fotografie-tnrichting. 1 Eene Hofstede, B0EREN-INSPAN, LaiOoov-, Stal- en Mpreeittapp Gemengde berichten. Advertentien. Aan de Kiezers in het Kies- district Hontenisse. Specialiteit in vergrootingen, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Door een bekend bloemist uit Haarlem nl. werden te Kesteren c. a. 30 H.A. grond gehuurd en met narcis-bollen beplant. Het doel dezer proefneming is, om te zien of de grond in de Betuwe ook voor de bloemencultuur geschikt is. Mocht dit het geval zijn, dan zou de bloemen-cultuur die van de tabak gebeel op zijde dringen, maar dan ook zou de Betuwe misschien weer worden wat het vroeger was; een land van melk en honig. TER NEUZEN, 13 April 1894. Gisterenavond gaf de orkest-vereeniging //de Volharding" alhier hare laatste uitvoering in dit seizoen. Het bezoek was niet groot, maar de afwezigen hadden ongelijk, want waarlijk er viel te genieten, een schoon programma werd goed afgewerkt. Beter gevuld dan een vorige maal het geval was, bracht men een elftal nummers ten gehoore, op de uitvoering waarvan al zeer weinig viel op te merken. De stukken te bespreken ligt niet in mijne bedoeliDg en tot een juist ooraeel zou ook meerdere muzikale kennis worden vereischt dan ik bezit. In zuiverheid van toon trokken zeer de aandacht //II trovatore" van Verdi, „Osterreichische National- hymme" van Grunwald en het slotnummer, eene wals, terwijl van jLiebchen's Grus" eene herhaling werd verzocht. Wij hopen dat en bestuur en werkende leden met hun directeur blijven voortgaan op den inge- slagen weg, opdat de contribueerende leden vele malen vergast worden op dergelijke avondjes als gisteren. Een zeer geannimeerd bal, dat duurde tot de kleine uurtjes, besloot het geheel waardiglijk. Bij koniuklijk besluit zijn benoemd tot dijkgraaf voor den Kruispolder de heer A. van Damme en tot drijkgraaf voor den polder Willem III de heer J. Scheele Jz. Het Belgische stoomschip Prince Albert de Belgique, van Bilbao met menerie naar Antwerpen, zit op den oostberm der nieuwe haven te Vlissingen aan den grond de pogingen tot afbrenging waren te vergeefs. Men is thans bezig de lading in lichters te lossen, waarvoor gisterenavond de stoomboot Brussel van bier met werkvolk van den heer Schalk is vertrokken, terwijl de lading door lichters te Ter Neuzen wordt aangebracht. Bij de thans aaDgevangen akte-examens voor onderwijzer in Zeeland zijn o. a. geslaagd H. W. Odink en J. van der Peijl, beiden van Zaamslag en A. Eggermont van Hontenisse, de laatste tevens voor de vrije- en ordeoefeningen. De voordracht ter benoeming van een onder wijzer bij het lager onderwijs te Goes (vacature Vellekoop) bestaat uit de heeren C. de Kok te Hoek en A. Blok te Strijen. Met ingang van den 1 Mei a. s. is de kommies-ontvanger D. Veldkamp te Koewacht in gelijke betrekking benoemd te Veenebrngge (Overijssel). Den heer J. Wijnen, commandant der brigade marechaussee te Hulst, wordt den 16 April a. s. overgeplaatst naar de districts-hoofdplaats Eindhoven om als commandant der brigade aldaar op te treden, terwijl naar men verneemt zijn plaats te Hulst voorloopig onaangevuld blijft. Bij de aanbesteding op gisteren te Wilhel- minadoTp van den jaarlijkschen onderhoud der dijkwerken aan de waterkeering van Wilhelmina- polder, was de laagste inschrijver de heer J. de Bree Fz. te Ter Neuzen, voor f 3499, aan wien ook het werk is gegund. In de tweede