Gemengde berichten. Het bestuur der Vereeniging tot christelijke verpleging van krankzinnigen stelde in zijne jongste algemeene vergadering, op Veldwijk gehouden, de bouwplannen vast voor de derde stichting te Zuid— Lareo. Men zal daar beginnen met den bouw van een administratie-gebouw, 4 paviljoens 3de klasse, keuken, dokterswoning, ziekenbarak, lijkenhuis met sectiekamer, werkplaatsen en watertoren. Zoodra de koninklijke goedkeuring daarop is ontvangen, zal men tot aanbesteding overgaan. Men boopt daar met 1 Januari 1895 weer ruim 100 patienten te kunnen opnemen. Ook besloot men tot den bouw van een nieuw paviljoen op Veldwijk voor mannelijke patienten l8te en 2de klasse. De aanvragen tot opneming van patienten zijn zoo veelvuldig en zoo dringend, dat het bestuur zich geroepen achtte al het mogelijke te moeten doen om aan de aanvragen te kunnen voldoen. TER AEUZEV, 31 October 1803. Naar wij met meer dan gewone belang9telling vernemen, is bij de commissie tot ondersteuning van de weduwe en zeven nog zeer jeugdige kinderen van Jacob H. Mielen, alhier op den 15 September j. 1. aan de cholera overleden, tot genoemd einde van H. M. de Koningin—Regentes ontvangen de vorste- lijke gift van vijftig gulden. Bij Koninklijk besluit is met 1 Nov. a s. tot burgemeester van Hontenisse benoemd de beer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, met toekenning van eervol ontslag als burgemeester van Stoppeldijk en Boschkapelle. Met zekerheid kunnen wij thans mededeelen, dat de inwijding van de nieuwe Gereformeerde Kerk alhier bepaald is op Donderdag 9 Nov. a. s. Heden werd de nieuwe Chr. school te Spui geopend. Het net gebouw was geheel gevuld door een 54tal leerlingen en een groot aantal belang- stellenden, Door Ds. Wolf als voorzitter werd een openings- woord gesproken en de hoofdonderwijzer aan zijne leerlingen voorgesteld. Yoorts werd nog het woord gevoerd door de 'neeren Ds. Vrolik, Hage, Koelmaus en P. de Feijter. Eindelijk verbond zich het hoofd der school, de heer Laansma, met een hartelijk woord aan zijne leerlingen, zich tevens in de liefde en achting der ouders aanbevelende. Vrijdag 27 October 11. gaf de societeit „Philanthropie et Agrement" haar eerste soiree in dezen winter. Bij het binnenkomen der keurig ingerichte zaal van het Nederlandsch logement, zag men dadelijk, dat de circulaire, door het bestuur rondgezonden, om meer inwoners van Ter Neuzen tot het lidmaatschap aan te sporen, doel had ge- troffen de zaal was even vol, misschien voller dan vroeger, toen de soirees bezocht werden door talrijke invites. En zeker zullen de aanwezigen het zich niet hebben beklaagd, dat ze lid zijn geworden. De toon was bij alien den geheelen avond door gezellig, de stemming prettig, en de dilettanten, die hunne beste pogingen aanwendden, om de hoorders te amuseeren, slaagden uitstekend. Boven onzen lof zijn verre verheven de dames en heeren, die door muziek en zang den avond niet alleen #vulden", maar werkelijk opluisterden. Doch dankbaar moeten we gedenken die heeren, die en in het comedie-stukje en in de Pantomime zoozeer toonden, wat oefening en lust vermag. Hoe keurig wild en ruw was die huwelijkscandidaat in //Le Mariage par telephone," hoe perplex was die goede sul van een notaris, die het al 30 jaar was en nog nooit zoo iets op zijn kantoor had beleefd. te beschuldigen, die zijn heer reeds tien jaren trouw had gediend, terwijl zekere lieden door een toeval eerst sinds korten tijd het paleis waren binnen- gesmokkeld 1" Bernau liet zich echter niet bang maken en overbluffen. Kort en bondig verklaarde hij den keukenprins, dat hij den graaf alles zou mededeelen, zoodra hij weder eenige oneerlijkheid in