Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 3004. Woensdag 21 Februari 1894. 34e Jaargang. Gemengde berichten. BURGrERLIJKE STAND. Handelsberichten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 20 Febr. de volgende vonnissen uitgesproken G. J. G., oud 44 j., herbergier te Ter Neuzen, is wegens overtreding der politie-verordeningen veroordeeld tot 5 en 3 boete of 2maal 1 dag kechtenis. P. A. d. R., oud 58 j., werkman en bierhuis- bouder te Ter Neuzen, is wegens als voren veroord. tot 5 en f 3 boete of 2maal 1 dag hecht. F. v. H., oud 22 j., scbipper te Philippine, is wegens mishandeling veroord. tot 1 maatid ge- vangenisstraf. 1°. C. G, oud 16 j., 2°. E. V., oud 16 j., werklieden te Overslag, zijn wegens strooperij veroord. ieder tot 3 boete of 3 dagen hecht. Bij bevelschrift der bovengenoemde rechtbank van den 17 dezer is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen P. H., oud 24 jarbeider, geboren en wonende te Stoppeldijk, geditineerd te Middelburg, ter zake dat hij ter openbare terechtzitting dier rechtbank van den 19 December 1893 als getuige onder eede gehoord in de strafzaak contra J. F. R., oud 26 j., sjouwerman, geboren en wonende te Stoppeldijk, beklaagd van op 17 September 1893, des avonds te ruim 10£ uur, op den openbaren weg, Margret- schendijk, onder de gemeente Stoppeldijk Y. A. N., moedwillig zulk een hevigen vuistslag tegen het hoofd te hebben toegebracht dat hij van dien dijk viel, opzettelijk eene valsche verklaring onder eede heeft afgelegd ten voordeele van genoemde beklaagde door te verklaren//dat hij niet gezien //heeft wat er in den avond van 17 September jl. jtusschen den beklaagde en N. is voorgevallen en ,dat, toen hij den beklaagde tegenkwarn, N. dezen „al' was voorbij gegaan," onder bijvoeging dat hij ontkent aan den gemeente-veldwachter Van H., te hebben verklaard, zooals in diens ambtseedig proces-verbaal staat vermeld. Aan den beklaagde is Mr. F. J. Sprenger, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Een 17jarige jongen uit Goes is in een hotel te Vlissingen aangehouden nog in het bezit van een bedrag van 300, welk geld hij bekende van zijne ouders gestolen te hebben. De veelbe' lovende knaap is door de politie naar zijne woon- plaats gebracht. Eenige Haagsche politie-agenten moeten een telegram gezonden hebben aan hun Parijschen collega Poisson, om hem geluk te wenschen met de arrestatie van den anarchist Henry en met zijn benoeming tot ridder van het Legioen van eer. Krausse schijnt zijn best te doen om het der justitie gemakkelijk te maken, zeker ver- trouwende, dat dit niet zonder invloed zal zijn op de straf. Toen o. a. sprake was van een onderzoek in zijne woning, om de brandkast na te zien, herinnerde liij zich, dat zich daarin bevond een flesch, inhoudende een preparaat, dat zonder de noodige voorzorgen, gemakkelijk eene ontploffing, althans ongelukken kon ver- oorzaken en haastte hij zich zulks den rechter van instructie mee te deelen, ter voorkoming van ongelukken. Hij schijnt zeer te beseffen den ernst van het door hem gepleegde misdrijf, doch, hoewel in deze sprake is van het proces- Krausse c. s., is de veronderstelling niet gewaagd, dat de man door den omgang met verkeerde vrienden zich heeft laten overhalen tot den stap, die hem en zijn gezin zoo noodlottig werd. In de Zevenwouden (Fr.) maken vele arbeiders zich gereed om naar Sleeswijk-Holstein te ver trekken, waar zij werk kunnen vinden aan het Noord-Oostkanaal. Zij zullen