77 mijten eiken Propped, Gemengde berichten. Advertentien. BURGERLIJKE STAND. Handelsberiebten. Openbare Verkooping. Eenige Men schrijft ons uit Biervliet Gelijk bekend is, wordt de toestand van de haven van Philippine raeer en meer onhoudbaar en de bloeiende raosselhandel met een volkomen onder- gaug bedreigd door de verzsmding van het vaarwater. In verband met de nieuwe bedijking in den Braakman en den aan te leggen verbindingsweg met het Belgisch spoorwegstation Bouc'naute, werd in onze gemeeute ernstig overwogen de visschersvloot onder Biervliet eene gnustige lig- en aanlegplaats aan te bieden. Met dit doel voor oogen heeft onze gemeenteraad een request tot de regeering gericht, waarbij tot den aanleg van een haven tot berging der visschersvaartuigen verzocht is geworden. Philippine daarentegen wil op andere wijze geholpen worden, zoodat de hoop tot uitvoering van het voor ons zoo grootsche plan is vervlogen. Waar Biervliet een eigen en bereikbare haven mist, bestaat er toch uitzicht, dat van regeeringswege in den Braakman aan den nieuwen polder een ligplaats met haventje tot stand komt. Doch de zekerheid, gelijk de vorige week een collega—berichtgever schreef, is er niet. Ons gemeentebestuur heeft nog geen enkele mededeeling omtrent de haven ontvangen. Alleen weten wij, dat onze afgevaardigde Mr. P. C. J. Hennequin ijverig in de weer is voor de belangen der bewouers aan weerszijden van den Braakman, en eventueele beloften aan Zijn Eiele zulleu natuurlijk niet voor openbaarheid bestemd zijn, zoodat wij bedoeld bericht zooal niet onwaar, toch zeker erg voorbarig Ten be wijze, dat de opzending naar Veen- huizen wegeus laudlooperij en bedelarij volstrekt niet als een straf, maar veeleer als een gunst wordt beschouwd, deelt de Utr. Crt. het volgeud schrijven aan den griffier der rechtbank mee van een laudlooper, die veroordeeld tot 8 maanden opzending, dien tijd te kort vond en in cassatie wilde komen WeldEd. Achtb. Heer. ,/Ondergeteekendebij vonnis der arrond.- rechtbank veroordeeld tot 8 maanden opzending naar de Rijkswerk-inrichting, wenscht vau dat vonnis in hooger beroep te komen en zijn verblijf in de werkinrichting met een jaar verlengd te zien, oindat hij geen kans ziet, er in acht maanden zooveel te verdienen, dat hij zich van voldoende kleeding kan voorzien en eenig geld voor een kleinhaudel overhouden, waarmede hij in zijn ouderhoud zal kunnen voorzien." Velen nemen bij het eten van kersen en pruimen, niet de moeite, de steenen uit de vruchten te verwijderen, maar slikken ze eenvoudig mee door. Zij bedenken niet, dat de maag vau zoo'n hard kostje volstrekt niet gediend is en evenmin, dat zoo'n steentje in de blinde darm terecht kan komen wat den dood tengevolge kan hebben. Toch weten we bij ondervinding, dat in den kersen- en pruimen- tijd sommigen honderdeti steenen naar binnen sturen. Wie weet hoe vaak dat de oorzaak vau hevige pijn in maag en ingewanden is. Ieder zij daarom op zijn hoede en verbiede zijn kinderen deze roekeloosheid, die waarschijnlijk dezer dagen te Wildervank (Gron.) den dood van een 8jarig meisje tengevolge had. Wegens de hitte hebben Friesche boterkoopers Vrijdag een gedeelte der op de markt te Leeuwarden gekochte boter niet naar Engeland verzonden, doch m kelders te Leeuwarden geborgen, om koeler weer af te wachten. De boter „dreef" in de vaten Ben droevig ongeval gescbiedde te Gemert Donderdag avond. Het 9jarig zoontje van den stroodekker A. van Lieshout in de Broekstraat begaf zich, vergezeld van zijn 4jarig broertje met een kruiwagen naar den zandkuil om daar wat zand te laden. Terwijl hij nu in de kuil zand groef, stortte deze eensklaps in, waardoor de ongelukkige knaap levend begraven werd. Het 4-jarig broertje brengt de droevige tijding weenend te huis. De vader