Gemengde berichten. BURGEBLIJKE STAND. Handelsbericbten. ol TER NEUZEN, 17 April 1894. Bij de akte-exameDS voor ouderwijzer in Zeeland is o. a. toegelaten Dign. Tholens van Ter Neuzenzoomede toegelaten voor de vrije- en ordeoefeningen H. W. Odiuk en J. van der Peijl van Zaamslag en Dign. Tkoleus van Ter Neuzen. Zaterdag viel een 14jarige zoon van den loods J. A. van der Vliet, die zicli aan boord bij schipper Dolk, in lossing aan de westzijde van bet kanaal, alhier liggende, willende begeven, door het mis- grijpen van een touw, in het kanaal. Geene bulp daaromtrent aanwezig zijude, aarzelde de aan boord zijnde C. G. van der Hooft geen oogenblik om gekleed te water te springen en met veel moeite, daar den drenkeling reeds het bewustzijn veloor, zwemmende hem mede te voeren en behouden aan den wal te brengen. Ds. H. J. Kouwenhoven te Yoorschoten c. a., heeft het beroep bij de Gereformeerde kerk te Groningen aangenomen. De heer C. de Kok te Hoek is in de raadsver- gadering van Vrijdagavond te Goes met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer bij het lager onder- wijs, om voorloopig werkzaam te zijn aan school A. Vrijdag avond is het Belgische stoomschip Prince Albert de Belgique, na gedeeltelijke lossing, door zes sleepbooten van den Oostberm der nieuwe haven te Vlissingen afgesleept en naar Antwerpen opgestoomd. Bij de heden namiddag door notaris Dronkers te Hoek gehouden veiling van eene hofstede enz. werd daarvan kooper de heer W. Geelhoedt aldaar voor f 52,288 per geheele massa. Op Zaterdag 14 April werd door den bouw- kundige J. Scheele Dz., narnens Mme de wed. Cortvriendt te Ter Neuzen, te Hoek aanbesteed het doen van eenige herstellingen met bijlevering van de daartoe benoodigde bouwstoffen, op de hofsteden, bewoond door den heer Y. Cortvriendt, gemeente Hoek, en den heer A. Dieleman, gemeente Ter Neuzen. Hiervoor hadden ingeschreven de heeren P. A. Mielen te Ter Neuzen, voor f 950 J. de Feijter en J. van 't Hof te Hoek, voor f 1013,75; M. Robijn te Hoek, voor f 1338,95 eu A. A. van der Wiele te Hoek, voor f 1350. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Axel, 14 April. Heden had alhier ten overstaan van de notarissen Mr. J. G. van Deinse te Hulst en P. Dregmans te Axel, ten verzoeke van de erven van den heer N. J. Martens, alhier, de ver- kooping plaats van 1°. een woonhuis, schuur, erf en tuin te Axel in de Lange Noordstraat, groot 3 aren 40 centiareu en 2°. een perceel tuingrond in de Gentsche Yaartstraat, groot 50 centiaren. Kooper van beide perceelen werd de heer P. Mahu, te Axel, voor 2740. Maar zij herinnerde zich, dat in de slaapkamer andere sleulels van den molen hingen, welke nog niet gebruikt waren. Hagen had haar die gewezen en gezegd, dat deze sleutels zich daar bevonden, omdat men spoedig in den molen zoo kunnen komen, als er'snachts iets gebeurde. (Wordt vervolgd.) Een nieuwe lap op een oud kleed, aldus schrijft men ons uit Philippine Philippine gaat haren ondergang tegemoet. De vaargeul wordt steeds nauwer eu ondieper, de haven verzandt en de vaartuigen kunnen alleen bij vloed en nog niet altijd in de doode getijen de haven bereiken. Is het water een weinig gevallen, dan weet de visscher de haven niet uit te komen, en nog minder door de geul deu mond van den Braakman te bereiken. Wat moet daarvan komen? Reeds nu, nu er weinig mosselen gelost