Gemengde berichten. hij uit TER NEUZEN, 1 September 1803. Hulst. Op verzoek van den burgemeester hebben de eerwaarde zusters van het liefdehuis zich onmid- dellijk bereid verklaard, onder nadere toestemming van hunne overheid, om bij het onverhoopt ver- schijnen der cholera de te verplegen lijders in het gemeenteziekenhuis kosteloos bij te staan en te verzorgen. Gemeeoteraad van Ter Neuzen. vernietigd worden binnen vier-en-twintig uren, terwijl er geen spoor van bacillen gevonden wordt in een 4-percents aftreksel na zestig minuten. De bacteriendoodende eigenschap van koffie blijkt hieruit, dat eene indompeling in een 6-percents- aftreksel van koffie, gedurende twee uren, in staat is om deze organismen te vernietigen. In Beiersch, Pilsener en Lager bier vond Dr. Priedrich, dat cholera-bacillen niet langer dan van een tot drie uren konden leven. Doch veel sneller nog is hun sterven in witten en rooden wijn, want vijf minuten na hunne inbrenging in die dranken, konden zij in witten wijn niet tneer aangetoond worden en in rooden wijn bleven zij niet langer dan hoogstens twintig minuten in het leven. Dr. T. C. Winkler uit Haarlem meende wel te doen met in het Leidsch Dagbl. bovenstaande onderzoekingen ook in de kringen der niet-genees- kundigen bekend te maken, vooral ook om aan te tooneu hoe noodzakelijk het is, in tijden, waarin de cholera dreigt of heerscht, het eten van onge- kookte vrucbten en groenten, appelen en peren, pruimen, druiven, salade, komkommers, augurkjes, enz. euz., volstrekt na te laten. Op het verzoek om gratie voor den socialist II. J. Poutsma, uitgever van De Nieuwe Tijd, die tot anderhalf jaar en tot drie weken gevangenisstraf was veroordeeld, is door H. M. de Regentes, ook met het oog op den gezondheidstoestand van den gevangene, guustig beschikt. Eergisteren is Poutsma een de gevangenis te half jaar van zij n Utrecht ontslagen, nadat straftijd had ondergaan. Mr. Troelstra en eenige vrieuden waren aan het station te Amsterdam om hem af te halen. In de op Dinsdag 5 September a. s. te houden openbare vergadering van den raad alhier, komen de volgende punten in behandeling Beeedigen raadsledenbenoemen wethouder ingekomen stukken en mededeelingen. De 13de jaardag van H. M. onzo Koningin is gisteren, niettegeustaande het minder gunstige weder iu geheel Nederland, met meer of miuder luister herdacht. Ook onze veste bleef niet achter. Yan alle openbare en tal van particuliere gebouwen wapperde de driekleur. Des avonds werd als gewooulijk door het rauziek- gezelschap Apollo" eene uitvoering op de kiosk van het Marktplein gegeven en werden kleine vuur- werken afgestoken. Op dezen dag vierden ook een der eerste burgers onzer gemeente, de eerste wethouder Jac. de Feijter en diens echtgenoote een feest dat hoogst zeldzaam twee sleepbooten werd beproefd om het schip af te brengen. Na lossing van een gedeelte der lading in lichters en over boordwerping van het grootste gedeelte der dekla,st dat op de reede drijvende bleef, is het door behulp der twee sleepbooten den volgenden morgen mogen gelukken de stoomboot af te brengen die zouder schade op het kanaal kwarn en later de reis naar Gent vervolgde. In de tweede helft der maand Juli zijn door het postkantoor alhier de volgende onbestelbare brieven verzonden, aan de adressen van J. Tieteleu, Ylissingen L. Adams, Plymouth. Door het hulp- kantoor Zuiddorpe, iu de eerste helft der maand Augustus, aan het adres van C. Charlet, 's Hage. Axel, 31 Aug. Op het heden aan den Com- missaris der Koningin opgezonden adres tot afschaf- fing der tollen op de provinciale wegen iu Zeeland is door 114 belangstellenden geteekend. Koewacht. De verjaardag van H. M. de Konin gin is hier Donderdag niet onopgemerkt voorbij gegaan. Reeds vroeg wapperde de nationale driekleur van verschillende woningen. 