Dankbetuiging. te Ter Neuzen. Eeng partij HUISRAAD, AANBESTEDING. BURGERUJKE STAND. Advertentien. Handelsberichten. Een ding is zeker, Openbare Verkooping aan te besteden Gemeenteraad van TerNeuzen, tot en met 11 Juni werden langs 15 Augustus 1894. ZAAM8LAG (Val.) Het bouwen van eenWOONHUIS te Hoek. het verzekerde bedrag en gaf aan den geneesheer die bet rapport had geteekend en aan den agent elk 25,000 frs. Deze rechtszaak wekt veel belangstelling schrift- kundigen hebben verklaard dat de handteekening op de aanvraag valsch is. Het lijdt geen twijfel meer of de Europeesche beschaving oefent ook invloed op Japan. Zelf de huwelijksadvertenties hebben daar ingaug gevonden. In een der Japansche bladen kan men de volgende lezen vEen jonge dame wenscht te trouwen zij is zeer mooi, heeft een rooskleurig gelaat in donker haar gevat, wenkbrauwbogen in den vorm van een wassende maan en een kleinen maar sierlijken mond Zij is ook zeer rijk rijk genoeg om den dag aan de zijde van hare geliefde bloemen en den nacht met zingen tot de sterren en tot den hemel door te brengen. De man op wien hare keuze zal vallen moet jong, knap en welopgevoed zijn. Hij moet ook geneigd zijn met haar hetzelfde graf te deelen." In het circus Busch te Weenen, had Dinsdag avond opnieuw een ongeluk plaats. De merrie „Volina" schriktq op zeker oogenblik en wierp haar bereidster, juffrouw Christina Witt, uit het zndel. De jonge dame bleef met een voet in den stijgbeugel hangen en werd de manege rondgesleurd. Men suelde toe, bracht het dier tot staan en voor- kwam hierdoor verder onheil. Juffrouw Witt bleef bewusteloos in het zand liggen en moest uit de manege worden gedragen gelukkig heeft zij, be- halve eenige ontvellingen, geen ernstige kwetsuren gekregen. „Volina" blijkt hoe langer hoe meer een echt otigeluks-paard te zijn. In Dresden doodde het dier, doordien het uitgleed, een jonge ballet- danseres, Zondag veroorzaakte het zekeren heer Krieg een ongeval en nu was juffrouw Witt bijna weder het slachtoffer geworden. Het paard is heel mak en zachtzinnig, maar buitengewoon zenuwachtig 't is daarom zeker maar geraden om het niet meer in den circus te gebruiken. De persoon die in Hamburg op heeterdaad is betrapt, terwijl hij in zijn werkplaats bezig was, valsche Engelsche en Amerikaansche muntbiljetten na te maken, is een lithograaf, die in een der voorsteden woont, daar zeer gezien is en vele eigendommen bezit. Zijn medeplichtige die de biljetten uitgaf, is koopman. In beider womog werden stapels zeer fraai nsgemaakte valsche biljetten van 5 pond sterling en 5 dollars aangetroffeu, voor een waarde van millioenen. De regeering der er- eenigde Staten had een premie van 30.000 dollars uitgeloofd voor het opsporen der falsarissen, die reeds lang huu gevaarlijk handwerk met goed ge volg hadden uitgeoefend. Niet alleen de bierbrouwers, maar ook de bierhuizen te Berlijn zijn met de socialisten in strijd geraakt. Deze laatsten, die namelijk geen bier gebruiken van de in de ban gedaDe brouwers, willen de slijters en bierverkoopers dwingen hun voorraad steeds voor eene ,/Commissie van onderzoek open te stellen, opdat deze kan nagaan, of er ook ver boden bier wordt geschonken. Tegen dezeu dwang hebben zich nu 700 bierverkoopers verbonden met de bierbrouwers om op straffe van 500 mark boete voor den eersten en van 3000 mark voor den laatste, niet aan de eischen der socialisten toe te