helft der maand Maart zijn door het postkantoor alhier de volgende onbestel- bare brieven verzonden, aan de adressen van Clerkx te Boxtel en J. G. Herrebout te Rotterdam. Hoek, 10 April. Bij de heden gehouden ver- kiezing voor een lid van den raad verkreeg niemand de volstrekte meerderheid. Eene herstemming moet plaats hebben tusschen II. Wolfert Hz. (burge- meester) die 36 en Jac. de Feijter Wz. die 16 stem men bekwam. Hulst. De leden van den gemeenteraad met hnnne dames en familie bieden Zondagavond te 5 ure ten stadhuize den afgetreden burgemeester zijn opvolger en familie een feestmaal aan. IS St. Jansteen, 10 April. In de zitting van den gemeenteraad werd Vrijdag eene raeer billijke regeling hoofdelijken omslag vastgesteld en besloten gunstig te adviseeren op de verhooging der jaar- wedden van burgemeester en secretaris, waardoor deze in overeenstemming zouden komen met de daarvoor aangenomen maatstaf. Philippine. Zateraag jl. beeft de heer E. de Ceulenaere van de Isabellasluis op zijn weg naar IJzendijke een prachtigen otter gevangen en deze ongeschonden naar zijne woning gevoerd. Hij hoopt hem met paling in 't leven te houden en heeft plan het dier naar Artis op te zenden. Men schrijft ons uit lliervliet Ds. Timmerman Acquy, te Bovensmilde, heeft voor het beroep naar ouze Herv. gemeente bedankt, wat wij vooraf reeds gewacht hebben. Waarom gaat onze kerkeraad nu eens niet een predikant van andere richting beroepen Of zou zulk een beroep ook al vruchteloos zijn Het college weet immers, dat een domine, die ook waarlijk mensch toonde te zijn, bij alle ingezetenen bijval zou vinden. Twee oDgevallen op grondgebied dezer gemeente in deze week zijn te vermelden. Een voerman, uit IJzendijke die een dutje op zijn vrachtwagen deed om zich te ontnuchteren, verloor het evenwicht, viel op den grond, zoodanig dat zijn hoofd met het wiel carambolleerde. De fel bloedende open hoofdwonde van een decimeter lengte werd door den geneesheer dichtgenaaid. Een paar dagen later tuimelde de Hoofdplaatsche rietdekker Dierx bij den landbouwer Van Vooren van het dak der schuur. Geneeskundige hulp was weder noodzakelijk. RECHTSZAKEN. Op Dinsdag den 24 April a. s., des voormiddags te 10 uur, zal voor de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg behandeld worden de zaak tegen L. N., oud 19 j., geboren te Koewacht, wonende te Groede, gedetineerd te Middelburg, ter zake van de bereids door ons gemelde beling van goe- deren der vermoorde slachtoffers en tevens wegens overtreding van art. 136 van het Wetboek van Strafrecht (het kennis dragen van een voornemen tot het plegen van een strafbaar misdrijf en het daarvan niet tijdig voldoende kennis. geven aan justitie of politie hetzij aan de bedreigde zelve.) Van wege het Openbaar Ministerie zullen 9 getuigen waaroDder 1 tevens als deskundige worden gedagvaard. "Wegens gebrek aan drinkwater betaalt men te Oost- en West-Souburg 2£ cent per emmer regenwater. Te Apeldoorn had door ykolonel" Oliphant de eerste steenlegging plaats voor de nieuwe zaal van het Leger des Heils. „Kolonel" en mevrouw Oliphant, alsmede eenige vrouwelijke en mannelijke z/officieren" kwamen des middags te 12 J uur per spoor aan en werden aan het station door hun muziekcorps uit Amsterdam opgewacht. In optocht werd de kolonel naar zijn kwartier gebracht. De steenlegging werd door een menigte voiks bijgewoond en met gebed, gezang