N Gemengde berichten. BURGERLIJ KE STAND. Handelsberichten. - Met alg. stemmen wordt besloten de naam van een bedeelde door te halen op de kiezerslijsten zulks naar aanleiding eener opgaaf van de diaconie der gereformeerde kerk A. Voor het jaar ingaande 1 Mei e. k. werd de huur veruieuwd van een lokaal in het gemeentehuis aan het bestuur der waterkeering van de calamiteuse polders Margaretha c. a. zulks voor een huurprijs van f 30. Een stukje grona van de slacbtplaats te Othene werd onderhandsch verhuurd aan Mar. de Ruijter. Tot stemopneiners voor de a. s. Kamerverkiezing werden aangewezen de heeren Riemens en Geelhoedt, tot plaatsvervangers de overige leden. Het noodige bedrag werd toegestaan voor den aanleg van een steenen pad in den Polderweg, daar het in de begrooting uitgetrokken cijfer niet toereikend is. Ten slotte werd besloten tot den onderhandschen verkoop van den vuilnishoop aan A. de Kraker Kz. voor f 6. Axel, 31 Maart. Heden werd alhier door de maatschappij „Vooruitgang is ons Streven" aanbe- steed de levering van 77,300 kg. chilisalpeter en 16,500 kg. kuustmest. Yoor de chilisalpeter werd ingeschreven door de heeren: P. J. Scheele, te Ter Neuzen, voor f 11,52 en J. A. Pateer, te Hontenisse, voor f 11,43 per 100 kg. en voor de kuustmest werd ingeschreven door den heer P. J. Scheele, te Ter Neuzen, voor 8,84 en door de Maatschappij van kunstwet te Dordrecht en den heer J. A. Pateer, te Hontenisse, ieder voor f 8,83 per 100 kg. Beide leveringen werden aan den heer J. A. Pateer te Hontenisse gegund. Borssele. Door Burg, en Weth. van Driewegen werd j. I. Vrijdag aanbesteed, het maken van een grindweg van het dorp Driewegen tot aan den bestaanden grindweg over den Zeedijk naar Borsele, over eene lengte van 2677 Meter met bijlevering der benoodigde materialen. Hiervoor hadden inge schreven de heeren J. de Bree Fz., te Ter Neuzen, voor 7198D. de Doelder, te Ter Neuzen, voor 7097 Krijn de Vos, te Ter Neuzen, voor f 7027 J. Lindenbergh, te Wemeldinge, voor f 7000 A. Foudraine, te Goes, voor f 6987 C. de Wilde, te Kattendijke, voor 6683 B. den Exter van den Brink, te Krabbendijke, voor f 6460 J. A. van de Ven, te Middelburg, voor f 6500 J. de Jonge, te Biezelinge, voor 6366 en P. Dronkers, te Kapelle, voor f 6349. Den laagsteu inschrijver werd het werk gegund, RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 April de volgende vonnissen uitgesproken P. H., oud 24 j., arbeider te Stoppeldijk, thans gedetineerd te Middelburg, is wegens meineed vrijgesproken en onmiddellijk in vrijheid gesteld. J. W., oud 23 j., koeherderteClinge, is wegens feitelijke aanrandiug der eerbaarheid veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De veroordeelden in de zaak wachtmeester Hoekman te Oss, hebben alle vier cassatie aange teekend tegen het gerechtshof te's Hertogenbosch, waarbij zij respectievelijk tot levenslange, tien- en vijftienjarige gevangenisstraf werden veroordeeld. Hendrik De Jong, tegen wien de justitie nog geen aanklacht wegens het verdwijnen der beide vrouwen Smits en Juet schijnt te kunuen indienen, zal 12 April a. s. te Amsterdam terechtstaan ter zake van oplichting, tot een bedrag van/100 ten nadeele van den logementhouder Kramer, op de Martelaarsgracht, aldaar. Onder