zijne reke- ningen ontdekte. Zoo had hij monsieur Gerard tot een eerlijk man gemaakt, waarvoor hij beloond werd met den diepen haat van den kok. De keuken was gewoonlijk de verzamelplaats der komplotmakers, die den nieuwen secretaris dood en verderf zwoeren. Behalve de oude lijfknecht van den graaf, waren bijna alle bedienden in het verbond. Monsieur Gerard bestuurde alles en wees ieder zijn post aan. Men bespiedde en beluisterde Bernau zooveel men kon om eene oudeugd, eene zwakheid of een kwaad gerucht van hem aan het licht te brengsn. Maar de saamgezworenen moesten ten laaste erkennen, dat hij noch aan 't spel, noch aan den drank, noch aan de vrouwen verslaafd was //Ieder mensch heeft zijn gebreken", meende monsieur Gerard, toen hij zulk een gunstig verslag ontving „hij heeft zeker ook de zijne, het komt er slechts op aan ze te ontdekken, dat zal ik aan den tijd overlaten. Bernau had natuurlijk niet het minst vermoeden, dat hij zoo scherp werd gadegeslagen. Wei wist hij, dat het getal zijner vrienden in het paleis Hohenstein niet groot was, maar hij troostte zich met de gedachte, dat de eenige, die de bevelen had, zijn beste vriend was. De oude graaf be- schouwde hem als zijn vriend, dien het toeval hem op den oudeu dag gegeven had. Evenals zoovele yoorname en hooggeplaatste mannen, had ook graaf Wat speelde in de Pantomime //Les bottes du pere Cassandre", de arrae schoenmaker sprekend, wat was die straatveger-dief welsprekend slim hoe wakker waren die dienaren der politie, hoe Maar we kunnen niet alles in de herinuering terugroepen, en stemmen liever in met de hartelijke woorden van dank door een vriendelijk bezoeker aan alle medewerkenden gericht, en hopen met hem, dat het bestuur, vooral de president nog lang satisfactie van hun pogen zullen hebben. Dat alien voldaan waren bleek wel uit het luid bravo, dat klonk na een eenvoudig woord van dank vanwege het bestuur tot de vergadering gesproken. En dat ook het Bal naar wenscli slaagde, hebben zeker zij bewezen, die daardoor in de gelegenheid waren iets te zien wat ze niet alle dag aanschouwen het opkomen der zon. Moge deze ,/Eransche Societeit" ous nog dikwijls aangenaam en nuttig bezighouden mogen nog meerderen als lid toetreden Haar bijdrage aan onze armen zal er te grooter door worden. Bij de op 26 October j.l. door het bestuur van den polder Nieuwe Neuzen, gedane verpachting van eigendommen van dien polder, z'jn voor een termijn van zeven jaren pachters geworden van het Ie perceeldewed0C"de JongeHz. voor f 4 en IIe W. G. Dieleman Az. Ill0 P. de Putter Mz. IV" I, Adn Scheele Pz. Ve de wedeC8de Jonge Hz. VIe dezelfde VIP H. Wolfert Dz. VHP,/ M. de Regt IX0 II. Wolfert Dz. Xe n denzelfden XP denzelfden XIIe A. Visser XIIP a denzelfden XIVe denzelfden 75 80 96 10 87 70 90 91 80 100 30 34 200 bouwd aan het nieuwe Duitsche wordt ingewijd. hoorders aanwezig. per jaar. In de Zaterdag j.l. alhier gehouden openbare vergadering der vereeniging tot aankoop van kolen v Vereenigd maakt sterk" werd medegedeeld dat het ledental was geklommen tot 71. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat in September j.l. waren aangekocht 61,750 K.G. kolen, welke aan de leden binnen de kom vrij te huis bezorgd zijn voor f 7,13 per 1000 K.G. met inbegrip der administratiekosten. Voorst werd nog besloten bij voldoende deelneming in December a. s. wederom kolen aan te koopen. Volgens een ons toegezonden bericht uit Antwerpen is jl. Zondag aldaar de nieuw gebouwde Evangelisehe-Belgische zendingskerk op plechtige wijze ingezegend, waarbij het woord gevoerd werd door de predikanten Eggerstein van Antwerpen, Haksteen van Brussel, Montijn uit Holland en e^n paar predikanten