worden, toestand moeilijkheden op, maar wat als van heinde en ver de Belgische naar onze gemeente optrekken om baleu in hunne karren te laden De beste optimist zal zich niet kunnen voorstellen, dat dezen zomer de mosselhandel zonder veel schade kan gedreven worden, als hij maar eenigzins met den toestand van onze gemeente bekend is. Sommige visschers beginnen reeds te zeggeu, dat zij tevreden levert die zal 't zijn, kooplieden honderden zoudeu zijn, als er door de Regeering eene losplaats werd gernaakt aau het einde van den Stellepolder zij waren dan voorloopig gered. Alsof zulk eene voorloopige losplaats geen geld kost! Yooreerst de losplaats, dan een straatweg en daarnaast een dijk van ongeveer drie kwartier dan geloof ik, dat het beter ware, dat de Regeering maar in eens besloot tot het grave'n van een kanaal. Dat zulk eene losplaats niet lang goed kan blijven, is voor ieder, die gezond verstand bezit gemakkelijk te begrijpen. Dezelfde hoeveelheid zand en klei, die voor honderden van jaren den mond van den Braakman binnenstroomde, stroomt nu nog binnen; het Axelsche en Sassche Gat, de Vergaertpolder, de Kleine Stelle en de Angelinapolder zijn ingedijkt en door den kleinen loop, die de stroom nu heeft neemt ook de verhooging en veranderiug meer toe dan v66r die inpolderingen. Wordt nu die bedijking voortgezet, dan zal weldra de geheele Braakman onbevaarbaar zijn en wat zal dan die losplaats na enkele jaren nog te beteekenen hebben Het eenige, dat onze gemeente redden kan is een kanaal, dan zal de ellende uit zijn en de mossel handel, die zich telken jare nog uitbreidt, kan blijven bestaan. Hontenisse. Aan den heer I. van de Sande te Schoondijke is opgedragen het leveren en daarstellen van eene weegbrug volgens het systeem Anderlin voor rekening onzer gemeente. St. Jiinsteeil. Zondag maakte de societeit ffOpwaarts" eene wandeling door het dorp hetwelk dien dag heel wat veraangenaamde. Het deed ons genoegen te zien en te hooren, dat het gezelschap zijn naam eer aan doet want de prachtige zaug- nummers eu marschen, die ten beste werden gegeven leverden ons opnieuw het bewijs, dat het woord „Opwaarts" geen ijdele klank is. Met de instrumenten durfde men nog niet voor den dagtrouwens een kleine paar maanden studie is geheel onvoldoende om reeds in het openbaar te kunnen optreden, al kan ik tot mijn genoegen zeggen, dat het wel de moeite waard is's Maandags- avonds eens tot aan de school te wandelen, waar de repetitie's gehouden worden. Bij P. Audenaerdt is Vrijdag een schuurtje afgebrand. Clinge (Waes.) Alhier komen enkele gevallen van zwarte pokken voor. Een 23jarig meisje is aan deze ziekte overleden. RECHTSZAKEN. Arrondissemeats-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 17 April het volgende vonnis uitgesproken 1°. A. B. d. M., oud 37 j., scheepsmakelaar, H. H., oud 47 j., slachter, beiden te Ter Neuzen, zijn wegens mishandeling veroordeeld ieder tot /10 boete of 5 dagen hechteuis. Door de politic is te Rheden aangetroffen en weder naar de weesinrichtiug te Neerbosch terug- gebracht de 15jarige J. D., die met twee andere jongens op Zoudag 8 April heimelijk de weesinrich- ting had verlaten. Teneinde aan eene mogelijke vervolsing te ontkomen, waren zij via Nijmegen, Kranenburg, Kleef, Emmerik weder in Nederland teruggekeerd. Reeds langer dan een maand verkeert de fainilie van Thiel, te's