WAARSCHUWING. BEKENDMAKING. P. J. VAN DE SANDE, Prachtige patronen, Gemengde berichten. Advertentien. Gezondheids Behangselpapier, Broed- of Mosselzaad R a n d e n e n z. TER NEUZEN, 2? Maart 1894. In de op Donderdag a. s. des morgens te 10 uren te houdeu openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, zullen de volgende punten worden behandeld Primitief kohier hoofdelijken omslagidem be- lasting op de honden benoemen onderwijzer idem stembureau idem leden commissie van beheer grindweg Ter NeuzenHoekverslag ouderwijs 1893; adressen betreffende zoogenaamde Slikstraat exploitatierekening omuibusdienstadressen om grond in erfpacht; ingekomen enz. Heden morgen ontdekte men alhier in bet kanaal bij de oostelijke binnenbrug een lijk drijvende, hetwelk bij ophaling bleek te zijn dat van den gehuwden en reeds bejaaiden kleermaker Van It. alhier. Gisteren avond was hij per laatste trein uit Gent albier wedergekeerd en is alstoen waar- schijnlijk bij de spoorbrug te water geraakt. In de le helft der maand Maart zijn door het postkantoor alhier, de volgende onbestelbare brieven verzonden aan de adressen vanJ. B. Picardo te Delfzijl en Wed. Bougnie te Gent. Axel. Bedankt voor het beroep naar de Gere- formeerde kerk A, alhier, door Ds. J. Gommers te Grijpskerke. Koewacht. Drie Belgische kooplieden kwamen Zaterdag min of meer beschonken in dolle vaart van de Axelsche markt door onze gemeente gereden. Eenige spelende kinderen, die het rijtuig zagen aankomen, msakten zich zoo vlug mogelijk uit de voeten doch een jongetje van 2 jaar kon niet zoo spoedig wegkomen, zoodat het rijtuig over zijn linkervoet reed. Door dat spoedig genees- kundige hulp in geroepen werd, is de toestand van het gewonde kind naar omstandigheden goed. Maandag 2e Paaschdag gaf de rederijkerskamer //Tot Nut en Genoegen" eene voorstelling, welke in een woord prachtig mag genoemd worden. Het programma, dat uit 6 numraers bestond, werd ouberispelijk uitgevoerd. En het applaus, dat elk stuk in de zaal weerklonk was wel verdiend. Het groote drama „Een Oudejaarsavond" deed veleu de tranen in de oogen komenterwijl ook de uitvoeriug der blijspelen „Stotteraars in soorten" en ^Joost Uilenspiegel" niets te wenschen over- liet. Wij beschou^ven deze uitvoering als een der best geslaagde van deze vereeniging en zij, die om de eene of andere reden verhinderd waren, deze voorstelling bij te woneD, kunnen wij in gemoede aanraden den volgenden Zondag, wanueer het gezelschap weer hetzelfde programma zal opvoeren, de uitvoering te gaau bijwonen, zij zullen zeer Voldaan huiswaarts keeren. De zangvereeniging »Kunstliefde", onder haren wakkeren directeur, den heer P. van de Walle, komt een woord van dank toe voor hare welwillende medewerking. Woensdag avond trad in een herberglokaal te St. Maartensdijk een heer uit Middelburg, voor een daartoe bij bekkenslag uitgenoodigd publiek, als spreker op, volgens voorgeven reclame voor het repareeren en verkoopen van naaimachines," of wel, wat later bleek, propaganda voor het socialisme. De waard en waardin uit de herberg vonden de manier, waarop de naaimachines aangeprezen moesten worden, wel wat vreemd en beduiden den spreker dat zij hun lokaal niet beschikbaar wilden stellen voor een aanwijzing van de sociaal-democratie, zoodat het 50tal opgekomen nieuwsgierigeu hoofd- zakelijk uit den arbeidersstand niet zooveel te hooren kreeg als misschien anders wel het geval