BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Mid <1 e I e n van vervoe Van 16 tot en met 28 Februari. Dordrecht, 8 Maart. K O K ItS VAN HET GELD. fr. ZEETUDINOEN. Yan 6 tot en met 8 Maart. s g Van 6 tot en met 8 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 23 binneDvaartuigen op- en 32 afgeschut; langs de Westsl. 1 afgeschut. Owreenwich-tijd. Spoorweg Ter NeuzenGent. r. Van Ter Neuzen over St. Nicolaas naar Gent. Spoorweg Ter NeuzenMechelen. Belgisch per Engelsch per 100 4-7,75 h f 47,80 h 12,00 12,07* Ter NeuzenBrussel over Lokeren. Spoorweg VlissingenKoosendaal. Stoombootdienst MiddelburgVlissingen. Spuorbootdienst WalzoordenVlake. YVagendienst HulstWalsoorden. a. b. c. die in hoofdzaak hierop neer komt, dat de heer Wieland her- haaldelijk verklaarde bang te zijn van het maximum 600. op grond dat or na enkele jaren een volledig personeeel zal zijn op dat traktemeutde onderwijzers blijven dan hier, trouwen (wat hij bun niet kwalijk neemt) maar komen dan met request op request om verhooging van jaarwedde, daar f 600 niet voldoende is om hun huisgezin te onderhouden en hij ziet er in dat er dan weer verhooging op zitten zal. De lieeren Van IJsselsteijn en Nelemans zien dit bezwaar niet in daar het maximum wordt bepaald op 600 wat de onderwijzers weten. De heer Nelemans stelt ten slotte voor de traktementen te brengen op een minimum van f 500, na 2 jaren dienst hier of in eene andere gemeente op f 550 en na 5 jaren dienst op het maximum van 600. Dit voorstel in stemming gebracht wordt aangenomen met 5 tegen 3 stemmenvoor de heeren Harte, Visser, Van IJsselsteijn, Nelemans en Donzetegen de heeren Tazelaar, Wieland en Van der Hooft. De Voorzitter vraagt thans voor Burg, en Weth. machtiging om de begrooting naar aanleiding van dit besluit om te werken en ook in overleg met de commissie van fabricage het bestek van het gewoon onderhoud in overeenstemming met de begrooting te wijzigen. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. Eveneens wordt ter voldoening aan het verzoek van Ged. Staten de heer VanDoeselaar btnoemd als onderwijzer met de hoofdacte aan school C, op eene jaarwedde van f 650, te rekenen van den datum zijner indiensttreding aan die school. Ingekomen is een adres van de afdeeling Ter Neuzen van het Alg. Ned. Werkl.-Verbond, den raad wijzende op het ongeluk den 6 Febr. voorgekomen op de Belg. stoomboot l'Avenir alhier aan het spoor in lossing, wat te wijten was aan slecht materieel, terwijl er op wordt gewezen dat er door het werkvolk dikwijls losbandig wordt te werk gegaan bij het laden en lossen. Er zou hierin volgens het adres verbetering zijn te verkrijgen door het aanstellen van een arbeids-inspectenr, door de werklieden te kiezen, die goed beloond een onpartijdig oordeel kon vellen over het gebrnikt wordende materieel. Het Dag. Best, heeft gegevens trachten te verkrijgen hoe het hier, hoe het elders, ja zelfs hoe in andere werelddeelen gewerkt wordt, en vernam dat er nergens zoo'n inspecteur bestaat, doch het college is van meening dat de zaak daarmede niet uit moet zijnook zonder dat adres hadden Burg, en Weth. er het oog op gevestigd wegens het voorkomen van dat ongeluk, waarom hij uamens het college voorstelt het]!] advies der Kamer van Koophandel in dezen te vragen. Nog is echter een schrijven ingekomen van de afdeeling waarbij wordt bericht, dat 11 Maart de afdeeling ophoudt te bestaan en de vereeniging zich alleen bepalen zal tot het uitkeeringsfonds bij ziekte, en mitsdien intrekking verzoekt van haar vroeger adresdaar nu echter reeds een advies van het Dag. Best, hieromtrent bestaat, vindt de Voorzitter geen aanleiding tot intrekking. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat de heer Schalk voor wie wordt gewerkt, evenals spreker, zijn personeel heeft ver- zekerdmet die jongen was het niet het geval omdat hij beneden de jaren washet ongeluk is ongetwijfeld ontstaan door het gebruik van slecht marerieel en nu meent hij dat de werklieden toch zelf ook wel eens wat konden toezien en weigeren om met zulk gevaarlijk materieel te werken en aan de gebroken ketting was het goed te zien dat ze versleten was. daarvan heeft ook de Voorzitter zich kunnen overtuigen. De Voorzitter beaamt dat iedereen kon zien dat die ketting onbruikbaar was, daar enkele schakels bijna geheel waren doorgesleten. De heer Nelemans vraagt of er geen onderzoek is ingesteld. De heer Van IJsselsteijnof een vervolging. De Voorzitter zegt, dat er een onderzoek is ingestelder zijn personen voor den rechter-commissaris opgeroepen, of dit echter tot een vervolging leiden zal weet hij niet. De heer Van IJsselsteijn is van meening, dat er hier een wet op de verzekering van werklieden behoorde te bestaan evenals in Belgie. De Voorzitter gelooft dat dit misschien zou kunnen, daarom wenscht het Dag. Best, het advies der Kamer van Koophandel in te winnen als kunnende deze het best over de zaak oordeelen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dienovereenkomstig besloten. Do heer Visser vraagt of het geen overweging zou verdienen om de werkgevers te verzoeken hun werkvolk te verzekeren. De heeren Van IJsselsteijn en Schalk doen dat, maar gebeurt het ook bij de heeren Little Johnston en de Steenmaatschappij De Voorzitter was van meening dat de Steenmaatschappij het ook deed. De heer Visser zegt, te gelooven dat deze wel bij geval van ziekte ondersteunt, maar niet bij ongeluk. De Voorzitter acht het 't beste het bericht der Kamer van Koophandel af te wachten. De Voorzitter brengt aan de orde het adres van J. de Broe Fz. en andere bewoners der Slijkstraat, ook reeds in de vorige zitting medegedeeld. Het Dag. Best, meent in dezen niet anders te kunnen adviseeren dan aan adressanten te kennen te geven dat zij zich, daar bij een rechterlijk vonnis de straat niet openbaar is verklaard, moeten wenden tot den eigenaar der straat, terwijl het Dag. Best, zich refereert aan de zooeven gemaakte wijziging. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. Verder deelt de Voorzitter mede, een ingekomen adres van P. Loof c. s., om verbetering te brengen in den april aan de Vlooswijkstraatop gronden uiteengezet in het reeds vroeger gezonden adres. In verband met dit adres doet de Voorzitter ook mede- deeling van een ingekomen verzoek van P. van Alten en anderen om de klinkerbestrating voorbij school B open te stellen voor rij- en voertuigen, kan het niet aan beide dan aan een zijde. Het Dag. Best, geeft in overweging om de beslissing over dat adres betreffende den april nog aan te houden, daar de raad binnen kort nog over andere bestratingen zal te be slissen hebben en dit dan gelijktijdig af te handelen. De Voorzitter herinnert, dat omtrent het vorige adres is besloten te wachten tot er een voorstel uit den boezem van den raad kwam. De comm. van fabricage had geadviseerd om met witte keien te bestraten daar die stroef zijn, welke door de landbouwers, leden van den raad, nog slechter werden verklaard dan de quenastkeien. De heer Van