uit Waalsch—Belgie. De kerk, ge- Parc, Bexstraat, staat nevens de kerk, welke op morgen, 1 Nov. Er waren circa een 500tal toe- De nieuwe zendingskerk komt ook in het bezit van een orgel, heeft drie gallerijen en toren, en de nieuwe Duitsche kerk heeft toren met uurwerk en klok, zoo ook eeu orgel. In de 2de helft der maand Sept. is door het hulppostkantoor Sluiskil, de volgende onbestelbare brief verzonden, aan het adres van: 8. Verdegem, Katendrechtdoor het postkantoor Ter Neuzen gedurende de lste helft der maand Oct. aan het adres van A.. G. de Dunne, Antwerpen. Axel, 28 Oct. Heden werd door de alhier gestationneerde rijksambtenaren Fenijn en Boslooper aangehouden en aan de politie overgeleverd zekere Jac. de Nijs, oud 24 jaren, wonende te Stekene Hogenstein bittere ondervinding opgedaan. Menig- een, dien hij weldaden had bewezen, had hem met ondank belooud, ware vrienden had hij niet gevonden. Hij mistrouwde en verachtte de wereld, hij geloofde aan niets meer van hetgeen heilig en onaantastbaar geldt in 's menschen boezem. Des te grooter en buitengewoner scheen hem de moedige daad, waar- door Bernau zijn leven gered had. Dat kon geen gewoon mensch zijn, hij, die zijn leven waagde voor .een onbekende. Met deze gedachte was hij Bernau tegemoet gekomen en nadat deze zijn levensgeschiedeuis, zonder zichzelven te spareu, verteld had, besloot hij nog eens eeu proef te nemen, nog eens wilde hij trachten een vriend te vinden. Zoo dacht de man, die zijn eigen zoon onbarm- hartig alle hulp weigerde, omdat hij overtuigd was van telkens dieper val. Toen de grijsaard vernam, dat Alfred gevlucht was en Rosenhain in handen van den beruchten woekeraar Jacob Kahn, was toen verademde hij, als had hij een zwaren last afgeschud. Hij had geen zoon meer. De zomer liep ten einde. De Septemberzon scheen de aarde nog eens met haar verwarmende stralen te willen verkwikken. Het heerlijke weder lokte de menschen naar buiten. Een rijtuig met twee paarden voerde de graaf en Heinrich buiten de stad. De graaf was in den laatsten tijd suk- kelend. Hoe wel anders voor zijn zeventig jaren nog kras en altijd gezond, werd hij nu door een smartelijk lijden bezocht, dat niet geheel zonder gevaar was. Men zou den eersten den besten dag mooi weer waarnemen om een flinken rijtoer te doen. Aan den ingang van 't Reeenpark hield de equipage stil. (Wordt vervolgd.) (Belgie) die bij vonnis der arrondissemenls-rechtbank te Middelburg ter zake van binnenlandsch vervoer van accijnsgoederen zonder binnenlandsch paspoort op tegenspraak was veroordeeld tot een maand ge- vangenisstraf en een geldboete van f 5 subsidiair 5 dageu hechtenis. Axel, 31 Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangebracht 17 paarden, 90 stuks hoornvee en 32 varkens. De handel was zeer levendig. Premien werden uitgereikt als volgt Voor het schoonste paurd van 3 tot 7 jaren oud l0 prijs 5 aan B. C. Ysebaart, laudbouwer te Axel. Als voren 2e prijs f 3 aan B. C. Tsebaert, voornoemd. Voor het schoonste veulen xan 1 tot 3 jaren oud l0 prijs f 4 aan J. F. Coene, land- bouwer te Axel. Als voren 2e prijs f 2,50, aan C. Scheele, landbouwer te Axel. Voor den schoon- sten dekhengst van 2 tot 7 jaren oud, een prijs van f 5 niet uitgereikt. Voor de schoonste baat- gevende of kalfdragende koe le prijs f 5 aan P. van Hoeve, landbouwer te Axel. Als voren 2e prijs f 3 aan P. van Hoeve, voornoemd. Voor de schoonste kalfdragende vaars een prijs van f 4 aan P. van Hoeve, voornoemd. Voor het schoonste 2jarig rund een prijs van f 3 aan P. van Hoeve, voornoemd. Voor den schoonsten hokkeling een prijs van f 2 aan Ph. Joh. van Dixhoorn, land bouwer te Axel. Voor den schoonsten springstier