's Morgens hielden de schoolkinderen, alien voorzien van een driekleurig vlaggetje, een optocht onder het zingen van het nieuwe Kouinginnenlied, dat om zijn welgepaste woorden en aardige wijs spoedig volkslied zal worden. 's Middags wachtten de kleinen in de openbare school een aardige verrassing. Door de onderwijzers was namelijk een tombola georgani- seerd, zoodat vele kleinen verheugd met een mooie prijs huiswaarts togen. Cadzand. De beer J. J. Six Dijkstra Pz., sedert 1852 predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft tegen 1 October a. s. zijn eervol emeritaat aangevraagd. Oostltiirg. Het geheele land van Cadzand is in bc- roering tengevolge van een vreeselijke misdaad, die in den nacht van Woensdag op Donderdag gepleegd is op het gehucht Marolleput, ongeveer drie kwartier van Oostbnrg en bijna op gelijken afstand van Nieuwvliet gelegen IS. Deze nationale feestdag was ook de dag waarop zij voor 60 jaar in den echt werden ver- bonden. Voorwaar een voorrecht dat slechts enkelen ten deel valt. Dat zoo goed als geheel Ter Neuzen dee) nam in ZEd.'s geluk, bleek uit de talrijke bewijzen van belangstelling. De muziekvereenigingen Apollo" en de »Ver- eenigde Werklieken" vertolkten zeker het gevoelen der burgerij door het waardige echtpaar des avonds een ovatie te brengen. En wij wij voegen onze wenschen bij de zoovele. Mogen de krasse grijsaard en zijne brave vrouw nog jaren gespaard blijven voor de hunnen. Moge onze wethouder nog lang de belangen onzer gemeente behartigen zooals hij dit jaren deed, getrouw aan den eenmaal afgelegden eed. Eenvoudig maar oprecht als hij is, wenschen wij den krachtigen ouden man en nog zoo jeudig van hart toe het zij u gegeven nog lang bij ons te blijven met uwe levensgezellin. Benoemd tot consulair-agent van Rusland, de heer C. Koch te Ter Neuzen. Bij het te 's Graveuhage afgenomen wordend examen in de Fransche taal 1. o. is onder anderen geslaatrd de heer J. Bierle van Ter Neuzen. Bij beschikking van den Minister van Water- staat enz. is bepaald, dat met ingang van 1 September, de adspirant-ingenieur H. L. van Hooll, thans te Ter Neuzen, zal dienst doen onder de bevelen van den hoofd-ingenieur voor de rivieren, ten einde te worden toegevoegd aan den ingenieur in het 4de rivier-arrondissement, ter standplaats Dordrecht. Tot rentmeester van het kroondomein in het rentambt Hulst is benoemd K. J. A. G. baron Collot d'Escury, burgemeester van Boschkapelle en Stoppeldijk. Naar wij vernemen zal het muziekgezelschap van Themsche op Maandag 11 dezer, aan onze stad een bezoek brengen en bij die gelegenheid eene uitvoering geven op de estrade van het fan- farengezelschap „Apollo" alhier, op het marktplein. Heden had aan het gebouw van hetprovin- ciaal bestuur te Middelburg de aanbesteding plaats de voorziening der boorden van het kanaal Ter Neuzen. (Raming 25000.) Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer C. van der Hooft, te Ter Neuzen, voor 21580. Woensdag namiddag, even voor hoog water geraakte de hier binnenkomende Duitsche stoomboot Hinrich, kapt. Schrader, van Riga naar Gent be- stemd en geladen met hout op den Oosthavendam omhoog en bleef daar zitten, niettegenstaande door handslag al voldoende. Hier zijn mijn twee vingersI" Hij stak zijn verminkte hand toe en Crozet drukte die dankbaar in de zijne. (Wordt vervolgd.) van van Daar huisden in eene kleine woning, die, behalve dat zij grenst aan een onbewoond huis, geheel alleen staat, drie vrouwen, de grijze weduwe Bart en hare twee dochters, waarvan de oudste gehuwd was met zekeren M. Lampier, en de jongste, eenigszins gebrekkelijk, nog in ongehuwden staat verkeerde. De menschen waren arm de oudste dochter verdiende wat zij kon met op het land te werken, terwijl de jongste, als 't er was, naaiwerk verrichtte. In den morgen van Donderdag werden deze drie vrouwen op afschuwelijke wijze vermoord gevonden. Het lijk van de oude moeder werd op ongeveer 200 meter afstand van het huis gevonden, klaarblijkelijk door ruwe knodsslagen gedood. Nabij het huis lag het lijk van de jongste dochter, met een steek in den hals en in het hoofd, terwijl in de woning zelve de vrouw van Lampier gevonden werd met eene snede in den hals, die het hoofd bijna van den romp had afgescheiden. Blijkbaar waren de vrouwen te bed geweest. De dader schijnt de gehuwde vrouw in het bed aangevallen te zijn, de jongste dochter buiten de deur in handen gekregen te hebben en de oude vrouw, die op de vlucht getogen was, te hebben achtervolgd en gedood. De aanleiding tot de daad moet aan roofzncht toe te schrijven zijn, want in de woning van de vermoorden vond men kisten en kasten opengebroken en de inhoud over den vloer verspreid. De oude vrouw was kort geleden in het bezit gekomen van eene erfenis van een paar honderd francs, die grootendeels verdwenen zijn. De klok in huis was op 10 uren blijven stilstaan en men meent dat de daad tusschen dat uur en vier uren des morgens moet gepleegd zijn. De naaste buren van de vermoorden wonen op ongeveer 4 a 500 meter van het huis, waar de misdaad gepleegd is, en hebben geenerlei gerucht gehoord. Donderdagmiddag is de justitie van Middelburg naar Oostburg gekomen en heeft, vergezeld van den heer J. J. Berdenis van Berlekom, arts, een onderzoek ingesteld. Dat onderzoek heeft ertoe geleid dat verschillende personen gearresteerd zijn, veelal landloopers of menschen met een slecht verleden zij zijn echter ten deele weder losgelaten. In de eerste plaats is in verzekerde bewaring gebracht M. Lampier, de man van de oudste dochter van de weduwe Bart. Hij leefde niet in de beste verstandhouding met zijne vrouw en hare familie en was koewachter op de hofstede van den heer De Milliano. Hij kwam geregeld slechts eenmaal 's weeks thuis om zijn waschgoed te brengen. Deze man heeft geen gunstig verledenop jeugdigen leeftijd werd hij wegens brandstichting veroordeeld tot vijf jaren gevangenisstraf, welke straf hij ook ondergaan heeft. Naar het gerucht wil moet hij niet wel bij het hoofd zijn. Verder is hij voor de tweede maal getrouwd. Lampier is tenger van gestalte en van een zwak uiterlijk, wat niet overeenstemt met de zware verwondingen die zijn toegebracht. In de tweede plaats werd gearresteerd zekere P. Cauwels, iemand van zeer ongunstig uiterlijk, die vroeger in het thans ledig staande huis naast de vermoorden gewoond heeft en met hen niet in de beste verstandhouding stond. Deze is echter 's avonds weder in vrijheid gesteld, evenals een ander inwoner van Oostburg die eenigen tijd in arrest was. De lijken van de vermoorden werden Donderdag naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht en heden ochtend moesten zij geschouwd worden door de heeren J. J. Berdenis van Berlekom van Middelburg, De Glopper, dokter te Aardenburg, en Dikkenberg, arts te Zuidzande. Eene belangrijke bijzonderheid is nog dat onder Oostburg een week geleden