en muziek, geopend, geleid en gesloten. Een groote menigte belangstellenden was eergistermiddag verzameld voor het gebouw van het Nieuws van den Dag, waar op groote borden de uitslag der verkiezingen in de verschillende dis- tricten werd bekend gemaakt. Toen de verkiezing van prof. Drucker en Mr. Veegens te Groningen en dus de val van Van Houten bekend werd, ging er uit de menigte een luid hoera op. Te Genemuiden was de naam van den heer L. Kuiper, predikant der Chr. Ger. gemeente, aldaar, verkeerdelijk onder eene aanbeveling van den heer Beelaerts van Blokland geplaatst. Ge- noemde predikant liet daarom door den omroeper bekend maken, dat hij zeer beslist voor den heer Wiersinga zou stemmen. Een ernstig kiezer gaf dezer dagen zijn wensch te kennen, dat de kamer wat dikwijls mocht ont- bonden worden. Er waren dan zooveel lezingen en meetings dat een mensch nog eens gelegenheid had om uit te gaan. Heel gemakkelijk hadden het de stemopnemers in de gemeente Poederoyen. Daar kwam geen enkel kiezer op het stadhuis. Het schijnt, dat ook de leden van het stembureau zich niet de moeite hebben gegeven, een biljet in de bus te doen. //Te Poederoyen (tellende 62 kiezers) is geen enkele stem uitgebracht,luidt het proces-verbaal. Twee marine-matrozen, vermoedelijk gedeser- teerd van het fregat Atjeh, te Nieuwediep, zijn in een aan het strand bij Huisduinen onbeheerd liggende vlet gestapt en daarmede in zee gestoken. Zij zijn in zuidelijke richting afgedreven. Nader heeft men tot dusver niets van hen vernomen. Men schrijft uit Haarlem aan het N. v. d. D. ffPas is de Paaschvacantie om, of Dinsdagmiddag kregen de leerlingen van de H. B. School met 5jarigen cursus en het Gymnasium weder vrij, de meesten ongevraagd, om den voetbalwedstrijd, die tusschen de //Maidstone F. C." en de club//All Holland" zou worden gehouden, te kunnen bijwonen. z/Vele ouders en voogden zijn hierover zeer onte- vreden. Nu de examens naderen, oordeelen zij het niet geoorloofd voor zoo iets vacantie te geven zij steken hun verontwaardiging niet onder stoelen of banken en zijn van plan bij den Raad te klagen". In de provincie Antwerpen is eenige dagen geleden een werkstaking uitgebroken onder de steenbakkers te Rumpst, die zich eergisteren zeer snel uitgebreid heeft en met uitzondering van enkele steenbakkerijen te Niel algemeen is geworden. De arbeiders klagen over te lage loonen en eischen de afschaffing der z. g. //banmolens", groote maga- zijnen, waar de arbeiders verplicht zijn hunne levens- middelen te koopen. Te Rumpst zijn ernstige ongereldheden voorgevallen, vele schuren beboorende tot de steenbakkerijen zijn, zegt men, door de werkstakers in brand gestoken. Een stal, een houtmijt en een steenkolen pakhuiszijn een prooi der vlammen geworden. Toen de werk stakers zich vereenigden om naar Boom te trekken, dreef de gendarmerie de menigte uiteen. Uit Antwerpen zijn militairen gezonden ter besc'nikking der gendarmerie. De staat van beleg is door de burgemeesters der betrokken gemeenten afgekondigd. De bierbrouwers te Boom geven de werkstakers kos- teloos te drinken, een maatregel, die naar men vreest tot ernstige ongeregeldheden aanleiding zal geven. ZEETIJDINGEIV. Van 10 tot en met 12 April. Van 10 tot en met 12 April werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op- en 44 afgeschutlangs de Westsl. 