een prijs van f 5 aan P. van Dixhoorn, landbouwer te Axel. Voor het grootste getal paarden van eenen eigenaar ter mark! gebracht een prijs van f 4 aan Ph. Joh. van Dixhoorn, voornoemd. Voor het grootste getal hoornvee, als voren f 4 aan P. van Hoeve, voornoemd. Voor het grootste getal varkens boven de 6 stuks f 2 aan Aug. de Meij, koopman te Zuiddorpe en voor het vetste stuk hoornvee f 5 aan P. van Hoeve, voor noemd. St. Jansteen, 29 Oct. Het ook in uw Mad aangekondigde feest, in verband met de voltooring van den steenweg naar Koewacht had Zondag onder begunstigiug van goed weder plants, zoodat het geheele progamma tot zijn recht kwam. De optocht had in stipte orde plaats en maakte een aaugenamen indruk. De weg zelve was met eerebogen (en sparren laugs de zijden vooral in den Heikant) versierd, de vlaggen wapperden allerwegen. Het harmonie gezelschap van Ilulst, de fanfaren van Zuiddorpe en de zaug-vereeniging van St. Jansteen luisterde.n het feest op. Zoowel op de //Drie hoefijzers" als te Heikant en in het dorp (waar eene nette kiosk gebouwd was) lieten zij zich hooren. Door het gemeente-bestuur was een banket gegeven voor een dertigtal genoodigden op het raadhuis. Terwijl op de kiosk de muziek-ver- eenigiugen het publiek aangenaam bezig hielden, sprak de heer burgemeester zijne dischgenooten op de raadzaal hartelijk toe en bracht in welgekozen bewoordingen hulde aan de hulpvaardigheid der polderbesturen, de Staten van Zeeland en de Staten-Generaal, terwijl ZEd. Achtb. daukte voor de krachtige medewerking van den afgevaardigde voor Hontenisse, den heer Walter en den heer Corainissaris der Koningin, maar vooral van Ged. Staten van Zeeland en betreurde daarbij het af- sterven van den heer Snouck Hurgronje, die in zijn laatste levensjaar nog zoo krachtig geholpen had aan de wegsverbetering in het Ve district. Na een prachtig vuurwerk, dat volgens schatting door 4000 oogen bewonderd werd, bracht men den avond en den nacht ten deele in de beste harmonie door, zoodat de gemeeute St. Jansteen met welge- vallen op dit goed geslaagde feest zal mogen blijven terug zien. Koewacht. Ook het gedeelte van den steenweg KoewachtSt. Jansteen, dat binnen deze gemeente ligt, nadert zijne voltooiing. Nog een veertien dagen en de aausluitmg zal tot stand zijn. Evenals in St. Jansteen zal bij de opening van den weg ook in onze gemeente eenige feestelijkheden plaats hebben. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbmik te Middelburg. De Rechtbank heeft in hare zittingvau31 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken 1°. C. B., oud 25 j., en 2°. C. I., oud 24 j., dienstknechten, de eerste te Clinge, de tweede te Hulst, zijn wegens mishandeling vrijgesproken. E. J. B., oud 44 j., kleermaker en barbier te Philippine, is wegens bedriegelijke baukbreuk vrijgesproken. P. P., oud 48 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag gevangenisstraf. Gisteren in den vroegen morgen had op het Spui een treurig ougeluk plaats. De stoomboot »Oude Maas I", van de reederij //Oude Maas", kapitein Baars van Oud-Beierland, was om 5 uur 45 van Goidschalxoord naar Oud-Beierland gevaren. In het Spui gekomen, even voorbij de Ruigeplaat, ontmoette de //Oude Maas I" in haar vaarwater een open baggeraak met 5 menschen aan boord. De aak bevond zich aan den zg. Zuider- kant, terwijl de stoomboot den Noorderkant hield. Toen de opvarenden der aak de stoomboot zagen naderen, verkeerden zij, misschien ook door de duisternis, in den waan, dat deze den Zuiderkant hield en hun vaartuigje misschien niet was opgemerkt. Uit alle macht roeiden zij daarom naar den Noorderkant, meenende daardoor voor de boot uit te wijken. Doch