VACCINATIE. Najaars-Veemarkt Ruhr-IIaclielkolen, Ruhr-Kachelkolen, DISTIEID, Openbare Verkooping. 2 200 Olmenboomen, 80 Kanada boomsn, IN LOSSING IN LOSSING: sociStS Philanthropis Agroment. Reunion obligatoire Vereeniging van landbouwers die Suikerbieten verbouwen. Advertentien. Woensdag 8 November 1893. Handelsberichten. Terstond gevraagd Zaak De Jong. Onthullingen a p tot en met 30 October werden langs Yoor bewoners van SLUISKIL en omstreken gelegenheid tot gratis vacci- natie in een der lokalen van het school- gebouw aldaar, op Donderdag, 3 November 1®893, des 2 namiddags ure. TE KRUININGEN J. DE KOK. M. M. DE KOK-Kwjnkelenberg. Ter Neuzen, 81 Oct. 1898. bij P. F. STANDAERT, Goud- en Zilversmid, Ter Neuzeu. korulen gered worden. T)e drie anderen, alien hoofden van gezinnen, oppassende werklieden, die waarschijnlijk hout zouden gaan hakken, vonden hun graf in de golven. Hun namen zijn Krelis Stolk Kzn., Jan van Leenen Lodzn. en R. van de Wetering, alien wonende te Oud—Beierland. Db beide zoons van dezen laatste, jongens van 17 en 13 jaar werden gered Een hunner had zich krampachtig aan de raderkast der stooraboot vast- geklemd en word bijna dood van schrik aan boord gebraeht. In een korte spanne tijds had dat alles plaats gehad en weldra was bet weder stil op de plaats, die even te voren hel schouwtooneel was van een ontzettend ongeluk. Men beproefde nog de lijken der ongelukkigen te visschen, zonder gevolg evenwel. En zoo zette de „Oude Maas I hare op zoo verschrikkelijke wijze onderbroken reis voort, aan boord met zich voerend, dof zwijgende men- schen, alien onder den indruk van het somber drama, dat zoo even was afgespeeld. I)e nog nieuwe stoomzuivelfabriek „de Fulton" van den heer K. Reinders te Hoogezand in Groningen, welke dezer dagen bij publieke veiling slechts 16,950 opbracht heeft bij de oprichting omstreeks 150,000 gekost. Door den gemeenteraad van Monster is afwijzend beschikt op het verzoek der hoofden van de openbare scholen, om verhooging hunner jaarweddeu, o. a. op grond van de goedkoopte der levensmiddelen. Op 19 December a. s. zal de opening der Internationale tentooustelling van voedingsmiddelen te Brussel plaats vinden. Tal van Nederlandsche producten zullen daar vertegenwoordigd zijn, daar de deelneming betrekkelijk nog af flink is. Onze buren hadden echter bezwaar gemaakt .margarine" toe te laten, of liever hebben bedoeld artikel reeds uitgesloten. Daarvan is men echter terug gekomen. Het Nederlandsche comite deelt daaromtrent het volgende inede,/Wij werden op de uitslmting van de margarine gewezen door een onzer eerste firma's te Rotterdam, die tevens mededeelde, dat hij den uitvoer van margarine naar Belgie, alleen uit ons land wekelijks op ongeveer 100,000 schatte. In het belang van dezen grooten tak van handel en nijverheid, deden wij stappen bij het comite te Brussel, doch aanvankelijk met weinig goeden uitslag en wij riepen toen de hulp in van ouzen geznnt te Brussel, den heer Gericke van Herwijuen, die op zijne beurt den Minister van landbouw bezocht, en dank zij den grooten invloed van den heer Gericke wonnen wij het pleit en wordt de Nederlandsche margarine toegelaten, waarvan het gevolg is, dat dit product no op grootsche wijze zal ten toon gesteld worden. Namen wij, aldus schrijtt bet comit6 verder, hier nu den handschoen op voor de margarine, wij ontveinzen niet, dat wij het zouden betreuren, indien onze natuurboter schitterde door afwezigheid, daar ons tot nog toe geen bepaalde toezeggiug van bedoeld