niet vodr den herfst terugkeeren. Het daggeld bedraagt er f 1,60 h f 2. Daar er in Friesland weinig werk in zicht is sluiten er zich nog dagelijks arbeiders bij de ploegen aan. Voor sommige is het vereischte reisgeld, ongeveer f 12, nog al een bezwaar, doch zij worden daaraan wel geholpen. Omstreeks 1 uur Vrijdagnacht werd te Amster dam de brandweer gealarmeerd voor een uitslaandec brand in een nauw laag slop in deNieuwe Kerkstraat, welk slop toegang geeft tot eenige woningen van den heer I. Zurel. In een van deze woningen no. 27, ontstond de brand op de 2e verdieping. Dat perceel was in waarheid „een pakhuis van menschen"hoeveel personen er in woonden is niet bekend, maar de buren (alien Israelieten, evenals de bewoners van no. 27) spraken van 10 h 12 gezinnen. Op de 2e verdieping woonde o. a. de koopman Nogewitz, een Russisch Israeliet, zooals de meeste andere bewoners, die commensalen hield en op de 3e verdieping eene kamer had verhuurd aan de weduwe Grietje Loontje. Naast Markus Nogewitz woonde het gezin Katzoff, waarvan de man, Jacob geheeten, kleermaker, niet thuis was toen de brand ontstond. De vrouw was op dit late uur nog bezig vet te braden op de kachel de vlam sloeg op en deelde zich mede aan eenig daarboven hangend goed in korten tijd breidde zich het vuur snel uit en heerschte de vreeselijkste verwarring. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar kon onmogelijk terstond werken,daar het gansche slop op- gepropt was door handkarren.die in elkaarvastgereden stonden. Toen men er in geslaagd was, zich eenigzins vrijen doortocht te verschaffen, was het vuur natuurlijk reeds zeer verspreid en zag men een ongeveer 14jarigen knaap aan een der vensters, gereed om te springen. Men spande een springzeil, maar doordien een der personen die het vasthield, in een gat trapte, werd het scheef getrokkende jongen viel er slechts half in en brak een arm. Toen werd nog gered wat te redden wasonder het akelig gekerm en gejammer van de buren en de bewoners zelven werden deze laatsten zooveel mogelijk nog weggehaald, maar eindelijk waren het vuur en de rook te hevigmen moest alle verdere pogingen staken. Toen in betrekkelijk korten tijd met eenige Vechtslangen de brand was gebluscht. kon men langzamerhaud overgaau tot het treurigste deel van het werk het zoeken der vermisten. Twee personen, eene vrouw en een kind, werden dood gevondeu voorts zijn nog 4 andere bf stervende bf min of meer ernstig gewond. In het nabijgelegen Israelietisch ziekenhuis (N. Keizersgracht) werden de ^lachtoffers van den brand binnengebracht en wel 1. Vrouw Rosenstein, die afschuwelijk verminkt, geheel verbrand uit het huis is gedragen. Zij behoorde tot een der vele commensaals van Nogewitz en was nog slechts sedert acht dagen in Amsterdam. Haar man is nog in Berlijn zij woonde in het slop met 2 kinderen en had binnen enkele dagen een derde te wachten 2. Een "klein kind, eveneens geheel verbrand, vermoedelijk van Nogewitz, die 5 kiuderen had 3. Een ander kind, waarschijnlijk ook van Nogewitz, dat om half drie stervende was, door vele brandwonden 4. Nog een jongen, denkelijk van vrouw Rosen stein, wiens kuiten geheel verkoold zijn en die, in dezen toestand, met nog andere brandwonden werd ingebracbt en eveneens stervende was 5. Een kleine jongen, die wel veel brandwonden heeft gekregen, maar wiens leven toch niet in ge- vaar is, en 6. De koaap Rosenstein die in het zeil sprong. Hij kreeg daarbij een gecompliceerde fractuur van den