geven. Het aantal vensterruiten die door den hagel te Weenen gebrokeu zijn, wordt op meer dan een millioen geschat, ter waarde van omstreeks 50,000 gulden. In het algemeen ziekenhuis werden 10000 ruiten vernield. Te Langeleben (Bruuswijk) waren sedert den 23|ten der vorige maaud twee kinderen, een meisje van 2 en een jongeutje van 3 jaar spoorloos ver- dwenen. Alle nasporingen in het Elmwoud bleven vruchteloos en men veronderstelde reeds, dat de kinderen geroofd zouden zijn. Eindelijk na 6 dagen, vond men de kleiue kinderen ongeveer een uur gaans van hunne woonplaats Id een holleu weg als lijkjes. De arme kleinen waren in het bosch ver- dwaald geraakt en blijkbaar van honger omgekomen. lu de Voss. Zeitung wordt aangetoond, dat de wedrennen in Duitschland den achteruitgang van den paardenstapel hebben veroorzaakt, wegens de overdreven zucht om volbloedpaardeu te krijgen. Een halve eeuw geleden had Duitschland een zeer krachtig paardenras, dat tegen weer en wind en lange tochten bestand was. Het voerde toen meer paarden uit dan in. Door de „volbloedmauie echter, die in de laatste halve eeuw steeds toenam, is de/ paardenteelt allengs zeer achleruitgegaan. In 1881 moesten reeds 55,000 worden mgevoerd, ter waarde van 49 millioen mark j en dit getal is in 1891 reeds tot 91,000 gestegen voor een bedrag van 73Vs millioen. De uitvoer, die in 1883 nog 19,000 bedroeg, voor een waarde van 23 millioen, was in 1891 tot 7,900 gedaald, ter waarde van 9 millioen. De reden ligt volgens den schrijver daariu dat bij den paardenteelt te veel op volbloed gelet wordt. Er waren in Duitschland in 1892 2,650,000 paarden, die gemiddeld 10 jaren dienst kunnen doen, zoodat jaarlijks 265,000 tot aanvulling noodig zijn. De stoeterijen in Pruisen dat 7* van deii stapel bezit, leveren slechts 125,000 veulens, waarvan meer dan 2/s volbloed zijn. De nijverheid en de landbouw komen 120,000 paarden te kort, terwijl de cavalerie- en weeldepaardeu 70,000 te talrijk zijn. De wedrennen, die vooral tot deze onevenredig- heid aanleiding hebben gegeven, zijn dus volgens den schrijver in dubbele mate schadelijk geweest. Zij hebben het dobbelen bevorderd en den paarden stapel doen achteruitgaan en geheel verkeerd doen samenstellen. Onlangs brachten vier jonge Turken het lijk van een man, in een doodkist, aan de moskee of kerk te Kassim-Pascha (een voorstad van Konstan- tinopel) en verzochten den Iman of priester, den doode, de door den Koran voorgeschreven was- schingen te doen ondergaan. Zij lieten een acte van overlijden zien, waaruit bleek, dat de doode Osman heette, en uit Vau, een Turksche provincie in klein Azie, afkomstig was. Toen de Iman het deksel van de kist liet oplichten, ontwaarde hij een afschuwelijk schouwspel. Het lijk was vreeselijk verminkt en geheel met bloed bevlekt. Daar de brengers van de kist eerst na de ter aarde bestelling mochten vertrekken, gelijk bij elke Turksche be- grafenisplechtigheid gebruik is, verzochten zij den Iman zooveel mogelijk spoed te maken en beweerden, dat zij dringende zaken hadden af te doen. De priester die, schijnbaar volkomen kalm, de plechtigheden een aanvang liet nemen, vond gelegenheid om de politie te waarschuwen en spoedig daarop kwamen ook zes agenten met een geneesheer. De dokter verklaarde, na het lijk te hebben geschouwd, dat de overledene een geweld- dadigen dood was gestorven. Toen de jongelieden dit hoorden, deden ze alsof ze zeer verbaasd waren en beweerden dat zij Osman dood in zijn kamer hadden gevonden en zich hadden gehaast om hem den laatsten dienst te bewijzen. Over de oorzaken van zijn dood wisten zij niets mede te deelen. De zeer verdachte kuapen werden naar het politie-bureau overgebracht en ook daar bleven zij hardnekkig beweren dat zij de waarheid hadden gesproken. Natuurlijk bleven de muiters in arrest en wordt een onderzoek ingesteld. Zitting van Maandag 11 Juni. