Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 2908. Zaterdag 21 October 1893. 33e Jaargang. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsbericbten. Zondagmorgen ontdekte in een logement op de Varkensmarkt te Middelburg een logeergast dat uit de lade van de wascbtafel op zijn slaapkamer een hem toebehoorend Russisch effect, ter waarde van pi. m. 300 waaraan zich ook een couponblad bevond, verdwenen was. Hij gaf daarvan de politie tennis. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek leidde tot het vermoeden dat de dader zich naar Vlissingen had begeven. Terstond werd in die richting ge- zocht, met het gevolg dat te Souburg door de Middelburgsche politie iemand aangehouden werd die verklaarde op zijn slaapkamer een stuk papier gevonden en dat als waardeloos bescliouwende, aan een kennis te Middelburg gegeven te hebben. Die kennis werd ondervraagd en gaf toe een stuk papier van den verdachte ontvangen te hebben I p]aats voor de nationale militie, en zooals bij zulke Naar aan de New-York Herald uit Brussel wordt gemeld, zou de broeder van juffrouw Schmitz, luitenant der infanterie te Bergen op Zoom, sinds verleden Donderdag verdwenen zijnmen denkt aan zelfmoord. De horlogemaker Ste Haarlemmermeer, heeft de gewoonte aan elk horloge, dat hij ter reparatie ontvangt, een briefje te hechten met den naam van den eigenaar er op en het dan voor het raam te hangen. De vorige week kwam een man even voor het raam kijken, ging daarop naar binnen en vroeg om het horloge van N. N., betaalde de kosten en vertrok. Dienzelfden avond kwam de eigenaar zelf om zijn horloge, maar t was reeds afgehaald. S. gaf een nieuw horloge, waarmede hij genoegen nam. Van den oplichter is nog niets bekend. Te Sittard had Maandag de jaarlijksche loting het bleek het vermiste effect te zijn, wat de eigenaar aantoonde door een bewijs over te leggen van den kassier, waar hij 't gekocht had. De tijdelijke bezitter verklaarde ook niet geweten te hebben dat het papier geldswaarde had. De aangehouden persoon, F. geheeten, uit het Goesche land afkomstig en van beroep boerenknecht is gearresleerd en naar het huis van bewaring overgebracht. Door den heer Charles de la Mar, tooneel- directeur te Amsterdam, die tijdens de kermis te Nijmegen met zijn gezelschap aldaar voorstellingen gaf, is bij de bevoegde autoriteit eene aauklacht ingediend tegen een der Rijks-telegranfambtenaren te Nijmegen, door wien hij bij het aanbieden van een telegram grovelijk beleedigd zou zijn en door wien hem het aangeboden telegram en het geld voor de voeten moet zijn geworpen, terwijl die ambtenaar weigerde het telegram te verzenden. Een reeds bejaarde vrouw te Wilp (Friesland) die voor de vierde maal was gehuwd en geen vijandin van Schiedam, maakte haar man het leven in huis zoo onverdragelijk, dat hij zijne woning verliet. Hij ging nu naar den notaris, om den inboedel en 't vee publiek te verkoopen. Op den bepaalden tijd was de notaris present, maar alle deuren en vensters van 't huis waren gesloten. Het opgekomen publiek was hiermede niet tevreden en verschafte zich door een der deuren op te breken toegang tot de woning, waarin zich de vrouw, hare dochter en schoonzoon bevonden. De notaris maakte zich uit de voeten en nu nam een persoon uit het publiek zijne functie waar, terwijl zich een ander persoon als klerk aanbood. De goederen werden nu onder gejuich tegen hooge prijzen verkocht, zoodat de man een aardig duitje in den zak kreeg, en zijne echtgenoete met dochter en schoonzoon in 't ledige huis achterbleven Iemand te Breda vermiste een paar jareu geleden een bankbiljet van f 25 uit zijn woning, en had daarvan de dienstmaagd verdacht, echter zonder bewijzen te kunnen vinden en dus ook zonder de hulp der politie in te roepen. Dezer dagen vond een zijner kinderen het biljet in een gebonden jaargang van een illustratie, die in den salon op tafel lag. De eigenaar