der Hooft merkt op, dat ook de aanvragers bestrating met witte keien en beleggen met macadam ver- zochten, terwijl de heer Van IJsselsteijn weder opmerkt, dat het hem vreemd voorkomt, dat er klachten komen nadat de april er al zoo lang ligt. Zonder hoofdelijke stemming wordt hieromtrent besloten de beslissing aan te houden. Wat het openstellen van het klinkerpad betreft voor rij- en voertuigen meent de Voorzitter dat dit niet gaan zal, daar die bestrating niet bestand is tegen het er over rijden met zware vrachten, die is alleen daargesteld om veilig te zijn voor de schoolkinderen, wordt de weg opengesteld dan zal al het vervoer daar langs worden geleid, om den april te ontwijken. De heer Visser meent, dat als deze aan eene zijde werd opengesteld het rijden er toch zoo druk niet zal zijn. De Voorzitter zegt, dat, als het door een aldaar wonende wordt gevraagd, er vergunning wordt verleend om met hand- karren te rijden en ook voor het ruimen der privaten. De heer Wieland vindt de afsluiting door palen toch moeilijk; als er een sluitboom was, was het veel gemakkelijker. De Voorzitter zegt, dat het verzoek altijd wordt toegestaan en de palen worden weggenomen hoofdzakelijk is al eens openstelling gevraagd door Van der Peijl om er steenen en pannen aan te brengen, doch het rijden met zulke zware vrachten kan niet worden toegestaan, wel wanneer het met een handkar geschiedde. Spreker stelt dus voor aan adres santen te berichten dat aan het verzoek geen gevolg kan worden gegeven, maar dat Burg, en Weth. het verkeer aldaar zooveel mogelijk zullen vergemakkelijken. Nog is ingekomen een adres van den heer C. A. Kok, onderwijzer aan school A, verzoekende ontslag uit zijn be trekking met 16 April a. s., teneinde zijn dienst als milicien te vervullen. In overeenstemming met het advies van het hoofd der school en der schoolcommissie stelt het Dag. Best, voor het gevaagde ontslag met ingang van 16 April eervol te verleenen. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. De Voorzitter deelt mede dat, naar aanleiding van het destijds genomen besluit, waarbij adhaesie verleend werd aan het adres van belanghebbenden aan den Minister van W. H. en N. tot het verkrijgen van een overzetveer over het kanaal voor paarden en voertuigen, van den commissaris der Koningin een schrijven is ontvangen waarin deze mededeelt dat de Minister, hoewel hem de noodzakelijkheid niet over- tuigend is gebleken, geneigd is tot het daarstellen van het veer over to gaan, als de provincie en de betrokken gemeente- besturen in de kosten bijdragen. De commissaris verzoekt daarom hem te willen mededeelen of de gemeente van zijne belangstellmg hierin door eene bijdrage wil doen blijken, te bepalen de beschikbare som. Burg, en Weth. stellen voor om den Commissaris te be richten dat de gemeente wegens den ongnnstigen geldelijken toestand geen bijdrage kan verleenen en het bestuur ook van meening is dat, waar het Rijk op alle andere kanalen in overbrugging enz. voorziet, dat ook hier haar plicht is en de gemeente daarin niet moet bijdragen. Met het oog echter op de medewerking die thans van de Regeering moet gevraagd worden voor meerder belangrijke zaken zou het bestuur voor het oogenblik de zaak willen laten rusten om er later op terug te komen. De heer Wieland vraagt of de beslissing hierop niet kan worden uitgesteld, daar geen der leden landbouwers, die er het meeste belang bij hebben aanwezig is. De heer Nelemans meent dat de raad daarom toch wel een besluit kan