ware geweest. Op de Hei (gemeente Pernis) wonen een paar echtelieden, die het niet al te goed met elkaar kunnen vinden. De vrouw dacht zich maar van alsof hij zeggen wilde, dat hij hem te gelegener tijd een antwoord zou geven, maar een auder dan verwacht werd. VII. De bloesems der leute waren in heete zonnestralen verdord, en reeds schudde het wilde spokenheer der herfststormen aan de boomen, om ze van hun laatsten tooi te berooveu. Eentoonig klapperden de raderen van den molen en de golfjes der molenbeek zongen hun eentonig lied daarbij, en even eentoonig was het leven in den molen. De oude Brigitta bewoog zich knorrig door het huisRoode Hendrik verrichtte zwijgend en wrevelig zijne bezigheden, en de jonge vrouw deed ernstig en bedaard haar werk in de kamers. Men hoorde geen opgewekt gezang, geen vroolijk gelach, ja als de molenaar thuis was, teruauwernood een luid woord. In die weiuige maanden was Hagen zeer verou- derd, zijne trekken waren scherper geworden, op zijn voorhoofd vertoonden zich diepe rimpels, aan de slapeu begon het haar reeds te grijzen en de onzekere blik was nog onaangenamer geworden. Hij reed dikwijls naar de stad, soms bleef hij daar eenige dagen, en als hij na zulk een lange afwezig- heid terugkeerde, mocht niemand hem naderen of eene vraag tot hem richten. haar man te moeten ontdoen en bereidde hem daarom een avondmaal, waarmede zij hem poogde te vergiftigen. Eenige phosphorkoppen van lucifers had zij in de aardappelen gedaan. De phosphorus- lucht verraadde haar echter. De man is daarop met zijn avondmaaltje naar den burgemeester gegaan en heeft zijn wederhelft aangeklaagd. De burge meester is met twee politieagenten naar de Hei gegaan en heeft de vrouw in verhoor genomen, en deze heeft haar misdaad reeds bekend. Beide echtelieden zijn evenwel niet goed bij het hoofd. De rechter zal nu moeten uitmaken in hoeverre deze misdaad toerekenbaar is. In een scheersalon in de Kortestraat te Arnhem had volgend vermakelijk voorval plaats. Een recruut, was juist ingezeept, toen een officier binnentrad om dezelfde operatie te ondergaan. Nauwelijks had de ingezeepte hem opgemerkt of hij sprong van zijn stoel, nam de militaire houdiug en riep met een donderende stem ffOrrrde Groote verbazing van de aanwezigen en niet minder van den luitenant. Later bleek dat den solaaten wordt geleerd bij het biunentreden van een officier in de kamer (bedoeld wordt soldaten- kamer) te roepen orde Onze jeugdige militair had ditinwat ruimer zin opgevat en meende, dat in elke kamer, waar een officier kwam, aldus gehandeld moest worden I Een net gekleede man met blauwe oogen, dun donker haar, grijzend kneveltje, dikke gebogen neus en rond gezicht, is Zaterdagochtend vroeg op het Alexandersveld te 's Gravenhage stervende ge- vonden en onder het vervoer bezweken. Enkele kleedingstukken waren gemerkt M. R. Een borst- trok of hemd was »Rot" gemerkt. In zijn (fantasie-) hoed stond vermeld William Hill, Hatter 136 Edgeware Road W. Londen, waarboven het Engel- sche wapen. De man schijnt een gewelddadigen dood gestorven te zijn. De commissaris van politie in de centrale afdeeling te 's Gravenhage verzoekt inlichtingen. Te Arnhem is gevankelijk binnengebracbt de weduwe M. uit Rhenen, verdacht van kindermoord. Bij het verhoor voor den burgemeester heeft zij bekend haar kind te hebben doen stikken door het de hand op neus en mondje te leggen. Aan de pachters van het Kroondomein onder Megen (N.