tot en met 5 Juli. a Van 3 tot en met 2 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschutlangs de Westsluizen 4 op- en 2 afgeschut. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juni. Gustavus Adolphua van Ecken, oud 30 j., jm. en Seraphina Amelia Smet, oud 27 j., jd. Theophilus Constantinus van Duijze, oud 21 j., jm. en Amelia Joanna van Kemseke, oud 21 j., jd. 20 Juni. Emile Piessens, oud 34 j., jm. en Anna Theresia Hooft, oud 39 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Gustavus, z. van Franeiscus Hoef- nagels en van Maria Leonia Dansaert. 13 Juni. Johannes Constantinus, z. van Antonius Eduardus Verbist en van Pharailde Thomaes. 14 Juni. Joseph, z. van Petrus Joannes de Beijn en van Rosalia van Boven. 21 Juni. Petrus, z. van Ferdinandus Joannes de Keijzer en van Seraphina Beer naert. 23 Juni. Josephus Franeiscus, z. van Ludovicus van der Heijden en van Maria Schuddings. Overlijden. 4 Juni. Juliana Verstraeten, oud 43 j., wed. van Josephus Weemaes. 9 Juni. Drie als levenloos aange- geven kinderen van het mann. geslacht van Petrus Blommaert en van Maria Regina van der Heijden. 15 Juni. Een als leven loos aangegeven kind van het mann. geslacht van Charles Louis van der Heijden en van Stephania van Ertvelde. 21 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Johannes Josephus Staal en van Eugenia de Wael. 28 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van August Nonncman en van Maria Ludo- vica Verhelst. Hoewacht. Geboorten. 20 Juni. Bertha Maria, d. van Dominicus Meuleman en van Marie Leonie de Bock. 21 Juni. Josephine Marie, d. van Josephus de Wolf en van Marie Amelie Vervaet. 29 Juni. Aloysius, z. van Josephus van de Velde en van Leonie Vaessens. Overlijden. 21 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Jozephus de Wolf en van Marie Amelie Yervaet. 23 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van Eduardus Hamerlinck en van Joanna de Clercq. Maria van Hove, oud 61 j., echtg. van Hippolite Taeijmans. Ossrnisse. Geboorten. 15 Juni. Maria Louisa, d. van Jacobus Burggrave en van Elisabeth Vergauwen. 21 Juni. Josephus Jacobus, z. van Petrus Francies de Kort en van Philomina de Rijk. 23 Juni. Hijpolitus Hulianus, z. van Jacobus de Waal en van Julia Johanna IJsebaert. 27 Juni. Tona, d. van Comelis Vinke en van Jacomina de Feijter. Philippine. Geboorten. 14 Juni. Coralie, d. van Ludovicus Rammeloo en van Ulalie Maria van Hee. 25 Juni. Marcel Petrus, z. van Leopold Carolus Comelis er. van Mathilda Francisca Rammeloo. Overlijden. 3 Juni. Elizabeth de Yries, oud 16j., d. van Jacobus Bernardus en van Sophia Francisca de Wit. at VLAG. NAAM. M®. Van en naar. Lading. Voor Ter NeuzenI 4 Eng. s.s. Anglia 2469 Leith stukg. idem Lotus 1651 Dordrecht ledig 5 Noor. bark New Grenada 952 Frederikstad hout Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. idem Hebble 2558 Goole idem Van Ter Mensen i 3 Belg. s.s. Elzine 1859 Middlesbro ledig 4 Eng. s.s. River Derwent 2272 Londen stukg. Voor (went l 3 Eng. s.s. Ralph Creyke 2065 Goole stukg. idem Norma 1385 idem idem 4 Bus. s.s. Vera 4090 Riga vlas Deens. s.s. Hamlet 3137 idem hout 5 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Dynamo 1364 Hull idem Van (went i 4 Duits. s.s. Renata 2083 Stettin steen Eng. s.s. Shieldrake 3057 Antwerpen stukg. idem Ralph Creyke 2065 Goole idem idem Norma 1385 idem idem 5 idem Sea Belle 2152 Londen idem idem Ocean King 2652 New-Castle ledig Van Belzaete t 3 Eng. sch. Coaltar 621 i Hamburg ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 6