helaas, zij gingeu hun ondergang te geraoet. Wel werden op de stoomboot de noodige pogingen in het werk gesteld om het onheil te voorkomen, wel liet de kapitein, ziende dat hij zijn koers niet meer veranderen kon, onmiddellijk stoppen en werd de machine terstond tot stilstaud gebracht, wel stuurde de stuurman nog zooveel mogelijk naar het Noorden, terwijl men uit alle macht den ongelukkigen toeriep roei terug roei terug" het waste laat. Een schok, een akelige gil en het ontzettende, het onvermijdelijke had plaats gehad. De aak was op zijde aangevaren en gekanteld. Terstond weerklonk aan boord der //Oude Maas I" het bevel //vallen de sloep" en in minder dan geen tijd waren alle handen in de weer om het reddingswerk te bespoedigen. Helaas, slechts twee der opvarenden n n H II n n i> Kaamslagr. Gemeenteraadszitting van "Vrijdag 27 Oct. Tegenwoordig al de leden. 1. Onder de ingekomen stukken behoorde een verzoekschrift van M. de Blaaij en anderen tot het van gemeentewege plaatsen van een lantaarn tusschen de twee bestaande aan den Veerweg. De heer De Kraker zegt dat de lantaarn aan de dorpschool nooit gebrand heeft en dat het de vraag is of nog zal geklaagd worden wanneer die lantaarn ontstoken wordt. De heer Geelhoedt meent dat het beste middel voor een voldoende verlichting zal zijn de lantaarn van de school te plaatsen aan het huis van C. de Blaaij. De heer Van de Ree meent, met het oog op de kosten van verplaatsing en plaatsing, het beter is een geheel nieuwe aan te schaffen en doet in dien geest een voorstel, 't welk met 5 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. Tegen de heeren De Kraker en De Klerk. 2. Het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1893, wordt vastgesteld met 3 aangeslagenen tot een bedrag van f 23,02 J. 3. De begrooting voor 1893 wordt als volgt gewijzigd. OntvangGedeelte goed slot van de rekening over den dienst 1892 wordt uitgetrokken op f 500. UitgaafKosten voortvloeiende uit de wetgeving op de besmettelijke ziekten wordt verhoogd met f 500. De uitgaaf is noodig wegens kosten van aanschaffing van een houten barak enz. Het totaal bedrag van ontvang en uitgaaf wordt f 19316,59. 4. Aan de orde is vaststelling der begrooting voor 1894. Bij den post jaarwedden en presentiegeld stelt de heer Geel hoedt voor het bedrag ad f 60 presentiegeld aan de leden van den Raad te schrappen. Hij doet zijn voorstel op grond dat het z. i. slecht overeen te brengen is met het lidmaatschap van den Raad dat presentiegeld wordt genoten, dat het lidmaatschap van den Raad toch is te beschonwen als een eerepostje dat niet behoeft aangewakkerd te worden door toekenning van presentiegeld, dat ieder moet ondersteld worden de belangen der gemeente zooveel mogelijk te behartigen ook zonder dat vergoeding wordt gegeven en dat het aan de gemeente ieder jaar nog een voordeel van f 60 oplevert. De heer Van de Ree zegt, nooit lid van den Raad te zijn geworden om daarvoor geld te ontvangen, doch nu het er eenmaal op is, is hij er voor geen verandering aan te brengen. Alleen is hij er voor, om het presentiegeld te zamen op te eten en te drinken, daar de leden van den Raad steeds op een droogje moeten zitten en mocht er nog geld te kort komen hij gaarne zijn aandeel zal bijleggen. De heer Geelhoedt merkt nog op, dat het niet in zijne bedoeling lag, dat iemand lid van den Raad zou worden voor het krijgen van presentiegeld. Zijn voorstel wordt hierna met algemeene stemmen op 1 na verworpen. Voor de voorsteller. De heer Van de Ree stelt daarop voor het presentiegeld te besteden aan het aanschaffen van enkele ververschingen. De zes overige leden stemden er tegen. Omtrent de in de begrooting uitgetrokken