IB Plezierreis nan Walsoorden. Ongeveer 3 gemeten B06GE, Gemengde berichten. Advertentien. Tentoonstelling Antwerpen. Een ding is zeker, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Telegrafische berichten. v TER NEUZEN, 6 Juli 1894. Wij verwijzen onze lezers, houders van Rotter- damsche Schouwburgloten, naar achterstaande adver- tentie tot inwisseling voor nieuwe loten naar het plan in ons nommer van 20 Juni j.l. breedvoerig medegedeeld. Na 15 Juli bestaat er voor inwisseling geen gelegenheid en hebben de oude loten, zoo het plan doorgaat, geene waarde tneer. Naar wij vernemen zullen verschillende leden der M'j tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, afdeeling Hulst, benevens hunne vrouwen, dochters en zonen op Maandag 16 Juli aanstaande gezamenlijk een bezoek brengen te Brugge aan de algemeene tentoonstelling van paarden, rundvee, varkens, schapen, pluimgedierte, zuivelbereiding, landbouwwerktuigen en alle voorwerpen met den landbouw gemeen. Deze tentoonstelling met wedstrijd, ingericht door de provinciale landbouwmaatschappijen van Oost- en West-Vlaanderen, met subsidie van het rijk, de beide provincien en de gemeente Brugge, belooft schitterend te zijn, aangezien behalve aan medailles, ruim 45000 francs aan premien zijn uitgeloofd. Prijzen worden uitgeloofd voor zware landbouw- paarden rundvee van zuiver Vlaamsch of Casselsch ras, Veurner-ambachts, Hollandsch, Jersey, Bre- tonsch ras en andere rassen. V oor versche en potboter, kaas, honing en likeuren met honing gemaakt, geele was, landbouwwerktuigen enz. enz. Bij beschikking van den Minister van financien is benoemd tot commies-ontvanger te Koewacht de commies der 2do klasse bij rijks- belastingen te Rotterdam L. Geelen. Heden werd aan het gebouw van bet provinciaal bestuur te Middelburg aanbesteed het maken en inbangen van bouten vloeddeuren voor het binnenhoofd der Westsluis te Ter Neuzen. (Raming 7000.) Hiervoor hadden ingeschreven de beeren C. F. van Fraeijenhove te Ter Neuzen voor 7150 M. van den Hoek te Ter Neuzen voor 7140 C. Klooswijk voor /"7100 en G.J. Ilalkenstein te Ter Neuzen voor 6440. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoorweg albier de volgende zeeschepen ingekomen om aldaar te lossen of te laden Bestemd voor Selzaete kwamen 18 en vertrokken 17 zeeschepen, tegen 30 en 26 in het vorig jaar. Voorts werden opgeschut 1874 en afgeschut 1801 binnenvaartuigen, tegen 1585 en 1569 in het vorig jaar. Axel, 5 Juli. Heden slaagde te's Gravenbage, voor bet lste gedeelte notarieel staatsexamen, de beer J. P. Oggel, geboren te Axel. Zaamslag, 3 Juli. Ter jaarlijksche paarden-en veemarkt waren aangevoerd 20 paarden, waarouder 2 hengsten, 30 stuks rundvee en 12 varkens. Be navolgende premien werden uitgereikt aan C. F. Michielsen, te Zaamslag, voor het grootste getal paarden f 2,50 D. Dekker Jr., te Zaamslag, voor het grootste getal hoomvee f 2,50 Abr. de Mul, te Zaamslag, voor het schoonste paard van 47 jaar oud /5; C. F. Michielsen, voornoemd, voor het schoonste paard van 3 jaar oud f 2,50 J. Dieleman Wz., te Zaamslag, voor het schoonste paard van 2 jaar oud f 2,50Abr. Dees Jacsz., te Zaamslag, voor het schoonste paard van 1 jaar oud f 2,50 denzelfden voor de beste baatgevende koe f 5L. de Moor, te Axel, voor het vetste stuk hoorvee 5 Job. de Feijter, te Zaamslag, voor den schoonsten dekhengst f 5K. Broek- hoven, te Sluiskil, voor het grootste getal varkens 2. St. Jansteeu. Zondag namen 4 leden van de societeit St. Jean aan eene scbieting deel van hare Goescbe zuster Jacoba van Beieren te Goes. Zij schoten aldaar oppervogel, zijvogel, kal en negen kleine vogels, een en ander tot groote verbazing van de scbutters aan gene zijde der Scbelde. Iloofdplant. De heer CI. Thomaes is met 50 van de 53 stemmen tot raadslid gekozen. De heeren Hamelynck, J. S. Boone en L. le Cluyze hadden ieder 6en stem. Januari. Februari. Maart. April. Mei. Juni. 35 30 31 38 38 42 214 17 s, 6 m., 3 1., 2 k., lh., 2 ij., 2 pp., 1 1 Po lg- 20 s., 8 1., 2 m., 2 ij., 1 k., 1 pp., 1 p. 25 s., 2 h., 1 m., 11., 1 k., 1 pp. 20 s., 8 h., 3 1., 2 ij., 2 pp., 1 m., 1 k., 1 r.ij. 23 s., 8 h., 4 ij., 2 m., 1 1. 