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jac. de Feijter, Mr. Dronkers, Joz. de Feijter, Harte, Moes, Tazelaar, Wieland, Van IJsselsteijn, De Koeijer en Donze. Afwezig de heeren Yisser en Yan der Hooft met mondelinge en de heer Nelemans met schriftelijke kennisgeving. Na opening der vergadering leest de secretaris de notulen der vorige, die onveranderd worden vastgesteld. Hierna wil de Voorzitter de openbare zitting sluiten en overgaan tot het houden eener beslotene zitting om daarin te lezen de notulen der vorige beslotene zitting. Naar aan leiding van de vorige maai gemaakte opmerkingen dat het lezen dier notulen zoolang geduurd heeft stelt hij voor te bepalen, dat die lezing voortaan niet langer dan 15 of 20 minuten zal duren. De heer Van IJsselsteijn is van gevoelen, dat de Raad zich van die opmerkingen niets behoeft aan te trekkeu en besloten zitting kan houden wanneer en zoolang het hem goed dunkt. Het gaat ook maar moeilijk om een tijd te bepalen want het is niet vooraf bekend, of soms een der leden in eene geheime zitting iets wil ter sprake brengen. Men zou echter met het lezen dier notulen kunnen wachten tot aan het einde der vergadering. De Voorzitter zegt, dat volgens het reglement van orde dit lezen bij het begin van de vergadering moet geschieden, terwijl de heer Van IJsselsteijn opmerkt, dat de Raad daarvan toch mag afwijken. Nadat de Voorzitter nog opmerkte, dat de verslaggevers dan toch voor het sluiten der vergadering moeten terug komen en hij inzage genomen heeft van het reglement van orde, waaruit blijkt, dat het lezen dier notulen niet aan het begin der zitting wordt voorgeschreven, wordt besloten om het lezen van de notulen der vorige geheime zitting tot het einde der vergadering te verschuiven. Alsnu deelt de Voorzitter mede, dat van Ged. Staten is ontvangen een uittreksel van het Koninklijk besluit, waarbij is goedgekeurd het Raadsbesluit van 29 Maart, het maximum van den te lieffen hoofdelijken omslag opvoerende tot 18,000. Verder is van Ged. Staten ontvangen een brief naar aanleiding van den voorgaanden, waarbij wordt terug gezonden het kohier van den hoofdelijken omslag, onder de opmerking, dat dit door den Raad was vastgesteld voor de nu ont vangen Koninklijke goedkeuring van het verhoogd maximum. Nu deze verkregen is, verzoeken Ged. Staten, dat de vast- stelling door den Raad geschiedt, na welke vaststelling dit college het kohier terug verwacht. De Voorzitter geeit te kennen, niet te begrijpen, waaruit deze handelwijze van Ged. Staten voortspruit, daar de Uneven toch zijn goedgekeurd en het enkel een kwestie voor den vorm is. Hij stelt echter voor het kohier vast te stellen, zooals het is opgemaakt, waartoe z. h. s. wordt besloten. Nog is van Ged. Staten ingekomen een bericht, houdende goedkeuring van een Raadsbesluit tot uitgeven van grond in erfpacht. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter doet hierna mededeeling van een schrijven van den benoemden onderwijzer J. de Jonge van Dirksland, berichtende, dat hij zijne benoeming aanneemt en waarschijnlijk met 1 Aug. of 1 Sept. in dienst zal kunnen treden. Van den benoemde D. A. van Houten is bericht ontvangen, dat hij om finaneieele redenen voor de benoeming van onder wijzer alhier bedankt. De Voorzitter drukt hierover zijn spjjt uit, daar juist om hem benoemd te krijgen nogal eenige moeite is gedaan. Beide brieven aangenomen voor kennisgeving. Nog is ingekomen een adres van J. C. de Clercq e. a., bewoners van Sluiskil. Adressanten geven te kennen, ver- nomen te hebben, dat in Ter Neuzen festival zal worden gehouden op 15 Aug. a. s., welken datum samenvalt met die der kermis te Sluiskil. Daar velen, die anders de kermis bezoeken, nu naar het festival zullen gaan zou dit adressanten in hunne belangen benadeelen, waarom. zij verzoeken de kermis dit jaar te mogen houden op 29 Juni, zijnde St. Pieter. De Voorzitter deelt mede, dat dit adres pas is ontvangen en zegt verder, dat voor het verschuiven eener kermis goedkeuring van Ged. Staten noodig is. Hij stelt voor dit adres naar Burg, en Weth. te renvoyeeren. De heer Van IJsselsteijn wijst er op, dat het nu reeds 11 Juni is en men 29 Juni kermjs zou willen houden. De heer Wieland wenscht het adres daarom dadelijk te behandelen. Nadat de Voorzitter op zijn vraag is geantwoord, dat het festival alhier een voldongen feit is, merkt hij op, dat het te Sluiskil geen erkende kermis is en dat ze die dus naar eigen goedvinden kunnen houden, wat door enkele leden beaamd wordt. Er wordt dus besloten aan adressanten te kennen te geven, dat er geen bezwaren tegen hun verzoek zijn er dus gevolg aan kan worden gegeven. De openbare zitting gaat over in eene met gesloten deuren. De openbare zitting heropend zijnde, zegt de Voorzitter, dat thans de agenda is afgeloopeu en vraagt, of een der leden het woord verlangt. Op ontkennend antwoord, wordt de vergadering gesloten. Yan 1 tot en met 31 Mei. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 4 Mei. Andries de Booy, oud 37 j., jm. en Maria Fruijtier, oud 34 j., jd. 10 Mei. Petrus Franciscus de Keijzer, oud 20 j., jm. en Louisa Philomena Joos, oud 20 j., jd. 18 Mei. Pieter Augustinus van Jole, oud 24 j., jm. en Leonie Heyman, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Mei. Johannes Bunn, oud 30 j., jm. en Paulina Polfliet, oud 31 jjd. 9 Mei. Comelis Maas, oud 28 j., jm. en Apolonia Duerinck, oud 27 j., jd. Petrus Baart, oud 26 j., jm. en Isabella Eggermont, oud 28 j., jd. 15 Mei. Theophilus Gustavus van Haelst, oud 40 j.', jm. en Mathilde Buysrogge, oud 24 j., jd. 17 Mei. Leendert Dey, oud 21 j., jm. en Petronella Helena Sorber, oud 20 j., jd. 19 Mei. Johannes Franciscus Koevoets, oud 29 j., jm. en Emma Regina Apolonia Plas, oud 21 j., jd. Andries de Booy, oud 37 j., jm. en Maria Fruijtier, oud 34 j., jd. 26 Mei. Petrus Franciscus de Keijzer, oud 20 j., jm. en Louisa Philomena Joos, oud 20 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Petrus, z. van Josephus Tieleman en en van Apolonia Verhagen. 10 Mei. Petrus Jacobus Ju- docus, z. van Petrus Jacobus Judocus Sergeant en van Apolonia Hoppenbrouwers. 11 Mei. Alphonsus Jacobus, z. van Victor Lauwers en van Maria Catharina van Bouwel. 13 Mei. Maria Johanna Louiza, d. van Jan Francies de Klerk en van Maria Louiza de Bakker. Johannes Franciscus, z. van Petrus van Sikkelerus en van Anna Maria Coleta de Bakker. 