ook inbraak gepleegd is en dat Woensdag- middag op den weg van daar naar Zuidzande in de buurt van de Marolleput eveneens inbraak gepleegd is. De justitie zet met onvermoeiden ijver het onderzoek voort. Donderdag avond tot na elven was zij bezig met het hooren van verdachteu en getuigenen heden, Vrijdag, morgen was zij vroegtijdig weer te Marolleput om het onderzoek voort te zetten. Nader vernemen wij dat de snij- en steekwonden waar- schijnlijk zijn toegebracht met een groot, scherp en puntig mes, terwijl de slagen op het hoofd der oude vrouw vermoede- lijk zijn toegebracht met een uit een heg weggenomenknuppel. slechts een vaargeul is van eenige meters breedte. De stoombooten van den heer P. Berger, te Venloo, onderhouden nog met lichters den dienst tusschen die stad en Rotterdam. De vaart gaat echter met groote moeilijkheden gepaard. Niet zelden zitten de booten dagen lang vast aan den grond. Te Leeuwarden is gearresteerd de persoon van J. H., oud 70 jaar, nadat hij op heeterdaad was betrapt op diefstal van een blikkeu emmer ten nadeele van een winkelier. Hij bleek zonder vaste woning te zijn en g.if op den diefstal te hebben gepleegd om maar te worden opgenomen. De man heeft een veel bewogen leven achter zich. Na te Kampen te hebben gestudeerd, werd hij op 23-jarigen leeftijd als predikant op een klein plaatsje in Zuid- Holland beroef)en. Lang hield hij het daar niet uit. Op 26jarigen leeftijd werd hij wegens wan- gedrag uit zijn ambt ontzet. Hij trad hierop in dienst bij de lanciers, was spoedig wachtmeester en bleef 18 jaren bij dat korps. Later werd hij ergens boodschaplooper, vervolgens opzichter, doch is nu reeds jaren lang zwervende. Door de rechlbanken te Rotterdam, Utrecht, 's Gravenhage en Groningen werd hij onderscheidene malen wegens diefstal en bedelarij veroordeeld. Pas twee maanden geleden werd hij uit de werkinrichting ontslagen. Gedurende een voorstelliug bij den heer Carre die thans te 's Gravenhage vertoeft, heeft zich Dinsdagavond een incident voorgedaan waarover men het volgende schrijft Gedurende een paar weken worden iederen avond door den troep Alexandro in het circus Carre acro- batische verrichtingen vertoond waarbij een knaapje wordt gebezigd. Tot nog toe vond de politie geen aanleiding die verrichtingen te verbieden doch gisterenavond gelastte de hoofdcommissaris van politic die de voorstelling bijwoonde, dat het gezelschap terstond met de toeren zou einrligen. Aan een inspecteur van politie van dienst droeg de hoofd commissaris op, den heer Carre te gelasten de voorstelling te doen staken en toen hieraan geen dadelijk gevolg werd gegeven gaf hij genoemdeu inspecteur order zich in het circus te begeven, om zoodoende een einde aan de gymm stische vertooning te maken. Dit hielp beter. Toen het publiek den inspecteur midden in het circus tusschen de gymnasteD zag staan, barstte 'tin lachen uit, en klonk een daverend handgeklap vooral van de bovenste galerijen door het circus. Het jongske bleek echter ouder te zijn dan aanvankelijk gcdacht werd. Men zou hem hoogstens 6 a 7 jaar geven doch uit zijne geboorteakte moet gebleken zijn dat hij reeds 14 jaren telt. De Siandaard schrijft het volgende //Iu lang hoorden we niets van de Zeeuwsche kolonisten in Colorado, tot nu onlangs in de Amerikaansche bladen de droeve mededeeling te lezen stond dat het droeve einde van deze Colorado tragedie reeds gekomen was. Reeds spoedig namelijk had de uitkomst geleerd, dat de bodem om en bij Crook eenvoudig voor cultuur volstrekt onvatbaar was. Alle moeite, die onze kolonisten