19 s., 10 h., 5 m., 3 ij., 31., 2 pp. 86771 66844 64149 76748 85799 96064 476375 Uitgevaren zijn in Januari 29, in Februari 19, in Maart 26, in April 24, in Mei 26 en in Juni 37 zeeschepen. Gedurende de eerste helft van het loopende jaar zijn alhier binnengekomen bestemd voor Ter Neuzen 214 en van Ter Neuzen vertrokken 161 zeeschepen, tegen respectivelyk 260 en 197 over hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Bestemd voor Gent werden opgeschut 330 en komende van Gent afgeschut 390 zeeschepen, tegen 376 en 427 in het vorig jaar. Middelburg, 6 Juli. In de heden gehouden zitting der Provinciale Staten van Zeeland is tot buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten berkozen de heer J. M. Kakebeeke. Aangenomen werden o. a. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot mach- tiging van hun college, om eene rechtsgeding te voeren in zake bet hulploon voor de stoomboot Walcheren". Voorstel van Ged. Staten omtrent het verzoek van den gemeenteraad van Hoofdplaat, om die gemeente op te nemen onder de aanlegplaatsen van den stoombootdienst op de Wester-Schelde, waarbij gevoegd zijn adressen tot adhaesie van de gemeenteraden van Biervliet en IJzendijke. Voorstel van Ged. Staten tot wijziging van artikel 87 van bet reglement op de wegen en voetpaden. Voorstel van Ged. Staten tot verbooging van het aan de gemeente Biervliet verleende renteloos voorscbot voor wegsverbetering. Voorstel van Ged. Staten tot het verleenen van een subsidie gedurende drie jaren aan de afdeeling »Zeeland" van de vereeniging»Het Nederlandsche Rundveestamboek." Voorstel van Ged. Staten tot het opnieuw verleenen van een subsidie gedurende twee jaren aan de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in ZeelandV, ten behoeve van de paardenfokkerij. Voorstel van Ged. Staten op bet verzoek van het boofdbestuur der Maatschappij tot bevor dering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland om den op de Provinciale begrooting voor- komenden post voor landbouwlezingen ook te mogen aanwenden tot bevordering van het onderwijs in den landbouw, zuivelbereiding, hoef- beslag en aanverwante vakken. Het voorstel van Ged. Staten tot het verleenen van pensioen aan de weduwen en weezen van Hij oordeelde het echter niet verstandig hierop in te gaan, maar dacht haar verder in de engte te kunnen drijven door de vraag„Beschuldigde mevrouw Rechling u, dat u dat halssnoer ontvreemd zou hebben Hij had het meisje juist beoorbeeld. Valentine had van hareu vader een fijn eergevoel geerft, dat door haar opvoeding en door de krenkingen, die dit gevoel in haar afhankelijke betrekking had onder- vonden, uitermate prikkelbaar was geworden. Weer stond haar nu het tooneei van dien morgen met al zijn afschuwelijkheid voor den geest, weer voelde zij den toorn in haar gemoed opvlammeD. Nog vervuld van de gedachte, dat zij zich moest verweeren tegen den smaad, die de overledene haar eenigermate nog uit het graf had aangedaau, ver- haalde zij met groote levendigheid alles, wat tusschen haar en mevrouw Rechling was voorgevalien. En wat zij niet vertelde meende de rechter zelf te kunnen aanvullen. De vronw, die het meisje zooeven doodelijk beleedigd had, vroeg van haar een ver- frisschenden drank eu verblind door toorn droppelde zij in den drank een weimg van het vergift, dat de dames soms als schoonheidsmiddel aanwenden. „Kostte het u geen strijd, uw vijandin een verfrissching te geveu vroeg hij. ,/Ja, dat kostte het mij," antwoordde Valentine, ,/ik ik wenschte Wat wenschte u Zij antwoordde niet. De levendigheid van daar- eyen was vervlogen met de woorden, die op haar lippeu bestorven waren. Zij keerde tot de werke- lijkheid terug Daar zat zij in de verhoorzaal tegenover den rechter, wiens hoofd in de schaduw bleef, ter wij 1 haar gelaat ten voile beschenen werd door het licht van de gaslamp boven de tafel. n,Toen verlangde uw gemoed naar wraak, niet waar vroeg Hausler. Zij zweeg. #Toen kwam de begeerte op, die vrouw dood aan uw voeten te zien." Nog altijd zweeg zij ze bedekte haar gelaat met