bovenarm en had ook brandwonden. Zijn toestaud is niet zorgwekkend. Vrouw Katzoff, door wie de brand is ontstaan, is met haar kind gered en werd in perceel No. 30 gebracht. Zaterdagmiddag meldde men, dat de beide zwaar gewouden (3 en 4) dien morgen nog overleden zijn. Dr. Couvee geeft hoop op het behoud van de beide overige in het Isr. Ziekenhuis opgenomen jongelingen, zoodat, in het gunstigste geval deze brand aan 4 menschen het leven kostte. Ook in Amerika richtte de laatst gewoed hebbende orkaan groote verwoestingen aan. Bij een sneeuwstorm in Oklahama kwamen vele menschen om het leven; 20 personen moeten bevroren zijn Nabij Kiel heeft Vrijdagnamiddag een ont zettende ramp plaats gehad, door het springen van de hoofdstoombuis der machine aan stuurboordzijde, aan boord van het nieuwe pantserschip //Branden burg", waarmede een geforceerde proefvaart werd gemaakt. Over de oorzaak van het gebeurde verkeert men nog in 't ontzekere, naar men meent, dat vermoedelijk te veel van de machine is gevergd Volgens de Hamburger Borsenhalle had de ont ploffing plaats des namiddags tusschen 12 en 1 uur op 3 mijlen in zee, achter Stollen grund. De ramp kostte aan 41 menschen het leven, terwij een 9-tal personen meer of minder ernstig gewond werden. Onder de bij de ramp omgekomenen be- vinden zich een hoofd-ingenieur Jansen, een ingenieur Milbe, een marine ingenieur der reserve Schulz, een werkmeester en de opzichter, alsmede zeventien werklieden van de keizerlijke scheepswerf, Het lijk van den ingenieur Jansen is nog niet gevondeu. Vier stoombooten van de werf zijn te hulp gezonden. Toen de tijding van het ongeluk Kiel bereikte, ontving het wachtschip ,/Pelikaan" bevel om tot het verleenen van hulp de //Brandenburg" op te zoeken. Prins Hendrik van Pruisen (de broeder des keizers) bevond zich aan boord van de //Peli- kaan." Om 4 uur begaf hij zich aan boord der //Brandenburg." De lijken der slachtoffers zijn reeds naar Kiel overgebracht. Van 1 tot en met 15 Februari. a ZEETIJDINGEN. Van 16 tot en met 19 Eebruari. Van 16 tot en met 19 Februari werdeu langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 34 afgeschut; langs de Westsl. 10 op- en 1 afgeschut. Hulst, 19 Februari. Rotterdam, 19 Februari. Londen, 19 Februari. Bijvoegsel van de Ter Neuzensche Courant. Ter Huwelijks-aangiften. 2 Febr. Jacobus Jansen, oud 21 j., jm. en Jozina Maria van Drongelen, oud 20 j., jd. 3 Febr. Adrianus Jacobus Brouwer, oud 39 j., weduwn. en Pietemella Wolfert, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Febr. Francois Pladdet, oud 25 j., jm. en Pietemella Klaassen, oud 20 j., jd. Anthonie Ribbens, oud 23 j., jm. en Thona Gort, oud 19 j., jd. 15 Febr. Jacobus Jansen, oud 21 j.,jm. en Jozina Maria van Drongelen, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Johanna, d. van Jean Baptist Dooms en van Jacoba Dieleman. Johanna Wilhelmina, d. van Pieter Johannes Monte en van Maria Loekemeijer. 3 Febr. Jaco- mina, d. van Adriaan Marinus de Doelder en van Sophia Pietemella Kroon. Cornelia, d. van Mattheus Scheele en van Maria Hamelink. 4 Febr. Janneke, d. van Marinus de Feijter en van Anna de Putter. Apollonia, d. van Jordanus Adam van der Vliet en van Johanna Persoon. 5 Febr. Jan, van Louis Buijze en van Catharina Verbrugge. 6 Febr. Martha Maria, d. van Melanie Huijs. Gerardus, z. van Cor nelia Riemens en van Willemina van Dijke. 9 Febr. Johanna Elena, d. van Jan de Smidt en van Jansje Tollenaar. 