Gemengde berichten. Telegrafische berichten. TER NEUZEN, 12 December 1893. De ontploffing in de Fransche Kamer. Gisteren had alhier de aanbesteding plaats van het schoonhouden, verwarmen en verlichten der openbare scholen (A, B en C) in de kom en (D) op Sluiskil, gedurende 1894. Voor schoonhouden, verwarmen en verlichten school A had ingeschreven F. van Driessen, voor /130, 2,35 en 1,15 idem voor school B F. van Driessen, voor f 120, f 2 en f 1 idem voor school C 0. Kolijn, voor f 78, f 2,60 en f 0,75 F. van Driessen, voor f 120,/" 2,75 eu f 1idem voor school D Matt. Scheele, te Sluiskil, voor f 74, f 2,25 en f 1,10A. Brakman, te Sluiskil, voor f 108, f 2,17 eD f 1,10 en G. Andriessen, te Sluiskil, voor f 100, f 2,40 en f 1,25het schoonhouden here- kend per jaar, het verwarmen en verlichten per 100 uren. Zondag 10 Dec. hield de Afdeeling Ter Neuzen van het Alg. Ned. Werkl.-Verbond weder eene driemaandelijksche vergadering. Nadat den aanwezigen door den voorzitter een hartelijk welkom was toegewenscht, werd door hem de vergadering geopend, waarna door den secretaris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezeu en met alge- meene stemmen goedgekeurd. Daarna werd overgegaan tot de rekening van de Afdeeling, welke sloot met een saldo van f 20,63. TJit het verslag van den penningmeester van het uitkeeriugsfonds bij ziekte bleek, dat de ontvangsten gedurende deze drie maanden bedroegen f 212,80. De uitgaven bedroegen wegens uitkeeringen aan zieken f 78,72, aan bodeloon enz. f 21,30$, zoodat het totaal der uitgaven bedroeg f 100,02$ en er een batig saldo bleef van f 112,77$. Het saldo der vorige rekening bedroeg f 112,38, zoo dat in kas bleef f 225,15$. Verder werd door den voorzitter medegedeeld, dat door het bestuur 3 leden zijn gerooveerd, t. w. 2 wegens wanbetaling en 1 wegens wangedrag. Vier leden en een donateur traden toe, zoodat de vereeniging thans telt 181 leden en 5 donateurs. De heer Tollenaar, donateur der vereenigiug, betuigde aan de aanwezigen zijnen welgemeenden dank voor de goede orde en in het bijzonder aan den voorzitter voor de goede leiding bij deze ver gadering aan den dag gelegd. Bij de telegraphie wordt een proefneming genomen in verband met den mogelijken mobilisatie- toestand van de grootste plaatsen van ons land. Zaterdag had dit in onze omgeving plaats en moesten de dienstdoende ambtenaren zich gereedhouden tot het verrichten van de voorgeschreven werkzaam- heden bij het ontvangen van de onverwachts uit de residentie geseinde diensttelegrammen. Deze proefneming heeft ten doel om te onderzoeken in ongeveer hoeveel tijds de militie op de been kan worden gebracht. Deze wordt eveuwel niet opge- roepen doch de telegrammen den burgemeester ter hand gesteld. De Minister van Waterstaat heeft inlichtingen verstrekt op het adres van C. van Waes c. s., te Westdorpe, waarbij wordt verzccht om ter be- scherming hunner gronden tegen waterschade, ondervonden door de verhooging van het peil op het kanaal Ter NeuzenGent, eene kade te maken of schade te vergoeden. De Minister betoogt, dat adressanten geen recht hebben op een peil van bepaalde hoogte, zoodat aan hun verzoek elke grond ontzinkt eu zij noch uit het tractaat van 1842 met Belgie, noch in de conventie van 1879 rechten kunnen ontleenen voor een verzoek om een kade aan te leggen, waardoor ook elke aanspraak op schadevergoeding vervalt. En wat de billijkheid betreft, heeft de Minister Van den Bergh in 1886 eene Rijksbijdrage van f 1000 toegezegd, reeds meer volgens de meening van den tegenwoordigen Minister dan waarop adressanten aanspraak kunnen maken. De heer H. L. Scheffers, onderwijzer te St. Jansteen, heeft voor zijne benoeming te Honte- nisse bedankt. Het Belgische stoomschip Princesse Louise, van Bilbao met menerie