spoedde zich terstond naar de plaats des onbeils, docht mooht alleen het lijk van zijn zoontje opdelven. De Tijd meldt Een zeer zonderliug geval heeft zich Zondag op het Beggijnhof voorgedaan. Het was de gewone wekelijksche aanbiddingsdag, en degeloovigen gingen af en aan. Als gewoonlijk stonden in de boven- kerk, op de galerij en het zangkoor alle deuren en vensters open, ten einde in de benedenkerk de luchtverversching te onderhouden. Maar, helaas, gen der openmgen had vrijen toegang verleend aan een ongenooden gast, aan een aap. Het beest had een zwart rokje aan, waaruit men kon opmaken, dat hij behoorde aan een nabij gelegen theater, (ffDe Vereenigiug") waar hij zijn meester was ontvlucht, omdat hij meer van vrije- dan van orde-oefeningen hield. Nadat hij eerst op het zangkoor alles bekeKen had, bracht hij een bezoek aan de belendende bibliotheek der pastorie. Het spreekt van zelf, dat alle pogingen werden aangewend om hem te vangen of uit de kerk te verwijderen. Als men hem spijs toewierp, maakte hij er zich meester van, maar ijlde onmiddellijk weg en ging dan eenige oogenblikken later op de balustrade vau het zangkoor rustig zitten, om met de grootste aandacht te kijken naBr de sieraden van het aitaar, naar de brandende waskaarsen en de biddende geloovigen. Er bestond groote vrees, dat hij wellicht langs de galerij zou afdalen naar het ruim, om daar schrik te verspreiden, misschien wel een pauiek te veroorzaken, of wel, dat hij, aangelokt door de sieraden van het aitaar, zijn nieuwsgierigheid zou gaan voldoen. Het was niet raadzaara de openingen van de bovenkerk te sluiten, omdat men niet zeker wist, of hij de kerk had verlaten, dan wel in de pastorie of op het koor wegschool. Bovendien moesten alle maatregelen met de grootste stilte worden uitgevoerd, om de geloovigen niet in hunne aandacht te storen Na veel vergeefsche pogingen gelukte het eindelijk hem in handen te krijgen, maar hij maakte zulke zonderlinge grimassen, dat men hem raoest loslateu. Hij ontvluchtte door een venster, klauterde tegen een boom naar boven en wipte wederom op het kerkdak. Inmiddels waren hem alle toegangen tot de kerk afgesneden, weshalve hij op de daken moest overnachten, waar hij het in elk geval veel frisscher heeft gehad dan in het benauwde theater en in het enge beestenhok. Verleden week had te Deventer door onvoor- zichtigheid een ongeluk plaats, 't welk ernstiger gevolgen had kunnen hebben. Ten huize vau den meubelmaker Huurman vulde de dochter de petroleumlamp, doch liet de kous branden. Bijna onmiddellijk had er een ontploffiug plaats, waardoor de kleeren van den 60jarigen broeder Huurman vlam vatlen en in het vertrek een begin van brand ontstond. De inmiddels te hulp toegeschoten buren redden den ouden man uit het reeds brandenae vertrek, doch hij had reeds zulke belangrijke brandwonden aan de armen, handen en in de zijde bekomen, dat zijn opneming in het St. Joseph- gesticht noodzakelijk was. Zijn toestand is be- vredigend. Uit Groningen meldt men Door den heer v. d. Meer, geldwisselaar en kassier alhier, waren drie aangeteekeude brieven naar Amsterdam, Arnhem en Dalfsen verzonden. Torn zij aankwamen met ongeschonden stempels, teekendeu de geadresseerden de kennisgeving en namen de brieven in ontvangst. Bij opening bleken de brieven voor Amsterdam en Arnhem, ter waarde van 12000, echter slechts scheurpapier en die voor Dalfsen het verzonden bedrag te bevatten. Nu heeft de heer v. d. M. aanteekening gehouden van de door hem verzonden bankbiljetten, coupons, wissels enz., zoodat de kans bestaat, dat de daders van den diefstal outdekt worden. De heer Roger Meles, die eene bijzondere studie heeft gemaakt van den schandelijken handel in kinderen, die te Parijs wordt gedreven, maakte dezer dagen melding van