10 Febr. Bernardus Comelis, z. van Jacobus Alphonsius van den Bulck en van Catharina Louisa van Hecke. Jacobus Jan, z. van Krijn Hamelink en van Cornelia Sara Harte. 11 Febr. Jean Baptiste, z. van Pietemella Elizabeth van Kolk. Overlijden. 6 Febr. Abraham Scheele, oud 14 j., z. van Reinier en van Feijgje Klaassen. 8 Febr. Aaltje de Yisser, oud 18 d., d. van Andries en van Janna Catharina van Kerkvoort.. 12 Febr. Jan van Wijck, oud 7 j., z. van Passchier en van Cornelia de Jonge. 15 Febr. Leonida Maria Kesbeke, oud 7 w., d. van Charles Ludovicus en van Anna Catharina van Duijse. Hulst. Huwelijks-aangifiten. 8 Febr. Machiel Theodo- rus de Kort, oud 53 j., weduwn. en Anna Catharina de Meijer, oud 41 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Febr. Theodorus Jacobus de Mast, oud 25 j., jm. en Johanna Petronella Picavet, oud 22 j., jd. 8 Febr. Petrus Augustinus Beck, oud 25 j., jm. en Maria Christina Burm, oud 23 j., jd. Geboorten. 12 Febr. Maria Dorothea, d. van Jacobus Francies Baart en van Anna Catharina Jeannetta Bonte. Martha Elisabeth, d. van Augustinus van de Walle en van Josephina Cornelia Maria Janssens. Overlijden. 3 Febr. Judocus Neve, oud 31 j., z. van Elisabeth Neve, (overl.) 4 Febr. Rosalia van den Berghe, oud 86 j., d. van Willem Johannes en van Anna Theresia Beauprez (overl.). 14 Febr. Christiaan Boone, oud 2 m., z. van Philomena Johanna Boone. Axel- Geboorten. 2 Febr. Tanneke Janna, d. van Jacobus van Hoorn en van Maatje Dees. 3 Febr. Maria Jozina, d. van Jan van Doorn en van Angenita Johanna van Bezooijen. 10 Febr. Mathilda Maria,Id. van Petrus Franciscus Schoof en van Clementina de Windt. 12 Febr. Adriana, d. van Jan van Doeselaar en van Geertrui Hamelink. 13 Febr. Adriaan Jan, z. van Cornelis de Regt en van Pieter- nella van Hermon. 14 Febr. Pieter, z. van Florus Dieleman en van Geertruij Goossen. Overlijden. 4 Febr. Gerardus Claessens, oud 79 j.,'weduwn. van Agnes Bullaert. 6 Febr. Jacoba de Feijter, oud 14 d., d. van Comelis en van Maria Sinke. 9 Febr. Catharina Jansen, oud 84 j., wed. van Johannes de Visser. 10 Febr. Levinus Jan de Pooter, oud 4 j., z. van Pieter en van Maria Verberkmoes. 11 Febr. Willem Verhelst, oud 1 m., z. van Mels en van Hebrina Jansen. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 14jFebr. Germanus Joannes Schelkens, oud 22 j., jm. en Louise Provoost, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Silvia Catharina, d. van Fredericus en van Maria Ludovica Vermeulen. 6 Febr. Joannes Bap- tista, z. van Franciscus en van Maria Francisca Deckers. Leonia, d. van Jan Baptiste en van Maria Philippine Peijlaert. 8 Febr. Elisa Ludovica, d. van Petrus Joannes Blommaert en van Maria Josepha de Bruijn. 14 Febr. Maria Rosalia, d. van Franciscus en van Florentia de Bot. Overlijden. 4 Febr. Peckavia Durinck, oud 78 j.. wed. van Charles Louis Melsen. 8 Febr. Petrus Joannes Rottier. oud 2 j., z. van Petrus Josephus en van Melania de Cauwer HeugstdijU. Geboorten. 1 Febr. Hubertus Alphon- sus, z. van Petrus Pardon en van Elisabeth van Laar. Overlijden. 3 Febr. Hubertus Alphonsus Pardon, oud 2 d., z. van Petrus en van Elisabeth van Laar. Hoeli, Huwelijks-aangiften. 15 Febr. Jacobus van Doezelaar, oud 18 j., jm. en Janna Deij, oud 19 j., jd. Levinus de Blaeij, oud 39 j., jm. en Levina Riemens, oud 29 j., jd. Jacobus van Drongelen, oud 20 j., jm. en Janna Cornelia de Bree, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Cornelis, z. van Jacob Hage en van Janna van den Berg. 4 Febr. Cornelia, d. van Jan Ver- poorte en van Tanneke Magdalena Haak. Jan, z. van Levinus Meertens en van Willemina van Doezelaar. 