-B.) is verleden week door de Koningin- Regentes 15 pCt. restitutie verleend op de betaalde pachtpenningen, wegeus het mislukken van den gras- en hooibouw in die streken. De Wilhelmina-bron te Haarlem zal op de tentoonstelling, verbonden aan het eerstdaags te openen geneeskundig Congres te Rome, vertegen- woordigd zijn door een sierlijke dtalage. De directie, die niets onbeproefd laat om het staalwater uit die bron algemeen bekend te maken, heeft van de societa farmaceutica Romana de toezegging ontvan- gen, dat zij zorg zal dragen, dat ieder die het water wenscht te gebruiken, zich daarvan zal kunnen voorzien. Aan de bezoekers zal voorts eene in het Eransch gestelde circulaire worden ter hand gesteld, waarin de deugden van het water uit de Wilhelmina- bron worden opgesomd en toegelicht. De Amsterdamsche Courant bevat eene waar- schuwing voor ben, die zich laten verleiden door een advertentie in een der dagbladen voorkomende, luidende ,/Geld Disponibel ad 5 procent en zekerheids- stelling. Discretie verzekerd. Brieven franco letter P. P. No. 216, aan bedoeld blad." Hij, van wien de advertentie afkomstig is, verlangt van diegenen, welke zich tot hem wenden, onder bedriegelijke voorwendsels 1 pet. vooruit en het bedrag van een paar zegels. Hij geeft een kwitantie afgeteekend G. N. Meijer en laat daarna niets meer van zich hooren. Door den heer C. W. Snijder, zoo schrijft men uit Oud-Vosmeer, is in het najaar van '93 Den molen liet hij aan den knecht over, die het koren in outvangst nam, het maalde en het meel afleverde. Hij gaf zich niet eens de moeite na te gaan, en evenmin eischte hij rekenschap van het ontvangen maalloon. Ja, hij vermeed Rooden Hendrik, zooveel hij kon. Ontmoette hij hem toevallig, dan wisselde hij niet eens een groet met hem. Ook zijne vrouw behaudelde hij koel en onver- schillig en Dorothea maakte hem geen verwijt daarvan. Evenals hij haar haren weg liet gaan en naar hartelust werken, zoo liet zij ook hem begaaD, zonder naar zijn doen en laten te vragen. In de eerste weken na de bruiloft scheen het alsof eene hartelijke verstandhouding tusschen de echtgenooten volstrekt niet onmogelijk was. Hagen vervulde elken wensch zijner vrouw, nog v<56r zij dien had uitgesproken, en Dorothea toonde hem een vroolijk en vriendelijk gelaat. Maar het was slechts schijn. De zelfzuchtige liefde van den molenaar bezat de kracht niet, de stormen te weer staan, (welke over haar heen woedden, en Doortje werd voortdurend ernstiger en stiller, naarmate zij meer en meer tot de zekerheid kwam, dat zij haar levensgeluk voor goed verloren had. Er waren reeds harde woorden gevallen tusschen man en vrouw. Dorothea had later maar gezwegen, als hij zijne kwade luim aan haar botvierde. Nu zweeg hij ook. Buiten zijne zaken scheen hij voor een proef genomen met het inkuilen van bladeren van suikerbieten, welke men als geslaagd kan beschouwen, daar het rundvee er gaarne gebruik van maakt. Als bijvoer kan het vooral in dit jaar, dat zich in het algemeen zoo kenmerkt door gebrek aan hooi en stroo, goede dieusten bewijzen. Van 17 tot 20 dezer zijn te Rotterdam weder 25 gevallen van pokken voorgekomen. Nog steeds blijven de pokken le's Gravenzande toenemen het aantal steeg tot 139 waarvan 26 met doodelijken afloop. Van de vaccine wordt langzamerhand een drukker gebruik gemaaktsoms onderwerpeu zich per dag 60 a 70 personen aan de inenting. Te Rijsoord (gemeeDte Ridderkerk) zijn twee gevallen van pokken voorgekomen en wel bij de vrouw en de dochter van den man, die voor eenige dagen aan die ziekte is gestorven. Te Maassluis zijn reeds drie kinderen van den loods A. v. d. Sluis aan de pokken overleden. Het kerkhof Grosotto, in Italie, was, naar uit Milaan bericht wordt, den veertienden dezer maand het schouwtooneel van een ontzettend onheil. Aan de Oostzijde van het kerkhof bevindt zich een steile heuvel. Ten einde aardstortingen, die herhaaldelijk waren voorgekomen, te vermijden, was die in den laatsten tijd door een hoogen muur in bedwang gehouden. Nu zou echter op het kerkhof de begrafenis van den schrijver Robestelli plaats vinden. Daar deze met groote plechtigheden ge- paard ging, waren uit den geheelen omtrek toe- schouwers toegestroomd om de ter-aarde-bestelling te zien plaats vinden. Honderden menschen hadden, daar de begraaf- plaats geheel gevuld was, een plaatsje op den heuvel veroverd. Juist was aan het graf de laatste rede- voering uitgesproken en zou het lijk in de groeve neerdalen, toen eensklaps de muur instortte en de volgers van den lijkstoet bedolf. Met den muur stortten ook groote hoeveelheden aarde van den heuvel omlaag en verscheidene personep, die er zich op bevonden, werden medegesleurd. De over- levenden gaven blijk van groote koelbloedigheid en tegenwoordigheid van geest. Onmiddellijk werd een aanvaug gemaakt met het reddingswerk, Reeds werden zeven lijken te voorschijn gebracht. Onder de talrijke gewondeu zijn er ongeveer twintig, die zich in levensgevaar bevinden. ZEETIJDINGEN. Van 23 tot en met 26 Maart. Van 23 tot en met 26 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 36 afgeschut; langs de Westsl. 5 op- en 4 afgeschut. alles onverschillig te wezen. Hij zeide nu niet meer, dat hij weldra den molen verlaten wilde, om in de stad te gaan wonen. De trotsche droomen, welke hij toenmaals gekoesterd had, schenen zich niet te willen verwezeulijken. Menigmaal zat hij tot diep in den nacht voor zijne secretaire en snuffelde in acten en brieven. Vaak hoorde zijne vrouw hem zuchten en steunen, ook wel razen en vloeken maar zij waagde het niet hem te vragen wat hem kwelde. Het was een treurig huwelijk, een troosteloos levener bestond geen hartelijkheid, geen ver- trouwen, geene openhartigheid tusschen die twee hunne wegen waren gescheiden en gingen iederen dag verder uiteen. Zoo waren de herfstdagen gekomen, en bij de oude zorgen kwam nu eene nieuwe. Dorothea's moeder was ernstig ziek geworden zij lag in het kleine huisje bij den molen, waarin na den brand Brigitta gewoond had. Doortje verpleegde haar met opofferende liefde. Was zij ook dikwijls ver- toornd geweest op hare moeder, nu was alles vergeten. De molenaar toonde geene belangstelliug hij vroeg nooit, hoe het met de zieke ging, en zelfs het vermagerde gelaat en de beschreide oogen zijner vrouw konden hem geen woord van deel- neming ontlokken. (Wordt vervolgd). Op I April a. s. herdenkt de heer E. E. E. LAMMENS den dag, waarop hij voor 25 jaar als chef van het station Sluiskil werd aangesteld. Dat hij, die voor publiek en ondergeschikten zoo bereidwillig en goed is, nog langen tijd die betrekking moge bekleeden J. E. REMERIJ, Station-bediende. Sluiskil, 28 Maart 1894. Op Zondag I April a. s. hopen onze geliefde ouders en grootouders ADOLF STOCKMAN en SOPHIA HAAS, den dag te herdenken, dat zij 25 jaren in dienst zijn