een ,/neer", die te Parijs een weelderig leventje leidt, in de eerste restaurants eet en zich in alle opzichten uiterlijk gedraagt als een volmaakt ^gentleman." Deze fijne mijiiheer, (Joet wete men zaken #in het groot." Hij is het namelijk, die aan de bedelaarsters kinderen verhuurt, welke zij op de Parijsche boule vards ronddragen, om op die wijze deernis en medelijden op te wekken. Die bedelaarsters betalen hem eene vaste som en die is in den regel vrij aanzienlijk. De administratie wordt met de grootste stiptheid gevoerd. Het ,/agentschap" laat de huursters van kinderen dikwijls volgen en bewaken, zoodat „brankroetjes" maar zeer zelden voorkomen. Haar wordt een bepaald traject van buurten aangewezen, waarbuiten zij zich niet mogen begeven. Iu geval van overtreding roepen de ,/inspecteurs" de nalatigen onverwijld tot haar plicht Het ver- huurde kind mag niet aan een concurrent" tijdelijk worden afgestaan, niet onderverhuurd enz. enz. Hoe verschaft het „Agentschap" zich nu al dat levende vleesch, voor den afschuwelijkeu handel dienende De kinderen zijn voor een deel „gekocht" van onwaardige ouders of afkomstig van ongelukkige vrouwen, die ze niet konden onderhouden, of wel men krijgt ze van personen, aan wie de zorg voor kinderen was toevertrouwd Voor zoover de ongelukkige kleinen in leven blijven, wordeu ze uitbesteed eu ^opgeleid" voor het nobel vak der bedelarij. Op die wijze is het, dat de fijne, voorname mijuheer, van wien hierboven werd gewaagd, zich de middelen verschaft om zijn weelderig leven te leiden, door velen beschouwd als een fatsoenlijk man, waar men niet vermoedt, dat er in het Parijs van 1893 nog „slavenhandelaars" worden gevonden! Vrijdag te middernacht wees de thermometer te Londen 72° F., des ochtends te 8 uur in de schaduw 83° F., terwijl ze op den dag tot 93° steeg. Sinds 50 jaren is in Engeland de teraperatuur niet zoo hoog gestegen. Te Sydenham wees de thermometer 991° in de schaduw van een blind aan de Noordzijde van het gebouw steeg ze tot 87.5°. De gevolgen der hitte bleven niet uit. Behalve de bijna ontelbaar vele ongelukken, die onvoor- zichtigen bij het badeu kregen, bleven twee politie- agenten dood, zeer vele omnibus en trampaarden vielen neer. Ook op het vasteland is de hitte buitengewoon groot. Te Madrid stierven 4 personen tengevolge van zonnesteek te Parijs stortten velen op straat dood. De hitte, gepaard met de langdurige droogte, heeft in Frankrijk en Spanje planten doen sterven te Marseille en Yalence is groot gebrek aan water. Op vele plaatsen houden de troepen oefeningeu in de hemdsmouwen. In Belgie begaven zich de meeste reizigers, voor zien van biljetten le of 2e klasse, naar de luchtige doorloopende wagens 3e klasse, die door dezen ongewonen toeloop propvol waren. Het oudste bestaande schip dat nog in de vaart "is, is de Deensche schooner Svanen. Het werd gebouwd in 1777 en is dus 116 jaren oud. Gemeld vaartuig doet sedert lang dienst bij de visscherij op LJsland, waartoe sterke schepen noodig zijn. De echtelieden Regaut, landbouwerste Elleville (Fransche departement der Seine-en-Oise) hadden vier kinderen, van 3 tot elf jaar. Daar zij 'oeiden zeer arbeidzaam waren, hadden zij ondanks de grootte van hun geziu een som gelds bijeen kunnen brengen en een stuk grond van 5 a 6 H.A. benevens twee huizen kunnen aankoopen. Zij waren dus niet ongelukkig. Een gedachtenloos uilgesproken woord der vrouw, in het vuur der rede uitgesproken, was echter voldoende om dat geluk te vernietigen. Juffrouw Regaut had vroeger een huis gehad, dat in brand was geraaktdikwijls sprak zij daarover en de grootste beleediging die zij altijd iemand in 't gelaat wierp, was de naam van brandstichter. Een maand ongeveer geleden, had zij twist ge- kregen met een harer buren en in het vuur