1 op- en 2 afgeschut. Op Dinsdag 17 April hoopt onze geliefde vader F R A N S R O L IJ N zijn G58ten geboortedag te herdenken. Zijn dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ter Neuzen, 14 April 1894. Heden overleed tot onze diepe droefbeid na een kortstondig lijden onze geliefde zoon en broeder JACOBUS ADRIAAN LEDEGANG, in den nog jeugdigen leeftijd van 22 jaar, W8i. J. M. LEDEGANG. C. J. LEDEGANG. M. KOOLE. Ter Neuzen, 11 April 1894. Algemeene kennisgeving. Woensdag 11 April overleed na een lijden van slechts 8 dagen onze geacbte en veel belovende vriend JACOBUS ADRIAAN LEDEGANG, in deu nog jeugdigen leeftijd van slechts 22 jaar eu 7 maanden. Mochten wij ons over eenige dagen met hem verblijden daar hij op een korten tijd slaagde in zijn eerste examen als leerling voor onderwijzer aan de Rijks normaal te Axel thans is alle hoop die voor hem, voor ons en vele andere, in de toekomst zoo helder toeblikte, in het onherroepelijke verdwenen. Zijne vrienden, die hem met weemoed herdenken, P. DE FEIJTER. M. HAAK. W. VAN WIJCK. JAC. DE GROEN. C. DE BREE. Ter Neuzen, 13 April 1894. Ilnrtelijk dunk aan alien die ons op 8 April bij gelegenheid van ons 25jarig huwelijksfeest, blijken van belangstelling hebben gegeven. ,T D. HERREBOUT. Ter INeuzen. M A. R> EXNER. Dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling en vriendschap, onder- vonden van heel het spoorwegpersoneel Gent- Ter Neuzen, ingezetenen en elders wonenden, bij gelegenheid van het aanbieden op 9 dezer, van een herinnenngsgeschenk aan mijn jubile van 1 April 11. Ik neem dezen weg te baat, om u alien mijne warmste gevoelens van oprechte dankbuarheid te betuigen. Als ook aan alle de leden der fanfarenmaatschappij z/Vooruit" van Selzaete, de fanfarenmaatschappij z/de Vereenigde werklieden" van Ter Neuzen en bunne waardige voorzitters, die beiden zich zoo verdienstvol hebben getoond om dit heugelijk feest met hunne tegenVoordigheid te komen opluisteren. Nogmaals, mijne heeren, mijn besten dank. A. DIERKENS, Stationchef. Sas van Gent, 10 April 1894. Van verschillende zijden verneem ik, dat eenige mijner tegenstanders het gerucbt verspreiden, als zoude mijne candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer niet ernstig gemeend zijn. Ik gevoel mij verplicht dit uitdrukkelijk tegen te spreken en geef de verzekering, dat, indieu de kiezers mij met hun vertrouwen mochten vereeren, ik naar mijn best vermogen het mandaat zal vervullen. J. G. VAN DEINSE. Hulst, 13 April 1894. Tholensstraat G 59, Ter Neuzen. Gedurende de maand April elke Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag GEOPEND. T E HOEK. Mr. J. P. Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de erfgenamen der nalaten- schap van den heer JAN DE FEIJTER Willems- zoon, presenteeren te verkoopen in de herberg van P. Bak,eman, op Dinsdag 17 April 1894, 's na- middags 2 ure Eerste Koop. met WOONHUIS, SCHUUR, WAGENI1UIS, ERF en TUIN, BOOMGAARD, WEI- en BOUWLANDEN in de gemeente Hoek in den Lovenpolder, kadastraal bekend sectie B nummers 783, 784, 730, 729, 728, 27, 28, 29, 30, 36, 37, 38, 39 en 40 geheel en een deel van de nummers 733 en 734, te zamen groot 28,79,89 Ha. (ongeveer 65 Gentscbe gemeten) alsmede het daartoe beboorende recht van aanwas, nog niet uitgemeten. BOOMPRIJS 300,—. GRASGEWAS 100,—. Tweede Koop. grenzende eenerzijds tegen gemelde hofstede, anderzijds tegen het land van P. Scheele, kadastraal bekend gemeente