nemen. De heer Wieland achtte het wenschelijk omdat het plan van hen is uitgegaan. De Voorzitter meent dat zij toch ook niet meer licht kunnen brengen in deze zaak. De heer Nelemans merkt op, dat er geen bedrag wordt gevraagdde gemeente zou dus door een gering bedrag van zijn belangstelling kunnen doen blijkenhij is van meening dat als f 240 voor wapening van de politie kan worden uitge- geven er dan ook wel een bijdrage af kan voor een zaak die van groot belang wordt geachtdoor eene bijdrage van f 250 of f 500, blijkt dat men dan toch wil. De Voorzitter had gedacht van f 100, doch zich daarbij geplaatst op het standpunt dat het Rijk het moet doen, daar er overal van rijkswege in wordt voorzienhet Dag. Best, wil evenwel nu met drangredenen komen, daar de medewerking van de Regeering voor meer dringende zaken wordt gevorderd. De heer Nelemans merkt op, dat het daarstellen van brug- gen enz. spreekt op toestanden die in eens werden daargesteld, maar het kanaal ligt nu hier al 60 jaarhij herhaalt dat met een kleine bijdrage het veer misschien te verkrijgen is. De heer jVieland wijst er op, dat de toestand al veel veranderd is door inpoldering. De Voorzitter beaamt dit, en zegt dat vroeger de zee tot Slniskil doorliep. De heer Wieland zou eene bijdrage ook niet kwaad vinden men is er toch in eens van af, voor de keiweg van Philippine wordt wel jaarlijks gedurende 20 jaar f 150 bijgedragen, dit is toch veel bezwarender, daarbij komt nog datnu ja die weg daar wel goed is, maar of er voor Ter Neuzen zoo'n groot belang bij is betrokken, betwijfelt hij men zou nu echter kunnen wachten om te hooren wat de andere betrokken gemeenten doen, van Hoek is het reeds bekend, die gemeente geeft niets. In verband met de bijdrage voor de keibestrating van Philippine meent de heer Nelemans, dat men dan wel /1000 kon bijdragen; hij verlaat de vergadering. De Voorzitter zou nog willen wachten en er later op aan- dringenhij meent, dat het niet zal worden onthouden, daar er overal van Rijkswege voor wordt gezorgd. De heer Van IJsselsteijn Dat is geschied bij het maken. De Voorzitter vindt dat geen argumenthet zou toch vreemd zijn om te gaan zeggen als ik het kanaal nu moest maken zou ik daar een pontveer leggen, maar omdat het kanaal er nu eenmaal is doe ik het niet. De heer Wieland zegt, dat het voor de landbouwers een zeer belangrijke zaak is. De Voorzitter moet zich aan het advies van het Dag. Best, houden en voorstellen de zaak voorloopig te laten rusten. De heer Wieland verzekert zijnde dat er op de zaak kan worden teruggekomen stemt hiermede in, waarna zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voorstel van het Dag. Best, wordt besloten. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Best, en de commissie van fabricage eenstemmig zijn in hun advies over het adres der Vereenigde handwerkslieden" betreffende het opnemen van bepalingen omtrent het uitbetalen van een minimum loon en maximum arbeidsdag. Men is van oordeel dat dit moeilijk is uit te voeren, daar het gewoon onderhoud slechts bij tusschenpoozen gedurende korten tijd werkzaamheden vereisclit; bij het uitvoeren van groote werken zou dit beter gaan, bij het bouwen van een school b. v., doch buitendienhet is slechts in enkele gemeenten nog maar voorloopig ingevoerd, het Rijk doet het ook niet en dat zou in dezen toch wel dienen voor to gaanhet advies luidt dus hier toe ook niet over te gaan. Er is echter d.d. 5 Maart een schrijven ontvangen van den heer M. Eijke, eere-voorzitter