schonk nu het geld aan de ten onrechte verdachte dienstbode. In de nabijheid van het kasteel te Heeswijk (Noord-Brabant) is een persoon een leven a la Robinson Crusoe gaan leideu. Hij heeft in de bosschen eene woning van takken en strooisel gemaakt, waar hij zich kruipende door een gat toegang moet verschaffen. Plaats om te zitten heeft hij niet en zijn potje kookt hij op droge bladeren en hout in een naburige sloot, Als curiositeit in de zaak-De Jong wordt gemeld, dat aan het bureau van het Dordr. Nbl. een schrijven van den volgenden, weinig geloof- waardigen inhoud werd ontvangen ,/MijnheerAls de overheid mij twee duizend guldens geeft, zal ik de plaatsen bekend maken, waar de twee vermiste vrouwen liggenik ken De Jong zeer goed, heb met hem gevaren en in Engeland veel met hem uitgespookt, voornatnelijk in White Chapel. Ook in Arnhem hebben we samen nog met elkander overlegd een rijke dame van kant te maken, dat ongelukkig is ontdekt, ik ga morgen weer naar Engeland, het geld moet in Engeland gezonden worden, adres is Park-Lane-Liverpool No. 160, Charles Becton." Een magnetiseur te Dordrecht meent, volgens een bericht in hetzelfde blad, door middel eeuer somnambule de plaats ontdekt te hebben waar het lijk van Sara Juett verborgen is. De somnambule heeft als plaats, waar De Jong Sara met dolk en mes vermoordde, aangewezen een plaatsje in Zuidoost-Duitsehland bij een straatje in een bosch. De magnetiseur is bereid met belanghebbenden daarheen te gaan om hun de juiste plaats aan te duiden gelegenheden al te vaak gebeurt, er heeft hier bloed gevloeid. Een loteling, in deD morgen het ouderlijk huis in alle vreugde verlaten hebbende, wordt na den middag zielloos teruggebracht. Ge- heel het volk was als verstomd bij het aanschou- wen van dit afschuwelijk schouwspel. De onge- lukkige is zekere Daniels en is door een omlooper Blokpoel met een mes in het voorhoofd geslagen, zoodat de schedel gespleten werd. Het ongeluk had plaats circa twee uren en te half vijf kon Dr. Klinkenberg den dood constateeren. De dader zit achter slot. De posttrein van Vlissingen naar Keulen is Zaterdagavond omstreeks 11 uren bij het station Crefeld op den personentrein van Keulen naar Venloo geloopen. De passagierstrein, die te 8£ uur uit Keulen was vertrokken, stoomde te 10 uur 32 min. uit Crefeld op en bevond zich toen, doordien aldaar een wissel verkeerd had gelegen, op een verkeerd spoor. Tengevolge van de duisternis en den stroo- menden regen bemerkte de machinist dit eerst in de nabijheid van den overgang voor de Marktstraat, aan de Westzijde der stad, en liet onmiddellijk den treiu stilstaan. Doch op hetzelfde oogenblik kwam de sneltrein uit Vlissingen op hetzelfde spoor in den weg, en toen volgde er een geweldige bot- sing, waarbij de postwagen en een waggon 1° klasse van den sneltrein ontspoorden en terstond in brand geraakten, zoo hevig dat de geheele omtrek door de vlammen verlicht werd. De beide locomotieven lagen in elkaar gewrongen. De bagagewagen van den passagierstrein was hoog opgestuwd tegen eenen waggon 3e klasse, die gelukkig ledig was. Even- zeer was het een geluk, dat beide treinen zeer schraal bezet waren. Politie, arts en brandweer waren spoedig ter plaatse. De gekwetsten werden verbonden en naar het stadsziekeuhuis gebracht. Daar er een spoor bruikbaar was gebleven, werden de passagiers, onder wie eeuige die lichte kwetsuren hadden bekomen, met afzonderlijke treinen verder vervoerd. In het ziekenhuis liggen thans twee machinisten en vijf auderen van het treinpersoneel. Een remmer, alsook een leeraar van het gymnasium te Kampen, konden na aangelegd verband reeds den volgendeu dag huiswaarts keeren. De wissel- wachter, wien het ongeluk is te wijten, is in hechteuis genomen. Nader verneemt men dat het aan de tegenwoor- digheid van geest en den moed van den machinist van den Vlissingschen trein te danken is, dat het ongeluk geen