naar Antwerpen bestemd, op 7 dezer te Vlissingen binnengekomen, zit bij Bath, binnen de zwarte tonnen, vol water. De bemanning is met de sloepen naar Antwerpen ver- trokken. Het stoomschip Capella, van Wyborg met hout naar Gent bestemd is op 7 dezer, met verlies van anker en ketting, te Elseneur binnengeloopen. Kaainsla^;. Gemeenteraadszitting van Yrijdag 8 Dee. Tegenwoordig al de leden. I. Mededeeling van ingekomen stnkken a. Brief van Ged. Staten, mededeeling der goedkeuring van een raadsbeslnit. b. Brief van hetzelfde college, als boven van het snppletoir kohier van den hoofdelijken omslag c. Verzoek van de heeren Arie H. Donze, te Ter Neuzen, Adr. van der Beek, te Zaamslag, en F. Walraven en A. Visser beiden te Ter Neuzen, eigenaren van de weegbrug bij de losplaats aan den Kleine Huissenspolder om een subsidie ad 150 uit de gemeentekas in de kosten der eventueel uit te voeren bekeiing van den weg bij het op- en afrijden van de weegbrug. De te bekeien weg zou lang zijn 28 M. en breed 3 M. d. Verzoek van Adr. van Kerkvoort en anderen, wonende in deze gemeente nabij en op de buurtschap de Val, om voor rekening der gemeente de weg voor en langs hunne woningen in een beteren toestand te brengen. e. Verzoek van den heer Jan Huijssen te Ter Neuzen, om vergunning tot het verplaatsen van de voetplanken, liggende over de slooten in zijne gronden nabij Othene, naar een door hem nieuw aangelegd pad en een adres van adhaesie aan dit verzoek van de bewoners van het gehucht Othene. De besprekingen over deze drie verzoekschriften konden tot geen voorstel of besluit leiden, zoodat ten slotte de be- handeling werd verdaagd tot eene volgende zitting onder uitnoodiging aan Burg, en Weth. in die vergadering den Raad advies uit te brengen. Verzoek van den Rijkstelephoonkantoorhouder om ver hooging zijner jaarwedde met 50 en die alzoo te brengen op f 150, onder mededeeling dat zijn tegenwoordig salaris neerkomt op een belooning van 29 centen daags, hjj dagelijks 7 kantooruren heeft, die zoo goed als den geheelen dag beslaan, en hij ook steeds bereid wordt bevonden het publiek ook buiten de kantooruren te helpen. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten dit verzoek dadelijk in behandeling te nemen. Door een der leden wordt er op gewezen dat adressant het vorige jaar f 25 verhooging kreeg, nu f 50 vraagt en het volgende jaar dan wel om f 75 verhooging zal verzoeken. Algemeen schenen de leden van meening te zijn dat 50 verhooging te veel is. Ten slotte waren er 2 voorstellen, een om de wedde te verhoogen met f 25 en een om die te verhoogen met f 10. Dit laatste voorstel werd gedaan om het traktement f 100 te doen bedragen na aftrek van onkosten. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten de jaarwedde met f 25 te verhoogen. Tegen de heeren De Kraker, Dekker en Riemens. g. Verzoek van bewoners van de achterbuurt om plaatsing op kosten der gemeente van een lantaarn tusschen de twee bestaande aan het begin en einde dier buurt. Na bespreking van het voor en tegen werd aan Burg, en Weth. opgedragen te onderzoeken of noodzakelijkheid tot plaatsing der bedoelde lantaarn bestaat, zoodat thans nog geene beslissing is genomen. h. Verzoek van het bestuur der vereeniging »Hulp in Nood" alhier, om kosteloos gebruik te mogen maken van een der lokalen van de openbare dorpsschool, van kachel, lampen en brandstoffen, zulks elken Zaterdag bij gelegenheid van het innen der contributie van de gewone leden en bij het houden van algemeene vergaderingen. Dit verzoek wordt zonder beraadslaging, met alg. stemmen ingewilligd. II. De tuin hij het gemeentehuis werd onderhandsch verhuurd aan K. Dees, voor f 10, zulks voor het jaar 1894 en onder de door Burg, en Weth. te stellen voorwaarden. III. Met alg. stemmen werd besloten