meer worden dan gehoord 3 geneesheeren, die zullen verklaren, of naar inzicht De Jong in deze toerekenbaar moet worden geacht. De pokziekte breidt zich te Rotterdam voort durend uit. Van 27 tot en met 31 Maart hebben zich aldaar 62 nieuwe gevallen voorgedaan. Alleen op Zaterdag 31 Maart bedroeg het aantal 28 De ziekte openbaart zich hoofdzakelijk op Feijenoord en in het oostelijk en noordelijk gedeelte der gemeente Dinsdag 27 Maart j.l. ontving de rijks- veldwachter W. Roodenburg te Roon een onge- teekenden brief, die te Rotterdam ter post was bezorgd, van den volgenden inhoud „Rijkspolitie. Als U de brandstichters van de Rijsdijk nu niet kan hebben, begrijp ik er niets van. Als U maar eens hoort wat Kees Heezen ze^t, die zegtdat Jan den Hollander, hem om heeft willen koopen voor zooveel geld; wordt het nu geen tijd, wat is de Burgemeester van Rhoon, de heeleboel halen en 't komt uit Onmiddellijk na het ontvangen van dezen brief stelde Roodenburg een ooderzoek in bij Heezen te Poortugal. Deze vertelde hem dat Der. Hollander eigenaar van het verbrande paud was en hij (Heezen) toen als daglooner in dienst bij Den Hollander was. Wei vier of vijfmaal zou Den Hollander hem 25 hebben beloofd als hij bedoeld pand in brand stak, zelfs zou bedoelde Jan den Hollander in tegen- woordigheid van Pieter Molenaar eens f 50 aan Heezen hebben toegezegd, als hij de brandstichting volvoerde. Pieter Molenaar, ondervraagd, verklaarde na eenig aarzelen dat hem en genoemden Heezen meermalen door Den Hollander 50 was geboden als zij den rooden haan lieten kraaien. Eindelijk Nijhuizum (Friesland) hunne 70jarige moeder De jongste der broeders kwam Pieter Molenaar tot de bekentenis dat hij, door groote behoefte aan geld (want hij was ge- noodzaakt te trouwen) zich gedrongen gevoelde in het voorstel van Jan den Hollander te treden en 's avonds met een paar Zweedsche lucifers het dak van bedoeld pand aan de zuidzijde in brand te steken. Na dit snoode feit gepleegd te hebben begaf hij zich naar de woning zijner ouders waar hij zich terstond te bed begaf. Eenige dagen later ontving Molenaar ter belooning f 40 aan klinkende munt van Den Hollander. Nadat Pieter Molenaar aldus had bekend, gingen de rijksveldwachter en de gemeenteveldwachter naar Den Hollander, die weldra een volledige bekentenis aflegde: hij had Molenaar tot brandstichting aange- zocht en hem na de misdaad 40 als //honorarium" uitgekeerd. Beide mannen, Molenaar en Den Hollander, werden nu gearresteerd, brachten den nacht onder bewaking in het gemeentehuis door, vanwaar zij den volgenden morgen gevankelijk naar Dordrecht zijn overgebracht. Gebroeders S. te zouden, deze week, met naar Amerika vertrekken. u had hierin echter weinig zin en beroofde zich door middel van ophanging van het leven. De andere broeder wilde nu niet alleen en werd zoo wanhopig, dat ook hij den weg van zijn jongeren broeder volgde. De eerste was bijna 33, de laatste ruim 45 jaar. Men kan zich den toestand der bejaarde moeder voorstellen 1 Te Jubbega, in Friesland, doet zich, volgens de bladen, het zeldzaam verschijnsel voor, dat een lam (dat zijne moeder verloor) gedrenkt wordt door eene vrouw. 