der vereeniging, waarin deze namens de vereeniging verzoekt om het nemen van een besluit op dit adres aan te houden totdat zal bekend zijn welke ge- volgen eene dergelijke maatregel te Amsterdam heeft opgeleverd, dsar de vereeniging, hoe ook het raadsbesluit ware, het ten zeerste zou betreuren dat in deze werd besloten zonder grondige kennis van de gevolgen welke die maatregel hebben zal. Op voorstel van den Voorzitter wordt aldus besloten. Verder zijn ingekomen eenige brieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten, benevens eenige provinciale- en staatsbladen. Nog stelt de Voorzitter voor aan te houden het adres van Kurvink en een van Kolijn, verzoekende een strook grond in erfpacht en ook stelt hij voor aan te houden het overleggen der werkstaten ten bewijze dat niet buiten het bestek wordt gegaanhieromtrent deelt hij mede dat bij het nazien dier staten is gebleken dat zijne bewering in de laatste vergadering geuit juist was en er zeer weinig bijwerk is geweestwerk van eenige beteekenis was tengevolge van latere raadsbesluiten. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Axel. Huwclijks-aangiflen. 16Febr. Jan Schieman, oud 21 j., jm. en Elizabeth Willemsen, oud 21 j., jd. 23 Febr. Jan de Putter, oud 23 j., jm. en Suzanna Neeltje de Feijter, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Febr. Abraham, z. van Dominicus Jansen en van Cornelia Helena ven der Welle. 17 Febr. Cornelia Lidewey, d. van Jacobus van de Velde en van Cornelia Lidewey Smies. Catharina Adriana, d. van Mattheus Dieleman en van Antje Goossen. 20 Febr. Cornelis, z. van Cornells van den Berge en van Levina de Regt. 21 Febr. Geertr uida Lycia, d. van Willem Vercouteren en van Debora Krina Smies, 23 Febr. Cornelis Marinus, z. van Frederik Gerard van Tatenhove en van Helena Meertens. Johanna Catharina, d van Petrus Frankevijle en van Charlotta Vonk. 27 Febr, Kaatje, d. van Johannes Martinus Dregmans en van Johanna Jacoba van Greuningen. 28 Febr. Jacomina, d. van Levinus Verberkmoes en van Krina Maria Faas. Overlijden. 24 Febr. Maatje de Pooter, oud 8 j., d. van Pieter en van Maria Verberkmoes. 26 Febr. Cornelis Boeije, oud 42 j., echtg. van Maria van Cadsand. Clinge. Geboorten. 16 Febr. Florent Joseph, z. van Petrus van Mullem en van Maria Coolsen. 20 Febr. Stephania, d. van Eduardus de Kever en van Maria Romania Blommaert, 22 Febr. Desiderius Ludovicus, z. van Emanuel Apers en van Ludovica Schuddings. 27 Febr. Josephus Franciscus, z. van Seraphinus Franciscus Claessens en van Maria Leonia Hageman. 28 Febr. Elisa Seraphina, d. van Maria Louisa Levrout. Overlijden. 20 Febr. Maria Josephina van Dorsselaer, oud 2 m., d. van Johannes Jacobus en van Catarina Stelle- man. 25 Febr. Ferdinandus Johannes Huijbrecht, oud 1 m., van Petrus Franciscus en van Rosalia van Overloop. 27 Febr. Emma Maria van Broeck, oud 5 m., d. van Petrus Joannes en van Juliana Lockefeer. Graauw. Geboorten. 3 Febr. Honore Constantinus, van Franciscns de Vilder en van Hortensia Johanna Antonia Moens. 5 Febr. Aloisius, z. van Servulus de Smit en van Philomena Beekman. 6 Febr. Eduardus, z. van Cornelis Durinck en van Anna Maria Kouijzer. 8 Febr. Johannes, van Pieter Francies van Gaveren en van Clementina Meij- vaert. Petrus Adrianus, z. van Johannes de Nijs en van Paulina van Immerseel. 10 Febr. Aloisius, z. van Petrus van Immerseel en van Paulina de Koster. 18 Febr. Martha, d. van Petms de Koning en van Judoca Vermeulen. 