ernstiger gevolgen had. Hij zag in dat een botsing onvermijdelijk was, bleef echter op zijn post, gaf tegeustoom en opende de stoom- kranen om een ontploffing te vermijden. Ware dit niet geschied dan zou de botsing veel heviger zijn geweest. Een flesschentrekker te Amsterdam, zich uit- gevende voor zeeman, zocht in een goudsmidswinke'i in de Oude Doelenstraat een gouden horloge met ketting, ter gezamenlijke waarde van ruim 92, uit. Daar //toevallig hij geen geld bij zich had", verzocht hij den goudsmid hem naar zijne woninj in de Noorderkerkstraat te volgen, waaraan deze voldeed. In bedoelde straat gekomen, bleef de ^zeeman" voor een douker gangctje staan. ,/Wacht u maar", zei hij tot den horlogemaker, vgeef mij nu het horloge dan kom ik dadelijk terug.' De wiukelier ging echter mee het gangetje in, doch plotseling rukte de voorgewende zeeman hem het etui uit de hand, terwijl hij hem dreigend gebood ook de kwitantie te geven. Dadelijk daarop vloog hij een nauw portaaltje van het achterhuis in en gooide hij de deur dicht. Terstond kwam de goudsmid terug met drie agenten van politie. De deur was weer open, zoodat zij boven konden gaan naar de kamer die ook openstond. De handige oplichter lag te bed, zijn schoon- zuster zat er bij. //Waar is dat horloge?" vroeg een der agenten. De man kwam uit bed en haalde de gouden voorwerpen uit de latafel. z/Hier is het, mooi he? Ik zal 't wel eens betalen, ha, ha Daarop vertrokken de agenten met den goudsmid volgens de wet stonden zij machteloos. Een poosje daarna werd de voordeur dichtge- spijkerd, en het licht in de woning opgestoken. Een groot aantal agenten posteerden zich voor het krot in het gangetje, om den vogel te vangen, zoodra hij er zou uitkomen. Maar natuurlijk bleef hij binnen, en op den koop toe schold hij de politie uit door het sleutelgat. De Engelsche bladen deelen het volgende heldenfeit mede van den kleinzoon van een //old Dutchman", een Zuid-Afrikaner van Hollandsche afkomst, die zijn grond in de Kaap-kolonie verkocht en zich in Mashonaland gevestigd had. Onlangs vond een arbeider van den Hollander een der ossen dood, terwijl het een of andere wilde dier een gedeelte van het vleesch versionden had. Toen hij zijn baas dit bericht bracht, wilde deze het verhaal niet gelooven hij nam zijn geweer en begaf zich met zijn kleinzoon naar de weide, waar hij zag, dat het verhaal waarheid bevatte. Dadelijk zocht hij naar een spoor van het wilde dier; hij kon echter niets vinden, totdat zijn kleinzoon opmerkte, dat de ,/Schelm" wel achter gindschen mierenhoop kon verborgen zijn. Achter den mieren- hoop bevond zich een boschje. Terwijl de oude man zicb omwendde om de takken der boomen uiteen te buigen, besprong hem een prachtige leeuwin vau achteren. Hij viel, de leeuwin sloeg haar tanden in zijn linkerschouder. Het geweer van den man lag dwars onder zijn lichaam. En wat deed nu de kleinzoon Hij liep niet weg en begon nog veel minder te schreeuwen. Het tienjarige kind wierp zich op den grond, schoof op den buik zoover naar het lichaam van zijn grootvader totdat hij het geweer kon grijpen, trok dit naar zich toe, stond op, zag de lading na, legde aan, mikte bedaard en drukte los. Hij trof het dier in de zijde, de leeuwin stond half op haar wild gebrul maakte den knaap zenuwachtig. Toch laadde hij het geweer zorgvuldig na een paar stappen achterwaarts gedaan te hebben hij schoot opnieuw en had het geluk het dier juist in het hart te treffen. Inboorlingen, die op het geluid der schoten kwamen toesnellen, brachten den zwaar gewonden man naar het tijdelijk hospitaal, waar deze de gebeurteuis verhaalde aan een oppasser, die voor de waarheid van het feit iustaat. ZEET1JDINGEN. Van 17 tot en met 19 October, 15 October. a I Q 1 Van 17 tot en met 19 October werden langs de Oostsluizeu alhier 86 binnenvaartuigen op- en 73 afgescbut; door de Westsl. 