't Beestje is reeds zdo ge- dresseerd, dat het op den schoot der vrouw springt en naast het kiudje van de moeder gaat liggen, om de melk uit de vrouwenborsl te genieten. 't Lammetje moet bij nitstek best groeien. Het stoomschip „Cheang Chew", dat volgens het Batav. Nwsbl. 9 Febr. van Padang naar Jeddah vertrok, op de kust van Atjeh met man en muis, door aanvaring met een Nederlandsch oorlogsschip zou verongelukt zijn, arriveerde 9 Maart te Aden, zoodat gemeld bericht op een misverstand moet berusten. Te Erfurt is een jonkman gevat wegens een eigenaardige majesteitschennis. Die majesteitschennis werd echter niet gepleegd met gesproken, geschreven of gedrukte woorden. De jonge vorstenhaier had zich verscheidene socialistische en anarchistische leuzen laten tatoeeeren op borst en rug. Bij zijne keuring voor de militie zagen de militaire dokters de majesteitschennende lectuur, die hun zoo onver- wachts voor oogen werd gesteld. De jonkman werd toen onmiddelijk naar de gevangenis gebracht, waar hij nu wacht op zijn vonnis. De bestuurbare luchtballon op de tentoon- stelling te Antwerpen zal een inhoud hebben van 14.000 kub. meter en 25 a 30 personen te gelijk kunnen vervoeren op een luchtvaart boven de stad. Hij zal, gelijk men weet, voortbewogen worden door een electrischen motor, welke door machines op den vasten grond langs een kabel van de noodige electrische kracht wordt voorzien. Een geueesheer te New-York heeft een leeuw uit een circus aldaar, die reeds eenigen tijd mank ging, geopereerd. Het dier werd in zijn kooi naar de snijkamer vervoerd. Onder de operatie—tafel zaten een 25 per sonen, die voor een deel hulp zouden verleenen bij het vastbinden van het dier, voor een ander deel wilden toezien hoe de zaak in haar werking ging. De kooi werd op dezelfde hoogte geplaatst als de tafel en de leeuwentemster zou het dier dadelijk na het openen der kooi een strop omwerpen. De strop mislukte echter en het beest rende door de zaal, waaruit de aanwezigen zich //met den meesten spoed" verwijderden. De dierentemster wist de leeuw weder in de kooi te vangen en de tweede maal gelukte de poging beter. Weldra lag het beest met ketens en met touwen op de tafel vastgesnoerd, luid brullende van woede. Een dosis morphine maakte den koniug der dieren zoo mak als een lam. De operatie gelukte naar wensch. Om een der achterpooten werd daarop een touw gebonden, met behulp waarvan het dier na het ontwaken uit de verdooving in zijn hok teruggesleurd werd. De leeuw beschouwde het verband om zijn poot met wantrouwen en hield niet op, luide zijn onte- vredenheid te kennen te geven. Van de con- ventioneele leeuwedankbaarheid jegens zijn weldoener, den geneesheer, was niets te bemerken IN GEZONDEN S T U K K E N. kon tot eenige wijzigingen in de van ouds door de polderbesturen en ingelanden gemaaktebepalingeu. Zou het o. a. niet mogelijk zijn, het kiesrecht ook uit te breiden, door b. v. te bepalen, dat een grondbezit van 2 H.A. iernand stemgerechtigd maakt Zouden de presentiegelden niet kunnen afgeschaft worden, daar toch ieder zijn eigen belang niet'uit het oog verliest en dus zonder die gelden wel ter vergadering zal komen Zou de maaltijd, die op een polderrekening ge- geven wordt, niet eenvoudiger kunnen zijn, daar toch ieder weet, hoe zwaar de landbouwende stand gedrukt iszou bier niet in plaats van wijn te gebruiken zijn en het dessert achterwege kunnen blijven Dit zijn slechts enkele vragenongetwijfeld zullen er op de a. s. vergaderingen meer ter tafel komen doch moesten deze enkele er toe leiden, dat er eene zoo hoognoodige herziening der oude bepalingen het gevolg van was, dan werden er aanvankelijk reeds stappen gedaan in de goede richting. X. ZEET1JDINGEN. Van 30 Maart tot en met 2 April. Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ik onderstaand schrijven een plaatsje gegeven in uw veel gelezen blad. Bij opname daar van, betuig ik UEd. bij voorbaat mijn dank. Zooals ieder bekend is, kan men elken polder beschouwen, als eene gemeente in het klein. Men vindt er daarom ook een wel georganiseerd bestunr, zooals voor eene gemeente. Met het oog op die gelijke regeling komt het mij voor, dat er in de huishoudehjke reglementen veel ten goede zou knnnen en moeten veranderd worden en daarom ben ik zco vrij, het volgende ter overweging te geven, of het soms strekken o Van 16 tot en met 31 Maart. Van 80 Maart tot en met 2 April werden langs de Oostsluizen alhier 42 binnenvaartuigen op- en 35 afgeschut; langs de Westsl. 5 op-en 1 afgeschut. Hulst, 2 April. Rotterdam, 2 April. K 0 E R S V A 1IET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,75 it f 47,80 Engelsch per 12,00 w 12,07 Zulilrtnrpe. Geboorten. 22 Maart. Raymond Joseph Marie, z. van Aloysius Waelpnten van Joanna Pierets. 29 Maart. Adolf, z. van Petrus Adam en van Maria van Gaveren. Overlijden. 24 Maart. Joanna Maria Goossens, oud 77 j., wed. van Albinus van Hecke. 3 B YLAG. NAAM. M*. Yan en naar. Lading. 30 Ter Wenzen. Huwelijks-aangiften. 30 Maart. Pieter Adriaan van Hoeve, oud 26 j., jm.en Jozina Sara van Hoeve, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Maart. Cornelia Hamelink, oud 40 j., jm. en Maartje Louisa Versluijs, oud 29 j., jd. Geboorten. 16 Maart. Petrus Dominicus, z. van Augustus de Waele en van Prudentia van Hecke. Levinus Adriaan, z. van Levinus Verberkmoes en van Maatje de Groot. 18 Maart. Alphonsius Plorimond Edmond, z. van Benignus Hubertus IJsebaert en van Maria Jacoba van der Peijl. Elisabeth Adriana, d. van Daniel de Smidt en van Henriette Pieternella Kaijser. 20 Maart. Irena Maria, d. van Petrus Grootaert en van Mathilda Maria van Damme. Comelis Pieter, z. van Johannes Comelis Eekman en van Krina Cornelia Harms. Anna Maria, d. van Levinus Jan de Putter en van Johanna Jozina van den Broecke. 22 Maart. Simon Bemardus, z. van Hendrikus Jacobus Plekker en van Hille- gonda Johanna Veen. Wilhelmina Cornelia, d. van Jan Joseph Dooms en van Jacoba Johanna Sponsele. 23 Maart. Krina, d. van Cornelis Klaassen en van Paulina Goossens. Geertruida, d. van Joris Kolijn en van Elisabeth van Tatenhove. 24 Maart. Dingenus Pieter, z. van Adriaan Izaak Liebers en van Johanna Maria Maartens. 25 Maart. Rosalia Maria, d. van Petrus Franciscus Obrie en van Leonie Verbrugge. 26 Maart. Adriaan, z. van Adriaan Mechielsen en van Alida Zegers. Catalina, d. van Marinus Herrebout en van Maatje de" Kraker. 2 7 Maart. Jan Pieter, z. van Adriaan Pieter Zegers en van Adriana Cornelia Bedet. 31 Maart. Frans, z. van Jan de' Mul en van Elisabeth Deij. Izaak, z. van Cornelis Hoek en van Adriana Gezina de Mol. Overlijden. 