6 Febr. Jacobus Pieter, z. van Krijn Pladdet en van Catharina de Braal. 12 Febr. Jacobus Pieter, z. van Reinier Dieleman en van Krijna Faas. 14 Febr. Adriaan, z. van Jan van der Peijl en van Jacomina Meertens. Overlijden. 2 Febr. Johannis de Feijter, oud 76 j., weduwn. van Catharina Vel. Knewarlit. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Mel- chior Baltazar Jasper Temmerman oud 34 j., jm. en Eulalie Marie Bracke 39 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Joseph Modest, z. van Carolus Lu dovicus van de Vijver en van Mathilda Maria van Risseghem, 5 Febr. Eliza Catharina, d. van Gerardus Cremers en van Rosalia Goethals. 10 Febr. Bertha Geonia, d. van Philemon Franciscus Baert en van Pharailda Marie Remerij. Overlijden. 1 Febr. Anthonius Verschelden, oud 30 j echtg. van Johanna Jacoba Kant. 12 Febr. Sophia Maria de Bruin, oud 14 j., d. van Eduardus Leonardus en van Maria de Schepper. Overslag. Geboorten. 21 Jan. Camilus, z. van Teophilus de Brauwer en van Mathilde Depril. Overlijden. 20 Jan. Maria Dolphina Engels, oud 1 m, d. van Petrus en van Prudentia Audenaerd. 24 Jan. Do minicus de Munck, oud 78 j., echtg. van Maria Theresia Christiaens. Philippine. Geboorten. 12 Febr. Marie Louise, d. van Theophiel Petrus van Wijnsberghe en van Amelia Francisca Buijck. Sas van Gent. Geboorten. 6 Febr. Irma, d. van Jan Francies de Maet en van Celanie Broeckaert. 7 Febr. Maurice Leonce, z. van Carolus Ludovicus de Beuf en van Maria Josephina Yermandel. 8 Febr. Martha Maria Yalentina d. van Anthonius Augustinus de Maesschalck en van Coletta Victoria Bockstael. 11 Febr. Lodevicus Carolus, z. van Petrus Francies Leenknegt en van Hippolyta Louisa de Pauw Overlijden. 14 Febr. Ida Goossens, oud 74 j., wed. van Johannes Franciscus Kamoen. Stoppeldijk. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Febr. Jan Francies Vettenburg, oud 29 j.,jm. en Louisa Maria Lauwens, oud 29 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Theophilus, z. van Pieter de Vree en van Maria Theresia de Meij. 2 Febr. Cyrillus, z. van Johannes Franciscus Peersman en van Maria Louisa Kroonen- burg. Christina, d. van Cornelis de Poorter en van Anna Maria Vink. 5 Febr. Louisa Christina, d. van Josephus Schelfhout en Apolonia Annaart. IVestttorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Fehr. Leopol- dus Kersbulck, oud 31 j., jm. en Rosalia Dina Kamoen, oud 26 j., jd. Telesphorus van Vooren (van St. Jansteen), oud 24 j., jm. en Fiorina Maria IJsebaert, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Adriaan, z. van Janis van Alten en van Tanneke Janna van Hoeve. 6 Febr. Leonora Juliana Theodora, d. van Hipolitus Bauwens en van Johanna Nathalia Wijffels. 8 Febr. Laurent, z. van Joannis Baptiste D'hane en van Mathilde Roegiers. 13 Febr. Paulera Maria, d. van Leontine Marie van Loo. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. I Febr. Jacobus Willem Penne, oud 24 j., jm. en Elizabeth van derHaegen, oud 29 j., jd. Cornelis Pieter Geelhoedt, oud 22 j., jm. en Anna Maria Houtzager, oud 23 ;j., jd. 8 Febr. Jacobus van Tatenhove, oud 23 j., jm. en Paulina Catharina van Dixhoorn, oud 23 j., jd. Karel Willem Kaijser, oud 41 j., weduwn. van Geertruij de Bokx, en Jacomina Cornelis3en, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Febr. Jacobus Willem Penne, oud 24 j., jm. en Elizabeth van der Haegen, oud 29 j., jd. Cornelis Pieter Geelhoedt, oud 22 j., jm. en Anna Maria Houtzager, oud 23 j., jd. Geboorten. 