14 Mei. Mathilde Petronella, d. vau Joos Pieters en van Johanna Merk. 15 Mei. Jannetje, d. yan Josias Lucasse en van Adriana Krijnsen. 20 Mei. Camille, z. van Jan Francies Verdurmeu en van Louisa Verdurmen. 22 Mei. Maria Louisa, d. van Bernardus Franken en van Justina Petronella d'Hont. 23 Mei. Rosalia, d. van Joseph Bogaert en van Paulina van Leemput. J anna J ohanna, d. van Willem Kooijman en van Lijntje de Bruyn. 28 Mei. Mathilda Wilhelmina. d. van Willem Theenaart (overleden) en van Maria Louisa Buijs. 29 Mei. Maria, d. van Jan Francies Bogaert en van Regina de Vree. 31 Mei. Aloysius Fran ciscus, z. van Pieter Judocus Strijdonk en van Anna Catharina Baart. Overlijden. 1 Mei. Helena van den Berghe, oud 62 echtg. van Hendricus Baveco Claudius. 3 Mei. Antonius Wilhelmus Speek, oud 29 j., z. van Wilhelmus en van Catharina Schellekens. 5 Mei. Francies de Bakker, oud 68 j., echtg. van Cornelia Elias. 10 Mei. Gerard George Hiel, oud 80 j., echtg. van Maria Anna van Campen. 16 Mei. Apolonia d'Hont. oud 69 j., d. van Joseph en van Maria Catharina van Waterschoot. 21 Mei. Honore Franciscus Maes, oud 1 m., z. van Petrus en van Cornelia de Waal. 28 Mei. Jan Francies van der Hoofd, oud 1 m., z. van Alphonsus en van Mathilda Picavet. 29 Mei. Alphonsus Jacobus Lauwers, oud 2 w., z. van Victor en van Maria Catharina van Bouwel. ZEET1JDINGEIN. Yan 8 tot en met 11 Joni. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. 10 11 Eng.3m.sch. Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. Noor. sch. Deens. s.s. Eng. s.s. Eng. barge idem Noor.3m.sch Duits. s.s. idem Belg. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Deens. s.s Eng. s.s. idem Zweed. s.f Eng. s.s. idem idem Duits. s.s Eng. s.s. idem idem idem idem Deens. s.s. idem Lading. Voor Ter Senzen Stad Nieuport 1627 Bilbao minerie Vixen 532 Pentowan pijpaarde River Derwent 2272 Londen stnkg. Spica 1845 Riga hout Ousel 2309 Liverpool stukg. Fram 378 Arendal hout Tan Ter Neuzen Urania 3836 IGrangemouth ledig Ann Webster 2241 Londen stukg. Athole 411 Rye macadam Northern Belle 234 Londen phosph. Mathilde 1262 Blyth ballast Johanna 3626 idem ledig Emma 2444 New-Castle idem Antverpia 1725 Antwerpen idem River Lagan 2272 Londen stukg. Hailing 2278 idem ledig Voor Cent Rosa 1294 Goole stukg. Hamlet 3137 Riga hout Hebble 2558 Goole stukg. Dynamo 1364 Hull idem Triton 1659 Gotenburg hout Sea Belle 2152 Londen stukg. Ralph Creyke 2065 Goole idem Norma 1385 idem idem Fortuna 1526 Helsingfors hout Van Cent t Juni 547 New-Castle ballast Caroline 4131 Methil ledig Abbotsford 2979 Leith stukg. Spindrift 2003 Londen idem Rosa 1294 Goole idem Hebble 2558 idem idem Dynamo 1364 Hull idem Holland 2987 Grangemouth ledig Hamlet 3137 Blyth idem Van 8 de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- eu 37 afgeschutlaugs de Westsl. 5 op- en 3 afgeschut. Heden overleed na een langdurige ziekte, doch kortstondig lijden, mijne geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader PIETER WOLEERT, in den ouderdom van 70 jaren. Boschkapelle, 10 Juni 1894. Wed. P. WOLEERT en Kinderen. Yoor de vele bewijzen van deelne- ming ons betoond bij het verlies onzer beminde vader, behuwd- en grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Ter Neuzen, 12 Juni 1894. E. L. BREENS, Ecbtgenoole en Kinderen. Namens het Uitkeeringsfonds bij ziekte /pHULP,, IN