aan het hoofd der openbare school in den Groote Huissenspolder een gratificatie toe te kennon ad f 35 voor buitengewone lesuren in November en December 1893 tijdens eene vacature. IV. Besloten wordt tot af- en overschrijving in en wljziging van de begrooting voor 1893 noodig wegens te kortopenkele posten. V. In de nog niet door Gedeputeerde Staten goedgekeurde begrooting voor 1894 werd een wijziging gebracht ten opzichte der verpleegkosten van krankzinnigen. De uitgaven der ge meente hiervoor vermeerderden met f 25 doordat de raad besloot de bijdrage van de gemeente in de verpleegkosten van C. M. Boon met f 25 te verhoogen. (De kosten van verpleging in het gesticht Veldwiik n. 1. zijn verhoogd met kleedgeld ad f 25.) VI. Voorstel van den heer L. J. Geelhoedt tot conversie van het resteerend deel ad f 10000 der geldleening van 1882 aangegaan tegen een rente van 4 j pCt. 'sjaars en van de leening van 1888 ad f 3500, aangegaan tegen een rente van 4 pCt. 'sjaars. Door Burg, en Weth. wordt voorgesteld, om, indien de Raad tot conversie van een deel der gemeenteschuld mocht besluiten dan alleen af te lossen het restee'end deel ad f 10000 der leening van 1882. Na eene beraadslaging, die geen nieuwe gezichtspunten omtrent deze zaak deed te voorschijn komen, werd eerst besloten tot conversie van een deel der gemeenteschuld over te gaan met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren De Kraker, Dekker en Riemens. Daarna werd het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen met algemeene stemmen op 1 na. Tegen de heer De Kraker. Deze is van meening dat het onbillijk is den aflos eene leening te vinden uit een nieuwe aan te gane leening. Had de gemeente zelf geld, dan zou hij er niet tegen zijn dit te gebruiken voor aflos. VII. In de Nieuwjaars-commissie voor 1893/94 en 1894/95 worden benoemd tot voorzitter de heer J. van de Ree, tot leden de heeren: C. Leunis Cz., A. den Decker, F. de Visser, W. van Tatenhove Wz., J. J. Huijssen en Abr. Dieleman en D. Bareman Dz. voor 1 jaar ter vervanging van F. Dekker, vertrokken tot plaatsvervangende leden de heeren C Dieleman Wz., Jac. van Dixhoorn, F. D. de Vos, Jan van Langevelde, P. Balkenende en C. de Putter Jz., Eendragt. VIII. Nadat de Voorzitter verklaard had, dat de brigadier- rijksveldwachter alhier goede gemeentelijke politiediensten heeft verricht werd met 4 tegen 3 stemmen besloten een gratificatie over 1893 toe te staan ad f 25. Tegen stemden de heeren De Kraker, Dekker en Geelhoedt. Na verhandeling van nog enkele zaken van ondergeschikt belang, werd de vergadering gesloten. Sas van Gent. Waarschijnlijk door de duisternis misleid is de marechaussee V. D. Zaterdagavond gaande naar de kazerne alhier in het kanaal te water geraakt en jammerlijk verdronken. Zeeuwsch-Clinge. Het concert op 10 December gegeven, was buitengewoon druk bezocht. De zaal was veel te klein. Was dit vooral tengevolge daarvan, dat men voor heeren en dames te gelijker- tijd speelde (wat vroeger niet het geval was) ook het programma beloofde en gaf inderdaad ook veel, wat tot bozoek natuurlijk uitlokte. Eeu historisch touneelstuk (costumes uit den tijd Lode- wijk XI) getiteld De bode van den Hertog" werd goed en met fraaie tooneelverwisseling afgespeeld. Voordrachten voldeden zeer welook de koorstukjes, vooral het laatste, viel zeer in den smaak. Het blijspel „Varken met twee hespen" was een prettig ding en werd haudig en vlug afgespeeld. Vooral de knecht Ricus had ocgewoon succes. Zaterdag hield de afdeeling Z. V. O. D. van den B. van N O. te Axel eene vergadering die door 8 leden werd bijgewoond. Na afdoening der gewone zaken kwam aan de orde de benoeming van een afgevaardigde en een plaatsvervanger van dezen op de algemeene vergadering op 29 en 30 December te Utrecht