Een Hofsteedje, Vergadering Estaminet EFFECTS H. COHYERSIE „ZELANDIA" Gemengde berichten. Advertentien. J. STURM te TER NEUZEN, Onderling Begrafenisfonds H. P. VAN DE REE Telegrafische berichten. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. de bodem echter was tengevolge van den gevallen regen nog drassig. H. M. Koningin Wilhelmina deelde de nieuwe vaandels uit en H. M. de Koningin-Regentes hield een toespraak tot de kolonels. De Minister van Oorlog, de heer Seijffardt dankte Hare Majesteiten en verzekerde, dat het leger de eer zou weten te waardeeren. Luitenant Dreibel, die zich hij Garoet zoo roeuarijk onderscheidde, werd aan HH. MM. de Koninginnen voorgesteld. Ongeveer half drie, na het defile der troepen verlieten de Koninginnen het terrein, rijdende laugs de Noord-Oostelijke en de Noord-Westelijke zijde van het Malieveld. Onder meer waren de gezamenlijke officieren van het korps koninklijke scherpschutters uit Rotterdam met kapitein Bos, waaruemend comman dant, bij de plechtigheid tegenwoordig. Na afloop der uitreiking hebben al de troepen gedefileerd voor het paleis. H. M. verscheen op het balcon, de talrijke schare groetend. Ontzettend gedrang was er voor het paleis. Tegen half vier begon het te regenen De vaandels en standaardvlaggen zijn geleverd door de Haagsche firma W. J. van Heijnsbergen en zijn vervaardigd van echte, zware oranje Lyonsche zijde. Die voor het regiment grenadiers en jagers en de 8 regimenten infanterie zijn een M2., de standaardvlaggeu voor de huzaren 0,50 M2. De vaandels en standaardvlaggen zijn aan de eene zijde beschilderd met het Nederlandsche wapen aan de audere zijde met de gekroonde W, waaronder vermeld staat de naam van het regiment, waartoe het vaandel of de standlardvlag behoort. Het geheel is aan beide zijden omlijst met een krans van oranje- en eikenbladeren. Al de vaandels zijn omzet met gouden franje. Aan den stok, vergulden standaard met opschrift ffvoor Koningin en Vaderland," hangen gouden kwasten aan gouden koorden. Het vaandel van het regiment grenadiers en jagers is daarenboven aan beide zijden nog afgezet met gouden galou. De vorige thans vervangen wordende vaandels en standaardvlaggen, werden insgelijks door de firma W. J. van Heijnsbergen in 1846 geleverd, zoodat die bijna een halve eeuw in gebruik waren. Ter herinnering diene nog, dat aan het vaandel van het regiment grenadiers en jagers is bevestigd de orde van het Metalen Kruis, hangende aan een ring en versierd met oranjestrikken. Aan dat van het 7e regiment infanterie op gelijke wijze de Citadel-Medaille. TER NEUZEN, 22 September 1893. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op de adverteutie aan 't hoofd van ons blad omtrent de kermis en jaarmarkt te Hulst en vooral op de bepaling udat alleen aan ingezetenen vergunning zal worden verleend tot hei plaatsen van tenten, kramen enz., mits zij of hunne inrichtingen, zich in de laatste maand niet hebben opgehouden in plaatsen, waar in dien tijd cholera is voorgekomen. Naar men uit Middelburg aan de N. Rott. Crt. meldt worden van anli-revolutionaire zijde als candidaten voor het lidmaatschap der Prov. Staten genoemd de heeren D. J. Oggel, oud-lid der Staten, burgemeester van Axel, L. Bosselaar, burgemeester van Grijpskerke en C. Verhage. De afloop van de heden door de Scherp- schutters-vereeniging /./Voor Vaderland en Koning" alhier, in bastion n°. 