artikel is gedaan. Waar zijn nu de zuivelinrichtingen die in den laatslen tijd zoo kwistig zijn opgericht Zou de My vau landbonw hier niet nuttig werkzaam Chineezen zijn de grootste haarleveranciers, die jaarlijks duizenden ponden haar naar Frankrijk en Engeland verzenden. Vele van de prachtige baar- vlechten waarmede de Parijsche dames pronken, zijn van personen afkomstig, die in China zijn gestorven. De Indiers en Chineezen schijneu hun dooden het haar af te suijden en het tegelijkertijd met den kiem der ziekten, waaraan de oorspronkehjke bezitters zijn gestorven, naar buiten uit te voeren. Soms zijn die ziekten de typhus en de areele koorts en dan weder de cholera en de melaatschbeid. Het is wel waar, dat het lange hoofdhaar bij zijn komst in Frankrijk wordt ontsmet, maar 't is ook waar, dat niettegenstaande het zuiveren van het haar, toch nog gevaarlijke ziekte-kiemen achter blijven. De Aziatische haren worden goedkoop verkocht. Het kilogram kost slechts vijftig cents, terwijl Europeesch hoofdhaar dikwijls een waarde van vijftig gulden heeft. kunncn zijn Eenige honderden guldens kosten, komen missehien honderdmaal met winst terug. De commissie blijft gaarne bereid, zooveel in haar vermogen is, ook voor de zuivelinrichtingen de belaugen te behartigeu en zal gaarne alle inlichtingen daartoe verstrekken. Een week of drie geleden overleed in een onzer provinciesteden de vrouw van een herbergier en deze trok zich dat verlies zoo sterk aan, dat hij besloot haar in den dood te volgen. De buren zagen den man, op wien niets te zeggen valt, wel in geen veertien dagen. Zijn huisbaas kwam voor een gesloten deur, die bovendien was dichtgespijkerd. De politie werd gewaarschuwd en zij wist het huis binnen te komen. Thans bleek, dat de ongelukkige man in zestien dagen volstrekt "geen voedsel gebruikt had en alleen nu en dan wat Boonekamp drouk. Men hoopt hem door liefdevolle verzorging van zijn droevig voornemen terug te brengen en heeft hem onder geneeskuudige behandeling gesteld. De Fransche Regeering zou, op voorstel van den Minister van Oorlog, besloten hebben een standbeeld te Parijs voor Mac Mahou op te richten, en wel in de Avenue die naar hem genoemd is. Sedert Cenige dagen hcrbergt hetkraukzinnigen- gesticht te Evere een jongen neger, naar schatting 15 jaar oud, dien luitenant Lemaire vau den Kongo heeft medegebracht. „Ouze beschaving", zegt de Independence, heeft hem het verstand doeu verliezen. Zou het waar zijn Aan boord was de de jonge neger, door zijnen meester Tonio genoemd voortdurend in de nabijheid van den luitenant en telkens diep ge- troffen door net vele nieuws dat hij zag. Te Brussel aangekomen nam luitenant Lemaire Tonio den eersten avond mede naar de Vaudeville waar hij wel niets verstond, maar des te meer zich de oogen uit het hoofd keek 's anderen daags gingen vrienden van den luitenant met Tonio door Brussel toeren en bezocbten 'a avond een cafe-chantant met acrobaten- troep, waar hij allerlei vreemde dingen zag 's nachts ijlde de neger en den volgenden dag deed hij niets dan schaterlachen of luidkeels huilen. Geen wonder 1 zal missehien menigeen zeggen, maar hoe is het mogelij k de oorzaak met ,,onze beschaving" te indentificeeren Eenige dagen geleden kwamen te Parijs acht wagons aan, die beladen waren met menschenhaar. Die hareD komen uit China, want de Iodiers en Zekere J. H., 51 jaren, stoker van beroep, geboren en laatst wonende te Amsterdam, bevindt zich in de gevangenis te 's Hertogenbosch. Hij heeft zich als landlooper