der rede zeide zij „Misschien hebt gij, twaalf jaar geleden, mijn huis wel in brand gestoken." De landbouwer, dien zij deze woorden toevoegde, was daarover weinig gesticht en beloofde haar, dat hij tegen haar een aanklacht zou indienen. Het denkbeeld, dat haar huizen en het land dat zij bezat gerechtelijk zou kunnen verkocht worden, deed haar het verstand verliezen. Zij overreedde haar man, die een uiterst zwak karakter bezit, met haar en de kinderen te sterven en Zaterdagmorgen, toen de buren verwonderd dat alles bij de Regauts geslolen bleef kwamen kijken, zagen zij 6 lijken op den grond terwijl nog uit een komfoor een walm opsteeg. Een jonge nicht, die sedert eenigen tijd bij de Regauts iuwoonde, was gespaard gebleven. Zij sliep in een andere kamer. f 8,a f 9.00. Eieren f 3,70 a f 3,80 per 100 stuks. Aardappelen Ze^uwsche f 1,40 a f 1,60. Londen, 21 Augustus. Tarwe vaster, Gerst en Haver gedrukt. ZEET1JDINGEN. Van 18 tot en met 21 Augustus. Datum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Heuzen 18 Belg. s.s. Princes Henriette 2904 Bilbao minerie 19 Eng. s.s. Kinghom 1993 Leith stnkg. Noor. bark Nordskov 1168 Skeleftea hout 20 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Belg. s.s. Londres 2367 idem idem 21 Eng. s.s. Ptarmigan 3492 Liverpool idem Duits. s.s. Therese Horn 1769 Windau hout Van Ter Kenzeni 18 Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen stukg. idem Princes Henriette 2904 Bilbao ledig Eng. s.s. River Derwent 2272 Londen stukg. 20 idem Peninsula 4560 New-Castle ledig Voor Gents 18 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Norma 1385 Goole idem idem Aire 1763 idem idem Duits. s.s. Leipzig 3143 Riga idem 19 idem Riga 1860 Gefle hout 20 Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stnkg. 21 idem Ouse 1929 Goole idem idem Leona 1698 idem idem Van Client 18 Zweed. s.s. Gevalia 1438 New-Castle ledig Belg. s.s. Shaldis 866 Rochefort phosph. Deens. s.s. Dana 2897 Grangemouth ledig 19 Eng. s.s. Polo 1379 Hull stukg. idem Wark worth 1974 New-Castle idem idem Norma 1385 Goole idem 20 idem Sea Gull 2100 Londen idem idem Aire 1763 Goole idem Dnlts. s.s. Lahneck 2112 Riga ijzer Eng. s.s. Harrington 3033 Burneiland ledig 21 Eng. sch. Sarah Lichtfoot 458 New-Castlb phosph. Eng. s.s. Kinghorn 1993 Leith stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem Voor Selzaete 19 Eng. sch. Coaltar 621 Havre creosoot Van 18 tot en met 21 Augustus werdeu langs de Oostsluizen alhier 38 binnenvaartuigen op- en 45 afgeschut; door de Westsl. 7 op- en 2afgeschut. A A M B E S T E D I X G. Op Vrijdag 1 September 1893, des voormiddags ten 11 ure, aan het Provinciaal bestuur te Mid- delburg, van De voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen. (Raming f 25000.) Van 1 tot en met 15 Augustus. Heugstdijli. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Uuewarlit. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Aug. Hen- deriens de Calnwe, oud 22 j., jm. en Maria Josephina Celiaert, oud 21j.,jd. 8 Aug. Adalardus Cokadius Naessens, oud 24 j., jm. en Rosalia Ketelars, oud 21 j., jd. Geboorten. 13 Aug. Romanie Marie, d. van Hypolitus Ceelaert en van Stephanie van Puijvelde. 15 Aug. Leonia Marie, d. van Dominicus Yerschraegen en van Amelia Francisca Strooband. Overlijden. 13 Aug. Maria Eugenia Fidelia Verschelden, oud 6 m., d. van Josephus en van Maria Ludovica Ringoot. 14 Aug. Bernardus de Schepper, oud 79 j., weduwn. van Anna Maria Pastijn. Sit. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 9 Aug. Adriaan Leonard Pieters, oud 32 j., jm. en Maria Louisa de Koning, oud 28 j., jd. Geboorten. 5 Aug. Camillus, z. van Desiderius Geubels en van Rosalie Meirvis. 7 Aug. Leontina Euphreusie Berthina, d. van Carolus Ludovicus Noens en van Hendrika Carolina van Looij. 