te houden. Als zoodanig werden gekozeu de heeren C. van de Bilt te Koe- wacht en Th. Plasschaert te Overslag, die zich deze benoeming lieten welgevallen, Alsnu werd de beschrijvingsbrief tot de algemeene vergadering behandeld opdat de afgevaardigde aldaar zou kunnen handelen volgens het gevoelen der meerderheid. De afgevaardigde is n.l. verplicht te stemmen volgens zijne lastgeving zoo bijv. om bij punt 5 (stichting informatie-bureau) vvoor" en eveneens bij punt 11, amendement b. te stemmen voor de volgende motie *De Alg. Verg. spreekt als hare meening uit, dat bij onderwijzers nimmer van werkstaking sprake mag zijn. Kanton Oostburg. Tot voorzitter onzer land- bouwafdeeling ter vervanging van den heer I. van Houte, die wegens hooge leeftijd bedauken wil, worden als candidate!) genoemd de heeren W. C. de Smidt, notaris te Schoondijke, en J. L. J. de Bats, landbouwer te Biervliet. Beide heeren, leden der provinciale staten, zouden zich eene keuze, op derden Kerstdag, laten wel gevallen. 's Gravenhage, 12 Dec. Tweede Kamer. Bij opening der vergadering wees de voorzitter op den laaghartigen aanslag, waaraau de vertegenwoordiging eener bevriende uatie heeft blootgestaanhij stelde voor de Fransche Kamer deelneming en sympathie te betuigen. (Algemeene toejuiching). De Minister van Justitie sloot zich namens de Regeering hierbij aan. Hoofdstuk Justitie is onveranderd aaugenoraen. Bij het algemeen debat over hoofdstuk Binnen- [andsche zaken verklaarde de Minister dat de vrijheid voor Dering en bedrijf voldoende is ge- waarborgd de toenenflende subsidien zijn een gevolg van de traagheid van den wetgever. Hij ontkent dat subsidien zijn verleend voor werkverschaffiug. Gedurende de maand November zijn te Middel- burg 16 personen ten gevolge van influenza over- leden. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft het vonnis bevestigd van de rechtbank te Assen, waarbij •R. W., oud 65 jaar, gemeente—ontvanger en land bouwer te Weminerhove, wegens het afleveren van melk (waaraan water was toegevoegd), wetende dat die vervalscht was en die vervalsching verzwijgende, is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Dat de instructie inzake H. de Jong en de twee vermiste vrouwen nog niet geeindigd is blijkt hieruit dat (Maandag) vier personnen uit Arnhem zijn opgeroepen waarouder de vrouw van T de Jong, om voor den rechter-commissaris te Amsterdam getuigenis der waarheid af te leggen in bovenge- noemde zaak. Uit Roerraond wordt gemeld Teu gevolge van de overgroote drukte in het kolenvervoer, is natuurlijk hier en daar al eens een abuis gemaakt en de een of andere zending niet op tijd aangekomen. Zoo zoekt men sinds een maand naar een waggon kolen, die den 8sten November werd verzonden van Schalke in West- falen voor de gasfabriek alhier, en die tot heden niet is aangekomen. Een vrouwje te Utrecht dat door zuinigheid en vlijt een aardig duitje had opgespaard, ten einde op haar oudeu dag ten minste niet geheel afhankelijk te wezeu, ontdekte enkele dagen geleden met schrik, dat men uit de bedstede, wair zij haar schat verborgen had, een wollen zak had ontvreeiud, waarin een groot deel haren spaarpenningen, ongeveer f 200 aan klein zilvergeld, geborgen was. Al heel spoedig kwam aan het licht, dat haar 20jarige zoon de dader was dat deze van dat geld in weinige dagen te Amsterdam en elders, ruim f 100 had zoek gemaakt en dit ongetwijfeld ook met het overige geld zou gedaan hebben, indien hij niet, beschonken zijnde, in de haudeu der Zaandamsehe politie was gevallen eu deze hem toen het geld, waaromtrent hij geen voldoende inlichtingen wist te geven, had afgeuomen. Het Donderdag op de Razende Bol, bij Nieuwediep, gestrande Eng. stoomschip Wandle was reeds omstreeks middernacht aan den grond geloopen, doch teu gevolge van het nevelige, regeu- achtige weer werden de noodvuren, aan boord van het schip onophoudelijk afgestoken, eerst laat in den nacht van den zeedijk en tegen den morgen door de kustwacht van Kijkduin opgemerkt. 