3 op de baan van 150 meter gehouden schietwedstrijd is als volgt Bilitn A. Eere-, buitengewone- en werkende leden le prijs H. Dijkstra, 54 punten, 2" pr. Van Gelderen, 46 p., 3e pr. A. Koene, 44 p., 4e pr. A. Visser, 43 p. 1. s. 10, 10, 5" pr. Smits, 43 p. 1. s. 6, 10, 6e pr. Nedeihand, 43 p. 1. s. 8. Consolatieprijs J. Riemens, 28 p. in 5 raak- schoten. Baan B. Detachement infanteriea. scherp schutters. le pr. sergeant Van Lier, 2e pr. kor- poraal Van der Elst, 3e pr. sergeant Himsbeeck. b. niet scherpschutters. 1» pr. inilicien Huijseu, 2e pr. mil. De Dreu, 3e pr. mil. Lansen, 4e pr. Met een eigenaardig lachje, dat mijn bloed deed stollen, verzocht hij mij heel beleefd om den sleutel van de kas, hij wilde den stand der geldmiddelen eens nagaan. ,/U wordt plotseling bleek, u siddert" zeide hij. .Mijn waarde heer! hebt u mij soms een gewichtige mededeeling te doen Ik bid u, ga in mijn af- zonderlijk kantoor. Dat nazien heeft geen haast, dat kan ik na uwe mededeeling nog wel doen of ook nalaten." Ik volgde hem werkelijk in het kleine vertrek ik bekende hem de verduistering, zonder in het minst te trachten iets te vergoelijken alleen smeekte ik hem om verfchooniug wegens mijne arme moeder. Toen ik mijne bekentenis gedaan had, haalde de bankier een papier uit zijn brieventasch en hield mij dat voor. Ik herkende mijn brief, dien ik voor drie dagen aan mijn boozen geest geschreven had. ,/Ik heb mij veroorloofd dezen brief aan uw aanstaande bruid afhandig te maken zeide hij op snijdendeu toon, //daar ik bij mijne geliefde niet gaame zulke brieven vund. Ik verzoek U om verschooniug." (Wordt vervolgd.) mil. Eraanje, 5e pr. mil. Lakerman, 6e pr. mil. Maat, 7e pr. mil. Burgs, 8s pr. mil. Cornelisse eu 9e pr. mil. Faes. Baan C. Vrije baan le pr. H. Dijkstra, 33 p., 2e pr. A. Grenu, 32 p., 1. s. 11, 3" pr. J. F. de Cooker, 32 p., 1. s. 10, 4° pr. J. van Doeselaar, 31 p. De prijzen voor Baan A en C worden uitgereikt in eene algemeene vergaderiug op a. s. Zoudag- avond half negen ure. Woensdag werd alhier door het bestuur der vereeniging „Door Eendracht sterk" de aanbesteding gehouden van pi. m. 31500 Kg. superphosphaat waarbij ingeschreven werd door de heeren H. J. Vlaeminck, te Clinge, voor 3,32 J. F. Adri- aansens-Polfliet, te Walsoorden, voor f 3,32 en P. J. Scheele, te Ter Neuzen, voor f 3,24 per 100 Kg., zijnde aan Scheele de levering gegund. Gedurende de 2de helft der maand Augustus is door het postkantoor alhier de volgende onbe- stelbare brief verzonden aan het adres van M. de Bock, te Arnemuidendoor het hulpkantoor te Axel aan het adres van J. van Slootegem, te Zierikzee. Philippine. Als een bewijs dat de handel in mosselen tegenwoordig buitengewoon levendig is, kunnen wij melden, dat in drie getijen van Dinsdag op Woensdag 1440 balen naar het buitenland zijn verzonden. Ilontenisse, 22 Sept. De gevreesde cholera- ziekte, die in de eerste dagen hier in korten tijd 4 personeu aantasttewaarvan er drie in 2 dagen overleden, mag thans als geweken beschouwd worden. Dank zij de kraehtige maatregelen ge- nomen door het gemeentebestuur en den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht zijn er geen nieuwe gevallen bijgekomen. Heden kwam bericht van den inspecteur, dat de twee rijksveldwachters uit Middelburg, die ge durende al dien tijd de besmette huizen bewaakt hebben, na ontsmetting der woningen naar huis kunnen terugkeeren. Ilontenisse. De heer J. G. Adriaanse, onder- wijzer aan de openbare school te Lamswaarde onder deze gemeente, is als dusdanig benoemd aan de R. K. bijzondere school te 