NOOD" te Ter Neuzen, betuigen wij aa$ H.H. Geneesknndigen onzen hartelijken dank voor hunne welwillende medewerking gedurende dezen iaargang. HET BESTUUR. Het Bestuur van het fanfarengezelscbap ,/Apollo" maakt bekend, dat aan de woningen der ingezetenen worden aangeboden lijsten ter inteekening van bijdragen ter bestrijding der kosten van het festival en dat zij, die daarbij mochten zijn over- geslagen of om andere redenen nog geen gelegenheid hadden om van hunne belangstelling te doen blijken, daartoe nog gelegenheid vinden bij een der ondergeteekenden of bij een van deh.b. onder- commissarissenC. E. KEERSEMAKER, J. D. THIELMAN, O HAMELINK, F. ROZENGA, J. MICHIELSEN en JOHAN DE SMIDT Jz. Ter Neuzen, 12 Juni 1894. Het Bestuur vooruoemd, J. STURM, Voorzitter. J. DIELEMAN Wz., Secretaris. Commissarissen J. C. HARTE, J. A. VAN ROMPU, ARIE H. DONZE, M. EIJKE, A. VISSER. j Sunlight Zeep geeft steeds verblijdende uitkomsten, terwijl namaak altijd teleurstelt. Het woord ^Sunlight" is gestempeld op ieder stuk, let vooral hierop, want eerst f dan is men verzekerd eene uitmuntende a Zeep, vooral voor de wasch, te ontvangen. Overal verkrijgbaar a 35 Ct. per doos. TE Hulst, 11 Juni. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 6,— a Rogge f 5,00 a f Wintergerst a Zomergerst fa Haver 6,60 a Erwten 6,25 Paardenboouen 6,25 a Duivenboonen f a f Wittebooneu a Bruine- boonen a Boekweit a Lijnzaad a Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,90. Eieren per 26 stuks f 0,80 5 f Er waren ter markt te koop gesteld 21 stuks hoornvee, 9 verkocht, 39 varkens, 19 verkocht, 4 paarden, 1 verkocht. Rotterdam, 11 Juni. Granen. Tarwe en Rogge waren tot verbeterde prijzen te plaatsen. Puike Zeeuwsche eu Vlaamsche Tarwe f 4,75 a f 6,00, nieuwe fa Rogge 4,50 a 5,00, raindcre 4,00 a 4,25. Gerst 5,00 a 5,75. Haver 2,00 a/ 3,90. Paardeboonen 4,75 a 5,40. Duiveboonen a f Bruineboonen f 4,50 a f 11,00. Witteboonen Walchersche f 7,00 a 10,75. Erwten 6,75 a 8,00, mindere 5,60 a 5,90. Kanariezaad beste 6,00 a /7,50, mindeie fa fAjuin a per 50 kilo. Koolzaad f 8,75 a 9.60. Eieren 3,30 a 3,50 per 100 stuks. Aardappelen Ze-uwsche 1,50 a 1,75. Londen, 11 Juni. Granen. Tarwe hooger, Gerst en Mais vast. ROERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,70 a f 47,80 Eugelscb per m 12,00 K n 12,07^ De Notaris Van der Moer, te Ter fleuzen, zal op ZATERDAG 16 JIM 1894, des namiddags te 2 uur, ten verzoeke van ADR. VAN DEN ENDE en de erven zijner vrouw aan het door hem bewoonde buis te Zaamslag (Val) in bet openbaar verkoopen als: Kabinet, Kast, Tafels, Stoelen, pluimen Bed met toebehooren en Dekens, Kachel, Koolbak, Klok, Spiegel, Lamp, koperen Ketels, Kisten, 2 kleine Tonnen, IJzer, Geleierd- en Aardewerk, Petroleumvat, Emmers, Gerridon, 2 Lantaarns, Haardijzer, koperen Balansen en Schalen, dubbele Varkeusbak, Mutsaard, Kliefhout, Arbeidersgereedschap en hetgeen meer zal worden geveild. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige op 3 maanden crediet. Op Woensdag 20 Juni 1894, des namiddags ten 6 ure, zal de ondergeteekende namens zijn principalen trachten in bet iogement „'s Lands W elvaren" van den heer J. Drabbe, te Hoek, Bestek en teekening liggen ter inzage in boven- genoemd Iogement. De inschrijvingen gelden alleen voor gemeen- tenaren. i Nadere inlichtingen te verkrijgen bij JSCHEELE Dz. te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 3