Hertogeubosch, in de grootste ongerustheid. De oudste zoon des huizes ging in het begin der maaud Maart voor zijn vader, een geacht koopman, op reis en keerde tot heden toe niet in de ouderlijke woning terug. Niettegen- staande alle genomen maatregelen is het aan de bedroefde ouders niet mogeu gelukkeu eenig bericht omtreut hun kind, een twee en twintigjarige jongeling, te vernemen alleen heeft men hem half Maart te Luik gezien. Eene ook maar eenigszins aannemelijke reden voor een moedwillig wegblijven valt met aan te geveu hoogstwaarschijnlijk heeft men ook hier weer aan een ongeluk of wel aan misdaad te denken. Natuurlijk is de politie, zoo hier te lande als elders, met deze verdwijuing in kennis gesteld. De volgende fin de siecle advertentie leest men in Limburgsche bladen ,/H.H. Phokografen en Amateurs, welke er belang bij hebben op tentoonstellingen van photo- graphieen zich bekrooud te zien, leveren wij, tegen nader overeen te komen condition, portretten in alle genres, onder de stipste geheimhouding, met garantie voor bekroning. Emil Sohl, Maastricht. Atelier voor photographie en speciaal atelier voor photografen.'' Zonder onze kiezers te na te spreken, zegt de Aruh. Ct., durven wij zeggen, dat er zijn hoeveel laten wij daar die eigenlijk niet wisteu, waar het om te doen was. Een enkel staaltje laten wij hier volgen. Een kiezer komt het stembureau binnen, groet naar links eu rechts en zegt ik wou wel komen stemmen. Nadat hij zijn naam heeft opgegeven, die door het stembureau wordt geverifieerd, wordt hem de bus gewezen. Ja maar, zegt de man, ik moet mijn briefke nog invullen. O, nu, doe dat dan maar. Als hij een pen in de hand heeft, bedenkt hij zich even en vraagt Moet ik daar nu mijn naam opzetten Neen, den naam van dengene, dien u wilt kiezen. Nou, ik moet (hier volgde de naam van den candidaat) hebben en dien zal ik er dan maar op schrijven. Toen de naam er stond vroeg hij en moet nu mijn naam er onder? Neen, als u wilt, dat die meneer uw stem heeft, moet u dat niet doen. Maar wel moogt u er de voorletters van den naam bijzetten. Yan mijn naam Neen, van den meneer, dien u daarop geschreven heeft. 0 zoo en na die aanvulling op het biljet te hebben aaugebracht, ging het stembiljet in de bus. Als er velen zoo waren, zou de stembus wel drie dagen open mogen blijven. De cholera vertoont zich nog steeds sporadisch in Rusland, terwijl zij zich in Turkije op nieuw uitbreidt. AANBESTEDINGEN. Op Zaterdag 28 April 1894, des voormiddags te 11 uur, in het „Hotel der Nederlanden" bij Mejuffrouw de wed. Susijn te Ter Neuzen, van 1. Het eenjarig onderhoud van de werken en gebouwen te Ter Neuzen en te Ellewoutsdijk. (Raming 2500.) 2. Het eenjarig onderhoud der zeeweringen te Ter Neuzen. (Raming f 700.) 3. Eene verving van gebouwen, bruggen, enz. te Ter Neuzen. (Raming f 500.) Alles onder beheer der Genie te Bergen op Zoom. Yan 1 tot en met 15 April. ZEETIJDINGEIN. Yan 13 tot eu met 16 April. a 1 Van 13 tot en met 16 April werden langs de Oostsluizen alhier 51 binnen vaartuigen op- en 42 afgeschutlangs de Westsl. 3 op- en 4 afgeschut. Hulst, 16 April. Zaninslatf. Gemeenteraadszitting van 13 April. Tegenwoordig al de leden. 