posten wegens kosten vau aanleg van een steenen voetpad voor het bebouwde gedeelte van de polderstraat bij het dorp en wegens schoon- houden van de school in den Groote Huissenspolder bij abonnement werden enkele besprekingen gehouden, die tot geen voorstel hobben geleid. Bij de postRepten en aflossingen zegt de heer Geelhoedt dat hij met het denkbeeld van burg, en weth. om eene dure leaning als die wegens kosten van stichting van den schoolbouw in den Groote Huissenspolder, zoo spoedig mogelijk af te lossen instemt (in de begrooting n. 1. is, in plants van aflossing van 2 zooals gewoonlijkde aflossing van 3 aandeelen ad f 500 voorgesteld). De leening werd aangegaan tegen eene jaarrente van 44 pet. De heer Geelhoedt vindt eene rente van 44 pet. veel, in den laatsten tijd toch heeft de gemeente geld geleend, gemiddeld tegen 3,77 pet. Ook de geldleening van f 3500 ad 4 pet. zou met minder rente kunnen worden aangegaan. Volgens zijne berekening zou de gemeent/ een totaal voordeel van f 373 er bij hebben wanneer het resteerende gedeelte der 44 pet. leening en de 4 pet. leening in eens werd afgelost en de gemeente een nieuwe leening sloot van f 13500 tegen eene rente van 3,77 ten honderd 'sjaars. De heer Geelhoedt vraagt of de gemeente gebonden is aan aflossing van een bepaald aantal aandeelen. De heer De Kraker meent, dat, daar in het besluit tot het aangaan der leening ad 3500 staat, de gemeente zal met de aflossing aanvangen in 1904, het niet opgaat om nu af te lossen daar men dan niet aan een gegeven belofte zou voldoen. De heer Van de Ree meent, dat de gemeente onmogelijk een besluit kan nemen als door den heer Geelhoedt bedoeld immers de gemeente is juist als een particulier, gestelde condities moeten opgevolgd worden. Op een vraag van den heer Geelhoedt antwoordt de Voorzitter dat niet al de aandeelen tegelijk mogen afgelost worden, doch als de gemeente uit eigen middelen kon aflossen was het iets anders. De heer Geelhoedt meent, dat het onbillijk is tegenover de andere crediteuren der gemeente, dat de vroegere zooveel meer intrest hebben en zegt, dat de rentestandaard in ver- gelijking met vroeger aanmerkelijk is gedaald. De heer Van de Ree merkt op, dat als de rentestandaard eens hooger werd de gemeente toch nooit meer rente zou geven dan bedongen is, hij herhaalt, dat de gemeente verplicht is zich aan haar contract te houden. De heer Geelhoedt stelt voor, onder overlegging van een schriftelijk voorstel met toelichting, eerst in een volgende vergadering te beslissen, waarin Burg, en Weth. dan een advies over zijn voorstel kunnen indienen. De heer Van de Ree meent de opmerking te moeten maken dat dan de begrooting in deze vergadering niet kan afge- handeld worden. Het voorstel van den heer Geelhoedt om zijn voorstel te renvoieeren naar Burg, en Weth. om advies wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Dekker en Riemens. De heer Van de Ree wordt ingelicht dat al wordt het voorstel Geelhoedt later aangenomen, de begrooting dan nog altijd kan gewijzigd worden. De heer Van de Ree houdt vol dat de begrooting dan eigenlijk een wassen neus is. Voortgaande met de behandeling der begrooting werden verder geene voorstellen tot verandering gedaan. De begrooting sluit met een eindcijfer van f 18951,474 in ontvang en uitgaaf. Onder de ontvangsten zijn begrepen belastingen en hef- fingen 10858; uitkeeringen en bijdragen en andere ont vangsten 6351,88; en onder de uitgavenhuishoudelijk bestuur 2651,50; onderhoud aanleg en vernieuwing van wegen enz. 2292, geneesk undigen dienst en armwezen f 2928,02 openbaar onderwijs 5865,renten en aflossingen 3008,05.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2