23 Febr. Martha Petronella, d. van Petrus Ludovicus Pieavet en van Rozalia Dingeman. Pieter, z. van Aarnout de Feijter en van Tanna Jacoba Geluk. 25 Febr. Alexander, z. van Johannes van Gimst en van Maria Neeve. Overlijden. 14 Febr. Elisabeth Maas, oud 2 m., d. van Jacobus en van Paulina de Bakker. 18 Febr Anna Catha rina van Troost, oud 71 j., wed. van Adriaan de Klerk. 19 Febr. Edemondus de Koning, oud 6 w., z. van Augustus en van Louisa d'Haen. Alphonsus Bracke, oud 9 m.,z. van Jan Francies en van Paulina Crombeen. 23 Febr. Carolus Ludovicus Blommaert, oud 1 m., z. van Judocus Maximilianus en van Rosalie van Boven. 27 Febr. Desiderius de Bilde, oud 14 m., z. van Adrianus en van Rosalia Bracke. Hontenisse. 8 Febr. Nicolaas Tazelaar, oud 30 j., jm. en Judoca Christina de Feber, oud 29 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Carolina Sophina, d. van Pieter Au- gustinus van Driessche en van Paulina Waaijenberg. 9 Febr. Ludovicus Aloijsius, z. van Alphonsius van Steene en van Anna Catharina Pardon. 10 Febr. Maria Catharina, d. van Pieter Anthonij Fruijtier en van Louisa van Bastelaar. 13 Febr. Aloijsius, z. van Gilles Francies Leenknegt en van Rozalia Pardaan. 18 Febr. Philomena, d. van Jan Francies Ileijman en van Apolonia Morcus. 21 Febr. Maria Regina, van Judocus Bun en van Judoca Stoel, 22 Febr. Cor nelia, d. van Johannes Ebert en van Anna Catharina Baart. 23 Febr. Jacobus Petrus, z. van Pieter Jacobus Kindt en van Apolonia Bogaert. Overlijden. 4 Febr. Johannes Cammaert, oud 75 j., echtg. van Elisabeth "Vervaert. 16 Febr. Josephus Marcelis, oud 19 j., z. van Andries en van Christina van Campen. Desire Cappendijk, oud 8 j., z. van Jan Francies en van Apolonia Marcelis. 17 Febr. Aloijsius Leenknegt, oud 5 d., z. van Gilles Franciscus en van Rozalia Pardaan. Anna Catharina Bogaert, oud 88 j., echtg. van Joseph van den Bergen. 18 Febr. Johannes Cornelis Andriessen, oud 68j., weduwn. van Cornelia van Looij. Cecilia Maria Maas, oud 16 j., d. van Pieter Augustinus en van Regina Paulina Kint. 22 Febr. Eduard Marcelis, oud 18 j., z. van Andries en van Christina van Kampen. Cornelis van de Voorde, oud 69 j., echtg. van Petronella Staas. 23 Febr. Willem Theenaart, oud 30 echtg. van Maria Louisa Buijs. 24 Febr. Jan Francies Baart, oud 86 j., weduwn. van Jacoba Petronella de Block. Bertina Crombeen, oud 6 m., d. van Josephus Louisa Assel- man. 28 Febr. Andries Marcelis, oud 52 j., echtg. van Christina van Campen. Hoewaclit. Geboorten. 17 Febr. Camille Theophile, van Frederica van Hecke. 21 Febr. Emma Sophia Maria, van Jacobus Verschraegen en van Eugenia Baert. 22 Febr. Maria Theresia, d. van Franciscus d'Hondt en van Eugenia Constantia D'Hooghe. Overlijden. 22 Febr. Alphonsius Verschelden, oud 4 m., z. van Anthonius (overl.) en van Johanna Jacoba Kant. Ossenisse. Geboorten. 26 Febr. Rosalia Apolonia, d. van Petrus Angustinus de Nijs en van Lucia Pieavet. Overlijden. 4 Febr. Maria Jacoba Neve, oud 82 j., wed. van Joannes de Bruijn. 11 Febr. Pieter Francies Verassel, oud 90 j., echtg. van Anna Catharina Compiet, weduwn. uit het eerste huwelijk van Constancia Lievens, uit het tweede van Maria Anna Kappendijk en uit het derde van Jozijnade Waal. 19 Febr. Pieter Verschuren, oud 60 j., echtg. van Maria Franciesca Ferket. I'lsilippine. Geboorten. 18 Febr. Franciscus Jacobus, van Francis Jean Baptist Nicolle en van Alexandrina Hovelinck. Overlijden. 22 Febr. Eduard Leonel de Vries, oud 15 m., z. van Jacobus Bemardus en van Sophia Francisca de Wit. Sas van Gent, Huwelijks-aangiften22 Febr. Henri Constantinus Ranschaert, oud 24 j., jm. en Elisa Cornelia de Leux, oud 20 j., jd. Geboorten. 