6 Febr. Pieter Marinus, z. van Cornelis Over- dulve en van Pietemella Clazina Missn. 8 Febr. Geertrui, d. van Framjois Hamelink en van Geertrui Faas. 14 Febr. Gelein Adriaan, z. van Marinus Jannis van Breen, en van Federika van de Velde. 15 Febr. Pieter, z. van Cornelia Florussen. Overlijden. 4 Febr. Maria van Wijck, oud 81 j., wed. van Jan Wisse. 10 Febr. Johannis Cornelis Geelhoedt, oud 22 j., z. van Jan en van Adriana van Vessem. 14 Febr. Krina Suzanna Riemens, oud 2 m„ d. van Daniel en van Magdalena Jansen. Xniddorpe Geboorten. 12 Febr. Petrus Joannes, z. van Leopold us de Moor en van Maria Louisa de Block. Overlijden. 6 Febr. Martha Maria Boddaert, oud 2 m., d. van Alphonsus en van Eulalie Maria Van Haelst. 3 44 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Q 17 19 16 Eng. 8.s. idem Belg. s.s. Eng. barge Eng. sch. idem idem Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. Portugees.ss. Eng. s.s. Deens. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. idem idem Deens. s.s. Eng. s.s. Eng. brik Eng. s.s. idem idem Deens. s.s. Portugees.ss. Eng. s.s. Noor. bark Eng. s.s. Eng. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. Voor Ter Menzen I Leith Londen idem Antiquary- River Lagan Londres Lord Alcester 2915 2272 2367 408 Vlissingen Van Ter Seuzens G. C. Gradwell Douglas Maggie River Lagan 441 476 324 2272 Voor dent: Albertus Leona Rynland Polo Helge Spindrift Rio Tejo Hebble Skjolo Whim Sea Belle Ralph Creyke Norma Norden 2583 1698 2136 1379 2403 2003 2175 2558 4407 352 2152 2065 1385 3417 Dublin Morlaix Londen idem Pillau Goole Chris tiansand Hull Libau Londen Huelva Goole Libau Fowey Londen Goole idem Libau Van dent t Ptarmigan 3492 Antwerpen Honde Klip 678 Brest Sea Gull 2100 Londen Leona 1698 Goole Polo 1379 Hull Helge 2403 Blyth Rio Tejo 2175 Antwerpen Antiquary 2915 Leith Autocraat 2151 Fowey Spindrift 2003 Londen Voor Selzaete s Commercial I 321 j Havre Coal tar I 621 I Hamburg Van Selzaete stukg. idem idem ledig phosph. idem idem stukg. graan stukg. hout stukg. vlas stukg. minerie stukg. graan pijpaarde stukg. idem idem graan stukg. phosph. stukg. idem idem ledig idem stukg. ballast stukg. creosoot idem Commercial 321 Londen ledig Middenprijs per 100 kilo Tarwe 6,70 a Rogge 4,75 a Wintergerst f 8,00 a f Zomergerst 7,00 a j Haver 6,75 4 Erwten 7,00 a f Paardenboonen f 6,75 a fDuivenboonen f 8,00 a Witteboonen f 8,00 a f Bruine- boonen 7,00 a j Boekweit a Lijnzaad 4 fAardappels f -r-,Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks f 0,85 a f Er waren ter markt te koop gesteld20 stuks hoornvee 12 verkocht, 40 varkens, 31 verkocht. Langzaam ruimde heden de middelmatige aanvoer opRogge en Gerst moesten lager afgegeven worden. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 4,50 a 5,90, nieuwe 4,50 a 5,00. Rogge 4,00 a f 4,75, mindere f 3,75 a f 4,00. Gerst f 3,50 a f 5,00. Haver J 2,00 a f 4,00. Paardeboonen f 5,00 a f 5,60. Duiveboonen f a f Bruineboonen f 4,00 a f 7,50. Witteboonen Walehersche f 8,50 a f 11,00. Erwten f 7,00 a 8,25, mindere f 5,75 a f 6,10. Kanariezaad beste f 6,50 a f 8,00, mindeie fa f Ajuin f a f per 50 kilo. Koolzaad f 8,75 a 9.60. Eieren 4,00 a 4,20 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche f 1,60 a f 2,00. Granen. Tarwe prijshoudend. Rogge kalm. Gerst onveran- derd. Haver kalm.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 5