16 Maart. Anna van den Berghe, oud 55 j., echtg. van Jan Michielsen. 20 Maart. Salomon de Ritter. ond 8 m.. z. van Cornelis en van Elisabeth van Alten. 22 Maart. Christina Riemens, oud 8 j., d. van Cornelis en van Wilhelmina van Dijke. 27 Maart. FYederik Anthonij van Rossem, oud 77 j., echtg. van Maria Anna Lammens. 28 Maart. Cornelia de Ruijter, oud 17 j., d. van Marinus en van Janna Meeusen. 30 Maart. Johanna Cornelia Jurrij, oud 15 j d. van Michiel en van Tanneke Dieleman. Cornelis de Smidt, oud 73 j., weduwn. van Geertruida Cornelia Bakker (overl.) 31 Maart. Tanneke Hendrika van Wijck, oud 72 j., wed. van Pieter de Zeeuw (overl.) Boscliknpdlc, Geboorten. 3 Maart. Maria Louisa, d. van Johannes Mel en van Cornelia Kroes. 4 Maart. Cyrilius Petrus Franciscus, z. van Cornelis Franciscus de Nijs en van Leonie de Clerck. 6 Maart. Pieter, z. van Jan Egbert Wolfort en van Geertruij de Feijter. 15 Maart. Eduardus, z. van Jacobus de Poorter en van Maria Philo- mena Eeman. Overlijden. I Maart. Theodorus Verdurmen, oud 4 m. z. van Johannis en van Rosalia Lambert. 7 Maart Fidelis Amandus Piessens, oud 64 j., echtg. van Apolonia de Kort. HensfstdijU. Huwelijks-aangiften. 23 Maart. Judocus Bun (van Hontenisse), oud 24 j., jm. en Christina Seheers, oud 24 j., jd. Geboorten. 28 Maart. Prudan Josephus Johannes, z. van LeonardusKerckhaert en van Rosalia Heijens. 30 Maart, Petrus Johannes, z. van Petrus Johannes Franciscus Pieters en van Johanna Louiza Bogaart. Iloeh. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Maart. ArieFaas, oud 22 j., jm. en Jozina van Langevelde, oud 20 j., jd. 29 Maart. Hermanus de Jonge, oud 31 j., jm. en Maria Pijpelink, oud 19 j., jd. Geboorten. 21 Maart. Suzanna, d. Jacobus de Meester en van Elisabeth Dieleman. 22 Maart. Gelein, d. van Johannis Comelis Platteeuw en van Janneke Verheijke. Overlijden. 20 Maart. Elisabeth Meertens, oud 5 m., d. van Johannes en van Anna Maria Tholens. 21 Maart. Cornelis de Putter, oud 2 w., z. van Cornelis en van Johanna de Regt. 25 Maart. Neeltjo Catharina Bedet, oud 3 w., d. van Jacobus en van Adriana Buijze. 29 Maart. Anna Johanna Dhondt, oud 71 j., echtg. van Pieter Leijs. Roewaclit. Huwelijks-aangiften. 30 Maart. Josephus Matthijs Schalkens, oud 29 j., jm. en Maria Coleta de Schepper, oud 30 j jd. Geboorten. 17 Maart. Prudent Casimir, z. van Theophilus Emeritus Matthijs en van Marie Leonie van Damme. Arthur Leo, z. van Theophilus Raes en van Maria Cedonia Anne. 21 Maart. George Wilhelmus Camille Marie, z. van Eduardus Alphonsius de Jonge en van Melanie Schelfhaut. 22 Maart. Gustaaf, z. van Adolphus Coone en van Prudentia Rombaut. 27 Maart. Benedictus Benignus en Henricns, zonen van Benignus de Maeijer en van Marie Louise de Bruijne. 30 Maart. Marie Louisa, d. van Charles Louis Annaert en van Melanie van de Velde. Overlijden. 18 Maart. Augusta Benedicta Valent, oud 9 m., d. van Joannes en van Maria Paulina van Damme. 22 Maart. Anna Philomena van Pottelberghe, oud 8 m., d. van Augustus en van Maria Josephina van Damme. Overstay. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Sas van «ent. Huwelijks-aangiften. 