aangemeld, doch schijut de bedoeling te hebben een en ander mede te deelen omtrent zekeren Willem Trompet, alias de Jong. Genoemde H. zegt pertinent in de Jong's portret te herkenuen dat van een persoonlijkheid, die zich indertijd in zijn kwaliteit als hofmeesier noemde Willem Trompet, met welken persoon hij langen tijd iutieme relaties gehad heeft. Acht jaar lang heeft hij hem gekend en menige zeereis gemaakt op schepen waar hij als stoker, De Jong als hofmeester werkzaam was. Verschillende reizen hebben zij samen gemaakt van Holland naar Louden, New-York, Chicago, Porto, Bilbao enz. Mocht de man waarheid sprekeu dan is niemand anders dan De Jong (Trompet) de moordenaar van Anna Verhoeven, de meid, die in den avond van 29 Maart 1892 ten huize van den heer Viotta aan de Priusengracbt te Amsterdam, vermoord is. De Jong heeft ua dien moord aan H. zijn wandaad medegedeeld samen hebben zij eenige dagen geteerd van het geld, dat gestolen was bij gelegenheid van den moord. H. weet de plaats zelfs mede te deelen, waar Trompet zich van de bloedsporen gereinigd heeft. De Jong moet eens aan II. hebben voorgesteld dezes vrouw even van kant te maken. Om zekere redeneu heeft H. een tijd lang een wrok tegen zijn vrouw gehad. Veel, zeer veel weet H. nog mede te deelen wij achten ons echter niet gerechtigd nu reeds neer te schrijven wat wij weteu en zoodoeude een justitieeel onderzoek vooruit te loopen. Wel zij nog gemeld dat H. meermulen moord- werktuigen van De Jong gezien heeft, dat H. op de hoogte is van te Louden gepleegde misdaden dat hij, de eerste maal dat SaraJuettin De Jong's gezelschap de Noordzee overstak per Harwich-boot, met bestemming naar Rotterdam, Sara Juett ge waarschuwd heeft voor den persoon van De Jong. Verdere mededeelingen moeten wij alsnog voor ons houden. Wij hopen echter op deze Z3ak terug te komen, zoodra omstandigheden het toelaten. Na verkregen toestemming van den Minister van oorlog zijn Vrijdag door de Amsterdamsche justitie, bijgestaau door den inspecteur Batelt en de com mandant van het garnizoen te Naarden, beschik- kingen geuomeu, om met militaire hulp de he.ide en boscbstreek om Bussum nogmaals aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Als gevolg daarvan trokken Zaterdag morgen om half acht een drie honderdtal infanteristen en artillensten onder bevel van luitenant Fabius naar Laren, ten einde van daar in de richting tot Naarden nasporiugeu omtrent het lijk van juffrouw Schmitz in bet werk te stellen. (Noord-Br. Dagbl.) Mynheer de Redactenr Vergun mij s. v. p. een plaatsje in uw veel gelezen bind, naar aanleiding van de jl. gehouden raadsvergadering betref- fende de paarden- en veemarkt. Daarin n.l. had het alle schijn alsof de commissie eene wijziging had willen brengen, deze niet in staat zijnde te beslissen, waartoe zij eigenlijk geroepen is, aan wie al of niet eene tweede premie kan worden toegekend. Ik kan, hoe moeilijk dit werk orerigens ook zijn moge, de heeren die hierover het woord voerden, volkomen gerust stellen, daar alle premien door de commissie bedoeld te schrappen, in den regel zeer gemakkelijk zijn te bepalen, en soms in het geheel niet moesten worden toegekend of door het niet aanwezig zijn onmogelijk kunnen toegekend worden. Indien de commissie van de moeilijkheid overtuigd ware geweest, zoo als hier is beoordeeld, zou zij zeker niet hebben aangedrongen tot het behouden van de tweede premie voor het schoonste jong paard, waarin nog teeken van leven te bespeuren is, wat soms moeilijk