1. Onder de ingekomen stukken behoorden een verzoek van bewoners van het gehucht Othene om de moddergoten aldaar te doen vervangen door steenen goten, welk verzoek in handen werd gesteld van Burg, en Weth. om bericht en raad en voorts eene circulaire van het bestuur van de Neder- landsche protectionistische landbouwvereeniging, waarin het omzetten van bonw- en weiland de werkeloosheid en toename van het aantal bedeelden wordt toegeschreven aan de lage graanprijzen en waarbij gevoegd i6 een door voomoemd bestuur ingezonden adres aan de Koningin-Kegentes om door invoering van een schaalrecht de prijzen te brengen en te houden op /9 voor tarwe. f 7 voor rogge en 12 voor koolzaad, alles per H L. en een evenredig, iets hooger, recht voor meel en raapolie. Het bestnnr dier vereeniging verzocht om bf door indiening van een zelfstandig adres bf door het betuigen van adhsesie van hun verzoek, hunne poging te ondersteunen. De heer De Kraker zegt dat hier werk genoeg is, dat er ook geen vrees bestaat dat bouwland wordt gernaakt tot groen land, daar zelfs dijken nog worden opgespit. Hij gelooft ook niet, dat het lukken zal, de prijzen dwingen kan men niet, deze zijn altijd wisselvallig. De heer Dekker is van meening, dat door heffing van rechten, en beteren toestand zal ontstaan. De heer De Kraker wijst er nog op dat in landen, waar graanreehten geheven worden, de landbouwers het niets beter hebben, dat liier dikwijls gebrek aan werkkracht is, zooals o. a. bij het vlas wieden, hij meent dat het adres alleen slaat op toestanden in 't Noorden van ons land. De heer Geelhoedt is van oordeel dat we er niet mee achteruit zijn wanneer een adres van adhsesie wordt gezonden. De heer De Klerk wijst er op, dat Amerika nu gemakkelijk verzendt en dat Belgen voor het werk hier niet noodig zijn, vooral nu in Ter Neuzen zoo weinig werk is. Ten slotte werd met 6 stemmen tegen 1 besloten adhsesie te betuigen aan genoemd verzoek tot invoering van schaal rechten op sommige granen en zaden. De heer De Kraker stemde tegen. 2. Werd aangeboden het jaarverslag van de gemeente over 1893, waarvan een exemplaar aan de leden zal worden gezonden, ter kennisneming. 3. Aan het burgerlijk armbestuur werd machtiging verleend tot een paar wijzigingen in de begrooting dier "instelling voor 1893. 4. Werden, zander stemming,aangewezen om zitting te nemen a. in de commissie van onderzoek naar de redenen van vrijstelling en uitsluiting van den schutterlijken diensttot leden de heeren 1,de Bokx on L. J. Geelhoedt, tot secretaris de heer E. H. Wortman. i. in de commissie van de loting voor de schutterij de heeren K. de Kraker en L. J. Geelhoedt. 5. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat volgens de wet uitbreiding van het onderwijzerspersoneel noodig is, n.l. op het dorp 1 meer (151 leerlingen op 15 Januari) en te Othene ereneens 1 meer (94 leerlingen op 15 Januari jl.) De heer De Kraker wijst er op, dat er nu zooveel kinderen niet meer zijn. De heer Van de Ree stelt de vraag of de gemeente er uit kan, daar het toch wet is. De heer Dekker zegt, dat er geen geld is om de tracte- menten op de begrooting uit te trekken, terwijl de heer Geelhoedt vraagt of de gemeente er al toe gedwongen is om op te roepen, welke vraag ontkennend werd beantwoord. Met algemeene stemmen werd besloten om nog geen onderwijzers te benoemen en wel, omdat er geen geld is! 6. Aan de leden worden medegedeeld de namen van de kinderen gedurende de eerste drie maanden van dit jaar o}> de openbare scholen toegelaten. Geen dier kinderen werdeln in do schoolgeldheffing begrepen. 