er aan besteedden, bleek verloren. De bodem weigerde weerbarstig. Het bleek in die streken geen bebouwbaar land maar een dorre woestenij te zijn. Hind over hand nam dan ook de ellende onder onze kolonisten toe. Er kwam gebrek. Tot men einddijk de onmogelijkheid inzag, om te blijven, en bit kloek besluit nam, om naar een beter oord te vethuizen. De Gereformeerde classis van Iowa heeft op dat girucht ijlings een som geld saamgebracht, om de kdonisten tegemoet te komen, en ds. Zwemer heeft rich hun aangeboden als leidsman. In Dranje City zijn thans reeds onderscheidene familiei en bekenden aangekomen en de genegen heid on hen verder te helpen ontbreekt bij de Nederlmdsche kolonisten in Iowa en Michigan gelukig niet. Alles zal zich dus ten slotte nog ten goede keeren, en onzi moedige Zeeuwen zullen zich bij hun landgennten vestigen. Maar deze droeve afloop zij dan too tot waarschuwing, dat niemand het tec tweede nale onderneme, om, zonder de noodige bevoegdleid en kennis van zaken, zich ten leidsman over del Oceaan aan te bieden aan landgenoc die enki op den goeden klank van zijn naam De waterstand der Maas is zdo laag, dat op sommige plaatsen o. a. tegenover Megen nog afgaan. Emigrtie kan uitstekend werken, Maar migratie eischt een inzicht, een fiuancieele rijpheid o een kennis van land en volk, als slechts het deel kn zijn van mannen van practischeervaring. Sitting van Donderdag 31 Augustus. Voorzitteide heer J. A. van Boven. Aanwezigle heeren Mr. Dronkers, Joz. de Feijter, Harte, Tazelaar, Meland, Yisser, Van IJsselsteijn, Van der Hooft De Itoeijer q Nelemans. Afwezig d heeren Jac. de Feijter, Moes en Van den Hoek. De notule der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De voorziler deelt mode, dat den 18 dezer een telegram was ontvangq, ineldende dat Ged. Staten ambtshalve eene beslissing zollen nemen omtrent de toelating van den heer Donze als raaelid. In een brief van denzelfden datumdoch eerst den 21 dezer ontvangen deelden Ged. Staten mede bedenkingen tgen de toelating te hebben, omdat deze was ambtenaar in iienst van de gemeente, n.l. brandmeester. Burg, en Wetl hebben evenwel aan Ged. Staten toeliehtingen omtrent dit gtal gegeven, waarna bericht is ontvangen dat Ged. Staten gen bedenkingen meer hebben. De heer Vier vraagt of de voorzitter hem kan mede- deelen wat er tn Ged. Staten is geschreven De voorzittei zegt, dat de heer Donze dadelijk heeft be- dankt voor braimeester. De heer Val IJsselsteijn zegt, dit toch eerst na het ont vangen van het telegram is geschied, doch dat hij den 10 Aug. nog brandmeester was. De voorzitter zegt, dat hierover verschillend wordt geoor- deeld. Na invoering der gemeentewet in 1851 kwamen een aantal kwesties hieromtrent voor. Door den Commissaris des Konings in Gelderland werd aan den Minister Thorbecke een beslissing dienaangaande verzochtspreker meent uit het toen gegeven antwoord te kunnen opmaken »dat de Minister niet had verwacht met een dergelijke vraag te zullen worden lastig gevallen, want dat de raad zelf het best kan uitmaken wie er is ambtenaar in zijn dienst of nietdaar het hem echter werd gevraagd gaf hij een zeer vaag antwoord, dat ver- schillend wordt uitgelegd. Er is toch ook geen aanmerking gemaakt dat Donze lid is van de schoolcommissie evenmin als op de gelootsbrie ven van den heer Harte. Van ambte naar door de gemeente aangesteld kan hier geen sprake zijn, daar het hier betreft de vervulling van persoonlijke dien8ten door de ingezetenen bewezen. Burg, en Weth. hebben dus aan Ged. Staten geschreven dat zij die bedenkingen