is te bepalen. De bedoeling der commissie was eenvoudig dezede 2e premie te doen vervallen door te weinig belangstellingvoor eene verhoogde eerste premie, mijns inziens tot uitbreiding der veemarkt en tot het wegnemen van onbillijkheden. U Mijnheer de Red. dankende voor de opname dezer regelen, teeken ik mij hoogachtend EEN LID VAN DE COMMTSSIE. Ter Neuzen, 31 October 1893. A A N B E S T E D IN G. Op Vrijdag 10 November 1893, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw vau het Provinciaal bestuur te Middelburg, van Het maken van een dam in het buitensluishoofd der Marinesluis te Vlissingen. (Raming f 4200.) ZEETIJDINGEN. Van 27 tot en met 30 October. I X G E Z O ADEN 8 T U li K E N. au local de la Societe, Jeudi 2 Novembre, 9 heures soir. Terneuzen, le 31 Octobre 1893. LE COMITfl. s VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. 30 27 28 29 30 28 Eng. s.s. idem Spaans. s.s, Eng. s.s. idem Eng. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. idem Eng. barge idem Eng. s.s idem idem 29 30 28 Eng. s.s. Rus. s.s. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Ned. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Yoor Ter Keuzen s River Lagan 2272 Londen stnkg. River Avon 3122 idem pitchk. Sestao 4095 Bilbao minerie Tan Ter Nieuzen River Derwent 2272 Londen stukg. Renwick 1879 idem idem Yoor Gent Polo 1379 Hull stnkg. Talisman 2025 Antwerpen idem Leona 1698 Goole idem Spindrift 2003 Londen idem Unity 406 idem pitchk. James Garfield 253 idem zout Sea Belle 2152 idem stukg. Diamond 3156 Riga hout Ouse 1929 Goole stnkg. Franco Beige 326 Ostende ledig Norma 1385 Goole stukg. Russ 2925 Petersburg hout Van G eat 1 Osborne 1613 Leith stukg. Lofna 2248 Middlesbro ledig Italia 2506 Stettin ijzer Sea Gull 2100 Londen stukg. Polo 1379 Hull idem Wark worth 1974 New-Castle idem Aire 1763 Goole idem Leona 1698 idem idem Talisman 2025 Leith idem Spindrift 2003 Londen idem Giralda 3248 Leith ledig Yoor Selasaete i Commercial 1 321 1 Cherbourg creosoot Yan Selzaetei Coal tar 1 621 1 Hamburg ledig Commercial 1 321 1 Londen idem Mynheer de Redacteur! U verleene mij een plaatsje in uw blad voor het volgende Nog slechts enkele dagen zijn wij verwijderd van het tijdstip waarop de provinciale staten zullen hebben te beslissen over het al of niet maken van een steiger ten behoeve van de provinciale booten aan de Staartnol van Borssele en zulks ter vervanging van het tegenwoordige roeibootveer bij de voor- malige zuidnol van welke zaak in uw blad van voor een tweetal weken werd melding gemaakt. Het ligt niet in mijne bedoeling te trachten uit te maken wat voor het reizend publiek Ter NeuzenVlissingen v.v. het meest gewenscht is om zekerheid te hebben omtrent de nu reeds gebrekkige aansluiting met treinen van beide laatstgenoemde plaatsen, hoewel ik me in alle opzichten vereenig met de bewering van uwen berichtgever dat de duur van de reis, indien de booten aan die ver binnenwaarts gelegen staartnol moeten gaan aanleggen, aanmerkelijkcr zal worden verlengd dan menigeen zoo oppervlakkig denkt, maar ik wensch de vraag te stellen of die nol een niet te veel bedreigd punt is om daaraan een steiger te bevestigen die uit de provinciale kas het niet onaanzienlijke otfer van 35000 vragen zal. Vergis ik me niet dan is de kop van die nol in 1887 afgegraven en tot zijn behoud onder een ander beloop gebraeht moeten worden. In 1889 heeft men aan de westzijde daarvan een belangrijk zinkstuk moeten aanbrengen en de genoemde kop aanzienlijk moeten