de handen en zonk kermend in haar stoel. De rechter liet haar geen tijd om zich te her- stellenonmiddellijk vroeg hij//En op dien wensch volgde de daad toen mengde u het vergift in het water, niet waar Die woorden hadden toch niet de uitwerking, die hij zich daarvan had voorgesteld, het ver- schilde echter niet veel. //Als ik op dat oogenblik een wapen in de hand had gehad, zou ik het tegen haar gebruikt hebbengeloof ikant woordde zij. yDat zou ten minste eervoller en moediger ge- weest zijn dan u op verraderlijke wijze van vergift te bedienen," sprak de rechter op strengen toon. #Ik had noch het een, noch het ander." ant woordde Valentine, die weer in dezelfde muedelooze stemming verviel, waarin ze bij het begin v het verhoor verkeerde. (Wordt vervolgd.) ambtenaren van den Provincialen waterstaat werd aangehouden. De heer Van Woelderen stelde voor Ged. Staten uit te noodigen een onderzoek in te stellen of de stoombootdienst op de Wester-Schelde niet door particulieren kan worden geexploiteerd, wat werd aangenomen. De N. Pr. Gr. Ct. verhaalt het volgende j, de zwarte hen, werd verstooten uit het hoenderhok. De kippenfamilie gunde haar geen plaats in het hok, zelfs niet om de eieren te leggen. En toch wilde zij niet ontrouw worden aan haar meester. Daarom trachtte zij toegang te verkrijgen tot zijne woning, ja, had de bruta- liteit tot het kantoor door te dringen en in een der vakken van het schrijfbureau van den meester een ei te leggen. De eigenaar, waardeerende de goede bedoelingen van zijne gevederde dienares, beschouwde deze daad niet als inbraak nog als brutaliteit, liet haar begaan en sedert dien tijd legt de kip bijna iederen morgen een ei in een der vakken van het schrijf bureau van een onzer medeburgers. Voegen wij hier nog bij dat de hen kalm haar gang gaat, ondanks de werkzaamheden van het perso- neel, ja af en toe aan het raam pikt om binnen gelaten te worden, dan is hiermede deze merk- waardige kippenhistorie ter algemeene kennis gebracht. Een der voornaamste aantrekkelijkheden van de tentoonstelling te Antwerpen, het lucht- kasteel, zal binnenkort gereed zijn. Het is te betreuren, dat deze clou niet eerder gereed kwam, maar wanneer men de vele moeilijkheden en tegen wer kin gen kent, die de ontwerper heeft ondervonden, dan blijft alleen bewondering over voor den moed en de volharding, die de heer Tobiansky in deze getoond heeft. De moeder van generaal Boulanger is Dinsdag in den ouderdom van 92 jaar te Parijs gestorven. De oude dame heeft nooit het ongelukkig uiteinde van haar zoon vernomen. Haarnicht, mile Griffith, met wie zij de vijfde etage van een huis in de avenue de Breteuil bewoonde, nam alle mogelijke voorzorgsmaatregelen om haar onwetend te laten van hetgeen er gebeurd was. Iederen dag deed zij een courant van eenige jaren her op de post, en als dan het blad bezorgd werd, las zij daaruit aan de verrukte moeder de verwachtingen der revisionistische partij voor. De oude vrouw is gestorven in het geloof aan het succes van haar zoon, wiens terugkomst haar iederen dag beloofd werd. Indien aan den wensch van den generaal wordt gevolg gegeven, zal het lijk der moeder een plaats vinden in den grafkelder te Ixelles, naast dat van den zoon. Zondag morgen vroeg, te vier ure, zijn er 228 anarehisten in verzekerde bewaring genomen, waarvan 168 te Parijs. Vooraf was niemand iets bekend van dien maatregel. De commis sarissen van politie te Parijs hebben eenvoudig een half uur vroeger van den prefect aanzegging gekregen, wat zij te doen hadden. De meeste der gearresteerde anarehisten waren reeds vroeger in verzekerde bewaring en gedurende de laatste maanden door het parket op vrije voeten gesteld. Een der anarehisten, Zo d'Axa geheeten, was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en Zondagmorgen was die termijn verstreken. Hem werd dus aangezegd, dat zijn straftijd geeindigd wasmaar toen hij den drempel der gevangenis achter zich had, werd hij ten tweeden male achter slot en grendel gezet. Aan die gevangenneming op zoo groote schaal is het zeker te danken, dat het te Parijs zoo rustig is gebleven