10 Aug. Camillus Josephus, z. van Petrus Augustinus Poppe en van Maria Magdalena Vonck. 11 Aug. Johannes Franciscus, z. Dominicus Strooband en van Pietemella Rosier. Camillus, z. van Bernardus Anthonius Peeters en van Prudence Marie Louise Reijns. 13 Aug. Camillus, z. van Augustus de Block en van Paulina Hesters. Overlijden. 4 Aug. Alouisius Josephus Adam, oud 6 w., z. vau Carolus Ludovicus en van Maria Anthonia de Nijs. 8 Aug. Betha Eugenia Stevens, oud 4 w., d. van Amandus en van Maria Cecilia d'Hooge. 9 Aug. Emma Rottier, oud 1 j., d. van Leonardus en van Maria Ludovica Inghels. Stoppelttijk. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Aug. Jaa cobus van 't Westende, oud 37 j., jm. en Apolonia Fierensa oud 25 j., jd. Geboorten. 7 Aug. Jacobus Cornelis, z. van Cornell, Petronella Hamelinck. 8 Aug. Emma Carolina Julianm d. van Johannes Dobbelaar en van Cornelia van Miegcheer, 9 Aug. Victor Emmanuel, z. van Josephus Lauwers e,. van Maria Louisa de Neve. 10 Aug. Brictus, z. van Fn-, dinandus Josephus Lambert en van Rosalia van der Veekej- Overlijden. 5 Aug. Dorothea van den Bragt, oud 68 n. wed. van Cornelis Ilendriks. Bevallen van een zoon M. M. DE KOK-Kwinkelenberg. Ter Neuzen, 18 Augustus 1893. Heden werd ons eeD zoon geboren, ge- naamd JASPERT ABRAHAM. G. VERBRUGGE-Verplanke. Badger, Jowa, 24 Juli 1893. kennisgeving. avond Hulst, 21 Augustus. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 7,50 a Rogge f 5,75 a Wintergerst f 7,25 a Zomergerst fa fHaver f 7,25 a fErwteu f 9,50 a f Paardenboouen f 7,25 a fDuivenboonen f a f Witteboonen A fBruine- boonen f a Boekweit f a Lijnzaad a fAardappels fKoolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,45. Eieren per 26 stuks 0,90 a f Er waren ter markt te koop gesteld 28 stuks hoornvee, 10 verkocht, 18 varkens, 16 verkocht. Rotterdam, 21 Augustus. Be aanvoer van Tarwe was heden vrij ruim, zoodat ze opnieuw lager moest worden afgegeven. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 4,75 a 6,25, minder f a f Rogge f 4,25 a 5,10, mindere f 4,00 a /4,10. Gerst f 3,80 a f 4,75. Haver f 2,25 a f 4,00, Paardeboonen fa fDuiveboonen fa f- Bruineboonen f 5,00 a 7,50. Witteboonen Walchersche f a f Erwten f 7.50 a 8,25 mindere f - a fKanariezaad beste f 10,50 a f 12,50, mindeie a Ajuin f a per 50 kilo. Koolzaad Tot onze diepe droefheid overleed heden te half tien ure zacht en kalm, na een langdurig doch zeer geduldig lijden, onze veel geliefde moeder en zuster, Mejuffrouw ADRIAN! WALRAVE, weduwe van den heer Hubertus Harinck, in den ouderdom van bijna 77 jaren. De Heere sterke ons in dit smartelijk verlies. Axel, 18 Augustus 1893. J. M. HARINCK. F. HARINCK. H. HARINCK. M. HARINCK. M. H. HARINCK, Goes. J. I. HARINCK. Ondergeteekendo betuigt bij dezen zijn' dank voor de van hier en van elders ontvangen blijken vau belangstelling bij zijn slageu voor de acte Fransch 1. o. G. JURRIJ. Hoofd van school C. Ter Neuzen, 22 Augustus 1893. Onzen welmeenenden dank, voor de talrijke bewijzen vau belangstelling wij zoo van hier als van elders hebben ont vangen bij het slagen (acte Fransch 1. o.) van onzen zoon, hoofd van school C, te Ter Neuzen. Hoek, 21 Augustus 1893. J. JURRIJ en Familie. Voor de talrijke blijken van belang stelling, op 17 Augustus en volgende dagen zoo van hier als van elders or.dervonden, betuig ik mijnen hartelijken dank. Hoek, Augustus 1893. C. DE KOK. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal teu verzoeke van Mevrouw de Wed. van den WelEdGeb. heer D. F. PH. SE1JDLITZ, grondeigenares par- ticulier te Hulst, op Maandag den 38 Augustus 1893, des namiddags teu 3 ure, verkoopen staande in de Warandestraat, gemeente St. JaDsteen. Te vergaderen ter plaatse. welke

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3