20 Febr. Wilhelm Louis, z. van Theodorus Augustinus Lammens en van Bertha Nelly Bos. 22 Febr. Emma Irma, d. van Eduard van de Velde en van Ursula de Caluwe. Overlijden. 20 Febr. Gabrielle Stephanie Bosman, oud 3 w., d. van Louisa Maria Bosman. 28 Febr. Constantinus de Schamfelaere, oud 77 j., weduwn. van Francisca Walraeve. Sint Jaiisleen. Geboorten. 4 Febr. Cornelis, z. van Johannes Baptist Pieters en van Philippina D'Hooghe, 8 Febr. Emma Maria, d. van Melania Lippens. Ludovicus, z. van Petrus van de Poele en van Maria Ludovica van den Berghe. 10 Febr. Maria Leontina, d. van Alois Verhulst en van Sijlvie van Roijenacker. 12 Febr. Isabella Phara'ilda en Clothilda Maria, dochters van Pieter Franciscus de Saegher en van Anna Maria Louisa de Tender. 13 Febr. Emma Maria Louisa, d. van Mathilde d'Hooghe. 14 Febr, Fran ciscus, z. van Aloisius Meijskens en van Juliana Zegers. 15 Febr. Mathilda, d. van Philomena de Block. 19 Febr. Laurentius Anthonius, z. van Carolus Ludovicus Kegels en van Marianna van der Walle. 22 Febr. Josephus, z. van Isedorus van Haut en van Maria Carolina Mets. 24 Febr. Josephus Petrus Johannes, z. van Josephus Buijsrogge en van Anna Catharina Michielsens. 26 Febr. Maria Mathilda, d. van Charles Ludovicus Herrewegh en van Maria Louisa de Moor. Overlijden. 4 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Adolphus Ferket en van Anna Franciska Vertenten. 11 Febr. Melanie van de Velde, oud 65 j., wed. van Johannes Maes en van Josephus Beulaert. 14 Febr. Rosalia de Block, oud 27 j., d. van wijlen Antonius de Block en van Sophia van Bunderen. 23 Febr. Johannes Baptist Pauwels, oud 73 j., echtg. van Fidelia Pieters. StoppeldijU. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Febr. Jan Francies Vettenburg, oud 29 j.,jm. en Maria Louisa Lauwens, oud 29 j., jd. Overlijden. 16 Febr. Maria Pietemella Fricot, oud 69 j., wed. van Jacobus Dankaart. 23 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Johannes van Esbroeck en van Anna Maria Heijens. Bij matigen aanvoer van Granen waren heden langzaam vorige prijzen te bediogen. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 5,80 a f 6,20 nieuwe f 5,30 a 5,80. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche /4,50 a f 4.80. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,50 a f 5,10. Overmaasche 4,00 a f 4,50. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 4,00 a f 4,40. Haver dunne f 2.50 a 3,80. Paardeboonen f 5,50 a f 6,00 Duiveboonen f 6,00 a f 6,50. Wittebooneu f 8,00 a f 11,00. Bruineboonen 6,00 a 8,50. Erwten 7,50 a 8,50. Voeder 5,50 a 5,80. Koolzaad f 8,00 a f 8,50. Lijnzaad zaai f a VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. A Belg. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem Belg. s.s. idem Rus. s.s. Eng. s.s. idem Deens. s.t Eng. s.s. idem idem idem idem idem idem idem Voor Ter Meuzent Terneuzen I 2278 I Londen River Lagan I 2272 I idem Van Ter Veuien i River Derwent Abbotsford Londres Antwerpia 2272 2979 2367 1725 Voor Gent! Mary Chelona Sea Gull Ansgar 2714 4740 2100 3863 Londen Leith Londen Hamburg Riga Otchemchire Londen Libau Tan (went Rosa Sea Spray Don Clifton Grove Avocet Ralph Creyke Norma Spindrift 1294 1579 2658 704 3260 2065 1385 2003 Goole Londen Goole Bristol Antwerpen Goole idem Londen stukg. idem stukg. ledig stukg. phosph. h. en vl. hout graan stukg. idem idem led. vaten stukg. idem idem idem v. Ter Neuzen n. Gent Siuiskil Sluiskil (brug) Philippine Sas van Gent (aankomst (vertrek Aank. te Gent (kl. st.) te Gent (gr. st.) 5,33 +8,30 (1)12,03 Selzaete 5,41 8,46 12,12 5,43 8,48 12,15 5,48 8,52 12,20 6,00 8,59 12,29 6,08 9,00 12,34 *5,40 6,20 9,10 12,51 5,48 '8,56 6,38 6,56 9,46 10,10 6,53 7,10 9,56 1,34 6,38 10,50 (1) Deze trein vertrekt des Woensdags om 12,15. Alleen 3e klasse Alleen des Vrijdags en des Zaterdags vertrekt dezen trein van Ter Neuzen, de andere dagen van Selzaete. 