van den spoorweg Gent—Mechelen—Ter Neuzen. Met daukbaarheid zien wij alle terug op dien diensttijd, te meer daar zij altijd van ongelukken zijn verschoond gebleven en hopen, dat zij nog vele jaren met lust en ijver hun dienst moge vervullen. Hunne dankbare kinderen. Sluiskil (Station), 28 Maart 1894. De Gemeente-Ontvanger van Ter Neuzen, waar- schuwt de achterstalligen in de voldoeuing van den Hoofdelijken Rinsing, helasting op de honden en wegens recllt van erfpacht, om, ter voorkoming van vervolging, hun verschuldigde v<5«5r den 31,t* dezer maand te zijnen kantore te voldoen. KANTOOR wordt gehouden van's Mann- dags tot en met Vrijdags, telkens van voormiddags 10 tot I ure. Op feestdagen is het kantoor gesloten. 16 Maart 1894. De DIJKGRAAE van het waterschap LOVEN EN WILLEMSKEUKE, maakt bekend, dat eene vergadering van Iugelanden is belegd tegen Donderdag den 5 April 1894, des uamiddags te half drie uren, in de herberg „'s Lands w e 1 v a r e n bewoond bij P. Baseman te Hoek. Ter Neuzen, 27 Maart 1894. Het Bestuur der waterkeering van den calami- teuzen ADORNISPOLDER, zal op Donderdag den 5 April 1894, des voormiddags ten 10^ ure, in het gemeentehuis te Nieuwvliet, onder nadere goedkeuring bij enkele inschrijving, aan denhoogsten inschrijver de politie vergunniug verleenen tot het van de werken op de vooroever van dien polder van 1 Mei 1894 tot 30 April 1895, in een perceel. De voorwaarden liggen ter inzage ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te Groede, aan wien de inschrijvingsbiljetteu op den dag die het ver leenen der vergunning voorafgaat, franco moeten worden ingezonden en op het adres moet worden gesteld„Iuschrijvingsbiljet voor de vergunning van het Bestuur van den calamiteuzen Adornis- polder tot het weghaleu van Mosselzaad, dienst 1894/95." Aanwijzing zal geschieden den 3 April 1894 bij laagwater. Groede, den 16 Maart 1894. Het Bestuur voornoemd, JOH. DU BOIS, Voorzitter. J. G. MEIJER, Secretaris-Ontvanger. TER NEUZEN. Wil men verzekerd zijn van een prachtige keuze, men vrage aan bovengenoemd adres de STALEN ter bezichtiging aan, welke voorhanden zijn van de minste tot de beste soorten. Men zie ook de Stalen van het echte en veel opgang makende afwaschhaar met water en zeep. YLAG. NAAM. M3. Yan en naar. Lading. 23 Belg. s.s. 25 En.3m.sch. Eng. s.s. idem idem 26 23 Eng. s.s. 24 Eng. sch. Belg: s.s. 25 23 24 Eng. s.s. idem idem Duits. bark Fra. bark Deens. s.s. 26: Eng. s.s. idem Rus. bark 24 Eng. s.s. idem idem idem Eng. bark Eng. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. Voor Ter Henzeni Londres 2367 Sparkling Foam: 563 River Derwent Ralph Creyke Ptarmigan Londen Vlissingen 2272 Londen 2065 I Goole 3492 I Liverpool Van Ter Xeuzem River Lagan G. E. Gradwel Londres 2272 441 2367 Londen idem idem Voor Client t Rosa 1294 Dynamo 1364 Spindrift 2003 AnnaSehwalba 2401 Blanche et Louise 1618 Pan 2993 Sea Belle 2152 Norma 1385 Christ. Charlotte 1154 Van Client Sea Gull Osborne Hebble Rosa Nairnshire Dynamo Wonder Spindrift 2100 1613 2558 1294 2906 1364 469 2003 Goole Hull Londen Wilmington Caleta Beuna Riga Londen Goole Arendal Londen Leith Goole idem Newport Hull Ipswich Londen stukg. ledig stukg. idem idem stukg. phosph. stukg. stukg. idem idem katoen salpeter vlas stukg. idem hout stukg. idem idem idem phosph. stukg. phosph. stukg. De Dijkgraaf voornoemd, P. SCHEELE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 2