niet deelden. De heer Van IJsselsteijn, zegt, dat hij de opmerking heeft gemaakt niet om oppositie te voeren tegen de toelating van den heer Donze, maar om klaarheid te verkrijgen tegenover het publiek, dat vermeent dat het toelatingsbesluit onwettig is. Nu nog eenige bespreking, voor kennisgeving aangenomen. Alsnu komt aan de orde de behandeling van de gemeente- rckening over 1392. De heer Joz. de Feijter deelt namens de commissie van onderzoek mede, dat. de rekening in orde is bevondendat den gemeente-ontvanger een brief is ingekomen om de achterstallige cijnsen van af 1877 tot 1891 af te voeren. De voorzitter geeft hiervan lezing en zegt dat het maar het beste is om deze af te voeren, daar sommige wel zouden kunnen worden ge'ind door dwang, maar dan zouden de kosten nog hooger loopen dan het bedrag. De heer Wieland merkt op, dat het toch voor het vervolg wenschelijk was om op te passen. Zonder verdere aanmerking wordt daama de rekening vastgesteld in ontvangst op 71,049,14 J en in nitgaaf op 69,318,22, alzoo met een goed slot van f 1,730,92$. De commissie adviseert ook tot goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur, welke z. h. s. wordt goed gekeurd op een bedrag van f 3731,12 in ontvang, f 3722,81$ in uitgaaf, goed slot f 8,30$. De heer Harte adviseert namens de commissie tot onderzoek der rekening van de commissie van beheer over den grindweg Ter NeuzenHoek, tot goedkeuring der rekening, niettegen staande er een te kort is, veroorzaakt door de werken in het Vlooswijk. Overeenkomstig dit advies wordt besloten en de rekening astgesteld op 1149,47 in ontvang en in uitgaaf op 1223,39, alzoo met een nadeelig slot van f 73,92. Door den voorzitter wordt aangeboden de begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1894. Aangevraagd wordt eene subsidie van 3950, zijnde 250 meer dan voor het loopende jaar, doch de toegestane som blijkt aan het einde van het jaar altijd ontoereikend, niettegenstaande met omzichtigheid in het bedeelen en ondersteunen wordt te werk gegaan. Z. h. s. goedgekeurd. Verder biedt de voorzitter aan de begrooting voor den grindweg Ter NeuzenHoek voor 1894 waarvoor wordt ge- raagd eene subsidie van f 1200, waarvan volgens overeenkomst Hoek '/3 en Ter Neuzen bijdraagt, zijnde dus f 400. Daarna wordt aangeboden de gemeente begrooting voor 1894, waarmede als naar gewoonte zal worden gehandeld. Op de vraag van den heer Van IJsselsteijn deelt de voor zitter mede het eindcijfer dier begrooting, zijnde 51,040,09$ met een post voor onvoorziene uitgaven van slechts f 499,14, terwijl ot a. nog wordt medegedeeld dat de hoofdelijke omslag met 500 is verhoogd en gebracht op 15000. De voorzitter stelt voor eene wijziging in de gemeente begrooting voor 1893 noodig voor uitbetaling van de 3" termijn van de nieuwgebouwde school, het hiervoor benoodigd bedrag te vinden op het saldo van het vorig jaar. Ingekomen stukken een adres van «de vereenigde handswerklieden" verzoekende om een lokaal voor het houden van vergaderingen teneinde niet genoodzaakt te zijn dit in eene herberg te doen, daar een herbergier zijn zaal niet kosteloos kan openzetten en de gelden, die than3 aan drank worden besteed, zouden kunnen ten goede komen in de bus, ten bate van de fondsen ter ondersteuning bij ziekte enz. en geeft ook nog te kennen geen politieke vereeniging te zijn. Het Dag. Best, het goede doel der vereeniging beamende zou gaarne aan het verzoek van adressanten tegemoet komen inaar de beschikking over een lokaal behoort tot de compe- tentie van den raad Burg, en Weth. geven wel