Hoek sectie B nummers 735, 31, 32, 33, 24 geheel en een deel van de nummers 733 en 734, samen groot 10,03,31 Ha. (ongeveer 23 Gentsche gemeten) alsmede het tot die perceelen be- hoorende recht van aanwas, nog niet uitgemeten. GRASGEWAS 10,— De goederen worden in twee perceelen en te zamen aangeboden. De koopers komen aan het gebruik de gebouwen, erf, tuin, boomgaard en weide vdor of op 10 Mei a. s, De bouwlanden op 1 October a. s. of bij het rooven van den oogst. De eigenaarslasten worden door de koopers ge- dragen grondlasten van 1 Juli, polderlasten van 1 Mei a. s. Betaling op 17 Juli 1894. Inzage van het kad. plan en nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. TE HOEK. Mr. J. P. Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de erfgenamen der nalaten- schap van den heer JAN DE FEIJTER Willems- zoon, aan de hofstede in den Lovenpolder te Hoek, op Vrijdag 27 April 1894, voormiddags 10 ure, presenteeren te verkoopen EEN VOLLEDIGEN waaronder 6 Werkpaarden van drietotelfjarigen leeftijd en 2 tweejarige Paarden, 16 stuks Hoomvee, waarbij 4 Melkkoeien, 1 dikke Vaars, 1 Springstier 6 tweejarige Vaarzen, 1 vette Os en 4 Kalveren, voorts 4 vette Varkens, 60 Hoenders en Hanen. 1200 bossen Stroo, 1200 bossen Wilgen- en 700 bossen Doornen groenen Mutsaards, eene partij drooge Mutsaards, droog Kliefhout en Brandhout. Zaaimachine, Wagenlichter, 3 Menwagens met ijzeren assen, Treemkar en Driewielskar, 3 groote en 1 kleine Eegden, Bijteleegde, 2 Sleepers, Rolblok, Kruiwagen, Snijmolen, Wind- molen, Meetroede, Trekzaag, Kleed, 3 Zeven, Graanmaat, Balen, Bascule met gewichten, Pommeltouwen, Paardentuig, Stalgereedschap, Paardennetten, Touwwerk, Graanschoppen, Rie- ken, Vorken, Mesthaak, Stalschop, Karn- en Melkgereedschap, Manden, 2 Zeiseu, 4 Ladders, Geeselsteen en Paard, Slijpsteen, Schelfbalken, Galghouten, 3 Paardenzwingen, 2 Water- bakken met goten, Waterton met slede, Worstenbak met 2 snikken, Vleeschblok, Boterbakken, Teeltuin met 6 emmers en teelen, Trog, Banken, Houtbak, Waschkuip, IJzeren en Steenenpotten, Houtwerk, losse Wagen- banden, Wafelijzer, Kiekenren met loop, Met- selsteenen, Kannenbuizen, Pluimenbed met peluw en kussens, eene partij Paardenpeen, de Mest in den bocht in twee koopen en hetgeen verder zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,— contant, overigens gewone voorwaarden. Liedjeszangers of orgeldraaiers worden niet toe- gelaten. Orde der verkooping 1. Mutsaards, Stroo enz. 2. Landbouwgereedschappen. 3. Paarden en Hoomvee. CJ Q VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Meuzen 10 Eng. s.s. Glenmore 111.3 Waithaven ijzer Noor. bark Marie 1263 Arendal hout 11 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Noor. bark Schadberg 877 Erederikstad hout 12 Belg. s.s. Londres 2367 Londen stukg. Tan Ter Seuiens 11 Eng. s.s. River Derwent 2272 Londen stukg. Belg. s.s. L'Esperance 1888 Boston macadam Toor Client 11 Zweed. s.s. Gevalia 1438 Gefle hout 12 Noor. bark Eben Ezer 1297 Grimstad stukg. Deens. s.s. Dan 4431 Riga graan Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Hebble 2558 Goole idem Van Gent 10 Eng. barge LordSchaftesbury 241 Ipswich phosph. Eng. s.s. Forslind 1830 Hartlepool idem 11 idem Ralph Creyke 2065 Goole stukg. idem Norma 1385 idem idem idem Ptarmigan 3492 Antwerpen idem idem Sea Belle 2152 Londen idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 2