's Heerenhoek. Ilontenisse. In den nacht van Dinsdag op Woensdag om circa 1£ uur werd de gemeente wakker geroepen door het luideu der brandklok en merkte men spoedig, dat de landbouwersschuur van Eduard Verbist te Kloosterzande in lichtelaaie stond. Aan blusschen of redden viel niet te denken, daar de schuur, vol koren zat. Alleen een rijtuig haalde men met veel moeite uit de vlammen. Al het overige, alsmede drie paarden en vijf stuks hoornvee werd een prooi der vlammen. Doordat de spuiten van Kloosterzande eu Groenendijk spoedig aanwezig waren, kon de woning en de aangrenzende gebouwen behouden worden. Alles was verzekerd. 's Gravenhagc, 22 Sept. Uit de begrootingsrede van den Minister van financien blijkt dat het te kort der vorige diensten tot ultimo 1892 ruim 2 millioen bedraagt. Het tekort van het loopende jaar wordt geraamd op 5.7 millioen. Op den dienst van 1894 wordt dit geraamd op f 5,959,102, welk cijfer vermoede- lijk op 3 millioen daalt, terwijl 4 millioen is uitgetrokken voor openbare werken. Het fonds tot aanleg van Staatsspoorwegen wordt voortaan onder waterstaat gebracht. Heden overleed te Aix-les-Bains graaf Van Bvlandt, Nederlandsch gezant te Londen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Op de tentoonstelling, welke in 1894 te Antwerpen zal worden gehouden, zal een ballon Captif, of liever een kasteel door een ballon gedragen de grootste aantrekkelijkheid zijn. De uitviuder is de Brusselsche ingeneur L. Tobianski, terwijl het geheel onder directie zal staan van den bekenden luchtreiziger Aug. Toulet, die aldaar uit den Park- tuin met de Cherry-Blossom is opgegaan. Het gebouw dat aldus hoog in de lucht hangt, wordt zwevende gehouden door een stelsel van kleine cylindrische ballonafdeeliugen, gevuld met waterstofgas, die behalve het kasteel nog 100 a 150 personen kunnen dragen. De ballon wordt vastgehouden door een aantal kabels, welke in schuine richting zijn gespannen, terwijl een hoofdkabel en vier vertikale kabels nog onder dat gebouw zijn aangebracht. Men heeft berekend dat met deze vertuiing het gevaarte weerstand kan bieden aan een winddruk van 100 KG. druk per M2., die gelijk staat aan een orkaan, zoodat het nagenoeg niet noodig zal zijn het naar beneden te trekken, hoewel het in 30 minuten op den grond kan worden neergelaten. Het kasteel zelf wordt vervaardigd van buizen van staal en van bamboes, met zijde en metaaldoek bedekt. i Bliksemafleiders, die door koperen geisoleerde geleiders met de aarde in verbinding staan, zullen het beschermen tegen de ontladingen der lucht- electriciteit. De verlichting zal door electriciteit geschieden. Twee ascenseurs-ballons, die vijftien personen kunnen medenemen,brengen de bezoekers naar boven <en naar beneden. Zij loopen langs de vier kabels, die mede dienen om het kasteel vast te houden. Het gasverlies van het toestel is zeer beperkt, want in geval van uitzetting treedt het gas uit de ballons in een opvang-ballon van zijde. Het gas treedt in de ballons terug, zoodra de druk door de uitzetting veroorzaakt, ophoudt. Een aantal manometers, opgesteld in het huisje van den bewaker, ieder in gemeenschap staande met een ballon door dunne buizen van aluminium, wijst den druk van het gas in elken ballon aan. Een zijden buis, in gemeenschap staande met het toestel, waarin de waterstof gemaakt wordt en dat op den grond is opgesteld zal/ gecombineerd met een verdeelingstoestel, dat insgelijks in het huisje van den bewaker zich bevindt, dezen in