31 Maart. Dese- derius Goossens, oud 46 j., weduwn. en Gabrielle Maria Jozepha Wulffaert, oud 37 j., jd. Geboorten. 19 Maart. Alma Hendrika, d. van Jacobus Franciscus van Oteghem en van Julie de Boever. Overlijden. 31 Maart. Anguste Roegiers, oud 1 j., z. van Bemardus en van Juliana Stroobant. Kaainslag. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Maart. Jacob Jacobus van do Wege, oud 20 j jm. en Sara Suzanna van der Gouwe, oud 19 j., jd. 29 Maart. Comelis Elve, oud 25 j., jm. en Anna Adriana Moens, oud 24 j., jd. Geboorten. IS Maart. Jacobus Pieter, z. van Martinus Jansen en van Dingetje van Dixhoorn. 21 Maart. Joris Jacob, z. van Willem Wisse en van Pleuntje Oppeneer. 22 Maart. Pieter Jacobus, z. van Jacoba Rieckwel. 27 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Willem Galle en van Cornelia Eekman. 28 Maart. Bonna Maria, d. van Joris Johannes Wisse en van Helena Wisse. Overlijden. 26 Maart. Leuntje Deij, oud 39 j., echtg. van Karel Brandes. 30 31 30 31 1 Voor Ter Kenzen Belg. s.s. Londres 2367 London stukg. Duits. s.s. Hercules 3385 Dantzig hout Eng. s.s. Anglia 2469 Leith stukg. idem River Derwent 2272 Londen idem Zw.3m.sch. Omen 872 Gotenburg hout Eng. s.s. Avocet 3260 Liverpool stukg. Van Ter Meuzem Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Duits. s.s. Therese Horn 1710 Antwerpen hout En. 3m.sch. Sparkling Foam 563 Queensboro phosph. Belg. s.s. Londres 2367 Londen stukg. Voor Gentt Eng. s.s. Dynamo 1364 Hall stukg. idem Rosa 1294 Goole idem idem Spindrift 2003 Londen idem Fra. s.s. Algerie 3152 Rouaan ledig Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. Noor. bark Swift 1280 Arendal hout Eng. barge Lord Londen landb.zout Shaftesbury 241 Eng. s.s. Ralph Creyke 2065 Goole stukg. idem Norma 1385 idem idem Van ent Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stnkg. idem Dynamo 1364 Hull idem idem Rosa 1294 Goole idem idem Hebble 2558 idem idem idem Essex 3342 Hull ledig idem Anglia 2469 Leltb stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem Voor Selzaete i Eng. s.s. Commercial 321 1 Cherbourg ereosoot Van Selzaete i Eng. s.s. Commercial 321 Caen ledig Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 6,25 ft Rogge 4,25 a fWintergerst /7,75 a fZomergerst fa Haver 6,50 a Erwteu 6,75 a fPaardenboonen f 6,50 a fDuivenboonen f 7,00 a f Witteboonen f 8,00 a Bruine- boonen f 6,50 a f Boekweit f a f Lijnzaad f 9,00 a Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,05. Eieren per 26 stuks f 0,7 0 a f Er waren ter markt te koop gesteld 39 stuks hoomvee, 19 verkocht, 27 varkens, 21 verkocht. Bij matigen aanvoer gingen sommige artikelen wederom langzaam van de hand. Puike Zeeuwscheen Vlaamsche Tarwe f 4,50 a f 5,75, nieuwe 4,50 a f 5,00. Rogge 4,00 a 4,50, mindere 3,75 a f 4,00. Gerst /3,50 a /4,75. Haver 2,00 a 4,00. Paardeboonen f 5,00 a f 5,80. Duiveboonen f -,a f Bruineboonen 4,00 a 7,25. Witteboonen Walchersche /7,00 a 10,75. Erwten /7.00 a 8,mindere 5,75 a f 6,Kanariezaad beste f 6,00 a f 7,50, mindere fa f Ajuin a per 50 kilo, koolzaad f 8,75 a 9.60. Eieren 3,30 a f 3,40 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche f 1,60 a f 2,00. Lnnden, 2 April. Tarwe en Gerst stil. Haver lager. Meel gedrukt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 6