't Was ten gevolge daarvan, dat de reddingsboot eerst bij het aanbreken van den dag van Nieuwediep naar de strandingsplaats werd gesleept. Gelukkig kwam men toen nog niet te laat. Wel waren er eenigen der opvarenden, door het zwaren werken van het stoomschip beangst, voornemens geweest met eigen booten in zee te steken, doch de kapitein had de uitvoering van dit plan, dat huu zeker het leven gekost zou hebben, weten te verhinderen en alle schepelingen bevonden zich nog aan boord, toen de reddingsboot door de hevige branding heen het schip bereikte. In twee gevaarvolle tochten wist de wakkere bemanning der reddingsboot de uit 23 man besthande equipage van de Wandle te halen en op de sleepboot Hercules over te brengen, die behouden het Nieuwediep bereikte. Ook een hond en een kat konden uog worden gered. Zaterdagmiddag beraadslaagde de Kamer van afgevaardigden, toen precies om 4 uur een vreese- lijke ontploffing plaats had. Een wolk van rook en stof verbreid zich door de zaal. Alle leden stuiven van hun plaatsen, slechts de president en de leden van het bureau blijven kalra zitten. De heer Dupuy roept uitDe waardigheid der Republiek en der Kamer staat op het spel. Het bureau zal de noodige maatregelen nemen. Het vraagt van de kamer slechts koelbloedigheid. (Levendige toejuichiugen.) Stemmen van liuks en rechts en uit het centrum: ,/Leve de president 1" (Langdurige toejuichingen). Verscheidene afgevaar digden zijn gekwetst, de couloirs en het bureau zijn met stof en splinters bedekt, doch de discus- sies worden voortgezet over de toelatiug van den tot afgevaardigde gekozen Mirmanmet 326 tegen 133 stemmen wordt tot toelating besloten. De voorzitter van den miuisterraad Casiinir-Perier verkrijgt. daarna het woordDe Kamer zal be- grijpen met welk gevoel van droefheid ik de tribune bestijg. In feliciteer haar, naar de stem van haar president geluisterd en haar beraadslagingen voort gezet te hebben. De Kamer heeft haar plicht gedaan, de regeering zal den hare doen. Er zijn in ons land wetten die de maatschappij beschermen wij zullen ze toepassen (geroep zeer goed). De president der Kamer, Dupuy, vereenigt zich met die woorden. Zoodra de zitting opgeheven zal zijn, voegt hij er bij, zal aan de slachtoffers van dezen afschuwelijken aanslag de uitdrukking gebracht worden van het leedwezen en de sympathie der Kamer. (Toejuichingen.) De zitting eindigt om vijf uur. Op het oogenblik dat Dupuy in de 3alle des Pas-Perdus komt, waar een dichte menigte saam- gedrongeu is, wordt hij met levendige toejuichingen, wegens zijn krauige houding op het oogenblik van den aanslag, ontvangen. De president beantwoordde de kreten; „Leve Dupuy!" met „Leve de Republiek Precies om 4 uur had de ontploffing plaats; de helsche machine werd geworpen van een der gale- rijen boven de plaatsen der rechterzijde in de zaal der afgevaardigden. Ze is naar de bedoeling van den misdadiger niet terecht gekomen, waar hij het wenschte, n.l. bij den president der Kamer eu te vroeg outploft, waardoor de gevolgen minder ernstig zijn, dan wanneer ze op den grond gevallen was. De abt Lemire kruiste de handen over de borst en viel naar zijn collega's meenden, dood neer. Enkele oogenblikken later stond hij op en riep uit „Het is niets 1" Vergeleken hij hetgeen zijn mede-afgevaardigden dachten, was het dan ook niets, maar toch is hij vrij ernstig aan het achterhoofd gewond. Hij verliet, door een vriend ondersteund, de zaal. Tal van andere afgevaardigden zijn ge wond, doch slechts licht, behalve Lanjuiuais, afge vaardigde van Morbihan