7. Naar aanleiding van het in de vorige vergaderitfg genomen besluit werden medegedeeld de begrootingen van kosten van aanleg van een havennol, een havendam en van vergrooting der losplaats aan den Kleine Huissenspolder. De eene begrooting van f 27040 is van het maken vah een oostelijken en noordelijken havennol, tot het vormen eener 30 M. breede haven. Lengte 210 M. (van den oostelijken nol). Kruinshoogte 3,40 M. boven hoog water. De tweede begrooting, eene van f 12758 is van het maken van een oostelijken en noordelijken havendam tot het vormen eener 30 M. breede haven. Lengte van den oostelijken daii 190 M., kruinshoogte 1,50 M. boven hoog water. De derde begrooting loopt tot een bedrag van f 3221 voor het met 40 M. verlengen der bestaande los- en laadplaats en het uitdiepen van den oever over 15 M. breedte. De Voorzitter komt deze sommen zoo hoog voor, dat ^r z. i. van de zaak niet veel kan komen. De heer Geelhoedt had graag gezien, dat er een rapport door Burg, en Weth. was uitgebraeht, waarin werd bewezen dat de opbrengst der havengelden die van de rente niet kon bereiken. De heer Van de Ree denkt, dat als er eene goede haven kwam er ook graan zou geleverd worden en dat als de haven over 20 jaar al beter was aangelegd de scheepvaart veel drukker zou zijn dan thans. De Voorzitter wijst er op dat, als aan de Griete geleverd wordt het graan naar Holland moet verkocht worden tegen 10 cent goedkooper en de boeren dit natuurlijk niet doen. De heer Geelhoedt beweert dat de scheepvaart in een jaar of 10, 15 bij een slechte haven is toegenomen en dat nu als er een goede haven komt, nog meer de scheepvdart zal toenemen en bovendien dat niet alleen deze, maar ook andere gemeenten er in zijn betrokken n.l. uit het land van Hulst en dat de mogelijkheid daarom niet is uitgesloten dat de provincie subsidie of renteloos voorschot verstrekt, dit toch wordt voor trammen ook gegeven. De Voorzitter zegt, een schipper gesproken te hebben die zei dat het aan de Kleine Huissenspolder zeer goed gaat, waama de heer Geelhoedt er op wijst dat onlangs een groot schip 2 dagen op stroom heeft moeten liggen. De heer Dekker zegt, dat als het uitgediept wordt het dan weer beter is, ook hij heeft van schippers vemoinen, dat de los- en laadplaats voldoende in de behoefte voorziet. De heer Van de Ree komt het vreemd voor, dat hij zulke schippers nog nooit ontmoet heeft. De heer Geelhoedt zegt de 3 begrootingen te hebben hooren lezen, doch dat hij daarmede feitelijk nog niets van de zaak afweet, hij zou willen dat Burg, en Weth. bewezen dat de opbrengst aan havengeld de kosten van vergrooting niet loonde. De Voorzitter acht het voor de gemeente een ondoenlijke zaak, hij wijst ook nog op het groote gevaar aan een buiten- werk verbonden, vooral aan den nol aan den Kleine Huissens polder, waar meermalen oevervallen plaats hadden en stukken moesten gezonken worden, de nieuw aan te leggen dam zou op slechts 40 M. afstand van het laatste stuk komen en wanneer de dam gedeeltelijk wegviel dan zou het nog met geen f 12000 afioopen. De heer Geelhoedt noemt het bezwaar voor wegzakken al zeer klein en dat de oever nog niet achteruitgaande is, wordt bewezen doordat de lijn van inscharing nog niet is overschreden. De heer Dekker beweert dat het welzijn van de gemeente vordert dat de haven er niet