5,03 5,11 5,14 5,18 5,28 5,33 5,48 Gent (kl. st.) Selzaete (aankomst 11,35 12,50 12,55 v. Gent (gr. st.) n. Ter Neuz. *4,10 8,19 $*10,15 12,06 +5,02 8,07 4,45 8,29 10,40 12,16 5,12 8,20 6,06 9,01 9,05 9,20 9,30 9,34 9,36 9,43 1,10 1,18 1,22 1,25 1,32 5,46 8,50 5,56 9,11 6,23 9,25 6,35 9,33 6,45 9,38 6,50 9,42 7,02 9,50 (vertrek v. Sas van Gent Philippine Sluiskil (brug) Sluiskil Aank. te Ter Neuzen Alleen 3e klasse. Alleen des Donderdags en des Vrijdags komt dezen trein tot Ter Neuzen, de andere dagen tot Selzaete. j Alleen des Vrijdags. CORRESPONDENTIE v. Selzaete n. Eecloo 6,18 9,05 12,53 5,51 8,52 Eecloo n. Selzaete 5,15 8,05 11,53 4,43 7,46 Selzaete n. Moerbeke en Lokeren 6,18 9,05 12,52 5,47 8,52 Lokeren n. Moerbekeen Selzaete 5,31 7,14 9,24 12,05 3,44 6,50 8,08 Gent n. Brussel *7,19 9,21 10,53 1,37 6,50 *9,37 Brussel n. Gent *7,01 9,16 *2,38 5,05 *6,10 Gent n. Ostende '8,21 8,24 10,49 4,02 *7,10 7,13 Ostendc n. Gent 5,03 *6,05 8,53 *2,44 5,42 Sneltrein 3e klasse. Ter Neuzen 6,25 9.50 1,35 St. Nicolaas 7,42 11,25 2,40 Aank. te Gent (Waes) 8,40 12,23 3,27 5,50 7,10 8,09 v. Ter Neuzen 6,25 9,50 1,35 5,57 u Sluiskil 6,32 9,57 1,42 5,50 Axel 6,40 10,05 1,50 6,05 n Kijkuit 6,48 10,13 1,57 6,12 Hulst 6,58 10,23 2,06 6,22 ,i Clinge 7,20 10,40 2.21 6,43 Aank. te St. Nicolaas 7,37 10,55 2,37 7,00 Vertr. Aank. Mechelen 8,28 10,57 3,05 7,15 9,24 11,52 403 8,12 v. Mech. n. St. Nie. en Ter Nenzen 6,41 10,28 1,25 5.53 St. Nicol n. Ter Neuzen 7,50 11,35 3,15 7,20 Clinge '8,10 11,55 3,50 7,48 Hulst 8,32 12,17 4,15 8,10 Kijkuit 8,40 12,25 4.23 8,18 Axel 8,49 12,34 4,31 8,27 Sluiskil 8,57 12,42 4,38 8,35 Aank. te Ter Neuzen 9,05 12,50 4,45 8,45 CORRESPONDENTIE v. St. Nicolaas n. Antwerpen 7,42 11,48 3,03 7,14 7,53 Antwerpen n. St. Nicolaas 6,53 9,05 10,36 12,52 6,21 St. Gilles n. Moerbeke 8,01 11,51 3,26 7,41 Moerbeke n. St. Gilles 6,43 9,46 1,15 6,14 Mechelen n. Brnssel 9,30 11,55 4,13 8,20* 8,24 Brussel n. Mechelen 6,12* 9,42 12,43 5,24* Mechelen n. Leuven *9,30 *1,23 1,26 4,14 9,58 Leuven n. Mechelen 5,45 9,35 12,10 5,24* Sneltrein 3e klasse. Sneltrein 2e klasse. Deze uren geven de directe correspondentie van en naar Ter Neuzen aan. v.Ter Neuzen 12,03 5.03 i v. Brussel 5,40 10,19 6,35 Selzaete 12,52 5,47 Selzaete 9,05 12,55 9,11 Brussel 3,12 9,24 a. Ter Nenzen 9,43 1,32 9,60 v. Vlissingen n. Roosendaal 7,04* 9,18 1,23 3,50 5,29* 5,50* 6,00 Treinen eerste en tweede klasse. Ntadstijd. v. Middelburg: vm. +5,20 +6,35 8,00 9,10 10,00 11,00 12,00 am. 1,40 2,30 3,35 4,30 6,00 6,45 8,00 Vlissingen: vm. +5,05 7.10 8,00 9,05 10,00 11,00 nm. 12,05 1,40 2,30 3,30 4,20 6,10 7,05 8,05 De reizen van 5,20 uit Middelburg, 5,05 uit Vlissingen en б,35 uit Middelburg alleen op werkdagen. v. Walsoorden n. Vlake: vm. 4,50 8,50 nm. 12,50 3,25 Vlake n. Walsoorden: vm. 7,42 11,44 nm. 2,17 5,14 v. Hulst n. Walsoorden: vm. 7,00 11,00 nm. 1,55 8,05 Walsoorden n. Hulst: ongeveer 8,50 12,50 nm. 3,25 6,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 6