staat stellen het gas in elken ballon afzonderlijk toe te laten, al naar de aanwijzing van den manometer is. Daar zullen ook geplaatst worden de meterologische toestellen, de telephoon, enz. Een speciale commissie van geleerden, ingenieurs en genieofficieren heeft het plan onderzocht en zich, zoowel omtrent de mogelijkheid der uitvoering als de nauwkeurigheid en de berekeningen van den uitvinder, zeer gunstig uitgelaten. Heden overleed na een geduldig en voor- beeldig lijden van 6 4 jaar, onze geliefde dochter, zuster en behuwdzuster L. E E IN T J E, in den ouderdom van bijna 44 jaren, diep betreurd door ons alien. Ter Neuzen, 20 September 1893. C. VV. OVERBEEKE en kinderen. *3.* Heden overleed te 's Gravenhage tot mijne diepe droefheid mijn geliefde broeder, de heer I. S. O U I) It A A D, kapitein-kwartiermeester. Ter Neuzen, 21 September 1893. M. E. OUDRAAD. van de Kolenvereeniging .DOOR EENDRACHT STERK" te Hoek, op Zaterdog 30 September 1893, des avonds om 5 uur, in de oude School aldaar. A. BEDET, Yoorzitter. De ondergeteekende maakt hekend, dat hij den 25 September 1893 een zal openen aan het station Kijkuit, zoogenaamd halte Kijkuit. Hij beveelt zich bij het publiek ten zeerste aan, belovende eene nette en prompte bediening. Axel, Kijkuit. AUG. VAN DORSSELAAR. Gelegenheid tot conversie der Russische 6 pCt. Goudleening 1883 in obligation der 4 pCt. Goud- leening 1893, en voor insclirijvingen in de opengestelde 372 pCt. Geldleening der Provincie Zeeland. der Russische G Goudleening 1883 in Obli gatieu der 4 70 Goudleening 1893. Ondergeteekende bericht dat van heden af tot en met Zaterdag 7 October a. s. ten zijne kantore de stukken voor bovengenoemde Conversie kunnen worden ingeleverd. Beveelt zich aan voor inschrijvingen op de opengestelde 31/, Geldleening der provincie Zeeland. L. VAN WAESBERGHE-JANSSENS, lsle kl. Correspondent der iNeaerianasone Bank te HULST. Hulst, den 15 Sept. 1893. A" 1852 onder directie van P. W. H. DE KAN. Comniissurissen van genoemd fonds geven kennis dat zij ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Abraham Luteijn, tot commissaris hebben verkozen den heer alhier, die zich die keuze heeft laten welgevallen, en die betrekking alzoo heeft aanvaard. Middelburg, P. A. VERHULST. 22 Sept. 1893. D'. J. C. BOLLE. Bij de veiling op 6 September jl., ten verzoeke vau de erven van den heer JAN VAN DEN OUDEN. gehonden, werd voor het perceel in de Noordstraat C 94 alhier, geboden tot f 2650, De voortzetting dier veiling is bepaald op Woens dag 21 September 1893, 's namiddags 2 uur, in het .Hotel Donze." Mr. J. P. DRONKERS," Notaris. TER NEUZEN. Mr. J, P. Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de erfgenamen der nalaten- schap van den heer JAN VAN DEN OUDEN en aan diens sterfhuis in de Lange Noordstraat, op Woensdag 21 September aanstaande, dadelijk na afloop van de veiling van het woonhuis, over- gaan tot den openbaren verkoop van den inboedel, als antiek keurig onderhouden KABINET, KASTBN, STOELEN, TAFELS, BEDDEN met toebehooren, KEUKENGEREEDSCHAP- PEN, AARDE-, GLAS- en GELEIERD, enz. enz. Gewone voorwaarden. De Notaris I*. Bregmans, te Axel, zal te koop aanbieden bestaande in WOONHUIS, SCHUUR, ERF, TUIN, BOOMGAARD, BOUW- en WEI- LAND, alles in den Riedenpolder, gemeente Koewacht (St. Andries). Zeer gunstig gelegen tegen den nieuwen keiweg van Koewacht naar St. Jansteen, kadaster sectie C, nummers 134, 136, 673, 674 en 675, te samen groot 2 hektaren 74 aren 90 