wiens toestand vrij ernstig moet zijn. Op de tribunes was de ontsleltenis grootalles wat vluchten kon, vluchtte, maar buiten het paleis kon uiemand komen de deuren werden gesloten, de geneesheeren der Kamer ver- leenden hulp, bijgestaan door de geneeskundige afgevaardigden der Kamer. De gewouden zaten op de fauteuils en de sofa's der koffiekamer. Bijna alien hadden hun kleeren rood gekleurd door het bloed, dat ze verloren men zag onophoudelijk bedienden met waschkommen vol rood gekleurd water, voorbijloopen. De wonden zijn over het algemeen weinig diep en bestaan grootendeels uit scbrammen aan voorhoofd, gelaat en handen. De ernstigste gewoude is een dame, wier knieschijf verbrijzeld is. Een elegaut gekleede Oostenrijksche dame heeft een vrij ernstige wond aan het voor hoofd. Een Rumeensch kolonel was aan hals en handen gewond de scherf, die men uit zijn hals verwijderd had, bewaart hij als een souvenir aan den 9 December. Oumiddellijk na den aanslag waren alle deuren, die naar buiten toegang verleenden, gesloten. Allen, die in het gebouw tegenwoordig waren zouden onderzocht worJen. Natuurlijk ontstond hierover eenige onlevredeuheidalien verlangde naar huis om botrekkiDgen gerust te stellen, doch de Minister van justitie die zelf toegesueld was en die door een coinmissaris van politie op de hoogte gebracht werd van de klachten, antwoordde, dat niemand vertrekken kon en dat het onderzoek voortgezet zou worden, al was het tot den volgeudeu dag. Toegang tot het gebouw werd eveumin ver leend. Daar men zeker meeude te weten, dat de bom van een galerij was geworpen, waarop achttien personen gezeten waren, heeft men deze vooral aan een scherp onderzoek onderworpen. Eerst liep het gerucht dat in de ontsteltenis de misdadiger ontsuapt was, toch hield men vooral de aandacht gevestigd op een zestal personen die dan ook per gevangenwagen getransporteerd zijn. Een schoen- maker, Champeaux werd geheel van zijn stuk gebracht, toen hij in den slabak zooals het volk den gevangenwagen uoemt, geleid werd. Toen was hij niet de schuldigedeze is een zekere Marbchal naar hij eerst beweerde te heeten. Hij bevond zich onder de gewonden, die naar hat hotel-Dieu overgebracht waren tengevolge van gebrek aan ruimte in de infirmerie van het Depot. Onder- vraagd en in het nauw gebracht door de vragen van den prefect van politie, besloot hij maar rond- uit te bekennen. De prefect van politie Lepine, de procureur der republiek, Roullier, en een rechter van instructie hebben een deel van den nacht in het hotel-Dieu doorgebracht. Eerst had hij bekend dat hij anarchist was en te Choisy-le-Roi woonde. Deze plaats is niet groothet was dus gemakke- lijk daar eenige inlichtingen in te winnen en het bleek toen, dat er zich slechts een anarchist aldaar bevond en dat die Vaillant heette. Lepine voegde den zoogenaamden Marechal dan ook na de ver- kregeu inlichtingen, toa Gij heet niet Marechal maar Vaillant. Begrijpende dat ontkennen toch niet langer zou helpen, antwoordde hij bijna on- middellijk Dat is zoo. Uit verdere onderzoekiugen is gebleken, dat Vaillant den 29 December 1861 te Mezieres geboren is. Hij had aan verschillende opstootjes deelgenomen, waarbij de roode vlag ontplooid werd. De politie hield hem dan ook sedert geruimen tijd in het oog. Eenige jaren geleden was hij naar Amerika vertrokken eu had hij zich Buenos-Ayres gevestigd. Sedert zijn terugkeer woonde hij te Choisy-le-Roi en werkte hij in een leertouwerij. Hij is groot van gestalte, bruin, draagt een zwarte snor en ziet er zeer ongunstig uit. Hij is aan den neus en het been gewond. Toen hij bekende Vaillant te heeten, voegde hij er echter onmiddellijk bij, dat hij niet in den aanslag betrokken was. Toen de procureur

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2