lokalen aan vereenigingen op kunstgebied, dit naar aanleiding van een door den raad daaromtrent vastgestelde grens. Voor een paar jaar werd door een vereeniging te Sluiskil ook een lokaal aangevaaagd van de openbare school tot het houden van Zondagschool, doch ook naar aanleiding van genoemde grens met leedwezen afgewezen. Die grens is aangenomen om reden men anders nooit aan het eind zou geraken en muziek en zang ook kunnen gerekend worden tot onderwijs te behooren. De heer Visser zou toch gaarne zien dat aan het verzoek werd voldaan, vooral ook met het oog daarop. dat dan geen sterke drank wordt gebruikt, zooals ook in het adres wordt egd. Hij vaaagt waarom geen schoollokaal beschikbaar kan worden gesteld evenals aan het Mannenkoor. De heer Joz. de Feijter maakt bezwaar om over een schoollo kaal te beschikken. De heer Visser zegt, dat het de gemeente toch niets kost, daar verlichting en verwarming ten laste der vereeniging komen. De heer Joz. de Feijter merkt op dat er hier veel vereeni gingen zijn. De voorzitter beaamt dit en zegt dat het niet opgaat om politieke vereenigingeu lokalen te verschaffen. want al doet de vereeniging nu niet aan politiek, wie waarborgt dat dit later niet het geval zal zijn en buitendien wat is politiek De heer Joz. de Feijter zegt nogmaals er vooral tegen te zijn schoollokalen hiervoor te gebruiken. De heer Visser vraagt of het bezwaar zou opleveren om den lokaal van de oude school af te staan. De voorzitter meent dat dit moeilijkheden zou opleveren, daar ook Apollo nog dikwijls daarvan geen gehruik van kan maken. Alsnu vestigt de heer Vissei de aandacht op de nieuwe school. De voorzitter geeft in overweging een som bijeen te brengen om de vereeniging in staat te stellen een lokaal te liuren. Hij is er echter tegen dat dit van gemeentewege geschiedt. De heer Visser meent, dat er 2 lokalen van school C niet worden gebruikt. De voorzitter zegt, dat deze met April a. s. in gebruik zullen moeten worden genomen. Bovendien, er staan er nu 3 leeg, maar deze worden gebruikt voor het onderwijs in de vrije en orde-oefeningen in de gymnastiek, en staan daar dus niet doellooser zullen het volgend jaar weer veel kinderen bijkomen. Op de vraag van den voorzitter of de heer Visser wil voorstellen om een lokaal te verleenen, stelt deze voor om te besluiten, dat een lokaal zal worden toegestaan en aan het Dag. Best, over te laten om te beslissen welk lokaal daartoe het best geschikt is. In stemming gebracht wordt dit voorstel verworpen met 9 tegen 1 stem. Voor de heer Visser, tegen de overige leden een adres van den onderwijzer F. van den Broeke om overgeplaatst te worden van school D naar school C. De voorzitter zegt, dat daaromtrent het oordeel is ingewonnen van het hoofd van school C, die hierover gunstig heeft ge- adviseerd. Hij achtte het zeer in hot belang van het onderwijs aan school C, daar er spoedig maar 2 onderwijzers voor 3 lokalen zullen overblijven, door het vertrek der onderwijzeres, wat zeer ten nadeele van het onderwijs zou zijnwerd aan het verzoek van Van den Broeke voldaan, dan kon in het onderwijs voor de handwerken tijdelijk worden voorzien door het benoemen van een ongeexamineerde onderwijzeres. Spreker zegt verder dat- in een gesprek, dat hij met Van den Broeke had, deze liet doorschemeren dat wanneer niet aan zijn verzoek werd voldaan, hij naar een andere plaats zou solliciteeren. De voorzitter zegt nog, dat het oproepen van onderwijzers geen resultaat heeft gebad, en hij dus aan het verzoek zou

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2