centiaren of in Gentsche laudmaat 6 gemet 50 roeden. Thans nog in gebruik bij S. Sturtewagen. BOOMPRIJS 500, Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Grondlasten en polderlasten met 1 November 1893 voor kooper. Onkosten 7 8 dagen. Betaling koopsom 15 November 1893. Met toestemming van den eigenaar kunnen ongeveer 2 hektaren POLDER LAND in pacht volgen. Instelpremie i Gelag °/0. De verkooping wordt gehouden in het logement .de Koning van Engeland", bewoond door de weduwe De Boij te Hulst. INSTELop Maiuidag 25 September 1cn„ VERBLIJF op flaandag 3 October telkens des namiddags 2 ure. Zitting van Vrijdag 22 September. VeroordeeldC. S., schipper te Bergen op Zoom, ter zake van op een rijkskanaal dichter bij eene sluis liggen dan de daarbij geplaatste stoppaal aanduidt tot eene boete van f 2, subsidiair 1 dag hechtenis. P. H., timmerman en slager te Philippine, ter zake van invoer van buiten 's lands versch varkensvleeschtot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. C., kleermaker te Sas van Gent, ter zake van zonder verlof van den burgemeester gelegenheid geven tot het houden van hazardspel op don openbaren weg tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. J. d. K., werkman te Ter Neuzen, ter zake van zonder recht, zijn niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen op bezaaiden grond, tweemaal gepleegdtot 2 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. L. d. C., arbeider te Westdorpe, ter zake van strooperij tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. W. K., landbouwersknecht te Axel, ter zake van over trading der jachtwettot 2 boeten elk van f 3, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer. P. B., koopman te Bouchaute en F. U., werkman te Asse- nede, ter zake van verwekken van rumoer waardoor de nachtrust kan worden verstoordieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. U., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen op bezaaiden grondtot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. H. M., P. A. E., J. V., alien zonder beroep te Axel, ter zake van bij aanhoudende droogte de straat schuren ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. C. d. M., koopvrouw te Wondelghem, ter zake van aan- gespannen honden niet muilkorventot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. L. D., visscher te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. W. v. d. V., A. E., werklieden te Zaamslag, ter zake als vorenieder tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. M. C. L. K., lantaarnopsteker, G. B., arbeider, A. O., C. H., F. K., werklieden te Ter Neuzeu, ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. E. L. B., Belgisch rivierloods, C. d. H., sloeproeier, beiden te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. C. V., herbergier te Ter Neuzen en C. H., winkelier te 's Gravenpolder, ter zake als vorenieder tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. J. T., werkman te Hook, J. v. W., visscher, W. F. A., koopman, C. V., knecht, J. d. R., schippersknecht, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren bij le herhalingieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. D., metselaarsbaas te Ter Neuzen, ter zake als voren bij 2e herhaling tot eene hecht. van 2maal 14 dagen. E. D., winkelierster te Ter Neuzen, ter zake als voren bij derde herhaling tot eene hechtenis van 4 dagen. Allen in de kosten. IN TE)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2