bestorten, terwijl in 1889, alsmede tot behoud er van daaraan niet minder dan 18000 bij wijze van zinkstukken en bestortingen, is ten koste gelegd. Hoewel ik me niet gaarne ook als desknndige wil opwerpen, zou ik toch meenen dat zoo'n punt voor het maken van een steiger nog al bezwaren aanbiedt. Het zou waarlijk niet aardig zijn, als't avond of morgen na harde storm met zwaren golfslag, terwijl passagiers bestemd voor die nol aan boord waren, deze geen steiger in het gezicht konden krijgen en ieder vragen moest «wat weerga waar is die nol met dat ding gebleven Met mijn dank voor de verleende plaatsing verblijve Uw Edw, dnr,, X. Afdeeling TER NEUZEN. VERGADERING der leden in het „H6tel Donze" te Ter Neuzen, op Woensilag I November a. s., nam. 1£ uur. Punt en van behandeling: Verslag proefveld 1893. Voorstel tot het deelnemen aan de vergadering van fabrikanten en landbouwers. Namens het Bestuur, A. WOLFERT, Voorzitter. A. VISSER, Secretaris. Ter Neuzen, 25 October 1893. Engelsch per L 12,00 12,06 OP De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de weduwe van den WelEd.Geboren heer D. F. Ph. SEIJDLITZ, grondeigenares te Hulst, verkoopen 10 op Donderdag 9 November 1893, des morgens 9 ure, 28 Eng. sch. 30 Eng. s.s. Van 27 de Oostsluizen alhier 83 binnenvaartuigen op- en 87 afgeschut; door de Westsl. 5 op- en 1 afgeschut. Hulst, 30 October. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 7,25 a Rogge f 5 50 a f"Wintergerst /7,75 a fZomergerst 7,00 a Haver 7,75 a/—,— Erwten 8,25 Paardenboonen f 7,00 a Duivenboonen f 7,75 a fWitteboonen f 8,50 a fBruine- boonen 8,00 a Boekweit a Lijnzaad f 12,50 a f—.— i Aardappels f 1,80; Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks f 1,35 a f Er waren ter markt te koop gesteld 51 stuks hoornvee, 29 verkocht, 42 varkens, 31 verkocht, 2 paarden, 2 verkocht. Rotterdam, 30 October. Bij iets ruimer aanvoer van Granen, was de stemming over 1 't algemeen onveranderd. fuike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 5,00 a 6,50, nieuwe f 5,00 a 6,50. Rogge 4,25 a 5,25, mindere f 3,75 a 4^00. Gerst 3,75 a 5,10. Haver 2,50 a /4,10. Paardeboonen 5,75 a 6,25. Dniveboonen a f Bruineboonen f 7,00 a 8,75. Witteboonen Walchersche f 8,75 a 9,50. Erwten /6.75 a 8,75, mindere f Kanariezaad beste f 7,50 a f 9,00, mindere fa f Ajuin 2,20 a 2,40 per 50 kilo. Koolzaad f 9,00 a 9.25. Eieren 4,70 a 5,00 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche f 2,20 a f 2,40. Louden, 30 October. Tarwo, Gerst, Haver en Mais vast. ROEItS VAN 1IET G E L D. Belgisch per 100 fr. f 47,55 a f 47,60 en staande aan den Havendijk, nabij het Kraaike, gemeente Hontenisse, op het gedeelte dijk, in pacht bij P. Asselman. Te vergaderen ter plaatse. op Dinsdag 14 November 1893, des morgens 9 ure. waaronder zware, staande op den dijk van Hulsternieuwland, gemeente Stoppeldijk, nabij de stad Hulst. Te vergaderen ter plaatse. Tenzelfden dage 14 November, des namiddags ure, ten verzoeke van zijn principaal staande op een perceel dijk, in pacht bij Pieter Dees, in den polder Groot Kieldrecht, gemeente Hengstdijk. Te vergaderen ter plaatse. scbip ,/Krijn Huibrecht" met een lading voor rekening van J. VAN SCHEELE te Ter Neuzen. DE REE en P. J. schip grove #Cathalina Elisabeth," met eene lading Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij bet overlijden van ons innig geliefd kind, betuigen wij onzen hartelijkeu dank. voor rekening van J. A. STELLINGSMA, Oost» sluis, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3