op den dag der begrafenis van Carnot. Daarom scheen die maatregel ook genomen te zijn. Voor het gerechtshof te Miinchen heeft dezer dagen een boevenbende terechtgestaan, die er haar werk van maakte schilderijen en schetsen te ontvreemden ten nadeele van den schilder Franz Lenbach. Zij bestond uit een bediende van den meester, zekeren Wagner, den schilder Zankl, een porseleinschilder, zekeren Bubeniszik, en een handelaar is oudheden, Deininger genaamd. De gestolen schilderwerken werden voor een spotprijs aan verschillende kunstkoopers te Muuchen verkocht, die ze voor hooge sommen van de hand zetten. Om het te verklaren, dat de anders zeldzame schilderijen van Lenbach zoo plotseling in menigte werden verhandeld, strooide de bende uit, dat de meester was ge- ruineerd en een zijner neven den schat van schilderijen nu heimelijk verkocht Het gerechtshof veroordeelde Zankl tot twee en een half jaar, Wagner en Deininger tot ander half en Bubeniszik tot een jaar en drie maanden. Verscheidene kunstkoopers te Miinchen speelden in het geding als getuigen een zeer onaange- name roi. Lenbach raamt zijn verlies op ettelijke honderd- duizenden marken. Voor het proces begon maakten de Miinchener kunstkooper Putterich en een jonge neef van van Lenbach, eveneens schilder, zich vankant. AAN'BESTEDING. Op Vrijdag 13 Juli 1894, des voormiddags 11 ure, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, van Het verdiepen en verbreeden der havengeul, het maken van eene los- en laadplaats met scheepszate en bijkomende steenglooiing- en zinkwerken in de haven te Breskens, be- hoorende tot de havenwerkeu in Zeeland. (Raming f 35,000.) Op Dinsdag den 10 Juli a. s. hoopt door Gods goedheid onze geliefde moeder M E G E L 1N A L E U IV I S, Wed. H. Moens, haar 98aten geboortedag te vieren. Zaamslag, 6 Juli 1894. Namens de familie, J. MOENS. Getrouwd ABRAHAM VAN OVERBEEKE ADRIANA PIETERNELLA LEUNIS die, ook namens wederzijdsche familie hun oprecllteil dank betuigen voor de vele bewijzen van belang- stelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 5 Juli 1894. GeborenMARIA GEERTRUID. J. P. W. ROMMEL. J. P. ROMMEL-Broeksma. Ter Neuzen, 5 Juli 1894. Allen, die ons blijken van deelneming gaven in het smartelijk verlies, dat ons trof, betuigen wij onzen Irartelijken dank. Ter Neuzen, 6 Juli 1894. A. M. SCHAGEN VAN LEEUWEN. A. G. J. F. SCHAGEN VAN LEEUWEN. De plezierreis op 15 Juli a. s. van Walsoorden naar Antwerpen zal gemaakt worden met de wel bekende en goed ingerichte raderstoomboot //Wilford IV", ladende 350 personen, welke alien eengeschikte plaats vinden in de kajuiten. Kaarten steeds verkrijgbaar ad f 1,25 bij ED. VAN MIEGHEM, Kloosterzande. Sunlight Zeep geeft steeds verblijdende uitkomsten, terwijl namaak altijd teleurstelt. j Het woord ^Sunlight" is gestempeld op ieder stuk, let vooral hierop, want eerst t dan is men verzekerd eene uitmuntende Zeep, vooral voor de wasch, te ontvangen. yjf Overal verkrijgbaar a 35 Ct. per doos. {jj| Van Lijndenpolder. Mr. J. P. Dronkers, Notaris te Ter lVeuzen, zal ten verzoeke van den HoogGeboren heer WA. Graaf VAN LIJNDEN, lid van Gedeputeerde Staten, op Diusdag 10 Juli 1894, dadelijk na all nop van de vruchten veiling voor Mevrouw de weduwe VINK, ongeveer 4 ure 's namiddags, pre- senteeren te verkoopen wassende aan landen van den verkooper, alwaar te vergaderen. T E HOEK. De Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de Wed0 en Erven Pr DE PUTTER, op Doilderdag 12 Juli 1894, des na middags te 1 unr, in het openbaar verkoopen 3£ hektare TAR WE, 2 GERST, 1| ROGGE, 1£ HAVER, 2£ ERWTEN, 2J BOONEN, wassende op landen der hofstede, bewoond door den mede-verkooper Jac" Scheele Dz. in den Nieuwe Neuzenpolder, gemeente Hoek. Te vergaderen op gezegde hofstede. Van on bekende koopers zal borgtockt of contailte betaling worden gevraagd. Maand. Getal. Geladen met K.m.inhond bruto. In deze kolom beteekenen de letters s. stukgoederen, m. minerie, ij. ijzer, k. kolen, b. hout, 1. ledig, pp. pijpaarde, p. pitchkolen, r.ij. ruw ijzer, g. guano. EN IN DEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 2