komt en zegt verderwe staan hier voor de gemeente en moeten zorgen, dat de gemeente zoo min mogelijk in de schuld komt. Bovendien zal het gewoon onderhoud nog al veel vorderen, wat de heer Geelhoedt bewijfelt daar alles van flinke steen zou gernaakt worden. De heer Geelhoedt zou de haven leggen al koste de aanleg 30000 als het maar intrest oplevert, de schippers, beweerde hij, zullen graag meer havengeld betalen als er een betere haven kwam. De heeren Dekker en Riemens zijn van gevoelen dat het meerdere havengeld toch ten laste van den boer komt. De Voorzitter wijst er nog op dat er nooit een ongeluk gebeurd. Alsnu begon een gesprek over meerdere of mindere diepgang van schepen. Ten slotte verklaart de heer Geelhoedt dat hij over de zaak niet kan meestemmen, omdat de toelichtingen naar zijn gevoelen onvoldoende zijn, hij zou Burg, en Weth. willen uitnoodigen alsnog een met redenen omkleed rapport uit te brengen of als dit aan genoemd college te veel werk moeht verschaffen, een commissie uit den raad met een onderzoek belastendit toch kost niets. De heer Van de Ree verklaart van hetzelfde gevoelen te zijn. De heer Dekker is de zaak duidelijk genoeg, hij zou daarom haar dadelijk willen afdoen. Het voorstel van den heer Geelhoedt om uit te stellcn en n commissie uit den raad met een onderzoek te belasten (de heer Dekker had verklaard niet genegen te zijn de zaak verder te onderzoeken) werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Dekker, Riemens, De Klerk en de Voorzitter De heer Geelhoedt verklaart thans geen woord meer te zullen sprekenhij weet van de zaak niets af en wil alleen dan meestemmen wanneer nader onderzocht wordt. De Voorzitter zegt dat de gemeente niet bij machte is zulke groote werken uit te voeren en wijst nogmaals op het groote gevaar. De gemeente moet natuurlijk voor eventueele schade instaan en men is daar slechts 40 M. van de diepte verwijderd. De heer Dekker wijst er op dat er f 19600, nu reeds meer aan de losplaats is uitgegeven dan outvangen, welk bedrag nog aanzienlijk zou verhoogen door uitbreiding der havenwerken. De heer Van de Ree is van oordeel dat men daarmede geen rekening moet houden daar het al betaald is. De heer Geelhoedt is van oordeel, dat door het zooveel mogelijk verhoogen van het havengeld de gemeente er geen schade bij kan lijden. De heer Dekker zal tegen stemmen omdat z. i. de ge- meentelasten door aanleg van een havendam zullen verzwaard worden. Hierna werd met 4 stemmen tegen 1 besloten niet tot aanleg van een havendam beoosten de gemeentelijke los- en laadplaats aan- den Kleine Huissenspolder over te gaan. Voor de heer De Kraker. Tegen de heeren Dekker, Riemens, De Klerk en de Voorzitter. De heeren Van de Ree en Geelhoedt weigerden mede te stemmen om bovenaan- gehaalde reden. 8. De Voorzitter deelt mede dat het nommeren der huizen 32,50 meer zal kosten dan in de begrooting is uitgetrokken. Met algemeene stemmen wordt besloten het tekort komende toe te staan. Ter Seuien. Huwclijks-aangiften. 5 April. Abraham van Drongelen, oud 25 j., jm. en Adriana Duerink, oud 23 j., jd. 12 April. Levinus de Putter, oud 26 j., jm. en Esther Dieleman, oud 28 j., jd. 13 April. Hendrik Simon Herrebout, oud 20 j., jm. en Adriana den Exter, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 April. Pieter Adriaan van Iloeve, oud 26 j., jm. en Jozina Sara van Hoeve, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 April. Gerrit, z. van Jan Visser en van Geertruida Harms. 