1 op- en 1 afge- schut. Dordrecht, 19 October. K H E U S VAX HET GEL l>. Belgisch per 100 fr. 47,55 a f 47,60 Eugelsch per h 12,00 12,01 Bijvoegsel van de Ter ITenzenschs Courant. Jan Francies en van Apolonia Totte13 Oct. Emma Rosalia Rosseel, oud 1 m., d. van Josephua en van Apolonia Morcus. 14 Oct. Eduardus Bauwens, oud 49 j., echtg. van Judoca Verdurmen. Hoewarlit. Huwelijks-aangiften. 4 Oct. Livinus Goet- hals, (van Ter Neuzen), oud 25 j., jm. en Maria Augusta Duijm, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Wilhelmus Petrus, z. van Victor Joseph Borm en van Ludovica de Maat. Helena Cornelia, d. van Bernardus Breijaert en van Fidelia Cerpentier. 6 Oct. Marga- retha Maria Victoria, d. van Charles Louis Ignatius Wijnacker en van Rosalia de Koning. 11 Oct. Martha Stephanie, d. van Emilus Bernardus Ceelaert en van Marie Theresia Hesters. Overlijden. 1 Oct. Sophia Notelaer, oud 75 j., echtg. van Pieter Francies de Roover. 7 Oct. Fidelia Cerpentier, oud 41 j., echtg. van Benardus Breijaert. 8 Oct. Elisabeth Duininck, oud 70 j., wed. van Kornelis IJseboudt. gas vail CJent. Geboorten. 4 Oct. Julma Augusta, d. van Stephanus Hendrik van Damme en van Constantina Lauret. 5 Oct. Helena Wilhelmina, d. van Christiaan Frederik Wilhelm Ammon en van Florentina Francisca de Betue. Overlijden. 5 Oct. Andries Heijgelaer, oud 65 j., weduwn. van Barbara van Hulle. St. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 6 Oct. Petrus Benedictus Mel, oud 32 j., wedn. en Johanna Verstraten, oud 34 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Leonia, d. van Levinus Engels en van Colleta van Haver. 4 Oct. Emiliana, d. van Aloijs Janssens en van Maria Theresia van Vlierberghe. Overlijden. 12 Oct. Coleta de Smit, oud 69 j., echtg. van Petrus de Maaijer. '15 Oct. Julia Smet, oud 4 m., d. van Petrus en van Stephania van der Sijpt. Stoppeldijk. Geboorten. 8 Oct. Constantinus, z. van Jan Frncies Luijks en van Johanna Maria Hermans. Overlijden. 15 Oct. Victor Emanuel Lauwers, oud 2 m., z. van Josephus en van Maria Louisa Neve. Philippine. Geboorten. 4 Oct. Edmondus, z. van Eduardus Pieters en van Paulina Francisca Pilaat. 6 Oct. Edmondus, z. van Eduardus Obrie en van Leonia Verstraete. 15 Oct. Alexander Franciscus, z. van Polidoor Lauret en van Alexandrina Maria Lauret. esldorpe. Huwelijks-aangiften. 7 Oct. Leonardus Thomas, oud 23 j., jm. en Leonie Lammens, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Oct. Leander Kalle, oud 25 j., jm, en Levina Maria Hemelsoet, oud 27 j., jd. 17 Oct. Eduardus Kamoen, oud 27 j., jm. en Pharailda Broeckhaert, oud 27 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Alfred Gustaaf, z. van Alphonsius Josephus de Bruijcker en van Blondina Rosalia Pluijm. 11 Oct. Leon Bernardus, z. van Jacobus D'haene en van Rosalia de Weird t. Kiaiiislatf. Geboorten. 12 Oct. Adriaan, z. van Pieter Scheele en van Catharina Donze. 14 Oct. Jacob, z. van Abraham Jansen en van Pieternella Dubbeldam. Overlijden. 1 Oct. Janna Snap, oud 58 j., echtg. van Willem Bliek. 7 Oct. Johannes Pieter de Visser, oud 4 m., z. van Johannes en van Janna Pieternella den Hamer. 9 Oct. Jan Frederik van Fraeijeuhove, oud 13 m., z. van Jan en van Frederika Maria Lansen. Kuitldorpe. Huwelijks-aangiften. 3 Oct. Aloijsius Iesoirens, oud 27 j., jm. en Eulalia Sogers, oud 21 j., jd. Overlijden. 13 Oct. Bernardus Franciscus van Aker, oud 55 j., z. van Livinus en van Johanna Petronella Kindt. ■lulst. Huwelijks-aangiften. ricus Sehelfers, oud 20 j., jm. e: oud 25 j., jd. Eduardus Nijs, oud 31 j., jm. en Paulina Victoria Pieters, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Oct. Virginia Louisa, d. van Josephus Andries van de Walle en van Amelia Herman. 9 Oct. Johannes Hendrikus, z. van Gregorius de Bruijn en van Maria Judoca de Zaeger. 16 Oct. Augustinus, Cyrilles z. van Johannes Verbist en van Apollonia Maria van Goethem. Overlijden. 