3 April. Levinus, z. van Levinus Scheele en van Leuntje van de Voorde. Adriana, d. van Joos Jacobus de Doelder en van Elizabeth Dobbelaar. 4 April. Cornelis, z. van Iza'ak de Lijser en van Pramjoise van Tatenhove. 5 April. Pieter, z. van Gelein Klouwers en van Jacoba Hamelink. Cornelia Elisabeth, d. van Pieter Paulusse en van Suzanna Tanneke de Kraker. 7 April. Maria Hendrina, d. van Gerrit Hendrik Kamerik eu van Grietje Veenstra. 8 April. Pieter, z. van Cornelis Lou- werens van der Bent en van Elisabeth Bruggeman. 9 April. Gerardus Johannes, z. van Pieter van der Bent en van Jacoba Cornelia Balkenstein. 10 April. Johannes Adriaan, van Johannes Pieter Tazelaar en van Anna Theodora Ribbens. 11 April. Maria Johanna, d. van Abraham van Laere en van Johanna Visser. 13 April. Emile Vergenie, d. van Bruno Claeijs en van Maria Louisa de Lcijzer. 14 April. Bernardus Johannes, z. van Petrus Schaelstraete en van Celonie Willems. Overlijden. 6 April. Pieter Klouwers, oud 1 d., z. van Gelein en van Jacoba Hamelink. 7 April. Cornelis de Zeeuw, oud 19 j., z. van Guillaam (overleden) en vanjanna de Meester. 8 April. Jacobus Allaart, oud 39 j., echtg. van Neeltje Wiemes. Abraham Leunis. oud 8 j., z. van Reinier en van Cornelia Vermeulen. 11 April. Jacobus Adriaan Ledegang. oud 22 j,. z. van Jacob Martinus (overl.) en van Elisabeth Adriaansen. 14 April. Maria Savoij, oud 33 j., echtg. van Arthur van de Capelle. Joost Leunis, oud 4 j., z. van Joost en van Elisabeth Tollenaar. 2 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 13 Eng. s.8. i Noor. bark 14 I Eng. sch. 15 Eng. 8,s. idem idem 16 13 13 15 16 15 16 13 Eng. s.s. idem idem Zw.3m.sch Eng. s.s. idem Oost.r.bark Noor. s.s. Duits. s.s. Eng. s.8. Noor. brik Eng. s.s. Deen. bark Eng. bark Rus. bark Eng. s.s. idem idem Zweed. s.s. Deen. bark Eng. s.s. idem Noor. sch. Era. brik Voor Ter Neuzen t Astrologer Orient Deveron River Derwent Norma Avocet 2580 1090 392 2272 1385 3260 Leith Areiidal Pentowan Londen Goole Liverpool Van Ter Blenzen i 2272 Londen 1113 j Boston 2367 1 Londen River Lagan Glenmore Londres Omen 872 I Gotenburg Voor Oent Dynamo 1364 Rosa 1294 Gloria 2221 Eva 3576 Thyra 2888 Sea Belle 2152 Heldos 747 Ralph Creyke 2065 Van tiieiit i Anna Magnete Oakhurst Christina Charlotte Hebble Rosa Spindrift Gevalia Anna Schwalbe Dynamo Astrologer Mellikoff 1806 3021 1154 2558 1294 2003 1438 2401 1364 2580 701 Hull Goole Savannah Riga Porsgrund Londen Grimstad Goole Antwerpen Liverpool Elzeneur Goole idem Londen New-Castle Cartagena Hull Leith Skeleftia Voor lielzaete i Stanislas Emmanuel577 Havre stukg. hout pijpaarde stukg. kolen stukg. stukg. macadam stukg. ballast stukg. idem katoen hout idem stukg. hout stukg. ballast idem cooks stukg. idem idem ledig briquet, stukg. idem ballast ballast Middenprijs per 100 kilo Tarwe 6,20 a Rogge f 4 25 a fWintergerst 8,00 a Zomergerst a Havet 6,50 a Erwten 6,75 Paardenboonen 6,50 a Duivenboonen f 7,00 a Witteboonen a Bruine boonen 6,50 a Boekweit a j Lijnzaad 9,00 a f Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,95. Eiereu per 26 stuks /0,6?i a f Er waren ter raarkt te koop gesteld49 stuks hoornvee, 24 verkocht, 27 varkens, 19 verkocht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 2