1 Oct. Anna Maria Melania Wauters, oud 5 m., d. van Henri Honore Marie en van Maria Jeannetta Francisca van Damme. Axel, Huwelijks-aangiften. 6 Oct. Marinus Pieter Kiel, oud 24 j., jm. en Dcbora Anna Cornelia Jansen van Rosen- daal, oud 23 j., jd. 7 Oct. Hermanns de Regt, oud 25 j., jm. en Helena Bolleman, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Izaiik, z. van Izaak Meesen en van Suzanna Scheele. 2 Oct. Jacomina Maria, d. van Cornelia Haak en van Maria Riemens. Pieter Johannes, z. van Franciscus Meijer en van Adriana Sol. 4 Oct. Jan Willem, z. van Adriaan Abraham Ramondt en van Janna Suzanna Dieleman. 5 Oct. Adriaan, z. van Krijn Witte en van Elisabeth Wolfert. 12 Oct. Jan, z. van Cornelis Scheele en van Aaltje Dieleman. Overlijden. 2 Oct. Catharina den Hamer, oud 12 d., d. van Martinus en van Sara IJzebaart. 5 Oct. Suzanna de Groote. oud 3 w., d. van Willem en van Maria Koekkoek. 10 Oct. Jan Bakker, oud 61 j., echtg. van Maria van Dixhoorn. Krijn Willem de Feijter, oud 2 j., z. van Jozias Jan en van Adriana Cornelia de Mul. 15 Oct. Jacobus Vercouteren, oud 14 d., z. van Leendert en van Neeltje Blankert. Cliugt-, Geboorten. 1 Oct. Fredericus Franciscus, z. van Josephus Penneman en van Isabella van den Branden. Alfred, z. van Judocus Lernout en van Maria Frederica Vertenten. Petrus Augustinus, z. van Josephus Lanrentius Laureijs en van Justina Maria Coppenolle. Aloysius, z. van FraDciescus Bolsens en van Stephanie Tielemans. 10 Oct. Emma Maria, d. van Philomena van Haute. 12 Oct. Josephina Justina, d. van J ohannes Baptist de Bleijser en van Frederica Engels. Overlijden. 9 Oct. Theophilus Vonck, oud 3 m., z. van Pieter Augustinus en van Marie Lonise van de Vijver. 13 Oct. Alojsius Bolsens, oud 13 d., z. van Franciescus en van Stephanie Tielemans. Ilt-ngstrtijk, Huwelijks-voltrekkingen. 13 Oct. Jo hannes Mangnus (van Boschkapelle), oud 28 j., jtn. en Rosalia de Witte, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Mathilda, d. van Alphonsus de Booy en van Maria de Wilde. 6 Oct. Petrus Constantinus, z. van Gerardus Constantinus Muller en van Apolonia van Giele. 12 Oct. Angelina Maria, d. van Leonardus van den Bulck en van Maria Louisa Kerckhaert. Hontenisse. Geboorten. 8 Oct. Anna Maria, d. van Petrus van Hecke en van Carolina Maas. 13 Oct. Anna Maria, d. van Johannes Franciscus Eggermont en van Phi lomena Asselman. Overlijden. 12 Oct. Cornelis van Jole, oud 66 j,, z. van 7 Oct. Lambertus Hen- 3 YLAG. NAAM. M:l. Van en naar. Lading. Johanna Josephina Neefs, 18 19 19 19 Eng. s.s. idem idem idem Belg. s.s. Belg. s.f Eng. s.s idem Eng. s.s. idem idem Eng. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Duits. s.s. Eng. s.s. Voor Ter Seuzeni Dotterel 3966 Liverpool Mustang 1095 Dover River Derwent 2272 Londen Renwick 1879 idem Concha 2499 Bilbao Van Ter leuien l'Avenir 1581 River Lagan 2272 Mustang 1095 Voor Bent Grangemouth Londen idem Busy Bee Sea Gull Aire 2720 2100 1763 New-Castle Londen Goole Van Bent s Wiltshire Prima Sea Belle Richard Moxon Leona Astrologer Alice Dotterel 1476 1779 2152 1145 1698 2580 3409 3966 Bristol Methil Londen Goole idem Leith Bonnes Antwerpen stukg. ledig stukg. idem minerie ledig stukg. idem stukg. idem idem suiker ledig stukg. idem idem idem ledig stukg. Het aanbod van Granen was heden zeer klein. Tarwe en Rogge prijshoudend. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 6,20 a f 6,60 nieuwe 6,00 a f 6,30. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,00 a f 5.Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter 4,30 a 4,90. Overmaasche 3,70 a f 4,30. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 3,70 a f 4,20. Haver dunne /4.00 a f 4,40. Paardeboonen f 5,50 a 5,80 Duiveboonen f 6,50 a f 6,80. Wittebooncn f 7,50 a f 10,00. Bruineboonen f 7,00 a 9,00. Erwten 8,00 a 9,30. Voeder 6,00 a 6,30. Koolzaad 8,00 a f 8,50. Lijnzaad zaai a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 5